3S& Veldslag met biljartballen, queues en stoelen Distributie WAS „Dat slijpen van diamanten Banketbakker trachtte C.C.D. ambtenaren om te kopen Pohtiet echter Als de drank is in de man Urker dames slaags Vier honden heeft Pieter v. L. t, Alkmaar, vier honden, die de atmos pheer in zijn huis bederven en zijn vrouw ziek maken. Het oudste beest is 21 jaar. maar wat deze hondenhistorie met fie dief •tal, die de baas van de dieren pleeg de te maken heeft zal Pieter v. •venmin als wij begrepen hebben, toen *ijn zaak Maandag voor de echtbank diende. Pieter v. L. stal samen met *Ün collega Klaas W. bij de fa Tim mei mans te Alkmaar 12'kg. rijst en 7 kg. witte bonen. Over beide verd. luidde het rapport gunstig. Met èen boete van f 40.en maanden voorw. voor elk eindigde de *e hondenhistorie. „Ik'hoop dat we U hier nooit terug- tien'' was de laatste opmerking van Mr. Aiblas en het antwoord een vrolijk „Goeienmiddag. heren*' EEN FORMELE VELDSLAG speelde zich af in café van de heer O. te Ursem. Nicolaas Sch. die boven zijn theewater was. g' v; zijn med spelers te lijf, gooide met een paar bil j art ballen en een stoel wat ruiten in en sloeg zelfs de cafehoudster in het fezicht. Dit laatste feit ontkende, verd. ten SteMigste. ,.Dan is U het waarschijnlijk verge len merkte Mr. Alblas op. „U was immers lichtelijk beneveld?" „Ikke niet, hoor!" luidde het ant woord. Mr. A.: „Het hele gezin van de caféhouder raakte er bij gemobili seerd. he?" Verd.: „Niks van gemerkt hoor!" Mr. A.: ..Hdbt U mevr. O niet geslagen?" Verd.: „Welnee, ik had m'n handen al vol!" De cafehoudster, die als getuige is verschenen, presenteert de rekenin van f 30.voor vernielde stoelen Verd. beta'alde reeds f 30.— voor de gesneuvelde ruiten. Mr. A „Wat zegt U ervan?" Verd.: „Dure stoelen". De officier schetst, hoe verdach te als een dolle stier in het rond rende. Zijn houding ter zit. ting vindt Mr Holsteijn niet hoop vol. De eis is 1 maand voorwaar- delijk met 2 jaar proeftijd en een boete van f 120 of 30 dagen. Mr Alblas vonninst conform, alleen de boete wordt met f 20 verminderd. De vordering van get- wordt afge wezen, da.ar zij niet voldoende gefun deerd is. PANTOFFELHELD Een inwoner van Den Helder, had •chulden. Hij speldde zijn vrouw op de mouw dat hü binnenkort een uit. kering van de spaarverzekering zou krijgen. Toen dit geld niet kwam vertelde hij haar weer, dat bij het al ontvan gen had, maar dat het geld hem weer was ontstolen IJlings stapte Cornelis naar de politie en deed aangifte van inbraak. Er zou f 1500.— uit zijn wo. ning gestolen zijn. Verd. kleedde zijn valse aangifte zo stuntelig in dat de H. Hermandad er srpoedig de lucht van kreeg en hij Maandag op Met matje-, moest komen. Betekenis der democratie DIP KETNER VOOR HET I.v.A.O Voor het Instituut voor Arbeiders- Ontwikkeling sprak Maandagavond dr Ketner over de betekenis van de de mocratie. In korte trekken ging hij de demo cratie na in de loop der eeuwen om vast te stellen, dat af en toe wel eens iets naar voren kwam. dat aan demo cratie deed denken (zo in het oude -Athene, in de steden der latere Mid deleeuwen en in Engeland)), de eigen lijke- democratie is van jonge datum. Spr. geeft dan enkele definities, die •lkaar in zoverre dekken, dat steeds •prake is van „zelfbestuur", waarvan •en groot deel der burgerij deelneemt •n waarin vrijheid wordt gewaar borgd. Hij somt de bezwaren op. die wel ♦ens tegen de democratie worden te berde gebracht en die z.i. niet of nauwelijks opgaan, die zelfs ten dele Wel voordelen zijn. Spr. noemt o.a. 't niet in staat zijn de orde te handha ven, de mogelijkheid van coruptie, het niet snel kunnen handelen, de felle "partijstrijd en onbekwaamheid van kiezers en afgevaardigden. Als vqprdelen noemt hij het feit. dat alle burgers zich verantwoordelijk gevoelen, de mogelijkheid van critiek •n oppositie, de erkenning van het recht van de minderheid, de vrijhe den en het grote voordeel, dat machts verschuivingen zich op vreedzame wijze voltrekken. Wc moeten, zo besluit spr. in de democratie blijven geloven en beden ken. dat geen enkele definitie opgaat, wanneer niet de burgerij is doortrok ken van de geest er van. Er volgde een interessante discussie Mr. A.; „Een vreemde historie. Bent U in Uw bovenkamer niet helemaal goed?" Verd. (haastig): „Ja, hoor!"^ Mr. A.: „Is U bang voor Uw vrouw?" Verd.: „Ik wilde haar niet teleur stellen". Mr. A.: „De teleurstelling is nu nog veel groter!" Mr. Holsteij'n vond de handelswij ze van deze pantoffelheld op 't ach terlijke af: nam hem zijn bedrog zeer kwalijk en requireerde f 50.— boete subsidiair 20 dagen. „Dat kan ik niet betalen" roept verd. wanhopig, maar Mr. Alblas antwoordt laconiek: „Dan moet 'U maar gaan zit ten!" en vonnist conform. „ZE WURGDE ME BIJNA" Twee Urker dames vlogen elkaar om een woningkwestie flink in de haren. Aaltje P. sloeg het dochtertje van Marretje K. het kind kwam thuis met een tand minder i~ -haar mond. Ter zitting ontkende Marretje. Ook de rechter trok deze tandenkwestie in twijfel en achtte het niet uitgesloten, dat Marretje dochter juist in die tijd van tanden wisselde. Op haar beurt sloeg Marretje weer met haar klomp op Aaltjes hoofd. „Aaltje vloog me naar m'n strot! Ze wurgde me^bijna!" verdedigde Mar retje zich. „Ik kon niet om hulp roepen, want Aaltje hield me bij m'n tong vast!" De officier geloofde weinig van dit verhaal. Beide dames werden con form de eis tot f 25.— veroordeeld. DIEFSTAL Gedurende het afgelopen Week-end is een 33-jarige vrouw aangehouden, die zich in toaar dienstbetrekking had schuldig gemaakt aan het stelen van dekens, serviesgoed en kleding. De vrouw was reeds eerder tot een voorwaardelijke straf veroordeeld. Zij had een japon in haar bezit, afkomstig van een diefstal uit een wasserij. Dit heeft geleid tot opspo ring van een employé van die wasse rij, die zich aan verschillende dief stallen had schuldig gemaakt. Tevens Is iemand, verdacht van he ling aangehouden, doch. later weer vrijgelaten. Morgen, Donderdag 18 Maart 1948 dienen de houders van de letter tot Blom nieuwe bonkaarten enz. af te halen in de Ridderstraat. Binnenkort nieuwe midden standswoningen aan de Bergerweg Plan bestaat voor bouw van een zes-tal f Het plan bestaat om langs de Ber gerweg. op het open gedeelte tussen de Nicolaas Beetskade en de Hoever- weg een zes.tal middenstandswonin gen te doen verrijpen. Wanneer met de bouw een aanvang zal worden genomen, staat nog niet geheel vast.. Het ligt in de bedoeling, in het voor Alkmaar toegewezen bouw-kwantum in totaal twaalf stuks te reserveren voor middenstandswoningen, die dan in de plaats komen voor 20 arbei derswoningen. Ook aan middenstands woningen bestaat in i nze stad n.1. grote behoefte. T eater Plezier van Floris Meslier De aankondiging „Zie ik je vanavond nog?" op het Leidseplein Theater deed een enorme menigte toestromen. Elke a^ond was de voorstelling, waar, in Toon Hermans. Wiesje Bouwmees ter. Jan van Ees. Scholten en' van t Zelfde. Andrea Homburg. Sonja 'van Woerdenburg. Herbert Joeks. het ballet Tiyrmeys en - aan de vleugel Peter Kellenbach met veel succes op treden. uitverkocht. Zondag 21 Maart komt dit uitstekende cabaret in Alk maar, De opvoering begint om 8 uur in het Gulden Vlies, in dezelfde mon tering met decors, ontworpen door de bekende v tekenaar Joop Geesink, die onlangs op het wereld-Filmfestival te Brussel de eerste prijs, behaalde. VAN DE TRAP GEVALLEN Zaterdag cm plm. 8 uur is een 30- jarige man van de tunnel trap van "het station gevallen. Door de politie is hij ter plaatse verbonden. Het slachtoffer kon'zijn weg naar huis vervolgen. 50 K G. SUIKER $ESTOLEN" Door een expediteur is aangifte'gb- daan van een diefstal van 50 k.g suiker uit het ruim van zijn sfchi^ -in de nacht van Zaterdag op Zondag' Mevr. La Rivière over „de stewardess'' CAUSERIE VOOR NED. VER VAN HUISVROUWEN Mevrouw N. La Rivi^re-de Vrieze hield gistermiddag voor de Ned. Vere niging van Huisvrouwen een zeer in teressante causerie over de K.L.M. en in het bijzonder over de stewardess. Daar de voorzitster, evr. Swanen burg-de Veye wegens ziekte verhifi derd was sprak mevr. Veendorp-Veen- dorp een kort openings oord. Mevr. La Rivière is zelf een der eerste stewardessen van ons land ge weest. Haar verbondenheid met K.L.M. vliegwereld kwam wel zeer sterk in haar causerie tot uitdrukking. Uit feit, dat spr. in staat was een b" langrijke schets te geven van de snelle groei van het vliegwezen na de bevrijding blijkt wel. dat zij dage lijks nog de ontwikkeling met' grote interesse volgt. Stewardessen. Met de invoering van de Douglatf" DC 2 kwamen ook de stewardessen, die - 7.0 zeide spr. in de beginne niet zo bijster door dc piloten en de vrouwen der piloten gewaardeerd wer den. De piloten zelf vonden het on gezellig om een vrouw bij zich te hebben, maar hun echtgenoten dach ten nog een beetje verder Zij von den het gevaarlijk". Echter, na enige tijd is gebleken, dat de stewardessen voor' de K.L.M. veel betekende. Spr. schetste ojj een verdienstelijk wijze het leven van de stewardess., een leven van grote toewijding en bereid heid. maar een mooi leven. Gedurende de pauze werd gelegen heid gegeven tot het bekijken van eni ge diepvriesproducten die door de fa Scheepmaker ter beschikking gesteld verden. Vervolgens liet spr. beelden zien die de service van de K.L.M. demonstreer den. Aan het einde, gekomen bedank'e mevr. Veendorp mevr. La Rivière voor de zo leerzame causerie. Schoonmaaktijd in 't land bij de hand BEIER DA OOIV' ■IIIHIliBilllHilill ■MN Een gesprek met de hèer Slijper wordt het werk in de fabriek, die wij in Egmond aan Zee zullen openen'' In een groot kantoor op een der verdiepingen van de diamantbeurs te Amsterdam zitten we rustig te prafen met de heer H. E. Slijper, direc teur van een diamantmaatschappij.Al die tijd hebben we heus niet gelet op de vervaarlijke pincet, die de man achter het bureau achteloos in jzün handen houdt. Maar dan komt het glilfamende tangetje met een onver wachte beweging op een stuk carion. even w'ordt het heen en weer be wogen .er valt iets met een tikje op het papier en„kijk" zegt de di recteur en hij wijst op een heel, heel kleén diamantje, dat daar prach tig ligt te; flonkeren. Ken vergrootglas wordt ons toegeschoven en als we de kostbare edelsteen aan al zijn kanten hebben bewonderd, zegt de heer Slijper: „U hoeft ze niet te tellen, maar dit nietige steentje heeft acht en vijftig vlakken, die er in onze werkplaats in Amsterdam op zijn geslepen. En dat slijpen van diamanten wordt nu het werk in de fabriek, die wij over enige maanden mischien nog vóór de zomer in Egmond aan Zee 'zullen openen. Waarom... deze naam? „Slijperwat een toepasselijke naam voor iemand, die aan het hoofd staat van een diamantmaatschappij. „Och", vindt de ander, „voor mij heeft die naam geen geheimen. Mijn voorvaderen hielden zich al met het slijpen van diamanten bezig en later noemden zij zich natuurlijk Slijper., net als dè bakker, die na verloop van tijd Bakkec- heette. En nu weet U meteen, dat de dia mantindustrie al heel oud is. In Amsterdam het middelpunt voor ons land verrezen langzamer hand kleine fabrieken, die uitgroeiden tot grote complexen De directeur heeft zijn stoel ach." teruit geschoven, loopt naar het ven ster en wijst naar de overkant van een gracht, waar in een groot en hoog gebouw enige tientallen mannen met de rug naar de ramen zitten. Wat zij daar doen. kunnen wij niet zien, doch de heer Slijper is alweer aan het vertellen: „Uit het buitenland komen de ruwe stenen en die worden hier bewerkt gekloofd en geslepen en in allerlei soorten komen de dia manten dan op de. binnen, en buiten landse markt. De oorlog We waren aardig op weg om tegen de buitenlandse concurrentie die van België bijvoorbeeld- op de tornen maar ook hier heeft de oorlog een- flinke klap gegeven. Werkgevers en werknemers in de diamantindustrie waren voor bet grootste gedeelte Joodse mensen en ja.... dat droeve verhaal hoef ik U niet te vertellen Alleen dit nog. Voor de oorlog wa ren er in Nederland ongev. '3000 dia mantbewerkers en dankzij het instel len van vakscholen hebben we op het ogenblik een aantal van 1000 be reikt! Onze maatschappij heeft ook een Vakschool en juist omdat we op het gebied van de opleiding ervaring heb ben opgedaan, durven we het wel aan". Een actieve burgemeester „Ja... wat durft U eigenlijk,wat bedoelt U precies", willen wij weten. „Nou", zegt mijnheer Slijper, „we durven het aan .om in Egmond aan Zee een diamantslijperij te beginnen" „Dat is een primeurtje voor onze streek. Maar waarom heeft U zo, het oog laten vallen op Egmond aan Zee" „Tja", peinst de ander en zegt dan: „In de eerste plaats komt het eigen lijk door de actieve burgemeester, de heer Niele, met wie wij vlak na de bevrijding in contact kwamen. We spraken over een dergelijke in dustrie en de burgemeester vond, dat er in Egmond aan Zee een uitstekende gelegenheid voor was, Een industrie van betekenis is er niet en er zouden zeker wel jonge mensen te vinden zijl} die ons mooie vak zouden willen le ren. Zo vlak na de bevrijding kon er eigenlijk van plannen maken nog niets komen. De toestand was nog oiazeker. We wisten niet eens ,öf de diamantindustrie zich wel zou hand haven en ja.toen we later tot de ontdekking kwamen, dat alles er toch niet zo somber uitzag, besloten we meteen, in Egmond aan Zee een werk gelegenheid te scheppen". „Gaat dat nu allemaal maar zo? Heeft U geen moeilijkheden gehad"' De heer Slijper lacht en knikt: „E waren tnoeilijkheden genoeg maar die hebben we overwonnen. Ik heb in ieder geval een bedrijfsvergunning. We zochten de timmerman-aanneme- Zwart op cn die is nu bezig, een ge bouwtje te maken, achter zijn werk plaats- in de Zuiderstraat. De heer Zwart is enige malen bij ons in Am sterdam geweest om te kijken hoe zo'n fabriek dient te worden ingericht. En de machines zullen worden gele verd door iemand uit Alkmaar. We moeten enige electro.motoren hebben die de slijpschijven op 'gang zullen brengen. U ziet wij zijn bezig in Egmond a. Zee een werkgelegenheid te schep pen. hel antwoord is aan de jongens"! Het antwoord is aan de jongens, in derdaad, maar hoe is het met de ar beidsvoorwaarden' Goede kansen „Hoor eens. Wij kunnen ongeveer 50 jongens van 15 tot 16 jaar gebrui ken en wij" geven hun gedurende an derhalf jaar de gelegenheid een goed vak te leren. De Algemene Neder landse Diamantbewerkers Bond heeft een leerlingencontract opgesteld en daarnaar zullen wij ons natuurlijk moeten richten. Het is in ieder geval zo, dat zij per week een kleine ver goeding ontvangen. Heel wat béter dan vroeger, want toen moesten zij nog geld toe betalen. Na xdie anderhalf jaar zullen zij examen moeten doen en indien zij slagen, kunnen zij zich diamantbe werker noemen. En de lonen van de diamantbewer kers in Amsterdam zijn gunstig". De heer Slijper heeft het kleine diamantje, dat nog steeds op het bu-, reau lag te flonkeren en te schitteren weer met het pincet opgepakt en als het kostbare steentje weer in een enveloppe wordt geborgen, vragen wij „wanneer kunnen de Egmonders aan de &3ag gaan?" „Wij zijn klaar ig het antwoord. ..Het wachten is op de machines en op de fabriekvlak voor de zomer is al'es wel gereed Meervoudige Strafkamer Snikkend echtpaar bood f 3000.— aan En snikte op het beklaagdenbankje Met bedrukte gezichten zitten samen op het beklaagdenbankje, de Haarlemse banketbakker Hendricus van de B. en zijn echtgenote. De "jon ge bakkersvrouw liep enige tijd ge leden tegen de lamp toen ze clandes tien vlees kocht; de C.C.D. maakte proces verbaal op en mevrouwtje van de B. ging plannen smeden om de controleurs om te kopen. Haar man. die een spraakgebrek heeft en blijkbaar ook figuurlijk gesproken weinig in te brengen heeft. bleef aanvankelijk buiten schot. Schuchter bood men aan de controleur T. van S. uit Heiloo een bedrag van f 200 aan wanneer van de zaak geen werk werd gemaakt. De controleur zei schert send: „Als het nou honderdduizend gulden was en de echtelieden be schouwden het als ernst, 's Avonds vervoegden zij zich aan zijn woning te Heiloo en boden hem in tranen een bedrag van f 3.000 aan? De heer v. S. weigerde, zette het zenuwachtige echtpaar met kalmerende woorden de deur uit envond later op de trap de f 3.000. die hij de Volgende morgen prompt terugbracht. Mr. Holstein achtte het feit zeer ernstig .temeer daar zulk een groot bedrag aangeboden werd. De officier requireerde voor beiden drie maan den gevangenisstraf, wat de twee ver dachten in tranen doet uitbarsten. De verdedigerlegt er de nadruk op, dat de hoofdrol in dit drama door de vrouw werd gespeeld. De uitspraak valt op 25 Maait as FRAUDE BU DE SPOORWEGEN Vervolgens kwam de onlangs ge pleegde fraude bij de N.S. te Alk- maar aan de orde. De dader een 19- jarige jongeman. Johan S. te Alkmaar schreef plaatsbewijzen uit, waarbij hij op -de doorslag een lager bedrag aan gaf dan op het 'origineel. Zo verdien de 'Johan ongeveer f '200 in korte tijd. Verdachte was niet verschenen en werd een uur later door de ster-ke arm voorgeleid. Pres: „Waarom bent U nic; ve.sche. nen?" Verd: „Ik had gisteren pas werk gekregen en dacht: Alt ze 't daar te weten komen sta ik weer op straat"! De getuige G. van M.. hoofdinspec teur afd. Vervoer der N.S. legde in het belang van het jongmens ieen verklaring af, die hier en daar be zwarend voor verd. was. In de oorlog dreef de knaap zwarte handel en liep- vaak met honderden guldens op zak. Toen hij na de bevrijding aan het werk ging, moest het tekort op een of andere wijze gedekt worden en Johan deed het op deze wijze „Als ik - het van mijn kameraden gestolen had zou het erger geweest zijn" zou hij na de ontdekking ge zegd hebben, „de Spoorwegen kunnen het wel missen". De getuige adviseer de toezicht voor het „stukjemisluk king". De officier van justitie bewaar de zijn requisitoir voor een volgend maal. De zaak werd namelijk aange houden voor een voorlichtingsrapport. Zwijntjes- cnvrouwenjager Twee en een half jaar gevangenisstraf werd door de officier geëist tegen de Amsterdamse zwijntjesjager Bertus Q. die zijn practijken tn Alkmaar uit voerde. Verdachte werd enige tijd ge leden uit zijn voorarrest ontslagen om een geneeskundige behandeling te on dergaan. Hij maakte echter van de gelegenheid' gebruik om de benen te Rode Kruis start zijn propaganda -actie Contactcommissie voor Alkmaar wordt Dinsdag a.s. geïnstalleerd Het Rode Kruis heeft zich schrap gezet om dit jaar nog in geheel Ne derland 'een grootscheepse propagan- da-actie te beginnen. De voorberei dingen zijn getroffen: men staat op het punt om de campagne 1948 te starten. De landelijke actie zou echter min of meer in de lucht komen te han gen, indien plaatselijk niet dit koetje bij de horens werd gegrepen. In Alkmaa.r zal men niet achter blijven. Er wordt een commissie ge vormd voor contact met de burgerij, waarin vctcgenwoordigers van al lerlei schakeringen in onze stad zit ting hebben. De namen kunnen thans nog niet bekend gemaakt wordetr. maar voor de „inzegening" van deze contactcommissie is reeds een datum vastgesteld. Dinsdag de 23ste Maart zal ten stadhuize door burg. Van Slingerland de commissie worden ge ïnstalleerd. Wij wensen het Rode-Kruis bij zijn vredeswerk een ware zege-tocht toe. nemen. De heren rechters waren hier over niet érg te spreken, maar verd. voerde aan, dat zijn vrouw hem plot. seling in de steek had gelaten en daardoor zijn hoofd .door elkaar ge-! gooid" had. In een j?rief aan de rechterlijke macht beweerde deze vrouw, dat verd. haar «lecht behandelde, haar met revolvers dreigde verd. werd met een re. volver op zak gearresteerd en soms zelfs met een minderjarig meis je thuiskwam om te overnachten. „Allemaal leugens", constateerde verd. In een brief aan dit meisje schreef verd. dat hij een „gangster" was en zich met smokkelhandel bezig hield. „O, dat was maar om van haar af j te komen", beweerde verd. De uitspraak is op 25 Maart a.s. Uitspraken Meerv. Kamer Johannes van der P. Beverwijk: dief. I stal, f 150 of 50 dagen. Johannes T. Heiloo: vrijspraak Cornelis R. Castricum: toebrengen v. lichamelijk letsel door schuld, f 100 of 40 dagen. Albert de V. Beemster: toebrengen I van lichamelijk letsel door schuld f 75 boete subs 30 dagen. Thodorus K. Amsterdam: 1 jaar ge- I vangen isstraf. Cornelis K: Zedendelict 6 maanden voorw. met 3 jaar proeftijd en toe- I zicht. Onmiddellijk in vrijheid. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Laurentius J. M. zv L. I Schilder en G Admiraal; Cornelia P J dv II A Meijer en C C Dekker; Ai- E bertus A zv N C Poland en L R E I Smit; Cornelis zv J C de Ruiter en I A Helder: Frank zv J van der Minne en A C Gropt; Jaeques zv J Amou- f reus. en A Oudeijian; Quiririus zv C A 1 Warmenhoven en C M van Leeuwen; I Maria J H dv J Kaaij en A M Wortel- boer; Nicolaas J zv J Schouten en J K/oeder»; Wilhelmus J K zv W J A Brugman en A Luiten: Maria A D dv P J Kroon en C A Groot- Overleden: Theodorus W van Son 75 jaar weduwnaar van J C T.-tm-o- stein; Cornelia E Slcgtkarnp 67 jaar f weduwe van D G van Beek": Hr 'de B'okdh!: 69 jaar geh met E W -n. I Geboren Hans zv H. Winters en I Gelderblom; Arnoldus A. zv J. W. I van Wees en A. Admiraal; Maria C. I dv H. J. G. van Berke! en J. M. I Schn'eïder. Overleden: Thijs Groot oud 70 jaar weduwnaar van B. Rol. agenda BROEK OP I/DIJK 16 MAART. 26.000 kg. rode 'kool 22.50—25.90; 140.000 kg. gele kool 12.20—13.50; 800 kg. witlof 33S0—45.70. ALKMAAR 15 MAART 1948 Spinazie 3649; winterpeen 9.30 17.10; worteltjes 1433; boerenkool 8 —17: spruitkool 16—66: rode kool 21— 30.50; gele kool 6—11; prei 32—52; uien 32—63; bieten 6—10; witlof 24— 63; rabarber 57; Rnolselderie 912; radijs 15; §elderie 6.508.50; selie 15— 20; appels 52—76; peren 4063.' VEEMARKT ALKMAAR Op de 15 Maart gehouden veemarkt werd het volgende vee aangevoerd: 11 vette koeien. 320 nuchtere kalveren en 1 vet schaap. Al deze dieren waren bestemd voor de Centrale. BIOSCOPEN HARMONIE THEATER: „Het lied van Bernadette" met Jennifer Jones. Dag. voorstellingen om 7.30 uur. Zon dag 1.30, 5 en 8.30 uur. Woensdag 2 30 uur 14 jaar. VICTORIA THEATER: Bette Davis in „Hyena's" Voorstellingen dag. 8 u. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur Toe gang 18 jaar. CINEMA AMERICAIN: „De melo die van de moord" met Paul Reichardt Voorstellingen dag. 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30, 7 cn 9 30 uur Woensdag 2.30 uur 18 jaar. A. B.. T.: „Op 't nippertje" met Wil Hay; Voorstellingen dag. 8 uur. Zon dag 2. 5, en 8 uur. Elke leeftijd. Woensdag GULDEN VLIES: 8 uur Alkm. Ka- mermuziekver. Willem Andriesen. WAPEN VAN HEEMSKERK: .7 30 uur. Prot. Chr. Werkgenootschap (F. v.d.A.). WAPEN HAARLEM: 8 uur Verga dering Medische Sportkeuring.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2