§0 Bakkers doen beroep op dc klanten Groot aantal sinaasappelen verrot. WAS Wij komen bonnen iekori" Het wu een wanhopige bakker, met wie wfl gister spraken en die ons zei: {„Voor ons is de toestand moeilijker dan in de oorlog. Toen konden we makkelijker eens met de hand over het hort strijken, doch nu oefent de C.C.D. strenge controle uit en wee de bakker, die brood zonder bon afle vert. En Ja... wat gebeurt er? Wel alle gezinnen hebben tekort en vele huis moeders stellen alles in het werk om van de bezorger toch brood los te krijgen en werkelijkwij zitten- er- meeWij komen bonnen tekort....! Het is heus waar, wat ik U vertel. In Alkmaar is een bakker overspan nen geraakt door de moeilijkheden en opgenomen in het ziekenhuis....". Broodbonnen verlopen Gemakkelijk zullen die problemen niet kunnen worden opgelost, want veel spruit immers voort uit een tekort aan próducten? Inderdaad, zal de broodbakker zeg gen. maar toch is er nog zoveel, waar tegen wij maatregelen zouden willen nemen. „Wilt U geloven, uat in vele gezin nen bonnen soms verlopen? Niet om dat er voldoende is, maar uit onwe tendheid en nonchalance", zegt de bajï ker en hij meent dat er vele mis verstanden ontstaan omdat er iedere week broodbonnen worden aangewe zen. „Nieuwe en oude bonnen worden vaak verwisseld. Laat ieder erom denken dat de broodbonnen voor één week en de keuzebonnen voor twee weken geldig zijn. De broodbezorger zal veelal op Vrij dag om de bonnen vragen, doch de klanten vinden het soms wei makkelijker om op Maandag de oude bonnen te. geven. Komt de bezorger dan zijn ze niet thuis en de bonnen, die Dinsdag voor twaalf uur op het distributiekan toor ingeleverd moeten worden, verlopen „Keuzebon is broodbon" De broodbakkers in de grootste ste den van ons land voeren op het ogen blik een actie tegen de wijze, waarop de zogenaamde keuzebon wordt be steed. Collecte Kinderzorg I „Een gevaar voor de kinderen wordt het ouderlijk huis, als vader en moe der tekort schieten in hun heilige plicht om eigen kinderen lief te heb- l en te verzorgen. Verwaarlozing komt in plaats van bezorgdheid; ver vuiling waar koestering moest zijn". Kinderzorg Noord-Holland, de Ned. Hcrv. Vereniging, die reeds jaren lang strijdt tegen de kinderverwaar lozing. schijft bovenstaande woorden op een foldertje, dat zij ter gelegen - heid van de collecte, »die Zaterdag 20 Maai't a.s. gehouden wordt, ver spreid. Van harte bevelen wij deze collec- te bij onze lezers aan! GEVONDEN VOORWERPEN 1 tot 16 Maart 1048 Gedeponeerd aan het Bureau van Politie te Alkmaar en aldaar te be vragen op Maandag, Woensdag en Vrijdag van 11.30 tot 12.30 uur: Inlegvel; herenportemonnaie; herer. - handschoen; kinderwantje; rozenkrans portemonnaie: kinderwant; wollen want; tennisbal; lipssleutel; want. handschoen (bruin); sleutels met ring mantelceintuur; witte want; ring met sleutels; shawl; lipssleutel; kindcr- wautje; armbandje (doublé); koffer sleuteltje; paar wollen wanten; witte want; kinderhandschoentje: leren hand schoen: zak cement; inlegvel; dames handschoen (glacé); dameswant; tasje met inh.; rechterwant; duimstok; kaar tje wol; kindermuts; sleutel; ceintuur: bril in doos; glacé dameshandschoen; handschoen; paar wollen wanten; da meskous; jonger.spet; linker want. Als gevonden aan het Bureau van Politie aangegeven, alwaar op boven- j genoemde tijdstippen het adres van de i ylnder is te bekomen: K Passer; wollen shawl; autoped; paar wanten; pakje margarine; linkerhand schoen; kinderwantje: portemonnaie met inh.; étui met foto's; portemon aaie met inh.; wollen want; want: nummerbord; bankbiljet; rijwfelbin - nenband; muntbiljet; damesportemon- nale met inh.; hek van laadbak; wan ten; portemonnaie met inh.; alpino- muts; padvindersriem; etui met vul. |>otlood: 'portemonnaie met inh.; vul pen: zeiltjes: sleutels 'aan ring; paar motorhandschoenen: zakje met knik kers: bril; wollen want; gekletirtfe fhawl: imitatie-lipssleutel; halsketting' met hanger; alpinomuts: padvinders- embleem; gymnastiekschoen; knip. mesje: snoer kippenringen; kinder wantje: zilveren ring met steen; por temonnaie met inh.; vloermat; bad handdoek met zwempak; damesvul pen; paar gymn. schoenen; étui mef rozenkrans; paar hoge schoenen: grote bal: glacé herenhandschoen; schapen wollen want; pijp; motorhandschoen: paar gymnastiekschoenen: damesarm bandhorloge. Deze bakkers zijn van mening, dat vele moeilijkheden juist in het beste den van deze bon gelegen zijn en zij maken hun klanten erop attent: „keu zebon is broodbon". Op de keuztbon haalt de huisvrouw vermicelli of meestal koek en gebak jes bij de banketbakke: en.... maar heel zelden brood! En de bakkers zeggen: „leder kan slechts enkele broden per week krij gen. We merken zelf maar al te goed dat men veel te weinig heeftDe mensen moeten dus zelf bodenken, dat zij op de keuzebonnen beter brood dan wat anders, kunnen kopen!" De bakkers, die ook op de moei lijkheden van hun bezorgers wijzen - deze arbeiders worden immers ver antwoordelijk gesteld voor de bonnen die zij tekort komen - doen tenslotte een dringend beroep op hun klanten. „Laat geen bonnen verlopen, pro beert de bezorgers niet tc pressen tot het afleveren van brood zonder bon en bedenkt.... keuzebon is broodbon!". Jonge slagers worden gediplomeerd Wat zou u anders verwachten dan feest, wanneer u een gezellig versierd- zaal binnentreedt, en vrolijke muziek klinkt u tegemoet. Dat was Maandag avond het geval bij „De Graanhandel" waar de uitreiking van de diploma's Vestigingswet Kleinbedrijf van de sla. gersvakschool Alkmaar plaats vond Kleurige guirlandes, feestelijke tafels, en vlotte muziek van The Pretty Mu sicals. o.l.v. H. v. Berkel. brachten dé feeststemming. Namens de directeur van de Sla gersvakschool te Utrecht, de heer Th Cuiper. die verhinderd was door druk ke werkzaamheden, was aanwezig de heer Z. v. d. Zwaag. hoofdcontroleur van S.V.O. Voorts waren aanwezig de leden -van de Commissie van Bijstand de leraren, de geslaagden, en vele be langstellenden. De heer J. Blaauboer gaf een kort overzicht van de afgelopen cursus. De hoofdschotel was zeker wel de rede de héér v. d. Zwaag. Deze gloedvolle, propagandistische rede be trof niet alleen slagers, maar de ge hele Nederlandse jeugd. Spr. schetste de huidige moraal van de jeugd van na de oorlog. De woorden van prof Huizinga IWe leven in een bezeten wereld, en we weten het", bevatten nu ook nog hun volle waarheid. Er is in ons land behoefte aan mensen, die zich bewust zijn van de taak die voor hen ligt. ..Aan de geslaagden en aan de gehele jeugd, geef ik een woord mee", aldus spr. „n.l. verantwoorde lijkheidsgevoel". Dat moet er zijn. Een volk met een jeugd zonder idealen, is geen volk. Dat moet men zich bewust zijn"_ Spr. hekelt in felle bewoordin gen de zwarte handel en de smokkel. Dit' is een rotte plek in de samenwer- ving. hét is een aanslag op de wel stand Er dreigen gevaren voor het slagersbedrijf, de boerencoöperatie vleeswarenfabrieken. grootbedrijf enz Maar 't grote gevaar zit binnenin-. De gevaren dienen afgeslagen te worden door samenwerking. Er moet een har monisch geheel zijn met een vaste wil: eenheid. Geen vlees verkopers, maar slagers, die- hyn vakdiploma waard zijn. en ernaar handelen, zonder on eerlijke concurrentie, broodnijd enz Spr. memorèert, dat dit jaar S.V.O. zijn 25-jarig jubileum viert. Een kwart eeuw geleden namen de heren Cuiper en Misseth het besluit, dat het slagers- bedrijf moest veranderen door orga nisatie. en het is anders geworden. In 1923 stond 99 pet. afwijzend tegenover S.V.O.. nu is 99 pet. ervoor. S.V.O. >s nu een hechte schakel in het slagers- bedrijf S.V.O. heeft internationale ver maardheid, als zijnde het secretariaat van de Internationale Ver. voor vak- opleiding in Europa. De van 614 April te Utrecht le houden internatio nale tentoonstelling is wel de kroon crp het werk. Namens S.V.O. feliciteerde de heer v. d. Zwaag de geslaagden en bracht dank aan de leraren voor hun inten sieve arbeid. De heer de Wit. prak tijkleraar. wees er op. dat niet alleen de wetenschap van het slagersvak be langrijk is. De karaktertraining mag ook niet onderschat worden, en op dit punt is er nog wel wat te Ieren. Spr wees op de ongeschreven woorden door de «naam op het diploma: Vol harding - verantwoordelijkheid en plicht. De heer Voorthuysen, directeur van he.- slachthuis, leraar vee en veeziek ten, wees er op. dat bet slagersvak "n vak vaft dienen is. Dat valt niet mee. vooral nu niet. Maar we moeten terug naar het goede. Men moet zelfrespect behouden of herkrijgen. De heer Reurslag, leraar machine- kennis, voelde zich trots, te hebben mogen meewerken om de jongens tot dit succes te brengen. Namens de cursisten sprak de heer Kriek, die de dank der cursisten over bracht. Hij bood aan „vriend en va der meester de Wit" een keurige haardstoel aan. en aan de andere lera ren een rokertje en bloemen. De heer v. d. Peet uit Heiloo dankte de heer v. d. Zwaag en de leraren voor hun arbeid voor de jongens uit de kop van Noordholland. Ds. Lans over: „Was ons toetreden tot de P. v. d. A. een mislukking?" De Prot. Chr. Werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid afd. Alkmaar belegde JVoensdagavond een bijeen komst in -de bovenzaal van het Wa pen van Heemskerk. Het was reeds 5J/2 maand geleden, dat een «jerge- lijke bijeenkomst plaats vond en dus was het wel gewenst, dat deze ver gadering gehouden werd, vooral met het oog op de komende verkiezingen, zoals de voorzitter, de heer K. Kir- penstein in zijn openingswoord zeide. Ds. G. Lans, jeugdpredikant te Am sterdam, sprak over het onderwerp: „Was ons toetreden tot de P. v. d, A. een mislukking?" Deze vraag wordt heden ten dage door menigeen gesteld. „Waarom zijn wij overgegaan en wat hadden wij verwacht?" aldus Ds. Lans. Een van de beweegredenen was een gewijzigd inzicht in de maatschappelijke struc tuur. Na de wereldoorlog faalde de maatschappij, die zich democratisch noemde. ma3r een kapitalistisch aan zien droeg. De sociale ongerechtigheid die hand over band toeneemt, druist lijnrecht tegen Christus* gebod in en wij als Christenen hebben daar tegen te protesteren. Het beginselprogramma van andefe 'partijen sprake over sociale gerech tigheid, maar gaf geen wegen aan om die te bereiken! Een tweede be weegredenen was 'n gewijzigd inzicht in_ de politieke structuur. De ban van het Christelijk partijwezen, die door Kuyper's ideeën ontstond. is gelukkig door de oorlog verbroken. Alleen in de kerk moet en mag de antithese tot uitdrukking komen. Na de oorlog is samenwerking no^ even nodig als er vóór? Niet-christe- lijke partyen behoeven niet onchris telijker te zijn dan partijen, die wél het christelijk etiket dragen. Wij zijn door God midden in de wereld ge plaatst en mogen niet op een chris telijk eilandje gaan zitten. „Ik wil echter niet 'het verleden verlooche nen", aldus spreker, „de christelijke politieke partyen zijn in het verle den tot zegen geweest. In de P. v. d. A. willen wij echter positief samenwerken met andersden kenden aan de geestelijke en materi ele opbouw van ons volk. Het valt niet concreet te zeggen wat de re sultaten tot n« toé geweest zijn. liet is echter van groot belang dat Chris tenen meespreken met andersdenken den over de problemen van deze tijd. Ds. Lans noemde als voorbeeld de geleide economie, de geldsanering en de ouderdomsvoorziening van Droes. Het toetreden tot de regering van. de P. v. d. A. is geen mislukking ge dweest. Voorts wees de spreker op de komende verkiezingen, "waarbij het ..er op of er onder" gaan zal: het zal een historische beslissing voor ons volk worden. Tenslotte sprak Ds. Lans de wens uit. dat bij de komende verkie- zingen het argument, dat de Christe nen in de P. v, d. A. minderwaardige Christénen zijn, njet meer gebruikt zal worden. Na de rede van Ds. Lans werden er door de aanwezigen nog verschil lende vragen gesteld. Jammer, dat de opkomst deze avond niet groot was- Het betoog van Ds. Lans was uiterst interessant; hij behandelde dit on derwerp op prettige en heldere wijze. Geslaagde oudéravond Bosboom Toussaintschool Woensdagavond werd op de 'B. T. school een ouderavond gehouden. Van de zijde der ouders was hiervoor zeer grote belangstelling. Er was gerekend op ongeveer 80 ouders, maar om 8 uur waren er ongeveer 160 aanwezig, zodat zelfs 't grootste lokaal te klein was en In allerlei naar een ander verga derlokaal moest worden omgezien. Dank zij de welwillende medewer king van de heer van Riet. gérant van „Victory". kon men beschikken over de Bosboom Toussaintzaal. Alvorens te „verhuizen" gingen c'e ouders echter naar de diverse klassen om het werk hunner kinderen te bekijken en met de leerkrachten daaromtrent te spie ken. Duidelijk bleek uit het gemaakte werk, dat de vernieuwrngsgedachte op de B. T. school practische toepas sing heeft gevonden o.a. bij de vak ken taal., aardrijkskunde, natuurkunde handwerken, handenarbeid. Hierna trok, men naar Hotel „Vic tory" waar het hoofd der school, dc hr. C. J. Mol. een inleiding hield ov-r ..Onze SchoolDaarin werd o.m. meegedeeld, dat in het in 1947 gestich te schoolfosvis door de ouders een be drag van meijr dan f 500— bijeenge bracht was. waarbij dan nog gevoegd werd een niet onbelangrijke som, ver kregen door de inzameling van oud- pnpier: „Japi". Hét al dus bijeenge brachte geld werd op nuttige wijze besteed voor de aankoop van een ul tra modern, door Fhndria geleverd, filmtoestel, dat door de voorzitter der oudercommissie aangeboden en door het hoofd der school in dank aan vaard werd. 'het bestuur van Bedrijfsvoetbal erken non cn moeten alle zaken betreffend» bedrijfsvoetbal (dus ook de opgavo vo^r a.s. Zondag van deelname der verenigingen) worden gezonden aan dhr. C. Neef. secretaris Alkm. Be drijfsvoetbal, Vermeerstraat 16, Alk maar. Prior Huyben (en grave gedragen EGMOND Onder grote belangstel ling werd Dinsdag uit de Benedictij- nerabdij te Egmond de dezer dagen overleden prior dom dr J. Huyben ten grave gedragen. Onder de vele aanwezigen merkten we op prof. dr A. van Giffen, jhr Ruys de Beerenbrouck, commissaris der Koningin van Overijssel, ir J.^B. G. M. ridder de van der Schuren, voorts de deken van Alkmaar, ver scheidene pas en burgemeesters uit de omstreken. De kapel van het klooster bleek te klein om de vele belangstellenden te bevatten. De pechtige Requiemmis werd opgedragen door de abt van de Sint Paulus abdii te Oosterhout. dom M. iMahler O. S. met assistentie van de Subprior van Egm.ond. dom R. Schutte als pres'o. assistent, en de pa tere dom A. Ruys, dom A. Beekman, als troondiakens, terwijl als diaken bij het misoffer fingeerde doin N. Visser en als subdiaken dom J. Sehopmnn. Na de plechtige H Mis- sprak prof. mr W. j. Duynstee C. S. S. R„ hoog leraar te Nijmegen, de lijkrede uit. Hij prees de <wer!eden prior als een voorbeeldig monnik en een waardige zoon van St. Ber.edictus.. Hij werd de hoeksteen van het grote bomw »r'c de Egmondcr Abdij. Ook op weten schappelijk gebied verwierf donr Huv- ben zich een onsterfelijke naam. Na de plechtigheden in de kapel vergezelde een grote stoet van mon niken. waarbij zich honderden Uft» langstellenden aansloten de cvsrle^eB prior naar de dodenal: geleg de oude grond van de Abdijkerk, v er de abt van Oosterhout de bcar-n e verrichtte. Heiloo "fcrijgt z'n sportdag HEïLOO Op initiatief VVV kwamen Dinsdagavond 'n aan-ver enigingsbesturen in ..De oude Her berg" bijeen. Men besloot oip geznmen lijk een sportdag te houden en wel op Zondag 30 Mei. Er werd een werk comité gevormd, bestaande uit de he ren J Vennik en P. Avis (VVV», G B. Vasbinder ..de Foresters" i. C. Spaans «Doves). H.S.V. (C. Bakker) en P. Greeuw (fanfare ..Eensgezind heid». De gymn.ver. ..Klimop'" en „S* Caecilia" moeten ieder nog een ver tegenwoordiger aanwijzen. Binnenkort komen wij met nadere bijzonderheden op dit sportgebeuren terug. ..FORESTERS PROGRAMMA VOOR 'T WEEKEIND HEILOO Zaterdag 3 uur AIcmaria Bde ..Foresters A; Zondag 10 uur „de Foresters" 4SSV 2; de Foresters AAIcmaria B: Bergen Bde Fores ters' B. viHing^^^iarütcü BROEK OP L'DIJK 18 MAART 9500 kg rode kool 22—28; 113.000 kg. gele kool 1011.80; 13.00 kg. peen II 15.20—16.10; peen III i3.40—19.40; peen IV 11.80; 1200 kg. witlof 56 40—62.70: 3000 kg. witte kool 9.90—10.90; 4C0 kg. uien 56.80. agenda BIOSCOPEN HARMONIE THEATER: „Het lied van Bemadette" Geprolongeerd Zaterdag extra voorstelling om 2 u. Voorst, dagel. 7.30 uur. 14 jaar. VICTORIA THEATER: „Zonen der Zuidzee", met Jon. Hall en Victör Mc. Laglen. Voorst, dagel. 8 u. Zateitdag 7 en 9.30 u. Zondag 2, 4.30. 7 en 9 30 uur. Woensdag 2.30 uur 18 jaar. CINEMA AMERICAIN: ..De Ande re met Dolores «del Rïo" Voorst, dag. 8 u. Zaterdag 7 en 9.30 uur Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 u. 18 jaar. A.B.T.: „De Kangeroebokser" en „Pioniers in gevaar". Voorst, dag. 8 uur. Zondag 2. 5 en 8 uur. Elke leef tijd. GULDEN VLIES: 8 uur Jubileum- voorst. Fie Carelse HUIZE WESTERLICHT: 8 uur G. Stuiverling lezing. Zaterdag GULDEN VLIES: 8 uur. Toneeluit voering Alberdinck Thym. Zondag GULDEN VLIES: 8 uur Theater Ple zier met Toon Hermans. HEILOO Zaterdag „DE RUSTENDE JAGER Uitvoe ring „Falkland" „Tot Wederdienst bereid". 8 uur. Maandag ..DE RUSTENDE JAGER": Film avond Instituut v- Arb. Ontw. 8 uur Woensdag en Donderdag CINEMA HOLLANDIA: met aU hoofdfiljn „De Wenteltrap". j Te rijp verzonden „We moeien blij zijn Gistermorgen stond een groepje kin. deren om een hoge stapel kisten, die een Alkmaarse frui'grossier voor zijn deur had gezet; enige jongens waren naar hartelust aan het graaien, spron gen roiul metja, met handen vol sinaasappelen, die zij op de straat en tegen de muren nitelkaar lieten spatten En deze sinaasappelen, de vrucht die dc kinderen anders zo graag lus ten. waren vies en beschimmeld, zacht en door en door rotkisten vol met rotte vruchten-, en na het zien] van die bedorven heerlijkheden zijn we met verontwaardiging weggestap» om enige uren later binnen te lopen i/T het pakhuis van de firma. gebr. J. M en G.. Zandbergen aan de Kanaalka de waar wij een genoegelijk „si naasappelpraatje" hielden met de be drijfsleider de heer P. de Graaf. „Het is niet de schnld van de gros siers, noch van de importeurs. De si naasappelen worden wel eens te rijp uit Spanje verzonden en bijna altijd komt er een gedeelte bedorven aan", zo vertelde ons de bedrijfsleider. Het percentage rotte vruchten is in een gunstig geval 4 pCt., ditmaal ort- geveer 26 pCt. en we hebben het ook eens beleefd, dat van een partij Jaffa's 56 pCt. onbruikbaar was De boot was toen trouwens een week te lang onderweg geweest en de Gemeentereiniging kon ongeveer 19 ton komen halen! Tja en we kunnen niet zo'n erge grote mond opzetten. Wé moeten blij zijn dat we wat krijgen!" We staan er eerlijk gezegd wel een beetje versteld van en vragen: ..Maar wie draagt de strop dan?" „Het is een schadepost voor de gros sier. als een groot gcideelte bedorven is. Een paar procent extra voor be derf wordt hem echter altijd uitbe taald en soms is dat een voordeel tje natuurlijk. De partijen worden bovendien steeds streng gekeurd door contro leurs van het Bedrijfschap en zij stel len nauwkeurig het percentage van de onbruikbare vruchten vast" Verder v.ertelt de heer de Graaf ons. dat het verbruik van sinaasappelen - en van het fruit in het algemeen - groter is dan voor de oorlog en dat de rantsoenen voor deze gezonde pro ducten dus heus niet zo gering zijn. Bij de laatste bonaanwijzing werd door het rayon Alkmaar de grossiers uit de omgeving betrekken hun wa ren bij de firma Zandbergen, aange steld als rayonleider - een hoeveel heid van 109.000 kilogram afgeno men en.... of dat aantal groter zal worden? De heer de Graaf is niet erg opti mistisch gestemd over een verhoging Ten slotte bracht de heer Blaauboer de heer J. Groot dank voor de telkens betoonde hulpvaardigheid. Nog geruime tijd bleef men gezellig bijeen. Êen hartelijk gebaar van de slagers was daarbij, dat enkele pas uit Indië teruggekomen militairen zeer gastvrij uitgenodigd werden het feest verder mee te maken wat door „de j -ngens van overzee" zeer gewaar, deerd werd. In warme bewoordingen uitte een der militairen zijn gevoelen» van dank voor deze hartelijke ont vangst. van de rantsoenen. De regering heeft kort geleden wel een contract voor de aankoop van 25.000 ton afgesloten met Spanje, maar,we hebben ze nog niet! In het land van Franco gaat het soms wat vreemd toe met de handel want als een tweede koper iets meer biedt dan -de eerste, krijgt de twee de de partij, ook als was de koop met nummer een gesloten. „En hoe staat het met de citroe nen?", willen wij weten. „Is de vraag naar deze vruchten ook zo groot?". »fc „Er .worden percentsgewijs veel minder citroenen verstrekt dan sinaasappelen. De laatste bon werd op 15 October jl. ingeleverd, maar de aflevering is nog steeds niet geschied. Een dezer dagen ver- wacht ik echter twee wagens" antwoordt de bedreifsleider. La ten we hopen, dat er weinig rot te vruchten bij zijn, want welke oorzaken er ook aangewezen wor den en hoe weinig wij er ook aan kunnen doen, eeuwig zonde blijft het IVELjillJD IN LIPLEZEN De afdeling Alkmaar en omgeving van de vereniging J.ot bevordering van de belangen der Slecht-Horcnden hield deze week Haar jaarvergade ring. die werd voorafgegaan door een liplees-wedstrijd. Acht leden, onder leiding van me vrouw Ten Hoeve namen hieraan deel en de heer Van Rijk assisteerde als voorspreker. Het hoogste aantal punten behaalde mevrouw Schröder—Couperus. ge volgd door mej. Van Nierop. Bel Je dames zullen mogen deel nemen aan een districtswedstnjd die spoedig gehouden zal worden. De jaarvergadering, die een vlot verloop had, werd gevolgd door zang en declamatie van enige leden. De volgende bijeenkomst zal op 27 April a.s. plaats vinden. 4 Weer 'n grote stap op de weg naar de vernieuwing. De heer Mol hield daarna een voordracht over: ..Het B: bïiotheek bedrog" uit 't werk van Theo Thijssen: „De Gelukkige klas" Toen volgde de "demonstratie met het nieuwe toestel. Allen waren en thousiast over het .prachtig scherpe beeld. Vertoond wefden: Marker vis sers. voor het aardrijkskunde en ge schiedenisonderwijs voor de 'hoogste en een leuk taaifilmpje. voor de laagste klassen. Do ouders genoten niet min der dan de kleintjes gedaan zouden hebben. Dit was 't slot van deze wol zeer geslaagde ouderavond, die zeker propaganda betekend voor de Open bare Lagere School. Rest ons nog te vermelden het sympathieke gebaar v. d. heer van Riet. die de zaal gra-if beschikbaar gesteld heeft. 't W"as een mooie avond voor de school aan de Konirigswég! Schoonmaaktijd in't land Auto met gebreken Woensdagmorgen omstreeks 11 uur verleende een vrachtauto, die in de richting van de Nieuwe Schermerweg over de Kanaaldijk reed, geen voor rang aan de taxi. die op de Nw. Scher merweg naderde. De personenauto werd door de vrachtwagen aan de lin kerzijde gegrepen en zwaar bescha digd. Gelukkig kwam de vrachtwagen tegen het tweede portier terecht, zo dat de bestuurder er heelhuids af kwam. a De vrachtauto werd door de politie in beslag genomen, daar hij ernstige gebreken vertoonde. De stuurinrich ting had een grote speling! Ook de remmen 'voldeden niet aan de eisen. Bovendien droeg de chauffeur klom pen, hetgeen altijd gevaar oplevert bij het besturen van auto's De chauffeur kreeg een proces-ver baal. bij de hand „BEIER DAM OOIT" Bedrijfsvoetbal sluit zich aan bij K.N.V.B. Dat ook in onze stad het bedrijfs voetbal de laatste jaren opgang heeft gemaakt bleek wel uit #de grote op komst öp de bedrijfsvoetbalve.-gade- ring waar de zomercompetitie werd besproken en tevens de heer G. Sougé als voorzitter van de KNVB-Noord- Holland aanwezig was. Van de 28 bedrijven die kennisge ving hadden ontvangen besloten er 21 in principe toe te treden bij de KNVB. Hieraan zijn enkele fiuan- ciele verplichtingen verbonden zoals f. 50.waarborgsom per vereniging, f. 7.50 per deelnemend elftal aan de zomercompetitie en f. 0.75 per lid. Ook het probleem van de terreinen is zeer belangrijk. Hierover moesten nog berichten van de officiële Alkm. voetbalvereen. binnenkomen. Het ver_ huren kan nu geen enkel bezwaar op leveren omdat ook de bedrijfsvoet bal zich zal aansluiten bij de KNVB. De heer Sougé zei ook in zijn toe lichting dat hij Bedrijfsvoetbal ziet voor die mensen die er op een zo meravond iets voor voelen „eens een balletje te trappen". Het bestuur van de Bedrijfsvoetbal stond op het standpunt geen actieve spelers der K.N.VH. in de elftallen op te nemen doch 2/3 van de verga dering besloot wel. voor opname, met uitzondering van de le, 2e, 3e en 4e klassers. Het bestuur, bestaande uit de heren O. P. Hartland, voorzitter, G. Neef. secretaris en N. Schats. penningmees ter, heeft besloten enige terreinen te huren. Deze zomer zal waarschijnlijk weer gespeeld worden in twee afdelingen en iedere club zal over één bal moe ten beschikken. De leden van de clubs zullen in de gelegenheid worden gesteld om aan een keuring van het Bureau Medische Sportkeuring deel te nemen. De kosten hiervoor bedra gen f 1.50 per persoon. Het bestuur van de K.N.V.B. xal

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2