Waar de Rode Kruis-vlag wordt gehesen.... WAS Het Gemeente-Slachthuis steekt de vlaggen uit Een grote menigte op het Waagplein.. Wie beledigde Urk's burgervader? Daar wordt veel nood gelenigd Installatie van de Alkmaarse Contact-Commissie BlMdtruifluielIrlui Mofdcrmf lk-C>ntr»l.' Itönts.n-aoto Ho«pi- t.al-schrptn voor trlristórdo «rrbirdrn Noodzirkrnhuizrn rn Nood. sanatoria Ziedaar .een aantal vredestaken van het Nederlandse Kode Kruis. In oorlogslUd is hel werk van dere instelling 10 voor de hand liggend en. we mogen wel aeggen. /o algemeen hekend en erkend, dat we daarbij niet behoeven stil te staan. Maar ook in tijd van vrede blijft er enorm veel te doen. iets wat niet overal en door iedereen wordt beseft. Waar het Rode Kruis zich dan mee bemoeit? Met alles, waarmee geen andere instantie zich bezig houdt. Het «rekt zich iedere taak aan. die no dig en nuttig wordt geoordeeld om de arbeid onmiddellijk over te laten aan anderen, wanneer voor enig bepaald doel een speciale vereniging of een afzonderlijke instelling in het leven wordt geroepen. Wanneer echter plotseling ergens de nood aan de man komt en dc be staande instanties het werk niet af kunnen, dan staat het Rode Kruis gereed om in te springen. Wie gisteravond omstreeks 8 uur langs liet stadhuis kwam. zal daar uniformen hebben opgemerkt, die men er niet alle dagen ziet: mannen in battle-dress met het Rode-Kruis-teken pleegzusters in witte dracht. Ze ston den later in de trouwzaal geschaard in twee rijen om de bezoekers door te laten van de vergadering, welke door de AJkmaarse afdeling van het Rode Kruis was belegd om de „Con_ tact-Commissie" te installeren. Deze oommissie zal worden ingeschakeld bfj de grootscheepse propaganda-actie welke weldra voor deze uiterst nut tige instelling wordt ingezet Meer contact met burgerij „Er moet meer contact komen met de burgerij", zo sprak Pr Frederikse in zijn begroetingswoord Immers, hot werk van het Rode Kruis berust hoofdzakelijk, op de medewerking der bevolking. Het geld moet komen uit de burgerij. En omdat de belangrijke taak. welke het Rode Kruis ver richt aan iedereen ten goede komt behoorde ook iedereen er lid van te zijn. We leven in een tijd vol spanning: een grote colonne moet paraat staan. Hoe verschrikkelijk de toestanden In Indonesië zijn en welk een zegen rijke arbeid het Rode Kruis daar ver richt. werd de aanwezigen voor ogen gebracht in een zeer suggestief filmpje. De eerste in het land Na de voorzitter sprak Dr. Haar ▼an het hoofdbestuur, die allereerst gijn gelukwensen uitbracht aan de overgegaan. Hij behandelde voorts de critiek. welke de laatste tijd nog al eens is uitgebracht op de houding van ver schillende Rode Kruis-bestuurderen in oorlogstijd en las een weerlegging voor. die vermoedelijk heden offici eel ter kennis van de Nederlandse pers. zal worden gebracht. Een grootse propaganda - actie Vervolgens gaf spr bijzonderheden omtrent de propaganda-actie. die in Juni zal worden gehouden en die buitengewoon groot van opzet zal zijn. Een speciale krant met een op lage van 2y2 millioen exemplaren zal bij alle gezinnen in Nederland ver schijnen. er staan een 100-tal radio uitzendingen op het programma. Snoep, en tabakskaarten zullen met reclame voor het Rode Kruis worden bedrukt, kortom de naam der ver eniging zal straks onder aller ogen komen en op aller lippen zijn. Ten einde ten slotte de nodige baten binnen te halen zal een grote groep werkers moeten worden gevormd. Nadat enkele vragen tot tevreden heid waren beantwoord, werd nog een film gedraaid, waarin een beeld werd gegeven van het veel omvattende werk van het Rode Kruis in oorlogs tijd. Hierna sloot Dr. Frederikse de bij eenkomst met een opwekking aan alleen om hun krachtige steun te ver lenen bij de dingen, die gaan ge. beuren. In de Contact-Commissie hebben zitting: Tj. N. Adema, Mej. E. de Boer. C. Couwenhoven, J. Dreeuws, J. E. v. Elburg, H. Haytema Pzn. J. W A. Heuseveldt, Ds. J. H. Klein Wassink, Mr. H. Lesterhuis. Dr. W. J. Lojenga. J. v. Maarleveld. Pater Meyer. F. Put man. Ds. F. W. Rappold. Ds. P. C. Roodenburg. Ir W. M. v. Rossum du Chattel, D J. Scheffel, W. Schmidt G. v Slingerland. Ds. A. J. v. d. Sluis. Mr. R. Veendorp. I. Vleugel. Xv. Voort huizen. Ds. W. Wesseldijk. D. J. Wol- dendorp. Mr E. H. J. Wynne. Alkmaarders! Wanneer aanstonds de mensen van het Rode Kruis bij U verschenen, toont u dan van uw beste zijde! Hef Rode Kr.uis behoort tot de verenigingen, die hun werk onder alle omstandigheden moeten kunnen vol voeren. Waar de Rode Kruis.vlag wordt ge hesen. daar wordt het lijden van de mens verlicht! Donderdag 25 Maart is de letter K tot Koomen aan de beurt om bon kaarten te halen in het distributie kantoor aan de Ridderstraat van 9 12 en 24 uur. SCHEERZEEPBON TABAK 4-RESERVE NA 27 MAART ONGELDIG Het Centraal Distributiekantoor deelt ons mede, dat de scheerzeepbon tabak 4-reserve na 27 Maart a.s. niet meer geldig is. OPHALEN VAN VUILNIS Dc Directeur van Openbare Werken, afd. Reiniging, verzoekt ons mede te delen, dat de dienst op Goede Vrijdag 28 Maart a.s. gesloten zal zijn. In verband hiermede zal het opha len van huisvuil als volgt geschieden: a. In de Donderdagse-wijken op Woensdagmiddag 24 Maart a.s. b. In de Vrijdagse-wijken op Don derdag 25 Maart a.s. SLUITING GEMEENTEBUREAUX OP GOEDE VRIJDAG De gemeentelijke bureaus en dien sten zullen op Vrijdag 26 Maart a.s. (Goede. Vrijdag), voor zover de dienst dit toelaat, gesloten zijn. INGEZONDEN MEDEDELING Schoonmaaktijd In 't land $0 bij de hand „HETER O AIS' OOIT" Gulden Vlies Paasprogramma De directie van het Gulden Vlies heeft voor een uitstekend paaspro- gtamma gezorgd. De eerste Paasdag komt voor de tweede maal het cabaret van Toon Hermans. In deze welverzorgde cabaret-revue „Zie ik je vanavond nog?", welke Zondag 21 Maart een groot succes werd, zal Toon Hermans onder meer het nieuwe liedje ..Pep tuut piep. de jeer van Jansen" ten gehore brengen. Aan deze revue werken verder mee: Wiesje Bouwmeester. Jan van Ees. Scholten en van 't Zelfde. Andrea Domburg. Sonja van Weerdenburg. Herbert Joeks, het ballet Tiynneys en aan de vleugel, Peter Kellenbach. Op de tweeSe Paasdag komt het ge zelschap Cor van der Lugt Melsert met de derde voorstelling van „Schip per naast God" een toneelstuk van de bekende schrijver Jan de Hartog. Dinsdag 30 Maart vindt de laatste voorstelling van de abonnementsserie B plaats. Op deze avond wordt door het Residentietoneel (dir. Dirk Ver beek). „Ik heb de graag vermoord", 'n uitstekend thriller, ten tonele gebracht Het Handelsblad schreef hier on langs over: ..Het gezelschap verdient elke avond een uitverkocht theater" Medewerkenden hieraan zijn: Enny Meunier. Matthieu van Eysden. Lily Bouwmeester, Dirk Verbeek, Ludzer Eringa, Gerard Schild, Frans van dé Linden. Wim Pauw. Joris Collef. Jack Gimberg. Anny Leenders. Steye van Brandenburg en Diny Spronk. De regie is in handen van Bets Ra- nucci-Beckman. G. van der Meuten lubileerde Twee vlaggen met het Alkmaarse wapen wapperen bij de ingang het gemeente-slachthuis en een der de steekt uit, boven de gebouwen op het terrein. Ginds lopen enige mannen in wit te jassen met een rood-wit-blauw doek en potten met palmen, er wor den ladders bij een deur gezet en het duurt niet lang of er is een ere poort gemaakt. Tegen twaalf uur wordt het druk op het terrein auto's rijden de poort door, bloemenmanden en grote dozen worden aangedragen, steeds meer mensen gaan naar binnen, de caniine in. waar al gauw ieder plaatsje is bezet. Alkmaar's hoogste onderscheiding Vandaag is het een feestdag voor het personeel van het slachthuis, feestdag in het bijzonder voor de opzichtcr-hulpkeurmeester, de heer G. v. d. Meulen, die op deze dai 23 Maart zijn 40-jarig ambts jubileum herdenkt. Al zijn collega's zijn natuurlijk aanwezig in de cantine en ook- de wethouder van de Bedrijven, mr. J. M. Leesberg, leden van de com missie van Bijstand, vertegenwoor digers uit de slagerswereld en een aantal vrienden en bekenden van de OPBRENGST COLLECTE VER. „KINDERZORG" De op Zaterdag j.L gehouden huis- en straatcollecte, ten bate van de Ned. Herv. Ver. „Kindcrzorg Noord-Hol land" heeft opgebracht een bedrag ad. f 1182.— Een prachtig resultaat. Concert Onthouders-Zangver. D.O.V. Voor de goed gevulde zaal van het Gulden Vlies gaf de Onthouders-Zang vereniging gisteravond een concert met medewerking van 't Alkmaars Symphonie Orkest o.l.v. de heer G. C. Pranger en het gezelschap „De Ge le Wagen" o.l.v. Mevrouw L. Narold- Bas Een kort woord van welkom werd 'gesproken door de voorzitter, de heer Koreman, die mededeelde, dat de ver. er een broertje bij had gekregen. n.L •en Dubbel Mannenkwartet. Het eerste nummer was het lied „De blauwe Vaan", dat op een enkel iiedeelre na, goed gezongen werd. He: Alkmaarse Symphonie Orkest heeft wel zeer veel bijgedragen tot het slagen van deze avond. Onder leiding van de heer G. C. Pranger Werd ojn. „Geschichten aus dem Wie- Berwald" van Johan Strausz gespeeld ,iummer een welverdiend ap plaus oogstte. Ook het optreden van het Gezel schap „De Gele Wagen werd zeer ge" Waardeerd. Gedurende de pauze hield men een yerloUng, waarvan de hoofdprijs be stond uit een schemerlamp. Ook enige laarten waren van de partij. Na de pauze werden weer een aan- fca. goed gespeelde en gezongen num mers gepresenteerd, o.m. het „Ave JVerum" van Wolfgang Amadeus Mo- fcart. De avond werd besloten met een fceanimeerd b^L üat'i's de Maaridagm'arkf, symbool van de malaise Maandagmorgen. Zoals zo dikwijls lopen we ook nu weer over het Waagplein. Er schijnt iets aan de hand te zijn: enkele honderden men sen staan op een hoop gedrongen. Ongetwijfeld is er iets gebeurd. We dringen in de menigte door, hopende een interessant nieuwtje voor de krant op te duiken. Wel licht is er een ernstig ongeluk ge beurd, mogelijk hebben een paar mensen een formidabele ruzie of circuleert er een of ander belangrijk bericht De oozaak van de oploop is ech ter van onschuldiger aard. We sma ken niet het genoegen een wereld schokkende gebeurtenis mee te ma ken. Wat toch is de eigenlijke oorzaak van de oploop? Een drietal koeien, dat op he: Waagplein aan een lijn gebonden staat! Zegge en schrijve drie koeien. En om die drie koeien verdringen zich de honderden be langstellenden. Wrevelig wenden we ons af. Geen kopy^ in. Langzaam ha len ae onze doos met shag voor de dag en draaien er één. Dan valt onze blik toevallig op d° verschillende gezichten. Een ge dachte verheldert onze geest. Er zit toch iets in! Er zit eigenlijk stof in voor een roman. Want wat zijn hier een verschillende typen vertegen woordigd. Het is een genot om ze eens rustig te bekijken. Het meren deel der menigte bestaat uit mensen op leeftijd. Je kunt het ze nog aanzien, dat de wekelijks terugkerende Maandagse markt voor hen een gebeurtenis was. Een gebeurtenis, die >en deel van hup leven uitmaakte. Waarmee ze vergroeid zijn. En nu nog. nu' er in feite nog steeds niets te beleven valt op ae markt, komen ze elke week terug. Een goed toeschouwer ziet aan de gelaatsuitdrukking en houding welk beroep ze hebben gehad. D-e boerenrenteniers Je ziet er in de eerste plaats de boerenrenteniers. Ze vormen wel de meerderheid. Een goot deel van hun leven hebben ze tussen het vee door gebracht. te midden van de wijdheid van het Hollandse polderland. Ze moesten nu toch zo langzamerhand weten, dat het Maandags nog een dooie boel is op het Waagplein. En toch blijven ze komen, elke keer als het ware hopend, dat ze de drukte van weleer weer te aanschouwen zulis.. krijgen. aanaag gaan ze weer te leurgesteld naar huis, na in een café hun bitteuje of koffie te hebben ge bru "t Hun gezichten dragen in de regel een «rnitige trek. Hun gebaren zijn rust'g en weloverwogen en ze kij ken neg steeds alsof hun blik ver en van het land doorvorst. Tast?nd gaan hun handen over ,1e koeien]ijven. Schaars valt een enkel woord. Langzaam trekkend, soms goed-, dikwijls afkeurend. En het handelsvolk Een t;genaardig contrast daarmee vormen de handelaars, of zij die zich voorhêtn in de handel hebben Le wogen. Ook zij zijn veelal van het platteland afkomstig en toch lijkt 1 ander ras te zijn. Zelfs nu. nu er geen handel te drijven is. zijn ze geen ogenblik stil en het is een drukte of er voor ka pitalen omgezet wordt. Druk gesti culerend klampen ze nu de één dan de ander aan. Moppen vliegen over en Weer. De ogen tintelen. Hier is geen sprake van de gewone West- friese bedaardheid. Als ze na een poos een café binnen gaan. lijkt o.'l een paar minuten later een gor de bijenkorf. Het lawaai dringt naai buiten. En de test. Een grote groep mensen kan ik niet thuis brengen. Ze variëren tus sen de twintig en de zeventig. Of ze in de stad thuis horen of op het platteland, wie zal het zeggen? Te genwoordig beginnen zelfs de plat telanders „stads" te praten. Work hebben ze niet. Belangstelling tonen ze ook niet. Ze praten met elkaar, kijken de boel eens goéd aan. S'aan ze hier omdat het visseizoen nog niet geopend is of zijn het soms Een angstig gevoel bekruipt nr.e. Als het allemaal eens krantenmen sen waren! Tussen al die honderden mensen staan rustig en onbewogen de drie koeion. Ze denken niét aan het ver leden en maken zich niet druk over de toekomst Drie koeien op het grote Waag plein. Symbool van de malaise. Mo ge het spoedig anders worden! RAADSLID BEDANKT OTEItLEEK Naar wij vernemen heeft het raadslid, de heer J. Brou wer (PvdA) zijn zetel ter beschikking gesteld. Zijn plaats zou ingenomeu moeten worden door mevrouw de Jong-Scher- merhorn. Meervoudige Kamer Juridisch duel tussen oHicier en raadsman In het tijdvak van December '46 toj Januari '47 kwam de burge meester van Urk, de heer G. Keü'/er, voor ongenamc verrassingen te staan. De bugervader vond nl. enkele malen een anonym schrijven van beledigende inhoud in zijn brievenbus en zelfs éénmaal een pamflet op zijn raam geplakt. Ook zijn kinderen werden in He beledigingen betrokken en de ontstemde geadresseerde deed aangifte bij de politic. Als verdacht van deze beledigingen werd Louwe P.. een Urker inge zetene. aangehouden. Deze maakte zich een jaar tevoren aan eenzelfde feit schuldig en hoewel hij destijds ontkende, achtte de rechtbank het beivijs geleverd en kreeg P. een boete en een voorwaardelijke straf. Verdachte ontkent hardnekkig Ook ditmaal ontkent Louwe P: hard nekkig. Hij staat terecht voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar on der presidium van mr. Krabbe. In de getuigenbank wacht o.a. de burga- »c«er van justitie, mr. Holsteyn, 'acht het tcnlaste gelegde wederom bewe zen en wel op grond van de rappor ten van twee schriftdeskundigen, de heren Van Ledden Hulsebosch en Margadant. Het pamflet werd met de gemarqueerde inkt geschreven, die de oppqywachtmeester.Van 't Princenhof een week tevoren na 't afnemen van een schrijfproef 'bij verdachte achter liet- De beide schriftdeskundigen ver klaren. dat de brieven en het pamflet van de hand van verd. zijn. Eis: drie maanden De officier heeft de indruk dat verd niet normaal is. te oordelen naar de stijl van de brieven. Verd. wil ^ich echter niet aan een psychiatrisch on derzoek onderwerpen. Mr. Holsteyn eist de maximum straf voor dergelijke feiten: 3 maanden gevangenisstaf. Dan krijgt de verdediger het woord. Mr. Buiskool richt op enkele punten felle aanvallen tegen de officier: „Het bewijs kan alleen uit het. schriftkun dig onderzoek gehaald worden en te gen de wijze, waarop dit onderzoek geschied.' heb ilc ernstige bezwa- 1". aldus pleiter. Immers, de twee de schriftdeskundige las het rappor) van z'n voorganger, alvorens z'n eigen rapport op te stellen. Dit kan. zoals de heer Margadant zelf in het Tijdschrift voor Strafrecht schreef, van i\adëlige invloed zijn op de objectiviteit van het rapport Mr. Buiskool vindt het dan ook helemaal geen wonder, dat de beide rapporten zoveel overeenko men. Gemarqueerde inkt wordt ook in wasserijen gebruikt; de scheldwoor den in de brieven worden op Urk van bepaalde zijde meermalen gebezigd te gen de burgemeester. De zuivering in 't spel „Op het eiland Urk heerst", aldus de verdediger, „grote ontevredenheid over de wijze, waarop de zuivering daar heeft plaats gehad. Men is ver bitterd tegen de burgemeester en het politiegezag. Mijn cliënt is heus niet alleen die mening toegedaan!" Mr. Buiskool concludeert, dat het ten laste gelegde niet bewezen kan worden. Indien de rechtbank 't mis drijf wel bewezen zou achten, ver zoekt pleiter hem een geldboete op te leggen. De burgemeester vraagt het woord en voert aan, dat hij van verbittering onder de bevolking van Urk nooit iets heeft gemerkt. Mr. Holsteyn persis teert bij zijn eis; hij stelt voor 100 pet. vertrouwen in de rapporten. Tenslotte vraagt de officier aan get. Keyzer. of de schriftures na het aanhangig ma ken van de zaak in Sept '47 nog ont vangen zijn. Wanneer get. deze vraag ontleen, nend beantwoordt, snijdt mr. Buiskool ('e officier de pas af met de vraag: „Wanneer ontving u de laats' schrifture?" „In Februari 1947..." antwoordt getuige. - TeasjnW, raapte,,»!. tSftS/fiV de uitspraak op 6 April. „Als men mij veroordeelt laat ik het er niet bü zitten!!" zijn verdachtes laatste woorden. De Egmonder Antoon van deii O. maakte zich aan bigamie schuldig. Hij verbleef met zijn eerste vrouw in een Indisch interneringskamp, vernam na het voorjaar van 1944 niets meer van haar nam aan dat zij overleden was en huwde in Nederland met Cornelia K. Later bleek', dat ook zijn eerste vrouw nog in leven is. De officier achtte het feit ernstig, maar beschouwde deze zaak als ..een speciaal geval". Mr. Holsteyn requi- reert 6 maanden voorw. met 3 jaa: proeftijd en toezicht van de R.K. Re- classering. Uitspraak 6 April a.s.- De zaadhandelaar Cornelis R. uit Heiloo veroorzaakte in Octobér 1947 een verkeersongeval op de Kenne- merstraatweg te Heiloo ter hoogte van de Stationsweg. Toen hij linksaf de Stationsweg op wilde rijden, stak hij wel enige tijd van te voren zijn rich tingaanwijzer uit. maar lette bij het nemen van de bocht niet meer op het ve-keer achter zich. De Rotterdamse chauffeur W. had de richtingaanwij zer niet bemerkt, wilde links passe ren en kwam in botsing met de wa gon van R Daar hier van beide zij den een fout werd gemaakt, legde de kantonrechter slechts een boete van f 10 aan R. op. Verdachte ging in ho ger beroep maar de officier van de Meervoudige Kamer. mr. Holsteyn. achtte de straf clement en eiste beves tig'rg van het vonnis. "Uitspraak 6 April a.s. O— JEUGDLEIDERSCURSUS AFD. N. HOLLAND VAN DE KNVB Tijdens de Zaterdagmiddag gehou den inleiding tot een jeugdleiderscur- ses heeft de heer Sougé, voorzitter van de Afd. N. Holland van de KN VB. uitvoerig gesproken over het doel van jeugdvoetbal. De heer B. B. v. d. Berg leidde de eerste cursus en hoewel hij on verwacht moet invallen voor de heer J. Prins uit Zaandam heeft hij de aanwezigen vlot bezig gehouden met een uiteenzetting over de spelregels. Speciaal besprak de heer van dei- Berg het moeilijke werk van een scheidsrechter tijdens jeugdvoetbal. Dan immers is het niet alleen zijn taak de spelregels op de juiste ma nier toe te passen maar bovenal de jeugd een goede „sportopvoeding" te geven. jubilaris zijn gekomen om de hul» diging bij te wonen. „Een aangename taak", vindt mr. Leesberg de opdracht van het col* lege van B en W om deze „meer dan plichtsgetrouwe ambtenaar, di» onze gemeente veertig jaar heeft ge diend" toe te mogen spreken. De gouden legpenning, de hoogst® onderscheiding, die Alkmaar kent, wordt de heer van der Meulen aan geboden. De directeur van het slachthuis, de heer W. Voorthuysen. die ver volgens het woord neemt, schetst in korte trekken het tijdperk van 72 jaar. dat hij met de jubilaris heeft samengewerkt en hij brengt dan dank voor het vele goede, dat de heer van der Meulen voor de ge meente en voor de inrichting in het bijzonder heeft gedaan De heer Voorthuysen overhandigt de jubilaris een enveloppe met in houd. Het personeel wil natuurlijk ook niet achterblijven. De oudste keur meester. de lieer Frielink, geeft, na mens allen, een rooktafel en aan d® echtgenote van de heer van der Meulen een taart. Een prachtig bloemstuk, waarbij enige nuttige geschenken, een fruit mand en een bloemenmand worden even later door de heer J. M. Groot, namens de slagers uit Alkmaar en omgeving, aangedragen. Nadat de heer Jos. de Wit d« waardering van S.V.O. heeft over gebracht. is het de beurt aan de ju bilaris, die met enige welgekozen woorden zijn dank betuigt voor deze onvergetelijke dag. aan de wethou der, de directeur, het personeel, de slagers en al die anderen, die in de cantiné van het slachthuis te zijner ere bijeen gekomen waren. E.V.C.-AFDELING ACHTER HET HOOFDBESTUUR I11 een gisteren gehouden vergadering heeft de afdeling van de EVC de vol gende resolutie aangenomen: De Plaatselijke Raad der Eenheids vakcentrale, afd Alkmaar, in verga dering bijeen op 23 Maart 1948. ki n nis genomen hebben van de se 11de- lijke handelingen van de Rotterdamse scheurmakers, van oordeel, dat een dergelijk optreden ten scherpste dient te worden veroordeeld, verklaart zich eenstemmig accoord met de besluiten door de Landelijke Raad der EVC dienaangaande genomen, spreekt een stemmig haar vertrouwen uit in het beleid van de Landelijke Raad en ter1pn gaa' O— Opstelling Alkm. Boys-Vitesse V001 de wedstrijd Alkm -Boy,— Vitesse op 2e Paasdag zijn dc elf tallen als volgt samengesteld: Alkm. Boys: Kramer; Krul en Ad miraal; Bart. Pennings en Kemp; v d. Meulen. de Lev, Blok. Bakker en de Grand. Vitesse: K Zonneveld; de Wild en Velzen: Tromp, fiollenberg en Tooi; W. Zonneveld, v. d. Valk. Eikhof, v. Weenen en F. Zonneveld. ark ten BROEK OP L'DIJK 23 MAART 20000 kg rode kool 2..60—27.50; 108000 kg gele kool 7.00—10.50; 22.000 kg wit lof 33.0041.00; 4000 kg peen C 30; 1300 kg bieten 6.10; 500 kg uien 57 70. -58.00. agenda BIOSCOPEN HARMONIE THEATER: „Het lied van Bernadette" Voorst, dagel. 7.30 uur. 14 jaar. VICTORIA THEATER: „Zonen der Zuidzee" met Jon. Hall en Victor Mc. Laglen. Voorst, dag. 8 uur. uur. Woensdag 2.30 uur 18 jaar. CINEMA AMERICAIN: „De Ande re met Dolores del Rio" Voorst, dag. 18 jaar. A.B.T.: „De Kangeroebokser" en Pioniers in gevaar". Voorst, dag. 8 uur. Woensdag 2.30 uur. lijd. WOENSDAG GULDEN VLIES: 8 uur Jan de Har- tog's „Schipper naast God". CAFE CENTRAL: 7.03 uur Film avond Fruittelers Org. VICTORY HOTEL: 7.45 uur: Ge nootschap Nederland-Frankrijk. WAPEN VAN HAARLEM 8 uur Jaarvergadering Bureau Medische Sportkeuring. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur .Harmonia". DONDERDAG WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 u. Mr. A. M. Joekes voor de Partij v. d. Arbeid. HEILOO Woensdag en Donderdag CINEMA HOLLANDIA: met al® hoofdfilm „De Wenteltrap"'

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2