V.V.V. „AIcmaria" slaat haar vleugels uit „OBLOMOV" WAS „Schreieder pleegde meineed zegt Van der Waals <A> NAUTA's Brood Het ledental is nog veel te laag Het is rumoerig als «ij hc bekende gebouwtje vau de afdeling voor Vreemdelingenverkeer betrqden. Timmerlieden en metselaars zijn druk bezig om alles te vernieuwep. Deze drukte is als het ware symbo lisch voor de VVV. Het is een teken -dat de WV haar vleugcis uitslaat. Deze verbouwing immers was nood zakelijk om aan de steeds groter wor dende toeloop het hoofd' te kunnen bièdcn. Aldus vertelde ons de heer Verwer. die we „hogerop" aantroffen en die er jui^t voor de laatste maal de scep ter zwaaide. De heer Verwer gaat. zoals wij reeds eerder meldden Alk- maars VVV verlaten. We zullen hem eehter nog. wel vaker in de Waag- toren ontmoeten, want hij blijft, het secretariaat van de federatie VVV N. Holland boven het IJ waarnemen. DE DRUKTE WORDT TE GROOT De drukte wordt me soms te groot, aldus de heer Venver. Vorig jaar werden reeds meer dan 2000 inlich tingen verstrekt en dit jaar zal he' nog aanzienlijk stijgen. En dan de Vrijdagen! Het gebeurde meermalen.' dat per dag honderden mensen aan het loket voor mondeliu- ge inlichtingen kwamen. De mensen komen in steeds groter getale naar de kaasmarkt."Uit het ge hele land komen Vrijdags drommen mensen. De vraag is mi maar hoe de ze mensen langer dan een. uur in Alk. jtaaar te houden. Over dit vraagstuk vertelden wij n gisteren reeds, in ver band met de door de WV uitgeschre ven prijsvraag. GELD. GELD EN NOG EENS GELD. We zouden zo graag meer y/iHen doen. Ongetwijfeld gaat er van de V VV een behoorlijke activiteit uit, bij voorbeeld bij het plaats vinden van de motorraces, die een buitengewoon gro te aantrekkingkracht blijken te be zitten, zei de heer Verwer. Maar er zou nog meer kunnen worden ver richt. Helaas ontbreekt het ons aan de geldmiddelen. Het ledental van de V VV is xooc een plaats als* deze veel te klein en kan de 300 nog niet halen. ^Vergelijk dat eens met een plaats als CgUantsoog. waar op de 1000 inwo ners 180 leden fcijn. pe bijdragen zijn uitzonderlijk laag. want de grootste zaken betalen een rijksdaalder tot vijf gulden. Dan ontvangen we van de gemeen te net zoveel subsidie als we aan con tributie innen en vergeet niet, dat de subsidie eigenlijk ook te laag is. TORENBEZOEK Een van de grootste attracties is wel het torenbezoek. Vorig jaar klommen 18000 personen de toren op. Een be langrijke bron van inkomsten voor ons, maar tevens voor de gemeente, die er vier cent per persoonvan krijgt. ALKMAAR AANTREKKINGS- PUNT Alkmaar zelf kan geen groot aantal vacantiegangers gebruiken. omdat daarvoor de hotei-accomodatie te ge- Oblomov, een typisch-Russisch voor- revolutionnair toneelstuk van Gon- tsjarov werd Vrijdagavond door „Co- media" in het Gulden Vlies' ten tonele gevoerd. Oblomov is een Russisch ©dolman, ^die vegeteert op de roem van' het adellijke voorgeslacht en daaraan ten grónde gaat, de verper soonlijking van de man, die wel wil, maar altijd net niet kan, de dromer, die zo vermoeid raakt door de droom da* hij tot het. vol voeren van de daad niet meer de kracht heeft. Hij is niet opgewassen tegen" de veranderde tij den, waarin zelfs de boeven beseffen, dat zij in eerste aanleg toch „schep pende mens" zijn. De jonge Oblomov is, zoals zijn vriend Stolz zegt, „van .goede wil, maar niet sterk genoeg"en daaraan gaat de hele generatie ten gronde. Comedia heeft van dit moei' üjke gegeven iets heel bijzonders we ten te maken en do sfeer, die uit de Russische literatuur van die tijd «preekt. volkomen weten te bewaren. Guus Hermus speelde de titelrol op een 'voortreffelijke wijze met een meesterlijke beheersing van de stof en mèt een onvolprezen gebaar, dat Ihem terecht een hartelijk applaus aan het' slot opleverde. Oor Hermus speelde d? rol van Sa- char, zoals men dit van hem gewend la. Een mooie, hoewel kleine rol was die van Agafja^s broer. John Soei" maakle van dit onooglijke rolletje 'n ware creatie. Edv de Boer. debutante in dit stuk, speelde als Olga Hjinski •en goede rol die beloften voor de toekomst inhoudt. De regie van Cor .Hermus bleek feilloos en de décors van Nico Wijnberg waren goed ge troffen. De directie van het Gulden Vlies heeft met dit stuk een uitsteken de. hoewel waarschijnlijk helaas on dankbare keuze gedaan. ring is. Alkmaar is e'phter voor- de om liggende plaatsgn als Bergen, Heiloo en Egmond uitermate belangrijk, daar de gasten uit déze plaatsen in grote getale komen naar de in Alkmaar ge organiseerde toneel-, muziek- en bios coopvoorstellingen. De mensen kunnen' hier profitéren van de uitstekende busverbindingen. Alkmaar en speciaal de middenstand heeft dus ongetwij feld groot belang bij de ontwikkeling van het Vreemdelingen Verkee'r. NOG EEN MOTORRACE Het werk van de federatie, aldus de heer Verwer, zal ook veel beter kunnen lopen wanneer de verbouwing eenmaal gereed is gekomen. Dan krijgt de federatie n'atuur.lijk veel meer ruimte tot haar beschikjring en wordt in een afzonderlijk kantoor onderge bracht. hetgeen veel prettiger zal wer-. ken. -» - Om nog eens op de motorraces te- i'ug te komen, we zijn druk bezig om alsnog te trachten, een of- twee keer een race toegewezen te krijgen. Wë hebben als datum aangevraagd de der de Pinksterdag en de "7e Augustus. Of het zal luiten, weet ik niet" Zo eindigde ons onderhoud met deze actieve secretaris van de VVV op de laatste dag dat hij in functie was. M>- ge hij als federatie-secretaris nog lan ge jaren de belangen van do VVV in ^fo.ord Holland dienen. Leo Gestel - tentoonstelling ZONDAG DE LAATSTE, DAG De tentoonstelling van werken van Leo Gestel in het Stedelijk Museum, Breedstraat. is Zondag 18 April, 's middags van 25' uur voor het laatst geopend. Zaterdagavond is er van 7— 9 uur nog gelegenheid de expositié te bezien. Zi^ die de tentoonstelling nog niet- konden bezoeken.'hebben dus nog 'n laatste gelegenheid. Laat Alkmaar en omgevingdeze laatste dagen eens tonen, dat men exposities als deze, die anders slechts in de grote-steden zijn te zien, waar deert en ook in het vervolg op prijs stek. Het oeuvre* van Leo Gestel is van blijvende, betekenis en door zijn knap heid en veelzijdigheid leent het zich bij uitstek tot hst verkrijgen van een goed begrip van de levende, heden daagse kuns^. Niemand, die daar be lang in stelt, mag daarom deze laat ste gelegenheid verzuimen! INGEZONDEN MEDEDELING Schoonmaaktijd In 't land bij de hand BETER DAi\ OO/Ï" 30 JARIG TL'BILEUM Het zal a.s. Dinsdag 30 jaar geleden zijn, dat de heer T. Dolle aan de Nieuwesloot zijn zaak in gereedschap pep en huisvlijtartikelen opende. Ter gelegenheid hiervan biedt de heer Dolle zijn clientele in de week van 17 tot en mat 24 April een speciale collectie artikelen, waaronder „Nooit- gedagt-gereadschappen" 'aan. In het Wapen van Haarlem vindt Dinsdag van 3 tot"4.30 uur een recèptie plaats. Onze gelukwensen met d'n jubileum. GESLAAGD Onze plaatagenote Bep Vermeulen slaagde Woensdag j.1. -voor het exa men analiste. Onze hartelijke .geluk wensen! UITSPRAAK IN DE HEILOëR VERRAADZAAK Het Bijzonder Gerechtshof te Am sterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen ex-burgemeester G. C. Bos te Heiloo en de oud-gemcenteveld- wachter Th. Geertsma, eveneens te Heiloo. De eis tegen beiden luidde resp 5 en 3 jaar gevangenisstraf. Bos werd vrijgesproken en Geertsma kreeg 1 jaar voorwaardelijk. Een reis door Zuid-Frankrijk LEZING VOOR DE N.R.V. De Nederlandse Reisvereniging, af deling Alkmaar, organiseert op Woens dag 21 April des avonds om 8 uur in het GUlden Vlies een lezing over „Een trektocht door Zuid-Oost Frankrijk", die gehouden zal worden door de heer P. N. Windmeyér. De heer Windmeyer heeft in zomer van 1946 een repor- tagetocht van 8 weken door dit deel van Frankrijk gemaakt met het doel- kleuropnamen te vervaardigen voor later te houden lezingen. Met ruim 150 opnamen, waarvan 110 in kleuren, zal de heer Windmeyer zijn lezing toe lichten. De inleider was gedurende enige tijd tolk'bij de Franse troepen en had op deze yïjze nauw contact met de Franse bevolking. Het eerste» deel van,zijn reis betrof het Rhónedal 'met de steden Avignon, Nimes, Arles enz. Hier maakte de heer Windmeyer. opnamen van het palais van de Paus te Avignon. Romeinse gebouwen en arena's, volktypen 'en volksspelen. Via Marseille gaat de tocht dan langs de Cóte d'Azur; - vele plaatjes laten daar het fleurige landschap aan de Riviéra (Monte Carlo) zien. Dan voert de weg van Napoleon dwa;s door de Alpen naar Grenoble. Fraaie opnamen geven een beeld van de ge bieden vatv de eeuwige sneeuw. Ten slotte worden een 20-tal bijzondere op namen ^gemaakt op 20 meter ondfir de oppervlakte van de Middellandse Zee met een speciaal geconstrueerd foto- apparaatt Het programma garandeert dus een prachtige avond. De onbewaakte overweg Heiloo Men maakt er ons van de zijdé.der Nederl. Spoorwegen op attent, dat het zicht op de onbewaakte overweg van de Kerklaan te- Heiloo meer dan 10 meter is en zelfs meer dan 20, het aantal .wettelijk voorgeschreven me ters. De Spoorwegen treft hier dus. geen blaam. Wij doelden, toen wij schreVen over het slechte uitzicht meer op de om standigheid, dat de weg hier eerst pa rallel loopt met de- spoorbaan en daarna een knik maakt. Als men deze bocht gepasseerd is, heeft men pas goed het gezicht op spoorbaan en waarschuwingsborden en dan is de afstand nog slechts kort hoewel, meer dan de wettelijke voorschriften kis minimum bepalen. AANMELDING „NATIONALE RESERVE" IN ALKMAAR Men verzoekt ons aan belangheb benden mede te delen, dat in het tijd vak van 19 April tot en met 15 Mei gelegenheid bestaat, zich op de afde ling militaire zaken van het gemeen tehuis aan te melden voor de „Natio nale Reserve". Voor de voorwaarden tot het sluiten van een dergelijke ver bintenis verwijzen wij naar ons num mer van Donderdag j.1. (voorpaging). Zie ook de advertentie in dit nummer „Z. B. B. H. H." De toneelgroep „Ulvadero" te Alk maar voert aanstaande Dinsdagavond in het Gulden Vlies het aardige blij spel „Z.b.b.h.h." (Zijn bezigheden bui-' tenshuis hebbende) op. Dit stuk werd geschreven dóór Archibald Laafs en heeft -drie bedrijven. Na afloop orga niseert Ulvadero een gezellig bal. Do avond begint om 8 liur. Met papieren van slachtoffer naar Duitsland en Rusland Bakkers doorzag de spion (Vervolg van pag. 1). Daarna kwam van der Waals zelf voor de groene tafel. De boeien wa ven tijdens cft zitting van zijn /pol- lsan gedaan. De president memoretrae noe van der Waals mee Schreieder in contact zou zijn gekomen en yi'oeg of dit juist/ is. Van der Waals beschuldigt Schrei eder onmiddellijk van meineed. Tot tweemaal toe is hij. door de S. D. ge arresteerd geweest. Men vroeg toen zijn hulp voor arrestaties en als tolk Dit heeft hij na de tweede arrestatie gedaan. Bij die gelegenheid" heeft hij Schreieder leren kennen „Op de vraag wat hij bij de S. D. verdiende, antwoordde hij: „Ik ontving f 225 per maand, wat later zonder mijn toedoen tot f 1150 yerd - erhoogd". Pres.: „En hoe stond het met de prem'es?" Va: der W.: „Van die van f 5000 moest ik voor «,en deel een ring ko per. voor Schéieder, van de premie van f 50.000 moest ik f 20.000 bestem men voor - de aankoop van een huis, de rest zou Schreieder onder zijn be rusting hoyden. Ook de eerste 20.000 heeft Schreieder later weer aan mij onttrokken". Bezoek in Moskou. „Wat gebeurde er nadat U in Mei 1945 Nederland had verlaten?", vraagt de president. „Ik ben eerst in Zuidlaren geweest". Pres.: „Waar U leefde onder de naam ,van van der Meer, wiens pa pieren u had weten te bemachtigen?" Verd.: „Ja, inderdaad. Toen heb .k. mij in verbinding gesteld met officie ren van de Intelligence Service, die mij een huis in Utrecht aanwezen. Ik leefde daar onder de naam Versteeg en niet onder die van Wilhelm Öoff- man. Kort daarop kon ik naar Duits land met de Intelligence Service. Daar nodigde de de Russische rege ring mU uit voor een bespreking te Moskbu. De Intelligence Service zag «daarin geen bezwaar, dus reisde ik naar Moskou en na mijn terugkeer be trok ik een huis - de Russische zóne van Berlijn. Ik kreeg echter onenig heid met de Intelligence Service over zekere informaties 'en na over bracht. te zijn naar het Britse hoofd kwartier In Duitsland - waar ik Schrèie.der ontmoette, die daar als kapper vermomd rondliep - werd ik aan Nederland uitgeleverd". Zaak-kwak Na dêza ontboezeming werd van der Waals nog eens gehoord over de zaak-Bierhuys, die, zoals hij toegeeft het eerste contactpunt met de S. D. opleverde. De arrestatie van C. A. DIERENBESCHERMING Da inspecteur van de dierenbescher ming schrijft ons: Zwervend is te Koedijk aangetrof fen een bastaard hond. reu, lichtgeel, ^plm. 75 cm hoog. Wordt thans ver pleegt bij Dr. den-Hartogh te Koedijk Wie ontfermt .zich over een klein hondje, dat" te Schermerhorn door mensen, die naar Amerika zijn ver trokken. achtergelaten is. Adres: Ge meente Secretaris Schermerhorn. Zwervend is te Alkmaar aangetrof fen een flinke herdershond, reu, "licht van kleur, donker dek. Van wie is de witte'duif met donkei'e vleugels? Ter beschikking een mooi klein zwart hondje, blijft klein. Door de Inspecteur wórden geen zwervers in bewaring genomen. Zwer vers moeten moeten door de vinders zelf enige dagen verzorgd worden. Adres inspecteur: C. Verwei\ Baan- straat, Alkmaar. Boom vlak daarop was, aldus van der Waals, te wijten aan een kaart, waari- op die- naan) voorkwam.' Bierhuys droeg die bij zich. Schreieder zegt, dat hij Boom kon arresteren door een mededeling van van der-Waals. - Schreieder, gehoord met betrekking tot de arrestatie van Kwak zegt, dat van der Waals uit zichzelf medede lingen' heeft gedaan over de illegale groep-Kwak. Dan komt de arrestatie van van der Ende en Ridde'rikhoff. -Rotterdamse politieagenten, .ter sprake, omdat van der Waals vreesde dat zij hem naar het leven stonden op gegevens, die .men uit Rotterdam kreeg, werd een motief voor gevangenneming opge bouwd. Mevr. D Kwalc-de Hartog vertelde hoe van der Waals in April 1941 bij haar zoon Jan kwam die voor een illegale organisatie werkte. Yan der Waals zou voor doorzending van .be- ri-hten naar Engeland zorgen. Enige dagen later bleken een paar mensen van de groep gearresteerd te zijn. Van der Waals kwam later waar schuwen. dat de S.D. Jan Kwak zocht. Zij behoefde zich %iet ongerust .te maken, want "hij had voor een veili- ge schuilplaats voor *Jan gezorgd. Ze had hem een tas van haar zoon toevertrouwd en teen de S.D. later huiszoekingen kwam doeyi werd er niets gevonden. Later kwam er met een Duitser een man mee, die zijn hoed diep in de ogen had gedrukt. Aan de stem hoorde ze evenwel, dat het van der Waals was. Hij liep onmiddellijk naar de plaats, waar patronen verborgen waren, maar ze had ze voordien al verwijderd. Haar zoon kwam niet thuis. Later hoorde ze, dat hij gearres teerd was. Toen zijn moeder hem bezocht- in October vertelde Jan haar, dat van der Waals diem had verraden. Hij werd gefusilleerd. A. 'J. Bakkes medewerker van Kwak maakte, ook kennis met van der Waals Van der Waals zou vooi^ de „drop pings" in de-Biesbos zorgen. Bakkes kreeg voor zichzelf échter de overtuiging, dat van der Waals fout was en dat zijn eigen, arrestatie een kwestie van een paar dagen zou zijn. Door gewoon door te gaan en veel geld te beloven hoopte hij tijd te winnen. Voor zijn arrestatie op 10 Juni was Bakkes door van der Waals een re volver aangeboden. ..Waar de Duitsers bij mijn verhoor niet naar gevraagd hebben, aldus Bakkes, „was de lijst van mijn verbindingen, die in mijn zilveren potlood zat. De Duitsers heb ben er de hele rijd mee in hun han den gezeten. Bakkes werd tot levenslange-.tucht huisstraf veroordeeld. Det weduwe van de ex-illegaal Stop pelenburg uit Rotterdam, de- stichter van de groep „Vrij Nederland" ver klaarde dat van der Waals zelfs een nieuwe drukpers beloofde. Op 'n middag kwam van der Waals Stoppelenburg halen «n vroeg toen of hij geen afscheid moest nemen van zijn vrouw, 's Avonds '-.wamen drie S.D.-ers de vrouw meedelen dat haar man was, gearresteerd. Stoppelenburg werd ter dood veroordeeld en daarna gefusilleerd. Hei geval-Oud Schreieder werd als eerste getuige ben cffer.de Jjet „geval-Oud" gehoord. Hij zeide, dat van de Waaly hem had medegedeeld dat burgemeester Oud het plan had naar Engeland te gaan. Van der Waals heeft 10.000 tot 12 000 gulden gekregen van de bur- 1 gemeester om de voorbereidselen treffen voor de reis. Toen de zaak niet doorging heeft Schreider van der Waals gevrgagd hem dit geld te gevea Van der Waals meldde echter, dat er bij hem was ingebroken e het geld verdwenen was Burgemeester Oud vertelde, .hoe lij het plan op vatte naar Engeland te gaan. Van de zijde van een zijner amtenaren werd hem gemeld dat een arrestatie dreigde, Het was beter om naar Engeland pitste wijken. Er was iemand» die voor de overtocht naar Engeland, zorg kon dragen, zekere Kranendonk. Deze kwam later de burgemeester verschil lende malen Ifezoeken. In werkelijk heid was dit van der Waals „Het geld heb ik hem ook toever trouwd: nu vind ik het vrij onnozel van mijzelf, maar de omstandigheden lagen toen zo geheel anders. Later heb ik om verschillende re denen. dié mijn wantrouwen opwek ten de ceis afgelast. Enige tijd .later ben ik door de S.D. verhoord". „Na de bevrijding heb ik. vernomen wat voor een oplichter en verrader van der Waals was. maar wat het doel van deze geschiedenis is 'geweest, 's mij nooit helemaal duidelijk gewor den". zo besloot de-burgemeester. Kort liierna werd de zitting geschorst tot hedenmorgen half tien IWW.V.'.'v VICTORIA THEATER - HET DOORNIGE PAD Een film, die een schets geeft van het ontstaan van het huidige Mexico. De onbetwist grote actrice Dolores del Rio vertelt aan het begin en aan het einde der film. aan haar „zoon" het hoe: pa vael strijd en wanbegrip en de uitingen van prlmi'^eve harts tochten, wraak en weerwraak De behandeling van Jjet gegeven is directopdemanaf. Een groot grondbezitter wordt met forse lijnen getekend als de dictator in" zijn do mein, die liever zijn eigen familie geluk ten gronde richt dan -toestem ming te verlenen aan het reeds vol trokken huwelijk van zijn zoon me' de boerendeern, die Dolores del Rio hier is. Maar ook deze geweldenaar valt als slachtoffer van een der revoluties, Revoluties, die een volk niet) veran deren, maar slechts de machtpverhov dingen verschuiven op hé'zelfde ter rein van egoïsme en haat. voedings bodem voor contra-revoluties. In deze sterk bewogen, dramatische film staatDolores del Rio misschie^ wel wat te dominerend op haar een zame hoogte. Haar tegenspelers zijn voor haar te zwak. In het voorprogramma o m. een reis- filmpje ov'er Australië. A.B.T. KERMISKLANTEN De rijke, jonge Drogo Gaines ver denkt zijn verloofde Helen Newton er sterk van, dat zij meer varT zijn bank- conto dan van hem houdt. Op ftet 'laatste moment, en wel juist voor zijn huwelijk met haar, neemt hij een zeer drastische maatregel hij wendt een zenuwinstorting voor. Men gelooft de simulant en daaruit -ontstaan 'verwik kelingen. Dat is het gegeven van een film, die veel avonturen in het circus leven biedt. Ook komen er in deze rolprent veel geestige situaties voor. die een ieder een glimlach om de lip pen brengt, In het voorprogramma #kan men een vlotte film zien <jie een waarschuwing inhoudt voor alle mensen die zich met een andermans zaken bemoeien. De titel van deze goed gespeelde film duidt het al aan: „Waar bemoei je je -mee". CINEMA AMERICAIN DE KLEINE MAN Hèt is niet het type van ..de kleine man. die hongerlijer, zenuwlijer" die deze film tot held heeft. Het is wel een „kleine", want onopvallende man maar zijn confectiepakje verbergt het dapper 'haft van de bewuste mens. De mens die door en over de dingen ziet, die zichzelf niet telt in het aangezicht van de toekomst, die hem leidt. Het is de man die tol grote daden in staat is, wars van persoonlijke roem en eer: de geboren verzetsstrijder. In de ogen van zijn zoon is hij pro- Duits. In de ogen van de mensen -— „och. dat orchideeënkereltje". Maar achter die orchideeën lagen wapens, munitie, was een zender. Wanneer hij de Engelsen zegt waar zij hun bom men moeten laten vallen, zorgt hij dat een verlovingsfeest de mensen die V het dichtst bij de fabriek wonen in veiügheid brengt. De film geeft een interessant beeld van de geest van het Franse verzet. HARMONIE „DE HAREM" Bud Abott en Lou Costello zijn twee mannen in Hollywood, die met het doen van allerlei gekke dingen hun geld verdienen. Hoe gek ze doen, kunt u deze-week gaan zien in de Harmonie, ^waar zij in de film „de Harem" de hoofdvollen vertolken. In het paleis van een boze koning met zeven en dertig vrouwen halen zij' tientallen malle fratsen uit, wor den gehypnotiseerd door ..de ringen met de kattenogen", eten hele ameu blementen op (vanwege de hypnose», vechten met iedereen 't meest mot zichzelf dringen in de harem door. pesten de koning zoveel zij kunnen en maken tenslotte met behulp van de tiaremdames een einde aan zijn heerschappij. In het voorprogramma draaien een aardige tekenfilm en een film over kuiistrijden op schaats. T heeft voorrang! li Spocrstr. 8 Telef. 2315 gezlnsqebeuren ALKMAAR Geboren: IJtje H dv P Elzinga en H Albers: Johannes A zv G J Bonou- vrie en G A Streng: Johannes zv P Li-eftïng en i T L Ditmar; Theodorus en Carolina z en d v P J G Nuijte- mans en C Dekker Ondertrouwd: J J van Hcems eu J G Bosloper PM Zwakman en J Vennik J Schenk en J Visser - A J Kuis en D Lievendng N C Kieft en W M Verduin F Schuit en L C Quaars. •Gehuwd: D J Mals .f M vh ALKMAAR lii APRIL 1948 Andijvie 4271; Spinazie 28—-46;'Ro de kool 56; Gele kool '14.5021; Prei 12—52; Uien 70—96; Bieten, 6—7: Wit. lof 2863; Rabarber 15- -44; Bloem kool IA 63—81 I 35—50; II 15—30; Ra dijs-921; Selderie.10—15.50; Sehc 4A9 —10: Sla 4—20. agenda BIOSCOPEN: HARMONIE TH HATER: ..De Ha rem" met Bnd Abbott en Lou Costello Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zater dag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. 14 jaar VICTORIA THEATER: „Het doorni ge pad" met Dolores Del Rio. Voor stellingen dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.80 uur. Zondag 2. 4.30. 7 eu 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. 18 jaar CINEMA AMERICAIN: Noël-Noël in ..De kleine man". Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur' Zendag 2. 4.30/ 7 en 9.30 uur Woens dag 2.30 uur. 14 jaar. A. B. T.: „Kermisklanten" mef Adol-, phe Men jou. Voorstellingen dagelijks 8 uur, Zondag -2, 5. en 8 uur. Toegang 14 jaar. HEDEN: WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur Oratorium vereniging GULDEN VLIES: 8 uur ATV ..Ont waakt" GEBOUW DOELENSTRAAT: uur Nieuwe Koers - AULA GYMNASIUM: 8 uur Pro-' pagahda-avond VCJC VICTORY HOTEL: 2 uur Vergade ring Tandartsen PAVILJOEN KINHEIM: 2.30 uur Vergadering Fed. Bond Staatspen- sionnerihg. ZONDAG: GULDEN VLIES: 8" uur Kees Pruis VICTORY HOTEL: Contactmiddag en -avond Joodse Vereniging MAANDAG: GULDEN VLIES: 8 *uur Operette N, Akkerman STADHUIS: v.m. 10 uur Openbare vergadering Waterschap „De Scher mer" EGMOND AAN ZEE VRIJDAG: DE VERGULDE VAL 8 uur Le denvergadering VARA ZATERDAG: CINEMA HOLLANDIA: Guiliv. Reizen 8 uur. Alle leeftijden. ZONDAG: A.T.V. 8 uur De Fli<?refluiter$: '„Geld. dat stom is". BELGEN Zaterdag t-ia. Dinsdag RUSTENDE JAGER: „Het lied va* Bernadette", film.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2