Belgen buitten angstig zwakke plekken in Oranje-verdediging niet uit Tot Lenstra's gelijkmaker hing ons record aan zijden draad... Laatste 10 minuten werden Al<;maria noodlottig, van 3-2 tot 3-5 PROEFNEMING MET VOORHOEDE SLAAGDE NjET Een stomme getuige (Van onze sportredacteur) „Belgique, Belgique, Belgique". dreunde het enkele seconden na het door van Steelandt gescoorde doel punt, dat België amper twee mi nuten na de hervatting de leiding Wad gegeven. Die tienduizend Bel gische kelen brachten heel wat ge luid voort en dat was geen won der. Op dat moment rook voetbal lend België de revanche en die tienduizend opgetogen Zuiderbu- *n.n voelden, dat zij met hun yell de M Rode Duivels daar op het groe ne, zonovergoten veld in Feyen. oords fameuze kuip een beslissend zetje konden geven. Terug kwa men de Belgen, maar het doelpunt, dat de zesde na-oorlogse strijd had kunnen beslissen bleef uit. Een goede 50.000 Nederlandse kelen •verstemden dat overmoedige „Belgique", brachten misschien ons elftal over de bijna noodlottige in zinking heen. Bijna noodlottig... De Belgen zullen er zonder twijfel an ders over denken. Zij zullen hun bussen, hun auto's'en hun trein opgezocht hebben met dat kriebelende gevoel in 't hart. dat de 11 knapen uit Belgenland niet van die vermaledijde Oranje- ploeg mogen winnen... Fel Belgisch begin De Belgen hadden er idee in. Dat hleek al direct, want na 30 seconden had Van Steelandt Kraak al aan 't werk. En 15 tellen later kon Van Bun weinig beter doen dan een corner weggeven. Dat duurde zo een paar minuten en de Hollandsee uitvallen bleven steken, totdat Wilires een verre pass naar Lenstra dirigeerde. En de Fries deed er mee. wat iedere Nederlander zo graag van hem ziet. Hij reageerde en nam de bal in eens op z'n schoen. Daenen die de zie ke Meert verving bofte, dat de ko gel precies op de kruising van iat en paal afstuitte en 't veld weer in ket ste. Hij had er niets aan kunnen doen. Daarmee won Abe de harten \'an onze 50.000 en hij toonde zich de eer waardig. Met elke bal deed hg wat goecte in dat eerste kwartier, toen Oranje een -tikje sterker wits. Hij schiep fraaie kansen daar op de lin kervleugel! Z'n onovertroffen bal techniek stelde Aernaudts en Debuck voor vreemde problemen, die zij niet door eigen capaciteit baas bleven. Wilkes kon er maar niet aankomen er Engelsman had plankenkoorts, verdwaalde naar onmogelijke plaat- con en meestal kwamen er dan juist afgemeten passes terecht op die ver laten rechtsbuitenplaats. Rijvers 'Lenstra speelden samen met Schaap Achterhoede lekte Dat gaf ons moetf. De Belgische stormlopen werden afgewezen. Eerst wurmde Rijvers zich door alles heen, schoot Lenstra ontzettend hard in het zgnet vlak achter de paal en gaf Wil kes een sprintnummer weg, waar Er- doelen niet tegenop kon. De lange stappen van de Rotterdammer brach ten hem in een prgcht-positie, rmTar Daenen vond 1-0 welletjes. Toch zat het daar achter bij ons niet goed. Die lange, blonde Van Stee- landt kogelde eenmaal (even hard als Abe een pa'ar minuten daarvoor) naast en Lemberechts ontdekte, dat Schijvenaar niet zo was als anders. De kleine man uit Mechelen gleed verschillende keren langs de uitschie tende voeten van de Haarlemmer en - dat bptekende prompt hoop voor de Belgische kolonie achter Kraak... Lenstra was onze man, zig-zagde b.v. een keer vanaf 't middenveld langs een viertal-Belgen of ze er niet stonden en besloot z'n solo met een pass, waarvan iedere midvoor droomt. Wilkes ook, maar die schoot mis. Terlouw intussen had die harde Mer- mans aardig door en 't w as jammer, voor de zwartkop uit Krimpenf dat het nu juist een onschuldige, schijn baar verdwaalde bal moest zljft, die de gelijkmaker kostte. Die bal kwam helemaal van achter, sprong over Terlouw heen en dat had Mernian.- in de galen. Ilij sprintte tussen de tul en onze spil, zag hoe Kraak niet pre cies wist wat hij er aan had en.(oen onze doelman een stap naar voren deed1 kopte de Belg heel kalm. Maar Kraak kon er precies niet bij. (1-1) Drie minuten later was het rust, maar pingelen van Engelsman 'had Thirifayt intussen nog aan een schone kans geholpen.. Minuten, corners en doelpunten 0 aftrap Wilkes 2 corner België Thirifayt 20 Engelsman scoort (1-0) 24 Corner Lenstra 25 Corner Lenstra" 35 Corner Engelsman 42 Mermans scoort (1-1) 46 Corner Thirifayt 48 Van Steelandt scoort (1-2) 49 Corner Lemberechts 58 Corijer Engelsman 58 Opluchting. Lenstra scoort (2-: 59 Corner Engelsman 80 Corner Thirifayt 80 Corner Thirifayt Cornerverhouding 5_5. AANVOERDER DE VROET was tevreden. Hij verloor nooit tegen de Belgen Wi'IMHM! „CS ABE" ...ook op links doorlopend gevaar lijk' In het laatste kwartier zaten drie fteflgen op *ijn Friese huid I jtfe eerste viool, maar de kleine Bre-, d&naar stemde in de 13e en 14e min. leltfk te hoog. Daenen zag harde schó- ton ver boven z'n doellat vliegen. Torlouw deed T prima. Hij gaf Mermans geen kans en dat was plezierig, omdat we Mohrings blon de hoofd daar achter misten. Ter louw moest trouwens op dreef zijn, want Stoffeien was nergens en Arie de Vroet en Henk Schijvenaar hadden hun handen meer dan vol togen Van Steelandt en Torre Lem- herechts. Van Bun had er overigens •ok kijk op, corrigeerde een hele Serie foutjes en fouten van z'n Voorman. Ons voetbal bleef wat kort en het Was maar gelukkig, dat Abe zo goed lalt z'n ogen keek eri wat variatie *icacht in al die aanvallen. In de 21e minuut had de Fries een - wat verdwaald? bal op z'n vleugel te pakken gekregen, deed wat h\j Steeds deed, bracht de bal voor z'n rechtervoet en terwijl leder een pass naar Wilkes verwachtte, zag. Abe daar plotseling Engelsman verdwaald op de rechtsbinnenplaats «taan. HU mikte vóór de Belgische verdedigers langs. De Quick-man had eensklaps volkomen vrij veld jroor zich, deed enkele trage stap pen, schoot toen raak: een vernyni- go schuiver, die onder Daenen door- schoof en het zijnet -aan de goede - kant raakte! We hadden de lei- «tog! Onweer De Belgen dachten blijkbaar aan Antwerpen.«Begonnen tenminste weer overweldigend. Thirifayt. Van den Audenaarde en De Vroet kwamen er aan te pas, toen van Steelandt na twee minuten al raak schoot. De ste vige Belg kreeg de bal helemaal on verwachts via de Vroet voor zijn voe ten en deed wat Belgen doorgaans niet doen: schoot prompt hard en laag in. (4-2) „Belgique, Belgique". brulden de Belgen, die de kans roken. Van Stee landt sprong een gat in de lucht. Het leek er op, of orfs record er aan «ou gaan. De Belgische aanvallen golfden angstwekkend op ons doel af. Len- stra.en Wilkes en Rijvers mochten er dan al eens een keertje tussen -uit trekken, die Belgische achterhoede wa sop stoot. Rustig en vertrouwen wekkend voor al die Belgen daar achter Daenen. Schijvenaar zakte weg en mocht toezien, hoe de hielen van de Mecheler Torre er uitzagen. En van Run kreeg het alsmaar moei lijker, omdat Stoffeien doodeenvoudig van 't kastje naar de muur liep. In gooien deed hij zelfs iedere keer ver keerd... De Belgen waren onze men sen steeds dat beruchte stapje voor. Aanvoerder Henriet eb Debuck stuw den vrolijk keer op keer hun _aan- valslinie naar de omgeving van Kraak De eerste misser van Terlouw na een minuut of 18 was goed mis. Mer mans zag het derde beslissende doel punt al achter Kraak en Schijvenaar dachtv't ook, veegde met een lange beenbefteging de Belgische midvoor op het gras. Vrije schop op 18 meter. Het muurtje zag de bal langs de paal stuiven. Toch 2-2 Toen gebeurde, wat we niet meer durfden hopen. We. kregen een snelle doorbraak, die tenslotte een corner opleverde en een ontzettende war reling van' spelers voor 't Belgische doel. Wie het deed weten we nog niet, maar oj eens rolde-de bal in de rich ting'van Abe Lenstra, die bekeken op deze gelegenheid had staan wach ten. En terwijl de Belgen in het kluitje aanstalten maakten om het nieuwe gevaar te keren had Abe de roos al geraakt op 't plekje, waar Daenen met geen mogelijkheid by kon! (2-2) Dat was na 23 minuten. Rijvers meende, dat hij het kuns tje na moest doen en bezorgde de Belgen hartkloppingen: besloot een solo met een enorme kogel, maar nu kon Daenen er wel bij en stopte het gevaar. 't Bleef spannen voor wis doel, waar Jt helemaal niet meer klopte. Eerst schoot Van den Audenaerde een trekbal van Lembrechts langs de Ver keerde kant van de paal en nog geen minuut later had Schijvenaar al weer het nakijken. Terlouw kon de bal ook niet begaan en Mermans liet het houtwerk schudden. De bal sprong terug en Van den Audenaerde had al bekeken, dat Kraak niet meer onder de lat stond. Dat werd hem noodlot tig, want terwijl hij zich klaar maakte voor de overwinning zweefde onze Stormvogel de bal achterna en kreeg loon naar werken. Dat was nog niet genoeg en weer was het Lemberechts. die Thirifayt de kans gaf. Kraak kon Terlouw wel zoenen; want het was .onze spil, die met uiterste zelfbeheer sing het harde schot op de doellijn stopté en prompt wegwerkte. Intus sen had onze voorhoede ook niet stil gezeten. Lenstra en Engelsman pro beerden het, gaven tenslotte Wilkes een kansje. Ook Rijvers had nog een maal een Hollandse zege voor z'n voeten, treuzelde en dat kon niet tegen Anoul.. Het einde kwam tenslotte op het middenveld. OOSTENRIJK KLOPT ZWITSER LAND 3-1) De landenwedstrijd Oostenrijk Zwitserland is met 3-1 door Oosten rijk gewonnen. In de eerste helft zorgden de middenvoor Epp en de rechtébuiten Melchior voor twee Oos tenrijkse doelpunten. Na de rust von den Epp en de Zwitserse linksbuiten Fatton het net. Botwinnik verloor van Reshevsky In de veertiende ronde van het tournooi om het wereldkampioenschap schaken won Reshevsky, hersteld na zijn ziekte, met zwart spelend in 41 zetten van Botwinnik, die hiermede zijn eerste partij van het tournooi verloof. De party tussen Euwe en Smyslov werd na 43 zetten afgebroken in een gunstige stelling voor onze landge noot. De stand na de 14e ronde luidt: 1. Botwinnik 8 (uit 11) 2. Smyslov 5\-> (en 1 afgebroken p. (uit 12) n 3. Keres 5^.'(uit 10) 4. Reshevsky 5'/2 (uit 10) 5. Euwe 1'L> plus 1 afgebroken'par ty (uit 11) Draverijèn Duindigt Hier volgen de uitslagen van de Zon dag te Duindigt gehouden draverijen Kleine renbaan-prys 1540 m. voor paarden^ welke nog geen f 750 heb ben gewonnen: 1. Leonidas G (W. H. Geersen) km. tijd 1,27.8 2. Lazuur (D de Graaf) 1.32.8 •3. King Hëny (J. M. van der Berg) 1 1.30.5. Bretteur prijs 2040 m. v. Ned. paar den, welke f 3500 doch nog geen f 7500 hebben gewonnen. 1. Mientje K (J. Ham) 1.32.5 2. Mientje Deter (R. W. Laarman) 1.32.7 3. kobi (E. G. in 't Veen) 1.35.5 Brother Hanoverprijs 2040 m. voor paarden welke 750.doch i nog geen f 3.750 hebben gewonnen. 1 "Louis Axkit (W. H. Geersen) 1450-9 2.'Lord Gregor (J. v^tn Leeuwen Jr) 1.28.8 3. Lady Zora en King Spencer (J. Wagenaar E. G. in 's Veen)ol.30.2 Begonia prijs, 2040 m. voor Ned. paarden, welke f 7000.doch nog geen f 15.000 hebben gewonnen. 1. Kitty Zora (J Wagenaar) 1,25.8 2. Juliana Le^ (H. de Vries) .1.26.5 3. Jonker Axkit (W. H. Geersen) 1.28.6 Baron Alrunaprys 2040 m. interna tionaal, voor paarden, welke f 14.000 of meer hebben gewonnen. 1. Hanover (J. M. van der Berg) 1.29.1 2. Guy^Hariover (M. Vergay) 1.27,1 3. Excellentie Brewer (H. C. ten Ha gen) 1.27.9 K.N.V.B.—uitslagen Competitie. 4e klasse B N.Niedorp-Grasshoppers 0-2 Het was Zondag niet^ druk op het Sportpark. Toch hebben wij ons geen moment verveeld en kfinnen genieten j van twee wedstrijden ,al moesten wij ons tevreden stellen met het feit, dat de belangrijkste werd uitgezonden en een onbelangrijke bekerwedstrijd voor onze ogen verspeeld werd. AlcmariaZeeburgia .was evenwel het aankijken zeker waard. De over winning. die Zeeburgia behaalde, was zeker verdiend. Vooral technisch scheelde het zeker een klasse. Toch hebben de withemden de overwinning niet cadeau gekregen, want plm. 10 min. voof het einde stond Alcmaria met 32 voor. Alcmaria had twee invallers, voor Haaxen en Hendriks, waarvoor Ver weel en de Grand invielen. Deze kun nen op een goede wedstrijd terugzien. Zeeburgia hepft een goed elftal met Verhage, en Draaier als_ uitblinkers. Als scheidsrechter v. d. Schilden om 3 uUr beginnen fluit zijn de eerste aanvallen' yoor Zeeburgia maar de roodhemden hebben een goede kijk op deze aanvallen. Alcmaria stalt goede aanvallen hiertegenover, doch. het schot blijft achterwege. I Zeeburgia neemt na plm. 10 min spelen de leiding als rechtsbuiten Draaier hard onder de uitgevallen Brouwer door schiet (01>. Het spel gaat nu gelijk op. en voor beide doe len dóén zich kansen voor. Een voorzet van Draaier schiet linksbuiten Nieland ineens in, «*jnaar Brouwer redt stompend. Alcmaria pro beert nu de gelijkmaker te forceren en inderdaad straft Pluymers 't treuzelen van Smit af en deponeert de gelijk maker in het-net 1>- Vlak hierna redt Brouwer prachtig, als Draaier 'r> voorzet hard inschiet. Tot de rust blijft de stand ongewijzigd. Na de thee is er van een overwicht an één'der ploegen weinig te mer-" ken. Toch\ neemt Z. opnieuw de lei ding. als er 10 min. gespeeld zijn. met een fraai. o.i. houdbaar schot tl2>. Na de aftrap krijgt v. Wieringen 'n kans. maar z'n schot gaat naast. Toch weet A. gelijk te maken als uit een schermutseling éen der -A-spelers de bal in het v.erlaten doel plaatst (22) Als er ,nog 15 min. zijn te spelen Bekcrcompctitio Alcmaria-Zeeburgia Randers-RKAFC Helder-Texel 3-5 o-i 2-0 siap dichter bij de oplossing? een Toch (Van onze sportredacteur) o We hebben er in onze voorbeschou wing al op gewezen, dat de Keuze Commissie bij het samenstellen van ónze voorhoede voor een bedenkelijke puzzle stond. Wanneer men tenslotte de keus bepaald op vijf binnenspelers is dat een bewijs, dat men gebrek heeft aan een midvoor en twee bui tenspelers, al willen we daarmee «li teraard niet beweren, dat men een virtuoos als Abe Lenstra niet op nieuw op dc vleugel moet plaatsen. Laten we kort zijn. Behoudens Rij vers en Lenstra kwam enze voorhoe de te.kort. Wilkes moet de ruimte hebben om nuttig te zijn en doelpun ten te maken. Hij kan tegen een ste vige stopperspil, die hem voortdu rend om de benen drentelt, niet uit de voeten komen. En de Quick-ster Engelsman mist de vaardigheid en de intelligentie om als Lenstra nut tig werk te doen op de vleugel. Hij verdwaalde keer op keer en is bij lange na niet snel genoeg om een verrassend element te vormen. Hij was veruit de minste in de voorhoede, faalde. Dat kan zelf z'n goede doel punt niet rechtzetten. Schaap voelde zich ook niet lek ker. Hij heeft echter o.i. bewezen, dat hij beter kan en wanneer hij nog een kans krijgt, dan lijkt ons dat heel redelijk. Men mag zeker niet verge ten, dat hij b.v. in Stoffeien totaal geen steun vond. Is 'de puzzle door deze strijd in iSotterdam onduidelijker geworden? Misschien niet. We geloven dat we er niet zo heel ver vanaf zullen zyn, wanneer we de volgende keer deze vuurlinie in 't veld zien komen: Len stra, Wilkes, Roozenburg (Neptunia) Rijvers en de ADO-er Clavan links buiten. Moeilijker opgave Neen, voor de voorhoede heeft men een serie mogelijkheden. Heel iets anders is 't met de halflinie en ver dediging. Terlouw vonden we uitste kend, maar de redelijkheid gebiedt, dat Möhring z'n kans weer krijgt. Stoffeien zal wel moeten wijken. Ook in Antwerpen waq hij al niet zo da verend en nu was het helemaal mis. Hg was zeker de minste van hét 22- tal. Terlouw heeft zich in ons team gespeeld. Hij trapt gemakkelijk,. plaatst goed. Een halflinie Terlouw, Möhring, De Vroet? Schijvenaar was kennelyk nog niet geheel fit. Hij miste het zekere in z'r. spel, dat hem b.v. in Ant>verpen tot de bedwinger van Lemberechts maakte. Toch geloven we niet, dat het billijk zou zijn de EDO-man te passeren en 't is overigens niet ge makkelijk een plaatsvervanger voor. hem aan te wijzen. Of het moest Terlouw zijn. Van Bun's coijie-back was een heel goede. De Zuiderling begon aarzelend, maar toen hij de snelheid van Thirifayt eenmaal begre pen had kon hij veel gevaren tijdig opheffen. Het feit, dat Stoffeien zo heel Wer beneden peil bleef maakte z'n werk wel eens erg onaantrekke lijk.' Homogeen Belgen-ploeg De Belgen hebben nu een elftal dat onze ploeg zeker, kan kloppen. Een elftal zonder grote uitblinkers, maar ook zonder zwakke plekken. Anoul, Erroelen en in de voorhoede Van Steelandt en Mermans vonden wij de besten. Lemberechts had het té gemakkellijk tegen een op halye kracht spelende Schyvenaar. Overi gens hadden de Belgen ook nu weer te kampen met schotloosheid... Scheidsrechter Vlcelc is niet -tegen 'stevig voetbal. Deze Tsjech had uit stekend kijk op buitenspel en een he kel aan ellebogengeduw. Dat strafte hij prompt af. Een paar fluitconcer ten waren onverdiend. doelpunt v. Wieringen (3—2). Toch ia de vreugde van korte duur, want 5 min. later deponeert Verhagen de ge- li.kmaker in het net en een minuut later wordt het zelfs 34 als v. d. Born goed is' doorgebroken en on houdbaar Brouwer passeert. Tvvea min. voor -het einde maakt Biljouw het 5e doelpunt, waarmede het einde kwam. Uitslagen Afdeling NoorcFHolland Jun. G Alcmaria a-DTSa (Alcmaria a kampioen) Jun. K. LSVV a-ZAP b Adsp. K Vrone a-J. Holland a Adsp. L Foresters b-Alkm. Bovs CSV b-Alkmaar a D'tS c-Koedijk' a Adsp. Z SRC a-LSVV a Adsp. FF LSVV b-Kolp. Boys b (K.B. b kampioen.) 1-1 1-2 1-3 SCHOOLVOETBAL Zaterdag zijn we eens een kijkje gaan nemen op het Sportpark, waar schooljeugd weer naar hartelust de voetbalsport beoefende. Het was er gezellig en langs de lijnen en op de tribunes moedigden supporters en zelfs de leraren hun scholen aan. Dat het er soms vurig toeging, be wijst de uitroep van één der voetbal lende scholieren: ..Jullie maken er toch zeker geen kerkhof van!" Zo ver is het gelukkig niet gekomen. Bij sommige wedstrijden was er spanning en sensatie te over. Vooral bij de wedstrijden .Kweekschool-Han delsavondschool <20) en Ambacht., school-Lyceum (01). Bij beide wedstrijden waren we getuige van goed spel. Laatstgenoemde wedstrijd werd voor de tweede maal gespeeld, daar vorige week bij dè Ambacht school ee*h ongerechtigde speler had meegedaan. Toén was de s:and 1—0 in het "voordeel van de Ambachts school. A.s. Woensdag- en Zaterdagmiddag worden de wedstrijden voortgezet, terwijl op 30 April a.s. de finales •orden gespeeld. Dc voetballiefhebbers zouden willen aanraden één van deze dagen de school wedstrijden te gaan bijwo nen. Ze zullen er zeker geen spijt van hebben! Bijl.is even later doorgebroken, maai op het kritieke moment verspert v. d. Sluys hem de weg en ook deze kan: gaat verloren. (VERVOLG VAN PAG. 1) In de zaak van de Jood Costima wordt als getuige Kriminalsekretar J. Haubrock uit Den Haag gehoord, die door Schreieder als zijn „stomste be ambte" worcy gequalificeerd. Van der vyaals zou Haubrock hebben medege deeld, dat Costima naar de Engelse zender had-geluisterd. Nu weet Hau brock zich echter niets meer te herin neren, hij lijdt wel meer aan geheu genstoornis. „Dat lijkt mij .voor een .politiebeambte buitengewoon lastig'' zegt de president en roept Schreieder te hulp om te verklaren of zijn on dergeschikte meer last van geheugen zwakte had. „Geen kwestie van" zegt Schreieder. Hij zet dan zelf de zaak uiteen, met nauwkeurige opgave van details en data. Costima is op het Sta tionsplein in Den Haag gearresteerd. Ook hier was het contact met Costi ma weer gelegd via diens vrouw. La te: heeft Van der Waals het huis van Costima leeggehaald en naar een an dere getuige verklaart, ten eigen bate verkocht." „Dat is niet waar, zegt Van der Waals, Costima zelf had mij verzocht zijn meubelen te verkopen en het aan ZV" vad?i' te geven. Ook wat Schreieder beweert, dat ik later in opdracht van hem geld aan de vrouw "an Costima heb moeten teruggeven met waar". va„ der Waals zou dok t slacht°tter een revolver hebben """boden. ..Niet waar", zegt alweer e te dachte, ik heb nooit iemand 'n revolver aangeboden." Particulier Zwarthandel- zaak\e De zaak Kreuk uit Krimpen a d Weel. die dan aan de orde is. valt bui-, ten het spionnageterrcin. Kreuk is ge arresteerd en autobanden, die hij wil. da -verkopen aan Van der Waals zijn In beslag genomen. Van der Waals zegt dc arrestatie in opdrnch, van Schreieder Ie hebben uitgevoerd De ze weet, bij uitzondering, eens geheel niets van de zaak. Hij vermoedt, dat hei een particulier zwarthandetzaak). geweest van zijn V-man. De volgende zaak belreft de groep- U Griep uit Den Haag en de groen van dr. Duuring uit Apeldoorn. In bet cafe van Le Griep aan 't Spui in Den Haag was Van der Waals te weten ge- kernen, da, Le Griep illegaal werk deed en de organisatie „Leve de Ko. nmgin" had opgezet. Een groep van diie personen, onder wie Lassooy, was van plan het wagenpark van de Haag se Tramweg Mij op te blazen. Van der Waals had dit op een avond m het café van Le Griep gehooid en Schreieder op de hoogte gesteld Las sooy werd op heterdaad betrapt. Van der Waals bad voor de. tijdbom ge zorgd Hei gehele plan van dc vorm waari„ de arrestatie zou geschieden, was door Schreieder uitgedacht. Vrouwen werden altijd uitgehoord De weduwe Le Griep wordt dan ge- lioord. Ook bij haar was Van dei- Waals meermalen aan huis geweest. Hij trachttë te wéten te komen wie Je medewerkers van Le Griep waren Op 21 Maart werden hij en zijn ka meraden gearresteerd. In Januari *1942 was die groep m contact gekomen met de organisatie van dr. G. P. Düuring uh Apeldoorn Ook hiervan werden de leden enige tud later gearresteerd. Le Griep heeft later kans gezien zijn vrouw mee te delen, dat Van der Waal.? hem had verraden. Wanneer ae weduwe Le Griep naar haar plaats terugkeert, tracht ze Van der Waals een klap In 't gezicht te geven, doch een parketwachter is haar net even te vlug af en snikkend gaat zij zitten. De getuige Borrenbach vertelt voorts dat hij bij een verhoor is geslagen en geschopt, waar Van der Waals ook aan zou hebben meegedaan. De we duwe van de gefusilleerde J. F. J. t Dqmm uit Apeldoorn, lid van de groep van dr.- Duuring, legt vervol gens een getuigeverklaripg af. Vau der JiVaalj had haar man gezegd, pa pieren naar Engeland te kunnen bren gen. Ook hier afspraken via de vrouw, die uiteindelijk tot arrestaties leidden! Evenals Van Damm werden Le Griep en nog zes andere leden van beicle groepen gefusilleerd. Van der Waals wordt nog eenmaal gehoord, ^ij geeft zijn lezing van het geval, die tot protesten van de wed. Van Damm aanleiding geeft. De'president schorst vervolgens da zitting tot Maandagochtend half tien. Als Van der Waals naaf het trapje wordt geleid, dat naar het Huis van Bewaring voert, gilt de weduwe v*« Ie Griep ..vuile rover, maardenaar':". En wederom moeten twee pKkotttc h- »ers haar vastgrijpen om t.- s *•- ren. dat tij de onaangedaan Le Griep „vuile rover, m'ooulenaiu". (liegen

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2