iSTADSNIEU V/Si Honderdtwintig Noordhollandse Stamboekkoeien gaan Haandag naar Walcheren V»3Ü~g kwamen zij in Alkmaar aan „Ludor el Emerqo" Honderd.v. .».ig Noordhollandse stamboekkoeien namen Vrijdag af scheid van hun bazen, de Noord hollandse boeren, om hnn Noord hollandse weiden te gaan verwisselen tegen het herrezen land van Walcheren. Honderd twintig koeien zullen de Walcherense boer helpen sij geplunderde veestapel weer langzdamaan op te bouwen. Het Juctor et emergo" klinkt weer voor Walcheren en met hnlp van zijn collega's uit het Noorden, die er minder erg aan toe zijn, zal het stoere Zeeuw- Se geslacht voort werken aan zün toekomst. Uit alle hoeken van Noordholland hebben de boeren deze beesten te gen betaling afgestaan en Vrijdag arriveerden de honderdtwintig koeien In Alkmaar, waar ze tot Maandag in de stallen van Ooyevaar aan het Ritsevoort en Sleutel aan de Dijk zullen verblijven, om dan op transport te gaan naar hun nieuwe eigenaren. HM. stelde f 25.000 beschikbaar Wie echter financiert deze actie? De Zeeuwse stamboekfokkers .onder wie de dieren verdeeld zullen, worden krijgen zie cadeau. H. M. de Koningin stelde f 25.000 voor de opbouw van de veestapel op Walcheren beschik baar. Van dit bedrag zij 49 stamboek- hokkelingen aangekocht, de overige 71 koelen worden gefinancieerd door LsndbouwhersteJ Enige weken geleden hield de Frov. Bond van Ram'v efokkerjjen in Noordholland een bijeenkomst, waar- bil mede aanwezig was, de heer Ir. van Geuns ais vertegenwoordiger van H. M. de Koningin, enkele bestuurs leden van de Bond. de Directeur van d« Prov. Gezondheidsdienst in Noord holland en de leden van de Commissie van Landbouwherstel voor de aan koop van rundvee in Zeeland. De Rijksveeteelt- en zuivelconsulent voor Zeeland, ir. C. Zwagerman, deed hier enige mededelingen over de te genwoordige stand van zaken op het eiland Walcheren. In October 1944 ging door de vernietiging van Walche- rens dijken ongevc r 1500 HA cul tuurgrond in de zoute golven verloren Practisch de gehele veestapel ging verloren. De veefokkerij op het eiland verloor o.m. 800 stamboekkoeien en 32 ingeschreven stamboekstieren. Land bouwherstel nam zich voor, Walche ren de helpende hand te bieden. Strenge selectie werd toegepast Reeds in 1946 en i947 werden een beperkt aantal runderen naar Walche ren verzonden. Werden .toen tb.c.- Vrlje dieren aangekocht» thans heelt Kien nauwkeurige selectie toegepast. Er zijn nu namelijk slechts dieren aangekocht uit tallen die minstens twee jaar t-b.c.-vrij zijn. In het be gin van deze maand werden reeds 105 koeien aangekocht door Land bouwherstel. naar Walcheren verzon den. Slechts een van deze dieren rea- Drie dozijn rode rozen Donderdagavond werd in „Het Gul den Vlies" door het Nederlands To neel onder regie van C. van der Lugt Melsert het blijspel van Aldo de Be- nedetti, „Drie dozijn rode rozen" ten tonele gebracht Annie van der Lugt Melseri-van Ees oogstte groot succes als Maiie_ Louise Vérand. het verwende luxe vrouwtje, dat zoals gebruikelijk na vjjf jaren zeer gelukkig huwelijks leven toch onvoldaan is en verstrooi ing en avontuur wil zoeken in een reis. Aan de vooravond van haai- ver trek komt haar echtgenoot door een verkeerde telefonische verbinding, waarbij hij voor bloemist wordt ge houden, op het idee, zijn onbestor ven weduwnaarschap te korten door aan het opgegeven adres de bestelde drie dozijn rode rozen te laten bezor gen, vergezeld van een berijmde lief desverklaring en dit dagelijks te her. halen, teneinde een reactie van de on bekende vrouw uit te lokken. Marie-Louise krijgt door een toeval de rozen in nanden en houdt ze voor een huldeblijk van een onbekende minnaar; André Vérand wordt met zijn eigen wapen geslagen. Marie-Louise gaat niet op reis en André laat zijn vrouw dagelijks een bouquet rozen bezorgen om te zien of ze op haar eerste leugentje zal doorgaan. Een liefderijke briefwisse ling ontstaat. Marie-Louise leeft in een liefelijke droom en André in een nachtmerrie. Tot een rendez-vous de grote uitbarsting geeft en ten slotte de verzoening volgt. Een luchtig blijspel dus, echter zon der de tintelende fijne humor, die vc.jlal karakteristiek is voor de Franse Spelen. De vertaling deed bovendien in de woordkeuze wel zeer Hollands aan, zodat men soms een enigszins cabaretachtige indruk kreeg. Johan Kaart speelde een vlotte An dré Vérand en Joh. Valk een karakte ristieke vrijgezel-huisvr.end. Hoewel de rol van Marie-Louise soms wat ge chargeerd was, viel hot geheel z.er ln de smaak van het publiek en ont ving Mevr. van der Lugt Melsert-van Ees tot slot een bouquet bloemen. geerde op de tuberculineproef. Hieruit blijkt wel ,dat de toegepaste selectie juist is geweest. Voor het tweede contingent rundvee begon de aankoop j.L Dinsdag. Deze aankoop geschiedde door een speciale aankoopcommissie van Landbouwherstel. Het grootste gedeelte is ditmaal afkomstig van Te xel. het zijn alle nog jonge dieren. En zo wachten nu honderdtwintig koebeesten in de Alkmaarse stal len de dag van Maandag af. Des middags om twee uur vindt de of ficiële overdracht op Walcheren aan ir. Van Geuns, als vertegen woordiger van H. M. de Koningin plaats. Voorts zijn by deze belangrijke gebeurtenis aanwezig de Commis saris van H. M. de Koningin in Zeeland, de aankoopcommissie, ir Zwagerman en vertegenwoordigers van de Bond van Rundveefokkerij- en in Noordholland. Er zullen spe ciale foto's van de overdracht voor de Koningin worden vervaardigd. JEUGDDIENST IN DE LUTHERSE KERK In de Lutherse Kerk. Oudegracht hoek Baangracht, zal as. Zondagmor gen om Half elf een jeugddienst ge houden worden. Deze jeugddienst valt in het kader van een regionaal jeugd weekend voor Lutherse jongeren uit Noord-Holland, dat vandaag en mor gen wordt gehouden in het Prov. Cen trum der N.H. Kerk te Bergen. Alle deelnemers aan dit jeugdweekend zul len tevens deze morgenjeugddienst bij wonen, waartoe lij per tram van Bergen naar Alkmaar zullen komen. De jeugddienst wordt geleid door mevr. Ds. M. Mostert, docente aan de Zendingsschool te Oegstgeest, eer tijds wnd. predikante der Prot Indi sche kerk In meerdere vrouwenkam pen op Java tijdens de Japanse bezet ting. Voorts spreekt de eerw .heer J. K. Schendelaar uit Den Helder. De dienst is liturgische: de preek draagt als onderwerp „Eert steen, een plant en....". Aan de dienst zal solistische medewerking worden verleend, ter wijl het orgel wordt bespeeld door mevr. A .GraafKamp. Een ieder is in deze dienst hartelijk welkom. NAGEKOMEN KERKDIENSTEN Ned. Herv. G®meenschapsbond: Zondag geen jeugdsame&komst en feonderdag geen samenkomst Rozekruisers Genootschap: Oudegracht 114 Centrum Alkmaar. Ï0 .30 uur Tempeldienst onder leiding pan de heer A. van Vessem. Rem. Geref. Gem.: 10.30 uur ds Rappold. AVONDDIENST NED. HERV. KERK De avonddienst van de Ned. Herv. Kerk, waariu Ds. W. Wesselijk mor gen lioopt voor te gaan. wordt niet, zoals eerder aangekondigd, in de Ka- pelkerk, maar in de Grote Kerk go- houden. Aanvangstijd is vjjf uur. Op Dinsdag 4 Mei zal door Ds. van WUk een korte herdenkingsdienst ge leld worden. Deze dienst wordt ge houden in de Grote Kerk en duurt van 6.45 tot 7.15. HERDENKINGSCONCERT IN DE GROTE KERK OP 5 MEI Op 5 Mei as. wordt in de Grote Kerk een Herdenkingsconcert gege ven door het Ned. Herv. Kerkkoor en het Kinderkoor leiding van de heer G. C. Pranger. Voorts werken mede het Alkmaars Klein Orkest, eveneens o.Lv. de heer Pranger, de sopraan Louise de Buy Wijninger, de violiste Riet Schouten en de organist K. Pieket Weeserik. het programma vermeldt o.m. werken van Felix Mendelssohn—Bartholdy. Johann Sebastiaan Bach, Mobach, Handel. Haydn en Dvorak. Het kin derkoor „Irene" zingt het Wiegelied van Fr. Schubert en het Angelus van Catharina van Rennes, de sopraan o m een aria uit de Pfingstkantate van Ca- mille Saint-Saëns en drie bijbelse lie deren van A. Dvorak. Het Ned. Herv. Kerkkoor voert o.m. Psalm 103 van Mobach en „Die Himmel evzahlen", Chor aus der Schöpfung van Haydn uit De belangstelling voor dit mu zikale gebeuren zal ongetwijfeld groor zijn. De toegangsprijs bedraagt f 1.25 HERDENKINGSOMMEGANG Evenals vorige jaren zullen de leden van de Ver. van Oud-Illegale Wer kers aan de vooravond van de be vrijdingsdag. dus op 4 Mei a.s. een stille herdenkingstocht mken langs 't voorlopig monument in de WilheL minalaan; de deelnemers worden ver zocht om half 8 die avond aanwezig te zijn voor het gebouw van de Keu ringsdienst voor Waren aan het Ca nadaplein. LANDDAG VAN „NIEUWE KOERS" TE EDE De afdeling Alkmaar van de demo_ cratisch-socialistische jongerenverenl- ging „Nieuwe Koers" richtte zich tot haar leden een schrijven van haar hoofdbestuur over de landdag te Ede op Hemelvaartsdag 6 Mei. Wij ont lenen hieraan het volgende: „Zoals jullie reeds bekend is, komt j op 6 Mei onze gehele Nieuwe Koers bijeen in het grote openluchttheater, de Ederkuil te Ede. Dë sprekers zullen zijn, prof. dr. W.'j Banning cn Efbcrt Meester. Verder zal een goed bont program- ma worden opgevoerd, terwijl voor- af een demonstratieve optocht mét' muziek, vlaggen en transparanten zal plaatsvinden. De deelnemersprijs is f 6. per persoon, reiskosten inbegre pen. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de afdelingsbesturen" Alkmaarders kunnen inlichtingen verkrijgen bij het secretariaat van de afdeling Leliestraat 9. W ANDELWAGENTJE GEVONDEN Dezer dagen werd aan het Bureau van politie een wandelwagentje gede poneerd. dat onbeheerd op de openba- re weg wérd aangetroffen. De eige naar kan het aan het Bureau afhalen VEERTIG JARIG JUBILEUM Dinsdag 4 Mei a.s. zal de heer C. Kwadijk de dag herdenken, dat hij 40 jaren geleden, in dienst kwam bij de fa. Kluitman te Alkmaar. Onze hartelijke gelukwensen. GERARD WORM HEEFT EEN DASSENBAR GEOPEND U zoudt wel heel vreerad opkijken, als U in de herenmodezaak van Ge_ rard Worm in de Houttil voor een bar kwam te staan met allerlei grote fles sen en pullen op rekjes tegen een wand van hoge spiegels. En al weet de heer Worm natuur lijk heel goed, dat hij zijn klanten niet van verfrissende dranken hoeft te voorzien, toch heeft hij gemeend in zijn zaak een bar te moeten aan brengen. een bar. die het mogelijk maakt, de verkoopmethode, zoals die daar 50 jaar gebruikelijk was geheel te wijzigen. Vanaf vandaag zult U daar dus een dassenbar aantreffen, een mooie lui fel van mahoniehout, een wand met sierlijke nissen, waarin prachtige das sen worden belicht en een toonbank, waarop waaiervormig de dassen zijn uitgestald. Vijftig jaar dassen verkopen, is een lange tijd en zo langzamerhand moes ten we eens trachten een andere ma nier hiervoor te vinden. In Ameri ka bijvoorbeeld heb je in een zaak voor alle mogelijke waren en, goede ren aparte afdelingen. Wij hebben het nu zo gedaan. Plet Worm, de be kende tekenaar, heeft de bar ontwor pen en de firma Tiel op het Hof plein heeft alles uitgevoerd", zo zeide ons de heer J. Worm. Wat het voordeel is van zo'n bar? Wel, het wordt de klanten gemakke lijk gemaakt. Zij schrikken er wel eens voor terug, de verkoper alle mo gelijke laden te laten openen; ze zien nu de mooiste dassen in de „waaier" liggen. „Als U een das nodig heeft, zou ik U aanraden er hier vandaag of in de komende weken een te kopen. Wel licht is U zo gelukkig, de vijf en twintigste koper te zijn, want de das. die U dan uitzoekt, krijgt U gratis", raadde de heer J. Worm ons aan, toen wij de bar verlieten. BEVRIJDINGSFEEST IN HET GULDEN VLIES Op de avond van de Bevrijdingsdag Woensdag 5 Mei wordt er in het Gul den Vlies een groot Bevrijdingsfeest en Lentefeest georganiseerd. De gro te zaal wordt dan als dancing inge richt, terwijl de overige zalen als ge zellige zitjes gebruikt worden. Het dansorkest van Rein Benninlc (bekend door de Band van Ab. Davidson )n.l. Rein Bennink's Swing Five zal die avond danslustigen ten dans noden. Dit. dansorkest tre(%t op in de vol gende bezeting: vleugel: Ripken; bas Jacq Robol sax. Rein Bennink; drum, ^Pan Triel en accordeon Jo Bos (van Gerard van Krevelen)). Het zijn allen goede musici, die er zeker in zullen sl'gen de aanwezigen te amuseren. Onthulling monument te Zaandam Dinsdag 4 Mei a.s. zal de$ middags om 2 uur bij de Prins Bernhardbrug te Zaandam een monument onthuld 1 worden, ter nagedachtenis van de ver zetshelden. die op 10 Maart 1946 al daar door de bezetters zijn gefusil leerd; hieronder bevonden zich ook de Alkmaarse illegale werkers T. v. d. Kamer, H. Cevat, Zwart en J. van Hoon. Overste Wastenecker Zal bij de ze plechtigheid het woord voeren. Leden van de vereniging van Oud- illegale werkers die er prijs op stel len deze onthulling bij te wonen en gezamenlijk daarvoor naar Zaandam willen gaan. worden verzocht zich op te 'geven bij de heren B. Vlotman. Stationsweg 58 en Cevat, Stationsweg 96, echter uiterlijk op 3 Mei a.s. De bus vertrekt vanaf het station om 1 uur. Oproep van de bloedtransfusiedienst Onder verwijzing naar de advertentie in ons blad willen we gaarne de opr roep van de Centrale Bloedtransfusie dienst rayon Alkmaar, ondersteunen en iedere gezonde inwoner van onze omgeving opwekken zich als donor ter beschikking te stellen. Door de grote vooruitgang van de medische wetenschap, speciaal wat betreft de kennis van de bloedgroepen en andere eigenschappen van 't bloed is het mogelijk steeds meer mensen levens te redden met bloed van een», daartoe geschikte aonor. Door de ontdekking van Rhesusfactor is het bv~ mogelijk het leven van vele zuigelin gen te redden, waar tot nu toe elke medische hulp moest falen. Na de aanmelding worden allen, die zich hebben opgegeven, eerst volle dig onderzocht. Indien nodig, worden kosten van werkverzulming, taxi enz. door de Centrale Bloedtransfusiedienst rayon Alkmaar vergoed. De Centrale Bloedtransfusiedienst verleent zijn bemiddeling voor beide ziekenhuizen in Alkmaar en voor ie dere patiënt die op medische indica ties een transfusie van node heeft. Het is te hopen, dat velen zich op geven bij het Centraal Ziekenhuis, ten bate van de lijdende mensheid. Kranslsgging en dodenherdenking Vooravond bevrijdingsdag Op de vooravond van de bevrijdings dag zal evenals vorige jaren een een voudige, stille herdenking plaats heb ben van degenen, die in de strijd voor onze vrijheid tijdens de bezetting het leven listen. Om vijf uur zal het Be- vrijdingscomité een drietal kransen gaan leggen, te weten: aan de voet van het voorlopig monument in de Wilhelminalaan, ter ere van hen, die als verzetsstrijders zijn gevallen; op 't graf van de geallieerden op de Alge mene Begraafplaats, ter ere van de gevallen geallieerde strijders; en bij .de gedenkplaat in de muur van de St. Josephkerk aan de Kenneir.ersin- gel. ter ere van alle gevallenen van onze laud-, zee- en luchtmacht en koopvaardij, ook dus van diegenen, die vielen gedurende de vijf oorlogs dagen van Mei 1940. De burgerij wordt verzocht vanaf 6 uur de vlaggen halfstok te hangen. In de Grote Kerk zal van 645 tot 7.15- uur een herdenkingsdienst plaats vinden, waar ds. Vbn Wijk van de Herv. kerkeraad zal voorgaan. In de drie katholieke kerken zal om 7 uur eveneens een bijeenkomst plaats vin den ter herdenking van de gevallenen. Om half acht verzamelen zich de genen, die deelnemen aan de Stille Tocht naar het voorlopig monument in de Wilhelminalaan; hen wordt ver zocht slechts kleine tuiltjes bloemen mee te dragen, om deze voor het mo nument neer te leggen. Van vijf voor 8 tot 8 uur zullen de klokken in de stad worden geluid. De deelnemers aan de herdenkingstocht worden ver zocht volstrekte stilte in acht te ne men, terwijl de burgerij verzocht wordt zich niet langs de route op te stellen, om de stoet gade te slaan; het zal evenwel op prijs gesteld worden, als men zich in stilte aan de stoet za! aansluiten. BENOEMD Met ingang van 1 Maart 1946 is de heer A. Vonk benoemd tot commies chef de bureau ter ü»sp--tie der re gistratie en successie te Alkmaar. HARMONIE THEATER. WATERLOO BRIDGE. Vivien Leigh vertolkt hier de rol van een vrouw, die door het plot selinge bericht, dat haar verloofde op het slagveld gevallen is. zo ge troffen wordt, dat zU alles wil op geven en niet verder wil leven. De angst voor de dood weerhoudt haar echter om een einde aan haar leven te maken en zij geraakt, mede door het toedoen en het zeer slechte voor beeld van haar vriendin op het ver keerde pad. Het plotselinge weerzien van haar verloofde, die slechts ge wond was, de strijd met zichzelf om niet alles te vertellen wordt op on navolgbare wijze door haar uitge beeld. Robert Taylor zien wij hier in een rol, die hem uitstekend ligt, een soort gelijke, waarin wij hem ook in „Song of Rusia" mochten bewonderen. Deze beide sterren maken dit MP. E.A. filmwerk tot een onvergetelijk product. Het voorprogramma biedt o-a. de viering van het 25-jarig huwelijk van het Engelse koningspaar. CINEMA AMERICAIN. ALI BABA EN DE 40 ROVERS. Wanneer Bagdad door de Mongolen veroverd en de Kalief door de ver rader Cassin vermoord is, zweert zijn zoon Ali hem te wreken en Bagdad te heroveren. Hij groeit op temidden van de 40 rovers. Als hij een man geworden is, wordt hij verliefd op de bruid van Abdul Kahn, de tyrah van Bagdad, die de dochter Is van Cassim. Later ontdekt h(J dat zij zijn jeugdliefde is, met wie hy als kind een bloedverbond gesloten heeft. Op de dag van het huwelijk mét Abdul Kahn komen Ali Baba en de 40 ro vers de stad binnen. Er volgt een ge vecht, waarbij het succes bij voor baat verzekerd is en natuurlijk komt daarna „the happy ending". Een kosthlyke (en kostbare) avon turenfilm met veel ruiters, krom zwaarden en prachtige costuums. In het voorprogramma behalve het wereldnieuws een aardig tekenfilmpje en een film over forellenvangst. VICTORIA THEATER. ALS JE LACHT. DAN BEN JE RIJK. Mac Keever, een oude zwerver, heeft de gewoonte om in het huis van de millionair O'Corner, wanneer deze gedurende de wintermaanden afwezig is, zijn intrek te nemen. Hij ontmoet Jim en neemt deze mee in huis. De dochter van O'Corner ont vlucht haar kostschool en gaat naar dit huis; Mac Keever denkt, dat zij een inbreekster is en zij laat hem in die waan. Het gezelschap groeit: Jim ontmoet op straat een paar vrienden mej hun vrouwen, diè ook dakloos zijn en neemt ze mee naar huis. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd: plot seling duikt O'Corner zelf op, maar zijn dochter weet hem te bewegen zijn naam geheim te houden en zo komt hij als de bediende Mike in zijn eigen huis in dienst. Zijn vrouw die van hem gescheiden is, wordt ook door de dochter bij het gezelschap ge haald en dan is het spel compleet. De gekste situaties doen zich voor en het einde is romantisch: Jim krijgt O'Corners dochter tot vrouw, haar pipa verzoent zich met zijn voor malige echtgenote en de zwerver Mac Keever komt er ook best van af. Een uitgebreid journaal gaat aan deze geestige film vooraf. A. B. T. TARZAN, DE ONOVERWIN^ NELIJKE. In het tweede deel van de film „Tarzan de onoverwinnelijke", die deze week in het Alkmaar Bioscoop Theater draait, kan men zien hoe Tar zan en zijn helpers er, na hevige ge vechten, in slagen om het edelge steente terug te vinden. Na één der gevechten worden Tarzan en de zijnen gearresteerd en voor de Secret Ser vice geleid. Zij worden echter spoe dig weer vrijgelaten, omdat niet zij de schuldigen aan de diefstal zijn. In het laatste deel van deze wel zeer spannende en romantisch© rolprent FILMS IN BERGEN Dit weekend draait in de Rusten de Jager de film van Alfred Hitch- cocks: „Onze correspondent meldt", met Laraine Day en Joel Mac. Crea. Deze film speelt voor een gedeelte in ons land en is een film vol span ning en actie. Een verslaggever van de „New York Globe" kruist in Amsterdam de de gens met de ontvoerder van een Ned. minister. Een camera spuit kogels in het hart van een diplomaat, een clipper wordt afan flarden geschoten, wilde achter volgingen, kortom: vele sensaties. Vanaf Maandag loopt als hoofdfilm „Mammy", met Bobby Breen, behan delend de tijd volgende op de bur geroorlog In Amerika .toen de ne gers de N. Amerikanen „Yankees" noemden. Een rolprent met zeer goede mo menten en mooie zang van Bobby Breen en het Hall Johnson negerkoor. BIOSCOOPNIEUWS HEILOO De komende week, be halve Woensdag, draait in het thea ter Cinema Hollandia de film „De vrouw met het geschonden gelaat". Dit is een filmwerk, dat U drie zeer be kende en goede filmspelers toont. Joan Crawford, Conradt Veidt en Melvyn Douglas vertolken de hoofd rollen. zult U nog voor vele verrassingen ko men te staan. schoencreme wrijf was poetsextract „Beier dan ooit" i AARDEN COL itSES OP HEMELVAARTSDAG Het gemeente Sportpark te Alkmaar zal a.s. Donderdag (Hemelvaartsdag) in het teken staan van de Paarden sport» De ver. „Vooruit" heeft n.L voor die dag weer wedstrijden uitge schreven waaraan een groot aantal paarden met zeer bekende pikeurs zullen deelnemen. Het programma vermeldt draverijen over 1700, 2040 en 2340 meter, bene vens een kortebaan draverij over 800 meter, waarvoor eveneens een bevre digend aantal deelnemers is. Gezien het feit dat de emelvaarts- dag veelal wordt benut voor het ma ken van uitstapjes .is het t® verwach ten dat er grote belangstelling voor dit sportgebeuren bestaat. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Laurentius J. M. zv P. van Langen en M. C. Punt; Anthonius J. zv N. J. A JStroomer en C. M. A. Jansen; Marlena L. dv W. van den Ham en H. H. Vastenburg; Wolbart zv W. Kiestra en J. Oudekerk'; Maria C. dv T. J. van Gijsen en E. A. M Kirschner. Ondertrouwd: N. Visser en M. Smit; D. Glorie en W. C. Noort; J Schuit maker en C M Koeleman. A J Witte en C. J. de Vries. W. F. Uhl en C. T. Denijs. D. M. de Vries en M. A van Schaagen.' HEILOO Geboren: Arie Cornelis zv G. J. Oostendorp en W. Geijfeman; Cornelis Nicolaas Theodorrs zv C. Castrirum en E. Oudhoff; Willibrordus Simon zv W. Vader en G .M. Haaker; Cornelia dv M. Kaandorp en C. C. Min: Joan- nes Jacobus Nicolaas zv M. Vels-boer en A Will eau. Getrouwd: Cornelis van Dam en Johauna Kloet; Pieter Bruijn ,e*> Maartje de Geus. Overleden: Wijnand Kaars 34 jaar echtg. van W. Roos; Elisabeth van Daele' 73 jaar; Comelia Maria Rijs 39 jaar echtgen. van S. Timmerman. veilin rieten .VLKMA.tR 3' AP'ML 1948 Spinazie 9—16, Postelein 4854, prei 2842. uien 961 40, bieten 67, wit lof 5171. rabarber 614. bloemkool IA 71—106, I 50—65, II 28—47, wor teltjes 4145, radijs 511, selderie 613, selie 1450, sla 412, stoofpe ren 73—75. agenda HARMONIE THEATER: „Waierloo Bridge" met Kobert Taylor en Vivien Leigh. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zaterdag. Woensdag en Donderdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9 30 uur. Woensdag 2.30 uur matinee. Dins dag geen voorstelling. 18 jaar. VICTORIA THEATER: ..Als je lacht, dan ben je rijk", met Don Deforc. Voorst, dag. 8 uur. Zaterdag, Woens dag en Donderdag 7 en 9.30 uur. Zon dag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. Dinsdag geen voorstelling. 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: „Ali Baba en de 40 rovers" met Jon Hall. Voor stellingen dagelijks 8 uur. Zaterdag. Woensdag en Donderdag 7 en 930 uur Zondag 2, 4.30, 7 en 9,30 uur. Woens dag 2.30 uur. Dinsdag geen voorstel ling. 14 jaar. A.B.T.: Het tweede deel van „Tar zan, de onoverwinnelijke". Voorstel lingen dagelijks 8 uur. Zondag en He melvaartsdag 2, 5 en 8 uur. Dinsdag geen voorstelling. 14 jaar. Maandag GULDEN VLIES 8 uur: H.O.V. Beethoven concert Willem Andriessen en Marinus Adam. HEILOO Zaterdag DE RUSTENDE JAGER 8.30 uur: Kinder Meifeest. Hoofdfilm ,,Op be vel van de snoek". 8 uur Avondfeest, Hoofdfilm „Misdaad en straf'. BERGEN Zaterdag RUSTENDE JAGER: Feestvergade- ring P. d. A.. spreker Kees Wou denberg.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2