Spoedvergadering Bedrijfsvoetbal NAUTA Twee barakken aangekocht voor kantoorruimte en verenigingslokaal Trekt tóffer Competitie niet opzij gezet Maandag vergaderinq mei officiële ver. en K.N.V.8. In café .JEtoyal" beiegde gisteravond de Alkmaaise Bedt ijfsvoetbalvereiu- gingcn een spoedvergadering ivjn. t feit dat door de Alkmaarse voetbal verenigingen geen „ontheffingen" worden verleend aan „hun" ^spelers om te mogen uitkomen ia bedrijfs voetbal. De voorzitter, de heer Hartland. heette de afgevaardigden van de 25 bedrijven hatelijk welkom, in het bij- Konder de heer Rentenaar, voorz. van de scheldsrechterscomm. als bontJsoffi- cial- Spr. sPeet 't dat de heer Sougé. voorz. van de afd. Noord holland van de KNVB door omstandigheden deze vergadering niet kon bezoeken. De heer Neef. secretaris van de Be drijfsvoetbalverenigingen wees er in Zijn uiteenzetting op. det er veel be sprekingen met de KNVB gevoerd zijn. De belangrijkste is wel die Don derdagmiddag j.l. In Den Haag ge houden is. waarbij ook de heer Sou gé aanwezig was. Hoe staat dc KNVB tegenover de kwestie van de actieve spelers? Het antwoord is. dat je spelers var. de officiële voetbalveren, zonder onder scheid van het elftal waarin -rij spe len mogen deelnemen aan de wed strijden van Bedrijfsvoetbal, mits zij hiervoor vergunning krijgen van de voetbalvereniging waarvan zij lid zijn Indien zij geen vergunning krijgen, kan de KNVB door middel van de verenigingen, deze leden die aan de bedrijfsvoetbal deelnemen, schorsen en bestaat voor hen geen gelegenheid om de komende winter aan de voet bal-competitie deel te nemen. Wij hadden dus. aldus spr„ hier in Alkmaar reeds de juiste weg inge slagen. Wij hebben nimmer een ver eniging willen passeren of te kort doen. Spr. betreurde het dat de Alkm voetbalverenigingen in de afgelopen week nu zo tegen de bedrijfsvoetbal Zijn opgetreden. Ie een onderhoud met dhr. Bakzc. de administrateur van de onderafde ling Noordholland, heeft spr. gezegd dat er geen wijzigingen meer lemmet: Worden aangebracht in de opgestelde elftallen en dat men m de eerste week Van Mei zal uitkomen, ook met de actieve spelers die opgegeven waren De bedrijfsvoetbalvereoiigingéh zulk-:; échter "Öirect "maatregelen adméti; "ha- dat ket bondsbureau kennis heeft ge geven van de besluiten die zijn geno men op de vergadering die as. Maart dag met de gecombineerde Alkmaarse officiële verenigingen en de KNVB zal plaats vim'en. De heer Hartland heelt de overtui ging. dat de schorsing zo'n vaan niel zal lopen. Het is zyn persoonlijke me ning. dat de heer Bonsema het op deel velt en de gedachte heeft dat het bedrijfsvoetbal een groot aantai Spelers tot zich neemt. Spr. is er och ter van overtuigd, dat het bedrijfsvoet bal geen ongeoorloofde concurrentie, noch reclame Inhoudt. De heer Hartland besluit zijn uit eenzetting met de mededeling, dat er nog 2 bedrijven zich voor deze com petitie hebben opgegeven, ai. Telefo- nia {telefoondienst) en Black Boys CV.B.) én er nu dus 53 elftallen staan ingeschreven. Tevens deelde hy mede dat er op 4 Mei geen wedstrijden wor den gespeeld. Lvju. de herdenking. Pfogramma bedrijfsvoetbal Op Maandag a.s. 2 Mei, begint de bedrijfsvoetbalcompcutie te „draaien" Het wedstrijdprogrmma ziet er voor de komende week als volgt uit; Afdeling A: Maandag: Povay—Lichtbedr. (Koir>. Boys. Woensdag; Hulskamp B 1BBC 1 «Sportpark C). Vrijdag; Rubber Kings—Landbouw- huis 1 (Sportpark O. Afdeling B Maandag: Hulskamp B 2APSV L (Go Abead). Maandag; StabilitasSeoel (Heiloo) Afdeling C Maandag: Chevrolet BAlkm. Cou rant (Sportpark O Landbouwhuis 2-Kroj» (Sportpark C). Vrijdag: P.O.A.Reiniging (Go Ahead) WEDSTRIJD HOL AND—ZWEDEN EN OLYMPISCHE DAG LANGEDUK Kaarten voor de wedstrijden Hol land-Zweden en de Olympische dag, welk? worcen ge speeld op re-pec:ievelijk Woensdag 9 Juni des avonds T uur en Zondag 20 Juni as. te Amsterdam, kunnen wor den besteld bij Sigarenmagazijn J. Jansen te Oudkarspel en bij de heer Kooyman te N^ord-S^harwoude. L eze ka-men zijn tot en met 2 Mei Verkrijgbaar. De voetbalwedstrijden der scholen Gisteren ^as het een grote sportdag v. d- leerlingen der Alkmaarse mid delbare en lagere scholen. Op deze „Julianadag" werden de emdwedstrij- den gsspeeld en wethouder Bakker heeft de jeugd toegesproken. Hij bracht namens het gemeentebestuur de heer J. Lutterot d-nk voor het ve le werk, dat deze gedurende 22 jaren voor het ..schoolvoetbal" heeft gedaan Na afloop van de wedstrijden reikte wethouder Bakker diploma's en be kers uit Öier volgen de prijswinnaars: LAGERE SCHOLEN; Afdeling B 1 le prjjs Wilhelminaschool 1 2e prijs St. Pancras Afdeling B 2 le prijs Rochdaleschool 2e prijs Nïc. Bcetsschool Afdeling Bï# le prijs B.L.O. 1 2c prijs Wilhelminaschool 2 MIDDELBARE SCHOLEN: Afdeling A 1 le prijs RHBS 1 2e prijs Rijkskweekschool Afdeling A 2 le prijs RHBS 2 2e prijs ULO Julianaschool 1 Afdeling A 3 le prijs ULO St. Joseph 1 2e prijs ULO Heiloo Afdeling A 4 le prijs Ambachtsschool 3 2e prijs ULO St. Joseph 2 Afdeling A 5 le prijs Ambachtsschool 4 2e prijs RHBS 5 Feestavond Chr. Oranjevereniging In een met vlaggen getooid Gulden Vlies hield de Chr. Oranjevereniging Vrijdag een feestavond ter gelegen heid van de verjaardag van HKH prinses Juliana. De zaad was goed ge vuld toen om kwart 'over acht (o, dat Alkmaarse kwartiertje!) de voorzitter de heer C. Dam, de avond opende. In het bijzonder heette de spreker loco burgemeester G. van Slingerland wel kom. Na samenzang, schriftlezing en gebed deelde de heer Duzn mede. dat aan HKH prinses Juliana een geluks telegram was gezonden. De secretaris, de heer- Chr. Knaap, bracht vervolgens zijn jaarverslag uit. Met „algemene stemmen*' werden de heren G. Feitsma en J. Knol aan het bestuur toegevoegd. Mevr. Hardijzer —van Gijn bracht met haar uitsteken de dubbelkwartet enige oud-Neder landse liederen ten gehore. Gaarne echter hadden wij hier de herenpar tijen iets sterker gehoord. De heer Dun hield een boeiende causerie over het wel en wee in het Oranjehuis en het leven van de kroonprinses. Spr. wekte allen op tot gebed in deze span nende tijden. Na samenzang en een tweede optreden van het dubbelkwar tet, was het woord aan de ontspan ningsclub „De Zeepbel", die de bezoe kers een aardig gevarieerd program ma van zang, dans en sketches voor zette. DIPLOMA'S HANDELSAVOND SCHOOL Donderdagavond had ten stadhuize de jaarlijkse uitreiking van einddi ploma's der Cemeentelijke Handels avondschool te Alkmaar plaats. Dit diploma geeft vrijstelling van het middenstandsexamen. Aanwezig waren de loco-burgemees- ter. afgevaardigden van de commissie van toezicht op het M.O. en van de Kamer'van Koophandel, gecomitteer- den. directeur en leraren. Na de opening door de voorzitter spraken achtereenvolgens de loco burgemeester. de heren D. G. G. Mar- gadant en H. P. Kluitman. Eén der leerlingen bedankte voor het genoten onderwijs. Het einddiploma werd uit gereikt aan: J. C. Amoureus, S. Beem- sterboer. J van Terwijnen (St Pan cras), V. Hulsman (Heiloo), H. Post. D. Schermerhorn. A. van der Wardt en J. West er. Met één candldate wordt het exa men voortgezet. HET BEVRUDINGSCOMITé VRAAGT UW AANDACHT HEILOO Voor de kinderfeesten die Woensdag 5 Mei plaats vinden zijn nog enige leidsters en leiders nodig en zij kunnen zich opgeven bij de heer van Riet, Kennemerstraatweg 500 a, a.s. Maandag zal er een bijeenkomst ge houden worden teneinde de nodige instructies in ontvangst te nemen. Deze vergadering begint om 8 uur in de Rustende Jager. De deelname aan de gecostumeerde optocht is hek as nog niet zo groot, ondanks het feit dat er prachtige cadeaux beschikbaar zijn voor diege nen, die door de jury als de origi neelst aangekleden worden aangewe zen. De jury bestaat uit Ce heren: W. Kalshoven, R. Pirovano, J. Dekker, J Hoed en J. F. G. M. Robert. Opgaven worden nog ingewacht bij de heer P. Avis, Willibrordusweg 245 Reeds gisier werd er kaas aangevoerd Boer Frans uit Heiloo kon niet lan ger wachten. Want al wordt op Vrij dag 7 Mei de kaasmarkt officiéél geopend, gisteren reeds spande hij het paard voor zijn wagen en ging mat zijn kaasjes naar het Waagplein. Veel waren het er niet, doch er was toch net genoeg om twee kaasdragers te laten komen en de weegschaal te gebruiken; het nieuwtje ging als eert lopend vuurtje door de stad en in een minimum van tijd kwamen Mie Voor Moederdag een Taart van Spoorstraat 8 vreemdelingen die in Alkmaar waren naai' de kaasmarkt gehold. De twee kaasdragers liepen in hun werkbroek en vestje te sjouwen... grote teleurstelling bij de buitenlan dersgelukkig zetten de beide mannen hun beroemde hoedjes op en zo was het de omstanders tenminste nog een foto waard. Dit voorspel tot de markt van de volgende week, was gauw afgelopen, de firma Zwart uit Wormcrveer kocht de Alkmaarse eerstelingen. Het Tribunaal deed kleine zaken af Woensdagmiddag stond voor het Tribunaal te Alkmaar de veehouder Jacob de Boer uit Stom petoren te recht. Hem werd -door de off. fiscaal een -boete van 5000 gulden opgelegd omdat hij -tijdens de oorlog NS.B.-er was, lid van het Agrarisch front, lid der Ned. Landstand en hoofd van de aïd. Akkerbouw was. Tevens was hij waarnemend ^burgemeester van Stom- petoren geweest. Deze zaak werd opnieuw behandeld aangezien besch. het niet eens v/aè met de hem opgelegde boete. Hij had 13 maanden in een interneringskamp doorgebracht. Mr Wynne wees er nu op, dat besch. in de bezetting enige namen van illegale werkers kende en ook heel goed op de hoogte was met hun werkzaamheden. "Hij had echter nooit -namen verraden. Er waren di verse inlichtingen over besch. bin nengekomen, die zeer gunstig luid den. De verdediger Mr. Fiskei uit Haarlem achtte de 13 maanden die zijn cliënt in detentie doorgebracht j had, reeds een voldoende straf voor besch. Over 14 dagen zal het Tribunaal uitspraak doen. EEN ERFENISKWESTIE. In de zaak van de overleden Antje Schotsman uit Alkmaar vond slechts een behandeling over een erfenis kwestie plaats. De verdedig» Mr. A. de Lange achtte een verbeurdverkla ring van de erfenis niet nodig. De kinderen zouden anders de dupe wor den. Uitspraak over 14 dagen. CURSUS BU DUITSE RODE KRUIS. Als bijzondere vertegenwoordiger voor de overleden Theresia W Les- kau te Alkmaar was ter zitting haar echtgenoot Hendr. Kaal aanwezig, die toegaf, dat zijn vroegere echtgenote lid der N.S.B. was geweest en dat zU «en cursus had gevolgd bij het Duitse Rode Kruis. Hun dochter was bij de Hitlerjugend. doch dit alles was maar voor korte tijd. want zij bedankten later beiden als lid van de fLS.B. Over 14 dagen zal de uitspraak vol gen. ONMIDDELLIJK UITSPRAAK. Pieter Brouwer uit Westwoud, tij dens de oorlog werkzaam als chauf feur bij de N.S.K.K., was ook nog lid van de N.S.B., lid van de Motor WA. en 1 andwachter. Als landwachter heeft laij assistentie verleend bij het arres tereu van een illegaal werker. Te, vens werd hem ten laste gelegd, dat hij meegeholpen had aan een destijds plaats gevonden achtervolging van een aantal onderduikers in West-Fries land. Dit punt werd vervallen ver klaard. De president deed onmiddellijk uit spraak. Besch. was reeds veroordeeld tot een detentie van drie jaren eindigen de op 6 Mei a.s. Dit werd door het Tribunaal gehandhaafd. Tevens werd besch. het recht tot kiezen en het vecht om enig ambt te bekleden ont nomen. LID VAN HET MEDISCH FRONT. De overleden arts Jan Koppen uit Graft werd ten laste gelegd dat hij tijdens de bezetting lid was van het Medisch Front, lid van de N.S.B. en dat hij een bedrag van tien gulden had overgemaakt aan de W.A. Als bijr. vertegenwoordigster was ter zitting zijn echtgenote aanwezig. Voor nader in te winnen inlich tingen werd deze zaak voor onbe paalde tijd aangehouden. AANGEHOUDEN. VRIJGELATEN EN TOCH IN HET CACHOT. HEILOO Zoals wij reeds Donder dag meldden, was er ingebroken in de K. K. kerk en -school in de nacht van Dinsdag op Woensdag. Door een wachtmeester der Rijkspolitie was de vermoedelijke dader reeds aangehou den, voordat de' inbraak bekend was, maar men had hem weer laten lopen. Naam en adres waren bekend, dus toog men na het bekend worden van de diefstal naar Amsterdam, naar het opgegeven adres, maar natuurlijk was hy niet thuis. Gistermorgen echter heeft de Amsterdamse politie de 31- jarlge recidivist M. S. in de Utrecht se Straat aangehouden. Hij had o.a. nog de gestolen potloden en de bor- duurzyde by zich. Vrydagmiddag is S. naar Heiloo overgebra-ht en op gesloten in het bekende celletje on der het raadhuis. De heer Vermeulen sprak voor het N.V.V. HEILOO Voor een klein maar aan dachtig gehoor sprak de heer Ver meulen. 2de Voorzitter van het NW, Donderdagavond in de oude Herberg over de loon- en prijspolitiek. Spr. -toonde aan, dat deze politiek de juiste is geweest en thans de voor delen zichtbaar worden. In tegenstel ling tot b.v. Frankrijk kunnen we hier spreken van een langzame vooruit gang. We zijn straatarm en zonder bui tenlandse hulp komen we er niet Een kwart van alles wat we strikt nodig hebben moet daar vandaan komen zonder dat wij er iets tegenover kun nen stellen. Daarom zijn we voor de Marshall-hulp en onze onafhankelijk heid wordt daardoor niet aangetast. Voor alles moet er gewerkt worden, willen we een grotere productie krij gen. Grotere welvaart ontstaat eerst dan. Stelt men de zaak anders voor, dan begaat men demagogie. Men is uitgegaan van een minimum basis, waarop men de artikelen kon kopen welke op de bonnen werden aangewezen. Langzamerhand, naar gelang er meer -z-g. vrije artikelen kwamen, 'heeft men de lonen opgevoerd en de lonen In de verschillende bedrijven op elkaar afgesteld. Het consumenten crediet, geen of haast geen belasting van de laagst gesalarieerd en hebben hun uitwerking niet gemist. Op so ciaal gebied is er na de oorlog veel bereikt zo zeide de heer -Vermeulen, die dit met voorbeelden aantoonde en W gobt'urqn dingen, waarvan we voor de oorlog nog. niet droomden. Begin Juli wordt in de Kamer de wet op de ondernemersraden aan de orde gesteld zodat de arbeiders ook een stem in ,het -kapittel krijgen. Dat zijn dingen van geweldige be tekenis. Spr. zeide tot slot. dat wij op deze weg door moeten gaan. Heb ben we wensen, dan gaan we praten. Dc „staak-maar-raak.methode" is on ze strijdwijze niet. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd door één der aanwezigen gebruik gemaakt. Vragenstellen en be antwoorden kostte U/2 uur, zodat men eerst bij half twaalf huiswaarts ging. FORESTERS-PROGRAMMA HEILOO Het eerste elftal van de Forestcrs zal a.s. Zondag spelen te gen Kaagvogels te Kolhom. Aanvang 2 uur. De dames van onze handbal- groep gaan naar „Animo" in Zaan dam Het zal zeker een zeer spannen de wedstrijd worden, want het brengt de beslissing met zich mee of de da mes kaïnpioen van hun afdeling wor den of niet. .Een schare supporters zal de dames begeleiden. Vertrek auto's 11.15 van het Witte kerkje. Aanvang wedstrijd 12.30 uur. ROUTE OPTOCHT GEWIJZIGD HEILOO In verband met de open breking van de Zevenhuizerlaan ten behoeve van de rioleringswerkzaam heden is deroute van de gecostu meerde optocht, welke Woensdaga vond wordt gehouden enigszins ge wijzigd en is nu als volgt; Vanaf sportterrein. Kennemerstraat weg, Stationsweg, Herenweg (Zuid zijde) Westerweg. Stationsweg. He renweg (Noordzijde) Raa(thuisweg en ontbinding voor het Raadhuis, waar de uitreiking van de prijzen plaats vindt, HET ORANJESPEL BROEK OP LANGENDIJK De tekst van het tijdens het Regerings jubileum op te voeren openluchtspel dat door de heer Jan van Alfen werd geschreven is voltooid, ""ij het lezen van dit stuk scheen het ons toe, dat de tekst zich goed aanpast bij de be doeling van het spel en dat het de mogelijkheden insluit tot een grootse demonstratie. Het decor zal, vooral bij goede belichting een uitstekend ef fect laten zien. Aan cte opvoering zul len koren, jeugdverenigingen en an dere organisaties hun medewerking verlenen. De kosten zullen vrij hoog zijn en daarom zal het comité een beroep doen op de bevolking, voor financi ële steun. Raad Bergen Grond voor „De MerelhoT is erl Bergens raad kwam Donderdag avond in vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester W. Huygens. De burgemeester heette de heer Driesen welkom als wethouder. Spr.' was overtuigd van goede samenwer king, mede ook omdat de heer Drie sen reeds lang zitting heeft in de raad en de grote ervaring als zakenman van de nieuwe wethouder. Naar aanleiding van een brief van de heer Schuil .inzake het voormalig badhuis der Duitse weermacht aan de Sluislaan met het verzoek dit in te mogen richten als lokaal voor de KJVO ontstond nogal enige discussie Verscheidene raadsleden waren het niet eens met de houding van B. en W. .omdat aan de heer Schuil toe zeggingen waren gedaan, die niet konden worden nagekomen. De heer Hemelrijk (Arb) bracht naar voren dat de raad niet kan beschikken over gebouw en terrein, omdat dit geen eigendom der gemeen te is en reeds was besloten er een natuurreservaat van te maken bij eventuele aankoop. Hierna werd af wijzend beschikt op het verzoek van de heer SchuiL De Mereïhnf De raad besloot tot aankoop van jeen stok grond aan de Berkenlaan van de hper Jac. van Reenen a f fl.56 per meter in verband met de plan- i tot stichting van een tehuis van Ouden van daten, voorlopig aange duid als „De Merelhof De heer F. Nout .onderwijzer t? Diepenveen werd benoemd met alge mene stemmen tot onderwijzer aan de O.L. school. Voor het dienstjaar 1948 werd ds kasgeldlening met f 150.000 verhoogd en op f 950 000 gebracht. Woningen., aan de Kogerdijk Een plan tot het bouwrijp maken van een terrein aan de Kogerdijk voor het bouwen van 12 woningen en voor de begrotingen, tekeningen en het bestek een bedrag van f 12.900 uit te trekken, vond geen tegenstand. Verschillende straten in Bergen aan Zee zullen worden omgedoopt in WONDERKIP TE GROET Ook Groet heeft zijn won- derkip. De heer A. de Waard, Wagenmakers weg A 158 vond namelijk in een der nesten van zijn kippen een kolossaal ei. dat 190 gram woog en bijna drie maal zo groot was als een normaal ei. Welk lid van de hennen- familie dit bewondereus. waardige werk gepresteerd heeft, is echter niet bekend. De legster had zich al weer bij haai' zusters gevoegd en geen der kippen zag er be paald ontdaan uit. Jammer, anders had men het knappe beest op gepas te wijze kunnen huldigen en was de VVV te Groet in zijn nopjes geweest NATIONALE HERDENKINGSAVOND EGMOND a. ZEE De avond van Dinsdag 4 Mei 1948 is. Ingevolge het besluit der Regering, bestemd tot Na tionale Herdenkingsavond. Het plaat selijk comité heeft hieromtrent het volgende programma opgesteld. Van des avonds 18 uur af, zullen van all® openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. De inwo ners worden verzocht dit tevens te doen aan hun woningen. Om kwart voor acht des avonds verzamelen op het Burgemeester Eij- maplein .voor het houden van een stille tocht naar het monument voor de gevallenen en het graf van de ge allieerde soldaat. Ieder wordt verzocht aan deze tocht mee te doen. Er is gelegenheid bloe men bij het monument en het graf neer te leggen. Acht uur precies de juiste tUd zal worden aangegeven door het zwlj gen der lui-klokkeu, die reeds te kwart voor acht zijn gaan luiden zullen twee minuten stilte in acht worden genomen ter nagedachtenis van: de militairen van de Nederlandse strijdkrachten; de zeelieden: de verzetsstrijders; de geallieerde militairen; die waar ook ter wereld, in de jaren van de oorlog, te land. ter zee of in de lucht voor de bevrij ding van het Koninkrijk zijn ge vallen. „weg" «alleen de Kerkstraat zal .geen Kerkweg worden. Tegen het plaQ tot verbouwing van het brandspuithuis aan de Karei do Grote laan ten gerieve van het Rode Kruis (waarvoor een garage wordt aangebouwd en de bestaande zolder verdieping wordt verbouwd tot wo ning) bestond geen bezwaar. Het voorstel tot aankoop van 2 barakken voor de prijs van f 55.000 deed nogal stof opwaaien. Deze ba rakken zullen dienen voor kantoor ruimte en verenigingsgebouw en ko men te staan op het parkeerterrein aan de Karei de Grootelaan. Hier door komen 3 benedenwoningen en 2 bovenwoningen vrij en wordt tevens voldaan aan de verlangens van het verenigingsleven in Bergen. De heer Min (KVP) had bezwaren tegen het bouwen van een vereni gingslokaal .omdat er in Bergen geen gebrek is aan zaalruimte en de zaal houders hierdoor schade zullen heb ben. De heer Ellis (KVP) sprak in gelij ke zin Bij de stemming over aan koop en bestemming der barakken stemden beide heren tegen. Bij de rondvraag vroeg de heer Ellis (KVP) of de KJVO niet kon worden ondergebracht in een gedeelte van het oude smeerstation der Duitse Weermacht, waarin de kleuterschool komt. De voorzitter antwoordde, dat de kleuterschool het gehele gebouw nodig zal hebben. Hierna volgde sluiting Even iijd voor. Neen. niet voor een Ca-dV.. is! Er zijn momenteel heus wel ernstiger zaken, waar we een ogenblik onze aandacht op moeten richten! Wat dan?? Kom. U weet het nog wel, maar U denkt er vaak niet aan! Luistert U maar! Het verzet tegen C her hé in de voorbije oorlogs., m rv»ier «his volk vele slachtoffers gemaMan nen, vaders van gezinnen, werden van huis weggehaald door de wrede in dringer Zij keerden niet terug. Zij werden gemarteld door de Duitsers Zij werden door hen gedood. Erger - in de duineti by Bloemendaal, in Duitsland, by Vught en Amersfoort, op de Veluwe en elders rusten hun lichamen. En wanneer ze in sommi ge gevallen wel teruggekeerd zyn, dan zijn ze door de geleden ontberin gen veelal niet meer in staat voor Kun gezin te zorgen. De Stichting 1940 1945 zorgt voor hen. die achterbleven en voor hen, die gebroken vaak naar lichaam en geest terugkwamen. De Stichting kan dat echter alleen doen, wanneer zij daartoe financieel in staat is. Het is de dure roeping en plicht van ons volk dit mogelijk te maken. Dat is de plicht van ons allen dus ook van U!4. Van 3 tot en met 8 Mei houdt de Stichting weer een grote 'nzame- lingsactie. Ook by U zullen de mede werkers (die heus niet worden oe- taald. zoals kwade tongen beweren!) vragen om een bydrage in geld. Een bydrage uit dankbaarheid tot hen. die voor ons vielen en tot steun voor hen. die man of vader moesten mis sen. Hetzij weinig of veel; Een ieder geef zpn deel! Als contribuant helpt U het beste! Dan weet men, wat men aan U heeft! Wat U dan moet doen? Daarover morgen meer! Maar U m o e t heipen! Lnra Laten 60 cent KN.V.v. Luchtvaart Just. 10-7-*«f 16 HovMpftfxM 1 afrijs». 16000^ Schitterend* Préscn 11 k»«Pt M K.I.Mn Kloakea, Llaaoae - Giro 2 41.000 Geen nttetmt I AAAAAAAftAAAAftftA* fWWVWWWTT»»» - -

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3