- Denkt U Voor de Politierechter Het bloed gutste uit zijn neus... „Het bloed gutste uit zijn neus, maar ik heb er geen spijt van, dat ik het deed" vertelde Anthonius N. te Harenkarspel aan de politie, toen hij, terugkerende van de repetitie der zangvereniging, zijn collega tenor P. K. zo'n stomp tegen de neus gege ven had, dat K.'s neusbeentje brak. Toen Anthonius Maandagmiddag voor de politierechter stond, herinner de hij zich zijn gezegde nog goed en nog steeds had verd. geen berouw over zijn daad. De ruzie ontstond door een gesprek over een broer van verd., die verkering heeft met de dochter van P. H. De vader van de jonge- dochter had echter bezwaren tegen deze omgang en in het bijzonder te gen de aspirant-bruigom en hij stak zijn mening niet onder stoelen of ban ken. Anthonius nam het voor zijn broer op en leverde toen de vecht partij. 't Slachtoffer, P. K-, vertelt, dat verdachte de doktersrekening onmid dellijk betaald heeft, maar het werk verzuim van K. vergoedde hij niet De officier van Justitie eist f 25 boete of 10 dagen en toewijzing van de ci viele vordering f 63 wegens werk verzuim van K. 't Vonnis luidt conform. Kleinzielig Coraelis R. uit Purmerend had op de Oudegracht te Alkmaar zijn gloed nieuwe auto geparkeerd, toen een Alk maarse knaap met een takje langs d? wagen streek. De eigenaar ontstak hier zo over in toorn, dat hij de knaap een stomp in het gezicht toediende Wegen8 mishandeling werd R. bij verstek tot f 30 boete of 15 dagen ver oordeeld. Waarom geen bordje? Klaas B. te Krabbendam stond te recht wegens diefstal van zand. Het zand lag in de gemeente Schoorl en was alleen bestemd voor inwoners van Schoorl. Klaas wist dit niet en was verontwaardigd, dat men geen bordje bij de zandhoop had geplaatst „Ik bin onschuldig, edelachtbare, ik bin d'r ingelopen", pleitte hij. f 8 boete of 4 dagen Dat Is be«t se! Martha F.-W. te Bergen was blijk baar zo bang voor de cel, dat ze de CPN. vierde Rode Mei Op de avond van de eerste Mei kwamen ongeveer twee honderd man- Ben en v -ouwen in de Muziektuin bij een om met de C.P.N. afdeling Alk maar het feest van de rode Mei te vie ren. 'sMorgcns om tien uur had een groep leden een nazoek aan 1 et graf van een gevallen partijgenoot gebracht;' op deze plaats we den alle andere gesneuvelde verzetslieden g^cerd. De heer Kauistfrigh-Neven s..rak hier een kort woord, een eerbiedige Meigtoet. Het graf werd onder rode tulpen bedolven. C. Borst als spreker In de Muziektuin werd 's avonds een afwisselend programma geboden. De strijdliederen, die de heer Schut (te nor) zong, werier zeer op prijs ge steld; de „Internationale" werd uit voile borst door de aanwezigen mee gezongen. Mevrouw Speur droeg enkele toe passelijke gedichten voor, de heer de Jong zette de betekenis en de op komst van de Rode Mei uiteen en toonde de kracht van de communis* tlsche partijen in de gehele wereld aan. HetTweede Kamerlid, de heer C. Borst spreker van deze avond wees op de opbouw-r - aties en de verho- g:ng van het levenspeil in de Sowjet- Unie. Dit was bereikt, aldus spreker, .ondanks de geweldige verliezen tij dens de oorlog. „In de schrille tegenstelling hierme de s'aat de afbraakpolitiek van de regering BeelDrees, die ons land •teeds dieper in de elien 'e s* rt, maar b~t tot een paradij maakt voor para •le en", zo zeide de reci Borst. Met voorbeelden toonde hij aan. „dat de huidige politiek verrijking voor de bezitters en ellende voor de •r.n:?n me; zich brengt". Hij meende, dat de P.v.d.A. niets doe. om dit te verbeteren doch me» de K.V.P. voor de bezittende klasse Strijdt. Sprekende over het verdrag van Brussel, zei de heer Borst: „Het ka pitalisme weert, dat de Sowjet-Ume he. op een derde wereldoorlog aan •tuurt. Doch door de eeuwen heen. zijn zjj bet echter zelf geweest die de oorlogen uit zuiver wins'bejag hebben gevoerd. Het zijn de communisten ai- leen. die voor democratie en welvaart •trijden." In een telegram, dat aan het einde v&n de avond naar de Minister v. Oor- lo werd gezonden, pro'esteerde de vergadering tegen de veroordeling van de Bosse Krijgsraad van de 19 jarige •oldaat Ratio Koster. Deze Meiavond werd met een gezet Ug en vrolijk gamenziin - en "een ba' ».1 v. het dansorkest van J. Laan voor jong en oud - besloten. I eis van de officier: f 50 boete en 3 maanden voorwaardelijk met een te vreden „Ja. da's best zo" beantwoord de. In een kruidenierswinkel nam de ze huisvrouw „per abuis" twee bon kaarten van een andere klant mee en ze vergat ook „per abuis" ze terug te brengen. Hoe de zaak precies in el kaar zat kon de rechter moeilijk aan de weet komen, omdat Martha een geboren Duitse is en een onverstaan baar accent spreekt Opgelucht nam Martha kennis van het vonnis, dat conform xuidde. Dat was de bedoeling niet Een gezinsverzorgster in Bergen. Peternella van den B., leverde aan 'n Abricot-brandy-liefhebber een fles Vermouth af. verpakt als het begeerde abricot-brandy en eveneens tegen de prijs van laatstgenoemde drank. Verd. vertelde, dat achter dit bedrog een „persoonlijke kwestie" had gezeten Zij werd tot f 35 boete veroordeeld. UITSPRAAK TRIBUNAAL F.lisabethns Scheffer. Heiloo: beves tiging van het reeds eerder uitgespro ken vonnis. GASLICHT IN *T GULDEN VLIES Dinsdag 11 Mei des avonds 8 uur wordt in 't Gulden Vlies door he» Rotterdams Toneel (Dir. Ko Arnoldi) het boeiende toneelspel „Gaslicht" van Patrick Hamelton opgevoerd. Dit is tevens de laatste abonnementsvoor stelling van de Serie C. De regie is in handen van Cruys Voorbergh, ter wijl de volgende medewerkenden U een prachtige toneelavond garanderen Willy Haak, Ko van Dijk, Ko Arnoldi. Georgette Reyevski, Lise Sei-vaes. Jaap Koster en T. Oorthuis. Parool schreef o.m.: .Het is best te begrijpen, da» Rotterdams Toneel het stuk op het repertoir genomen heeft. Het is knap gemaakt en een sterk speelstuk". Het Vrije Volk: „Een betere vertol king dan die van het Rotterdamse To neel kan men zich niet denken. Cruys Voorbergh regiseerde met fijn gevoel de sfeer. Ko van Dijk's Manningham was zodanig, dat men naar ieder van zijn bewegingen gefascineerd keek. Een knap geschreven stuk dat gelegen heid gaf tot formidabel mooi toneel- spel". J extra tramtreinen- Op Donderdag 6 Mei (Hemelvaarts dag) zullen in verband met te ver wachten druk reizigersvervoer twee extra tramtreinen worden ingelegd naar Bergen aan Zee, n.L: Aank Vetr Alkmaar 10 20 Bergen 10JJ4 10.36 bergen aan Zee 10.4# Alkmaar Bergen Bergen aan Zee Bergen aan Zee Bergen Alkmaar Bergen aan Zee Bergen Alkmaar 14.20 1434 14.36 11.16 1138 11.30 14.56 1S.08 15.10 cursus „veilig verkeer" Veilig verkeer geniet tegenwoordig een zeer grote belangstelling, "dank zij de heer Edzes van de Verkeerspolitie, die daarvoor veel doet en iedere weg gebruiker op de hoogte brengt van de regels van het verkeer. Zo is hij nu bezig, in overleg met het bestuur van de Blauwband Expres te Alkmaar, voor de leden van deze coöperatie, hun chauffeurs en aanko mende chauffeurs, een cursus in Veilig Verkeer te organiseren Woensdag J.l. heeft hij in de zaal van het Wapen van Haarlem aan de Nieuwesloot te Alkmaar, een inleiding gehouden voor een groot aantal pa troons-beroepsvervoerders en hun chauffeurs, die zeer interessant en leerzaam is geweest Alle aanwezigen waren het er over eens, dat de cursus lang niet overbo dig zal zijn voor deze catagorie van weggebruikers. De cursu8 is geheel kosteloos voor de deelnemers daar de Blauwband Ex pres de kosten voor haar rekening neemt. Woensdag 12 Mei 1948, des avonds 8 uur wordt de cursus vervolgd en zal deze vermoedelijk 5 a 6 avonden duren. Na afloop van de gehele cur sus kunnen de cursisten een examen doen en kan een diploma worden uit gereikt. Wij kunen niet anders doen dan dit initiatief begroeten en aanbevelen, daar wjj verwachten dat de veiligheid van het verkeer langs de weg hier mede ten zeerste«gebaat zal zijn. Draverijen op Hemelvaartsdag De paardensportvereniging „Voor uit" geeft Donderdag ijl Hemelvaarts dag op het Gemeentelijk Sportpark 6 langebaan en 1 korte baan draverijen waarvoor weer 'n bevredigend aantal inschrijvingen hebben plaats gehad. Geopend zal worden met de Kaas marktprijs (afstand 1700 M., prijzen f 250, f 50 en f 25. Als de beste paarden in deze course dachten wij Little Aschkit, Lord Tod- dlngton en Lady Gregor. In de Wungprös (pr. f 250, f 50 en f 25) verwachten wij goede strijd tus sen Greta Trothau, Heny's Gold en Frits van Sil'adar. Voor de Victrixprijs (afstand 2040 M prijzen f 250, f 50 en f 25) kan Laari- kin voor een verrassing zorgen. Ook Lord Gregor en Lady Zora geven wü een kans. Voor de Hoatprijs (prijzen f 250. f 50 en f 25) zijn Louis Aschkit en Josephi ne V favorieten. De Singelprüs (af stand 2040 M. pri'zen f 250, f 50 en f 25) kan gewonnen worden door de Alkmaarse pikeur R. van Wieringen met het paard Karo'ine. terwiil haar zwaarste concurrenten Juno Vitu en Kareb Diamant zijn. In de Mp'enprys (2340 M. en de prij zen zijn f 250. f 50 en f 25) zal weer een felle strijd ontstaan tussen Kitty Zora en June~chka. Frits van Silla- dar zal zich hierbij wel aansluiten. Toj s'°t de Vooruitprijs een korte- baau draverjj over een afstand van 690 rot 800 M. Als beste kansnaarden worden aangegeven Louis Aschkit, Kitty Zora en Klazina Aschkit DISTRIBUTIEKRING ALKMAAR NA-UITRE*KING BONKAARTEN De na-uitreiking van bonkaarten (levensmiddelen en brandstoffen) zal plaats vinden te Alkmaar (kantoor Ridderstraat) voor hen. wier geslacht» naam begint met de letter A t/m G op Vrijdag 7 Mei 1948 van 912 en van 24 uur H. t/m. O op Zaterdag 8 Mei van 912 uur. P. t/m Z op Maandag 10 Mei 1948 van 9—12 en van 24 uur SPEELTUIN GEOPEND Zaterdagmiddag werd de speeltuin van de Buurtvereniging „Rembrandt" in tegenwoordigheid van Wethouder R. Bakker officieel geopend. De stromende regen belette niet dat de belangstelling groot was zowel van de zijde van de jeugd als van oude ren. Er werden gebakjes verorberd, bal lonnen opgelaten en volksdansj gevoerd. Tenslotte werden de nieuwen schommels, zweefmolens cn wippen in gebruik genomen. De speeltuin zal voortaan dageUiks van 4 tot 6 uur en Woensdags en Za terdags de hele middag geopend zijn. NÜTSSPAARBANK TE ALKMAAR Maandbericht April 1948 In de loop der maand April werd op de spaarbankboekjes ingelegd 236.148.18 (v.J. 282.001.15) en terug betaald 321.122.10 (v.j. S 380.967,64) dus minder ingelegd dan terugbe- betaald 75.973.92 (vj. 118.956,49). Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij de aanvang van het jaar 10.396.293.63 bedraagt thans 10.587.92337 (v.j. 10.219.131,50), Het aantal in de loop van April nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 120 (v.J. 236). Ingetrokken werden 96 boekjes (v.j. 108); ter vereenvoudi ging van de admlnistrftie werden voorts 159 rekeningen van school - spaarders, waarop sedert 1 Januari 1945 geen mutaties meer plaats von den, naar een verzamelrekening over gebracht. Het sa|do van elk dezer 159 rekeningen bedroeg minder dan L— Het aantal in omloop zijnde boekjes, bij de aanvang van het jaar 25606, be draagt thans 25771 (v.j. 24885). Van dit aantal behoren 16977 (v.J. 16499) aan personen of instellingen elders gevestigd en 2877 (v.j. 2873» aan schoolspaarders. Onder de in April nieuw uitgegeven boekjes zijn begrepen 28 (v.J. 74) boek jes voor pasgeborenen (op deze boek jes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van L In April bedroeg het aantal posten van inleg 2062 (v.J. 3152) dat van te rugbetaling 2163 (v.j. 2217) tezamen 4225 (v.j. 5369). De lediging in de loop der maand April van 411 (vj. 334) spaarbusjes leverde een bedrag van 5546.84 (v.j. 4697.44) aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde bus jes bU de aanvang van het jaar 3663. bedraagt thans 3949 (v.j. 3717). ANIMO I—DE FORESTERS I 1—1 HEILOO In een spannende en zwa re wedstrijd wisten de dames van Heiloo door gelijk spel te spelen te gen haar sportvriendinnen uit Zaan dam de kampioenstitel te veroveren. Animo speelde vinnig en was De Foresters eigenlijk de baas. Men com bineerde goed, maar de achterhoede van Heiloo was weer te sterk om al te veel succes toe te staan. De voorzitter van Animo, de heer J. N. Breeker, bood het promoverend elftal bloemen aan; de heer M. Vos dankte Animo namens De Foresters voor deze sportief gespeelde wedstrijd. schrijvende lezers Gaarne wilde ik het volgende stukje in Uw blad opgenomen zien en ik ver zoek u beleefd hiervoor enige plaats ruimte te willen afstaan. de gevolgen der loonstop Dezer dagen werd van rechtse zijde in de le kamer een opmerking aan de regering gedaan als zou de regering zich te veel laten beïnvloeden door het streven om het peH der levensbehoef ten van ons volk op 'n hoog niveau te houden. Een frappant voorbeeld van dat „hoge niveau" waar het werkende volk op staat, is misschien wel het volgende Een dezer dagen is er te Alkmaar door een aantal mensen een schuit gelost voor de fa. Schelling, Luttik Oudorp. Dit zou op zich zelf niet zo verwon derlijk zijn, als er niet het volgende bijkwam. Dit werk werd niet verricht door Alkmaarse havenarbeiders, maar door een gemeentewerkman en enige hoogovenarbeiders. De gemeentewerk man, die van zijn. loon, dat hij verdient bij de Gemeente zijn gezin onmogelijk kan onderhouden heeft twee dagen va- cantie genomen om een extraatje te verdienen en deed dit door een schuit te lossen. De hoogovenarbeiders gingen, toen zij eigenlijk moesten slapen, omdat zij de gehele nacht gewerkt hadden ook helpen lossen, omdat zij er van hun loon ook niet kunnen komen. Maar nu verder. De havenarbeiders lossen a 9 cent per zak en deze 6 mensen kre gen f 1.25 per uur, hetgeen neerkomt op een geldelijke voordeel van f 30 voor de fa. Schelting. Er zaten 1000 balen meel in het schip, dus de haven arbeiders hadden er f 90 aan verdiend maar zij kregen slechts f 60. Voor die f 30 zag de firma er niet tegenop om de arbeiders het brood uit de mond te stoten. Bovendien moet de onder nemer zich in verbinding stellen met GAB. wanneer er een schuit gelost moet worden, teneinde te Informeren naar personeel- (Hiernaar is persoon lijk geïnformeerd door een vertrou wensman der havenarbeiders). Hieruit kunnen we dus concluderen, dat het z_g. levenspeil van ons volk zodanig is dateen gemeentearbeider twee dagen vacantie moet nemen om zijn gezin te onderhouden. Dat de on dernemer profijt trekt uit het „hoge levenspeil" waarop ons volk staat en dat de ondernemer er niet tegenop ziet om voor f 30 de arbeiders naar de bl.. te helpen en een ploeg loonarbei ders te duperen om zelf een geldelijk voordeel te hebben. Dit alles is moge lijk door de huidige loonstop. Het isin één woord schandelijk! A. de Vet Geest 50, Alkmaar Berqen heeft een badhuis BERGEN Maandagmiddag zijn wij een kijkje gaan nemen in het „Ber ger Badhuis" dat gevestigd is in de oude melkfabriek. Juliana, gelegen aan de kleine Dorpstraat 13. Deze fabriek heeft een hele veran dering ondergaan en is na veel moeite en tijd door het aanvankelijk niet aan wezig zijn van materialen, geworden tot een zeer modern en grootsteeds ingericht badhuis. De heer J. Houtman heeft kosten nog moeite gespaard om dit gebouw dat in een noodzakelijk behoefte van Bergen voorziet zeer aantrekkelijk te maken. In de ball zijn de garderobe en twee toiletten en vandaar komt men in de wachtkamer, alles zeer eenvoudig en doelmatig ingericht. Het badhuis zelf ligt achter de wacht kamer. Er zijn 3 kuipbaden en 22 douce- cellen en 25 personen kunnen dus te gelijk een bad nemen. Alle badcellen zijn betegeld met mooie gele tegels, de vloeren zijn van kunstgraniet De stookinrichting is geheel automa tisch en de installateur van het gebouw de firma Erkamp, centrale verwar ming en ventilatie-lnstallateurs uit Alkmaar heeft de zaak tot in de punt jes verzorgd. De verbouwing is door de heren Noord en Zonen te Bergen verzorgd, de heer Beukers deed het schilder werk dat in crème kleur is gehou den. De verlichting is van de heer Ruiter. Allen hebben er aan meege werkt dat dit badhuis tot een prachtig geheel is geworden. De heer Houtman heeft in de wacht kamer een automatische schoenpoets apparaat geplaats Als men vuil binnen komt, kan men geheel opgedoft weer buiten komen! Het badhuis is alle werkdagen ge opend van 8 tot 19 uur en Zaterdags van 8 tot 21 uur. Vanmorgen om 8 uur is het geopend voor het publiek. Verschillende hoofden van scholen en de schoolarts dhr. Sikkema von den het een aanwinst, met het oog op schoolbaden. De heer Roggeveen was er namens de V.V.V- Wij wensen de heer Houtman veel geluk met zijn doelmatig object. Bergen vierde het Meifeest BERGEN Zaterdagavond vierde de Partij v. d. Arbeid afd. Bergen in de Rustende Jager het Meifeest. De voorzitter de heer J. F. Prins wees er in zijn openingswoord op, dat er nog steeds zal moeten worden ge streden. Hierna zong de „Stem des Volks' afd. Bergen-Schoorl-Koedijk enige liederen. De heer K. Woudenberg, de spreker van deze avond gaf in een zeer goede redevoering het doel en streven van Partij weer, releveerde de beide oorlogen en sprak een op wekkend woord voor de a.s. verkie zingen, .welke in zeer moeilijke om standigheden gehouden zullen wor den". De „Stem des Volks" bracht voorts nog enkele liederen w.o. Ave Verum van Mozart Afgezien van enkele foutjes moet men .respect hebben voor de wijze waarop deze jonge vereniging haar werk doet. Mevrouw M. BukcrWcsterman richt te zich in het bijzonder tot de vrou wen. Zij overhandigde bloemen aan Mevrouw v. d. Meyden-Paulusma. die ondanks haar zwakte toch dit feest wilde bijwonen. Van Henriette Roland en Adema van Scheltema werden nog enkele gedich ten gedeclameerd door Mevrouw van de Vegt-Krantelaar. Na de pauze debuteerde het B.B. cabaret (Bergense Bijen) met diver se sketches en propagandistische lied jes. De heer M. Buker, die tevens alj conferencier optrad, wees op het belang van dit cabaret, dat zich be langeloos beschikbaar stelt voor elke afd. der P.v.dA. Het slotwoord werd door de voor zitter gesproken, waarna een verloting werd gehouden en muziekprogramma aangeboden door 't gezelschap „De Boegspriet". om Uw abonnement Zomerbad. O verdekte? Geldig v*n 1 Mei tot 11 September Aan de kassa verkrijgbaar OVERDEKTE TEL 3500 b.s.v. feestavond BERGEN De Berger Sportvereni ging gaf Donderdagavond in de Rus tende Jager een feestavond ter ere van het kampioenschap der N.H. Voet balbond en de promotie naar de vierde klasse der K.N.V.B. De voorzitter van de vereniging de heer Vasbinder opende om 8.30 uur met een hartelijk welkomstwoord in het bijzonder gericht tot het oud-lid de heer H. Duif, de voorzitter der supportersvereniging en het gezel schap André Carell. De feestaVond slaagde uitstekend, evenals het °^-v< heer Harms De band van de heer Sieuverts zorg de voor pittige dansmuziek. De heren Pesie en Postuma weiden met bloemen gehuldigd, terwijl de heer Michels, de voorzitter der sup portersvereniging een mooie vlag aan bood. De twee gepromoveerde elftal len ontvingen een gratis abonnement op Pesies natuurbad. André Carell en zijn gezelschap hielden de stemming er tot het einde toe voortreffelijk in. S tick tin,. 1940-45" COOP. BOERENLEENBANK TE SCHOORL SCHOORL In liet lokaal van de heer T. Timmerman alhier hield de Coöp. Boerenleenbank een ledenver gadering. De voorzitter, de heer C. Koel, opende de vergadering, waarna de notulen werden voorgelezen. Me degedeeld werd. dat de crediet-rente teruggebracht werd van 2,16 pet. tot 2 pet. De kassier, de heer C, Hoog- vorst Az., las hierna het jaarverslag voor. Het voorstel tot verhoging van presentiegeld voor vergaderingen Be stuur en R.v.T. tot f 4, werd aangeno men. De kassier deelde hierop de Ver lies- en Winstrekening en de Balans over 1947 mee. Hieruit bleek, dat het totaal aan ontvangsten bedroeg een bedrag van 1341829.39 en de kas op 31 Dec. inhield f 25999,03. Het totaal aan bezittingen was per 31 December f 1224453,18 en de saldo winst bedroeg na aftrek der schulden f 2369.66. Deze financiële cijfers werden door de ver gadering goedgekeurd. Geen bezwaar had men vervolgens tegen het voor stel van Bestuur en R.v.T., om de winst over 1947 op de reserve te plaat sen. De heer H. Druijven werd her kozen als bestuurslid en de heer J. W. Damiaans als lid van de Raad van Toezicht. Bij de rondvraag maakte de heer D. Duin bezwaar tegen de rente voet van 4 pet. voor voorschotten en rek. courant. Was 3,5 pet niet beter? Bracht het de voorschotnemers niet naar andere banken? De kassier maak te echter duidelijk, dat de rente van 3,5 een verlies over het jaar 1948 me» zich mee zou brengen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. De nagelaten betrekkingen van onze gevallen strijders mogen g;-en aalmoes van ons vo5k krijgen. Hen te he!pen, ruim en goed, is het minste dat van ons verwacht mag wordeüfe* Voor de actie, die in de stad Alkmaar van 923 Mei gehouden wordt, zijn nog medewerkers nodig. kun. nen zich ook opgeven bij ons bureau, Ridderstraat hk. Oude Gracht. 1 MEI VIERING C.P.N. HEILOO - Ook de afd. van de C.P.N. te Heiloo heeft haar Meifeest gevierd Het zaaltje van de „Oude herberge", was behoorlijk bezet. Het woord werd gevoerd door het lid van de Prov. Staten de heer P. Vo!kers uit Langedijk. De heer Kalf uit Amsterdam droeg o.a. voor een sprookje van Maxim GorkL Het feestelijke gedeelte werd verzorgd door de heer P. Schilp, die levans- en volksliedjes ten gehore bracht, terwijl hij zichzelf begeleidde met een gitaar. De heer Klein uit Beverwijk bracht accordeonsoli. De aanwezigen hebben van dit zeer afwisselende programma veel geno ten. VEEMARKT Op de Maandagse veemarkt van 3 Mei j.L werden 7 vette koeien. 148 nuchtere kalveren en 6 stamboekstie ren (f 600 tot f 1300) aangevoerd. Alles was bestemd voor de centrale. ALKMAAR 3 MEI 1948 Bosuien p. bos 20—28; spinazie 10—36; Postelein 5965; Rabarber 820; Asperges 65—149; Prei 30—49; 70149; Bieten 67; Bloemkool 71 108; Bloemkool I 456r Bloemkool II 2540; Raapstelen 27—34; Radijs 6; Selderie 750—12; Selie 2—4; Sla 413; Aardbeien per doos 76—123. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Maria J„ dv W. van de Veen en A F. Hoorns; Jolanda E. C., dv J. P. van Putten en E. C. Pruim; Maria C., dv'J. Temming en T. A Koning; Paula C dv H. J. Straatman en W. A. Roos: Aloysius M., dv P. Pover en E. M. Jaspers; Cornelis, zv K. Boek cn G. Boon; Gerardina T. M. dv. W. B. de Haas en T. H. van den Broek; Abraham, zv A. van den Berg en G. W. de Rover. Gehuwd: J. M. Fischer en Ellsabeth van Halem; Florentius Schuit en Le- vina C. Quaars; Godfried N. Lava- leije en Renèe M. H. Overtoom. Overleden: Hermanus A van Wester- op. oud 44 jaar. gehuwd met M. van de Weijer. LANGEDIJK Geboren: Johanna E dv M Oijevaar en A Wagenaar; Pieter zv A v d Maar en J Groen; Gerrlt zv Y v d Meij en E de Geus; Johannes P M zv Jvan Kleef en A Beers. Huwelijk j-lten: C Langedijk en T Bakker; J H van der Vliet en E H M Koelewijn. Huwelijken: J Pik en D van de Zee. Overleden: C Enzlin 77 jr wed van C Bak; M E 20 maanden dv N Bruin en E Bruijr agenda HARMONIE THEATER: „Waterloo Bridge" met Robert Taylor en Vivien Leigh. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zaterdag, Woensdag en Donderdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30. 7 en 9 30 uur. Woensdag 2.30 uur matinee. Dins dag geen voorstelling. 18 jaar. AB.T.: Het tweede deel van „Tar- zan, de onoverwinnelijke". Voorstel lingen dagelijks 8 uur. Zondag en He melvaartsdag 2, 5 en 8 uur. Dinsdag geen voorstelling. 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: „Ali Baba en de 40 rovers" met Jon Hall. Voor stellingen dagelijks 8 uur. Zaterdag, Woensdag cn Donderdag 7 en 9.30 uur Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woens dag 2.30 uur. Dinsdag geen voorstel ling. 14 jaar. VICTORIA THEATER: „Als je lacht, dan ben je rijk", niet Don Deforo. Voorst, dag. 8 uur. Zaterdag, Woens dag en Donderdag 7 en 9 30 uur. Zon dag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. Dinsdag geen voorstelling. 14 jaar. WOENSDAG GULDEN VLIES: 8 uur Lentefeest en bevrijdingsbal. GROOTE KERK: 8 uur Herdenking» concert KORENBEURS: des avonds bueen- komts NJ.G. Fakkel en Lampion-op tocht door d« stad.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2