in 1949 reeds 20.000? Versterkingvan het gezagsapparaat DE ELFSTEDENTOCHT VAN JIMMY BROWN Amersfoortse kei heeft Zuid-Limburgse concurrentie gekregen Abonneert U op dit blad Avontuur in Venezuela Dit jaar 10.000 Nederlandse boeren naar Canada Met hard werken een eigen bedrijf in 't vooruitzicht Maar eerst.een rijstebrij- borg van papieren Zoala reeds eerder gemeld, zullen dit Jaar een groot aantal Nederlandse boerenfamilies naar Canada emigre ren tot een totaal van omstreeks 10.000 personen (gezinsleden inbegre pen). Aan dit schema zal het M.S. „Tabinta" van de atoomvaart Mij. „Nederland", dat momenteel in char ter la bij de Nederlandse regering, met 5 reizen deelnemen. Het schip heeft een troepeninrich ting, d.w.z. een aantal tussendekken Is voorzien van z.g. „standee-accom- fcoodatie. In deze accommodatie zul len de emigranten tot een aantal van ca. 750 per reis worden gehuisvest. Een der tussendekken is van de stan- dees ontdaan en speciaal ingericht om de emigranten gedurende de overtocht van 12 dagen naar Montre- al een recreatieruimte te bieden. Verder ia in'de brldgespace een een voudige eetzaal ingericht, waar de maaltijden volgens het cafétaria-sy- steem worden genuttigd. Welk passagiersemplooi de „Tabin- ta" op de terugreizen zal krijgen is nog niet bekend, hoewel het zeer ^waarschijnlijk is, dat op de reis d.d. 1 Juli van Montreal ongeveer 750 stu- denten van de Vermont Universiteit te Burlington zullen medegaan. De vijf rondreizen zullen omstreeks 9 September beëindigd zijn. Atoomenergie bij hartziekten. In het „Södersjukhuset-ziekenhuis" te Stockholm is een grote kliniek ge opend voor hartziekten, waarbij vol gens de nieuwste methoden gewerkt wordt. Een hiervan is de ;,katheter-metho- de", waarbij een katheter (uiterst dun buisje) van plastic in de aderen van de arm wordt gebracht en ver volgens langs deze weg naar bet hart Van de patiënt wordt geleid. De plaats, waar de katheter zich bevindt, wordt "door röntgenphoto's vastgelegd en voortdurend worden daarbij bloedmonsters genomen. Voor deze onderzoekingen wordt ook atoomenergie gebruikt. JBij.deze methode,» uitgevonden door de Nobel-% prijswinnaar Prof. van Hevesy, wor den namelijk xadio-actievë phospha- ten gebezigd, die ln de bloedbaan wor den gebracht om de- rode bloemll- chaampjes te „merken", teneinde de hoeveelheid bloed van de patiënt en de snelheid der bloedcirculatie te kunnen vaststellen. Ook wordt In de kliniek de omzet- ting van zuurjtof in de spieren van mens en dier bestudeerd. Men heeft ■tamelijk gecoiiSiateerd. dat sommige Walvtsbeenderen opgegraven -•Bij graat werken te Sas van Gent werden enige beenderen opgegraven, die dusdanige afmetingen bezaten, dat' men terstond zag. dat» deze niet van een veel voorkomend dier afkom stig konden zijn. Zij werden ter on derzoek opgezonden naar het geolo gisch museum te Leiden. -v Het bleek, dat de botten afkomstig Waren van een walvis. Het dier moet ongeveer 6 m. lang geweest zijn. Men zou thans nog aan de hand var borin gen trachten* na te gaan uit. welke Jaag en dus tot welke tijd de walvis heeft behoord. Het is het allerminste wat wy, levenden, kunnen stel len tegenover het offer van hen, die vrijwillig; voor ons de dood «gingen hen, die zy lief hadden, niet aan het lot over te laten. Ieder goed Vaderlander zal naar zijn beste vermogen de actie van de Stichting '40-'45 steunen; binnenkort komt men ook U bezoeken! zoogdieren, zoals robben, dank z(j de speciale eigenschappen van myoglo- bln'e, de substantie, welke de spier haar rode kleur geeft, lang onder wa ter kunnen blijven. Het werk, dat ln deze kliniek wordt verricht, heeft ook geleid tot de prachtige operaties bij aangeboren vernauwing van de aorta, welke onlangs door de Stock- holmse chirurg prof. Clarence Cra- foord werden verricht. Momenteel wordtr het aantal hart patiënten steeds groter, hetgeen WQrdt toegeschreven aan.het gehaas te moderne leven. De gevallen' van dodelijke afloop bij 'hartziekten overtreffen thans die van tuberculose en kanker. Optreden in werkelijke dienst Instituut Steun Wettig Gezag en oefening vrijwilligers ïn aansluiting" óp de rede, welke de minister van Buitenlandse Zaken dr. mr. Witteman onlangs voor de radio heeft gehouden met betrekking tot de versterking van het Neder landse gezagsapparaat, gaf de rege ring een samenvatting van de geno men maatregelen, welke wij in de loop der volgende dagen by gedeelten zul len publiceren. Bij de bestaande formaties van po litie en leger wordt de mogelijkheid geopend om individueel als vrijwilli ger in reserveverband toe te treden. 'Bij dienstneming als vrijwilliger heeft men de keuze uit vier mogelijk heden, t.w. toetreding tot a. Reserve-gemeentepolitie in ge meenten, waar gemeentepolitie op treedt; b. Reserve-rijkspolitie in gemeenten, waar rijkspolitie optreedt; 'c. De nationale-feserve van* de Ko ninklijke Landmacht en d. de reserve-grensbewakihg van het wapen der Koninklijke marechaussee in een strook van ongeveer "30 km. landinwaarts van 's Rijks landsgren zen, in de havengemeenten en bij de vliegvelden. Uiteraard kómen voor-aanneming bij een der reserves-van de vier ge noemde formaties uitsluitend in aan» merking personen, wier vaderlandse en democratische gezindheid boven alle twijfel verheven blijkt te zijn Bovendien moeten de .gegadigden me disch geschikt worden bevonden. Leeftijdsgrenzen. Voor de reserve Rijks- en gemeen tepolitie komen in aanmerking per sonen, voor zover zij niet militair dienstplichtig zijn, van 21 tot 65 jaar voorzover zij^wel gewoon dienstp'lich- tig zijn, wat de officieren betreft'van 45 tot 65 jaar, wat onderofficieren en korporaals betreft van 40 tot 65 jaar en wat manschappen betreft, van 28i tot 65 jaar. Voor de nationale reserve komen in aanmerking personen van 21 tot 50 jaar (officieren tot 60 jaar), die tenminste zes maanden in militaire dienst zijn geweest, met uitzondering van hen, die behoren tot de lichting 1945 en jongere lichtingen. Voor de reserve grensbewaking komen in aanmerking personen van 21 tot 60 jaar, die tenminste zes maanden in militaire dienst zyn ge- weest met uitzondering van hen, die- behoren tot de lichting 1945 en jon gere lichtingen. r Voorzover betreft nationale reser ve en reserve grensbewaking, zullen in bijzondere gevallen vrijwilligers kunnen \yorden toegelaten, die nog niet als militair geoefend zijn of die de gestelde leeftijd nog niét hebben bereikt n m Aanmelding Voor .de reserve gemeentepolitie 96. Aan alles komt een elrid. Aan - elfstedentochten en ook aan -wande lingen door de kruinen der bomen en toen Jimmy eindelijk weer de be gane grond had bereikt» werd hij prompt door zes agenten van politie by zy'n kladden gegrepen, die hem ar resteerden wegens vrouwenroof, over treding van art. 134 bis, verstoring der openbare orde en nog enige ande re delicten. Het Icon hem weinig schelen, want wat Sietske '•gedaan had na afloop van dit tochtje was meer dan verschrikkelijk... zij had 'm een tik op zijn gezicht gegeven, die niet inals was geweest, en toen was ze boos weggelopen, een totaal ver slagen Jlmmy achterlatend. Gehoorzaam liet hij zich naar het schuurtje brengen.en daar achter de tralies kreeg hy tijd om te peinzen over'de vreemde en teleurstellende manieren van al die witte mensen, die altijd anders reageerden dan ^en arme aap zou "veronderstellen^ Hy liet zijn hoofd op zyn borst zakken en weende bitter. EINDB. kan men zich aanmelden by de bur gemeester. Hetzelfde geldt voor de reserve Rijkspolitie en voor de reserve Grensbewaking, c.et dien verstande dat men zich ook kan vervoegen bij de groeps- of tfistricts-commandant der Rijkspolitie of de dichtstbijzijnde brigadecommandant der Koninklijke marechaussee. Bij de reserve grens bewaking hebben voorrang zij, die vroeger reeds bij de Koninkiyke Mare chaussee of het korp3 politietroepen gediénd hebben. Voor de nationale reserve dient men zich eveneens by de burgemees ter te melden. Uiteraard blyven reeds gedane aanmeldingenvan kracht. Verbandakte Terzake van de aanneming als vry- williger Wordt een verbandakte op gemaakt. De toegelaten vrijwilligers wordèn individueel opgenomen in het normale verband van de politie en het leger. Nooit voldoende kan men de Stichting '40-'45 helpen, omdat deze vrouwen, kinderen en ouders helpt van hen, die voor U meer* dan voldoende deden: die hun leven gaven voor de vryheid van ons volk. Nooit mogen \vy dat ver geten en nooit mogen «y hen vergeten, die achterbleven. Het is ere-plieht, de actiwvan de Stichting zo krachtig moge lijk te steunen! Komt er een Butlinkamp in Haamstede Grote plannen voor vacantie- oord voor tienduizenden Een dezer dagen deelde de burge meester van Haamstede in een zitting van de gemeenteraad mede, dat er eed verzoek was binnengekomen om in de gemeente een z.g. Butlinkamp te stichting. De Engelsman Butlin, die het ver zoek indiende, heeft het oog op een terrein, dat ligt in de nabijheid van het vliegveld. De bedoeling is om op dit terrein een groot zomerkamp te stichten, dat permanent ln het sei zoen -met 10.000 vacantlegangers^ voor de helft uit Engelsen en voor de andere helft uit 'Nederlanders, be staande, bezet zou zijn. Later zou dit aantal zelfs moeten stygen tot ette lijke tienduizenden. De kampgebou wen zouden uit Engeland worden In gevoerd en zouden in de winterseizpe- nen gebruikt worden in Australië. Het gemeentebestuur van Haam stede heeft dit verzoek doorgegeven om advies aan de provinciale plano logische dienst te Middelburg en het college van Ged. Staten van Zeeland. Over ongeveer maand zal er in deze kwestie een beslissing vallen. Volgens Insiders is het echter niet te verwachten, dat de plannen door gang zullen vinden, omdat men ln .Haamstede bevreesd is, dat.een der gelijk vacantiekamp zeer schadelijk zal zijn voor het overige toeristen- en badgastenverkeer. omdat het typi sche karakter, dat Heemstede als 1 badplaats bezit, verloren zou kunnen gaan. dan zal de speeltuin voor de jongste generatie van Aardenburgers al ge reed zyn. Tenslotte nog enkele kleinere ob jecten: de Zeeuwse confectiefabriek stichtte er vorig jaar een afdeling van haar bedrijf, waarvan zeer bin nenkort de personeelsbezetting ver dubbeld zal worden. Dezer dagen be gint men met de bouw van een nieuw patronaat-annex verenigingsgebouw te Eede (kosten: 100.000 gld) en dit jaar' zal ook de „Nissen-hut", die thans School heet, vervangen zyn door een nieuw gebouw. Ook komt ln •1948 een kleuterschool met een aan» ta" woningen voor de Ned. Hen'. Dia conie gereed. Met voortvarendheid wordt de ernstig beschadigde riole ring vernieuwd, waarmee 300.000 gld gemoeid is. T18 WOENSDAG 12 MEI 1948. Hilversum I - 301 m. 7.00 en MO Nieuws; 7.30 en 8.15 Lichte morgen klanken; 8.50 Voor dé Huisvrouw,-9 JOO Klassieke gram.muziek; 10.00 Morgen wijding; 10 20 Kookpraatje:10.30 Voor de-vrouw; 11.00 Populair non-stop; 12.00 Johan Jong. orgel; 12.38 Gespro ken portret van Charly Chaplin; 14.15 Oratorium „Davidde penitente" van Mozart; 15.10 Voordracht; 15.30 De Roodborstjes; 15.45 Voor de 2ieken; 16.15 Vragen staat vrij; 16.45 Het stond in de krant; 17.35 Ensemble Vincen- tino; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Strijd krachten; 19.15 Silvestri-kwartet; 19.30 Voor de jeugd; 19.45 Lezen in dé bij bel; 20.00 Nieuws; 20.15 Opera progr. 21.30 ..De wegen van het noodlot", hoorspel; 22.25 .Luister mijn zoon", cabaretprogr.; 23.00 Nieuws. Hilversum II - 415 m. YÖO en 8.00 Nieuws; 7.15 en 8 15 Gram.muziek; 7.43 Een woord voor dg' dag; 8.30 Vrolijke klanken; 9.00 Voor de zieken; 933 Symphonisch morgenconcert;, 10.30 Morgendienst; 11.15 „Stanley", hoor spel; 12.15 Stafmuziekcorps der. Am sterdamse politie; 13.00 Nieuws. 13.13 Gesare-trio; 13150 Reportage jaarver gadering^ -CJBTO en CBPB; 15.15 Jeugdconcert door het Radio-Philh. orkest; 16.15 Voor de jeugd; 17.30 De vijf Zakapara's; 18.00 Chr. Zangver eniging; 18.30 Pianoduo De Raaff— Schutte; 19.30 Het actueel géhiid; 19.45 Engelse les voor gevorderden; 20.00 Nieuws; 20.15 Ensemble Sangh er- Spel; 21.00 Kerkdienst; 21.40 Te Deum van Bruckner; 22.10 „Echo", klank beeld: 22.45 Avondóverdenking; 23.00 Nieuws. Eygelshöven zag een 50 jaar oude wens in vervulling gaan ,Zie niet naar de moeilijkheden - zie naar de mogelijkheden Sjef van Dongen, Aardenburgs burgervader, brengt zijn slagzin irf de practijk Onder de leuze: „Niet naar de moeilijkheden, maar naar de mo gelijkheden zien" heeft Aarden burgs populaire burgemeester Sjef van Dongen (die reeds vroe ger zich een naam als Poolrei ziger verwierf) de herbouw van zyn gemeente "(waartoe het zwaarst getroffen dorp van West-Zeeuws Vlaanderen, Eede, behoortaangevat. Thans,drie •jaren na de bevrijding, zyn -.ln deze gemeente van rond 4000 zielen, niet minder dan 150 wo ningen gebouwd, waarvan 65 woningwetwoningen en 85 parti culiere. Dit laatste, percentsge wijze zeer grote getal, is het re sultaat van het werk van een stichting, die op initiatief van* de burgemeester tot stand ls geko men. De door de' burgemeester bevorder de geest van saamhorigheid heeft niet slechts geleid tot herstel, doch ook tot sanering van de vlasindustrie te Eede. De vele kleine vlassers wa ren daar tot economische ondergang gedoemd. Op initiatief van hun bur gemeester brachten zy een coöperatie tot stand, die de gebouwen voor een stichting bracht een gift van 20.000 gld. van Nederlands Volksherstel in, waarvoor de meest moderne vlas-tur- bine werd aangeschaft. Jaarlijks ont vangt de stichting de afschrijving van de turbine. alsmede de helft van de winst, door de coöperatie gemaakt Dit wordt een stamkapitaal voor de financiering van andere objecten, .in welk verband aan een vlassers- school wordt gedacht. De samenwer king 13 daarmede niet uitgeput. De vlas-cooperatle heeft zich met de individuele „grote" vlassers verenigd om tot de, stichting van een warmwa- terrotery ter bewerking van het vlas te genaken. Over enkele weken wordt dit object reeds aanbesteed! Zelfs een sportpark De recreatie wordt niet vergeten. Muziekvereniging, toneelclub en de ambachtslieden uit de gemeente steunden het streven der sportvereni gingen en droegen het hunne by tot d» verwezenlijking van een ander plan: een aan hoge eisen voldoend sportpark. Het clublokaal met mo dern ingerichte kleedlokalen is vry- wel gereed, het volgende \seizoen speelt de plaatselijke voetbalvereni ging op haar nieuwe terrein, waar omheen een sintelbaan-is aangelegd. Vervolgens wordt begonnen aan de tennisbanen en het zwembad, maar Eén van de wethouders van Eygels höven was onlangs op vacantie in Amersfoort en raakte daar zo ge charmeerd van de beroetnde „Amers foortse kei", dat hij bij zichzelf zei> „Zo'n kei moeten wij ook in Eijgels- hoven hebben". Die wens was niet zo vermetel als het lijkt, want Eijgelshoven had een kei: een kei, die wel niet helemaal zo'n kei was als die van Amersfoort, maar toch altijd nog een kei van een kei. - Edoch, deze kei lag ergens ver borgen in het talud van de Kerkrad derberg. Hef ging er dus om het ding uit zyn schuilplaats te halen eh het op een geschikt punt te pronk te zetten, opdat de Eijgelshovenaren zouden kunnen zeggen: „Ziedaar, dit is nu onze kei!" Dat was echter makkelijker gezegd dan gedaan, want een kei van tien duizend kilo (en zoveel weegt die kei op zijn minst) kan men niet zomakr op een kruiwagen laden. Daar zouden vroegere geslachten van mee kunnen praten. De voortvarende wethoflder was namelyk niet de eerste, die met tjeze kei op sjouw wilde gaan. Vóór hem hadden jaren geleden reeds et telijke anderen zich daaraan gewaagd Het gevaarte n.L werd tegen 't eind van de vorige eeuw ontdekt door een zekere Consten, die op de Kerkra. derberg een kiezelgroeve exploiteer de. Consten wist er geen raad mee; de kei lag hem danig ln de weg en hy zal dan ook wel bly zijn geweest, toen van alle kanten liefhebbers kwa men opdagen. Tot die liefhebbers behq^rden een kasteelheer, een hotelhouder en een villabewoner uit de omgeving van Eygelshoveu. zy allen popelden van verlangen 'met de fameuze kei hun tuin te versieren en zy stelden dan ook verwoede pogingen in het werk om het gevaarte van zijn plaats te krijgen. Maar wat vermochten mensen krachten tegen zo n brok natuur van tien ton Zelfs paardenkrachten kon den niets uitrichten. Men heeft een keer acht paarden met zware kettin- - gen aan de kei gebonden en toen vele - malen „juu juu'' geroepen, maar al trokken de acht paarden zó hard, dat de kettingen in stukken spron gen. de kei gaf geen krimp Het moest 1948 worden, voordat men in staat was deze zwerfsteen, welke vermoedelijk uit Scandinavië afkomstig is. weg te halen van de. plaats, waar hij duizenden jaren ge leden door een gletscher werd ach tergelaten.- De man, die van het gemeentebe stuur van Eijgelshoven opdracht kreeg dit karwei op te knappen, was de voorman van de gemeentewerk lieden en hij knapte het op. Hy pro beerde het niet met paarden, maar met moderne hulpmiddelen. Hy char terde de brandspuit en de vracht wagen van de gemeente, leende een lorrie en een takel en ging* toen met vier helpers een hele dag aan het werk. En toen -die dag om was, lag het géval in het centrum van Eygels höven. Het moeilijkste van de hele .zaak was wel het transport, want de kei lag bovenaan de Kerkraderberg en die is nogal steil. Vandaar, dat men meer moeite had om de lorrie tegea te houden, dan om hem vooruit te krijgen. Maar met de brandspuit vóór de lorrie ^n er achter de gemeente auto, die uit^alle macht remde om te voorkomen, dat het kleinood er met de spuit vandoor zou gaars, de berg-af, kreeg men het zaakje toch voor mekaar. En nog was pas hét halve «.werk gedaan. Het kwam er toen nog op aan een waardig voetstuk te bouwen voor de kei. Ook daar werd voor ge zorgd en zo prykt thans ln de mijn streek, even trots als ergens op de Veluwe de „Amersfoortse kei" te pronk staat: „de Eygelshovense kei". FEUILLETON Naar bet Engels door JOHN STUDLEY <46i Bij die gedachte hield ze even ver schrikt haar adem in. Ze erg is het toch niet, wierp Roddy tege— Voor hen ls wat ik nu doe, on vergeeflijk. Maar ik dorst u niet te schrijven. Een -brief kan zo onaardig klinken en zo Jicht verkeerd begrepen worden. Ik wilde i niet kwetsen, daar om ben ik gekomen Voor de laatste keer. i voor de laatste keer, herhaaiue Roddy Inez maakte een beweging om weg te gaan! Wacht eens, commandeerde hij. Komt u hier dikwijls? -r Ja, zei het mêisje en toen, als antwoordend op de gedachte, die mis schien wel in de vraag opgesloten lag voegde ze er bij: Mijn moeder en mijn zuster komen hier cok iederen avond, om dien heerlijke zeewind; ten minste dat deden we vroeger. Waarom vraagt u het? vroeg ze met iets van een waarschuwing in haar stem. Ik bedacht juist, zei Roddy, dat ik hier lang zou- kunnen roeien in mijn boot, ver weg, waar niemand me zien kan. Maar ik zou u wel kunnen zien. Het miesje zuchtte even geërgerd. U wilt mij niet begrijpen, riep ze uit. Waarom houdt u nog vol, na alles wat ik u verteld heb en nadat ik dit alles gezegd heb om u duideiyk te maken dat u mij niet moet zien. Inez hoorde he*n opeens ladhen en hij kwam dicht bij haar staan. Waaróm ik volhoud? Zijn fluiste rende stem klonk licht spottend en tegelijk ontroerd. Zij* hoorde er een nieuwe klank in.' Omdat u het liefste meisje bent dat ik ooit heb gezien! Sedert Ik u de laatste keer zag heb ik aan niemand anders gedacht dab aan u en ben ik rampzalig geweest van verlangen naar u. U kunt me verbieden u te zien, maar u kunt me niet ontnemen wat u me gegeven hebt wat u me gaf zonder dat u het zelf wist. Het meisje Viel hem verontwaardigd in de rede. Mr. Forrester! Ik moest het u zeggen. Het heeft mijn hoofd vervuld, mijn hart, leder ogenblflc sinds ik u gezien heb. U moest het weten. Ik vraag niets van u, ik mag niets van u vragen, ik moest het u alleen maar zeggen. Als om zich té rèchtvaardigen strek te hij zijn" ai-men uit naar 't toverach tige maanlicht, naar de lichtende gol ven'. naar de grote palmbladeren, die zacht boven.de tuinmuur wiegelden. U hebt me het mooisté gegeven dat ooit in niyn leven gekomen is en er ooit verder in kan komen en op zo'n avond moest ik het wel zeggen. Op zo'n avond ging Jessica stil uit Shylpck's huis om haar klefste te ont moeten. Op zo'n avond is Leander oyer de Hellesponf gezwommen. En op déze avond moest lk u vertellen dat u voor mij de liefste en mooiste op de wereld bent. Hoe Inez Rojas, verbluft verbaasd verontwaardigd op deze dichterlijke toespraak gereageerd zou hebben,- zou Roddy nooit te weten ko men, want Pedro, die plotseling van het strand kwam, liet haar geen tyd tot antwoorden. U moet weg. zei hy kortaf. Hty greep Rody's arm en probeerde hem inee te slepen naar de tuin. De po- lifte! Ze omsingelen het hui»! Hij wees naar twee gestalten, elk met eèn lantaren, die vlug kwamen aanlopen van twee verschillende kan ten van het strand. Ze bespionneren iedereen, die binnen gaat. Als ze u vinden! De ouden- man hief wanhopig zyn handen omhoog. Roddy schold zichzelf voor een idi oot uit. Hij begreep dat hij het meisje zou compromitteren en de zaak in gevaar brengen, waarvoor hij, volgene zijn eigen zeggen, zijn leven zou wil- -len geven. Een ogenblik stond hy be- sluitenloos. De zwaaiende lantarens - kwamen van alle kanten .dichterbij. Achter hejn was het water. Aileen de donkere schaduwen van Miramar boden een schuilplaats aan. Vlug! beval Inez. U moet u ln de tuin verbergen. Als ze weg zijn «al Pedro 't u komen vertellen; dan kunt u ook gaan. En. voegde ze er bij, u zult er nu wel voor zorgen dat u niet weer terugkomt, nietwaar?? Roddy besefte dat hy, na wat ze gezegd had, haar aanbod om zich in de tuin ie verbergen, niet meer kon aannemen. Al» hij daar gevonden werd zou dat haar nog meer compromit teren. Maar hij kon de dichtsbijzijnde politie agent ondersteboven, lópen en in het donker ontsnappen zonder herkend te worden. Alleen zou de politie eed verklaring zoeken voor het feit dat de Senorlta Rojas ln gezel schap was van een man, die voor hen vluchtte. Hoort u het nlel?, fluisterde Inez. Versehuilt u! Met een kreet van schrik duwde Pedro Roddy in de richting van de schaduw. Maar het was te laad «Wordt vervolgd),

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3