Tweede bedrijf van het drama „Huwelijksbureau Contact" Snelle voorziening in schadegevallen is nog moeilijk Gandhi, zijn leven en zijn strijd gezinsgebeuren Meervoudice Kamer Drie jaar geëist tegen inbreker in Wienngen's distributiekantoor 1850 van de 2000 gevallen mislukt Dinsdagmorgen stond voor de Meer voudige Kamer te Alkmaar de Alk- pnaarder Frederik I., voormalig „amb tenaar" btl het huwelijksbureau „Con tact" en assistent van de heer Danict Fr., die xelf tot V/j Jaar gevangenis- Straf veroordeeld werd, terecht. Gedurende twee perioden in zUit leven werkte Frederik I. aan de op- Uchterspractijken van zijn patroon mede. Aanvankelijk, zo verklaarde hij, had hij de indruk dat het Bureau serieus werkte, maar later wist hij, flat de huwclijkscandidaten practisob allemaal bü de neus werden genomen en dat slechts weinig huwelijksboot jes door bemiddeling van „Contact" van wal staken. Een van de cliënten van het Bu reau de heer de B. uit Akersloot 'rad als getuige op. Hij plaatste een adver tentie, waarin hij een huishoudster soebt. Kort hierop kreeg hij bezoek van verd., die hem van de grote Successen van „Contact" en haar ver maardheid in binnen, en buitenland vertelde HIJ KREEG REDUCTtF. De B. liet zich ompraten en zou voor f 49.— een huishoudster krijgen. Eigenlijk was de prijs hoger, maar de Cliënt kreeg reductie.De kennisma king met de adspirant-huishoudster verliep echter minder vlot dan ge- Wenst was. De Ned. Herv. cliënt werd namelijk in contact gebracht met een R K. dame.... Natuurlijk strandde deze poging, in weerwil van de aanp ijzin gen van directeur F. De getuige Rijpma, hoofdinspecteur van politie verklaarde, van verd. een heel wat betere indruk te hebben gekregen dan van diens patroon. De officier van justitie, mrMeischke, re- «ïuireerde vier maanden gevangenis straf. In zijn pleidooi concludeerde mr. ar. C. Berkhouwer tot vrijspraak. De verdediger betwistte namelijk dat verd. het oogmerk op de wederrechte lijkheid gehad heeft Juridisch gezien achtte pleiter de oplichting niet be wezen. De uitspraak volgt over 14 dagen. Hondenmoord Wat kan er heerlijker zijn dan op ten Zondagmorgen met twee trouwe viervoeters door het Heilooër bos te dwalen. De wandeling van de heer J. F. te Heiloo had echter een minder heerlijk einde. Een van zijn beide gro te herdershonden werd door een wan delaar. Albert S. te Alkmaar, dood gestoken. Het beest vertegenwoordig de een waarde van f 150 en had zich buiten een vechtpartij met twee hond jes van de wandelaar, fatsoenlijk ge dragen. De wandelaar S, die wegens dierenmishandeling terecht stond, be weerde echter dat de herder hem naar de' keel was gevlogen en hij slechts uit verdediging van zichzelf en zijn foxterriers zijn mes getrokken hebben De getuige F. eigenaar van de gedo de hond, vertelde, dat het beest prac- tisch geheel afgericht was en de heer S. geen kwaad deed. Integendeel de herder lag „af", toen verd. hem dood stak. Opgewonden vertelt de getuige hoe de hond met een langgerekt „oe" de laa'ste adem uitblies. Na het horen van nog enkele ge tuigen werd de zaak tot 25 Mei voor een nieuw onderzoek aangehouden. Zijn a.s. bruid bedrogen Een wel zeer tragische geschiedenis was de zaak-tegen Gerrit van B. te Oudesluis, die voor het getuigenhek- Je zijn vroegere verloofde plaats zag nemen. Het meisje, P. S. uit Castri- cum vertelde, hoe verd. zich bij haar familie opdrong .trouwplannen met haar maakte en volkomen haar ver trouwen kreeg. Zij gaf hem 'n hoeveel heid goud, waarvan hij verlovings ringen zou laten maken en twintig textielpunten, waarvoor hij voor haar kledingstukken aan zou schaffen. Zij kwam echter bedrogen uit, haar as. echtgenoot bleek een oplichter te zijn, die de voorwerpen verduisterd had. Mr Meischke eiste 4 maanden gevan genisstraf met aftrek en ter beschik king stelling van de regering, daar verd. niet geheel normaal is. Uitspraak over 14 dagen. Ruzie om geblokkeerde gelden Drie maanden gevangenisstraf eiste de officier van justitie tegen Johannes Van der V. te Oudesluis, die reeds ge ruime tijd geleden terecht stond we gens verduistering. Hij zou namelijk f 800, die zijn huishoudster M. L. bij de geldsanering op zijn naam naar de boerenleenbank in Schagerbrug gebracht had, na de vrijgeving ten eigen bate aangewend hebben. Verd. ontkende, dat het geld van zijn huis houdster was, hij hield vol onschuldig fee zijn. Een groot aantal getuigen viel echter in hun verklaringen de huis houdster bij. Mr. Buers, de verdediger drong op vrijspraak aan. Hij was van mening, dat de huishoudster wraak heeft wil len nemen en hem daarom deze dief stal in de schoenen heeft geschoven. Er is n.1. sprake geweest van een hu welijk tussen beide mensen, dat geen doorgang vond toen verd. achter het verleden van zijn a.s. bruid kwam. De uitspraak volgt over 14 dagen. De inbraak in Wieringen Voor een „zwarte" waarde van f 50.000 stal de Hoornse chauffeur Dirkicnus IJ. in de nacht van 3 op 4 Maart j.1. aan bonnen en bonkaarten uit het distributiekantoor te Wierin gen. De officier van justitie Mr. Hol- steijn, eiste Dinsdagmiddag drie jaren gevangenisstraf tegen deze jeugdige inbreker. Om zich toegang tot het kantoor te verschaffen, brak verd. met een breekijzer een keukenraam open. Hjj zette eerst een koffer, een mand met pannen en een opgerold tapijt voor „verzending" gereed, maar toen hij na verbreking van de kluis 153.000 bon nen en enkele honderden bonkaarten vond, nam hij alleen met deze buit genoegen en hij liet de rest achter. EEN JEUGDIGE INBREKER. ONTSPOORD IN DE OORLOG? Hij verkocht de distributiebeschei den op„de zwarte markt te Amster dam, waar hij wel eens meer rond zwierf. Dit laatste gaf hij slechts aar zelend toe. Hoewel alles er op wijst dat hier meer daders geweest zijn, bleef verdachte volhouden, de inbraak alleen te hebben gepleegd. Hij verklaarde, werkloos te zijn ge weest en op deze wijze in zijn onder houd te hebben willen voorzien. De officier van justitie merkt op, dat verd. er onschuldig uitziet, maar in werkelijkheid nergens voor terug schrikt. Mr. Hols'tein is er van over tuigd, dat verd. veel verzwijgt. Mr. dr. Berkhouwers brengt in zijn pleidooi de levensgeschiedenis van deze jonge man naar voren. In de illegaliteit heeft zijn cliënt verschil lend kraakjes gezet. SD-ers geliqui deerd en van in beslag genomen goe deren nooit iets achter gehouden. Verd. behoort tot diegenen, die na de oorlog het rder kwijtgeraakt zijn en geholpen moeten worden, weer in het goede gareel te komen. Tenslotte spreekt mr. Berkhouwer zijn veront waardiging uit over de hoge eis, die de officier, naar hij meent, heeft ge baseerd op de zwarte waarde van de gestolen bonnen. Zwarte waarde im mers mag bij de justitie in geen geval ooit een rol spelen. Pleiter adviseert de rechtbank tenslotte, een voorlich tingsrapport over verd. in te winnen. Uitspraak over 14 dagen. Donker Amsterdam Adriana Hof, een Amsterdams inge zetene, stal bij haar werkgeefster te Hoorn een grote hoeveelheid kleding stukken en gebruiksvoorwerpen, w.o. een paar dameskousen en een spaar pot met inhoud. Over deze verd. die geruime tijd als publieke vrouw in donker Amsterdam heeft geleefd, wa ren uiteraard weinig goede inlichtin gen. De getuige Wiggers, retfasserings ambtenaar te Alkmaar, verklaart echter, dat verd. bereid is, een jaar lang in een inrichting van het Leger des Heils te verblijven. Mr. van Reg- teren Altena wijst verd. op de vele moeilijkheden, die zij zal moeten over winnen, om haar beloften, haar leven te beteren, gestand te houden; mr. Holsteijn twijfelt sterk aan het succes bij deze nieuwe reclasseringspoging. Hij requireert acht maanden gevan genisstraf met aftrek, waarvan vier voorwaardelijk, zodat verd. omstreeks de uitspraak uit de gevangenis ontsla gen zou worden om naar de inrichting van het Leger des Heils overgebracht te worden. Mr. dr. Berkhouwer te Alkmaar betoogt in zijn pleidooi, dat door verdachte in tranen wordt aan gehoord hoe deze vrouw, een zwakke zuster, na enige ongelukkige huwelij ken gestruikeld is, 't hoofd in de wind heeft gegooid en op onoirbare paden is terechtgekomen. Zij is echter bereid, zich te beteren. Mr. Berkhouwer ver zoekt een spoedige vonniswijzing met het oog op een andere zaak tegen verd., die binnen enkele dagen voor de Amsterdamse rechtbank zal die nen. Mr. van Regteren Altena bepaalt de uitspraak op de volgende morgen. BOTSING Maandagmorgen om 7.30 uur veroor zaakte een 61-jarige wielrijder een botsing bij de Boezemsingel. De man werd door een op de Boezemsingel rijdende motorrijder, die slechts een geringe snelheid had, aangereden. Met een vermoedelijke hersenschud ding is de wielrijder naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd. De fiets en het motorrijwiel werden beschadigd. Rotterdams Toneel met: „Gaslicht" Met de voorstelling van „Gaslicht" door Patrick Hamelton, ten tonele gebracht door het Rotterdams Toneel onder regie van Cruys Voorbergh, werd Dinsdagavond een uitgebreid en rijk gevarieerd toneelseizoen gesloten. Het was ditmaal een „thriller", maar een knap stuk met prachtige spelmomenten tenvolle uitgebuit door de diverse spelers. Willy Haak gaf een perfecte uitbeelding van de tot het uiterste haar wanhopige strijd uitvechtende Bella Manningham. Ko van Dijk als Mr. Manningham was tot zelfs onder het applaus de onbewogen, sluw berekende misdadiger, die na 20 jaar terugkeert tot de plek, waar hij een roofmoord beging, teneinde de nooit gevonden schat alsnog te zoeken Iedereen die teveel merkt moet ver dwijnen: De trouwe dienstbode krijgt een ondubbelzinnige wenk en zijn vrouw tracht Manningham door aller lei trucs en tot in het oneindige her haalde toespellingen op het treurige einde van haar moeder als krankzin nige, in een gesticht te drijven. Het zwakker en sterker worden van het gaslicht doet echter de eerste ver denking bij Bella opkomen. Dan komt detective Roygh, meesterlijk gespeeld door Ko Arnoldi, echter tussenbeide en laat uiteindelijk het recht zege vieren. In een spannende slotscène wordt Manningham door Bella met zijn eigen wapen de ingebeelde krankzinnigheid verslagen, als hij meent met de oude beproefde metho de van haar zijn bevrijding te kunnen afdwingen. Tot slot nog een woord van grote waardering aan het adres van de di rectie van „Het Gulden Vlies" voor het deze winter gebodene, terwijl on getwijfeld uit naam van geheel tp-; neelminnend Alkmaar wordt gespro ken wanneer de hoop wordt geuit dat het volgend seizoen op deze weg za! worden voortgegaan. Bestuursvergadering Openbare leeszaal en Boekerij De Dinsdagavond gehouden Bes uurs vergadering der Openbare Leeszaal en Boekerij te Alkmaar werd geopend door de voorzitter de 'heer S. A.dema,_ die een hartelijk woord van welkom tot de bestuursleden sprak. IJit de door de secretaris, de heer V/. van der Pol, voorgelezen notulen van het jaarverslag bleek, dat de bureaucra tie zoveel mogelijk vermeden wordt. In het afgelopen jaar zijn beiaugvijice boekwerken verkregen w.o. de ency- clopaedie van Win Icler Prins. Tevens werden abonnementen genomen op voor de leeszaal nodige weekbladen en tijdschriften. Nadat in het jaarverslag enige zeer kleine veranderingen waren aange bracht, werd het goedgekeurd. De voorzitter bracht hierbij dank aan de secretaris en de directrice der Lees zaal Mej. Kaan, die zeer belangrijke gegevens verstrekte. De begroting der rekening over '47 bracht een bedrag van f 1923.05, ter wijl de uitgaven een zelfde bedrag boden. Er is ruim f 1100.gereser veerd voor een nieuwe catalogus. De begroting over 1948 luidt f 19206. Aan de heer Lind. penningmeester werd dank gebracht voor het uitste kend beheren der gelden. Door de heer van der Winde werd voorgesteld bij de zesde klassen der lagere scholen enige propaganda te maken voor het lid worden bij de Leeszaal. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur plannen overweegt ter viering van het 40 jarige bestaan van de O.L. Het bestuur denkt dit jubileum, dat in November 1948 plaats zal vinden, op enigszins openlijke wij ze te vieren. Bij de rondvraag stelde de heer van der Winde voor tijdens het a.s. jubileum een causerie te laten houden door de heer Chr. Dun. Tevens zag hij gaarne, dat de heer G. Grondsma zou declameren. Het bestuur zal dit voorstel in overweging nemen. Onderlinge Alkmaarse Glasy er zekering In 1948 weer op het normale peil? Dinsdagmiddag om half vjjf hield De Onderlinge Alkmaarse Glasverze kering haar algemene (36ste) jaarver gadering in het Gulden Vlies. De voorzitter de heer H. Bruin, memo reerde in zon openingswoord het over lijden van de penningmeester de heer H. Lind, die gedurende 17 jaar zyn beste krachten aan de Onderlinge had gegeven. Te zijner nagedachtenis wer den enige ogenblikken stilte betracht. „De opkomst is als altijd zeer slecht Ik betreur het, doch ik maak er te vens uit op, dat de leden het volste vertrouwen hebben in het beleid van het bestuur", aldus de voorzitter. De notulen van de vorige vergade-, ring (gehouden op 6 Mei 1947) werden voorgelezen door de secretaris, de heer G. W. H. ter Hoeven, zij werden onveranderd goedgekeurd. In zijn jaarverslag over 1947 kon.de secretaris met voldoening vaststellen, dat het aantal deelnemers in de ver zekering voortdurend stijgt. Ook de commissaris-boekhouder, de heèr D. J. Woldendorp bracht een verslag uit over het vorige jaar, voor de rekening en verantwoording had hij de cijfers van de overleden pen ningmeester overgenomen. „De breuk over 1947 bedroeg f3124.36 De achterstand in de vernieuwing ont staan door schaarste in glas is nage noeg ingehaald en hoewel de glaspo sitie verbeterd is, gaat snelle voor ziening in schadegevallen nog steeds met moeilijkheden gepaard. Het laat zich echter aanzien, dat ia 1948 weer op het nomale peil in de behoefte kan worden voorzien. Dankbaar kan worden" vermeld, dat dank zij de blijvende medewerking der deelnemers, bij breuk meermalen verhaal op de daders (baldadige jeugd red) kon worden verkregen". Aldu3 de commissaris-boekhouder. Het totaal verzekerd bedrag per 31 December 1947 bedrqeg f 87372, ver deeld over 570 deelnemers met 620 percelen. De inlegbasis steeg van f 6422 tot f 6564. In verband met de fiscale verplich tingen werd door het bestuur voor gesteld, de zelfde premie te heffen als over 1946, namelijk 80%. Deelnemers, die voor 1938 toetradén, betalen niet meer aan het Reserve fonds: voor hen bedraagt de premie slechts 70%. De omslag die door de vergadering overeenkomstig het voorstel werd goedgekeurd, zal als volgt worden aangewend: Breuk 50%, onkosten in clusief belasting 20%, reservefonds 10 in het totaal f 4752.48. Door deze heffing benevens door toevoeging van de gekweekte rente, stijgt het Reservefonds tot f 11678.65. De rapporteurs van de Commissie voor onderzoek hadden „de hele zaak keurig in orde bevonden". In de vacture van de heer W. J.i D. Appel, moest een nieuw lid voor; de Commissie van Onderzoek voor 1948 worden gekozen. De heer J. W. A. Heuseveld werd als zodanig gekozen. In de vacature ontstaan door het overlijden van de heer H. Lind, moest een nieuw bestuurslid worden geko zen. Met grote meerderheid van stem men kwam de heer W. Spruijt achter de bestuurstafel, de heer J. S. Ruiter werd herbenoemd als bestuurslid. Het bestuurslid, de heer Ruiter, was de enige, die. bij de rondvraag het woord vroeg. Hij achtte een vergade ring in de avonduren voor vele za kenlieden ge wenster, dan 's middags. De voorzitter zeide hem, dat reeds vroeger gebleken was, dat ook 's avonds de opkomst gering was. Bo vendien hadden vele bestuursleden op die tijd hun bezigheden. Meit een kort woord van dank be sloot de heer Bruin vervolgens deze vergadering, Winler-competitie Schaakclub V.V.V. Men schrijft ons: In groep I bezette P .Seewald uit Bergen de le plaats met 6Vj 'punt uit 3. Als men bedenkt, dat het eerste tiental van WV in de afgelopen hoofdklasse-competitie haar kracht wel duidelijk heeft bewezen door ruimschoots als 2e te eindigen, dan is een score van 81% inderdaad een fraai resultaat. De nummers van 2 tsn. 5 deden het ook niet slecht en hun punten-scores doen vermoeden, dat het onderlinge krachtsverschil niet zo groot is. De stand in groep I is: 1. P. Seewald 6\b; 2. W. Kwak 6; 3. E. Kayzer 5'/2; 4. P. 'Hoekstra 6; 5. P. Deugd 4',i; 6. P. Vreeken 3'/2: 7. A. Beemsterboer 3\A; 8. G. Boon 1; 9. J. Vink In groep II eindigde Ir. G. Cool als eerste met 9 punten uit 11. Een score van bijna 82%. Bravo! Waarschijnlijk het resultaat van „scherp spel", ge combineerd met de juiste dosis „voor zichtigheid". Groep II: I. Ir. G .Cool 9; 2. Dr. Helder 8|/2; 3. D. Weisenborn 8'/2; 4. D. Kirke- nier 7; 5. D. Appel Sr. 7; 6. J. Maats 6Vz\ 7. A. Tegel 4; 8. A. Haksteen 4; 9. G. Groenewoud 3/2; 10. A. Vis 3; II. G. Witteman 12. P. Holsman 2. In groep 3 en 4 is de uitslag nog niet geheel bekend. KLEINE AANRIJDING Maandagmiddag om 1.45 uur kwa men een motorrijtuig met aanhang wagen en een personenauto op de hoek van de Koorstraat en de. Laat met elkaar in botsing. De personenwagen, die uit de rich ting Koorstraat de Laat op wilde rij den, week te veel uit naar links, waar door de botsing ontstond met het an dere voertuig, dat juist van de Laat kwam. Eén der auto's werd bescha digd. Er waren geen persoonlijke on gelukken. De schade zal onderling ge- regeld worde? DsRappold over Een leven vol strijd voor de rechten van de paria's Voor een groot en aandachtig ge hoor sprak gisteravond in de Rem. Geref. Kerk aan het Fnidscn Ds. F. Rappold, predikante van deze gemeen te te Alkmaar, over Gandhi, een on derwerp, zó interessant en zo uitge breid, dat de spreekster geen kans zag in één avond uitgesproken te zyn. In een tweede samenkomst, die op Dinsdag 25 Mei a.s. gehouden zal wor den, hoopt Ds. Rappold haar lezing te beëindigen. DE STRIJD VOOR DE PARIA'S In het beeld van Gandhi, dat de spreekster allereerst schetste, liet zij zo veel mogelijk de Indische profeet zelf aan het woord. Zij putte haar stof voornamelijk uit Gandhi's auto biografie, die helaas niet geheel vol ledig is. Gandhi's uiterlijk dan is so ber: hij spreekt kalm en zonder be wegingen. Elke hartstochtelijke bewo genheid keurt hij af. Zijn kleding, die slechts uit een eenvoudige heupdoek bestaat, hangt samen met zijn strijd voor de paria's. Zijn hele leven heeft Gandhi gestreden voor de rechten van deze verschoppelingen. Hij leeft zo als zij. kleedt zich zoals zij. gebruikt hun voedsel. Zijn eerste levensdoel was de opheffing der kaste van de paria's, die een vijfde deel der totale bevolking vormen. In 1914 begon hij de strijd tegen de mensonterende toe standen waarin deze mensen leefden. Zijn tweede levensdoel was. de een heid tussen Mohammedanen en Hin does tot welke laatste groep hij zelf behoorde, te bevorderen, waarin hij helaas niet geslaagd is. KINDERHUWELIJKEN EEN SCHANDVLEK Zijn derde levensdoel was, de kin derhuwelijken af te schaffen. Zelf op 13 jarige leeftijd uitgehuwelijk door zijn ouders, beschouwde hij dit sy steem als een schandvlek voor India Zijn huwelijk was echter heel geluk kig. zowel zijn vrouw als zijn kinde ren deelden zijn standpunten. Dit der de levensdoel heeft hij bereikt; de kin derhuwelijken in India zijn afgeschaft Geboren uit rijke ouders, trok Gandhi op 18 jarige leeftijd voor studie naar Engeland. Hier leerde hij het Chris tendom kennen en hij zag uiteindelijk een hoog verband tussen alle gods diensten. Terug in India, vestigde hij zich als advocaat in Bombay. Tijdens een jarenlang verblijf in Z- Afrika voerde hij een verbeten strijd tegen de minderwaardige behandeling die de Indiërs daar ten deel viel. Toen hij in 1914 naar zijn geboorteland te rugkeerde, had generaal Smuts alle wetten tegen de Indiërs ingetrokken. Dit alles bereikte Gandhi door een kalm, geweldloos verzet. Dan breekt Stoomwasserij Visscherslaan 1 1 Alkmaar Telefoon 3712 HET WAS EEN ANDER Onlangs werd, in een verslag van de 1 Mei—viering van de CPN, de naam genoemd van de declamatrice Mevr. Speur. Men verzoekt ons ter voorkoming van een misverstand, mede te delen dat hier Mevr. Speur-Jonker werd bedoeld, niet Mevr. Speur-Klaver, de bekende voordrachtkunstenares die ouder de naam van Sanna Klaver pleegt op te treden. SNIP EN SNAP IN HET GULDEN VLIES Réné Sleeswijk's Nederlandse revue presenteert beide Pinksterdagen des avonds 8 uur in het Gulden Vlies de „Snip en Snap bonte trein", cabaret. Medewerkenden zijn: Willy Walden en Piet Muvselaar als Snip en Snap, B?rry Kievits, Gerard Walden, Miny Bracke, Jean Smits en „De GesonaV aan de vleugel Govert van Ocst Een vrolijker Pinksterprogramma had men niet kunnen bedenken. VERDUISTERING Door de politie te Alkmaar is een man aangehouden, die werkzaam was als krantenbezorger bij een alhier ge vestigd dagblad. In deze functie maak te hij zich schuldig aan verduistering van f 800, welk bedrag hij over een tijdvak van 2 jaar aan het te innen abonnementsgeld onttrok. Toen het misdrijf eenmaal ontdekt was is de man naar Duitsland gevlucht. Daar werd hij weer over de grens gezet en later kon hij in Alkmaar worden ge arresteerd. Bovendien heeft de man een gehuurd nieuw rijwiel verduisterd EEN VREEMDELING Maandagavond is een vreemdeling van Poolse nationaliteit aangehouden die op illegale, wijze over de Neder landse grens was gekomen. Hij is in middels weer over onze grens gezet. de wereldoorlog aan. In India wordt de strijd voor het zelfbestuur gevoerd. Riddex-lijk staat Gandhi de Britten in hun oorlogvoering in Europa ter zijde, maar daartegenover eist hij in sa menwerking met hen zelfbestuur voor India. „SATIAGRARA" Met zijn sleutelwoord „satiagrara" bereikt hij 500 millioen Indiërs. Zijn leer verkondigt zielekracht; zijn wet beoogt volledige liefde, waarheid en zachtheid in het nationale leven. Ge weld veracht hij; een volk kan zich niet door geweld waarachtige vrij heid verschaffen. Een kroon op Gan dhi's werk vormde in 1918 de op heffing van alle onderdrukkende maat regelen 'tegen de boeren in Gamparan Hij boekte met zijn Satiagrara een van zijn grootste overwinningen voor de bevolking van Voor-Indië ALKMAAR Geboren: Catharina M.A dv J. Bij- post en P. Z. Zijp; Robert J zv A Ko ning en H S Riedstra; Jannetje dv J van Weert en W P van Bodegraven; Pietcr J zv K Middelbeek en D de Hart; Jan zv J de Jong en J A Ver zaal. Getrouwd: Johannes Schenk en Johanna Visser. Overleden: Wilhelmina de Ruiter geh. met W Grin oüd 66 jaar; Mar- garetha C Elburg oud 83 jaar wed. van P Scholten; Trijntje de Haan oud 78 jaar wed. van J Hes. Geboren: Johannes M zv P JM Groot en C M J Schuijt; Margaretha J M dv T J Pepping en J Twisk; Wouter H J M zv W A J Spruijt en M B Heeger; Jannes zv A Talens en A Bakker; Bob T zv W J van Dijk en M A Blom; Adriaan C zv A Bloem berg en C Doorduin; Jantje dir W Jon- gejans enCPG Elings; Jacoba C M dv N J Louter en A A F Janssen; Magda dv I van der Linden en A de Vries; Anna M dv P A Bakkum en E Jansen. Getrouwd: Nicolaas G Helder en Johanna Oostwouder. LANGÉDIJK Geboorten: Tlerman Jr'--i, zv Cor- nelis Langediik en Necltje van Eiland Afra Anna Maria, dv Jacobus Stagers en Anna Stam; Ronald Jan, zv Ri- ehard Jan Luijting en Trijntje de Wit; Adrianus Maria, dv Adrianus Mole naar en Alida Schuit; Cornelis zv Cornelis Jacobus Zee en Anna Mar garetha Bommer. Overleden: Jacob Moeijes. 8' jr., z.b. weduwnaar van Grietje Jonker. Huwelijksaangiften; Johannes Hende- rikus van der Vliet, 23 jr. en Elisa- beth Helena Marie Koelewijn. 21 jr.; Cornelis Rutsen, 24 jr. en Martje Rein ders, 23 jr.; Wilhelm Karl Rudolf Dannhoff, 26 jr., en Aaltje Jonker, 28 jr.; Frans van Breugel. 25 jr., en Grietje Glas, 22 jr. Huwelijken: Johannr* Dek- .cer, 24 jr. en ?T° ''a van Kleef. veiling<& estwarktei» BROEK OP L^NGENDIJK 11 Mei 800 kg. Witlof 83 3500 kg. Rabarber 89.10. 227 kg. Aardappelen 13S. agenda BIOSCOPEN HARMONIE THEATER „Onder hypnose" met Arm Crawford en Her- bert Lom. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 430, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. 18 jaar. VICTORIA THEATER: „Gilda" met Rita Hayworth en Glenn Ford. Voor stellingen dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.3Ö uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9 30 uur. Woensdag 2.30 uur. 18 jaar. CINEMA AMERICAIN: „De grote illusie" met Jean Gabin en Erich von Stroheim. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 930 uur. Woensdag 2.30 uur. 14 jaar. A.B.T.: „Dageraad" met Georges Marchal. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. 14 jaar. HEDEN: GULDEN VLIES: 10.30 uur N. H. Melkhandel commissie. PAVILJOEN KINHEIM: 8 uur Alg. ledenvergadering V.V.V. HUISHOUDSCHOOL: 2.30 uur Ten toonstelling Huishoudelijke voorlich ting. VICTORY HOTEL: Expositie Buraa» adm. systemen 25 uur. EGMOND AAN ZEE Donderdag DE VERGULDE VALK: 4—10 uur „Achilles". O. K. VERENIGINGS GEBOUW: 8 uur, Gezelschapsavond Vroom, vrij en blij.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2