r Distributiezondaren op bet matje Distributie Rode bieien voor Duitsland brachten nog wat reuring in Langedijk Economische Rechter Voor de Economische rechter ver scheen Woensdag allereerst een chauf feur uit Koedijk, Jan W., die in Febr. j.l. een schaap clandestien slachtte Verd had nogal wat moeite te be kennen. Toen de rechter naar de re den hiervan vroeg antwoordde hij: „Nou Ja, zo is het dan maar....". Een kleine hoeveelheid vlees gaf hij zijn vriend P. H., die het schaap de kost had gegeven. Met het oog op de aard van de familie eiste mr. Veüinga f 150 bo«te en 1 maand voorwaarde lijk. Het vonnis luidde f 120 boete subs. 30 dagen en 1 maand voorwaar delijk met 3 jaar proeftijd. De aan getroffen schapenhuid werd verbeurd verklaard. EEN VECHTLUSTIG DRANKMISBRUIKER Cornelis D. een slager uit Oudorp. gaf aan P. een beruchte clandestiene slachter een mes in gebruik. Met dit gereedschap slachtte P. een clandes tien rund in de Langedijk In een rapport werd IX een lastig en vecht lustig drankmisbruiker genoemd. In Alkmaar prijkt hij op de zwarte lijst. De officier achtte het wenselijk, verd. het bezoeken »an café's te ver bieden en hem onder toezicht van een reclasserings vereniging te stellen. De els was 4 maand met 3 jaar proeftijd en bijzondere voorwaarden. Mr. B. van Hitten achtte de opzet niet bewezen, daar verd. niet kon weten .dat P- een clandestiene slach ting zou uitvoeren. Heftig verzette pleiter zich tegen een eventueel ver bod om café's te bezoeken, daar juist in café's de meeste veehandel plaats vindt Mr. Stoffels veroordeelde D. tot twee maanden voorw. met 3 jaar proeftijd. GEHOORZAME ECHTGENOTE Ava B. echtgenote van de Oudorper slager D had 27'/2 kg; clandestien vlees vervoerd van Oudorp naar sla ger H. te Alkmaar. De vrouw hield zich van de domme en beweerde uit sluitend haar man gehoorzaamd te hebben. De officier constateerde, dat verd. /nog steeds niet van baar verkeerde pcactijken genezen Is en eiste f 50 boete. De raadsman mr. van Hilten meende dat zijn cliënte in geen geval op de hoogte was van het feit, dat zij clan destien vlees vervoerde. In verband met de zeer slechte financiële omstan. digheden van het gezin verzocht plei ter de geëiste boete te verlagen. Om hftar een stok achter de deur te gever cn cok baar man van het slech te pad te houden veroordeelde mr. Stoffels'Verd. tot 14 dagen hechtenis voorwaardelijk. De boete werd haar geschenken en reet een tevreden ge zicht Wies verdachte de aftocht. COSTUUM VAN HOES De Alkmaarder Splinter S. kocht kerkdiensten PINKSTEREN Alkmaar. Ned. Herv. Gem.: Ie Pink sterdag Grote Kerk, 10 uur, ds. Wes- seldijk Kapelkerk, 10 uur, ds. van Wijk. 2e Pinksterdag Grote Kerk, 10 uur. ds. Dik boom Kapelkerk. 10 uur. ds. den Oudsten Ev. Luth. Gem.: Ie Pinksterdag. 10 uur, ds. P. C. ftoodenburg Doopsgez. Gem- idem. 10 uur, ds. A. J. v. d. Sluis. Ned. Chr. Gemeenschapsbond: idem. 3 uur. Jeugdsamenkomst in Waakt en Bidt Donderdag 7.30 uur. de heer Van Oostveen in W. en B. Zondagmiddag 4 uur, Openluchtpre- diking in de Hout Leger des Heils: Limmerhoek 40: 10 Uur. Heiligingsdienst. 12 uur. Zon dagsschool. 20 uur. Verlossingssa- menkomst Tweede Pinksterdag: Toogdag in Bergerduin. Ned. Herv. Gemeenten: Akersloot: le Pinksterdag 10 uur. ds van Santen. Bus rijdt. Bergen le Pinksterdag 10 uur, ds Bierman. Koorzang extra collecte v. d. Zending. lEgmond aan Zee, 10 uur, ds. Roobol Heerhugowaard, 10 uur, ds. N. den Oudsten. f'Koedijk. 10 uur, de heer A. Slager Oudorp, 10 uw. ds. 3. W. Bosch Zuidschermcr, 10 uur, de heer H Al- bertz, medewerking Kerkkoor. Oud Kath. Kerk Egmond aan Zee. le Pinksterdag. 8 u vroegdienst 10 uur, laatdienst, 7 u., vesper. 2e Pinksterdag 8 uur vroeg- dienst, 10 uur laatdienst Herv. Evangelisatie Stompetoren, 10 uur, de heer Dekker Rozekruisers Genootschap Oudegracht 114. Tempeldienst op le Pinksterdag om 10 30 uur. Spr. de heer C. G. Stratman. Onderwerp: „Het Diploma fan Boes trom". Spiritistenver. Harmonia Koningsweg. ABB-gebouw, 10 30 uur, I de heer J. van Bergen v. A'dam. ZONDAGSDIENST APOTHFKFRS Beide Pinksterdagen: apotheek Har- tong van Ark, Langestraat 1. een herencoscuum zonder punten bij Ab. Hoes. Bij verstek werd hij tot f 200 of 2 maanden veroordeeld. EEN ZWERVENDE JUFFROUW Aaltje van der H, officieel ingeschre ven te Alkmaar, werd bij verstek tot l< dagen voorwaardelijk veroordeeld wegens het verkopen van vijf bon kaarten aan Sch. Zij staat ongunstig bekend en heeft enige tijd geleden zes maanden opgeknapt wegens dief stal. En nu maar oppassen. VET VOOR TANTE SOUL Voor zijn zieke tante Sofie in Am sterdam bracht Gerrit V. te Castri cum 11 pond rundvet in een koff°r tje naar de hoofdstad. Ongelukkig voor hem werd hij onderweg aauge houden en met hem liepen zijn m ie der, in wier opdracht hij het vet weg. bracht en de leverancier van het vet tegen de lamp. Toen de officier f 30 boete tegen hem eiste, klaagde Gerrit ach en wee over de dure tijd-ïn en zijn trouwplannen, die in vervulling zullen gaan wanneer hij een huis heeft. Mr. Stoffels had medelijden m«M de a.s. bruidegom en deed er cn tientje af. „Ik deed het nie' met kwaaie bedoelingen, edelachtbi t*" zei Gerrits moeder. „M'n zus*-;- hec-ft suikerziekte en ik was blij. dat ik haar kon helpen". Vijftig gulden boete luidde het vonnis. EEN GOEDE KLANT De slager Jan S. te Castricum. die mevr V. aan het vet geholpen had. vertelde, dit te hebben gedaan, omdat mevr. V. er al zo lang om gezeurd had. Bovendien is ze een van zijn beste klanten. „Daar ziet ze wel naar uïc" glim lachte de politierechter. De officier requireerde f 100 boete en 1 maand voorwaardelijk. Het vonnis luidde f 50 boete subs. 20 dagen. 8000 valse textielpunten Gebleken is. dat bij het Centraal Dis tributiekantoor te Alkmaar een acht tal valse textielcoapures van elk 1000 pnnten zijn. ingeleverd via Alkmaarse manufactimers. De politie heeft een onderzoek ingesteld »n een handelaar in manufacturen in Dirksliom aange houden en in het Huis van Bewaring ingesloten. De man had alle valse cou pures op de Amsterdamse zwarte markt gekocht. Hij koch» hiervcor bij Alkmaarse winkeliers kleine hoeveel heden textielgoefleren. kreeg een groot aantal goede punten en kleinere coupures terug en verkocht die weer met een zoet winstje op de markt ln Amsterdam. Zijn collega in Amsterdam bleek reeds voor een dergelijke zaak aan gehouden te zijn. Het onderzoek duurt nog voort. PINKSTERDRUKTE De Nederlandse Spoorwegen ver wacht op de beide Pinksterdagen een grote drukte. Op de lijn Alkmaar—Amsterdam zijn echter nog geen extra treinen in gelegd. Wel houdt men met een grote toeloop van reizigers rekening en er kunnen eventueel voortreinen worden ingelast. DRIE ALKMAARBERS AANGEHOUDEN Op verzoek der politie te Enschede zijn Dinsdagavond door de Alkmaarse politie drie Alkmaarders, verdacht van heling van breigaren, aangehouden. Zij zijn Woensdagmorgen op transport naar Enschede gesteld. AS GEBROKEN Woensdagmiddag om 5.45 uur brak de achteras van een wagen, die in de bocht van de GeestersingelHelderse- weg reed. Een wiel liep van de as af. Er bevonden zich drie personen ia de auto; zij liepen geen letsel op. Dit kleine incident veroorzaakte belem mering van het verkeer, hetgeen plaatselijk werd geregeld. De auto is door een kraan wagen weggesleept. OPENLUCHTPREDIKING Reeds tal van jarenwerkt In onze stad de Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Hierin werken gelovigen vau ver schillende kerken samen om naast onderlinge versterking van de gemeen schapsband, tevens in E vangel isatiesa. menkomsten de Blijde Boodschap te brengen. Wie herinnert zich niet de Openluchtbijeenkomsten, die de laat ste jaren des Zondagsmiddags in de Hout gehouden werden. Vanaf a-s. Zondag zullen bij gunstig weder deze interkerkelijke samen komsten weder op het bekende plaats je nabij het kerkhof aan de Wester- weg plaats vinden. Aanvang 4 uur. GEEN SPREEKUUR De wethouder van Vblkshuisvesting is verhinderd a.s. Dinsdag 18 Mei spreekuur te houden. Dinsdag 18 Mei zijn de letters D en F aan de beurt om bonkaarten te ha len in het uicreiklokaal aan de Rid derstraat van 9—12 en van 2—4 uur. Brand aan de Omval Gistermorgen omstreeks kwart voor negen brak brand uit in een teer kokerij van de fa. Ooms uit Avenhorn. Deze kokerij is even buiten Alkmaar, aan de Omval gelegen. Het was reeds de tweede maal in één week tijds dat hier brand onstond. In de vaten, waarin de- teer wordt aangevoerd, heeft vermoedelijk wat water geze ten. dat is gaan koken en de ketels over deed lopen. De gloeiende teer- massa spreidde zich om de ketels uit en kwam in het brandende vuur er onder terecht. De Alkmaarse brand weer rukte uit en bestreed de brand met schuim onder commando van de heer Van Maarleveld. In korte tijd was het vuur bedwon gen; de teermasa was bedekt met een witte laag schuim, die zich ook op de ketels had vastgezet. De schade is aanzienlijk vooral het hout van de" machineriën werd door het vuur ern stig aangetast. De Alkmaarse brandweer heeft zich weer van liaar goed- zijde laten zien het is alleen zo jammer, dat zij, op weg naar de plaats van de brand, weer veel last van het publick had. Het is een kleine moeite, een uit rukkende brandweerauto tijdig uit de weg te gaan en voorrang te verlenen. MIDDELBARE MEISJESSCHOOL TOELATINGSEXAMEN 13 JULI A.S. des middags om half 2 in 't Heem. Breelaan 45. Bergen. Uitvoerig prospectus wordt op aan vrage aan dit adres, toegezonden. „LOOFT DEN HEER" WON le PRIJS SINT PANCRAS De ChristelijKe zangvereniging ..Looft den Heer" be haalde op het Zaterdag gehouden zangconcours, uitkomende in de hoog ste afdeling, een eerste prijs met 339 punten. Concert Gita Mando en Vita Accordeonistica Samenwerking is altijd een goed ding en ook in kleinere aangelegen heden is het een verheugend verschijn sel. Twee orkesten, 't Alkmaarse Man dolineorkest Gita Mando en het ac cordeon orkest „Vita Accordeonistica" uit Heer Hugowaard. beide onder lei ding van de heer Roelof Wassenaar gaven gisteravond een gecombineerde uitvoering in het Wapen van Heems kerk. De voorzitter van Vita Accorde onistica. de heer Swart, sprak in zijn welkomstwoord zijn vreugde over deze goede samenwerking uit. De beide or kesten zetten het gehoor een gevari- eeid programma voor en deden in de uitvoering niet voor elkaar onder. Giia speelde o.m. twee concoursnum mers: „Ouverture A dur" van Wölki en de „Songe cT Amour aprés 1c bal" van Czibulka. Vooral de wals „Venetaklokken" van John Lindsay werd uitstekend ge speeld en in de „aardige fantasie „Ans" van de dirigent hoorden we goed samenspel van de vele dames en één heer(!» - Vita Accordeonistica bracht pittige nummers w.o. het bekend»» ..Amour Tzigana" van Frans Léhar. Een van haar beste nummers was Orpheus in der Unterwelt" van Of- fenbach In een arrangement van R- Wassenaar. De conférencier Nico Akkerman oraatte de nummers met genoeglijke verhaaltjes aan elkaar. In de pauze werd een aantal bege renswaardige artikelen Amerikaans verkocht. ERNSTIG AANGEKOMEN NOORD-SCHARWOUDE Maandag morgen om half elf moest een bus van de lijndienst der NACO onver wachts stoppen. Het gevolg was, dat de conductrice, Mej. C. v. D.. met haar hoofd in botsing kwam met een stijl van de deur. Dit is blijkbaar nog. al ernstig geweest, want hulp van 'n dokter moest worden ingeroepen. Er werd een hersenschudding geconsta teerd. Per ziekenauto werdt het slacht offer naar huis vervoerd. De heer R. Wigg ers vijftig jaar in de kaas I Eén van Alkmaar's veertigduizend inwoners zal a.s. Zondag een jubi leum vieren, dat zeker waard is in de krant vermeld te worden. De heer R. Wiggers zal dan namelijk niet min der dan vijftig jaar in dienst zijn van de N.V. Kaashandelmaatschappij „Gou da" aan het Wolfpad te Alkmaar. Om. dat zo'n jubileum niet alle dagen voor komt hebben we de heer Wiggers een bezoek gebracht. We- troffen hem aan in zijn pakhuis, natuurlijk omringd door kaas, kaas en nog eens kaas. Op Op voorwaarde, dat we „het niet te bont zouden maken" begon de ju bilaris zijn levensloop te vertellen. En wanneer men op 63-jarige leeftijd achter om ziet, dan komt er heel veel in de herinnering terug. Twaalf jaar was de heer Wiggers töen hij in Hoorn hij is een gebo ren Hoorinees „in de kaas" ging. De toestanden waren in de vorige eeuw 't was in 1898 wel heel anders dan nu. Er moest gewerkt worden en hoe jonger men er aan be gon. hoe beter. Vader Wiggers. zelf op en top kaasman. koos ook voor zijn zoon dit beroep uit. De firma P. Best en Zoon in Hoorn, waar de heer Wiggers zijn kaas-loopbaan begon, werd in 1919 opgenomen in de kaas handel-maatschappij „Gouda". Op zijn 27ste jaar werd de heer Wiggers chef van de zaak in Hoorn: in 1937 werd hij tot magazijn-chef in Alkmaar be noemd en hij is het nu nog. Zes en dertig jaar lang is de jubilaris dus chef. zes en dertig jaar lang heeft hij boven een kleiner en later groter aan. tal personeelsleden gestaan. Hoeveel kazen zullen in die tijd door zijn han den zijn 'gegaan Het viel hem elf jaar geleden, als geboren Hoorinees. niet mee om naar Alkmaar te gaan; hij liet veel in zijn geboortestad achter. Zo was de heer Wiggers actief lid van verschillende zang. en orkest- en toneelverenigin gen.'Zijn echtgenote stond hem echter in de moeilijke eerste maanden trouw ter zijde en de heer Wiggers werkt met plezier en leidt zijn personeel met vaste hand. „Tja, je leert door de jaren heen goed met mensen om te gaan. Ik heb voor iedereen een be hoorlijk woord en ze weten wat ze aan me hebben", zegt de heer Wig. gers. *die zo al van heel wat boefjes nette, flinke kerels heeft gemaakt. De familie Wiggers houdt niet van veranderen: vader werkte 62 jaar in de kaas cn verschillende broers van 'dé jubilaris zijn ook al tientallen ja ren bij één werkgever in dienst. ,.'t Zft 'm in de opvoeding", glimlacht de •?i¥ef Wiggers; „mijn vader zei altijd: „Je moet naar boven en dat kun je. ■J.i Jaarvergadering BSV BERGEN De Berger Sportvereni ging hield Dinsdagavond in het club lokaal „De oude Prins", dè jaarver gadering. Voorzitter Vasbinder rele veerde de overwinningen van het la en 3e elftal. Er zal van het le elftal veel gevraagd worden in de KNVB! Als er in Bergen misschien liefheb bers zijn voor het bedrijfsvoetbal, moeten zij vooral de reglementen van de KNVB in acht nemen en aanvra gen in het bedrijfsvoetbal te mogen spelen. De jaarverslagen van secr. en ponm. werden met eendankwoord goedgekeurd. Het kas-saldo bedraagt momenteel f 293.89. De heer J. van Zoonen werd bij ac clamatie tot voorzitter gekozen, daal de heer Vasbinder wegen-; drukke werkzaamheden meende te moeten bedanken. Verder werden in het be stuur gekozen de heren W. Nap. J. Tuyn en J. Hottentot; de elftalcom missie werd in zijn geheel herkozen. In de kas-commissie werd in de vaca ture-Duits voorzien door de benoe ming van de heer Kroon. In de jeugd commissie werd de heer Rikkering gekozen in de plaats van ..Ome Jan" Timmer. Bij de rondvraag stelde de heer Pesie voor een traiuingsfonds in het leven te roepen, daar de kvten voor een eventueel aan te werven trainer te hoog zouden worden. Een ingeko men brief bleek 100 gulden te bevat ten als eerste bijdrage voor dit fonds. Besloten werd. dat de elftalcommis sie voortaan ook reserves voor het le uit het Junioren-elftal kan betrekken. Om .t tekort te dekken, ontstaan door het aanbouwen van de tribune, zullen certificaten van f 2.50 tot f 250.wor den uitgegeven met een jaarlijkse uit- loting. Hierna sluiting VERKEERSEXAMEN BERGEN Vrijdag 21 Mei zal de Berger jeugd van de St. Adelbertus- school in de OL-school een verkeers- examen worden afgenomen. GESLAAGD OUDKARSPEL De heer J Posthu mus slaagde bij de 'e Alkmaar gehou den examens voor het diploma vak onderwijzer landbouw-werktuigkunde. Ernstige waarschuwing: Let op de Coloradokever I maar.... je moet er je best voor doen." Wel. de heer Wiggers heeft z'n best gedaan en kan tevreden op deze vijf tig jaar terugzien. Maar nu wordt hij toch een jaartje ouder en een pensi oen in het vooruitzicht zou waarlijk geen overbodige luxe zijn. Helaas is dat er buiten het Rijkspensioen niet bij. En dat is heel jammer» Meneer Wiggers, onze oprechte ge lukwensen! Waf wijs f de veilingklok Broek veilt na Pinkster weer iedere dag Het is de afgelopen week aan de veilingen heèl kalm geweest. Hemel vaartsdag werd er natuurlijk nie; ge veild, zodat ei* aan de Langedjjker veilingen slechts tweemaal veiling is gehouden. Van de aanvoeren kon dit gemak- kfelijk. De kool is nu zo goed als ge heel uitverkocht. Het aanbod van gele kool was helemaal gering. Het ging slechtg om een kleine hoeveelheid af wijkende kwaliteit die van ruim f 9.tot iets boven f 12.per 100 kg- opbracht. Voor rode kool noteer den we Zaterdag 37.tot f 47. per 100 kg.. Dinsdag 11 Mei werd te Noord-Scharwoude. waar nog 7500 kg. rode kool werd aangevoerd, van 1 25.— tot f 45.— besteed, al naar ge lang kwaliteit en groot* Aan de laadplaatsen heerste on danks de stilte aan de veilingen nog al wat drukte, doordat de rode bieten, die nog in vrij grote hoeveelheden liggen opgeslagen, worden verladen met bestemming Duitsland. Uit mede delingen van bevoegde zijde is AAN ONZE LEZERS, Op onderstaande lijst van candidaten voor de door peri- odick aftreden, verhuizing naar elders en anderszins ont stane vacatures in de Lezersraad. kunnen door onze abormé's tegencandidateu worden gesteld tot en met uiterlijk Maandag 17 Mei a.s. aan het secretariaat van de Stichting „De Vrije Alkmaarder" Reekerstraat 15. Alkmaar. J. Hemmelder Wollebrandlstraat 9, Alkmaar T. A. Dinkla Dr. Schaepmanstraat 23 Alkmaar W. Prins Langestraat 88 A Alkmaar Mevr. T. Hoogland —van 't Hoff Paternosterstraai 4a Alkmaar J. Veerman Stationsweg 116 Alkmaar P. J. Massee Vermeerstraat 22 Alkmaar P. Veer Schermeerstraal 22 Alkmaar C. Schekkerman Koningsweg 14 Alkmaar D. van Helden Schagenstraat 1 Alkmaar J. E. van Dok Stompetoren Joh. Kuiper Middenweg D 105 H. Hugowaard N. J. Speur Heerenweg 116 Heiioo W. Bant Wagenmakersweg A 154a Groet [„•bleken, dat de totale voorraad naar nze Oosterburen kan worden verzon den. Hoeveel er ligt is niet te zeggen. Men kan uit de inventarisatiecijïers de allergekste conclusies trekken. Aan sommige veilingen zijn de bieten, ter wijl ze in de kuil lagen, klaarblijke lijk nog gegroeid. De laatste opgaven waren aanzienlijk hoger dan de eer ste. 't Blijft ee i vervelen !e geschiede nis. Voorts wordt te Noord-Schar w'oude nogal wat spinazie verladen eveneeiïs voor Duitsland. De prijzen zijn niét hoog. Er werd steeds f 9.per 100 kg. voor betaald. Prei is goed te plaatsen, naar het schijnt. Te Noord-Scharwoude worden soms aanzienlijke hoeveeelheden ge- prensenteerd. Zaterdag was er 18000 kg., die voor sortering I van f 46. tot f 63.— per 100 kg. opbrachten. Sortering II ging voor de aardige prijs van f 41.— tot f 52.— van de hand. Dinsdag 11 Mei was het iets minder Eerste soort kwam niet hoger dan f 51.— terwijl voor II van f 33.— tot f 45.werd genoteerd. Met het toenemen van de aanvoeren daien de prijzen voor rabarber enig zins. Te Broek op Langendijk werd Dinsdag nog boven f 10.per 100 kg. besteed, een week later, toen te Noord-Scharwoude 24000 kg. werd aangevoerd, was de prijs daar f 7.— f 8.60.— Te Noord-Scharwoude kwamen nog enkele malen vroege aardappelen aan de markt. Zaterdag werd daarvoor nog f 114.per 100 kg. betaald, Dins dag 11 Mei echter f 49.f 51.—. Voor kleine, die Zaterdag nog f 100.op brachten, was de prijs Dinsdag f 29.— f 30.—. Te Broek op Langendijk kwamen de eerste kasaardappelen Dinsdag 11 Mei aan de markt. Deze 227 kg. brach ten f 138.op. Men koestert tav. de vroege aard appelen van de koude grond goed« verwachtingen. Volgende week Dins dag zal er te Broek op Langendijk weer iedere dag veiling zijn. Het zou wel heel vroeg zijn wanneer dan reeds aardappelen van de koude grond aan de veiling zouden verschij nen. Vol verwachting klopt het hart.... Het warme, zonnige weer gedurende de laatste dagen heeft o.m. tot gevolg, dat momenteel de overwinterde ke vers uit de grond komen, zo deelt de afdeling voorlichting van het ministe rie van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening mede. Vooral in het Zuiden, Midden en Oosten van ons land zijn op sommi ge plaatsen de aantallen kevers zelfs zeer groot. Het is daarom van het allergroot ste belang alle kevers onmiddellijk op te sporen cn te vernietigen, om aahtasting van het aardappelgewas en eiafzetting te voorkomen. Indien zeer veel kevers voorkomen en het afzonderlijk verdedigen daar door bijna een onbegonnen werk Ls. dient een grondige behandeling met een insectcndodend, middel te worden uitgevoerd, waarbij in dit stadium - om verjaging der kevers te voorko men - de voorkeur moet worden ge geven aan behandeling.: met DDT-mid- delen. Aardapeltelers. let thans regelma tig op uw gewas. Elke kever die nu vernietigd wordt, betekent een groot aantal laive minder in de toekomst. ZATERDAG 15 MEI 1948 Hilversum I 301 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.30 Muziek bij het ontbijt: 8.15 Lichte morgenklanken; 9.15 Klas sieke gram. muziek; 10.00 Morgènwi.i ding: 10.20 Radio-feuilleton; 10.35 Spaanse pianomuziek; 10.55 Radiolym- pus; 11.25 Licht orkestconcert: 12.00 Orkest Carlo Carcassola; 12.38 Johan Jong. orgel: 13.00 Ned. Strijdkrachten: 13.30 Metropole-orkest; 14.00 Het Ne derlandse lied; 14.15 Harmonieo'fkes- ten. attentie; 15.00 NVV-uitzending; 15.15 Gevarieërd programma; 16 15 Amateurs zetten hun beste beentje voor: 16.45 Om en nabij de twintig. 17.15 Omroepkamcrork.; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport,iraarje: 18.30 Ned. Strijd krachten; 19.00 Artistieke Staalkaart; 19.30 Cursus „De kerk nu": 20 00 Nieuws: 20.15 De Winkel van Sinkei; 21.15 Socialistisch commentaar; 2130 Vindobona-schrammel'.i: 22.00 De Kunstkenners", radio-satire: 22 30 Or kest Malando. Hilversum II 415 r-i. -- 1 i 3.00 Nieuws; 7.45 Morgengeld.!; 8.15. Pluk de dag; 9.05 Oehtendconc.irt; .lfi.00 Vodr.de kleuters; 10.15 Gram., platen: 11.00 Dc Zonnebloem; 11.45 School radio; 12.36 en 13.20 Orkest Klaas.van Beeck; 13.50 Film cn toneel;. 14.20 En gelse les; 14.40 Symphonisch middag concert; 15.15 Concert der jongeren; 15.45 KRO-kiosk; 16.00 Musette-k!an- ken: 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans; 17.00 Voor de icugd; 18.00 Gram. platen; 18.15 Journali stiek weekoverzicht; 18 40 „Spïneuza"; 19.00 Nieuws; 19.15 Gram. muziek: 20.00 Nieuws: 20.20 Lichtbaken; 21.00 De klok heit negen, gevarieërd pr.; 22.15 Omroeporkest: 22.45 Avondge bed: 23.00 N!eu"c MARKT SCTIAGEN Donderdag 13 Mei 194S 6 Paarden 500—900; 3 Stieren Centr. 30 Gcldekoeiert (mag> •400-;-587.50; 7 Geldekoeien (vette) Centr. 13 Kalf- koeien 600800; 6 Vaarzen 500562.50 3 Pinken 250—360; 1 Graskalf Ctr. 148 Nuchtere kalveren Centr.; 19 Schapen (mager) 6075; 263 Lammeren 26 35; 7 Bokken en Geiten 2—20; 38 Big. gen 4055; 30 Konijnen 2.5015; 46 Kippen 37. BROEK OP LDIJK 13 MEI 13200 kg rabarber 7; 1000 kg witlof 45; 960 kg spinazie 9—9.80; 170 kg •dappelen 122—137; 5'/, kg slabonen agenda HARMONIE THEATER: „Dwaal wegen" met Claudette Colbert. Voor stellingen dag. 8 uur; Zaterdag 7 en 9.30 uur. Pinksterdag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur; Woensdag 2.30 uur. 14 jaar. VICTORIA THEATER: James Ma- son in „Geheime opdracht". Voorst, dag. 8 uur; Zaterdag 7 en 9.30 uur. Pinksterdag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur; Woensdag 2.30 uur. 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: „Don't fcnce me in" met Roy Rogers. Voorst, dag. 8 uur; Zaterdag 7 en 9.30 uur. Pink sterdagen 2, 4.30. 7 en 9.30 uur; Woensdag 2.30 uur. 14 jaar. A.B.T.: „Dikhuiden" met Olivler Hardy. Voorst, dag, 8 uur. Pinkster dagen 2. 5 en 8 liur. Elke leeftijd. WAPEN v. HEEMSKERK: 8 uur: Pinksterbal VOKZOS. ALKMAAR Geboren: Johannes P., zv T. G. de Munk en C. Hoogland; Daniël N. J., zv J. C. A. de Bruijn en M. A. Blan- kendaal. Gehuwd: J. Schuitmaker en C. M, Koel erna n. Overleden: M. Hoornsman. 85 jr. j

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2