Gerard Worm Het Tribunaal in Alkmaar deed bijna 1000 zaken af Van Huize Voorhout naar het oerechtsgebouw aan Geestersingel LAATSTE ZITTING IN HET STADHUIS rr SP0RTKLEDING Acht de minister ontheffing van de melkdistributie verantwoord Honderden Noordhollanders zwoegden aan hun Middenstandsexamen Tribunalen per 1 Juni opgeheven Mr. Schenkeveld en Mr. Windhausen gaan alléén verder f I Er kwamen NSB-ers, die tijdens Bijna twee jaar lang hebben de beide Kamers van het Tribunaal in Alkmaar éénmaal per week in liuize Voorhout zitting gehouden en onge veer 1000 bcschuldingingen NSB-ers met of zonder baantjes, NSKK- ers, landwachters, lichte" SS-ers, leden van het legioen Nederland en vele andere delinquenten hebben er in deze periode voor het hekje ge- Staan. Met ingang van 1 Juni a.s. zullen de Tribunalen in ons land \vorden op geheven en de president van het Alkmaarse Tribunaal, mr. A. Schenke veld, deelde ons in een onderhoud mede. dat het werk „practisch klaar Is" en dat hier nog ongeveer 30 zaken op een behandeling wachten. Mr. A Schenkeveld en mr. J. P. Windhausen, de voorzitters van de Ka mers, rullen als kantonrechter-plaatsvervanger in het Gerechtsgebouw de ze zaken aïlèèn afdoen. Vanaf dit ogenblik zullen wjj spreken van Kantonrechtspraak, al blijft natuurlijk het Tribunaalbesluit van kracht. Vrijdag as. zal in het stadhuis een officiële zitting worden gehouden; mr. Schenkeveld zal voor een aantal genodigde autoriteiten een over zicht van de werkzaamheden geven en van de leden van het Tribunaal ■al afscheid worden genomen. Men begon omstreeks Juli 1946 Vele malen hebben wij mr. Schen keveld achter de groene tafel in de zittingszaal van het Tribunaal aange troffen, vandaag ontmoeten wij hem in de ruime kamer van zijn advoca tenkantoor aan' de Oudegracht. De geschiedenis en de werkwijze van het Alkmaarse Tribunaal? Mr. Schenkeveld gaat vertellen. „Wij begonnen omstreeks Juli 1946 in Huize Voorhout. Ik werd benoemd tot president en ik trad op als voor zitter van d« eerste Kamer, terwijl mr. Windhausen uit Hoorn voorzitter van de tweede Kamer werd. Wij behandelden zoveel mogelijk de zaken van Alkmaar en omgeving en de tweede Kamer nam die van Hoorn en Den Helder voor zijn re kening!,' Een voortreHelijke ervaring De rechtspraak van het Tribunaal, dat bestaat uit een voorzitter, die wel Jurist maar geen rechter van beroep is en uit twee gewone leden (geen Juristen), is een lekenrechtspraak. Er is veel critiek geleverd op deze rechtspraak, er kwamen vele ver dachtmakingen aan het adres van de leden. docb... „Onze ervaring met deze lekenrecht- apraak is voortreffelijk", aldus mr. Schenkeveld. ,.De gewone leden heb ben met voorbee'dige ijver gewerkt kerkdiensten ZONDAG 23 MEI ALKMAAR Ned. Herv. Gem. Grote Kerk 10 uur Ds. Dikboom, Grote Kerk 5 uur Ds. Wesseldijk, Grote Kerk 7 uur Ds. H. J. Groenewegen (jeugd dienst) Kapelkerk 10 uur Ds. den Oudsten (H.Doop) Evang. Lutherse Gem.: 10 uur Ds. P. C. Roodenburg, 7 uur n.m, Eerw. heer J. K. Schendelaar uit Den Helder over „In drieerlei gezel schap. Doop=gez. Gem.: 10 uur Ds. A. J, v. d. Sluis Baptisten Gem.: Nieuwe Doelen 10 u., Evangelist F. Hofhuis. 7.30 uur Jeugdsa men komst. Ned. Chr. Gemeenschapsbond: Waakt en Bidt: Zondagmiddag 2.45 uur Jeugdsamen komst. 4 uur Open- luchtpred'king in de Hout. Dins dagavond 7-30 uur Bijbelbespre king Houtweg 8. Donderdagavond 730 uur Waakt en Bidt. De heer van Oostveen. Rem. Gercf. Gem. 10.30 uur Eerw. Heer W. Knoppers. Asp. Viscaris der Broederschap Haarlem. Ktozckruisers Genootschap Oudegracht 114, 10.30 uur Tempeldienst. De heer M. G. v. d. Stolpe over „De deur achter de sluier" Leger des Heils: 10 uur Heïligendienst 12 uur Zondagsschool. 20 uur Ver. lossingssamenkomst Limmerhoek 40. Spiritisten ver, „Harmonia": Morgen wijding om 10.30 uur ABB gebouw Koningsweg 2 Spreker de heer Jos Marschal uit Utrecht NED. HERV. GEMEENTEN Akersloot 10 uur Ds. A. van Santen Bergen. 10 uur Ds. Bierman Egmond aan Zee 10 uur Ds. Roobol Egmond a. d. Hoef 10 uur Ds. Plug Heerhugowaard geen dienst Heilao 1030 uur Ds. Bloemhoff Koedjjk 10 uur de heer A. Slager Limmen 9 uur Ds. Bloemhoff H.Doop Oterleek 10 uur Ds Boekee Oudorp 10 uur Ds. Bosch Btompetoren 10 uur Ds. Leendertz Graft 10 uur Ds. Kastein De RUp 3 uur Ds. Kastein Veenhulzen 2 uur Ds. Plug HERV. EVANGELISATIES fitompotoren 10 uur Ds heer Dekker OU» KATHOLIEKE KERKEN Egmond aan Zee 8 uur vroegdienst 10 uur laatdienst 19 uur Vesper ZONDAGSDIENST APOTHEKERS Apotheek Schouten Oele Koorstraat d7. en zij toonden steeds een absolute on partijdigheid. Natuurlijk, zij waren op dit gebied niet geschoold en het wil wel eens voorkomen, dat men dan makkelijker op het gevoel afgaat. Die gevoeligheid openbaarde zich dan in beide richtingen van de strafmaat, hoog of zwaar. Het was dan altijd de taak- van de juristen, die uiteraard iets koeler zijn, deze gevoeligheid te remmen. Nooit heeft bij de gewone leden persoonlijke wraak een rol ge speeld. En niet alleen wij, maar in het ge hele land heeft men goede ervarin gen met het element van de leken- rechtspraak", meende mr. Schenke veld. De drie-deling De duizenden en duizenden delin quenten in ons land kwamen natuur lijk niet allen voor hetzelfde gerecht. De een kwam voor het Bijzondere Hof, de ander voor het Tribunaal. Door wie werd de aard van hun ge dragingen -dn de bezettingstijd be paald? „Aan het hoofd van elk ressort staat een procureur-fiscaal, die wordt bij gestaan door advocaten-fiscaal. Het zal U wel beleend zijn, dat mr- Sik kel de procureur-fiscaal is, in ons ressort Amsterdam. In het ressort van elk Tribunaal staat de officier-fiscaal aan het hoofd én al deze vervolgende ambtenaren, of beter, ambtenaren van het Open baar Ministerie, beslissen over de drie-deling van de deliquehten. Ja, er zijn drie categorieën. De eerste werd dadelijk onvoorwaarde lijk of voorwaardelijk buiten vervol ging gesteld. Anderen werden naar het Tribu naal verwezen en de zwaarste geval len gingen naar een Bijzonder Ge rechtshof. Wij noemen enkele namen Het Tribunaal heeft niet te klagen gehad over een gebrek aan zaken. Wij vertelden U reeds, dat het bijna 1000 gevallen afhandelde. de bezetting een functie hadden ver vuld, NSKK-lieden, landwachters, „foute" burgemeesters en wat al niet meer. Wellicht zult U zich nog wel her inneren, dat onder hen ook drie le den van de rechterlijke macht in Alkmaar waren mr. Meyer, mr, Ub- bens en mr. de Bruyes Tack. En van de politiemannen kunnen wij de beruchte Sauer en Staats noe men. Hoog waren de straffen niet, die bij de Tribunalen werden uitgespro ken. De meeste beschuldigden zullen de opheffing ervan wel in vrijheïd beleven, want de meerderheid werd veroordeeld tot straffen, minder dan drie jaar. „Er wachten nog dertig zaken na 1 Juni. Deze konden nog niet behan deld worden, omdat o.a. de inlichtin gen omtrent de vermogenstoestand nog niet compleet waren, of dat de beschuldigden ziek zyn, of de getui gen in het buitenland vertoeven. Dit zijn echter geen haast-gevallen* want deze beschuldigden lopen allqn op vr^je voeten", aldus mr. Schenke- veld. Hel wordt Kantonrechtspraak Na 1 Juni zullen de gewone leden niet meer achter de groene tafel zit ten, de voorzitters worden benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger en zij zullen het werk alléén voortzet ten. Het Tribunaalbesluit blijft wel van kracht, doch de leken-rechtspraak komt hiermede te vervallen en er zal worden gesproken van Kanton rechtspraak. De zitting- worden door mr. Schenkeveld en mr. Wind hausen in het Gerechtsgebouw ge houden, doch het secretariaat van het Alkmaarse Tribunaal blijft gevestigd in Huize Voorhout Zo zal Vrijdag a.s. in het stadhuis te Alkmaar afscheid worden genomen van het Tribunaal, mr. Schenkeveld zal een overzicht geven van de werk zaamheden in de afgelopen tijd en de gewone leden zullen door hem en ongetwijfeld dcar vele autoriteiten worden bedankt voor hun vele goede werk! iWS»l Exclusieve -<C in de Houllil Herenmodes Herenhoeden Herenkleding disti eüws Voor het afhalen van nieuwe bon kaarten is a.s. Zaterdag de letter K tot Koomen aan de beurt. Uitreiking van 912 uur in de Ridderstraat Het tweede Beethovenconcert Het centrale punt, levens hoogte punt, was .ook in dit concert het so listische nummer. Sas Bunge, de nog jonge pianist, bracht ons op voortref felijke wijze het eerste pianoconcert. Zijn uitnemende techniek en volko men concentratie deden dit jongere werk'van Beethoven op zo prima wij- ,ze voor de toehoorders beleven, dat een zeer dankbaar applaus zijn deel !werd, Hoewel het eerste gedeelte ge makkelijke Mozartiaans is te waarde ren en het tweede gedeelte de meer .eigen latere stijl van Beethoven ver raadt, hield Sa3 Bunge m.i. hier te recht de Mozartstijl vol en evenzo in ;het laatste gedeelte, zodat het gehele concert een consequente, harmonieuze en homogene structuur verkreeg, die beide meesters eert en waarvoor de solist alle eer toekomt. De dienende taak van het orkest, .vooral in het tweede gedeelte, de piz- izicati die zeer ongelijk waren, en de afhankelijkheid in rhythmiek t.o.v. de opvatting van de dominerende solist, ■lieten nogal te wensen over, doch het prima beheersen der muziek van Bun ge en de centrale leiding van Kees Hartvelt maakten dit eerste piano concert tot een prima stuk werk. De prachtige ouverture, waarin op zo meesterlijke wijze de twee thema's het conflict tekenen bij Coriolanus tussen zijn robuste en autoritaire veld heerschap en de neiging te buigen Voor de smeekbeden van zijn vrouw en moeder, opende het programma. Jammer' dat de slechte acoustiek van het toneel in het Gulden Vlies aan 't oi'kest en vooral aan de blazers geen voldoende recht deed wadervaren. De weergave van de 3e sympihonie, de oorspronkelijke ,,Napoleon-symphonie" doch na de bittere ontgoocheling van Beethoven dat Napoleon ook maar 'n gewoon tyranniek mens was, „Eroica" genaamd, had ook onder deze slechte acoustiek te lijden. Het orkest speel- de vooral het eerste gedeelte hiervan uitstekend en met volle toewijding. De prima dirigent Kees Hartvelt leid de energiek en muzikaal-bezielend. Gok de overige delen wisten het pu bliek dankbaar te stemmen, vooral de prachtige Marcia Funebre, doch het orkest verdient een betere weergave, waardoor de intenties van dirigent en instrumentalisten (denk b.v. aan de bijna niet uitkomende passages voor de fluit in het slotgedeelte!) fraaier tot hun recht zouden komen. Deze res tricties doen evenwel niet af aan het feit dat Alkmaar, dank zij de H.O.V., weer heeft kunnen genieten van twee mooie concerten, gewijd aan het muzikaal-gigantisoh genie van Ludwig van Beethoven. HET VOETPAD IS VOOR DE WANDELAARS De Hout is een aangenaam oord voor wandelingen, maai' per fiets over de voetpaden rijden is nog steeds niet gebruikelijk in ons goede park en zelfs strafbaar. Dat ondervonden deze week een twaalftal personen, die allen op hun fietstocht een proces-verbaal van de politie aangeboden kregen „ER IS MELK GENOEG" De melkhandelaien„Onze omzet zal in dat geval niet groter zijn „Er is melk genoeg", zeggen de melkhandelaren en toen zij, uit alle delen van ons land, Woensdag in Utrecht op een massale vergadering bijeen waren, verzochten zij minis ter Mansholt in een telegram, de melkdistributie binnen veertien dagen op te heffen. En de melkhandelaren besloten op deze vergadering, de eerstvolgende bon, welke over veertien dagen uit komt, niet me®r in te nemen indien de distributie van melk niet wordt opgeheven. Of de minister het verzoek zal in willigen, -of de minister zal wijken voor dit dreigement? Heel Nederland wacht in spanning. In afwachting van nadere mede delingen en besluiten hadden wij een onderhoud met een aantal melkhan delaren en wjj vroegen eveneens naar de ervaringen van enige grote melk inrichtingen. Ook in onze stad kre gen wij te horen: „Er is melk genoeg". ,,£en tegoed van 160 liter!'' De melkhandelaren hebben en hoe kan het ook anders meer dan genoeg van de distributie. „Wij Wor den misselijk van al die bonnen", zo vertelde ons één hunner en.hij voeg de er aan toe: „En had net nu maar een doel, dan was het wat anders. Nee.... wij weten maar al tegoed, dat de melk momenteel de fabrieken binnenstroomt. De kleine gezinnen hebben wel een tekort aanjnelk, maar de groteoch, mijnheer, zij beste den hun bonnen niet eens. Ilc heb klanten, die bij mij een tegoed heb ben van'100 of 160 liter! Ik zal U dit zeggen: als de melk zonder bon komt, dan zal onze om zet na een dag of veertien in ieder geval niet groter en misschien wel minder zijn, dan op dit ogenblik". Over dit punt waren wel alle melk handelaren het eens. Er zal natuurlijk wel een verschuiving van de omzet plaats vinden (de kleine gezinnen .zullen iets meer nemep) doch finan ciële voordelen verwachten zij niet van de bonvrije melk. „Voor ons zal het reeds een uit komst zijn, indien wij geen uren per week meer hoeven te besteden aan het bonnen plakken en aan de deur en in de winkel niet sneer opgehou den worden door de distributiebepa lingen en geen last meer hebben van de contróle bijvoorbeeld". Dit besluit is uit den boze De derde melkhandelaar met wie wij een onderhoud hadden, zei: „Ja, ik geloof wel dat er melk genoeg is en ik ben eveneens van me ning, dat onze omzet met de vrije ver krop niet groter zal zijn. Doch het besluit, dat in Utrecht is genomen, vind ik uit den boze. Men had moeten trachten met overleg iets te bereiken, men had geen dreige- Benauwde gezichten, maar aspirine kwam nog niet te pas... Met de grooe auratebecf er>deze acntant de liqditvan deze onderneming. De examencandidaat in het Wapen van Heemskerk kauwt nadenkend op zijn pen en tuurt strak naar het losgebarsten naadje in de jas van z«n voorbuurman, alsof daar de^ weggewandeld? letters uit deze mysterieuze zin tevoorschijn zouden kunnen komen. Uw verslaggeefster, langs allerlei donkere trapjes en gangen op het podium van de doodstille zaal gekomen, kon zich in deze angstig gespan nen sfeer gemakkelijk voorstellen, dat de slachtoffers-candidaten het be nauwd en benauwder krijgen bij het doorworstelen van deze en derge lijke zinnen uit de examenopgaaf Nederlandse Taal en Correspondentie. EEN FLUISTEREND GESPREK Aohter de groene tafel op het P°" dium voeren we een fluisterend ge sprek met de leider van het examen in deze zaal, de heer J. Kamp uit De Worm er. Honderdtwintig grijze en donkere hoofden buigen zich in de zaal over hun werk. Pennen krassen en af en toe wordt een diepe zucht geslaakt. Verder bestaat het enige geluid uit de rustige stap van de surveileren- de leraar, die langs de tafeltjes wan delt om een oogje in het zeil te hou den. We komen weer helemaal in de sfeer van ons eigen HBS-examen, jaren geleden en knipogen bemoedi gend tegen een jeugdige candidaat, die benauwd om zich heen ziet. Nog even en dan zal de onverbiddelijke hamerslag van de heer Kamp het einde van het examen afkondigen. De candidaten zullen naar buiten lopen en daar hun bevindingen aan elkander vertellen. Oudenen zullen rustig een sigaar opsteken en wat na praten over de .vuurproef', jongeren schudden elkaar uitbundig de hand met een „Da's voorbij, kerel, en het kan me geen laars meer schelen Natuurlijk is die laatste opmerking niet gemeend en de jongeman zal In de komende weken in spanning op de uitslag wachten om, als hij „er dóór" is, zich te werpen op de laatste voorbereidingen voor het mondelinge gedeelte, dat in Augustus gehouden zal worden. DRIE VAKKEN Vandaag heeft hij examen afge legd voor de vakken Nederlandse taal. Boekhouden en Handelsrekenen, op het mondelinge examen, dat een half uur duurt, wordt hij aan de tand ge voeld op het terrein van Bedrijfsleexv Handelskennis, Recht- en Wetsken- nis. Zo zwoegden Dinsdag, Woensdag en Donderdag, elke dag een nieuwe groep Noord-Hollanders aan hun exa men. In Alkmaar waren het Gulden Vlies, de Muziektuin, de Harmonie, Café Centraal en het Wapen van Heemskerk er voor ingericht. In ge heel Nederland werden deze drie da gen de Middenstandsexamens gehou den. De Noord-Hollandse candidaten werden o.m. geëxamineerd in Alk- jmaar, Amsterdam en Haarlem. De leraren, die de examens afne men, wisselen het ingenomen werk tussen verschillende steden onderling voor correctie uit en na het monde linge examen volgt onmiddellijk de uitslag. EEN GROOT PERCEN TAGE „ZAKT"! Gemiddeld, zo vertelde ons de heer Kamp, hoofd ener RK-school in de Zaanstreek, straalt ongeveer veertig procent van de candidaten. De heer Kamp is van mening, dat de opgaven de laatste jaren iets moeilijker wor den en nu de grens heus wel bereikt hebben. „Door wie worden deze examens georganiseerd?" zo vragen wij. „Door de drie Middenstandsbon den: de Koninklijke, de Rooms Ka tholieke en de Christelijke", aldus de heer Kamp. „De meeste candidaten hebben een handelscursus gevolgd, maar dit ls niet verplicht. De deelname is voor iedereen opengesteld. Zij, die het einddiploma ULO bezitten zijn vrij gesteld van het vak Nederlandse Taal. Heeft men hef diploma van de Associatie voor Practijkdiploma Boek houden, dan behoeft men niet geëxa mineerd te worden in Boekhouden en Handelsrekenen". VAN 16 TOT 55 JAAR» „De leeftijden van de candidaten variëren waarschijnlijk nogal?" „Inderdaad. Het vorig jaar had ik een zestigjarige heer op het examen in Alkmaar, gisteren was de jongste deelnemer zestien en de oudste vijf en vijftig. Dan zijn er vaak gehuwde dames onder, wier echtgenoot een zaak gaat drijven". J de belangstelling voor de exa- mena groot?" „Heel groot zelfs, vooral de laat ste jaren. In Den Haag hebben we altijd een buitengewoon groot aantal examencandidaten. Die grote belang stelling hangt natuurlijk samen met de Vestigingswet Kleinbedrijf, die het bezit van dit diploma Handelskennis verplicht stelt bij het drijven van een zaak. Naast dit diploma is voorts een vakdiploma en een vestigingsvergun ning vereist. We hebben onder de deelnemers verder ook mensen; die louter yoor hun algemene ontwikke ling het diploma willen behalen". FRAUDE „We zien de surveillanten daar dooi de zaal spieden. Wordt er bij deze examens wel eens fraude gepleegd?" „Het is de laatste jaren .wel eens voorgekomen, dat iemand, die zich voor het examen opgaf, er een ander naar toe stuurde. Dit bedrog hebben we nu practisch onmogelijk kunnen maken door bij de opgave van iedere candidaat handtekeningen en een foto te De,foto's bobben we dit jaar voor het eerst verplicht ge steld, we bewaren ze in deze bak en kunnen zo controleren of de can didaten zelf verschenen zijn. Ja, voor examens als deze is een geweldige organisatie nodig." Tenslotte vertelt de heer Kamp ons, dat bij deze examens in Alkmaar twee rijks gecomitteerden: Mr. Dr. Vellinga, officier van justitie te Alkmaar de heer Soheffel, directeur van de Kamer van Koophandel te Alkmaar benoemd zijn. Dan vertrekken we weer langs het „clandestiene" achtergangetje, de zwoegende en piekerende menigte achterlatend. ment moeten gebruiken. Op een der gelijke manier zijn vele groepen van winkeliers de minister al eens tege moet getreden en ik ben er bang voor, dat de minister zich ook door ons met dit dreigement niet zal laten ver dringen". En al liet deze melkboer een ander geluid horen, toch was ook hij van mening, dat de omzet stabiel zou blij ven en ook hij wees er op, dat hun ervaring de laatste maanden heeft ge leerd, dat in vele gezinnen „de oort jes ontbreken, om de dure melk te kunnen betalen". Wij zouden het kunnen proberen" Vervolgens wendden wij hns %>t de directie van een grote melis:ura ting. ,Ons inziens is er inderdaad melk genoeg. Het is echter maar de vraag, of de minister de distributie zal op heffen. Reeds het vorig jaar adviseer den de melkslijters de minister, de melk vrij te geven. De droge zomer kwam er tussen, er kwam veel minder melk en de minister, die het advies naast zich neer legde, kreeg gelijk Wij zijn erg benieuwd naar zii9 tweed, antwoord. Op het ogenblik i» liet zö, dat de fabrieken de slijt ere ruimschoots van melk kunnen voor zien. Het is best mogelijk, dat de mi- - pister van oordeel is, dat een ophef fing van de melkdistributie de kaas makerij ongunstig zal beïnvloeden. Hier tegenover staat de mening van de melkslijters, die beweren, dat de omzet van bonvrije melk niet groter zal zijn, dan die yan dit ogenblik. Misschien zouden we het eens twee maanden zonder bonnen kunnen pro beren", dacht men op deze melkin richting. De d"'ectie van een tweede melk inrichting, met wie wij ons eveneens in verbinding stelde, stond een beet je sceptisch tegenover deze kwestie. „ON7E VERKOOP ZAL DALEN" „Er is wel genoeg melk", zo zeide hij. „doch we kunnen moeilijk voor uitzien. Het vee was dit jaar vroeg in het land, er was vrij veel gras en de boeren krijgen een hogere melk prijs dan voorheen. Maarje kunt nooit weten, of dé natuur, net als verleden jaar, weer een spaak in het wiel steekt. Bovendien mag de productie van kaas en van gecondenseerde melk voor de export, niet in gevaar komen. Och, misschien gaat het ook wel. we zullen maar afwachten, doch één ding staat vast: onze verkoop zal met een opheffing van de distributie van melk dalen!", zo besloot onze zegs man. v VEEMARKT SCHAGEN Op de Veemarkt van 20 Mei j.l. wer den aangevoerd: 20 Paarden 500900; 1 Stier Centra le; 32 Geldekoeien (mag) 350475; 13 Idem (vette) Centrale; 18 Kalf- koeien 600—850; 8 Vaarzen 450—550; 4 Pinken 250300; 144 Nuchtere Kal veren Centrale; 57 Schapen (mager) 60—80; 778 Lammeren 2836; 5 Bok ken en Geiten 15—80; 51 Biggen 40— I; 34 Konijnen 2.50—12; 30 Kippetl 3—6. agenda BIOSCOPEN: A.B.T.: „Het boek der Wildernis" met Sabu, Joseph Calleia en Ralph Bird. Dagelijks 8 uur. Zondag 2. 5 en 8 uur. Toegang 14 jaar CINEMA AMERICAIN: „Because of him" (Kam .wil op de.planken) met Deanne Durbin, Charles Laugthon en Franchot Tone. Dagelijks 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur Toe gang tot 14 jaar onder geleide HARMONIE THEATER „Sensatie om Tosca" met Anna Magani, Gino Sinimbergh en Edda Albertini. Degel. 8 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 230 uur Toegang 14 jaar VICTORIA THEATER „De Zwarte Spiegel" met Olivia de Havilland. Lew Ayres en Thomas Mitchell. Dagelij ka 8 uur, Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. Toegang 18 jaar. HEDENAVOND: GULDEN VLIES: 8 uur Comedia voor de Schola Publica. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur Vergadering P. v. d. A. ZATERDAG: GULDEN VLIES: 8 uur Buurtver eniging DVV. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur 20 jarig bestaan „De Mollebonen" ZONDAG GULDEN VLIES: 8 uur „De Rozen krans" EGMOND AAN ZEE CINEMA HOLLANDIA: 8 uur D« sleutels van het Koninkrijk

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2