BRENGT ALLES AAN T LICHT! Avontuur in Venezuela Abonneert U op dit blad Al is de leugen nog zo snel „WtuiAAeulAMuJn'' Eén inspuiting enbekentenissen aan de lopende band Een schijnbaar onschuldige inspuiting, langzaam t Ilen tot honderd. Een halsstarrige patiënt raakt in een kunstmatige trance, stoot onsa menhangende klanken uit, maar begint dan opeens te spreken. Elke remming van verstand of logica vallen van hem af. Ztfn onderbewust zijn komt aan 't woord. En zó komt tegenwoordig onder deskundige lei ding de waarheid aan het licht. Met .jodium pentothal" worden sinds kort misdadigers tot een onge wilde bekentenis gebracht, kan men geesteijk geschokt en weer tot re de brengen en frist men het geheugen op van ongelukkigen, die plotse ling hun herinnering hebben verloren. Wat is er waar van *1 die geruchten rond het „waarheidsserum"? Ditmaal betreft het geen nieuwe uit vinding. Het middel is reeds in 1847 In een Amerikaans krankzinnigenge sticht gebruik om patiënten tc kalme ren. Zij gingen dan wel praten, maar aanvankelijk letten de doktoren daar niet op. Tot een dr. W. J. Bleckwenn in 1930 de inspuiting bewust toe paste, om bij zijn geesteszieken een periode van gezond oordeel te laten Intreden waardoor een onderzoek naa- de oorzaken van de ziekte mogelijk werd. Hoewel tijdens deze laatste wereld oorlog ontelbare mensen met „sodium pentothal" van zenuwstoornissen zijn genezen, betreft het hier geen ge neesmiddel doch een hypnotische hulp stol om geestelijke remmingen uit te schakelen. Dit brengt mede, dat een patiënt tijdens de behandeling geen gegevens meer voor de behandelende geneesheer kan achterhouden. Op alle gestelde vragen geeft immers het on derbewustzijn van de in trance ver kerende zieke zonder bedenken het enig juist antwoord. Toen men dit eenmaal besefte, bleef een verdere toepassing op mensen, die opzettelijk de waarheid wilden ver zwijgen, niet achterwege. Nu roept de Amerikaanse politie in bepaalde ge vallen een specialist met het wonder- Drama van Putten voor Arnhemse Hof Tegen Obersi Fullriede vijl jaar geëist Het Bijzonder Gerechtshof te Arn- hem heeft zich Woensdag de gehele dag bezig gehouden met het onderzoek, ■aar de mate van schuld van de „oberst" Fullriede aan het drama, dat zich te Puten afspeelde op 1 en 2 Oc- ober 1944. Aan hem werd ten laste gelegd, dat bij op deze dagen in zijn functie van „oberst" van de Duitse weermacht ais vergeldingsmaatregelen wegens de na bij Putten in de nacht van 30 Septem ber op 1 October gepleegde aanslag op Duitse militairen enige honderdeo mannen gevangen beeft doen nemen en heeft overgeleverd aan de SS, vrou wen, kinderen en ouden van dagen uit hun huizen heeft doen drijvei^'cn on geveer honderd huizen in brand heeft doen steken. Uit verschillende getuigenverklarin gen bleek, dat de „oberst" veel had gedaan om de „straf van Putten te Verzachten. De burgemeester van Put ten vertelde, dat er als gevolg vao de ramp thans 254 weduwen en 573 vaderloze kinderen in Putten zijn. E. Werden 85 woningen en een aantal an dere gebouwen verbrand. In zijn requisitoir zeide de procu reur-fiscaal, dat Fullriede slechts een rad was ir. de machine, die al die angst en ellende veroorzaakte. Hii erkende, dat Fullriede het bevel heeft Verzacht: „Putten is nog een dorp en geen hoop puin". Hij vroeg renslot'e een gevangenis ■tr-f van 5 jaar. De verdediger ver rocht vrijspraak of anders een stral gelijk aan de 2«/2 jaar in detentie doorgebracht. FEUILLETON Naar het Engels door JOHN STUDLEY 84. Roddy*s methoden hebben iets listigs, merkte hij op, waar doven, •tommen en blinden zonder twijfel «ouden inlopen! De tuin was vol met zeldzame bu men. planten en bloemen van alle eilanden in de Caribische zee, maar Roddy's plantkundige belangstelling Was niet heel groot op dat ogenblik Hij nam haar mee naar een bank on der een groep jonge bamboes. Zij ging Zitten en hij zette zich schrijlings op de bank en keek haar aan. Het is gewoon te wonderlijk om ■vaar te zijn, zei hij v-ldaan. t Inez Rojas keek naar de tropische middel te hulp, indien een verstokt misdadiger belangrijke gegevens ach terhoudt. En hier zijn de-feiten: Het zwerfstertje Op zekere dag werd in New York een meisje aangetroffen, dal doelloos door de straten zwierf en aan geheu genstoornissen bleek te lijden. De jonge vrouw werd naar een van de hoofd bureaux gebracht Bij onder vragingen bleek zij haar naam niet te kennen, zeide zi' niet het adres te weten waar zij woonde, kortom, de recherche stond voor een hopeloos geval. Ook hier werd het serum toe gepast en een dag later keerde plot seling de herinnering vrijwel volledig terug. Zij deelde hierop alles mede wat de politie nodig had om haar te rug te kunnen zenden naar haar in zorg verkerende ouders. Het bleek, dat zij thuis was gestraft omdat zij naar een dansgelegenheid had willen gaan. Onderwijzers had den haar geslagen. Ze vluchtte en was op weg naar een vriend in Texas, doch zo lang de politie het haar lastig maakte wenste ze de waarheid niet te vertellen. De overspannen toestand waarin de vlucht van huis haar ge bracht had maakte deze zestienjarige aanvankelijk tot slachtofer van haar eigen avontuur. De verlamde vennoot Onder de vele misdaden, die met het serum zijn opgehelderd, is het sprekende voorbeeld van de vennoot die verdacht werd van moord op zijn compagnon. Echter vond de politie de vermoedelijke dader met een arm, die hij naar zijn zeggen niet meer bewe gen kon. Hoe moest hij dan da mis daad begaan, hebben? Volgens zijn verklaring had hij geen hulp van een dokter ingeroepen om dat hij hoopte op een spoedige gene zing. Men kon niets tegen de man beginnen indien hij de waarheid sprak Men vroeg ham verlof de proef op de som te mogen nemen en vanzelf sprekend had de vennoot geen enkel bezwaar om zijn onschuld te bewij zen To#u het serum was ingespoten, be val de dokter deze Jones tot honderd te tellen. Lang voordat hij hieraan echter toe was gekomen, maakte een gevoel van slaap zich van hem mees ter. Steeds dieper geraakte hij onder hypnose. Hij stootte onsamenhangende klanken uit Langzamerhand echter kwam daarin enig verband, duidelijk was hij nu te verstaan. Toen begon de ondervra ging opnieuw. Reconstructie De arts leidde de reconstructie van de misdaad. Langzaam, doch nadruk kelijk vertelde hij aan zyn patiënt waar deze zich bevond. „U bent in 'n buis in X-street Het is half één in de middag. In de kamer staat tegen de muur een rustbank, verder zijn er in de kamer twee fauteuils en daartussen in staat een haardtafel. Op de tgfel staat een grote bureaulamp" „JJJa" antwoordde Jones, „dat is pracht van de tllin Ja, antwoordde ze met haar stra lende glimlach. Alles groeit hier zo gauw. De verandering is werkelijk wonderlijk! - moet geen tijd verspiUen met my verkeerd te begrijpen, schertste hy terug. Voor mij zijn deze ogenblikken buitengewoon kostbaar. Iedere keer, dot ik U tot nu toe gezien heb, moet ik oppassen voor spionnen. Zelfs nu, zei hij verschrikt rondkijkend, kun nen die duivelse Broughton kinderen me vinden en op mijn rug willen paardje rijden! —Vertelt U mij van de tunnel?, vroeg het meisje. De tunnel?, herhaalde Roddy verbluft. Maar hij zag dat de gedachte aan hcar vader het sterkst was van al haar gevoelens en bedoelingen op het ogen blik en hij vertelde haar, vlot en op gewekt. alles wat ze r^daan hadden en wat er voor samenzweringsplannen in de lucht hinden. Wanneer denkt U dat het veilig het huis van m'n compagnon" .Juist" antwoordde de arts, ,,en gaat u nu maar verder" De ogen van de man waren wijd opengesperd. Op zijn voorhoofd pa relden zweetdruppels. Hij ademde snel en stootte de woorden als het ware uit. „Die hond. Waarom heeft hij dat gedaan? ?Hij weet, dat ik er van moet leven. O, o m'n hoofd. Nee, dat mag hij me niet aandoen. Die hond. Hij heeft 't contract met mij verbroken en maakt me brodeloos" Nauwkeurig beschreef Jones de ge beurtenissen, die plaats vonden na dat zijn partner het contract had op gezegd. Plotseling sprong hij overeind balde zijn vuisten, hief zijn handen ten hemel en gilde: „Ik zal je ver moorden. Vermoorden zal ik je!" Tenslotte zwaaide hij wild met zijn vuisten in de richting van de denk beeldige tegenstander, herhaalde de gebruikte scheldwoorden en viel be wusteloos neer. Nadat zijn bewust zijn was teruggekeerd, stootte hij uit: ,De politie, ze zullen me zoeken. Neen, ze zullen me nief krijgen Ik zal doen alsof ik verlamd ben. Nooit zullen ze me krijgen. Nooit zal ik bekennen!" Op dit ogenblik bleek de narcose in kt acht af te nemen. Spoedig daarna ontwaakte Jones en de arts vertelde hem wat er was gebeurd. Toen spron gen de tranen in zijn ogen. Slechts enkele vragen van de recherche wa- rer er nog nodig om de bekentenis te completeren. Vele psychiaters bereikten schitte rende resultaten met „sodium pento thal", omdat zenuwzieken niet gaarne spreken over de ontgoochelingen, on plezierige ervaringen en schokken, on- de oorzaak van hun toestand zijn. Alleen moet een deskundig arts de juisie aanleidende factoren kunnen on derscheiden om zyn patiënt over de stoornis heen te helpen. Reeds betekende dit „waarheiósse- rum" voor een groot aantal geallieer de piloten een volledig herstel van hun „shock". Het Is te hopen, dat ook in ons land dit middel een verant woorde toepassing moge vinden. Biennale in Venetië Op 29 Mei wordt in Venetië de „Biennale", de grote internationale tentoonstelling op het gebied der beel dende kunsten geopend- In het park tussen de stad en het Lido staat het tentoonstellingsgebouw omringd door vele nationale paviljoe nen. In het hoofdgebouw wordt dit jaar een tentoonstelling van impres sionisten en post-impressionisten ge houden, waarbij Nederland door Van Gogh is vertegenwoordigd. Daar vin den ook de levende Italiaanse kunste naars expositiegelegenheid. In het Nederlandse paviljoen zullen in de hoofdzaal de schilderijen van een homogene groep van 6 jonge kun stenaars getoond worden, terwijl in de kabinetten er omheen beeldhouw werk van Mendes en Zijl, grafiek van Mesquita en Gestel wordt getoond ea daarnaast grafiek en beeldhouwwerk van een 12-tal jonge kunstenaars. Als commissaris-generaal voor de Nederlandse inzending werd door de minister aangewezen jhr. W. J. H. B. Sandberg, directeur van het Stedelijk Museum te Amsterdam, op voorstel van de Raad voor de Kunst, terzijde bijgestaan door 3 deskundigen: Hildo Krop, Matthieu Wiegman en Jan En gelman. zal zijn de tunnel binnen te gaan? Mc. Kildrick denkt dat de ver giftige gassen er binnen twee of drie dagen uit zullen zijn. maar vannacht onderzoeken 'we het al weer. Kon ik ook maar helpen, kon in ook maar iets voor vader doen, zei Inez. U eens wist hoe dankbaar ik U allemaal ben, Uw vrienden en U! En U bent zo ziek geweest en die koorts komt hier soms zo gauw terug. Ik begrijp niet hoe U het volhoudt: 's avonds in El Morro werken en overdag aan de vuurtoren. We mogen het eigenlijk niet van U vergen. Ik loop geen gevaar om over spannen te raken, zei Roddy droog. Als ik wil kan ik de hele dag slapen. Ik heb ontslag genomen bij de Con- struction-company. Dat wil zeggen, U bent met Uw vader in conflict gekomen, omdat U de partij van mijn vader opneemt. Zo'n offer mogen we niet aannemen. Het misverstand tussen mijn va der en mij, steldé Roddy haar gerust, bestaat al jaren. Ik heb nooit wat te recht gebracht van wat hU mi] op- Trekpaardenfokkerij thans van grote betekenis Vorig jaar uitvoer tot een waarde van 15 millioen gulden Niet minder dan plm. 13.000 trek paarden werden in 1947, naar het jong ste nummer van „Ons Trekpaard" meldt naar verschillende landen uit gevoerd, welke transacties gezamen lijk ongeveer f 15.000.000 hebben op geleverd. Dit jaar zal de export hoogst waarschijnlijk nog groter zijn, want naar Zwitserland werden nu reeds 700 paarden (gedeeltelijk trekpaarden) verzonden en dat is ongeveer het dub bele van het vorige jaar over dezelfde periode. Italië nam tot einde Maart onge veer 70 paarden af (vorig jaar niets) en Frankrijk kocht reeds twee maal een aantal fokpaarden, hengsten en merriën. Thans is daarheen een uit voer lopende van 1000 trekpaarden, 'n transactie, welke hier een waardevol deviezenbedrag in dollars oplevert. Er zullen naar Frankrijk daarna nog 2350 paarden gaan. In het handelsverdrag over 1948 met Spanje is voor een be drag van f 5.000.000 aan paarden op genomen, in het verdrag met Honga rije de levering van 1000 trekpaarden is vermeld. Voorts blijkt in verschillende ande re landen grote interesse te bestaan voor het Nederlandse trekpaard, zodat de perspectieven hoopvol en moedge vend zijn. Truman zelfbewust Op een vergadering van de Demo cratische Partij heeft president Tru man zonder aarzelen voorspeld, dat hij bij de presidentsverkiezingen in November de overwinning zal beha len. Hy zeide: „gedurende de komen de vier jaar zal er een democraat in het Witte Huis zetelen en hij staat nu voor u". SLORDIGHEID WERD NOODLOTTIG De bewoonster van een flat aan de Minervalaan in Amsterdam-Zuid, moest een leverancier aan de deur be. talen. Zij nam hiertoe haar portemon- naie uit haar tas en zette deze zolang op een fiets in de gang van het flat gebouw. Toen zy later de tas weer wilde ophalen, bleek deze verdwenen. De inhoud bestond om. uit sieraden ter waarde van f 25000. De bewoon ster had de sieraden in haar tas ge stopt, omdat zij aan het verhuizen is. Athene heeft steeds méér dollars nodig De Griekse premier Sofoelis heeft de Amerikaanse regering een memo randum ter hand gesteld betreffende de behoeften van Griekenland in het kader van de Marshall-hulp. De reeds toegekende hulp moet volgens dit me. morandum aangevuld worden, „daar de reeds uitgegeven sommen zonder uitwerking zullen blijven". droeg en dit is de laatste van een hele reeks mislukkingen. Natuurlijk Is het vervelend om geen geld te hebben, zei Roddy mistroostig na een korte pauze, vooral omdat ik van plan was U te vragen cm met mij te trouwen. Het meisje vloog verontwaardigd overeind: mr. Forrester, riep ze. Ik weet wat U reggen wil, viel Roddy haar met een vertrouwelijk knipoogje in de rede. Pino, nietwaar? Maar ik heb de brutale maar heilige overtuiging dat ik de ware man ben en hij niet en. dus is 't het beste'voor alle partijen dat ik U daarvan over tuig, voor U in een onbewaakt ogen blik met de verkeerde trouwt. Ik ben van plan om voor U te vechten tot U als mijn vrouw voor het altaar terug komt. Toen Vega mij vertelde dat U zijn verloofde was, gaf mij dat natuur lijk een schok, maar U zult moeten toegeven dat ik er niet lang over ge tobd heb, nietwaar? Ik heb U direct gewaarschuwd dat ik van U hield... Ondanks zijn schertsende toon, zag ze aan zijn gezicht hoe heilig-ernstig hij het meende. Diis het was Vega, die U ver- Oen Haag steunt Pontianak Een verslaggever van Aneta had 'n interview met de burgemeester van Pontianak in verband met de adop- tatie van deze stad door Den Haag. De burgemeester vertelde, dat men meer dan duizend boeken en een hoe veelheid schoolbehoeften uit Den Haag had ontvangen. Pontianak stuurde Da- jakse kunstvoorwerpen van een waar. de van f 30.000 naar de Residentie. Pontianak heeft vooral behoefte aan medisch materiaal. Op een bevolking van 120.000 zielen heeft men slechts één ziekenhuis met 123 bedden. Smokkelhandel een euvel In een interview klaagde de sultan van Pontianak, Hamid n, over de gro te smokkelhandel in West-Borneo. Nog steeds wordt een derde van de rubber- en copra-productie naar Sin gapore gesmokkeld, waardoor West- Borneo jaarlijks een verlies van vier millioen gulden aan deviezen lijdt BEWAKER LIET GEDETINEERDE ONTSNAPPEN De officier van justitie van de ar rondissementsrechtbank te Middelburg eiste 5 maanden gevangenisstraf tegen J. P. B. Oudewater, voorheen bewa ker van het interneringskamp te Sluis die een gedetineerde gelegenheid had gegeven te ontsnappen. Hij had zich op de wachttoren, waar hij dienst had, omgedraaid, waardoor de politieke de linquent gelegenheid kreeg uit hét raam te springen en het kamp te ver laten. TEKEN VAN DE NIEUWE TIJD Het niet-Republikeinse Indonesische blad „Fadjar" schrijft: „De onlangs gehouden parlementszitting van Pa- soendan is accoord gegaan met de op heffing van de titel „Kandjeng", waarmede gewoonlijk de regenten ea. worden aangesproken. Men moet erkennen, dat bedoelde titel tot Maart 1942 in Pasoendan en over geheel Indonesië algemeen is ge weest, doch dat de huidige democra tisering de verdwijning van het woord „Kandjeng" wenst, aangezien het on gepast is. De titel „Padoeka Jang Moelia" of in het Soendanees „Padoe ka Noe Moelja" zal het woord „Kan djeng" met zijn „kolonialistisch" ka rakter vervangen". GEEN MAARTENSDIJKER, TOCH MAARTENSDIJKER: De burgemeester van St. Maartens dijk op Tholen (Zeeland) is overge plaatst. HIJ kan echter tevreden zijn, want hy gaat weer naar Maartensdijk, al staat er dan ook geen St. voor en al ligt het dan ook niet in Zeeland, maar in Utrecht. De persoon in kwes tie is de heer P. H. H. Schuller, een zeer gezien man in de provincie Zee land. telde dat ik met hem verlloofd was? Ja, op de avond dat we van Cu- ragao overstaken. Toen we ruzie had den over Alvarez, lichtte Roddy in. Het leek hem of heel diep en ver scholen in de ernstige, onderzoekende ogen van het meisje de welbekende ondeugende glimlach begon te twin kelen, maar direct weer werden de ogen ernstig en streng. En dat maakte voor U geen ver schil? Roddy kon niet direct uitmaken of er verwijt of voldoening in deze woorden klonk. Waarom wèl? Een kat mag naar de koning kijken, waarom mag ik dan mijn ogen niet opslaan naar het lief ste. het mooiste.... Het meisje stuitte de rest van zijn lyrische ontboezeming. Dus dan moet U van mij gedacht hebben dat lk zou trouwen met een man, om wien ik niets gaf, want U zou mij tooh niet hebben kunnen af houden van een man, van wien ik wèl hield..... Twee knapen van vissen door Scheveningers gevangen Eén der „ijshaaien" woog 400 kilo I Toen honderden naar de Scheveningse haven gingen kijken om de feestelijk versierde vissersvloot uit te zien va ren voor hun jacht op „Hollands* nieuwe" zullen er slechts weinigen geweest zijn, die er -ie' yan bewust waren dat er aan de afslag iets bij zonders was. Want iets bijzonders mag het zeker wel heten, dat er twee vis sen waren aangevoerd, welke de res pectabele lengte van 4.20 en 3.35 ma ter haalden. De schipper van de Sch. 116, de heer Jacob Tuit, die de grootste gevangen had, heeft in zijn vissersloopbaan voorzover dit vaderlandse beroep een loop baan mag heten nog nooit zo'n soort vis gezien. En hij vaart sinds 1914, dat is vier-en-dertig jaar. Jacob Tuit vertelde,, dat hij die knaap van een vis in zijn netten had gekregen, toen de Sch. 116 op 56 gr. 44 min. Noorderbreedte en 4 gr 34 min. Oosterlengte lag. Aanvankelijk dacht hij met een mijn te doen te heb ben. Hij was bevreesd geweest, dat de neten zouden scheuren bij het aan boord takelen van zo'n gewicht: 400 kilo. De lever alleen bleek al 70 kilo te wegen. De Sch. 118 schipper Maarten Taal heeft de andere soortgelijke vis, zij het dan in kleinere uitvoering op ongeveer dezelfde plaats als de Sch. 116 vissend in zijn netten gekre gen. Het gewicht .bedroeg een 180 kg. Het thuisbrengen van de visseu wat de benaming betreft althans leverde nogal wat moeilijkheden op. Er werden verschillende namen ge noemd voor deze haaiachtige vis. „LTs- haai" was misschien de meest geslaag. de. De vissen zouden wel worden aan getroffen aan de Westkust van Enge land, maar horen thuis in de IJszee. De uiteindelijke bestemming zal wel de traankokerij zijn. De beide exem plaren zijn aangekocht rrédioPro9rqmMa ZATERDAG 22 MEI 1348 Hilversum I 361 meter 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.30 en 8.15 .Lichte morgen- klanken; 9.15 Kamermuziek-program- ma; 10.00 Morgenwijding; 10.20 Radio- feuilleton; 10.35 Pianorecital; 11.00 „De minister droomde", hoorspel; 11.30 Amateurs zetten hun beste been tje voor; 12.00 Lunchconcert; 12.33 Jo- han Jong, orgel; 1300 Ned. Strijd krachten; 13.30 Orkest Malando; 14.00 AJC-uitzending; 14.30 Voor de harmo nie-orkesten; 15.00 NW-uitzending; 15.15 Gevarieerd programma; 16.15 Binnen zondor kloppen, kleinkunst; 16.45 Om en nabij de twintig; 17.15 Volksconcert; 18.00 Nieuws; 18.15 Sportpraatje; 18.30 Ned. Strijdkrach ten; 19.00 Artistieke taalkaart; 19.80 Cursus; 20.00 Nieuws; 20.15 De No tenkraker, politiek maandblad voor de rijpe jeugd; 21.15 Socialistisch com mentaar; 21.30 Weekend-orkest; 22.00 „Een dooie boel tegenwoordig", hoor. spel; 22 30 The Rambïers. Hilversum II 415 meter 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.15 Gram. muziek; 7.45 Mor gengebed; 8.15 Pluk de dag; 9.05 Klas sieke platen; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram. platen; 11.00 De Zonne bloem; 11.45 Schoolradio;1233 en 13.20 Metropole-orkest; 13.00 Nieuws; 13.50 Film en toneel; 14.10 Gram. muziek; 14.40 Orkest Klaas van Beeck; 15.15 Debutantenconcert; 15.45 KRO-kiosk; 16.20 Volkshogeschool-uitzending; 16 30 De schoonheid van het Gregoriaans; 17.00 De Wigwam; 18.00 Pianospel; 18.40 De avonturen v. Spineuza; 19.00 Nieuws; 19.15 KRO-melange; 2000 Nieuws; 20.20 Lichtbaken; 20.50 Pro menade-concert; 21.25 Radio-Feuille ton; 22.00 Weekend-serenade; 22.45 Avondgebed. Roddy moest zichzelf bekennen dat hij door deze onverbiddelijke logica enigermate in de klem zat. Ik heb my daar niet zo precies rekenschap van gegever maar mija intuïtie heeft mij van de aanvang af gezegd, dat een man als Vega abso luut niet bij een meisje aJ U past. Hy zweeg een ogenblik en barstte toen hartstochtelijk uit: Niet dat ik ooit gedacht heb, dat ik goed genoeg voor je was. Maar wat ik wel zeker weet is dat geen mau op de hele wereld méér om je kan geven dan ik. Het is het beste, het enige echt-mooie dat ik ooit in mün leven heb gekend. Voor ik jou ont moette, interesseerde ik me alleen voor pretjes en allerlei onbetekende dingen; ik voel dat ik nu een heel ander mens ben geworden. Jij hebt het beste in me wakker gemaakt. (Wordt vervolgd) Té Den Burg (Texel) werd de eerste van de zes grote lammerenmarktcn j gehouden. Als liet schapeneiland van ons land heeft Texel de grootste lam- merenmarkt. Loven en bieden op de markt.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3