Er werd ongeveer 7000 kg. meer kaas aangevoerd, dan de vorige week Algemene Ledenvergadering Kaasconirölestalion „Noord-Holland" Wekelijks kaaspraaije en nog wal De gastvrouwe van de duizenden bezoekers verdient meer steun Toen Vrijdagmorgen de talrijke bezoekers van de derde kaasmarkt in dit seizoen het Waagplein op wandelden, werd hun door loudspeakers, die hier en daar waren opgesteld, een welkom toegeroepen. De V.V.V. „Alomaria" had voor deze ontvangst gezorgd en we konden al gauw constateren, dat vooral de buitenlanders, die in hun eigen taal werden ,aegesproken, aangenaam verrast waren, In het Waaggebouw .roffen wij de omroeper, de heer E. Arendsen, ach ter *yn microfoon en \r hij zo nu en dan de Engelsen Amcrika- ne- de Fransen, de Denen en de Noren iets ging vertellen over de bele venissen op de markt, over de kaasdragers, over de ruitertjes in de toren of over de andere bezienswaardigheden in cle stad, dan zagen 'j de ge selschappen aandachtig luisteren. De handel was vlug Verleden week waren wij niet be paald optimistisch gestemd over de hoeveelheid aangevoerde kaas en wij gaven als onze mening te kennen, dat de aanvoer op die Vrijdag, namelijk 25.000 kg. beslist te klein was. En al komt er nog steeds te weinig kaas op de markt, toch is het een goed teken, dat er gistermorgen on geveer 7.000 kg. meer dan de vorige week, dus 32.000 kg. kr.as werd aan gevoerd. De handel was vlug en de 15 sta- fabriekskaas werden verkocht pels 76.— per 50 kg.; de drie stapels boerenkaas brachten f 75.per 50 kg. op. Luidsprekers op de markt Ten aanzien van het vreemdeiingen- bezoek aan Alkmaar kunnen wij niet anders dan optimistisch zijn. Reeds op de avond vóór de Vrijdag worden door veie buitenlanders kamers be sproken in de hotels in Alkmaar en OP de morgen van de markt voeren treinen en bussen grote gezelschap pen aan. In de straten wa^ het weer druk en op het Waagplein stonden lange /ti dichte rijen langs de markt ge schaard. Toen de kaasdragers net hun werk- S'.amheden waren begonnen, richtte de directeur van de V.V.V. „Alcma- ria", de heer Rijs, door de loudspea kers een welkomstwoord tot de kaas- Jabrikanten, kaaskopers, en de heren van het marktwezen „met wiens me dewerking deze kaasmarkt van 1365 In stand wordt gehouden" en tot het gilde van kaasdragers, dat heeft bij gedragen tot Alkmaars roem, over de gehele wereld. Het bestuur van de V V.V. „Alcma- ria" hoopt en vertrouwt door het in bedrijf stellen van een geluidsinstal latie „het hare ertoe bij te dragen, dat de bezoekers van de kaasmarkt op de hoogte worden gesteld van de werk zaamheden en bijzonderheden, ook van de stad", zo besloot de heer Rijs. Een voordeel voor onze siad Het is nog niet zo lang geleden, dat wij naar aanleiding var de algemene ledenvergadering van de V.V.V ,.Alc- maria", opmerkten, dat de Alkmaar- ders wel meer belangstellin- mochten tonen voor hun V.V.V. En wij zeiden dat niet alleen, omdat de opkomst Padvinder stevue „De trossen los'' Blijkens een elders in ons biad voor. komende advertentie wordt op Woens dag en Donderdag a.s in het Gulden Vlies een feestavond gegeven door de afd. Alkmaar der „Nederiandsche Pad- vindersvei'eeniging" Opgevoerd wordt door welpen, verkenners, voortrekkers en leid(st) ers de revue „De Trossen los" waarin behalve verschillende pad vindersvaardigheden, de geschiedenis van de Alkmaarse Padvindersafd. de revue passeren, gegoten in de vorm van een zeereis met de Prinses Ma rijke van de Victorie groep naar een onbewoond eiland, tijdens welke reis Neptunus op bezoek komt. en zich op het onbewoond eiland enkele verwik kelingen voordoen. Doch de Alkmaar- se Padvinders, die tonen tot de Inter nationale broederschap tr behoren, sluiten spoedig vriendschap met de negers en op het eiland ontstaat een bloeiende padvindersafdeling. Maar meer vertellen w er niet van. want natuurlijk gaan iedere padvin der, padvindster. verkenner en gids. en vele ouders en belangstellenden naar dit feest Em verloting met veel prijzen (w.o. lekkere taarlon) welwtl. lend door de Alkmaarse Middenstand geschonken, en een gezellig strijkje zullen de gezelligheid verhogen. Voor de eers e avond, die geheel in de padviud rssfeer zal zyn, door de aanwezigheid van g nodigden van Hoofdkwartier, District etc., en voor de tweede avond, die voor een groot gedeelte is uitverkocht, zijn nog kaa ten te verkrU.-en aan de in de adver tentie genoemde adressen. Men moet sfeh echter wel haas'en nm dit jufai- leumfeest, dat K.N.A.L. „knal" wordt mee te kunnen maken. op dergelijke vergaderingen zo be droevend slecht is, maar ook, omdat uit de mededelingen van het bestuur bleek, dat het ledental nog veel ce laag is. Er is de laatste tijd veel gesproken over het vreemdelingenverkeer in Alkmaar; wellicht iedereen weet, dat de V.V.V. „Alcmaria" haar best doet om het de vreemdelingen in Alk maar zo aangenaam mogelijk te ma ken en dat men plannen heeft ge maakt en voor een deel heeft uit gevoerd om de bezoekers uit bin nen en buitenland zo lang mogelijk in de stad op te houden. Maar,voor de uitvoering van deze plannen zal men geld nodig hebben, voor grootscheepse acties zal de V.V.V, „Alcmaria" moeten beschik ker over een ruimere kas, enhoe zm men veel kunnen bereiken, als het aantal leden in Alkmaar bene den de 300 blijft.... Dezer dagen werd van bepaalde zijde opgemerkt, dat de kaasmarkt er _in de eei-ste plaats niet is voor de kaashandel, maar „voor de han del in vreemdelingen". Zo is het in ëéén geval, maar wél moeten de Alkmaarders begrij pen, dat de kaasmarkt jaarlijks duizenden, en duizenden buiten landers aantrekt, wier bezoek niet alleen een reclame is voor ons zui velproduct, maar ook een voordeel betekent voor velen in onze stad. En daarom verdient de V.V.V. „Alcmaria", de gastvrouwe van die bezoekers, veel meer steun van on ze bevolking, veel meer steun van onze middenstanders! De cijfers van het aantal leden van de V.V.V. in Egmond aan Zee bijvoorbeeld, steken wel scherp af, bij die van Alkmaar; men boekte er daar in en de afdeling is nog steeds groeiende! Alcmaria speelt tegen afdelingselftal a.s. "Zondag wordt op het Sport park een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal van Alcmaria het afdelingselftal van de NHVB. Het belooft zeer zeker een aardige krachtmeting te worden. De aanvang van/ de wedstrijd is gesteld op 2.30 u. De opstellingen luiden als volgt; Alcmaria: doel: Afink; achter; Maa- sei. en Verweel; midden: K. de Grand, Mulder en Badenhuizen; voor: Pluy- mers, Bos, Untied, Swaerts, de Buyzer. Afdelingselftal; doel Kant (Dirks- horn); achter: Doodeman (SEW) en Brak (Dirkshorn); midden: Moeyes (Winkel)), v. d. Berg (ZAP), v. d. Laan (Kaagvogels); voor: Kornhorst (Petten), Timmer (ZAP), Driehuis (Geel Zwart), Berkvens (SRC) en Neyens (ZAP), PROF. SCHERMERHORN KOMT IN BERGEN BERGEN Op 3 Jurii zal prof. W. Schermerhorn wederom, spreken in De Rustende Jager voor de afd. van de P.v.d.A. VICTORIA THEATER DE ZWARTE SPIEGEL Wie van de tweelingzusters is de moordenares?-Deze vraag trachten de dienaars van de wet op te lossen, maar ze staan voor een raadsel. Het spel van de liefde brengt ook hier ten slotte de oplossing: een dokter die een speciale studie maakt van tweelingen, wordt °P de ene (goede) helft der zusters verliefd en ontmaskert ten slotte de andere.. De rolprent heeft zowel spannende als taaie momenten. Haar beste deugd is, dat tot de laatste meter film de be zoeker in het onzekere blijft wie nu eigenlijk de moord heeft gepleegd. Het voorprogramma is ditmaal bijzonder goed. Een fraai gekleurde tekenfilm, een film uit het prachtige Zwitserland waar de ijssport hoogtij viert, en een aardig product, dat uitstekende staal tjes van acrobatiek op de schaats laat zien. CINEMA AMERICAIN disti eüws A.s. Maandag dient de letter K van Koomen tot einde K nieuwe bonkaar ten af t© halen in het kantoor aan de Ridderstraat van 9— 12 en van 24 uur. Arbeiders vonden twee landmijnen Mei voorzichtigheid ie werk gegaan Twee arbeiders, de heren van Klom penburg uit Alkmaar en Baks uit Be verwijk, in dienst van de aannemers firma J. H. de Vilder uit Beverwijk, ontdekten tot hun grote schrik gis termorgen twee landmijnen in het Sportpark. De aannemersfirma legt in opdracht van de gemeente Alkmaar rechts van de ingang van het Sportpark een voetbalveld aan en de twee arbeiders stootten tijdens hun graafwerk In een heg wal op de twee ondingen, die er vlak bij elkaar verborgen lagen. Gelukkig heeft ieder, die op het terrein aanwezig was, de grootste voorzichtigheid in acht genomen en de gemeente-politie werd onmidde- lijk van de vondst in kennis gesteld De Koninklijke Marechaussee, die ook gewaarschuwd was, heeft de Mijnen- opruimingsdienst te IJmuiden ver zocht te komen. - Gistermiddag arriveerden enkele manschappen van deze dienst, de pro jectielen werden meegenomen en zul len elders onschadelijk worden ge maakt. De werkzaamheden aan de hegwal werden ogenblikkelijk gestaakt ,in afwachting van een onderzoek, dat de Mijnenopruimingsdienst ter plaatse zal instellen. Verondersteld wordt, dat de Duit sers deze mijnen „lukraak" daar heb ben gedeponeerd en uit het vinden van deze projectielen mag natuur lijk geenszins worden opgemaakt, dat zij er met een zekere bedoeling zijn gelegd. Het is zelfs nog niet zeker of deze landmijnen direct gevaarlijk waren. Voorzichtigheid is natuurlijk steeds geboden en gelukkig is men hier te werk gegaan vclgens het begrip: „Veiligheid voor alles". AANRIJDING Op de hoek van de Molenbuurt en het Zevenhuizen kwamen gistermor gen omstreeks half twaalf een dame en een heer, die beiden een fiets bar reden, met elkaar in botsing. De wie^ rijdster, die achterop een kind ver voerde, reed namelijk geheel links van de weg en botste daardoor tegen de uit het Zevenhuizen komende wiel rijder, Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor, maar het karretje van de man zag er na de aanrijding deerniswekkend uit. De schade werd in der minne geschikt. De dame ver. volgde haar weg per fiets en de heer stapte blijmoedig met het gebochelde rijwiel op de schouder weg. ALLE DISTRIBUTIEBESCHEIDEN VERKOCHT i Bij een gehouden controle consta teerde de politie, dat door een drietal Alkmaarse gezinnen de levenmiddelen kaarten, de textieL en de brandstof- fenkaarten verhandeld waren. De kaarten waren deels in Amsterdam, deels in Alkmaar verkocht. Voor zo ver de kopers achterhaald konden worden, kl-egen zij, evenals de ver kopers, een proces-verbaal. PAARD VERDRONKEN Op het Zeglis reed Donderdagavond omstreeks zes uur een met paard be spannen voertuig. Het paard schrok plotseling, waarschijnlijk van 'n langs de weg staande melkbus en 't sprong te water, de wagen met zich meetrek kend. Door de zware wagen werd het beest meegetrokken naar de diepte en het verdronk jammerlijk KORT BEZOEK VAN DE NIEUWE BURGEMEESTER De nieuwe burgemeester van Alk maar, mr. dr. H, J. Wyteina, werd gistermorgen door de Commissaris van de Koningin in Noord Holland, beë digd. Gistermiddag bracht hjj een kort bezoek aan Alkmaar, waar hij op het stadhuis met de wethouders en de Ge meentesecretaris kennis maakte. DE DUITSE GROND WERD HEM TE WARM Een Duitser, die genoeg had gekre gen van de Heimat, glipte clandestien de Nederlandse grens over om in ons land#vacantie te houden. In Alkmaar werd hij echter aangehouden en aan het bezichtigen van de kaasmarkt kwam hij niet meer toe, want Vrij dagmorgen ging hij op transport naar zijn vaderland. DIERENBESCHERMING Zwervend is in Alkmaar aangetrof fen een flinke spaniel. Kentekenen: bruin-wit, reu, korte staart. Op de Groeneweg (Bergen) zwerft sinds geruimen tijd een klein wit krulhondje. Adres Inspecteur: O. Ver- wer, Baanstraat Alkmaar Hei stadhuis is opgeknapt, maar... wat werd er nog vergeten De Vrije Alkmaatder schrijft een prijsvraag uil Met genoegen hebben we geconstateerd, dat de voorkant van ons stad huis er na dagenlange noeste arbeid van schilders uitziet, om door een ringetje te halen. Het houtwerk zij weer keurig in de verf, de ruiten heb ben een fikse afwasbeurt gehad en alles glanst en glimt, dat het een lust is. Dat deze schoonmaakbeurt plaats heeft gehad nog vóór onze nieuwe bur gervader zijn intrek in het oude gebouw zal nemen, stemt ons tot dfuL~..e vreugde. We hebben al vele wandelaars goedkeurend zien knikken btf het voorbijgaan; iedereen is dik tevreden. Maar toch.... ontbreekt er nog iets aan! De werklieden, hoe hard en enthousiast ze het stadhuis ook on derhanden hebben gehad.... ze vergaten iets. We zagen het deze week, toen we op ons gemak het resultaat stonden te bekijken. En we zien nieuwsgierig, of er zich onder de Alkmaarders velen zullen bevinden die een even opmerkzaam oog hebben als wij. Gaat u nog eens kijken en schrijft u ons vóór Maandag 12 uur, wat zü, die de grote schoonmaak hielden, ver geten hebben op te knappen. U kunt er een boek mee verdienen! Voor de goede inzender stellen wy namelijk een goede roman ter beschikking; bij meerdere inzendingen zal het lot beslissen. En nuop naar het stadhuis. We zyn benieuwd! Nieuwe pensioenregeling voor het personeel Het kaascontrölestation „Noord- Holland" kwam Vrijdagmiddag in het Landbouwhuis in vergadering bij een onder voorzitterschap van de heer G. Nobel. De voorzitter opende deze algemene ledenvergadering met een kort inleidend woord, waarin hij de nadruk legde op het belang van een grote kaasproductie. Voorts deelde de heer Nobel mede, dat in Leiden een aanvang is gemaakt met de ver vaardiging van nieuwe kaasmerken. De notulen werden na voorlezing door de secretaris de heer Ir. D. C. de Waal, onveranderd goedgekeurd. Bij de bestuursmededeingen be vond zich o.m. een overzicht van het ledental, dat op het ogenblik 150 be draagt, te weten 38 kaas- en boterfa- brielcen en 112 zelf kazende boeren. Op 31 December 1946 waren er 181 leden, door het opheffen van twee fabrieken en het uittreden van een aantal zelfkazende boeren is het leden tal echter iets teruggelopen. PENSIOENREGELING De pensioenregeling voor het per soneel was aan de leden met vele voorbeelden en tabellen, schriftelijk medegedeeld. Ter vergadering kwa men enige vragen naar voren, die door het besfuur op bevredigende wijze werden beantwoord. Het is heel moeilijk, zoals de voor zitter opmerkte, in deze na-oorlogse tijd een regeling vast te stellen, die iedereen bevredigt. Het bestuur hoopt echter, dat de nu tot stand gekomen regeling in de practijk zal voldoen. Het bestuursvoorstel, om de statu ten aan een kleine wijziging te on derwerpen, werd door de vergade ring geaccepteerd. Deze wijziging #houdt in, dat aan artikel 2 de volgen- 'de alinea wordt toegevoegd: „Bij het verstrijken van genoemd tijdvak wordt de vereniging opnieuw schoencreme wrijfwas poetsextract Beier dan ooii" aangegaan voor jle tijd van 29 jaren, alzo eindigend op 22 Mei 1977". Uit de exploitatierekening 1947 bleek, dat er een voordelig saldo van f 3672.71 is. Het voorstel van het be stuur, om dit saldo te gebruiken voor de exploitatierekening over 1948, werd door de vergadering aangeno men. In een door de financiële com missie uitgebracht rapport werd de exploitatierekening als goedbevon- den vermeld en deze commissie ging voorts accoord met de opgestelde be groting voor 1948. WIJZIGING HUISH. REGLEMENT Vervolgens werd aan de vergade ring een wijziging in de art. 4 en 14 van het huishoudelijk reglement voor gelegd. Er bestaan namelijk verschil lende klassej^ van lidmaatschap; in verband met de grote concentratie van de melkverwerking in onze pro vincie, waardoor het aantal kaasfa- brieken nog slechts 34 bedraagt, acht te het bestuur het wenselijk, het aan tal klassen sterk te verminderen. Door het aannemen van dit be st-.ursvoorstel is het aantal klassen nu op vijf teruggebracht. Ook met de opgestelde begroting voor 1948 en het contributieschema voor 1948 ging de vergadering ac coord. Het conitributieschema luidt nu als volgt: eerste klasse, 125 ct. per 100 kg. kaas; tweede klasse 75 ct. per 100 kg. minimum f 125.derde klasse 50 ct. per 100 kg., minimum f 750.—; vierde klasse 30 ct. per 100 kg. met een mi nimum contributie f 2.000 en vijfde klasse 20 cent per 100 kg. met een minimum van f 3.000. Na de rondvraag, waarvoor geen vragen binnengekomen waren, sloot de voorzitter da vergadering. veiling arkten ALKMAAR 21 MEI 1918 Andijvie 38—55; Spinazie 9—36; Pos telein 518; Tomaten 152186; Ra barber 714; Rode kool 2832; Asper ges 42—106; Uien 11—28; Peulen 140— 156; Bloemkool IA 60—86; I 40—55; H 2038..; Komkommers 22—32; Wor teltjes 3260; Radijs 1120; Selderie 950—17.50; Selie 6—9; Sla 350—8; Nw. Aardapp. 6672; Klein 4252; Oude Aardapp. 107012.30; Aardbeien per doos 3286. WONINGNOOD EN BOUWVERENIGING BERGEN Donderdagavond hield de P.v.d.A. een ledenvergadering- waarin de heer Couwenhoven van Alk naar. het vraagstuk van de Volkshuisvesting besprak. Spr. wees er op dat het nood zakelijk is om de volkshuisvesting in eigen hand te nemen met het oog op de volksgezondheid, 't gezinsleven en het beschavingspeil. Spr. schetste gang van zaken op svoningbouw-ge- bied van deze eeuw en zette uiteen, dat het thans bestaande woningtekort pas in 1960 zal zijn opgeheven. Hier is voor de bouwvereniging nog een gróte taak weggelegd: ook in Bergen. Met de wens dat ook in Berger woningbouwvereniging zal v, orden op gericht, om met de Nationale Woning raad te werken aan de opheffing van de woningnood, besloot spr. zijn uit eenzettingen, ln de loop waarvan hij mededeelde, dat de eerste ronde van „Niét praten maar doen" f 206.000 heeft opgebracht. agenda BIOSCOPEN: A B T.: „Het boek der Wildernis" met Sabu, Joseph Calleia en Ralph Bird. Dagelijks 8 uur. Zondag 2. 5 en 8 uur. Toegang 14 jaar CINEMA AMERICAIN: „Because of him" (Kim wil op de planken) met Deanne Durbln, Charles Laugthon en Franchot Tone. Dagelijks 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur Toe- - gang tot 14 jaar onder geleide HARMONIE THEATER „Sensatie om Tosca" met Anna Magani, Gino Sinimbergh en Edda Albertini. DegeL 8 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 230 uur Toegang 14 jaar VICTORIA THEATER „De Zwarte Spiegel" met Olivia de Havilland. Lew Ayres en Thomas Mitchell. Dagelijks 8 uur, Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. Toegang 18 jaar. ZATERDAG: GULDEN VLIES: 8 uur Buurtver eniging DVV. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur 20 jarig bestaan „De Mollebonen" ZONDAG GULDEN VLIES: 8 uur „De R< krans" EGMOND AAN ZEE CINEMA HOLLANDIA: 8 uur De sleutels van het Koninkrijk BERGEN Zaterdag en Zondag DE RUSTENDE JAGER: 8 Pro fessoren en 1 meisje". Maandag, Dinsdag en Woensdag DE RUSTENDE JAGER: „Geef hem muziek", een Jascha Heifets muziek film. „KIM WIL OP DE PLANKEN" Een wel zeer grappig en geestig nummer uit Deanne Durbin's filmre pertoire, dat zo langzamerhand aardig uitbreidt ,is het nieuwste: „Kim wi! op de planken", een Universalfilm. Naast Deanna staat in dit luchtige en zwierige niemandalletje een acteur van groo't formaat: Charles Laughton en samen hebben ze van deze film een genoeglijke, geslaagde rolprent ge maakt, waarin Deanna met haar zang de aaptrekkelijkheid vergroot. De po. pulaire Hollywoodse nachtegaal met haar zilveren stemmetje en has.r gro te charme boekt in dege jongste film weer de gebruikelijke successen, zij laat het grote publiek van enige g-ia de zangnummers genieten en zet het de sprankelende humor voor n de toneelcarrière van het eenvoudigs, handige dienstertje uit een groot Amerikaanse restaurant. Kim w'1 op de planken en ze komt er ook op, dank zij haar aardige gezichtje, haar mooie stem en.... haar handigheid. „Because of Kim" is een gezonde, pittige film. Vooraf brengt de Cinema een goed uitgebreid journaal. HARMONIE THEATER SENSATIE OM TOSCA Een goedkope 'titel voor een werkelijk groots Italiaans film werk: verzorgd, zoals wij van de Italianen gewend zijn groots van montage en individueel zeer goed spel. Deze film gaan zien betekent een avond wél besteden. Wij bewonderen in het Italië van het verzet in de laatste wereldoorlog de moedige mannen en vrouwen rond om de hoofdfiguren in de Opera Tosca in hun hulp aan een belangrijke Engelse spion. Er vallen slachtoffers o.a. in de ont roerende figuur van de Pools-Joodse musicus, zoals zovele millioenen Joden het slachtoffer zijn geworden van het Duitse barbarisme. En nu Een film die tot bezinning stemt. Vooraf uitgebreide journalen. A. B. T. HET BOEK DER WILDERNIS N.V. Filmverhuurkantoor Nederland presenteert deze week in het Alk maars Bioscoop Theater niéts minder dan de kleurenfilm „Het boek der wildernis" (Jungle Book) naar het be kende boek van Rudyard Kipling. Het is een aardige film, sprankelend van goede, gezonde humor, spannend en romantisch van het begin tot het ein. de. Het verhaal is bovendien ditmaal in een originele vorm gegoten: de ge hele historie berust namelijk op een echt Indisch verhaal, dat een verha lenverteller in Khaniwana aan een charmant Engels meiske vertelt. De kleuren zijn fraai en bij het zien van deze film krijgt men bijna de illusie, dat men zelf met de kleine, donkere Nathoo door de dichte oerwouden zwerft, onder de wolven verkeert en Shere Kann najaagt. Tenslotte krijgt Nathoo wat practisch elke filmheld in elke film ten deel valt: een lief tallige, charmante levensgezellin. Het spel van Sabu. Joseph Calleia en Patricia O'Rourke is zeer te waarde ren. BIOSCOOP „DE RUS" BERGEN Dit weekend draait de hoofdfilm „Acht professoren en één meisje". De film speelt in New-York, waar 8 profs ln één huis wonen en werken aan een encyclopaedie. Voor nadere gegevens voor een dialect moet een hunner zich met de buitenwereld in verbinding stellen en hij maakt kennis met een nachthuiszangeresje, die hem bij zijn werk kan helpen. Een vriend van haar, een gangster, moet vluchten en wil met haar trouwen, omdat zij dan niet tegen haar ir.an kan getuigen. Na veel komische ge beurtenissen doet zij een betere keus en trouwt haar professor. Van Maandag af draait de film „Geef hun muziek". Frankie vormt met n°8 enkele boefjes een gangsters groepje. Hij komt in de concertzaal terecht waar Jascha Heifets concer teert. De muziek geeft een ommekeer in zijn leven: hij vlucht van huis en komt op een muziekschool terecht^ waaraan begaafde kinderen gratis lef wordt gegeven. Een, met recht, idyl lische film, waarvan alleen de muziek reeds een gang naar de Rus waard is. CINEMA HOLLANDIA HEILOO De film van de komend® week is „De Sleutels van het Konink rijk" naar het gelijknamige boek van de schijver Cronin. In de hoofdrollen: Cregory Peck, Thomas Mitchell, Vincent Price, Ros® Stradner cn Roddy Mc. DowbI!. j

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2