In het Jadhuis nam men afscheid van het Tribunaal „Het recht heeft gésproken, het woord aan de barmhartigheid" Zoals overal in het land, zal het Tribunaal in Alkmaar op Dinsdag I Juni ophouden te bestaan. Gistermiddag om drie uur was de raadzaal van het stadhuis tot de laat* •te plaats bezet met belangstellenden, die de openbare slotzitting van Tri bunaal bijwoonden. Voor de laatste maal hanteerde mr. A. Schcnkeveld in zijn functie van president ea voorzitter van de eerste kamer de voorzittershamer en in ■Un afscheidswoord gaf hij een overzicht van de werkzaamheden vanal £5 Juni 1946, de dag waarop de eerste zitting plaats vond. j Mr. Schenkeveld richtte woorden van welkom tot de Hoge Autoriteit, mr. J. Verdam, de voorzitter van de Hoornse kamer, mr. J. P. Windhau- sen, tot de leden en de secretarissen van het Tribunaal en hun dames, tot de loco-burgemeester van Alkmaar, de burgemeester van Hoorn, de vroe. gere geest- Uke verzorgers In de interneringskampen, de deken en de le den van de balie, de commissaris van politie, de vertegenwoordiger van de districtscommandant der Rijkspolitie, de vertegenwoordiger van het Neder lands Beheersinstituut, de vertegenwoordiger van de Stichting Toezicht Po. litieke Delinquenten en de vertegenwoordigers v. de voormalige illegaliteit, SAMENWERKING „OVER DE HELE LINIE" Mr. Schenkeveld roemde de samen werking „over de gehele linie", de samenwerking met de Hoge Autori teit en die tussen de leden onderling. Deze laatsten hadden zich uitstekend van hun taak gekweten, de ervaring met de lekenrechtspraak is voortref felijk geweest. Ook het secretariaat en de griffie hebben tot volle tévre- denheid gewerkt. De president bracht voorts dank aan de opperwachtmeester Smits en zijn mannen en aan de parketwacht, die een grote ijver hebben betoond. En niet In de laatste plaats was de samenwerking met de P.O.D. (later de P.R.A.), het N.BI. en de Stichting Toezicht Politieke Delinquenten zeer goed geweest. SCHADUWPLEKKEN .Waren er dan geen schaduwplek ken?", zo vroeg mr. Schrnkeveld zich af. Natuurlijk waren er onvolkomen heden. In dit verbannoemde hij het gemis van een Openbare Ministerie Het Instituut van voorwaardelijke buitenvervolgingstelllng had enigs- rins onbevredigend gewerkt. Het grootste deel van de te berechten personen was zonder rechtspraak uit de kampen verwijderd. Het ergste van alles noemde mr. Schenkeveld het feit, dat er op 1 Mei jl. nog 4404 personen in de interne ringskampen /verbleven, dlc nog niet berecht waren. „Zij weten niet waar re aan toe zijn, zij vragen zich af, hoe lang zij nog moeten zitten". In ieder geval zal de laatste nog wel een jaar moeten wachten. DE CIJFERS Vervolgens versterkte mr. Schenke- veld in zijn overzicht enige cjjfers van de werkzaamheden. De beide kamers van het Tribunaal i hadden in 182 zittingsdagen, in het to. taal 981 zaken behandeld. Het aantal delinquenten, dat terecht ges-aan had. bedroeg 865 en er reste ren nu nog 32 zaken. Meestal werd een internering opge- fe'd dievarleërde van 3 maanden tot" drie Jaar. De beschuldigden waren vaak de kiesrechten ontnomen en hun werd soms ook het recht onttegd, voor enige tijd een bepaald ambt ot beroep uit te oefenen. Ook werd er meermalen een ver beurdverklaring uitgesproken tot zeer hoge bedragen. HET INSTITUUT IN LIQUIDATIE Thans Is ons Instituut in liquidatie aldus mr. Schenkeveld' en hij deelde mede. dat de berechting na 1 Juni alleen door hem en mr. Windhausen, als kantorureohter-plaatsvervangers, ter hand zal worden genomen. De secretaris, mr. de Groot, zal als iitbstituut-griffler worden toegevoegd en van bet lagere personeel zullen twee dames de werkzaamheden voort zetten. Uiteraard hebben de juristen van het Tribunaal en de leden in de afge lopen tijd vele ervaringen opgedaan. Mr. Schenkeveld vertelde Iets van die ervaringen en hij trachtte een oor zaak ie vinden va» het feit, dat het schuldbesef van de meeste berechte personen steeds minder werd. De president betreurde het, dat de wetgever verkeerde wettelijke termen had gebezigd, vooral het woord „poli tieke delinquent" had piet veel goeds uitgewerkt v De oproep tot barmhartigheid was zijns inziens ook te vroeg gedaan. „Nu het recht heeft gesproken, Is het «oord aan do barmhartigheid. Wij moeten m-dewerken aan de verbe tering van hen. die van het rechte pad zijn afgeweken. WIS moeten hen op het reeh'e pad terugbrengen, tot heil van de miAtsebappü", z0 besloot mr. Schenkeveld z'Sn toespraak. VELE WOORDEN VAN WAARDERING De Hoge Autoriteit, de president van het Gerechtdot te Amsterdam, mr. J. Verdam sprak vervolgens enige woorden van dank en hij ga' als zijn mening te kennen, dat het lekenele- ment in deze rech spraak „was mee gevallen en zelfg gewenst bleek te lijn". Alle z£ken waren serieus en onpar- tydig behando<a en hij bracht hul de vojr de wijze, waarop het Tribu naal in Alkmaar de taak had vol bracht. De voorzittervan de Hoornse ka mer, mr. J. P. Windhausen richtte zich in het bijzonder tot mr. Schenkeveld die hij dankte voor de voortreffelijke algemene leiding. Een van de oudste leden van het Tribunaal, de burgemeester van Eg- mond aan Zee, de heer Nielle sprak een hartelijk dankwoord tot de beide voorzitters voor hetgeen da leden in die twee jaar van hen hadden geleerd. Tenslotte was het weer de beurt van mr. Schenkeveld. die ook namens mr. Windhausen de sprekers dank *eg de voor hun vriendelijke woorden. Zijn chef-de bureau, de heer van Helden, die binnenkort naar Indone sië zal vertrekken, kreeg van hem een grote pluim. Deze had „letterlijk voor alles gezorgd" en als blijk van waardering kreeg hy een verzetsboek, de levensroman van Jdhan Post, Maandag 31 Mei is de letter S van Smit tot einde S aan de beift-t voor het afhalen van nieuwe bonkaarten In het distributiekantoor, aan de Rid derstraat van 9—12 en van 2—4 uur AUTORIJLES Donderdag gaf een dame, die in een lesauto, vergezeld ran een instructeur proefreed, op de hoek van de Juliana van Stolberglaan en de Verdoesstraat vol gas in plaats van op het rempe daal te drukken. De instructeur greep- onmiddellijk naar de handrem maar kon niet voorkomen dat de auto het trottoir opreed, een tuinhek en het trottoir ver nielde, een boom omverwierp en zelf zwaar beschadigd werd. sim schoencreme wrijfwas poetsextract „Beter dan ooit" Bond van Zuiveliabrieken VERVOLG VAN PAG. 1 NIECWE LEDEN De vergadering gaat er mee accoord dat de Coöp. Melkinrichtingscombina tie M. L C. A. te Alkmaar als gewoon lid en de heer W. T. Lettinga als bui tengewoon lid worden toegelaten. De heer C. Donker deelt namens de daartoe benoemde commissie mede, dat de Rekening en Verantwoording over 1947 goed zijn bevonden. De Ba lans van de Afd. Alg. Zaken sluit met een nadelig saldo van f 4.618.86, die van.de afd. Coöp. Magazijnen met een voordelig saldo van f 1.585.06. Het saldo van de laatste afdeling zal op de rekening reserve dezer afdeling wor den geschreven. Voor de afdeling Alg. Zaken zal een bedrag van f. 4.618,86 geheven worden op het voorschot van 50 cent per 1000 kg. in 1946 verwerk te melk. Na de aanbieding van het jaarverslag over 1947 wordt het voorstel van het bestuur om de Commissies voor de kaas resp. boterkeuringen te vervan gen door één .^Commissie voor de Kwaliteitsverbetering der Producten" aangenomen. DE TECHNISCHE DIENST De heer H. van der Grijp, hoofd- ing. van de/Technische Dienst van de FNZ, houdt vervolgens een zeer ge waardeerde heldere uiteenzetting over het werk van deze dienst. De* voor zitter wekt de vergadering op, steeds gebruik te maken van de service, die deze dienst biedt bij het aanschaffen van apparaten en werktuigen voor de bedrijven. MELKERSCURSUS De Rijkszuivelconsulent, Ir. C. Ver- schopr, brengt een kort verslag uit over de in 1947 gehouden melkerscur sussen en doet enige mededelingen over het vakonderwijs dat door het consulentschap wordt gegeven. In to. taal hebben dit jaar 200 mensen aan de melkerscursussen deelgenomen. Tien procent hiervan bestond uit vrouwelijke deelneemsters. Van de candidaten behaalde 80 procent het diploma. De belangstelling voor het vakonderwijs en de cursussen neemt gelukkig steeds toe en thans telt Nrd- Holland 1926 gediplomeerde melkers. In het winterseizoen zullen weer verschillende cursussen worden ge geven, om. voor fokcontröle vereni gingen. melkcontroleurs, bacteriolo gen en kaasmakers. De voorzitter stelt de vergadering1 vervolgens op de hoogte van de agen. da van de op 31 Mei a.s. te Amster dam te houden vergadering van de F.N.Zwaarna Ir. G. Kranen een- toelichting geeft op het vraagstuk vwo de bindende besluiten. iiq MELK, BOTER EN KAAS BON VRIJ? Bij de rondvraag wordt o.m. de! vraag gesteld, of de melk eu de melk producten nu eindelijk niet distribu-' tievrij gesteld kunnen worden. Op verzoek van de voorzitter van de FN Z, de heer Linthorst Homan, die deze vergadering gedeeltelijk bijwoont, gaat de heer Geluk, secretaris van de F.N.Z. op deze veelbsprokeh kwestie Hoewel de melkproductie op het ogenblik vrij groot is en een ophef fing van de melkdistributie op handen schijnt te zijn, moet men toch niet te snel in de mening verkeren, dat alle, melkproducten, van de bon kunnen. In de winter zal de productie teruglopen en hoewel boter- en kaasoverschotten nog moeilyk geëxporteerd kunnen worden, zal ons land mceten trachten, in de toekomst weer een vooraan staande plaats op de buitenlandse markt in te nemen. De heer Geluk zou het zee* onver standig vinden, dè distributie van De kaasmarkt De stroom houdt aan De stroom van bezoekers aan onze kaasmarkt houdt niet op. Er waren er gistermorgen beslist niet minder, dan de vorige week en alles wijst er nu al op, dat binnen enkele weken het hoogste punt van alle seizoenen zal worden bereikt. In ons blad van gister meldden wy reeds, dat de bezoekers een aardige attraetie wacht De boten voor de rond vaarten door en buiten Alkmaar la gen voor de eerste maal gemeerd aan de kade van de Voordam en hoewel wy niet kunnen zeggen, dat de belang stelling voor dergelijke tochten over weldigend was, toch werd er van de ze gelegenheid al dankbaar gebruik gemaakt. Als het weer volgende week iets minder guur zal zijn en als ieder vol doende van deze rondvaarten op de hoogte zal worden gesteld, dan zullen wij de boten zeker vele malen op een dag door de grachten en singels zien varen. De kaasmarkt zelf, gaf weer het ge. wone beeld. In groot vierkant stonden de lange rijen bezoekers opgesteld, er waren vele buitenlanders, doch ook grote" gezelschappen uit ons land. Wij zagen een groep vrouwen uit Rotterdam, honderden schoolkinderen en enige tientallen adelborsten. Ook ditmaal werden de bezoekers door middel van luidsprekers van de gang van zaken op de markt op de hoogte gesteld. Er werd een hoeveelheid van 32.500 kg. kaas aangevoerd, waar onder 13 stapels fabriekskaas voor f 77.50 per 50 kg. en 7 stapels boerenkaas voor dezelfde prijs. Jubileumavond Berger Bridgeclub BERGEN Donderdagavond vierde :de Berger Bridge Club, opgericht door de heren F. Kamstra en J. M. de Lan ge, haar 12/2 jarig jubileum in de Rustende Jager. De voorzitter der B.B.C. de heer J. Vasbinder, opende deze feestavond met een woord van welkom, waarin hij enige hoogtepunten uit het be staan der BBC - memoreerde. Namens de Ned. Bridge Bond sprak de heer F. H. -Plas, die de BBC geluk wenste met haar jubileum en bloe men aanbefod. Tevens waren er bloe men aanwezig van 3 Bridge Clubs uit de omgeving. Een bijzonder woord van waarde ring voor de tegenwoordige leider, de heer Jansen is hier zeker op zijn plaats. Door het Cabaretgezelschap „Onder eigen vlag" werd vervolgens een Non stop Cabaret-revue gepresenteerd on der de titel „Zeg het met een lach". Zeer geappreciëerd werd Klaas Ko men, die met zijn originele kwinksla gen de. aanwezigen een zorgeloze avond heeft bezorgd. Aan het einde van de avond ver plaatsten de aanwezigen zich naar de dancing, waar een gezellig bal volg den met de Sonny-Band o.l.v. de hr. Sombroek. De BBC mag zich verheugen in een zeer geslaagde avond, Prof. Schermerhom sprak voor de Partij van de Arbeid Het waarom van de na-oorlogse politiek melkproducten op te heffen. De tij den zijn moeilijk en de export is van zeer grote betekenis en belangrijker dan een verhoging van het Rantsoen boter en kaas of algehele opheffing van de distributie van deze producten Om vijf uur sluit de voorzitter de vergadering. HARMONIE THEATER KLOKSLAG TWAALF Op het moment dat de klok twaalf slaat en het oude jaar plaats moet maken voor het nieuwe, vermoordt zij haar man, maar op hetzelfde mom out spreekt ze de wens uit, dit jaar nog eens te mogen over doen. Zij wordt inderdaad in de gelegenheid gesteld ora dit jaar nog eens te leven, en dan begint voor haar het spel op leven en dood. Want zij weet, wat er dit jaar zal'gebeuren, maar tracht het noodlot te dwingen een andere wen ding te nemen. Dan ziet men het spel van liefde en zelfopoffering, doch het baat niet, haar man komt steeds weer in de verleiding etT zwicht tenslotte. Door een val*van een balcon wordt hij verlamd en hiervan geeft hij zijn vrouw de schuld, die toch alles in het werk stelde om hem voor het •noodlot te behoeden. Wat het eind van dit vreemde lied? Het noodlot voltrekt zich, maar het individu is even sterk. Een typische film, die wij met ge noegen hebben gezien. Er is e i uitgebreid voorprogram ma. CINEMA AMERICAIN Voor een goed gevulde zaal hield Prof. Schermerhorn Donderd.-avond het Wapen van Heemskerk een plei dooi voor het democratisch Socialis me in het algemeen en het in Neder land gevoerde na-oorlogse regerings beleid. Wij zijn, zo zeide spr. in Mei 1945 met een naar lichaam en geest ver zwakt volk en met 1/3 van ons natio. naai vermogen minder, op de kale plan ken begonnen. Ia dè chaotische tijd na de bevrijding zijn er soms rare din gen gebeurd, maar hiervan moet men vooral geen politiek maken. Aan deze dingen Is geen enkel politieke partij welke dan ook ontkomen. Belangrijk is alleen, dat er met taaiheid tegen gestreden is, en dat we de ergste uit wassen te boven zijn. Er zijn op 't ogenblik vele dingen die te wensen over' laten. Er is de spanning tussen lonen en prijzen, er zijn de vele economische en ander maatregelen, die de mensen in hun bewegingsvrijheid belemme ren. Deze dingen zijn lastig en werken op ons humeur en er wordt gekan kerd. Maar we moeten één ding vooral niet vergeten. Al deze belemmerende bepalingen en .maatregelen, gebeuren alléén om grote ongelukken te voor komen. om het nationale Inkomen zo redelijk mogelijk te verdelen, om on ze gezamenlijke armoede zo dragelijk mogelijk te maken. Bij de beoordeling van'het regeriugs beleid gaat het om deze vraag: of het gelukt is ons volk In de na-oor logse chaos voor de ondergang te behoeden. Alle maatregelen, met name de -fi- nantiële politiek van Lieftlnck, zijn er op gericht geweest om het econo mische leven weer op gang te brengen en om grote ongelukken te voorkomen De regering had ook kunnen doen als in Frankrijk, d.w.z. ze had veel dingen vrij ofc zijn beloop kun nen laten, maar dan hadden we pre cies als daar, een grote 'waardevermin dering van het geld en een uitgebrei de kapitaalsvluoht gekregen. In dit opzicht is het naoorlogse Ne derland te vergelijke met het Duits land van na 1918. We moeten ons niet blind staren op kleinigheden, maar 'al deze dingen zien tegen de achtergrond van de situatie waarin geheel West- Europa thans verkeert. Groot verschil mei voor de oorlog Wanneer we de voor-oorlogse po litiek -met de na-oorlogse vergelijken zijn er grote" verschillen aan te wij zen. Voor de oorlog kon er geen ver- RECTIFICATIE KERKDIENSTEN KOEDIJK A.s. Zondag zal des na middags om 3 uur de noodkerk van de Ned. Herv. Gemeente geopend wor_ den. Voorgangers zijn Ds. H. Bier man en de heer A. Slager, 't Kerk koor van Bergen zal enige liederen zingen. Met deze opgave vervalt die in de Kerkdienstenlijst van Vrijdag. ZEDENDELICT Een 23-jarige jongeman is door de kinderpolitie aangehouden in verband met het plegen van een zedenmisdrijf. GEEF HEM DE RUIMTE We hebben George Formby wel doller dingen zien doen, dan in deze film, waarin hy om ruimte vraagt. Halverwege deze film zegt hy: „Ik voel me net een idiote goudvis" en pas op het einde kan hy eens flink spartelen. Dan pas gebeuren die erge wilde dingen. Eigenlijk is er genoeg om je te amu seren, nog steeds bespeelt hij de banjo, hij zingt z'n liedjes en vervult hier de rol van dubbelganger van een be_ roemd zanger. Er zijn allerlei moeilijkheden na tuurlijk, doch George redt zich best. We zeiden het al: „niet zo dol, maar toch wel aardig." A.B.T. KOZAKKENBLOED De film „Kozakkenbloed" schetst ons een episode uit de geschiedenis van het Öude Polen, toen de Kozak ken in dit land zich met alle midde len verzetten tegen het beleid van de prinselijke gouverneurs. Er ont brandt een felle strijd tussen Tarras Boulba, de beruchte leider van de Kozakken en prins Zamnitsky, omdat de laatste een drinkverbod heeft uit gevaardigd, waarover de* Kozakken natuurlijk slecht te spreken zijn. De zoon van Tarras laat zijn vader met diens vazallen echter in de steek, om dat hij Marina, de dochter van de prins liefheeft. Bij de bestorming van- Zamnitsky'3 kasteel vallen vele doden, maar uiteindelijk boeken de Kozak ken een duur gekochte overwinning. Kozakkenbloed is een oudere, maar zeer te waarderen rolprent met in de hoofdx-ollen Harry'Bauer, die een prima vertolking van Tarras geeft, Anthoriy Bushell als zijn zoon 'An- dries, die Marina (de charmante Pa- tricia Roe) liefheeft. Het uitstekende programma wordt gecompleteerd door een aardige bij-filtn „Twaalf meisjes in de prairie." VICTORIA THEATER ALADDIN IN BAGDAD. Hoe een gewone jongeman, <lie zich dagelijks met zijn zakkenrollende, vriend in de straten van de stad op houdt, kans ziet een prinses te trou wen, zien we in de film die deze week in de Victoria draait. Maat daarvoor zijn we niet in Amsterdam, maar in Bagdad, waar het wemelt van oplich ters en gesluierde, bovenaardse schoon heden. Een van hen is de dochter van een Sultan; zij heeft haar zinnen ge zet op een brutale jongeman, die in haar draagstoel binnendrong en na tuurlijk krijgt ze hem, dank zy de wonderlamp, die de jongeman Alad- din na vreselijke avonturen in een griezelige grot te pakken weet te krij. gen. En Abdqllah, de zakkenrollen de vriend krijgt natuurlijk ook de vrouw van zijn dromen en de boze surrogaat-sultan sterft een welver diende dood. Arabië is het land van de onbegrensde mogelijkheden, dat zien we maar weer in deze film. We krijgen af en toe een weë smaak in de mond bij het zien van al die Bagdadse, zoete romantiek en het zag groen en geel voor onze ogen door de felle kleuren, maar dat neemt niet weg, dat we een plezierige avond hebben gehad. De hoofdrollen warén van Cornol Wildo, Evelyn Koyos en Phil Silvers. In het voorprogramma draait een bijzonder aardig tekenfilmpje en .een interessante film van otters. BIOSCOOP „DE RUS*» BERGEN „Vivere in Pace" (In vrede leven) is een film. die in de laatste dagen van de oorlog in een dorpje op een boerderij in de bergen van Italië speelt. De boer Tinya, heeft naast een dienst weigeraar ook nog twee Amerikaanse krijgsgevangenen, waaronder een ne ger onderdak verleend. De enige Duitser, in het plaatsje achtergebleven, ontmoet de neger en hierdoor ontstaan veel verwikkelingen Een film met zéér sterke spelmo menten, zij draait van 28 tot 30 Mei. Van Maandag af draait de Neder landse film „Feest in de Jordaan", een goed rolprent uit eigen land, met artisten van naam uit het volksto neel, o.a. het echtpaar Bouber, Joh. Elsensohn, Annie Verhulst, Sylvaln Poons en nog vele anderen. Een typische Jordaanfilm met „een lach en een traan". In het bijprogramma een fraaie film van het matrozen-opleidingsschip Pollux en het 80-jarig jubelfeest van het KNGV te Arnhem. CINEMA HOLLANDIA mogensheffing ineens van x a 2 pCt. geheven worden. Nu zal men dank baar zijn er met een dergelijke hef fing af te komen. Ih het vóór-oorlogse Nederland werden „oud en arm" en de werklooshéid als normale verschijn selen aanvaard. In 't zo verarmde na oorlogse Nederland zijn wij in staat jaarlijks 130 millloen gld. op te bren gen voor de uitkering aan de Öuden van Dagen. Een gedeelte van ons volk droomt nog altijd van terugkeer van de .nor male tijd" en de vrije économie. Spreker vroeg zich af, 'wanneer de tijd eigenlijk normaal was.' Wanneer reeds in 1880 in de kop van Noord Holland 5 Boerderijen tegelijk aan de paal gingen, was dan de tijd normaal? Of waneer we denken aan de voor oorlogse landbouw-crisis-politiek? ..Vrije economie ten einde" Persoonlijk geloofde spr. niet aan een zgn. normale 'tijd. Het gaat slechts hier om, hoe de mogelijkheden vandaag de dag liggen en hoe we ze zo gunstig mogelijk kunnen maken voor b.v. de komende 50 jaren. Ook de vrije, econo. mie bestaat niet meer. Wanneer er ^internationale tarwe-overeenkomsten een overeenkomsteen voor rubber en andere stapel producten door 3/4 van de wereld worden aangegaan, dan kan er toch geen sprake meer zijn van vrije economie! Wij moeten slechts dit ene doen. De grote lijn in het oog houden pn terwille van die grote lijn dit huidi ge gezag aanvaarden omdat er geen andere mogelijkheid is. Communisme en - Conservatisme. Wij wijzen het Communisme princi pieel af, omdat op den duur geen sa menleving houdbaar is, waarin geen vaste levensnormen bestaan. Op le- levensbeschouwelijke gronden wijzen wij het Communisme af omdat het doel niet de middelen heiligt. Ook het Conservatisme wijzen wij af, dat uit pure behoudzucht slechts de weg van gisteren wil gaan. Er schuilt een diepe tragiek in het feit dat de Christelijk* partijen thans verdedigers geworden zijn van een systeem, het kapitalistische, dat ge baseerd is op de laagste hartstochten in de mens. De wereld verandert, en wanneer wij niet bereid zijn dat té zien en de vormen van onze samenleving daarbij aan te pasen, dan gaan we teil onder .Moge Nederland het inzicht en kracht opbrengen, om uit eigen vrije wil datgene te doen wat noodzake lijkerwijs geschieden moet in een tijd dat het nog kan, moge het de energie hebben tussen de beide uitersten die brede middenweg te vinden, die we oeten gaan om van onze kreupele democratie een hechte, democratische socialistische samenleving re maken, besloot spreker De Indo..cs5Ncnc poli. lok Na de pauze trad het politiek ca baret op, waarna prof. Schermerhorn op een vraag var. de heer Zeeman, nog het Indon.sische vraagstuk be handelde. Ook hierin, zo zeide spr hebben vrij slechts rekening te houden met de grote lijn, die door alle gebeurtenis, sen heen loopt. Wy hebben te kiezen: terug naar ds voor-oorlogse koloniale po'kiek, -die ongetwijfeld zijn zegeningen heeft ge. had, of een progressieve politiek met als doel het zelfbestuur van Indonesië met alle kinderziekten en fouten, daar aan verbonden. Voor dit laatste strijdt de Partij van de Arbeid. Wij staan in Indonesië nog voor grote moeilijkheden én wat de toe komst betreft was spr. niet optimis tisch gestemd. Aan het begin van de avond sprak Eibert Meester, de secretaris van „Nieuwe Koers" nog een opwekkend voord tot de jongeren en wéés met nadruk op de grote verantwoordelijk heid die de jongeren t.a.v. de toekomst van ons land en West-Europa hebben. agenda HEILOO „Muziek voor millioenen" draait de komende week in „de Rus" Mike (Margaret O'Brlen), 'n parman tig meisje gaat haar zuster Barbara- (Jane Allyson) opzoeken in New- York. De ontmoeting kost Barbara haar baantje en er gebeuren meer on. aangename dingen; de ergste echter gelukkig bijna! Een goed gespeelde film met uit muntende'muziek en,een slot dat door zijn vele complicaties wel zeer aan trekkelijk werd. A. B. T. Kozakkenbloed met Harry Bauer en Patricia Roe. Dagelijks 8 uur Zondag 2, 5 eif 8 uur. Toeg. 14 jaar CINEMA AMERICAIN: Geef hem de ruimte met George Formby. Dag. uur Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. Toegang alle leeft. HARMONIE: Klokslag Twaalf, met Louis Hayward, Joan Leslie en Ri- chard Baschart. Dag. 8 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur Woensdag 2.30 u. Toegang 18 jaar VICTORIA: Aladdin in Bagdad, met Cornol Wildo, Evelyn Koyos en Phil Silvers. Dag. 8 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur Woensdag 2,30 uur Toeg. tot 14 jaar onder geleide. Zaterdag GULDEN VLIES: 3 Muziekschool Zwaag. Uitvoering. v Maandag GULDEN VLIES: 8 uur, ..Comcdift" met „Glazen speelgoed".

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2