Wat Alkmaar Bath zal bieden nu officieel bekend! NON STOP REVUE Sportmiddag Heiloo bewees wat goede samenwerking vermag! SCHRIJFBL0CS Salon Pauljéka BIJKANTOOR te ALKMAAR Het programma voor het bezoek van de Engelse gasten van 11 tot en met 15 Juni a.s. is nu officiéél vast gesteld. En om maar met de deur in h«is te vallen: Vrijdagmiddag 11 Juni om 1 uur komen ze na een bootreis via Hoek van Holland in Alkmaar san. Eerst wordt er dan geluncht in Het Gulden Vlies, samen met het gehele sportcommité, de pers. en propagan- da-commissie en een afgevaardigde van elke voetbal- en zwemvereni ging. Na de lunch: kennismaking met de Hollandse pleegouders in de grote zaal van Het Gulden Vlies en om half vier officieële ontvangst ten stad. huize door het gemeentebestuur. Dan wordt het avond: turndemon- stratie met het beste, dat de plaatse lijke turnclubs te geven hebben. Uit de verschillende revue's, door de verenigingen de voorbije winter opge voerd, zullen gedeelten ten tonele worden gebracht in een programma, dat voor deze gelegenheid uitsluitend door genodigden te zien zal zijn. Zaterdag wordt een dag van varen en rijden. De morgen is bestemd voor een rondvaart door Alkmaars grach ten, de middag voor een autotocht. Voor dit laatste moet men beschik ken over een 15-tal luxe auto's voor 55 personen, buiten de bestuurders. Om met Dagboekanier te spreken: „Wie, o wie?" Adres: heer de Rie, Stuartstraat. De Zaterdag is ook voor de voet ballers: 's avonds 7 uur Alkm. Boys— Bath City. Na afloop een diner in het Victory-hotel met het sportcommité, de Boysspelers en hun dames en de pers- en propaganda-commissie. Voor de Zondag staan er 's middags om 2 uur zwemwedstrijden in de Overdekte op het programma. Van daar gaat het om 4 uur in Jan Ple- ziers met de Postharmonie voorop naar de muziektuin, waar een thee zal worden aangeboden. En 's avonds om 7 uur op het Sportpark Alcma- riaBah City met overigens hetzelfde recept als de avond daarvoor. Alleen natuurlijk nu de withemden aan het diner, dat bij Koekenbier aangeboden wordt. Maandagmorgen om half tien start men met autobussen voor een bezoek aan Volendam en Marken. In Hotel Gymnasiasten en studenfen deden Lucas Rotgans uitgeleide Talloos velen brachten Zaterdag een laatste groet aan Lucas Rotgans, die de vorige week door een droevig ongeval om het leven kwam. In de Kapelkerk werd door Ds. J. Dikboom «en korte rouwdienst gehouden, waar in de vele kerkbezoekers gelegenheid kregen de zo zwaar getroffen ouders de hand te drukken. Ds. Dikboom ïas de 103-Psalm en hield een korte toe spraak, de organist speelde het prach tige slotkoor uit de Matthauspassion „Wir setzen uns in Tranen wieder" en het „Abide with me". Onder de aanwezigen bevonden zich de vier Ned. Herv.-predikanten. Een schier eindeloze stoet studenten, V.C. J.C.-ers, gymnasiasten en andere be langstellenden volgde daarna de laat ste gang van de jonge Alkmaarder. Een schat van bloemen werd in een aparte koets meegedragen. Op het kerkhof stond men rijen dik om de groeve, waaraan gesproken werd door de heer C. Termaat namens de V.C. J.C. en door een studiegenoot van de overledene namens de Amsterdamse •tuden ten. Aan het graf van deze oud-voorzit ter van „Autoi Esmen'' zagen wij leerlingen, oud-leerlingen en leraren van het Murmellius gymnasium. Het was voor de ouders van Lucas Rot gans een troost, dat zo velen die hun zoon in zijn korte, maar rijke leven gekend heeft, hen deze middag ver gezelden bij deze zware gang. NATIONALE RECLASSERINGSDAG Evenals het vorig jaar hebben de samenwerkende Reclasseringsinstel- lingen, waarvan de grootste zijn het Nederl. Genootschapq tot Zedelijke ver betering der Gevangenen, de Rooms- Katholieke Reclasseringsvereniging, 't Leger des Heils en de Prot. Chr. Re classeringsvereniging, het voornemen een Nationale Reclasseringsdag te houden. Deze collectedag zal gehouden wor_ den op Zaterdag 5 Juni a.s. Perso nen, die zich als collectant (e) voor 5 Juni a.s. willen beschikbaar stel len, worden verzocht zich bij het se cretariaat aan te melden. Het plaatselijk comité: N. IJpma, Laiigestraat 69, voorz.; N. C. Bijl, Rozenstraat 14, secr.; A. J. Visser, Westerweg 147, penningm.; D. M. Kuysten, Dahliastraat 23; J. A. Veenhuizen, Rozenstraa. 10; Mr. F. Zeiler, Bergen; Majoor ter Tellegte, Limmerhoek 40. VEIL1NGOMZZET L.G.C. BR OP LANGENDIJK De omzet over do maand Maart bedroeg een be drag van t 938.4-96.20 en in dc maand Anril f 412 808.14. Spaander te Volendam zal gedineerd worden, dan gaat de tocht verder naar de hoofdstad en hier vindt dan de (traditionele) grachtentocht plaats. Dinsdagmorgen kunnen de gasten winkelen, afscheid nemen en wat dies meer zij. 's Middags immers slaat het uur van vertrek. We zijn er nog niet. Helaas. De laat ste mededeling is niet de meest pret tige. Het sportcomité heeft nóg moei lijkheden met de huisvesting. Mogen wü namens het comité nog een beroep doen op Alkmaarse sport liefhebbers om één of meer gasten wérkelijk als gast te hebben? De heer De Rie zal heel blij zijn met Uw aan melding. Voor dtstribu'iebescheiden wordt prompt gezorgd. ZOMERPLANNEN VAN DE A.J.C. De A.J.C. begint haar zomerwerk in Juni met een weekend voor de boven 16-jarigen en één voor alle leden. In de komende maanden komen er nog meer van dergelijke weekends bij. In de week van 1—7 Augustus gaan de Trekvogels (1216 jaar) hun jaarlijk se Rode Nederzetting houden. Hier vieren op de terreinen van de A.J.C. om het Rode Valkennest te Vierhou ten (Gld.) een groot aantal Trekvogels hun Feest van Vrede, Vrijheid en Vriendschap De Rode Wachten (16 jr. en ouder) kunnen op eigen gelegen heid deelnemen aan een weekkamp op een van hun eigen terreinen. Er zijn echter ook plannen voor het binnen werk. In September is het n.1. 30 jaar geleden, dat de afdeling Alkmaar van de AJC is opgericht. Hiervoor moeten in de zomermaanden reeds de voorbe reidingen worden getroffen. Zodoende zullen muziek, zang, volksdans en le kenspel de bijzondere aandacht heb ben in dfe komende tijd. Het is n.1. de bedoeling dat er een revue „30 Jaar A.J.C." wordt opgevoerd. Binnenkort wedt er ook een begin gemaakt met een propaganda-actie onder de leuze: .Op naar de 150 leden". Het doel van deze actie is, om voor het 20-jarig bestaan het ledental van ie afdeling op 150 leden te brengen. Bovenstaande toont wel aan, dat de A.J.C. niet van plan is, om de zomer maanden ongebruikt voorbij te laten paan. PAS OP DE VOETBALLEN! De politie heeft Donderdag zeven ballen afgenomen van jongens die in de straten van Alkmaar voetbalden. De Franse ministerraad heeft de eerste minister, Schuman, gemachtigd om, indien nodig, in de Franse Assem, blée de kwestie van vertrouwen te stellen naar aanleiding van het wets voorstel, strekkende tot het ontslag van honderdvijftigduizend rijksambte. naren. Twee knapen van 18 jaar, die in het Kennemerpark een spannende match organiseerden, kregen proces verbaal. De politie waarschuwt nog maals de Alkmaarse jeugd, dat voet ballen in de straten verboden is. Wanneer voetbalenthousiasten be trapt worden, zijn ze onherroepelijk de bal kwijt. Dinsdag 1 Juni zijn de letters U en V aan de beurt om nieuwe bonkaar ten af te halen in het distributiekan toor aan de Ridderstraat van 9—12 en van 24 uur. AUTOPECH Vrijdagmiddag reed over de Koor straat een drie-assige vrachtauto, be laden met 5 ton suiker. Juist toen de chauffeur de wagen draaide, brak de achteras, zodat de auto dwars over de rijweg bleef staan. Het belemmerde verkeer werd door de politie geregeld en de auto werd ter plaatse gelost. Later werd het voertuig door een kraanwagen weggehaald. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. VERGADERING LEZERSRAAD In de Vrijdagavond gehouden verga dering der Lezersraad van de Stich ting „de Vrije Alkmaarder" werden de nieuwgekozen leden geïnstalleerd. Tot voorzitter van de lezensriaad werd gekozen de hr. N. Speur, Hee renweg Heiloo, terwijl het Stichtings bestuur werd aangevuld met de hr. F. Ris, N. Sloot, Alkmaar Aansluitend aan de jaarverslagen van Secretaresse en penningm. gaf de hr. Schekkerman een overzicht van de toestand zoals deze zich ont wikkeld heeft na 1 Januari 1948 en de vooruitzichten.' Een geanimeerde discussie, over het beleid van Stichtingsbestuur en Redac. tie vulde verder deze avond. André Carrell «heemt afscheid Weidia zal hij naar Indonesië vertrekken Een bont programma van muziek, zang, acrobatiek, liedjes en schetsen wordt Alkmaar Woensdagavond 2 Juni aangeboden door André Carrell, Her man Theunissen, Tbe two happy days de Moralis en The Musical Players Dit zal tevens de afscheidsavond zyn van André Carrell en the two Happy Days, die binnenkort naar Indonesië zullen vertrekken. De opbrengst van deze avond komt geheel ten goede aan de Stichting 1940 —'45. Wij wekken gaarne een ieder op dit afscheidsfeest te gaan bijwonen. Kaarten a f 1.zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij de Boekhandel van de fa. Zwaan en Zoon of Dinsdag Juni van 111 uur in het Gulden Vlies, waar tevens gelegenheid tot plaatsbespreken is. OUDEN VAN DAGEN GAAN WEER OP STAP! HEILOO Het comité voor uitvoe ring van autotochten voor Ouden van Dagen heeft weer plannen. Deze kun nen alleen uitgevoerd worden, wan neer de bevolking evenals vorige ja ren veel zal geven op de intekenlijs ten die de komende dagen huis aan huis aangeboden worden. Laat ook dit jaar de Ouden van Dagen weer genie ten van een prettige en goed verzorg de dag. Geeft dus met gulle hand! Zwaag's muziekschool presenteerde Zeer goede prestaties der leerlingen Zo was dan Zaterdag voor de leer lingen van de muziekschool Zwaag het grote ogenblik gekomen: in het openbaar optraden in het Gulden Vlies. Het uitgebreide programma stond ge. heel onder leiding van de heer B. van Klooster. Dat er hard gestudeerd is bleek wel uit het gebodene. Er wa ren weinig fouten te bespeuren, som. migen hadden nog wel met hun ze nuwen te kampen, maar dat is een voorbijgaand verschijnsel! Het pro gramma werd geopend door 't ensem ble Hot Club Al Couvent, dat op vlot. te wijze enige nummers ten gehore bracht Wij hebben daarna Cor Moerbeek om zijn (in den beginne nog te aar- bewonderd. Het Amusements ensemble, dat hier na optra<j had pas drie maanden voor bereiding gehad, doch dit was geen beletsel om de nummers uitstekend voor het voetlicht te brengen. Piet Schouten die vervolgens met zijn accor deon op de planken kwam had ons in ziens een te hoog tempo, wat zijn spel schade deed. Het plano duet dat nu volgde en dat uitgevoerd werd door twee leer lingen, Rens Slot en Cees Delfer kon ons helaas niet geheel bevredigen - de twee instumenten waren niet geheel op elkander afgestemd. De twee leraren (Les Couvents) die met hun accordeon hierna verschenen hebben de diverse ouders laten horen dat hun kinderen onder goede leiding staan. Zwaag'g amusaments afdeling I speelde dan enige nummers op verdien stelijke wijze, maar bet was Jammer dat de Hawaiïan Guitaar hierbij niet te horen was. Hst Hawaiïan ensem ble dat voor het voetlicht verscheen o.l.v. Co Pfister nam de bezoekers een ogenblikje mee naar de Zuidzee eilanden. Dit alles vormde dan het muzikale gedeelte van deze avond, maar ook voor de vrolijke noot was gezorgd en wel door het optreden van het trio Delko drie jongens en een Guitaar) die op komische wijze wat aardige liedjes brachten. De bezoekers amuseerden zich kos telijk! Ook het nummer tapdans, door een zestal dames uitgevoerd maakte een goede indruk: de heer B. Van Klooster kan met zijn troepje tevre den zijn. De Rhythmclub bracht met zijn dans melodiën de danslustigen in da zaal wel zeer in de verleiding brachten - maar het programma raakte ook reeds ten einde en in „de Droom van Cuba" was een waardig slot. Na enige woorden van dank van de leerlingen aan hun leraren en het overhandigen van bloemstukken wei'd dit gedeelte van de avond besloten. Men bleef nog 'n paar uurtjes,gezellig bijeen voor 't maken van 'n dansje o.l.v. de heer B. van Klooster. de muziekschool Zwaag heeft met deze avond een keurige indruk gemaakt. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Jacobus A, zv W A Hoog land en J Ruiter; George, zv J van Erkëlens en A Scheffers; Simon JJ, zv J J Swart en A C Konijn; Catha- rina M, dv A L W Kempen en T M Breed; Michaël, zv P van Wanrooij en A Gerrits. Ondertrouwd: B Sloot en M Lange- dijk; N Lussing en G de Moor; J J Roos en M Bek; J van der Wissel en E Boonstra. Gehuwd: A S Bron en J M M Meisch- ke. Overleden: J Reitsma, 22 jr. Mei vrolijke muziek Foresters en DOVES demonstreerden voor 1300 toeschouwers Alcmaria loerde en won Zo om en naby de 1300 toeschou wers hebben gister een wel heel pret. tige middag beleefd bij de sportde- monstraties van Foresters en DOVES, opgevrolijkt door pittige muziek van een puik verzorgde organisatie, schitterend weer: het kon allemaal niet beter en hier werd bewezen, wat samenwerking vermag. Honderden, die zich normaal voor sport niet inte. resseren, waren erby en hebben in drukken opgedaan, die zonder twyfel niet zonder gevolgen zullen blyven: zy zijn geïnteresseerd geworden en zullen het wellicht blijven. Tevreden kan men zijn over het resultaat van deze middag, al is het initiatief voor een werkelijk algemene sportdag dan niet verwezenlijkt. „O schitterende kleuren van Neder lands vlag", dat was de melodie, waar op allereerst alle afdelingen van DOVES een indrukwekkende vrije oefening lieten zien onder leiding van de heer Heinis. En een dankbaar ap plaus klonk later ook telkens weer op bij de geslaagde oefeningen van dames en heren le graad aan hoog- rek, hoogbrug en ringen. De handbalsters'van Foresters speel den een aardige wedstrijd tegen hun sportvriendinnen uit Groot-Schermer, SDL. Aanvankijlijk hadden de Hei- looër meisjes een licht overwicht, hetgeen tot uiting kwam in een 10 voorsprong met de rust. Daarna ech ter kwam SDL los. Opvallend was het verrassend goede, snelle spel van de spil en het uitstekende werk van de keepster. De beide doelpunten wer den zusterlijk gedeeld en met de 21 zege konden de gastvrouwen best te vreden zijn. DOVES' athletiekafdeling demon streerde discuswerpen en hoogsprin gen. Bij dit laatste werden de -ver schillende sprongen duidelijk door leider Koelemey en z'n athleten ge toond en daarna leefden de toeschou wers intens mee met een estafette loop, waarin de senioren het niet van de junioren konden winnen! Een tourcombinatie van Alcmaria trad tenslotte aan tegen het le elftal van Foresters. Met een Untied, Maas- sen en Helderman in de tour-gele ren behoefde het geen verbazing te wekken, dat de Alkmaarders met 42 aan het langste eind trokken. Foresters kwam uit met een gewij zigde opstelling: Postma midvoor en Ter Beek linksbuiten. Technisch waren de gasten beter, maar F. was gedurende de eerste periode iets sterker. Geleidelijk kwam A. er beter in, doch moest toezien hoe F. de leiding nam na een weife len van de witte achterhoede. Dit namen de Kaasstadbewonres niet en nog voor de rust hadden zij via voor treffelijk voetbal deachterstand ver anderd in een 31 voorsprong. Na de rust was Kossen bij F. ver vangen, waardoor Godijn linksbuiten ging spelen en Ter Beek rechtsbuiten. Telkens en telkens weer rolden nu de aanvallen van de Heilooërs naar het Alkmaarse doel en het spelbeeld had een totale wijziging ondergaan. Niet temin bleven de aanvallen van de gas ten gevaarlijk. Ter Beek (een goede aanwinst) was de grondlegger voor Foresters tweede doelpunt en dit was het sein om de druk nog te ver hogen. Tenslotte kwam Alcmaria echter los uit de omknelling en een vrije schop van even buiten het straf schopgebied werd F. noodlottig. Zo werd de eindstand 42, een uitslag die de verhouding vrij goed weergaf. Ook deze wedstrijd was een succes! PLAATSGENOTEN VOOR DE MICROFOON HEILOO A.s. Maandag 31 Mei zal er door de VARA 'n Westfries half uurtje worden uitgezonden, waaraan medeweken onze dorpsgenoten Sanna Klaver (mevr. Speur-Klaver), voor dracht en Nico Splinter. Voorts Jo de Leeuw (met liedjes) en Jan v. d. Brink (piano) De uitzending heeft plaats van kwart over zeven tót kwart voor acht. Dus Triomph voor Bruce Lowe en The jungle Rhyt! Het met palmen versierde ton.c, van Het Gulden Vlies herbergde gister* avond Kid Dynamite met zijn Jungl# Rythms. Ovatie op ovatie van een geestdriftig publiek was er als dank voor deze Jazz. In tempo, rythme ert muzikaliteit is deze uit 7 personen be staande band, en wie er 5 negers zijn ongeëvenaard. Wij noemen allereerst de pianie»" in zijn uitstekende soli en goed door leefd tegenrythme in ensemble-spel, dan de uitzonderlijk goede bassist, drummer, klarinettist en blanke tromf pettist. Tenslotte Kid Dynamie zelf als saxofonist. Meesterlijk spel! De ne» gerzangerdanseurtrompettist wal mischien technisch de allerbeste; Als wij probeerden te dansen op de ma nier zoals deze artist deed, wij zou-* den er waarschijnlijk heel wat adem bij tekort komen. Hij echter zag kana om gelijktijdig nog te zingen en een trompetsolo te brengen, zo strak als dit maar mogelijk is. Onvervalste jazz_ Met zeer veel genoegen hebben wij geluisterd naar de fraaie stem Van Bruce Lowe, een zanger van groot for maat. agenda A. B. T. Kozakkenbloed met Harry Bauer en Patricia Roe. Dagelijks 8 uur Zondag 2, 5 en 8 uur. Toeg. 14 jaar CINEMA AMERICA IN: Geef hem de ruimte met George Formby. Dag. 8 uur Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. Toegang alle leeft. HARMONIE: Klokslag Twaalf, met Louis Hayward, Joan Leslie en Ri« chard Baschart. Dag. 8 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur Woensdag 2.30 u. Toegang 18 jaar VICTORIA: A Bagdad, met Cornol Wildo, Evelyn Koyos en Phil Silvers. Dag. 8 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur Woensdag 2.30 uur Toeg. tot 14 jaar onder geleide. Hedenavond GULDEN VLIES: 8 »ÖLr Comedia met „Het Glazen Speelgoed. GULDEN VLIES: T uur, Jan Cou- vée's leerlingen-uitvoering. Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze zoon KEES v E. v. d. DriescheJonker C. v. d. Driesche Alkmaar, 29 Mei 1948 Heilooërdijk B 22. Tijdelijk: Centraal Ziekenhuis. /"Vnze hartelijke dank voor de vele blijken van be langstelling bij ons 35-jarig huwelijksfeest ondervonden. Ook mede namens onze kin deren. Jn. Molenaar T, MolenaarKuiper Omval F 4, Alkmaar. coosoooooaooo 86 Juni a.s. hopen onze Q 8 geliefde ouders O H. W. OVERKAMP §T. OVERKAMP. STRUIF Q hun' 25-jarig echtvereni- Q 0 ging te herdenken, en 0 Q 30 Juni het 25-jarig be- Q 0 staan der zaak. 0 Q Hun dankbare kinderen fi 0 Henk en Mien 0 Steijnstraat 23. cxioioöoaoaoao Biedt zich aan: 1e kapster Brieven met condities en werktijden, onder no. V.A. 395, bur. van dit blad. 2 Burgermeisjes zoeken 1 ZIT SLAAPKAMER in Alkmaar met volledig pension. Brieven onder no. V.A. 396, bureau van dit blad. Is Uw gebit stuk? Na afspraak in 4 uur weer gereed. A. v. d. HILST Tandtechnicus Spreekuren: Alkmaar, Stationsweg 23. Dinsdags «n Vrijdags 2.30 4 uur. Bergen, Breelaan 5, de gehele dag. Gevraagd: FLINKE WERKSTER voor Dinsdag- en Vrijdag morgen. Mevr. Vlotman, Stationsweg 58, Alkmaar. Woningruil Aangeboden grote woning le stand. Gevraagd: kleine wo_ ning le st. Huur- of koop- ruil tegen October. Brieven onder no, V.A. 394 bureau van dit blad. wederom in kwaliteiten voorhanden FRANKENBERG N.V. Langestraat 28 Tel. 2394 OVERHEIDSKANTOOR TE ALKMAAR vraagt: accuraat net persoon voor archief- ep loopwerk en, eenvoudige administratie. Leeft, niet ouder dan 40 jaar. Briuven met bijzonderheden omtrent lee,ftijd enz. onder no. V.A. 393 aan het bureau van dit blad. Voor een natuurgetrouwe Permanent Schoutenstraat 10 Telefoon 4255 VERKIEZING TWEEDE KA9IER CANDIDAATSTELLING De Burgemeeeter van Alkmaar brengt ter algemene kennis, dat op Vrijdag 4 Juni a.s. van des voormiddags NEGEN tot des namiddags VIJF uur bij de Burgemeester van Den Helder, Voorzitter van het hoofdstembureau in kieskring X Den Helder ter secretarie dier gemekte, lijsten van candidaten kunnen worden ingeH^®1"0 -V0<Mr het lidmaatschap van de Tweede Kamer Formulieren voor de candidatenlijsten en de verklaring van iedere daarop voorkomende candidaat, dat hij be willigt in zijn candidaatstelling op die lijst, zijn ter gem. secretarie alhier kosteloos verkrijgbaar. Nadere nilich- tingen terzake worden ter gemeente-secretarie le Afd. verstrekt. VERKIEZING TWEEDE KAMER STEMMEN IN EEN ANDERE GEMEENTE De Burgemeester der gemeente Alkmaar brengt ter algemene kennis, dat bij de op 7 Juli a.s. plaats hebben de stemming ter verkiezing van de leden van de Twee de Kamer der Staten-Generaal een kiezer, in plaats van in de gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, ua een andere gemeente aan de stemming kan deelnemen. De kiezer, die van deze bevoegdheid gebruik wil ma ken, kan daarvan van HEDEN af tot en met 23 Juni a.v. IN PERSOON ter gemeente-secretarie van elke willekeu rige" gemeente aangifte doen. Aan het door hem opgege ven adres ontvangt de kiezer, die bevoegd is aan d« stemming deel te nemen, van de Burgemeester der gem. van dit adres de oproepingskaart voor de stemming in die gemeente. Noch de kiezer, noch eventueel zijn ge machtigde zijn alsdan bevoegd deel te nemen aan de stemming in de gemeente op welker kiezerslijst de kiezer voorkomt. VERKIEZING TWEEDE KAMER C.B.R.-KIEZERS De Burgemeester van Alkmaar brengt ter algemene kennis dat voor kiezers, opgenomen in het Centrale B«- volkinsregister (in hoofdzaak bewoners van vaartuigen en woonwagens) de mogelijkheid bestaat om op hun ver zoek gemachtigd te worden in een gemeente te hunne? keuze aan de Tweede Kamerstemming deel te nemen. De kiezer die van deze bevoegdheid gebruik wil maken doet daarvan uiterlijk DERTIG dagen vóór de stemmingg dag IN PERSOON mededeling ter gemeente-secretari# Hij geeft daarbij op zijn naam en voorletters of voorna* men, alsmede zijn geboortejaar en een correspondentie adres in Nederland. Een foto moet bij de aanmelding worden overgelegd. Als stembureau waar bovenbedoelde kiezers aan de stemming kunnen deelnemen, is aangewezen stemdislriot 17, R. K. school B.L.O., Oudegracht 24. Gevraagd: FLINK MEISJE voor dag, of dag en nacht. Bij G. Hoogvorst, Slagerij, Groet (N.H.) Gevraagd: plm. 1000 m2 TEELTVERGUNNING. Open grond B., jaarteelt. Brieven onder no. V.A. 892 bureau van dit blad. DE N.V. EERSTE ROTTERDAMSCHE MAATSCHAPPIJ VAN VERZEKERING TEGEN ONGEVALLEN opent X JUNI 1948 een Stationsweg 40-42, Telefoon 3213 (K 2200) D1HBC1 h.U»,j. KUMMtK

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 4