ln duizend vluchten Avoniuur in Veiezuela 30 000 mensen over Oceaan Zal de motor het paard verdrijven Op 21 Mfti was het twee jaar ge leden. dat de KLM een geregelde luohtverbindlng met New York open de. De betekenis van deze luchtlijn is in de loop van deze periode steeds groter geworden. In April van het vorig jaar werd de frequentie van twee tot driemaal per week opge voerd en reeds een maand later werd viermaal por week op New York gevlogen. Met ingang van de nieuwe dienst regeling in April van dit jaar heeft de KLM haar diensten naar New York tot vijfmaal per week opge voerd. Van 24 Mei af wordt deze ltyq zesmaal per week uitgevoerd, terwijl na 14 Juni gedurende de zo mermaanden een dagelijkse retour- dienst zal worden onderhouden. Niet alleen het vervoer van passa giers »s toegenomen, ook het aan bod van vracht mag zeer aanzien lijk worden genoenat In de maanden Juni, Juli en Augustus van het, vo rig jaar was dit zo sterk gestegen, dat men om de grote aohterstand in te halen wekelijks een' speciaal voor het vervoer van vracht omgebouwde Skymaster moest inzetten, die tel kens 6 4 7 ton vracht vervoerde. Ook nu weer Is het vrachtaanbod zó groot, dat met Ingang van 25 Mei tweemaal per week -speciale vracht machines diensten tussen Amsterdam en New York onderhouden. 22 Maal per week over de Oceaan. AmsterdamNew YorkCuracao- dienst, die sinds 6 Juni 1946 eenmaal per week werd gevlogen, wordt sinds October van het vorig jaar 2 maal per week uitgevoerd. Wet de New York diensten, die da gelijks wordeu gevlogen, zal de KLM dan Zï maal per wéék het noordelijk deel van de Atlantische Oceaan over steken Eveneens op ZL Mei voerde de WIJ LAZEN voor U... ENKELE FOLDERTJES Voor de persdienst van het»Mini- sterie van Economische Zaken kre gen wij toegestuurd een foldertje, waarin de prijzen worden vermeld, die door het Hotel-, Café- en Restau rantbedrijf mogen worden berekend. Ook de pensioentarieven komen er voor. Vacantiegacgers kunnen er pre cies in vinden, welke tarieven men mag berekenen. Het foldertje is verkrijgbaar bij de plaatselijke bureaus van de V.V.V. de A.N.W.B. en de Reisbureaux. Verder ontvingen uqj hetr verslag van de Centrale Commissie voo. de prijspolitiek, waarin een overzicht wordt gegeven van de werkzaamhe den die op dit terrein zijn verricht. Aan boeten werd in totaal opgelegd bedrag van ruim 12 millioen gul den. Er werden ongeveer 124)00 za ken berecht Hot werk der commissie werd zeer bemoeilijkt door de. stijgende prij zen der buitenlandse grondstoffen. Int .sant is /erde- het 'oldertje van het Internationale Jeugd vei keer waaruit tflgkt, dat er voor de jeugdi gen mogelijkheden bestaan om hun vaoantie in het buitenland door te brengen. Wie daarvoor interesse heeft, vrage nadere inlichtingen aan de Vereniging voor Intern. Jeu'gd- verkeer, Plantsoen 25, Leiden. OORLOGSMISDADIGERS NAAR INDONESIë Met de „Straat Soenda" zullen uit Japan -naar Indonesië vervoerd wor den de laatste 25 Japanse ooriogs misdadigers, die tijdens de bezMtmg in Indonesië oorlogsmisdaden ge pleegd hebben en wier uitlevering door Nederlands-Indië- is verzocht. FEUILLETON Naar het Engels door JOHN STUDLEY Roduy ging van Mi ram ar langs de korste weg naar .huis. Onderweg merkte hg dat het gistte in de stad; de winkels waren gesloten, de 'plei nen en de koffiehuizen stampvo. met mensen en de Alameda was foor sol daten afgezet. De politie en de mi litairen dreven overal groepjes men sen uiteen en langs alle wégen pa- trouilleerde regeringstroepen te paard, de geladen kprabgn over de schouders hangend. In zgn woning vond Rodviy alle Witte Muizen verzameld: Peter. 'Mc. Kildrick. Vicente en Pedro. Viccnto bad ze bijeen-geroepen om ze te ver KLM haar duizendste geregelde vlucht over deOcean uit. In deze periode werden door h&fir ruim 30.000 passagiers over de Oceaan ge vlogen. terwijl het aantal kg. vracht en post resp. 619.500 en 155.700 kg. bedroeg. Mikkenie heeft een circus van alluminium Mikkenie en Strassburger zgn na lange jaren van samenwerking ieder hun eigen weg gegaan. Strassburger heeft de circustent behouden en Frans Mikkenie moest daarom naar een nieuwe uitdien. Hij gaf opdracht voor het maken daarvan aan. een firma te Bergen op Zoom, en deze heeft nu voor een novum gezegd, n.1. een tent van alluminum-construc- tie, die met zichzelf vastmakende haken in elkaar wordt gezet en be ter bestand wordt geacht tegen de weersinvloeden. Voor het eerst in Nederland en vermoedelgk ook in Europa Is thans deze tent geplaatst en wei te Rotterdam. Het splinter nieuwe circusgebouw, dat een dia meter heeft van 44 meter bg een hoogte van 34 meter, zal plaats bie den aan 4000 bezoekers. Ook is er o.m. een geheel nieuw autopark met Amerikaanse wagens, maai- voorlopig zal in ons land alleen Rotterdam met deze nieuwigheid kennis maken, want er lopen reeds contracten vqor het buitenland. Feesten in Holland s oudste stad Dordrecht, weet U dat het de oud ste stad van Holland is?, hoopt van 16 tot 24 Juli in het centrum van Neerlands belangstelling te staan. Vorig jaar werd voor de eerste maal in de Merwestad de eerste p-ge Sta tenvergadering, die 19 Juli 1572 in Dordt gehouden werd, herdacht. Het prinselijk paar bracht een bezoek en verschillende ministers en andere hoogwaardigheidsbekleders gaven blijk van hun belangstelling. In ver band met de vele feesten die dit jaar te wachten staan, heeft men gemeend de herdenking van de Statenvergade ring voor dit jaar sober te houden. In de feestwéek zal nu het zwaar tepunt liggen op industrie en handel: de algemene winkel-etalage tentoon stelling (de „Dawet") en zal samen vallen met dc zogenaamde hoffeesten. Vele industriën van Dordt en omge ving doen mee. De commissaris der Koningin zal de Dawet komen openen. Er is die week in Dordt veel te doen (o.m. een grote bakkerstentoonstelling en vele kunstmanifestaties) en men verwacht duizenden bezoekers: autobustochten worden van verschillende plaatsen van ons land en zelfs van België uit georganiseerd. Gelukkig (en bevreesd) Canada De Canadese minister van Finan ciën, Abbott, heeft in zijn begrotings rede medegedeeld, dat het begrotings overschot over het afgelopen belas tingjaar 670 millioen dollar heeft be dragen. Hoewel de omstandigheden op het ogenblik voor Canada buiten gewoon gunstig zijn, zo zeide de mi nister, zou het niet voorzichtig zgn er op te vertrouwen, dat deze-situ atie altgd zo zal blijven. Er heerst grote onzekerheid op internationaal gebied en Canada kan zich ieder o- genblik gesteld zien voor de nood zakelijkheid om zgn uitgaven voor de nationale verdediging op korte ter mijn aanzienlijk te verhogen. Dat neemt niet weg. dat Canada zich permitteren kan verschillende belastingen te verlagen en dan nog rekent op een overschot van 489 mil lioen over 1948. tellen dat de aanhangers van Rojas het ogenblik gekomen achtten, om hun opstand te beginnen. Het hele Sterke garnizoen was de stad uit getrokken om Vega en zijn aanhan gers te achtervolgen, dus er waren noch Vegalisten in de stad noch een voldoende hoeveelheid troepen. Het was nu het moment! Vicente was echter bang. dat de aanval op San Carlos een aanleiding voor zgn bewakers kon zijn om ge neraa'. Rojas te vermoorden. Dus daarom moest de bevrijding van de generaal plaats hebben, vóór de aan val begon. Deze zou zijn omstreeks middernacht. De vergadering van de Witte Mui zen besloot daarom, dat ze ofn ne gen uur, als alles al donker was, de muur zouden opblazen. Roddy, Peter M- 'ildrick ouden samen in Roddy's kamers eten en om acht uur met de boot vertrekken. Ook Pedro zou met hen meegaan. Diens tegen-woordigheid moest dienen om de generaal over hun .bedoelingen gerust te stellen. Vicente zou de ge- va nge gaan vertellen wat er waar- i schgnlijk zou gebeuren en als de muur gevallen was met hem ont snappen door de opening. Pedro ging Incz op de hoogte bren gen van wat er besloten was. Roddy liet haar weten dat als de Rojas-partij sueces had, haar vader hoogstwaar schijnlijk die nacht weer in zijn eigen huis zou slapen. Als na zijn bevrijding de uitkomst nog twijfelachtig was, zou den ze hem met de boot naar Curacao brengen. Vicente ging naar San Carlos. P( ter bleef thuis om, voor het geval het nodig mocht zijn de tocht naar Wil lemstad te ondernemen, -het nodige proviand, medicijnen, versterkende middelen en drinkwater in gereedheid te brengen. Roddy en Mc. Kildrick gingen met de boot weg om de dyna- mietpalronen te leggen, die 'het ver nielingswerk zou moeten doen. Ze volbrachten hun werk en tuften weer met de boot naar de stad terug. Ze zwegen béiden, alle twee bezig met hun eigen gedachten. Ze wilde geen van tweeën onder woorden brengen hoe ernstig die gedachten waren. maar toen ze langs het fort voeren keken ze elkaar aan en glimlachten. Je moet niet denken, Mac, zei Roddy op warme toon, dat ik niet waardeer wat je doet. Je zet een hele hoop op 't spel. Ik kan altijd een ander baantje krijgen, antwoordde Mc. Kildrick luchtig. Dat kun je zeker niet £ls een van die kerels je een kogel in Je boddy jaagt, zei Roddy. Neen, je zet een hele boei op het spel en ik wou je toch zeggen^ dat ik je reusachtig dankbaar ben. Mc. Kildrick keek een beetje verle gen. Jij zet meer op het spel dan een van ons. Ze hebben me verteld dat we je feliciteren kunnen. De ogen van de ingenieur straalden zo hartelijk, dat Róddy onwillekeurig de hand uitstak. Jij bent de eerste die het doet, zei Roddy, met iets kinderlijk-verheu gends. en het is een prettig gehoor, Mac! Ik ben de gelukkigste vent op de hele wereld! Tweehonderd Engelsen naar Groningen Van. 2026 Juni ontvangt Gronin gen weer een uitgebreide delegatie uit Newcastle upon Tyne, in het raam van de na de oorlog tot 3tand geko men uitwisseling tussen deze twee steden, welke reeds tweemaal tot be zoeken heeft geleid. Ditmaal zal een gezelschap van ruim 200 personen naar Groningen komen, onder leiding van de Lord Ma- yer en zyn plaatsvervanger, alsmede van de townclark, Mr. Atkinson. Het zal de volgende onderdelen omvatten: eerste klasse voetbalteam, studenten voetbal, hockey dames, hockey he ren. zwemmen, boksen, wielrennen, gymnastiek, badminton en tafelten nis. Padvinders en padvindsters zul len hun medewerking verlenen, als mede een groot mannenkoor van on geveer vijftig personen. De Gronin gers hebben een uitgebreid program ma gereed om hun gasten een goed onthaal te g^en. Vacanti'e-evenement op het IJselmeer „Onze Marine", het comité, dat be langstelling poogt te wekken voor al les wat op en om en van het water leeft, laat van 2 tot 7 en van "9 "tot 14 Aug. een Vacantievloot varen op het Llzelmeer. Jongelui .(meisjes zowel als jon gens) van -12 tot 19 jaar, kunnen deze vloot „bemannen". Het wordt een Zulderzee-crossing, reizen met verzegelde opdrachteff. bezoek aan de oude havensteden, er wordt aan wa tersport gedaan, maar er is ook tyd overgelaten om 600 jongens en meis jes, die de vloot bemannen scheeps- wgs te maken. Wie idee heeft, het- ztf op z'n eentje, hetzij in clubver band met de Varende Vacantievloot mee te gaan, wordt verzocht zich met genoeimd comité (Postbus 120, Hilversum) in verbinding te stellen. De weervisserij in de klem De Bergen op Zoomse weervissers verkeren in moeilijkheden. Zg vangen momenteel veel ansjovis, dat typisch Bergse product, maar door het weg vallen van de markt in Duitsland vroeger ging 80 docent van de op brengst naar dit land kunnen zij de visjes niet kwijt. Het binnenland kan 't overschot lang niet aam Gro te voorraden worden dan ook ingepe .keld om te wachten op betere tijden. Maar wat zal men moeten beginnen als volgend jaar opnieuw een goed seizoen gemaakt wordt en de voorra den steeds groter worden zo vragen de vissers zich af. Zg achten het ge vaar niet denkbeeldig, dat de weer visserij uit de Schelde gaat verdwij nen. Export een fiascD. Er is dit seizoen al 10.000 kg. ansjovis gevangen en dat is typisch als men weet, dat in de jaren 1942- 1916 zich practisch geen ansjovis in de Schelde vertoonde. Men heeft ge tracht de visjes naar Engeland te ex - porteren, doch dit mislukte. De En gelsen geven -de voorkeur aan de in de olie ingelegde Spaanse ansjovis. Een en ander heeft een flinke prgs- dallng tengevolge gehad. In het begin van het seizoen bracht een kg. ansjo vis nog ƒ1.op, thans bedraagt de prjjs per kg. 18 19 cent. De Zuiderzee verdween. Ook de drooglegging van de Zui derzee betekende voor de weervissers een klap. Want sedert die tijd ver toont zich geen haring, makreel, geep spiering, rog e.d. meer in het viswater van de Schelde. En met de opbrengst van deze „onvis", zoals de weervis sers deze vissoorten noemen, konden de gemaakte onkosten reeds gedekt worden: Een yeervisserij kost elk jaar 3500 aan hout alleen. Daarop komt dan nog de pachtprgs en net onderhoud van de scheden. De Bergen op Zoomse vissers heb ben de regering eens om een uitke ring Hit het Zuiderzeefonds gevraagd, maar die werd toen niet gegeven. Thans willen zy aandringen, dat ern stig zal getracht worden de handel met Duitsland te hervatten. Mc. Kildrick onderbrak het vriend schappelijk gesprek door plotseling te roepen: Luister eens! Zet de r otor stop! In de stilte die nu volgde hoorden zij uit de stad het roezemoezige ge mompel yan een grote volksmenigte en het scherpe geknetter van pistolen. De poppen schijnen aan het dan sen te zijn geraakt, zei Mc. Kildrick. Dat kan een onrustig nachtje worden. Toen ze de punt van de landtong omvoeren en de hele haven in het zicht kwam, zagen ze dat de pakhui zen opengebroken waren en dat kisten en palen naar de kade waren gesleept en tot barricades opgestapeld. Daar achter en voor de ramen van het dou anekantoor stonden mannen in burger kleding. blijkbaar partijgangers van Rojas. te schieten op de kanonneer boot in de haven, die hun geweervuur beantwoordde met een machinegeweer Toen Roddy de boot aan zijn steiger meerde vroeg hij Mc. Kildrick naar binnen te gaan. Vraag, zei hij. wat er in de stad gebeurd is, en zeg Peter dat we nu Motorsport Motoren op Man worden met radio uitgerust Dat de sport meer en meer ge mechaniseerd wordt biykt wel uit diverse snufjes, die Ingevoerd wor den om de onzuiverheid in het op nemen van tijd en afstand tot een minimum beperken. Zo hebben w« het fotografisch vastleggen van de aankomst bij paardenraces leren- kennen en in de athletiekwereld maakt men van verschillende mid delen gebruik om zekerheid te ver kregen of een baan wel de juiste lengte heeft. Ook het electrich tijd- opnomen is niets nieuws meer voor ons, maar nu wil men de radio In voeren bij motorraces om een scha kel te leggen tussen de ryder en z\jn personeel, zo zegt een bericht uit Londen. Wanneer volgende week de ra ces op het eiland Man beginnen, zal één vyi de teams met een dergelijke installatie, die meer heel weinig plaats Inneemt, uitgerust worden. Hierdoor worden de signalen, die met de hand gegeven moesten wor den, overbodig. Immers, ze kunnen gemakkelijk verkeerd uitgelegd wor den als de motoren ln een razende vaart voorbij komen. De drie moto- ren, die hiermee uitgerust worden, zullen verbonden worden met een ontvangststation. De rgder, op weik gedeelte van het parcours ook. wordt hierdoor ia staat gesteld van tevo-en een waarschuwing te geven, dat er her stelwerkzaamheden aan z(jn machine moeten geschieden. Het is niet waarschijnlgk, dat ra dio-installaties enig nadeel van de hoge snelheid zal ondervinden, want in de oorlogstanks, waaraan dit idee ontleend is, werden er nog veel hogere eisen aan gesteld. EXTRA.KINDERTOESLAG- REGELING IN ONZE SCHOENENINDUSTRIE De federatie van Nederlandse Schoen, fabrikanten, waarbij het overgrote deel van de schoenindustrie is aange sloten, heeft in een dezer dagen ge houden vergadering met algemene stemmen besloten een fonds in het le, ven te roepen ter verstrekking van extra-kindertoeslagen ten behoeve van de gezinnen der werknemers met drie of meer niet-verdienende kinderen. Aan dit besluit is overleg met de in de Bedrijfsunie voor fabriekmatige be_ drijven samenwerkende arbeidersorga nisaties voorafgegaan. Het ligt in het voornemen de rege ling te laten ingaan met de eerste werkweek van Juli. DONDERDAG 3 JUNI 1948 Hilversum I 301 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.30 en 8.15 Gram.muziek; 7.50 Dagopening; 8.45 Klassieke platen; 9.15 Morgenwijding; 9.45 Arbeidsvitaminen 10.35 Gram.muziek; 10.50 Voor de kleu ters; 11.00 Symphonisch concert; 12.00 Vaudeville-orkest; 1300 Nieuws; 13.15 The Skymasters; 14.00 Voor de vrouw 14.20 Filmprogramma; 15.00 Voor zie ken en gezonden; 16.05 Solistenconcert 17.00 Kaleidoscoop; 17.30 Radio-film krant; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.30 Ned. Strkr.; 19.15 Radio-Volksmuziek school; 20.00 Nieuws; 20.15 Utrechts Stedelijk Orkest; 21J.5 „Techniek en noodlot", hoorspel; 21.50 Les gars de Paris: 22.30 Musicorda. Hilversum II 415 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.15 en 8.15 Gram.muziek; 7.45 Morgengebed; 9.05 Zomermuzick; 9.45 Schoolradio; 10.00 en 10.45 Gram.muz.; 10.15 Morgendienst; 11.00 De Zomer bloem; 12.00 Orkest Klaas van Beeck; 13.00 Nieuws; 13.20 Pianorecital; 13.45 Voor de Vrouw; 14.00 Gram.muziek; 14.40 Voor de Vrouw; 15.00 Klassieke platen; 15.30 Pianokwartet; 16.00 Bij bellezing; 17DO Voor de Jeugd; 17.30 Sangh en Spel; 18.15 Voor de tuin bouw; 18.30 Gram.muz19.00 Nieuws; 20.15 Gram.muziek; 21.15 Orgelspel; 21.45 Busch-strijkorkest; 22.15 De vaart der volkeren; 22.45 Avondoverdenking 23.00 Nieuws. de voorraden aan boord zullen nemen. Ik zal bij de boot blijven tot we van avond weggaan. Er mocht eens iemand lust hebben om ze te lenen! Peter en Mac kwamen spoedig terug en voorzagen de boot van alles wat op de tocht naar Willemstad nodig kon zijn. Ze vertelden Roddy ook het laatste nieuws De aanhangers van Rojas hadden de kazernes in de bui tenwijken genomen en het douanekan toor tegenover het fort, dat als steun punt voor de aanval op het fort zelf moest dienst doen. Maar deze aanval kon niet worden ondernomen voordat de rebellen over geschut beschikten. Daarvoor moesten ze dus eerst de ar tillerie-kazerne, die midden in de stad lag, veroveren. Het begon al te sche meren; binnen een half uur zou de avond gevallen zijn en daarop werd gewacht voor de aanval op de artille rie-kazerne. Van Vega en zijn aan hang was nog geen nieuws,*maar cy» regeringstroepen zaten hem vermoe delijk reeds vlak op de hielen. K.L.M. presteerde'tI Het Friese stadje Hlndeloopen telt een aantal oude woningen.d»e histo rische waarde hebben. Staade op het erf geheel vry van de eigenlijke wo ning en met de voorgevel in het water, hebben deze woningen met laat achttiende of vroeg negentiende eeuwse gevels, volgens de overlevering gedien tot huisvestiging van de eigenaren der woningen - meest zeekapi teins des zomers of tijdens hun verloftijd. De gemeenteraad van Hinde- loopen heeft besloten, teneinde althans één dezer historische gebouwtjes voor het nageslacht te bewaren, het op de fote afgebeelde halsje aan te kopen. Links ervan ziet men een ander dergelijk huis, dat reeds gedeeltelijk in gestort is. Twee vragen Is er nog loekomsi voor de paardenfokkerij Er is vooral na de oorlog, mede n vérband met de te verwachten concurrentie op landbouwgebied, een toenemende tendens waar te nemen om steeds meer over te gaan tot de mechanisatie van de landbouw bedrijven. Deze vraag tot mechanisatie is zelfs zó sterk, dat men af en toe de vraag hoort stellen, of het paard in de tpekomst nog in beduidende mate zïl worden gebruikt. En in de kringen der paardenfokkers wordt wel eens de vraag gesteld of er voor dé fokkerij nog wel vol doende aspecten zgn. Wij hebben hierover ons licht eens opgestoken en menen die vraag be vestigend te kunnen beantwoorden. In de eerste plaats zal het nooit zo ver komen, dat de paardentractie in de landbouw geheel gemist kan wor den en zullen er altijd bedrijven te over zijn, die in verband met tle grootte van het bedrijf en de ge steldheid van de bodem niet voor zware tractoren geschikt zijn. ^Bo vendien spelen de aanschaffingskos- ten een rol van niet te onderschat ten betekenis. Neemt men daar nog bij, dat de afschrijvingskosten en het onderhoud van machines ook grote bedragen vorderen, dan wordt het wel duidelijk, dat de kleinere bedrij ven steeds paarden zullen vragen. Vooruitzichten. Zal er dus in het binnenland steeds een bepaalde vraag naar goede werk paarden blijven bestaan, waardoor de vooruitzichten voor de fokkers niet zo slecht zgn: het buitenland biedt in de toekomst wellicht nog grote mogelijkheden. Zwitserland heeft reeds een aantal paarden van ons afgenomen, terwijl er onderhan delingen gaande zijn om een dr'.e-? duizend stuks paarden aan Spanje te leveren. Heeft Spanje liefhebberij voor warmbloedpaarden, Frankrijk zou gaarne bereid .zjjn om een zelf de aantal koudbloedpaarden af te nemen en de Franse zone van Duits land heeft ook schreeuwend gebrek. Zo- ziet men, dat cr jjog wel afzet gebieden zijn. Exportheffing afgeschaft. Zeer belangrijk voor de paarden fokkers is ongetwijfeld het feit, dat de regering de heffing heeft afge last Tot voor korte tgd was het zó, dat voor ieder uitgevoerd paard een heffing van driehonderd gulden moest'worden betaald, waardoor het Hollandse werkpaard niet kon con curreren tegen de Denen en de Bel gen. Door de afschaffing van deze heffing is er practisdh geen pras verschil meer op dè internationale markt, waardoor de handelsvooruit- ziohten sterk zijn verbeterd. Treedt er ln de internationale economische toestand, wat betreft het opheffen van de handelsbelemmeringen, een verbetering in.,dar. zijn de vooruit zichten voor onze fokkers niet di rect ongunstig te nomen. In dit verband wees men ons er op. dat het noodzakelijk is, dat de boeren-organisaties er bij de rege ring op aandringen, dat de belem merende bepalingen zo veel mogelgk worden weggenomen. De belangstelling voor het Hol landse werkpaard moge voor de fok kers een stimulans zyn. België verstrekt Sterling-crediet aan Frankrijk Maar eerst toestemming van „John Buil'' België heeft zich bereid verklaard aan Frankrijk een sterlingcrediet te verstrekken van 5 millioen pond ster ling. Dit besluit is genomen op de bijeenkomst, die onlangs te Brussel heeft plaats gevonden tussen de mi nisters van Financiën van Frankryk, Engeland, Nederland, België en Lu xemburg. Naar nader wordt vernomen, is het nieuwe Belgische crediet aan Frank rijk, dat verstrekt is om Frankrijk's tekort tegenover het- sterlinggebled te verminderen, nog niet van kracht geworden. Enkele details van de o- vereenkómst moeten nog worden ge regeld en verschillende moeilijkheden nog uit de weg worden geruimd, al vorens Groot-Brittannië aan België kan toestaan 5 millioen pqnd van het in totaal 21 millioen pond lopende Belgische sterlingbezit aan Frankrijk over te dragen. De kwestie wordt thans voornamelgk tussen de Belgi sche en de Britse regering besproken mede met het oog op het sterling crediet, dat Groot-Brittannië voorne mens is aan Frankrijk te verstrek ken. In financiële- en regeringskringen te Brussel was men van oordeel, dat België thans dè grens heeft bereikt bg zgn credietverstrekking aan zgn naburen en dat het verlenen van ver dere» credieten België's eigen econo mische structuur in gevaar zal bren gén.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3