mmwmmmxmLim Rood licht, knopjes draaien Jwo Happy Days" in Uw en straks huiskamer 1 Druk bezochte kaasmarkt met dure kaas „Even" een plaatje maken In de ruime achterkamer van het grote huis zitten Mieke Maas en Joke de Bruin bO de microfoon aan een ^oekje te knabbelen. Met grote koffers zijn ze naar Alkmaar gekomen, want twee avonden sullen zij hier optreden en nuja, nu zullen zij the two Happy Days dadelijk voor deze microfoon een liedje zingen. En zij wachten op het sein van de heer X. Cofnelissen, de eigenaar van de Cornefoon Studio aan de Oudegracht en op André Carrell, die daar Juist komt binnenlopen. André krijgt óók een koekje, óók een sigaret erbij. Ze ziju een beetje opgewonden vanmorgen, wat er zul len een paar gramofoonplaten van hun liedjes worden opgenomen. Reeds is de heer Cornelissen naar boven gelopen, the two Happy Days maken <ich c treed, want eodra het rode lichtje branden faal, moeten zingen. Eerst die kikkers kwijt André blijft nog even bij de deur •taan, de twee meisjes nemen plaats b" de microfoon en als zij de keel schrapen en wat kuchen, knikt hij goedkeurend en zegt: „Wel ja, pro beer eerst die kikkers maar eens kwijt te raken". Met hem gacn we naar boven, naar het werkvertrek, waar de heer Cor nelissen al met apparaten bezig is. De luidspreker ig Ingesteld, we ho ren the two Happy Days de guitaar •temmen, ze neuriën wat voor zich heen. ze fluisteren druk en schrik ken een beetje van de stem van de heer Cornelissen, die onverwachts, dopt hun luidspreker beneden klinkt: „wat doen we eerst jongens?" „HuuhJu.-... ehhet eer ste coupletje van Ome Tinus maar!" „Mooi, laten we het eerst zó maar eens proberen". De meisjes zingen en vertellen de gruwelijke ver1 len van Ome Tinus. Dc sterktemeter van 't geluid schom melt heen en weer, de heer Cornelis sen kijkt scherp toe en buigt zich over het snij-apparaat, dat hij dade lijk zal gaan instellen. Het gaat best. „Zullen we maar be ginnen?" „Vooruit dan maar", zucht Mieke en zij vindt, dat je eigenlijk beter in een volle "aal kunt zingen, dan in lege kamer, alleen met je zelf. „Komt alles wat we doen en wat we zeggen direct op die gramofoon- plaat?" vraagt Joke, 'n k!e'-< beetje benepen. „Alles", lacht de heer Cornelissen en hij schakelt het seinlicht in. Als die twee beneden klaar zijn ▼oor de opname, kunnen zij het groe ne licht fell r laten brandendaar gaat hetde heer Cornelissen geeft Onmiddellijk rood terug, het teken, da' het snij-apparaat in werking komt en dat zij moeten zingen. Snijden is de kunst Weer steller zij ons Ome Tinus voor, de luidspreker is uitgeschakeld, het geluid komt op de snijplaat en we horen nu r.lleen het gesnor en ge- Buis van de saffieren naald, die de trillingen optekent. Nu komt de heer Cornelissen pas goed in actie, hij draait aan een knop je hier, een dingetje daar, hij luistert mee door de koptelefoon en hij strijkt met een kwastje vliegensvlug over de draaiende plaat om d<> slier- donesië vertrekken en zij zullen er op tournee gaan voor de militairen. Of ze er zin in hebben? Reken maar! We wensen hen veel 'succes! Ook gesproken brieven De volgende dag waren we nog even in het werkvertrek van de hr. Cornelissen. We spraken wat over het prachtige snij-apparaat,over de mooie geluidsweergave van de platen en over de mogelijkheden van de gramofoonplaten. Nuhet is altyd eve.i druk in de Cornefoon-studio en vaak gaat de heer Cornelissen met zijn 'spullen de provincie in, om in dorp na dorp op. namen te maken van de zogenaam de gesproken brieven. Familie-leden vap. de militairen in Indonesië kunnen namelijk hün stem men laten opnemen op een papieren, onbreekbare plaat en van deze gele genheid wordt heel vaak gebruik ge maakt. Op deze manier zijn al dui zenden soldaten gelukkig gemaakt. Ook spreken we nog even over the Wire-Master, het vernuftige apparaat dat dezer dagen in Alkmaar werd gedemonstreerd en waarvan wij U ir ons blad van Donderdag j.L het één en ander vertelden. Het is een ommekeer op het gebied van de geluidsweergave, het is een prachtige uitvinding. Wie zal in de toekomst .zo'n apparaat kunnen be zitten? Het zullen er inderdaad slechts weinigen zijn De heer Cornelissen draait opeens aan een knopje. We horen plano-mu- ziek, af en toe houdt het op en dan horen we iemand mompelen. Wat is dat? Wie is dat? De bekende pianist Gerard van der Woude zit beneden in de studio te spelen, dadelijk zal er een plaat wor den opgenomen. Ook nu gaat alles vliegensvlug in zijn werk en als de plaat gereted is, komt de heer van der Woude even meeluisteren. We horen zijn herken ningsmelodie, de Oude Waagtoren, gecomponeerd door de heer Pranger. Of van der Woudé nog plannen heeft? Ja zeker, hij komt weer voor de radio en wel op 26 Juni, 's avonds om zes uur, voor de KRO-microfoon. De „voorstelling" van vandaag is afgelopen in de Cornefoon-Studio, morgen zal het apparaat weer snij den, morgen zal het er weer druk zijn. ....En hier zijn „The two Happy Days", zoals duizen den hen kennen van hun eerste optreden In Indonesië »n in het moederland: twee 'üigende meisjes met één ruitaar! len. de zogenaamde sntjspanen, Uit. Uit de groeven komen, tijdig weg te werken. Dit is de kunst van het snij den. Als de slierten zich onder de naald ophopen, wordt het geval om hoog gelicht en is de plaat verloren The two Happy Days hebben het eerste liedje uitgezongen, ze zuch ten opgelucht, want ze hebben het er goed afgebracht en het Is allemaal erg meegevallen. „Hallo, jongens, staat het erop?" „Heel goed, dadelijk zal ik de plaa' voor jullie afdraaien, nu eerst da an. dere kant nog! Zijn jullie weer klaar?" En ze zingen al weer, het gaat wéér Uitstekend en zo Is de hele plaat nu klaar. Of liever gezegd, bijna klaar want de heer Cornelissen .noet haar eerst nog harden met vloeistof en nu duurt het niet zo lang meer. of de zwarte schijf kan worden terug gedraaid. Mieke cn Joke komen naar boven. Se koekjes nemen ze mee en geza menlijk luisteren The two Happy Days naar hun leuke liedjes. Over een paar weken, op 20 Juni •uilen zij en André Carrell naar In- PROPAGANDA-AVOND NIEUWE KOERS Op 10 Juni as .organiseert de D.S. J.V. „Nieuwe Koers" afd. Alkmaar een propaganda-avond in het „Wapgn van Heemskerk". Aanvang 8 uur. Medewerking wordt verleend door het cabaret „de Ro^e Pijl" en als spreker zal het hoofdbestuurslid W. Meynen het woord voeren. Het bestuur van de afdeling Alk maar schrijft ons hierover: „Wij ver wachten veel van deze avond, niet al_ leen wat betreft de inhoud, maar ook wat betreft de belangstelling". N BOTSING Gistermiddag reed een kleine jongen, die leerde rijden op een fiets, tegen een muur van een voortuintje in de Stationsweg. Hij kwam te vallen en moest met een flinke hoofdwonde met een zieken auto naar het ziekenhluis worden gebracht. De heer van der Kommer verleende de eerste hulp. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN Stompetoren: Ned. Herv. Kerk, 10 uur ds de Jong. Aan cle burgerij van Alkmaar De buitengewoon hartelijke en fees telijke verwelkoming, die mijn gezin en mij vanwege de ingezetenen van Alkmaar ten deel is gevallen, heeft ons diep getroffen. Ik breng a'len, de organ satoren, de kinderen, dj deel nemers aan het défilé, alsook het en thousiaste publiek, oprecht dank voor wat zij gedaan hebben om de le Juni 1948 tot een voor ons onvergetelijke dag te maken. Alkmaar is ons tegemoet getreden met een mate van hartelijkheid, die wij. bij wijze van verleenu or nog zullen moeten verdienen. Gunt ons daarvoor de tijd, zodra mijn gezin zich in zijn nieuwe woonplaats zal hebben gevestigd. WYTEMA, Burgemeester van Alkmaar. Dé motorclub heeft weer gewonnen De Motor Club Alkmaar en Omstr. heeft weer een succes behaald. Konden wij enkele dagen geleden berichten, dat dc kranige leden als eerste op de ranglijst van de Veilig Verkeer-competitie uitgeschreven door de K.N.MV., waren geëindigd, thans kunnen wij mededelen, dat zij in Hil versum een prachtige prestatie hebben geleverd. Woensdagavond zijn zij met een autobus uit Alkmaar vertrokken en in de AVRO studio ontmoetten de mannen uit Hoeksewaard, die in de competitie als tweede waren geëin digd. Tussen die ploegen zal het nu gaan om de hoofdprijs. Op deze Woens dagavond kwamen zij in de studio om zich te meten in een hersengymnas- tiekwedstrijd, geleid door Jan Boots en Bob Wallagh. Mieke wa$ er natuurlijk ook, om de stand op te nemen en voor deze spe ciale gelegenheid had zij geen zoemer- tje, doch een echter tóeter. Het is er een spannende strijd gewor den. Drie en twintig vragen, héle moeilijke op verkeersgebied, moesten beantwoord worden en beurtelings namen de ploegen de kop. Door goed teamwork zijn de Aifc- m aar der s tenslotte met de overman ning gaan strijken. Zij wonnen met een klein verschil, namelijk 16y2 te gen 16. De moeilijkste strijd wacht hun echter op 19 Juni in RotterdahJ. Daar zullen op de motoren in de druk ke stad tegen de op revanche beluste mannen uit Hoeksewaard moeten kampen. Of het de Alkmaarders weer lukken zal? Ze zullen vast hun uiter ste best doen! Gaf U reeds iets voor het Indische kind We zijn eens wezen kijken bij de stand bij de fa. Vroom en Dreesmann nieuwsgierig naar de resultaten van de actie 31 Augustus voor het Indi sche kind. Zoals men "weet wordt deze actie gevoerd door de Stichting „Nederland helpt Indië" en het „In disch Jeugdcentrum". De Stichting stuurt aan elk arm en ziek Indisch kind een pakje, waaraan de Neder landse jeugd en ook ouderen een klein geschenkje toe kunnen voegen. Hoe veel Indische kinderen zouden op 31 Augustus een blijde dag, kunnen hebben wanneer iedere Nederlander aan deze actie mee hielp. VERWACHTINGEN TE HOOG GESPANNEN! Helaas waren onze verwachtingen te hoog gespannen. We hadden ge dacht in de aardige, smaakvol inge richte stand bergen pakjes te vin den, maar zo heel veel waren het er niet eens. Dat is jammer, héél jam mer. Iedereen kan door zijn mede werking een stralend gezichtje méér brengen op 31 Augustus. En zo groot behoeft het cadaeutje heus niet te zijn. Laat nu iedereen zijn kast eens na zoeken en vanmiddag nog een bezoek aan da stand brengen. Het kan van daag nog! De in zulke aardige costumeg ge stoken middelbare scholieren, die be langeloos hun medewerking verlenen, staan niet graag voor niets in de stand! Passagierslijsten „Oranje" en „Johan de Witt" Op ons bureau aan de Ridderstraat ligt vanaf heden de passagierslijst van de „Oranje" en die van de „Johan de Witt" ter inzage. De „Oranje" zal vermoedelijk op 14 Juni a.s, te Amsterdam aankomen, de „Johan de Witt' op 22 Juni. eveneens te Amsterdam. Aan boord van de „Oranje" bevindt zich onze stadgenoot de heer C. C. Barhorst, Zeglis 13, De „Johan de Witt" vervoert o.m. de heren J. J- Bleeker en L J. M. Bleeker en mevr. H. M. Bleeker-Bosch Tienenwal 26, Alkmaar. Nutsspaarbank MAANDBERICHT MEI 1948 In de loop der maand "Mei werd f 273.699,29 v.j. f 278.369,08) en terugbetaald f 289.572,64 (v.j. f 300. 374£5) dlzo minder ingelegd dan te rugbetaald f 15.873,35 (v.j. 22.005,77) Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij de aanvang-van het jaar f 10.396.293,63 bedraagt thans f 10.572. 050,62 (v.j. f 10.197.125,73). Het' aantal in de loop van Mei nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 95 (v.j. 152). Ingetrokken werden 79 boekjes (v.j. 103). Het aantal in om loop zijnde boekjes, bij de aanvang van het jaar 25606, bedraagt thans 25.787 <vj. 24934). Van dit aantal behoren 16998 (v.j. 16548) aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 5931 (v.j. 5522) aan personen of instellingen eldets gevestigd en 2858 (v.j. 2864) aan schooïspaarders. Onder de in Mei nieuw uitgegeven boekjes zijn begrepen 22 (v.J. 37) boekjes voor pasgeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste' inleg van f 1. In Mei bedroeg het aantal posten van inleg 2C 32 (vj. 2915) dat van te rugbetaling 1905 (v.j. 1921) tezamen 3987 (vj. 4836). De lediging in de loop van der maand Mei van 369 (v.J. 293) spaar- busjes leverde een bedrag van f 5862. 25 (v.j. f 3737.62) aan kleine bespa ringen op. Het aantal in omloop zijnde busjes, bij de aanvang van het jaar 3663, be draagt thans 3967 (v.j. 3720). Vrone-nieuws SINT PANCRAS Zondag a^s. wordt in Amsterdam, de promotiewedstrijd gespeeld om een plaats in de eerste klas van het Ned. Handbalvearbond, afd. Dames. De strijd gaat tussen NI LOC I Amsterdam en Vrone I te St. Pancras. Deze wedstrijd is voor Noord-Hol land boven het IJ van zeer groot be lang. Immers wanneer de Vronedaracs deze wedstrijd weten te winnen, zijn zij naast KFC als voetbalclub het eerste handbalelftal dat het volgend seizoen in de hoogste klasse uitkomt Vrone dames, laat dit de stimulans zijn om U Zondag as. ten volle te ge ven. Laten we hopen dat sportmin- nend Noord-Holland veel belangstel ling zal tonen. f Tournee Dr. S. Berry Zondag a.s. zal in Alkmaar dr Berry secretaris van de Internationale Con_ gregationalistische Raad door de Rem. Gemeente ontvangen worden. Wij vernemen, dat de Congiegatio- nalisten van Engeland en Amerika contact zoeken met geestverwanten in Europa. Uit' deze kring kwamen be roemde mannen voort,-b.v. dr I. Watts van wie het bekende kerklied stamt, door de illegaliteit destijds verspreid O, God, Die droeg ons voorgeslacht in nacht en stormgebrnis,, bewijs ook ons Uw trouw en macht, wees eedwig - ons tehuis! Ook de dichter John Mill dient tot dit kerkgenootschap te worden gere kend. De Engelse prediker zal de kerk dienst in de Rem. Kerk in het Fnid- sen meemaken, waarbü een aandeel in de liturgie aan Z.Eerw. zal worden toevertrouwd. De rondvaart geniet niet veel belangstelling Gelukkig, het was goed weer deze Vrijdag. De zon die bijna de gehele week haar vriend regen voorrang had verleend, eiste op de voor Alk maar belangrijkste dag van de week haar rechten op en s'r-ooide kwistig haar stralen over het drukke plein van de kaasmarkt Als elastieken ballen dansten de gele kaasjes uit de auto's om keurig rij voor rij te worden opgestapeld. AANVOER Goedkoop waren «e ditmaal lang niet: men noteerde twaalf stapels fabriekskaas f 79 per 50 kg, 8 sta pels boerenkaas 4 f 78.56 per 50 kg. en 3 stapels Goudse a f 85.50 per 50 kg. De totale aanvoer was behoorlijk: 35.000 kg. VROLIJKE WIJSJES De beiaardier in de toren tingelt vrolijke wijsjes, de zilveren klokke- tonen huppelen luchtig de blauwe lucht in. Vrolijk glanzen de frisse hoeden van de dragers in de Juni zon en in hun witte pakken dragen zij hun* steentje bij om het Vrjjêag- morgen-tafereeltje een bijzondere be koring* voor de buitenlanders te ge ven. Ze zijn bij bosjes gekomen, de vreemdelingen en stromen van alle kanten door de nauwe steegjes en straatjes, die Alkmaar zo rijk is, naar het plein toe om zich rijen dik om de stapelg kaas te scharen, door leden van de Alkmaarse politie, die bij het zien van zoveel fleur en'vrolijkheid wat van hun barsheid hebben laten varen, op een afstand gehouden. Camara's flitssei. en geduldige kaas, dragers poseren „just a moment" voor een in de onafscheidelijke new-look gestoken Engelse dame. In het Waag gebouw komen de meisjes handen to kort om de traditionele beschuitjes met-kaas gereed te maken. Zij genie ten meer belangstelling dan de rond vaart. Misschien is er nog niet voldoende bekendheid aan gegeven? Het VVV- kantoortje wordt bestormd en de souvenirs worden in rad Engels of smeuïg Amsterdams geprezen en vlot gekocht. En wanneer om elf "»r ruitertjes aanstalten maken om uurlijkse gevecht te beginnen, staat de Bathbrug stampvol metosen, die ia spanning omhoog zien. Ze zijn toch maar genoeglijk, die Vrijdagmorgens in onze stad en we zijn het roerend met het liedje eens: „Alkmaar, ja, ik houd van jou Met je mooie Waaggebouw". OOK BROEK LEEFT MEE, MET DE JONGENS OVERZEE BROEK OP LANGENDUK Dezer dagen kwam het plaatselijk Niwin Comité ten huize van de heer J- de Boer in vergadering bijeen. Door de voorzitter de heer J. Stins werden de dames en bestuursleden hartelijk welkom geheten. Spr. noem de in zijn kort openingswoord de moeilijkheid van het vele collecteren. Maar omdat het de jongens in Indië betreft, blijkt het dat er steeds een warm medeleven is. De heer Stins sprak de wens uit, dat God de militairen In goede gè- zondheid in het Vaderland terug zou doen keren. Uit de afrekening van de pasge houden collecte bleek dat er in to taal f 329.90 was bijeengebracht Dit is een prachtig resultaat waar voor het Niwin Comité ook langs deze weg de burgerij hartelijk dankt. Na dat nog een en ander was bespro ken, over de ervaringen opgedaan bij het collecteren, dankte de voorzitter' de dames en secretaris hartelijk voor het vele werk dat zij gedaan hebben en sloot hierna de vergadering. „INDIë-AVOND" BROEK OP LANGENDIJK Onder auspiciën van de gereformeerde Jeugd Centrale was er Donderdagavond een Indië-avond georganiseerd in de Geref. kerk. Voor de talrijke aanwezigen opende de heer J. de Graaf de bijeenkomst waarna werd gezongen Ps. 46 4, en spreker voorging in gebed. Door de heer Tussenbroek' werd hierna het woord gevoerd. Ook werden er nog enkele mooie films over Indië vertoond. Deze leerzame en goed 'geslaagde avond werd besloten met dankgebed van de heer J. de Graat gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Theodorus A, zv T A Gaer- thé en G A P Klitsie; Cecilia A M dv W P Oudejans en A M de Lange. Ondertrouwd: P Ket en P Tesselaar; G C Baken en C A Jansen van Jorks- veld; J J Smit en G G Ruiter; R van der Zee en A M Oudhoff; P E A Huij- gens en G C van Liempt; G S Blok ker en M Balder; J Rasch en M Smit. Gehuwd: C Bakker en J Timmer; C Ploeger en G C Westerbeek; A Stei en C Admiraal; N Piet en M S Vermeulen; N Wester en A van der Meulen. Over'e'ten: WjlVir" ->ina Stihner. 6Hr. veiling arkten ALKMAAR 4 JUNI 1948 Andijvie 828. spinazie 1132; pos_ telein 1226, tomaten 142186; rabar ber 55018; asperges 77166; aardbei en 5692; perziken 1234; sperciebo- nen 232258; bloemkbol IA 5%-68, I 3545; II 2032; komkommers 2340, worteltjes 3053, radijs 1116, selde rie 2—6; selie 1—3; sla 3—9, oude aard appelen 12.30—13.20; nieuwe grote 19 —24, kleine 12—17. agenda Bioscopen: A.B.T „Reiziger in de mist" met Assia Noris en Jean Desailly. Voor stellingen dagelijks om 8 uur. Zon dags 2, 5 en 8 uur. Toegang 14 jaar. CINEMA AfciERICAIN: „St. Louis Blues" met Bing Crosby. Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur ma tinee. HARMONIE: „Mannen van Jongens stad" met Spencer Tracy en Mickey Rooney. Toegang 14 jaar. Voorstellin gen als bij Cinema Americain. VICTORIA: „Staatsvijand no. 1" m. Dennes O^Keefe en June Lochart. Toe gang 18 jaar. Voorstellingen als bij Cinema Americain. CINEMA AMERICAIN ST. LOUIS BLUES Het filmproduct, dat deze week in de Cinema Americain draut is opge dragen aan de „jazz pioniers". Deze mededaling wordt de bioscoopbezoe ker aan het begin van de film gedaan waarna Bing Crosby zich met zijn vrmaen in het gewegr stelt om het publiek te amuseren en weldra swingt en hott en- jazzt de hele zaal lustig mee. We zien de eerste moeizame schreden die pionier Bing op het glib berige jazzpad zet, bijgestaan door een stel muzikanten van meest uiteenlo pend soort Een charmante dame geeft met Bing het voorbeeld en weldra is heel Amerika „weg" van de Basin- street Hot Shots-band. Voor liefheb bers een film „om te zoenen", maar wij houden het maar liever bij een kopje thee en een gezellig? Weense wals In het voorprogramma draait naast het journaal een tekenfilm en een film over paardensport. HARMONIE MANNEN VAN JONGENSSTAD „Mannen van jongensstad, dat beho ren jullie te worden". Met deze woor den besluit vader Flanagan zijn af scheidsspeech, wanneer hij weer op het punt staat een klas van zijn school het volle leven in te sturen. In deze film, die een vervolg is op „Jongens stad" wordt scherp het verschil be licht tussen het tuchthuis en deze jongensschool, waai' zonder enige vorm van dwang of bewaking de jon. gens tot mensen gevormd worden. Ook nu wordt de rol van Vader "Flanagan weer gespeeld door Spencer Tracy, die van deze priesterrol een prachtige gave vertolking geeft Mickey Rooney het eeuwige kind, die de rol van Whitey, één van de jon gens speelt, ontroert en doet ons de vreugde en het leed van al deze ontspoorde kinderen meevoelen. Een zeer goede film met vele ont roerende momenten. In het voorprogramma een actujeel journaal met o.a. het bezoek van Prin ses Elizabeth van Engeland aan Co- ventry. VICTORIA THEATER STAATSVIJAND No. 1 Het Amerika van de misdaad tegen over de moedige mannen der Ameri kaanse Staatspolitie, die, dag in dag uit, hun volle energie moeten inzet ten tegenover de geslepenheid der gangsters. Het is het verhaal van twee recher cheurs, die vrijwillig een opdracht aanvaarden om een bende valse mun. ters te ontmaskeren. Zij weten zich in te dringen tot de top der bende, weten decontrover se tussen de bendeleden handig uit te buiten, wat vele „liquidatie-geval len tot gevolg heeft, waar echter één der xechercheux's ook als slachtoffer van zijn plicht valtf* De overgebleven rechercheur zet moedig zijn opdracht door tot een succesvol einde. De gehele bende wordt- opgerold, waarbij blijkt, dat het hoofd der bende het dubbele leven leidt van een bekend philantroop. Een film over harde, spannende en adembenemende werkelijkheid! A.B.T. REIZIGERS IN DE MIST Deze rolprent is niet direct geschikt iedereen te boeien- Het gegeven is wat tam: er gaat weinig van uit. Het hele geval draait om een jongeman, die uit de vreemde terugkomt, alleen en verlaten. Zijn ouders verloor hij bij een gas vergiftiging. Wanneer hq in het huis van zijn oom komt, blijkt het dat hij de enige erfgenaam is van de nala tenschap van zijn oom. Spoedig komt ook aan het licht, dat tón oom in een' geheim „Syndicaat" is opgenomen en in zijn brandkast zitten de bezwaren de documenten in van zijn handlan gers. Deze rolprent geeft de tweestrijd van de jongeman weer, tot hij ten slotte besluit Co papieren maar te verbranden. Een gelukkige keus was het niet van het A.B.T. om deze Franse film In het programma op te nemen. In het goede voorprogramma naast bin nen en buitenlands nieuws enkele op. namen van het programma van de volgende week, dat heel wat beter belooft te worden. BIOSCOOP „DE RUS" IN BERGEN BERGEN Dit weekend draait de^ film „Hawaiï Colls" die de weder waardigheden van een schoenpoetsers, jongen Billy (Bobby Breen) weer geeft als hij alg verstekeling op een boot met zijn vriendje wordt gesnapt, door Strings (Ned Sparks). Deze pakt des avonds zijn ukelele, waarop hij een liedje speelt. Billy zingt dan mee. De mooie stem van deze jon gen trekt dan de aandacht van de kapitein. Hij weet echter te ontvluch. ten, maar wordt door de steward Muller (Ward Bond) weer gepakt. Aan boord van het schip is tevens Commander Milburn (Warren Huil) die geheime stukken moet maken voor het Gouvernement in Maui. De ze worden echter gestolen en na veel wederwaardigheden door Billy weer teruggebracht. Een film vol avontuur en goed* zang van Bobby Breen.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2