§0 Minder inbraken, meer zedenmisdrijven Avontuur in Venezuela Nederlandse criminaliteit in cijfers „Algeheel verval van fatsoen zegt onze politie onze Uit de statistieken van het hoofdbureaa van politie te Botter dam blijkt dat in het eerste kwar taal van 1948, 2815 misdrijven wer den begaan» hetgeen een zeer gun stig c\jfer is vergeleken met dat van dezelfde portod) van 1945 toen dit 7267 bedroeg. Bovendien is het percentage opgeloste misdrijven ln deze perioden 46 en 70, hetgeen ook een vooruitgang betekent. VOORTGEZETTE DALING Vooral de afdeling diefstallen toont een zeer gunstig beeld. In 1945 werden ca. 18.000 diefstallen ge pleegd, terwijl '1946 er slechts 800ü noteerde. Hiervan waren resp. 5700 en 666 inbraakgevallen. In 1e hon gerwinter, toen het "erschil tussen mijn en d!." sterk, vervarjl was, is het meer dan eens voorgekomen dat 75 inbraken per dag werden ge pleegd. Nu beperken, aldus de poli tie de ir." raken zich ot het force ren van werkketen, cantines e.d. door opgeschoten jongens, die het om snoep sigaretten of kleine geldbe dragen te doen ia Deze daling va de .crimenaliteit la eensdeels t' danken aan het feit, dat de goederenpositie verbeterd ia anderdeels, omdat vele „zware jon gens" hun arbeidsterrein hebben ver legd naar de zwarte handel, waar mee, ondanks he'. feit, dat de econo mische recherche de straathandel vrijwel geheel heeft uitgeroeid, toch nog veel te verdienen valt, dank zij de stille medewerking van het publiek Voorts zijn dank zen intensief speur werk, vele van hen in de cel opgebor gen. MEER ZEDENMISDRIJVEN Verder blijkt, dat de rijwieldiefstal sterk is afgrenomeu en dat zakken rollerij en oplichting op hetzelfde niveau zijn gebleven. Daarentegen namen andere soorten delicten sterk toe. Ten eerste de agressieve delic ten. Li 1947 werden 1500 gevallen van molestering genoteerd, o.a. als gevolg van samenwoning en druk ker havenverkeer. De aantallen zedenmisdrijven en die van openbare dronkenschap to nen een stijgende lijn. Bi} het aan hef liclit komen van de gruwelijke moord op Re »;e den de klachten en mededelingen binnen, waardoor verschillende ge vallen konden worden achterhaald. Bij het luwen van de belangstelling voor dergelijke tragische misdrijven pleegt meestal ook de stroom van klachten op te houden. De politie legt er de natL-uk op, dat h;.. *!cs- zlns noodzakelijk ls, haar geen en kei gegeven te onthouden, daar de ze dikwijls aanleiding kunnen zijn tot de arrestatie van gevaarlijke in dividuen. Het aantal gevallen van openbare Duitse Christen - Democraten willen Pan-Duitse regering Op een bijeenkomst van de Chris teljjk-Democratische partij te rader- bom heeft Arnold, de minister-pre eident van Noord-Rgnland-Westfaler de wens te kennen gegeven, dat een Pan-Duitse regering wordt gevormJ met een voorlopige zetel in West- Duitsland ln plaats van de vorming, van een West-Duitse regering. Tot deze regering zouden perso nen uit Oost-Duitsland ook dan kun nen behoren, wanneer de regerings vorm van Oost Duitsland zijn beslag nog niet gekregen heett. Arnold verklaarde, dat Duitsland bereid is, het Ruhrgebied in dienst van Europa te stellen, waardoor een controle van dit gebied overbodig zou worden. Zou deze coctr non vermijdelijk zijn, dan eiste de minlh- ter-presidqpt deze voor alle indus- triële centra van Europa. dronkenschap, speciaal betreffende autobestuurders, is nog steeds stij gende. In het eerste kwartaal van 1947 werden 91 en in dezelfde pe riode van dit jaar 118 dronken auto bestuurders aangehouden. In totaal heeft de politie in het vorige jaar 2000 personen wegens openbare dronkenschap gearresteerd. En dan nog de tallozen, die niet gearres teerd worden, maar wel dronken De politie schrijft de misdrijven die nu veelvuldiger dan vroeger voor komen toe aan een algeheel verval" van zelfbeheersing en fatsoen. Tsjecho-Slowakije wil goede ren aan Amerika verkopen Een woordvoerder van het Tsjecho Slowaakse Ministerie van Handel heeft Zaterdag tegenover een ver tegenwoordiger van Reuter ver klaard, dat Tsjedho-Slowakijë bereid is goederen te verkopen aan de au toriteiten, die het beheer voeren over het Amerikaanse Hulpverleningsplan voor Europa, hoewel het land gewei gerd heeft aan het Plan-Marshall deel te nemen. Volgens de woord voerder kan Tsjecho-Slowakijë de verlangde goederen leveren. Deze verklaring werd afgelegd naar "aanleiding van een door Reu ter gestelde vraag in verband met de mededeling van Paul Hoffman, de administrateur van de E.C.A., dat hij voornemens is in Oost-Europa te kopen. Hoe hevig de strijd in Jeruzalem was, blijkt uit deze foto van .le gedeel telijk verwoeste stad. HUMANISTISCH VERBOND VROEG ERKENNING VAN ISRAël In een te Utrecht gehouden hoofd- bestuurs-vergadering van het Huma nistisch Verbond is besloten, bij de regering aan te dringen op erkenning van de staat Israël op korte termijn. ISRAëL DOOR DE AETHER „De stem van Israël", de zender te Tel Aviv, die na de proclamatie van de nieuwe Joodse staat zijn uit zendingen begon, is ook in Nederland duidelijk te ontvangen. Het station zendt uit op de golflengte 43,22 me ter (6. 8/72 kilocycles) en geeft nieuwsberichten afwisselend in He breeuws en Engels. De tijden van de Engelse bulletins zijn: 6.30, 13.00, 19.15 en 21.30 uur. Bovendien wordt om 11.30 uur nog een legercommu niqué van de Haganah verstrekt. WONDERBARE GENEZINGEN TE MADRID Naar verluidt hebben te Madrid drie wonderbare genezingen plaats gehad. Meer dan 7000 zieken waren op bedden en draagbaren naar het grote plein voor het Koninklijke Pa lels gebracht, waar een 1 meter hoog wit beeld van de Heilige Maagd op een altaar onder een estrade met 'vier zullen was opgesteld. Tijdens de zegening der zieken rees een 64- jarige vrouw uit Madrid, die aan Ihaar linkerzijde verlamd was en niet kon lopen, van haar zikenstoei op en liep zonder enige hulp. Een vierjarig jongetje en een 35-jarige Madrileense, die na een zware ope ratie enkele maanden geleden ver lamd was geworden, werden even eens genezen. Van dit en dat Beste jongelui! In de afgelopen week heb ik zo veel brieven gehad, dat ik niet wist. waar fk beginnen moest. Zodoende kwam ik er niet aan toe verleden Woensdag brieven te beantwoorden. Ik hoop dat juHie het me niet kwa lijk neemt. Binnenkort zal ik het echter goed maken. Dan iets anders: sommige kinderen vragen mij tel kens of ik ook zilverpapier of siga renbandjes opspaar. Nee, beste jon gens en meisjes, dat doe ik niet Maar ik heb al eens vaker in de Kinderkoerier geschreven, dat jullie sigarenbandjes wel kunt ruilen met andere kinderen voor postzegels of albumplaatjes. Dan plaats je een „Koeriertje* in Kinderkoerier. Dat kost je niets, hoor! Wanneer er kin deren zijn, die graag zilverpapier willen hebben, dan moeten zij mij dit schrijven. Dan zal ik hun naam in de Kinderkoerier zetten. We willen van de Kinflerkoerier een gezellig hoek je- maken, waar jullie allemaal wat aan hebt. Daaraan kunnen jullie zelf meewerken, door voor aardige - liefst eigengemaakte liedjes te zor gen, vragen te stellen,♦mij schrijven wanneer je jarig bent vriendjes te Zoeken door een advertentie en zo voort! Doe jullie mee? Dan kan het leuk worden! Wie hadden een prijs Ik heb al heel wat oplossingen voor dc taalfoutenwedstrijd ontvan gen, maar die komt de volgende week in de Kinderkoerier. Hier vol gen nu de verborgen plaatsnamen, die jullie allemaal keurig hebt we ten te vinden. Enkele kinderen von den in één zin twee plaatsnamen, maar zijn 'ie er één vonden hadden het ook goed, hoor! De plaatsnamen waren: Doorn, Goor, Sneek, Hoorn, Helmond, Ede, Hengelo, Ommen, Zwolle. Almelo. Loeren, Holten en Groenloo. Om de prijzen moest wor den geloot. Zij werden gewonnen door: Marijke Pauw, Kwakelpad 7 Alk maar en Klaas Kant Aveniorp K 57, Sehagen. Marijke krijgt een mooie doos postpapier en Klaas een beek: „De ondergang van de O 16". Nanne Benlt schreef mij, dat hij „O 16" al heeft. Ik zal zorgen, dat je een "ander leuk boek krijpt, hoor! Welk werk hebben zij Hieronder staan een stuk of zes namen van mensen, die ieder een be* roep hebbed. Welk beroep? Dat moeten jullie nu eens uitzo:" nü De namen zijn wel een beetje vreemd, maar het zijn ook vreemde beroep- pen, hoor! m De namen zijn: 1. B. Doek-Houre; 2. G. Walser-Assen; 3. G. Toneur- los; 4. R. Vader-Röcht: 5. R. Dak- meesstap; 6. R. L. Wijllier-Heester. Onder de goede ^oplossers worden: een boek en een doos postpapier ver loot. Iedereen mag mee doen! Zendt 'e oplossingen vóór Zaterdag 12 Juni a.s. aan Oom Rob, Postbus S, Seha gen. Vergeet vooral naam en adres niet te vermelden! Ook je voornaam, hoor! Postzegels Postzegels Steeds meer postzegels stromen bg mij binnen. De ene dag zijn het er honderd, maar de andere dag zijn het er udizend! Steqds weer - steeds meer! Wat ik deze week kreeg? Luistert maar! Fam. R. te Sehagen pl.m. 7000 Tinle Koopman, NweNiedorp 1450 - Van 'n onbekende plm. 950 Van lezers uit Haarlem 900 - Willy Leen, Schoorl 772 - Rinke Meijer, Wieringermeer 600 - Annle Posthumus. Schoorl 230 Klaas Kant, A ven dorp 205 - Chris- tien Schipppr, Wleringorwerf 200 - Betsie Tl el, Bree zand 200 - StiJnle en Tine Benit, Winkel 200 - Rla v.d. Beek, Amsterdam 185 Coba Tals- -mOi St. Maartensbrug 180 - Marijke Pauw, Alkmaar 180 - Frouke v.d. Laan, Alkmaar 95 - Mlep Verhagen, St. Pancras 90 - Anlde Verhagen, St. Pancras 90. Ik geloof, dat de lijst nog nooit zo lang is geweest! Wie zorgt er voor de volgende zending? Spaar ge bruikte, onbeschadigde postzegels en stuur ze aan Oom Rob, Postbus 3, Sehagen. Hartelijk gefeliciteerd I Zo als we verleden week waren af gesproken. zouden we nu een ver jaardagskalender in de Kïnde<rkoerier plaatsen. Daar gaan we dus vandaag mee beginnen! Woensdag 2 Juni was Maryke Pauw, Alkmaar, jarig. Woensdag 9 Juni ls Mlep Verha gen, Sint Prancras, jarig. Hartelijk gefeliciteerd, hoor! Ik hoop. dat Marijke een gezellige dag heeft gehad en dat ook Miep een schoencreme wrijf was poetsextract „Beter dan ooit" Agrarische hervorming in Oost-Duitsland ten einde Drie en een half millioen H.A. werd onteigend Het landbouwbeheer ln de Sovjet- zone heeft bekend gemaakt, dat de op last van de Sovjetbezetting uit gevoerde hervorming van t grond bezit als geëindigd kan worden be schouwd. In het verloop van deze hervor ming, die aanstonds na de bezet ting is begonnen, is 3.4 millioen hec tare grond ten koste van grootbe- zitters onteigend en in kleine kavels aan nieuwe eigenaren toebedeeld. Veel voor evacuè's. Het grootste deel ls ter beschik king gesteld van vluchtelingen uit de afgesneden gebieden in het Oos ten en aan kleine boeren, namelijk 2.12 millioen hectare. De rest is overgegaan in gemeenschapsbezit er wordt beheerd door provincies, ge meenten of door de boerenorganisa- tie. De landsregeringen hebben som mige landgoederen hervormd tot zo- zogenaamde modelbedryven. Bij de her -orming we: eeu h-rlf millioen nieuwe bezitters ingeschreven. De onteigeningen hebben zonder schade vergoeding plaats gehad, doch de nieuwe eigenaren moeien ln termij nen een koopsom aan de staats kas afdragen, waarvan thans reeds het derde deel is afgelost. Nog te «ëlnlg boerderijen en werktuigen. De hervorming omvat ongeveer de helft van het gehele oppervlak van de Het grootste probleem waarmee de hervorming gepaard gaat, is de voorzienipg van de nieu we boeren met boerderijen en werk- leuke dag heeft. Schrijven jullie me dat eens? Iedereen die jarig is, kan in deze verjaardagskalender worden ge noemd, maar dan moet ik vroeg tijdig - liefst veertien dagen van te voren - weten wanneer jullie Jarig bent! Duidelijk schrijven alsjeblieft! tuigen. Daarmee zijn tot nog toe nog slechts geringe vorderingen gemaakt doör het gemis aan bouwmaterialen. Er werden nog slechts 8000 nieuwe boerderijen gebouwd. Het Kikkerlied Het was een mooie zomerdag van bloemen en van zon. Een kikkertje zat in de plas en kwaakte wat hij kon! Kwak, kwak, kwak! Daar kwam een langbeen ooievaar, Die zocht een fijn diner! Hij had een hele grote maag En honger wel voor twee! Owee! Owee! Owee! Hjj zag de kleine Kikkerdik; sloop heel stil, stap voor stap. En deed toen met zijn rode bek een vreeaelijk grote hap Hap'. Hap! Hap!, Maar hoe hij hapte, hij ving niets dan water in zijn snuit. Want Kikkerdik zat al in 't riet: En zong ep lachte luid: Sliepuit! Sliepuit! Sliepult! Ingez. door JOKE HEYLIGENBERG Altijd wat Regen, regen, regen maar! O, wat is die regen naar! Voor bloemen en planten is 't heerlijk Maar ons verveelt die regen deerlyk. Op een andere dag is 't weer te warm! Dan lopen we te zuchten, mens och arm! Wat is het warm vandaag. Die warmte is een plaag! Te koud is 't weer een andere dag! We hopen dan, dat 't warm worden mag! Zo is er altgd wat! Dan te droog dan te nat! COBA TOLSMA. BREUK IN BERIJXSE VAK VERENIGINGSORGANISATIE De dreigende breuk tussen de op het Westen en Oosten georiënteerd© afgevaardigden in de Berlyns© vak- verenigngsorganisatie blijkt vandaag volledig te zyn geworden. De met Sowjetvergunning verschijnende bladen publiceren een order van de leiders van het door de comumnisten geleide meerderheidsorgaan, waarbij de leiders van de anti-communisti sche minderheid, bekend als U.G.O.» van het lidmaatschap der organisa tie worden uitgesloten: ZONDAG 9 JUNI 1948. Hilversum I -301 m. 8.00 Nieuws; 8.30 Voor het platteland; 8.40 Ensem ble Barcarolle; 915 Men vraagt en wij draaien: 9.45 Geestelijk l°-en; 10.00 Zondagshalfuur; 10.30 Ned. Herv. kerk. dienst; 12.00, Queen's Hall light or- chestra; 12.30 Zondagsclub; 12.40 Kinderkoor; 13.00 Nieuws; 13.15 Les gars de Paris; 14.05 Boekenhalfuur; 14.30 Utrechts Stedelijk orkest (Mo. zart en Chopin); 15.45 The Skymas- ters; 16.40 Sportflitsen; 1T.00 Gesprek, ken met luisteraars; 17.30 Ome Keesje; 1750 Sport 18.00 Nieuws; 18.15 Kwar tet Jan Corduwener; 18.30 Ned. Strijd krachten; 19.00 Radiolympus; 193f Stradiva-scxtet; 20.00 Nieuws; 20,15 Operaconcert; 20.50 „Villa Rosa", hoorspel; 22.00 Kleinkunstprogramma; 22.25 Kamermuziek. Hilversum H - 415 m. 8.00 Nieuws; 8.30 Morgenwijding; 9.30 Nieuws; 10.00 Hoogmis; 11.30 KRO-trio; 1203 Lie deren van Brahms; 12.15 Apologie; 12.35 en 13.20 Het orkest zonder naam; 13.00 Nieuws; 13.40 Zangrecital; 14.00 Symphonisch conqert; 14.30 Kamermu ziek door Oostenrijkse kunstenaars; 15.40 Muzikale tombola; 16.10 Sport; 16.25 Vespers; 17.00 Bach-cantate; 17.30 Kerkdienst; 19.15 Kent gij Uw bijbel; 19.30 Nieuws; 19.50 In 't Boeckhuys; 20.12 Omroep-kamerorkest 21.25 „Het standbeeld van de gene raal", hoorspel; 22.02 Lichte klanken; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws. MAANDAG 7 JUN 11948. Hilversum I ..301 ia. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.15 en 6.15 Gram.muziek 8.45 Gram.platen; 9.15 Morgenwijding; 9.45 Arbeidsvitaminen; 1035 Gram.- mueiek; 11.00 Op de Uitkijk; 11.15 Luchtige liedjes; 12.00 Zangrecital; 12.38 Orkest Guus Deloof; 13.00 Nieuws 13.15 Orkest Maria Zamora; 14.00 Wat gaat er om in deze wereld?; 14.15 Solistenconcert' 15.00 Bonbonniere; 16.15 Musicalander 17.00 Rhvthmische klanken; 17.30 Padvinders-uitzending; 18.00 Nieuws; 18 30 Ned. Strijdkrach ten; 19.00 The Skymasters; 19.30 In leiding tot muziekbegrip: 20.00 Nieuws 20.05 Radioscoop met o.a. om 21.45 „De vrouw, die vluchttehoor spel; 22-30 BBC-orkest; 23.00 Nieuws. Hilversum H 415 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.15 en 815 Gram.muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 9.15 Voor de zieken: 9.35 Vragen aan voorbijgan gers; 10.05 Opgewekte klanken; 10-30 Morgendienst: 11.00 Werken van Sme. tana; 11.15 Van oude ên nieuwe schrij vers; 11.35 Vioolrecital® 12.00 Ge mengd omroepkoor; 12.33 Sans Souo- .cï: 13 00 Nieuws; 13.15 Mandolinata; 14.00 Voor de scholen; 14.35 Lichte plaatjes; 15.00 Nos jungit musicar 15.30 Pianoduo; 16jOO Bijbellezing; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Hobo recital; 17.45 Orgelbespeling;" 18.15 Sport; 18.30 Met band en plaat voor U paraat; 19.00 Nieuws; 19.15 Onder de leeslamp; 19.30 Het actueel ge luid; 20.00 Nieuws; 20.15 Zomeravond_ kerkedneert; 20.15 Strauss-programn® 21.30 Ensemble Bagatelle; 22.00 Hol lands strijkorkest; 22.45 Avondover denking; 23.00 Nieuws. F EUILLEION Naar hèt Engels door JOHN STUDLEY Roddy verborg de boot in de kleine Inham bij El Morro en ging haar voor de heuvel op, nadat by uit de kist een fles brandewijn en een extra lantaarn had meegenomen. Toen ze het fort na. derden, liet hij Inez wachten uit vrees voor 'n mogelijke hinderlaag en ging zelf verder om de zaak te verkennen. Maar EI Morro was rustig en alles was nog precies zoala hij en Mc. Kildrick het verlaten hadden. Hij ging terug ©m Inez te halen en wees bij de in. gang van de tunnel op een Dlek waar ze zich goed zou kunnen verbergen. Hier moet je op me wachten! be. val hij. Nee, antwoordde het meisje kalm, ik ga met je mee: Je vergeet dat ik bij vader je borg moet zijn en voeg de ze er zachtjes bij, behalve dat ben ik nog wat anders. Waar jij gaat ga ik ook. Terwijl ze nog sprak, schoot van de steiger van het douanekantoor, die een halve mijl verder lag een vurige .flits omhoog. Er volgden meerdere en dadelijk, als een echo, gaven de ka nonnen van het fort antwoord. Granaten!, riep Roddy. Ze hebben de artilleriekazerne nu al veroverd en we hebben geen ogenblik te verliezen Hij drukte met kracht op de hef bomen, die de stenen in beweging brachten en wrong ze uit elkaar. Toen gaf hij Inez een hand en leidde haar de trap van de tunnel af. Maar waarom, riep Inez moeten we ons nu plotseling zo haasten? Roddy kon haar niet vertellen, dat de aanval op het fort misschien een poging om haar vader te vermoorden zou uitlokken. Het geluid van de kanonnen ant_ woordde hij ontwijkend, zal, wat wij doen, onhoorbaar maken. Roddy was nu goed bekend met de verschillende bochten in de tunnel en ze vorderden vlug. Ze volgden de lichtbogen, die hun lantarens op de muren wierpen, en liepen zo hard, dat ze allebei hijgden toen ze voor de af sluiting stonden. Roddy hield zijn hor. loge in het licht en slaakte een uit roep van ongeduld. Nog tien minuten, riep hij, en elke minuut Hij hield nog tijdig op en wendde zich naar de muur. Het dynamiet met het slaghoedje en de lont lagen nog net zo ala Mc. Kildrick ze geplaatst had. Roddy schepte een handvol klei van de bodem van de tunnel op om als stop te gebruiken. Dat plakte hij stevig vast over het slaghoedje, ter wijl hij het lont vrij lietHij bracht Inez op 'n veilige afstand %ran de muur en daar wachtte ze, hun ogen onafgebroken op Roddy's horloge ge richt. De seconden duurden eindeloos Geen van tweeën sprak en de stilte in de tunnel drukte op hen als de s:'i*e van een grafkelder. Maar hoe wel ze zich heel wat meters onder de wallen van het fort bevonden, kon den ze toch boven zich de kanonnen horen weergalmen. Ze schieten met tussenpozen van een halve minuut, fluisterde Roddy. Ik zal proberen dynamiet te laten ont ploffen terwy'1 ze schieten, dan kun nen ze dat tenminste boven niet horen. Ala de ontploffing komt, Inez, moet je wachten tot ik je roep en als ik je roep dat je weg moet lopen wacht dan in 's hemelsnaam geen ogenblik, fluisterde hij dringend, maar vlieg naar de opening van de tunnel. Toen Inez antwoordde, klonk diep verwijt in haar toon. Je spreekt tegen een dochter van generaal Rojas. Je moet niet aan mij denken. Ik ben hier om je te helpen. En we gaan hier samen vandaan of helemaal niet. Ik moet weg, fluisterde hij. Wens me succes voor je vader toe. Ik smeek, dat God jullie beiden behoedt! antwoordde het meisje. Terwijl hij weg liep, draaide Roddy zich om en liet zijn licht op haar schijnen, om haar nog eens, misschien voor het laatst, te zien. Roddy wachtte tot zijn horloge op één minuut voor negen stond. Hij wachtte nog een halve minuut, stak, op het hervatten van het kanongebuL der de lont aan. rende weg en druk te zich tegen de muur van de tunnel. Na een wachten, dat hem eindeloos leek, klonk een doffe, rommelende slag en het lawaai van vallende stuk. ken rotssteen. Roddy ging weer terug naar het einde van de tunnel en za? ln de mliur een gapend, zwart gat Daar doorheen, aan de ander© kant. schemerde een vaag lichtschijnsel. Na over een stapel gebroken ste en te zijn geklommen stond hij ia de cel De ontploffing had er, uitge zonderd het gat in de muur, geen schade aangericht. De meubels ston den waar ze altijd gestaan hadden, het boek lag precies op.zijn plaats; in de tocht, die uit de tunnel kwam, ston den de kaarsen heftig te flikkeren. Maar van de man, die hij zocht, voor wie hij zijn leven waagde, was geen spoor te ontdekken. Met een kreet van verbazing en schrik liep Roddy naar de ijzeren deur van de cel Die waa gesloten en gegrendeld. Nu de muur de geluiden niet langer doofde, klonk al het hevige lawaai van de strijd luid in zijn oren. Door de stenen gang kwam het scheurende geluid van d© kanonnen der belegeraars, het gera tel van geweervuur, het geschreeuw van de soldateiv Vordt vervolgd

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3