Met hamers en boren onder hun handen groeien de schepen In Huize Voorhout werd P.R.A. meubilair verkocht Tafels, stoelen, schrijfbureaux, alles wat men achterliet.,. Stampvol waren de gangen van Huize Voorhout. Tafels, stoeien, schrijf, bureaux, lampen en al wat de PRA nog meer bij haar opheffing ach. terliet. Langzaam drentelden de mensen langs het opgeslagen meubi lair, hier een kast openend, daar een tafeltje bekloppend. Waar vroe ger delinquenten voor het hekje stonden om de vragen van de presi dent te beantwoorden, ziet hst er nu kaal uit. De. groene tafels zijn weg gehaald en ook het beroemde hekje is verdwenen. Op de „publieke tri bune" Is een lange tafel geplaatst, waar achter de heer A. L. Bakker, inspecteur van dc domeinen, zetelt. Naast hem staat de assuradeur de heer Kieft, die de hamer hanteert. Maar het is niet de hamer van de president van het tribunaal. Deze middag worden namelijk de meubelen van wijlen PRA verkocht. „TOE MAAR, JONGENS" Belangstelling is er genoeg. Op het kale podium staan en zitten de koop lustigen opgepropt en de ingangen zijn versperd door drommen mensen.. He: is niet al het PRA meubi lair. zo vertelt de heer Bakker ons. De Rijksdiensten in Nederland heb ben als eerste een keuze uit de voor raad mogen doen, voor zover zij meu bilair nodig hadden. Lang kunnen we niet met hem praten want de ver koop begint 't Gaat er genoeglijk toe. Stuk voor stuk komt onder de hamer, maar veel geld hebben d® kopers voor de te verkopen stukken niet over. Een dressoir brengt het nog tot f45 „Heeft niemand meer iets over voor dat drèssoirlje? prijst de heer Kieft aan. Tevergeefs. De laatste bieder wordt eigenaar en het volgende stuk wordt uitgeroepen. „Toe maar jon gens" moedigt de man met de ha mer aan, maar de prijzen dalen steeds Soms doet iemand een eerste bod van een kwartje ,maar daar wordt niet op ingegaan. Er wordt alleen met gul dens gewerkt en daar gaan ze, de Stoelen, de tafels, de schrijfbureaux voor vijf of tien gulden. „Mevrouw, U hebt een koopje!" bezweert de heer Kieft en even later „En nu komt er toch zo'n mooi tafeltje. Kun je van de zomer in je tuin ook gebruiken!" Het hoongelach van de kopers, die el. kaa,- waarschuwen: „De mot zit er in, Jan" of „Hij is gammel" maakt de stemming nog luidruchtiger. Het zwak ke geslacht is ook goed vertegenwoor. digd en de dames mengen zich vaak in het gezellig opbieden. Er zijn ook kijkers, die rustig hun sigaret roken en een ander de eer laten, een bod te doen. „Moeder, gaat je dochter niet trouwen? Een mooie tafel voor een paar gulden. Toe maar!' gaat de spre. ker onvermoeid verder en langzaam wordt de lijst afgewerkt. We wachten het einde niet af en nog in de gang horen we het gezellige gerumoer daar binnen. Het deftige Huize Voorhout had deze Dinsdagmiddag heel even haar waardigheid verloren. We had den 't idee, 'n- ogenblik op de nooit vol Dansexamen voor de Medaltest Dezer dagen heeft dansschool Arend- sen in de zalen van het Wapep van Heemskerk een aantal leerlingen aan de tand laten voelen door een des kundige Jvj) Het ging ditmaal niet om swing of jitterbug, maar om goed. stijlvol dansen en met genoegen heb ben we bij de „examens" toegezien. Bepaald beklemmend was de ..exa mensfeer" ditmaal niet en hoe kan cLat ook anders, bij het horen van een gezellige foxtrot of een Engelse wals. De Medaltest, die door de Neder landse Bond van Dansleraren Is in gesteld en in "het gehele land van kracht is .heeft vier onderscheidingen: CBM diploma, in brons in zilver en in goud. De CBM medaille werd behaald door de volgende dames en heren: H. Langend ijk. C. v. Vliet, Th. Bos, D Boers, J. Boers, S. Schouten en A. Schaap, allen tc Alkmaar. De bronzen medaille werd toegel^nd aan M. Vles- sing. M. v. Rossum, M. v. d. Rest, A. ter Hofstede. M. Swager. F. Plas- Bahnsen, J. Wesmeyer. J. Florijn. N Feldberg. allen te Alkmaar, G. Plug Egniond aan Zee, C. Spandau, A. Mul ler, Bergen, L. Heek ,J. Krop. I. Krop Casc icum, D. Wielinga, Th. Knop, M Kuperus, S. Panna, J. Mors, G. Zaad- noordijk, G. Kemmer, H. Meyerink, T. Wulp. A. v. d. Linden, D. Snel, JN Wiering, te Alkmaar en uit de builen, gemeenten N. Peerboom. J. Bakker. Bergen, G. Langendijk te Heerhugo- waard, J. Ouweltjes te Z. en N. Schermer, Tezamen met de leerlingen van Haarlemse en Hoornse dansscho len ..dansten' de pupillen van de heer Arendsen voorts een genoeglijke wed. ■trijd en de gehuwde leerlingen van deze Alkmaarse dansschool deden hun leraar eer aan door een eerste prijs in een teamwedstrijd te behalen. Het was een genoeglijke dansavond, waar bij ruimschoots gelegenheid was om over de gladde vloer te zwieren .zon der door de examinatoren begluurd Ie worden. Het is prettig ,dat nu ook In Alkmaar deze voor geheel Neder land uniforme examens gehouden zijn •n nog prettiger is het, dat de heer Arendsen met alle in het veld gebrach Ite „slachtoffers" eer inlegde. Er werd. 'geen enkele candidaat afgewezen. prezen markten van onze grote ste den te zijn. Als de wederhelften van de kopers en koopsters nu maar met de transacties accoord gaan Gouden bruidspaar Dinsdag heiben de bewoners ven het gedeelte Westerweg-Zuid, voorbij de Joodse öug •aafcle.ats, de vlaggen uitgestoken ie- »re Van de heer en mevrouw Oskam-Oskam, die precies vijftig jaar !an^ in He huwelijksboot hebben gezien. „Opa Oskam", zoals de oude heer toor de buurtkinderen wordt genoemd, is een van de ve teranen van de socialistische bewe ging. Hij weet ons nog layge verhalen te doen over 'e dagen van Troelstra, toen de afdeling Gorkum, waar de bruigom zijn bruid hun eerste woning binnenvoerde, nog maar twintig SDA P-leden telde, van de verkiezingsstrijd en de eerste grote overwinningen in het parlement. En de bruigom kan zich nog best' de tijd herinneren, toen hij als ambtenaar bij het rechtskundig bureau van de Rotterdamse bestuur- dersbond werkzaam was. Een kleine twintig jaar werkte hij op dit bureau. Nu is de heer Oskam gepensionneerd en geniet hij met zijn trouwe gade een welverdiende rust na een werk zaam leven. Proficiat, bruidspaar en nu maar op de zestig aan! DE KINDEREN VAN DE O.L.S. NAAR VALKENVEEN HEILOO Woensdag, 0 Juni gaan 236 leerlingen van de OLS, behorende tot dp 3e, 4e, 5e en 6e klassen met hun onderwijzers op reis ditmaal naar Valkenveen. De dag zal aan het strand en in de bekende speeltuin doorgebracht worden. Men vertrekt om 8 uur van de school (Willibrordusweg) en wel met 5 grote autobussen. Bij goed weer hoopt men om 8 uur 's avonds weer terug te zijn. Wij wensen jeugd en geleiders een heerlijke dag met goed weer. LOOP DER BEVOLKING BERGEN Op 1 April had Bergen 8188 inwoners, waarvan 3729 mannen en 4459 vrouwen. Hieraan zijn tot 1 Mei bijgeko men 22 mannen en 22 vrouwen, zodat er nu 3751 mannen en 4481 vrouwen, 'e samen 8232 personen op 1 Mei in Betgen woonden.. Beroepsvervoerders vergaderden „Vakgroep moei verdwijnen" Zaterdagmiddag kwam de Kring Alkmaar vau de Vakgroep Goederen vervoer langs den Weg. in een druk bezochte ledenvergadering bijeen in Cafe Centraal aan het Hofplein, ter bespreking van de nieuw op te rich ten vrije vak-organisatie voor beroep* vervoerders, de N.O.B. Wegtransport, die in de plaats van de Vakgroep komt. De voorzitter .de heer Joh. Kroon, opent te ongeveer kwart over drie de vergadering en heet de sprekers van deze middag, de heren J. v. Deude- kom en J. Bakker, beiden uit Ara- s erdam. welkom en zet daarna het doel van deze vergadering uiteen, n.L hes vervangen van de vakgroep door ten vrije vakorganisatie. Deze vrije- organisatie moet zo groot mogelijk v, orden, daar dan alleen tegenover cverheid en overheidsbedrijven, als een sterke éénheid kan worden op getreden. Hierna geeft de voorzitter he: woord aan de heer v. Deudekom, dit zijn betoog begint met te zeggen dat er grote belangen op het spel s,?an voor de particuliere beroeps vervoerder. De vakgoep die tijdens de oorlog van overheidswege is opgelegd, zal door een vrije vak organisatie worden vervangen. Maar dan moeten de be roepsvervoerders ook blijk geven daar toe in staat te zijn. De nieuwe organi satie de NOB Wegtransport, daarvan moeten alle beroepsvervoerders lid worden, om een zo groot mogelijke eenheid te verkrijgen. Deze eenheid moet komen anders heeft de kleine vervoerder geen bestaansrecht meer, daar het grootbedrijf zich reeds bij de overheidbedrijven gaat aansluiten. Komt de eenheid in het beroepsver voer niet tot stand, dan ziet spreker in dat binnen 5 jaar geen particuliere vervoerder meer bestaat. Wij moeten lid worden van <je NOB om rechten te verkrijgen. DE CONTRIBUTIE De toeloop is nog niet zo groot als redelijk verwacht mocht worden. Er gf.an stemmen op in het land, dat de contributie te hoog is, Men móet be dt r ken dat de aanslag maar voorlo pig is en gewijzigd kan worden naar golemg er leden toetreden. Spreker zegt, dat zijn chauffeurs van f 100.— tot f 150.per jaar aan contributie betalen aan hun vakbond. Kunnen^ de vervoerders zelf dat niet dóeiW^ai heer v. Deudekom zet nog enige be langrijke punten over dc NOB uiteen en wekt nogmaals de aanwezigen op, lid te worden en hun collega's ook daartoe aan te sporen. De voorzitter mejkt nog op dat de Leer v. D. geen propagandist ls doch zelf ook beroepsvervoerder. Hierna wordt gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan verschillende aanwezigen gebruik ma. ken. Enige vragehstellers zijn het met de spreker van deze middag zodan'g eens, dat zij zien ontpoppen als echte propagandisten voor de NOB, hetgeen SCHOOLCONCERTEN BERGEN De heer Cornelis Jonker, toonkunstenaar te Schoorl en leraar in muziek en muziekgeschiedenis aan de Middelbare Meisjesschool te Bergen, illustreerde geduper.de deze cursus zijn lessen aan de school door een drietal concerten. Achtereenvolgens lieten zich horen de pianist Simon Halie ,de zanger Lou rens Bogtman en de hoboist Koeten. De heer Jonker zorgde daarbij voor een belangwekkende toelichting. DE MIDDELBARE MEISJESSCHOOL BERGEN"— Tot docenten aan de Mid delbare meisjesschool werden benoemd voor geschiedenis: Dr. A. J. Bemolt van Loghum Slaterus, rector van het Huygens lyceum te Amsterdam; voor Frans: Mej. Dra. N. Heukels, lerares aan dit lyceum; voor plant, en dier kunde :de heer P. van Biezen, leraar gemeente HBS Amsterdam: voor wis kunde, natuur- en scheikunde; de heer J- C. Frevel, leraar aan het Am. sterdams Lyceum en de Rijks HBS te Am erf oor t. KAARTERS VOETBALDEN TEGEN BLAZERS EGMOND AAN ZEE —Zondag speel de de Egmondse Bridge club een toet bahvedsuy'd tegen de leden van het Fanfare corps „Lamoraal" Er was nog al een tamelijk verschil in leeftijd tussen de spelers, zodat er diverse ko_ mische momenten in 't spel te aan schouwen waren. Een speler raakte nog z.g. buiten westen en moest door doktershulp weer op de been worden gebracht. Na de behandeling rende hij weer even flink als te voren over het veld. De ouderen van de Bridge club hebben zich best geweerd. De eind stand was 55. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER Jacques Jose P, Den Bosch. Diefstal en verduistering; vier maanden gevangenisstraf en ter beschik king stelling aan de regering Jokanna M.M. Alkmaar diefstal, vier maanden met aftrek. Metske S Alkmaar diefstal: zaak aan gehouden voor voortzetting van het onderzoek. Albert S Alkmaar: een dier, dat aan een ander toebehoort, doden f 10 of 5 dagen en f 150 voor schade vergoeding. de heer v- G. doet opmerken dat hij daardoor een goede ruggesteun ont vangt. De vragenstellers worden door de heren v. Deudekom en Bakker tot hun tevredenheid beantwoord. Hierna neemt de voorzitter nogmaals het woord en bedankt de heren v. D. en B voor hun duidelijke uiteenzet- tirg omtrent da NOB en wekt alle aanwezigen op toe te treden als lid van de nieuwe vrije vakorganisatie N OB Wegtransport, de enige vakorgani satie van bonafide beroepsvervoerders in Nederland. Vanaf Dinsdag 8 Juni 1948 bestaat de- -gelegenheid U voor het lidmaatschap aan te melden aan het kantoor van dc Blauwband Expres, hieuwesloot 50a te Alkmaar en te Noordscharwoude, Dorpstraat 115a. Deze gelegenheid staat open tot 1 Juli 1948. Tsjechische riviersleper loopt binnenkort in Alkmaar van stapel Bij de Vlotbrug rimpelt het water van het Noordhollands kanaal in een zuchtje van de koele wind, even maar, want het ligt er in de luwte van de grote scheepswerven aan de Eilandswal. Op het smalle dijkje brandt de zon, maar heter nog is het verder op, voor in de grote hal, vaar de stralenmeedogenlobs door de glazen kap vallen, beter is het achteraan, bij de opening aan de Oostkant, uit de zon en in de wind. Hier doen de mannen van de N.V. Scheepswerven Nicolaas Witsen en Vis hun werk ,de gehele dag, mét hamers en boormachines, met lasap paraten en machines om te klinken. Onder hun handen groeien de schepen, het jacht voor Zuid-Afrika, de vijf sleepbootjes voor Indonesië en de machtige Tsjechische rivier-sleep boot, die binnenkort van stapel zal lopen. Oorverdovend lawaai De wind verwaait al de geluiden van de scheepswerf over het water, vandaag horen wij, het geklop en ge ratel al van verre, vanaf de Bierkade zien wij het electrische Ias-apparaat blauw opflitsen. Al gauw staar we bij de lasser, in het voorste gedeelte van de hal. Zijn gezicht is beschermd en hij buigt zich over een grote ijzeren plaat, die hij zo nu en dan met forse slagen beklopt. Rondom liggen de ijzeren balken en platen, rondom klinkt het oorverdo vende lawaai uit alle hoeken van de werkplaats hier is de lasser, daar zet een arbeider de reusachtige boor in beweging, twee mannen zijn even verder bezig met een snij-apparaat, niet ver bij hem vandaan staat ie mand een plaat met mokerslagen te bewerken. Voorzichtig lopen we verder en in eens staan we voor een geweldig ge vaarte,' 'n rood gemeniede en zwart geteerde boot, die op de helling staat, bouwd. Hier ligt de Tsjechische stoom- sleepboot op stapel, een vaartuig-van dertig meter lengte, zes en een halve meter breedte, met een capaciteit van 350 P.K. „Deze is de laatste. Twee, voor re kening van de Tsjechische regering, hebben we al afgeleverd", zo vertelt ons de heer S. M. van der Meer, die belast is met de technische leiding. „Over veertien dagen zullen we wel zo ver zijn. dat het gevaarte te water kon worden gelaten. In Vlaardingen zullen de machine en de ketel worden aangebracht en in Alkmaar zal de boot verder worden afgebouwd" Werk genoeg Het lawaai om ons heen lijkt wel toe te nemen en het is bijna niet mo gelijk om een gesprek te voeren. We schreeuwen de heer van der Meer on_ ze vragen toe, hij antwoordt ook met verheffing van stem. Van hem verrfemen wy. dat er weer genoeg werk is op de scheepswerven. Er is tamelijk veel materiaal beschik baar, dochde opdrachten zijn allen voor buitenlandse rekening. De_ viezen natuurlijk! Werk genoeg dus ,des te meer, des te beter en het enige, waarover men ook hier hoort klagen is het gebrek aan geschoold personeel, aan vak mensen. *©p de scheepswerf van Wit, sen en Vis zijn momenteel ongeveer 50 arbeiders te werk gesteld, vóór de oorlog waren het er bijna drie maal zoveel Schroef in slraaliunnel In het water, niet ver van de Tsje chische boot, ligt een klein vaartuig, een nietig dingetje, als je het zo ziet, raast die grote „kast". Toch is het ook een sleper, en heus een beste, de vijfde van een serie, die vour de Billiton-maatschappij is ge- beuwd. Deze boot is bijna klaar om naar In donesië te worden overgebracht. „Tn samenwerking met vijf andere werven bouwen wij luxe-jachten om te verhu ren aan toeristen. Bij ons is nu ook een groot jacht van twintig meter lengte, voorzien van een sterke diesel, motor in aanbouw voor Zuid-Afri kaanse rekening", deelt de heer van dfr Meer verder mede. Grappig Ï3 het, dat je zo maar on der zo'n grote boot kunt lopen. Alles maakt een betrouwbare indruk, op al le platen, in een Sierlijke lijn, zijn vele klinknagels aangebracht. Bij het achterschip zijn drie mannen aan het werk en zij wijzen ons op de straal- tunnel, waarin de schroef met 1 cen timeter tussenruimte, precies past. Op alle rivierschepen deze gaat op de Oder varen wordt een derge lijke bduwwijze toegepast, de tunnel beschermt de schroef en verhoogt de snelheid. Nog even bekijken wy de enorme sleepboot met de grote machinekamer, de ruime verblijven voor en achter, de grote stuurhut, de douche en de in stallatie voor koud en warm water werkelijk, de Tsjechen kunnen te. vreden zijn. Buitenlands bezoek aan Egmond aan Zee EGMOND AAN ZEE Vrijdag had Egmond aan Zee de eer een gezel schap afgevaardigden van de Inter nationale Landarbeidersbond te mogen sterdam waar één tweedaags congres ontvangen. Het gezelschap bestond uit afgevaardigden uit Engeland. Noorwe gen. Zweden^ Denemarken en Oosten rijk. Bij het vertrek des morgens uit Am sretdam, waar een tweedaags congres wordt gehouden was ook nog een afd. Schotten aanwezig. Deze konden ech ter niet de gehele rondrit door Noord Holland 'meem^Jten. Eerst werd Alk maar met een bezoek vereerd, waar na men de zuivelfabriek te Lutjewin kel bezocht. Natuurlijk ontbrak een rit door de Wieringermeer niet, waar een moderne boerderij en een paar abeiderswoningen werden bezichtigd. Hierna trok men naar Egmond aan Zee. waar in de gezellige zaal van het Restaurant „Zeezicht" de inwen dige mens werd versterkt. Deze tocht werd georganiseerd door de Hollands? Bond van Landarbeiders Stier uit Californië EGMOND AAN ZEE „De stier uit Californië" luidde de titel van het toneelstuk, dat deze week tweemaal door de toneelgroep van de OK Jon gelieden Vereniging „Vroom, Vrij en Blij" voor het yoetlicht werd gebracht. „De stier" is helemaal geen stier, maar een jongeman, die jaren in Ca lifornië heeft doorgebracht en dan on_ verwachts weer naar Holland terug komt om zijn oude HBS vrienden en vriendinnen weer eens op te zoeken. Tijdens zijn schooltijd noemden zijn kameraden hem „De- stier" en om het herkennen gemakkelijker te ma ken noemt hij zich zelf ook maar zo. Zijn komst in het rustige Hollandse gezin van Professor Piekèring veroor zaakt heel wat opschudding, dat tot aardige toneeltjes aanleiding geeft. De stier, gewend aan het leven aan de overzijde van de Oceaan, heeft van verschillende dingen heel andere op vattingen, die eerst tot een botsing leiden, maar later komt toch alles op zijn pootjes terecht.. Vooral Mej. A. Zwart als dienstbode wist de zaal kostelijk te vermaken. De regie was als vanouds weer in handen van de heer Van Pel, die voor e^n uitsteken, de bezetting van de rollen had ge zorgd. Ieder was voor zijn of haar rol geknipt. De rolverdeling was als volgt P. Gouda als Bram Tegels, bijgenaamd ,de stier", A. Blauboer als Professor Piekering, Mej. A. Prins als Emmy. de vrouw van de Prof, J. Visser als de huisknecht Adriaan, Mej. A. Zwart als Mina, de meid. Jan Zwart als Kantonrechter Kouters. Klaz. Stam als Miepie Kouters en Mej. Klaz. Glas als juffrouw IJzerbord. Aan het slot mocht het gezelschap een hartelijk applaus in ontvangst nemen en sprak de voorzitter van „Vroom, Vrij en Blij" pastoor J. A. F. van Zanten woorden van dank voor het gebodene. TONEELAVOND IN DE PRINS HENDRIK STICHTING EGMOND AAN ZEE De oude Zee. lieden van de Prins Hendrik Stichting hebben Zaterdagavond bezoek gehad van het Toneelgezelschap van het PE N uit Bloemendaal. Dit gezelschap voerde in de gezellige zaal van de Stichting op een spel van gijn en non sens „Filmmaniakken" De oudjes hebben danig kunnen Ia. chen om de zotte vertoningen van een tweetal landlopers, die zich als Watt en half Watt uitgaven. Aan het slot dankte de directeur van de Prins Hendrik Stichting het ge zelschap voor hetgeen zij de verpleeg, den van de' Stichtingen hadden ge boden. HET RODE- KRUIS VRAAGT UW AANDACHT HEILOO Ook in Heiloo wordt een grote actie door het Rode Kruig ge houden om de landelijke kas te ver erken. Heiloo en Akersloot samen is gevraagd f 3296.bij elkaar te bren gen. Om aan dit bedrag te komen wor den in onze gemeente huis aan huis envelopjes afgegeven met het verzoek om in de periode van actie dagelijks minstens 2 cent te offeren per per soon voor het mooie werk van het Rode Kruis. Het ligt in de bedoeling deze actie te voeren tussen 7 en 21 Juni. Op Za terdag 29 Juni worden de enveloppen opgehaald. Men wil daarvoor de mede werking inroepen van de plaatselijke muziekverenigingen. Steunt dit sym pathiek doel en zorgt er voor dat Hei loo z'n aandeel levert. DUALMEET DOVES—HALTER HEILOO Dames, hezen en meisjes lste graad zullen op Zondag 27 Juni hun krachten meten met leden van de Alkmaarse gymnastiekver. „de Halter". We zijn er van verzekerd dat dit een spannende wedstrijd zal worden; willen de Doves-leden een even groot succes behalen als onlangs tegen Be Quick (Bergen), dan moet er stevig aangepakt worden. New-York Herald Tribune over „Indonesisch gevaar" „Nederlanders zullen zich edelmoedig moeten betonen" De New York Herald Tribune heeft in een artikel „Gevaar in Indonesië" ojn. geschreven: „De Verenigde Na ties bereikten resultaten op Java en Sumatra, waar zij de nederlanders en Indonesiërs ertoe bewogen het vuren te staken, doch dit succes wordt nu in de waagschaal gesteld. Indien de huidige politieke besprekingen tussen Nederlandse vertegenwoordigers en leiders van de Republiek mislukken* zal waarschijnlijk opnieuw strijd uit breken". Het blad voorspelt, dat de Nederlanders in dat geval de Indone siërs ongetwijfeld een nederlaag zul len toebrengen, doch niettemin zou de einduitslag geen werkelijke over winning voor de Nederlanders of de democratische wereld betekenen, om dat de communisten geleidelijk de macht In Indonesië in handen zouden krijgen, tenzij de Indonesische mos lims op godsdienstige gronden de strijd zouden aanvangen. Het artikel besluit: „Er is verschrikkelijk veel edelmoedigheid en juist inzicht van de zy'de der Nederlanders in Indone sië nodig. Men moet hierbij echter denken aan de voor de Nederlanders günstige voorlopige overeenkomst?n die In andere landen in ruime mate steun vonden, voornamelijk omdat Ne derland beloofde de Indonesiërs zelf bestuur binnen het Nederlandse Ge menebest te geven. Terwijl men acht sloeg op de Nederlandse beweringen, dat de Indonesiërs nog niet rijp voor zelfbestuur waren, wees men er op, dat deze onrijpheid het resultaat was van honderden jaren Nederlands stuur en dat hierin verandering komen. De Indonesiërs voerden aan, dat de Nederlandse beloften waardeloos ole- ken en dat de leiders van de Repu bliek zeer bezorgd zijn over de vesti ging van de afzonderlijke door de Ne derlanders beheerste staat Weat-Ji- va. Er schijnen veel bewijzen te zijn, dat althans enige Nederlandse auto riteiten wat betreft Indonesië wilhi terugkeren tot de toestand van. voor ♦de oorlog. Indien deze autoriteiten Je Nederlandse politiek te veel beïnvloe den, dan zal de invloed van de Ver enigde Naties, die bij de Indonesische kwestie reeds haar doelmatigheid toonden, gebruikt moeten worden om tot een redelijke overeenkomst te ko men", aldus de New York Herald Tribune. WEDSTRIJD „VISLUST" WARMENHUIZEN Zondagmorgen hield de hengelsportvereniging „Vis- lust" haar eerste wedstrijd in dit sei zoen. Ondanks het koude weer van de laatste dagen, was de vangst niet onbevredigend. Door 16 leden werd aan deze wedstrijd deelgenomen en 250 baarsjes wist men te verschalken plus 24"witvissen. Van deze soort wist de heer Jac. Speets de meeste te be machtigen, n.1. 10 stuks. Dit kostte Jaap ook nog 10 cent boete De uitslag lyidde als volgt: le prijs J. Zon, grootste baars 22.5 cm. 2e pr. D. Pastoor. 27 st: 3e pr. C. den Das 23 st4e pr. Alb. Dekker. 23 st5e pr. C. de Beer, 20 st.; 6e pr. J. Jon- gerling 20 st.; 7e pr. C. de Vries. 15 st.; 8e pr. J. Middelburg. 18 st. Prijzen werden "bij loting verdeeld. Het was een spannende Wedstrijd'. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Gerard A, zv G N Schou ten en C Bellekom; Johannes, zv J. Kuiper en G. P. Mijlhof; Gerardus M.M., zv H. H. Brugman en M. J. Venneker; Magdalena M, dv S. Ad miraal en G. E. Klaus, Overleden: J. Broers 76 jaar geil. m C E Jansen. HEILOO Geboren: geen Overleden: A Huibera 62 jaar geh. m T Bergen. Ondertrouwd: J de Groot 44 jaar en M H C Taman 38 jaar. W J Tiebie 32 jaar te Akersloot en E M Bakker 26 jaar Getrouwd: W op den Kelder en A C van Engelen. P Runia en T Postma; K Tuinman en M J de Jong; J Zorg en M van der Molenp L 'P Tromp en C M Buijs; C M Duin en M P G Ra- velli. W Heessels en Diemer. BERGEN Geboren: Paulus M zv N Bouman en M van der Steen. Ondertrouwd: A G van Rijn en J L Gerdes, L C Dettli te Chur (Zwit serland) en J Rimathé. Gehuwd: P van Duin en C M de Boer, E van der Velde en A M Spigt N Blom en M L W Kruger. veiling' arkten BROEK OP LANGENDIJK 8 JUNI 105000 kg aardappelen 18.7021.00, drielingen 16.30—18.20, kriel 12—14.30, 500 bos peen 29.—31. NOORD SCHARWOUDE 8 JUNI 20.000 kg. aardappelen, schotten 17.30 —21.40, drielingen 12.8017.70, kleine 8,70—14.70, Rode Eerstelingen 16.70— 20.40, drielingen 15.7016.90, kleino% 5.60—6.50, 2100 kg. rabarber 5, 100 «t bloemkool I 24.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2