De burgemeester bracht zijn eerste bezoek aan de kaasmarkt Mevr. A. Fortanier-de Wit en Mr. W. C. V/endelaar T'vLiWehïSXek Urei&fel I V.V.V. „Alcmaria" vraagt adressen van pensionhouders Op de hoeden Tan de kaasdragers waren dit jaar nog geen regendruppels gevallen. Gistermorgen echter, toen een half uur met hun werk bezig ge- weest waren, kwam er een fikse De kaas had er geen hinder van, maar de honderden bezoekers, die in een groot vierkant om het plein ston den geschaard, zoohten eèn goed heen komen, in een oogwenk was de markt „schoon" geregend. Het was een vreemde gewaarwor ding. de kaasdragers zonder belang stelling heen en weer te zien rennen. Maar het duurde niet lang, of de zon scheen weer vrolijk - zo gaat dat in Holland - en uit cafe's en portieken •t: oomden de bezoekers weer toe. Om ruim elf uur kwam de burge meester van Alkmaar, mr. dr. H. J- Wytema op de kaasmarkt. Het was eerste bezoek sinds zün ambts aanvaarding en in gezelschap van de directeur van het Marktwezen, de heer W. VoortJmysen en van de kaasvader de heer Lutje» arms, maakte l»ü kennis met het personeel van de markt. In de kaasdragerskamer onderhield hij zich enige ogenblikken met een aantal kaasdragers. Tevoren had hij een bezoek gebracht aan het bestuur en de directeur van de V.V.V. „Alcmarta". in het Kantoor in de Waagtoreh. Noten op klompen Op de markt troffen wij een gezel schap van 28 Noorse studenten aan, van een technische hogeschool. Zij wa ren gekleed in het „uniform" van hun corps, een blauwe'pet en een jasje. Ergens in Alkmaar hadden zij klompen gekocht en zo hier en daar kon je er gisteren een ontmoeten, moei zaam strompelend op de glimmende houten blokken Er was nog meer officieel bezoek op de kaasmarkt, In gezelschrp van de commissaris van politie, de heer Dreeuws en van hoofd-inspec- teur Rijpma, wandelden er 20 Engelse politieambtenaren rond. Zij maken een trip door ons land en in Sep tember zullen Nederlandse politie ambtenaren een bezoek aan Engeland brengen. Nu is het de tijd van schoolreisjes. Het bezoek van schoolkirderen aan de kaasmarkt neemt van week tot week toe. Tussen de honderen bezoekers, er waren weer vele buitenlarders, ont dekten wij eert grote stoet leerlin gen van een zusterschool uit Diemen. De Kaasvader, de heer Lutjeharms zat ook weer in zijn kantoortje in het Waaggebouw. Hij is thans zover hersteld, dat hij op de markt aan wezig kan z"'n. Hij hoont binnenkort weer in functie te treden. De aanvoer bedroeg ditmaal 4L000 kg er waren 8 stapels boerenkaas a f 79 per 50 kg en 13 stapels fabriekskaas a f 7830 per 50 kg. Op het kantoor van de V.V.V. „Alcmaria" stromen aanvragen binnen Lezing voor alle suikerzieken in Alkmaar en Omgeving Donderdag, 24 Juni a.s. des avonds om 8 uur zal in de Aula van het Mur- mellius Gymnasium, Bergerhout 1, te Alkmaar,-ds. J. v. d. Minne, Spe cialist voor Inwendige ziekten te Alk maar ,een lezing houden over„Wat Is suikerziekte en welke behandeling verlangt ze in de practijk?" Mej. D. J. Ten Haaf, Hoofddiëtiste van het Voorlichtingsbureau van den Voedingsraad, zal daarna spreken over „Wat kunnen en mogen suikerzieken eten?". Tenslotte behandelt dr. F. Gerrit sen, Medisch Adviseur van de NVS de vraag: „Waarom bent U lid van de NVS?" Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Toegang kosteloos. De Commissie van Aanbeveling Mi-, ds. XH. J. Wytema, Burgemeester, Dr. W. J. Lojenga, Dir. G.G. en G.D. Dr. J. J. Jungerhans, Gen. Dir. St. EIL- zabeth Ziekenhuis Dr. J. van der Minne, Internist Dr. R. J. Hamburger, Internist ZOMERFEEST M.M.S. De 10e Juli heeft de middelbare meisjesschool in Bergen een zomer feest. Om 10 uur des morgens zijn er •portwedstrijden van alle klassen op het terrein der Berger sportvereni ging aan de Kerkedijk. Om 14 uur worden In het openlucht theater Indische dansen (Indra Kamad Jodjo> uitgevoerd, waarna een Bal- champetre volgt in Duin vermaak on der leiding van de Alkmaarse dans- leraar Arendsen. Na afloop lopen er bussen naar Alk maar. Een tentoonstelling van handwer ken. handenarbeid, tekeningen en bpstelwerk volgt op 14 Juli (van lf tot 22.00 uur), en op 15 Juli van 10 «ur tot 13 uur. van vacantic-gangers, uit ons land en uit het buitenland. Zij vragen niet alleen om inlichtin gen. maar ook om adressen van pen sions. In Alkmaar wordt door particulie ren weinig gelegenheid geboden voor een langdurig verblijf. In ieder geval is de accomodatie in Alkmaar veel geringer, dan in de kustplaat sen. V.V.V. „Alcmaria" tracht desondanks aan de aanvrage te voldoen en zij zóu het zeer op prijs stellen, indien de pensionhouders in Alkmaar zich met haar in verbinding zouden stel len. Weinig animo voor Holbek Wij vernamen gisteren nog. dat er voor de uitwiseling met de. Deense stcd Holbek weinig animo bestaat. Pat menen wij tenminste te mogen afleiden uit het geringe aantal opga ven van deelname, die de vertegen woordigster van de Deense Verkeers- bond, mevrouw 't Hart, Jan Gerards- straat 58 te Hilversum, bereikten. Alkmaardèrs, die aan deze uitwis seling deelnamen, kunnen naar dit adres schrijven. Koopt U ook zomerzegels? De Zomerzegelsactie 1947 is begon nen. In het postkantoor zitten dage lijks twee dames, die zich vrijwillig voor de verhoop van de zomerzegels beschikbaar hebben gesteld. We zijn er eens even wezen kijken en de twee aardige meisjes, die achter de tafel met zegels en ansichtkaarten zaten, vertelden ons, dat de verkoop behoorlijk loopt. Een meneer die juist even een kijkje kwam nemen, mop perde echter omdat hij de zegels „zo duur" vond. Te duur, alstublieft! Als of de opbrengst niet bestemd zou zijn voor een goed doel: sociaal en cultu reel werk zoals TBC bestrijding. We hopen niet dat* er veel van die mopperaars zijn. We hopen ook niet, dat er veel mensen aan de stand in het Postkantoor voorbij zullen gaan. Tot 17 Augustus duurt de zomer- zegelactie. Koopt U er ook wat? De zegels dragen fraaie afbeeldingen van de Nieuwe kerk te Amsterdam, het Pa leis aan de Kneuterdijk, het Paleis op den Dam en de Ridderzaal op het Bin nenhof (resp. in verband met de in huldiging van H. M. de Koningin in 1889, de afkondiging vau de Grondwet in 1848, de. Vrede van Munster in 1648 en het 700 jarig bestaan van de stad 's Gravenhage. STEMMING BIJ VOLMACHT De Burgemeester van Alkmaar brengt ter algemene kennis dat de lijst van militairen die voor de op 7 Juli a.s. te houden stemming voor de le den van de Tweede Kamer een ge machtigde hebben aangewezen en niet op de kiezerslijst voorkomen, alsmede de lijst van kiezers die ingevolge art 56 a der Kieswe' bevoegd 'zijn bij vol macht te stemmen, heden ter gemeen tesecretarie ter inzage zijn neergelegd en tegen betaling der kosten in 'af druk of afschrift verkrijgbaar zijn gesteld. agenda A.R.T.: „Gevaarlijke vrienden" met Joan Bennet, Adolphe Menjou, John Hubbart en Victor Matura. Voorstellin gen dagelijks om 8 uur. Zondags 2, 5 en 8 uur. Toegang 14 jaar.. CINEMA AMERICAIN„Matto re geert": Voorstellingen dagelijks om 0 uur. Zaterdagavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur Woens dag 2.30 uur matinee. Toegang boven 18 jaar. HARMONIE: „Btanche Fury" met Stewart Granger en Valerie Hobson. Aanvangsuren als bij Cinema Ameri- cain. Toegang 18 jaar. VICTORIE: „Boomerang" met Dana Andrews en Jane Wyatt. Voorstellin gen als bij Cinema Americain. Toe gang 14 jaar. HEDENAVOND MUZIEKTUIN: 2.30 uur: veFgade- *ring A.R. BERGEN Zaterdag t.m. Woensdag RUSTENDE JAGER: Film Misleide Jeugd. EGMOND AAN ZEE Zondag CINEMA HOLLANDIA: 7 en 9.30 uur, „Sanders van de rivier" HEILOO Maandag RUSTENDE JAGER: 20 uur, Verg. PvdA met spr. J. S. Suurhóf „Waar het om gaat". Bloemencorso op Koninginnedag Een van de vele subcommissies, die het AJgemeen Oranjecomi gevormd heeft voor de organisatie van de vie ring'van de Oranjefeesten van 31 Aug. tot 6 September, is de Commissie voor het Bloemencorso. Dit bloemen corso wordt op Koninginnedag gehou den en vormt die dag, daar het con cours hippique, omdat het Sportpark niet beschikbaar is, vervallen is, de voornaamste attractie op 31 Aug. Het corso zal bestaan uit vier groe pen: 1 afd. Kinderen met versierde fietsen, autopeds, wagentjes enz.; 2 scholen en Verenigingen; 3 luxe wa gens en 4 reclamewagens. Het corsi zal het grootste deel van de stad rond rijden, met muzikale begeleiding. Het comité voor het corso verwacht een grote deelname en zou graag willen, dat men nu alvast plannen ontwerpt om een nummer samen te stellen, het is nog niet te laat, om zelf, indien men over een stukje grond beschikt, nu nog bloemen te zaaien en daar zelf zijn nummer op te sieren. In elke rubriek worden prijzen be schikbaar gesteld voor de mooiste num mers. Wie deelneemt aan dit bloemen corso draagt tevens een steentje hij tot het welslagen van de viering van Ko ninginnedag. HANDELSAVONDSCHOOL Wij verwijzen belanghebbende naar een in dit nummer voorkomende ad vertentie met betrekking tot de aan gifte tot toelating van leerlingen tot bovengenoemde school. Veraadering V.V.D. spraken te Alkmaar „Hef Indiëbeleid dient omgebogen te worden' Vrijdagavond hield de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie afdeling AlkmaarBergen een openbare ver gadering in het Wapen van Heems kerk. De zaal was goed bezet, toen de eerste spreekster, Mevr. A. Fortanier- de Wit, lid van de Tweede Kamer, haar toespraak begon. Mevr. Fortanieï sprak allereerst over de wil en de beginselen van de WD, De WD wil zijn een verenigingspunt van de poli tiek vrijzinnige in ons land. Zij streelt naar vrijheid, verantwoordelijkheid en sociale gerechtigheid. De mens heeft zelf de verantwoording voor zijn ei gen bestaan te dragen, niet de staat. Daarnaast is ieder mens mede veranW woordelijk voor allen die niet in. staat zijn, in hun eigen onderhoud te voorzien. Daarom streeft de WD eea krachtige sociale politiek na. Het par ticulier initiatief dient in geen geval weggenomen 'te worden. De Partij van de Arbeid is vóór uitvoeringsmaatre gelen door ambtelijke instanties, de WD niet. In dit opzicht en in vele opzichten staa't de VVD vierkant, te genover het socialisme. Alleen een sy. steem van zo groot mogelijke vrijheid voor iedereen waarborgt een zo groot mogelijke welvaart voor allen. War de Grondwetsherziening betreft heeft de WD in eerste instantie vóór ge stemd. Dit houdt in geen geval In, dat zij goedkeuring hecht aan het tot nu toe gevoerde regeringsbeleid in In. dië. HET INDIë BELEID Goedkeuring van de Grondwetsher ziening houdt echter de enige moge lijkheid ln om na de verkiezingen het Indiëbeleid om te huigen. Scherp he kelde de spreekster het volkomen on. juiste systeem van voorlichting in Binnen, en buitenland, dat Minister Beel ln zake de Indische kwestie heeft gebruikt. Nu kan men terzijde gaan staan en de handen in de on schuld wassen, r zoals de AR dit nu doet. Dit is echter onverantwoordelijk De CH en de WD blijven in de oppo sitie. De WD zal echter slechts dan in de nieuw te vormen kamer voor de herziening van de grondwet stem. inen, wanneer het Indië-beleid wordt omgebogen en bekwame mensen de grote lijnen, die nu aangegeven word- den, uit zullen voeren. Mevr. Fortanier wees de aanwezigen tenslotte op hun grote verantwoorde lijkheid en op hun macht om hun om geving te bewerken. Wanneer velen op de WD stemmen, zal deze partij bij de verkiezingen goed uit de bus komen. „Daarmee zal niet alleen de WD maar ook het gehele Nederland se volk gediend zijn" aldus besloot de spreekster haar met grote aandacht gevolgde betoog. Als tweede spreker trad de oud- burgemeester van Alkmaar, Mr. W. C. WENDELAAR, op. Dé heer Wendelaar sprak zijn vreugde er over uit, in zijn oude ge- Lo pe n de vuurtjes Heeft U al een visje gevangen in Ja, het zijn meest al lemaal spierinkjes. Een- voerplekje ïrioken, zou dat niet helpen? In het Noordhollands kanaal, daar zitten ze. Loeders van beesten. Gisteren," nee, heus geen vissers latijn "gisteren heeft de heer Anton MicLyls, lid van de Alkiraarse hen- getverenigmg „Luetoi et Emergo" daar een snoek gevangen van 18. pond. DatT"wil toch wat zeggen, hé. Je vraagt je af, hoe deze hengelaar dat monster er uit gekregen heeft. Maar ja, daar is het ook een hengelaar voor. De heer Michels dingt nu mee, naar de grote prys. die door de KRO is uitgeloofd. Als snoeken kraaien konden, Kraai den zij Victorie Ik geef dadelijk toe, dat aardbeien lekkere vruchten zijn. Maar het is toch geen mmier. dat onze Alkmaar- se jochie's aardt>p«en gaan „pikken". Nee, die van U doet het niet, des te beter. Er waren er deze week tien, die door de politie werden betrapt en Volgende maand gaan we naar de stembus. Wie kiest U? Een vreemde man is dat zeker. Ik ken hem hele maal niet. Het gaat hier niet zo eet toe als ia Italië, gelukkig niet. Toch wordt de verkiezingsstrijd ook hier niet altijd even fair gestreden. Af en toe doen de mensen net of zy geen fatsoen meer kennen. Raar is dat. Vele politieke partijen in Alkmaar hebben er al over geklaagd, dat hun biljetten waren afscheurd en dat bor den in het water waren geworpen. Eerst was het de KVP, toen was het de Partij van de Arbeid, die klaag de en nu ontdekte ik, dat er op de Bergerbrug een bord van dé CPN wa3 verdwenen. Kom, kom, blijf heer en doe gewoon! Het politicbureau was gisteren bij kans ingsloten door en groot aantal luxe auto's uit den Haag. Prachtige wagens waren het. Van de politie. Met deze wagens waren 20 Engelse politie-ambtenaren naar Alkmaar ge komen. waar zij de kaasmarkt bezoch ten. Zij lunchten in het Victory-hotel. Door Straten en Buurtjes In ^beptember gaan 20 Hollandse op het bureau hebben zij een geducht standje gekregen Een van deze kwa jongens had aardbeien uit de uitstal ling van een groetenhandel weggeno men, de anatren waren een bewoner van deLindelaan een handje gaan hel pen in zijn tuin In het Stadhuis is het nu een la waai van jewelste, niet achter de deu ren van het gemeentebestuur, maar be neden, rechts naast de ingang. Grote brokken steen ploffen naar beneden en het gebouw dreunt af en toe van zwa re mogerslagen. In het lokaal, waar in de oorlog de klompen voor de burgers (ja, toen liep U graag op klompen) opgeslagen wer den, is nu de firma Th. Schouten be zig met een grondige verbouwing. Als de boel klaar is, zal de afdeling Fi nanciën er haar intrek nemen. politiemannen naar Engeland. Hoofd inspecteur Rijpma gaat dan ook mee. De uitwisseling viert hoogtij. De bewoners van de Snaarmatis- laan willen weten „hoe laat het is". En het is erg aardig van de horlo gemaker, de heer N. H. Lijnbach, dat hij aan hun verlangens tegemoet wil de komen. Aan de gevel van zijn winkel heeft hij een mooie, grote klok opgehangen die 's avonds met rode cijfers ver licht is. De datum kan men er ook in af lezen. Ik heb gehoord, dat- er de laat ste dagen in de Snaarmanslaan nie mand meer te laat op zijn Werk is gekomen, of de trein heeft gemist. meente en ten overstaan van zovele bekende gezichten, het woord te mo gen voeren. Ten aanzien van de kwes_ tie_Indië prees de spreker de toestan den van vóór 1940, toen voor een be volking van 70 millioen zielen 31.000 man troepen in Indië voldoende was. Weliswaar heerste er geen paradijs toestand, maar Nederland stond boven aan bij de meeste koloniale mogend heden. Scherp hekelde spreker het ontslag van Tjarda van Starkenborgh door Schermerhorn en het stopzetten der politionele actie. Hij wees er op, dat een te snelle emancipatie van de verschillende gebieden in Indië nood lottig zou zijn en algehele losmaking van het moederland zou eveneens zeer nadelige gevolgen voor Indië hebben. Voorts sprak Mr. Wendelaar over de financiëlè toestand van ons land. Staatsschuld en begrotingstekort zijn ontzaglijk groot. Dat dit zo is,' behoeft geen grief te zijn. maar dat de rege ring het volk daarvan practisch on kundig laat is erger. De regering mag wat bezuiniging betreft, zelf het voor beeld wel eens geven. GELEIDE ECONOMIE Fel keerde spreker zich tot de ge leide economie, waarbU de midden- HARMONIE „Blanch Fury" is een dramatische geschiedenis, spelend in de omgeving van een oud slot. Aan de décors en kleding zijn hier geen kosten gespaard terwijl er tevens goede natuuropna men te zien zijn. Ht verhaal doet ons echter wat ge forceerd aan. Er ligt helaas wat te veel nadruk op het dramatische ele ment. Na een strijd om het bezit van het erfslot „Clare" worden de on rechtmatige eigenaars doodgeschoten door de rechtmatige. Deze laatste wordt door zijn minnares aangebracht en krijgt de strop, waarna zij sterft. Het spel van Stewart Granger en de andere hoofdrolvertolkers evenwel is uitstekend. Een extra woord verdient het muzi_ kale voorfilmpje, waarin op koddig humoristische manier de soldatenlied jes uit de laatste oorlog worden uit gebeeld. Het journaal laat ons o.m. de nieuwe aanwinsten van Art is zien. CINEMA AMERICAN MATTO REGEERT Dit verhaal, dat zich afspeelt in een krankzinnigengesticht waarvan de di recteur vermoord wordt, houdt de be zoeker steeds in spanning voor deze vraag; „Wie is de dader?" Herbert, de zoon van een rijk man, wordt hier verpleegd en de directeur van dit gesticht wordt met geld om gekocht om deze jongeman vast te houden. Zijn dokter weet hem zover te brengen dat hij genezen is, maar dat is niet naar de zin van zijn vader en (dus) ook niet van de directeur. Dit geeft aanleiding tot een gespan nen verhouding tussen deze laatste en de dokter. Dan geschiedt de moord en detective Stroeder moet het zaakje op knappen. Verschillende personen wor den verdadht. zo ook Herbert, die zo als Stroeder dat zegt, onder invloed van de dokter, de dader moet zijn. De verpleegster, zuster Irma, vatte liefde voor de jongeman op, en zij doet dus al het mogelijke om Herbert zijn geheugen terug te geven, zodat de ware moordenaar ontdekt kan worden. En die wordt ten laatste ontdekt als bij een goed detective-verhaal, op de laatste bladzij! In één woord een uitstekende film van dit genre. Een uitgebreid voor programma gaat deze film vooraf. A.B.T. GEVAARLIJKE VRIENDEN Wannéér een film geïnspireerd wordt door moderne gangstersmethoden kan men uiteindelijk een spannend en vlot geheel verwachten; edoch in de film- „Gevaarlijke vrienden", die deze week in het A.B.T. vertoond wordt, zijn deze factoren slechtssten dele aanwezig. Zeker er zijn goede kwaliteiten, maar we hadden het geheel toch wat vlotter verwacht. Ziehier in 't kort de geschiedenis: een rijke jongeman, die, inplaats van zijn familie behulpzaam te zijn op 'n wetenschappelijke expeditie, in de journalistiek gaat en door zijn „crimi nele talenten" een moordzaak weet op te lissen. De sinistere figuur van Benny de viocltjeskoopman. die elk ogenblik, gewenst of ongewenst, aanwezig is met een kopje vergiftigde koffie, zorgt voor de vrolijke noot. Ook de beroemde de tective „Deacon" met zijn cameraman, schijnen meer aanleg te hebben voor clown, dan voor het ingewikkelde be roep van detective. Natuurlijk is de gehele scène in el kaar gezet op een luchthartige wijze en is het niet de bedoeling geweest om een ingewikkelde detective-story voor te zetten, maar ook als ontspan ningsfilm is de geschiedenis ons niet meegevallen; daarvoor werden bepaal de momenten te overdreven gespeeld. In het voorprogramma o.a. een do cumentaire over Algiers en „niet be paald nieuwe" flitsen uit Parijs. VICTORIA-THEATER BOOMERANG Een alom bemind geestelijke, mild en barmhartig, doch ook streng indien nodig, voelt het zich als plicht de maatschappij te beschermen tegen een misdadig individu en adviseert 'deze psychopaath zich in een gesticht te laten opnemen. De zieleherder heeft goed gezien, doch helaas wordt hij zelf het eerstvolgende slachtoffer van deze onverbeterlijke, ziekelijke misda diger. Hij wordt door hem gedood. De politie heeft ech'ter geen enkel spoor dat tot arrestatie kan leiden. Wekenlang tast men in het onzekere. Een sensatie-pers bemoeit zich ermee. De openbare mening verlangt een schuldige, dit gekoppeld aan het on frisse spel rondom een gouverneurs verkiezing. Eindelijk meent men dan de schul dige te hebben ontdekt. Wij maken kennis met onmenselijke methodes op welke wijze een bekentenis tot stand komt. Er volgt een bekentenis en hier mede is de zaak rond voor de veroor deling. Niet naar de mening echter van de Openbare Aanklager, die gelooft in de onschuld van de „moordenaar". De film komt tot een climax in de twee achtereenvolgende rechtzittingen. De officier zet bewust hiermede zijn politieke carrière op het spel, als eer lijk man kan hij niet anders recon strueert in openbare zitting de mis daad en toont overduidelijk aan dat de beklaagde de moordenarr niet kan zijn. Er volgt ontslag van rechtsver volging en ten eeuwige dagen zal de misdaad onopgehelderd blijven. Wy zijn de laatste tijd niet verwend met goede" Amerikaanse producten, doch deze film steekt ver uit boven de middelmaat. Óok deze week is het voorprogramma weer keurig verzorgd in dit theater. RUSTENDE JAGER, BERGEN stand het moet ontgelden. „Geleide economie geeft steeds drang tot toba- litairlsme, waarvan we in de bezet ting schoon genoeg hebben gekregen. Nederland is gesteld op zijn vrijheids zin. Laten wy dit bij de verkiezingen tot uiting brengen door op de WD te stemmen," aldus Mr. Wendelaar. Na de pauze was er gelegenheid om vragen te stellen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. MISLEIDE JEUGD In de „Rus" draait deze week de film „Misleide Jeugd", een film, die een probleem van "brandende actuali teit behandelt. De zoon van Karl Brückner, Emil, •een 12-jarige bacillendrager van de haat, propagandist van het geweld en lid der Hitler-jugend.-gaat naar Ame rika om door zijn Oom, een broer van zijn moeder, te worden opgevoed, omdat zijn Vader en Moeder in Duits land zijn vermoord. In Amerika aangekomen 'tracht hij haat en tweedracht in het huis van zijn familie te zaaien, vooral tussen zijn oom en zijn verloofde, een Joods ^onderwijzeresje. De 12-jarige Skippy Homeyer speelt de rol van Emil op buitengewone wij ze. Een film die de tragiek van de vergiftigde jeugd aan de orde stelt. Na de premiere in het City Theater in Amsterdam werd het vertonings- recht voor Bergen verkregen. VERKEERSZUIL GESNEUVELD Een verkeerszuil bij de Bergerbrug sneuvelde Donderdag, toen een vracht auto ditf de bocht Geesteéweg-Geester- singel niet kon nemen, achteruit reed en tegen het ding opbotste. De zuil werd beschadigd en deels ui? de grond getrokken. VERDUISTERING De eigenaar van een machviefabriek in Alkmaar heeft aangifte gedaan van diefstal van een bedrag aan geld. Na onderzoek heeft de politie een 43 jari ge arbeider aangehouden, die er van verdacht wordt, de verduistering bij zijn patroon te hebben gepleegd. BUITENGEWOON DIENSTPLICHTIGEN De gelegenheid tot het aanvragen om bestemming tot buitengewoon dienstplichtige, indien twee broeder» dienen of gediend hebben bij de land macht, bij de Zeemacht, of bij de Over zeese strijdmacht, is thans ook openge steld voor de ingeschrevenen voor de dienstplicht behorende tot de lichting 1949. De ingeschrevene, die een aanvrage wenst in te dienen, moet zich vóór 1 Augustus a.s. voor nadere inlichtin gen wenden tot de gemeentesecreta rie, afd. Militaire Zaken. RECTIFICATIE PREDIKBEURTEN Bergen: Ned. Herv. Kerk: 10 uur de heer Slager van Koedijk i.p.v. ds. Bierman.- Oterleek: Ned. Herv. Kerk: Zondag geen dienst. NIEUWE LEERLINGEN Voor de Wilhelmina.school voor Chr L.O., de Julianaschool voor Chr. Mu lo en voor de Julianaschool voor Chr. L.O. kunnen weer nieuwe leerlingen worden aangegeven. Voor verdere bij" zonderheden verwijzen wij naar dc advertenties in dit blad. ZOMERTENTOONSTELLING In de voorzaal van de Rustende Jager wordt vandaag een tentoonstel ling geopend van werken van de kunstschilder Nico G. Berkhout en Henk van der Idsert. Medewerking verlenen Zaterdag de Pianist Jan Couveé en de clarinet- tist Jan van der Peet, Wij komen op deze expositie nog terug. MOTORONGELUK Vrijdagmiddag omstreeks half twee kwam op hét Hofplein een uit de rich ting van het N.H. Kanaal komende motorrijder in botsing met een per sonenauto, die van de Nieuwesloot op het linkerweggedeelte naderde. De motorrijder sloeg over de kop en moest met ernstige verwondingen naar het Ziekenhuis worden vervoerd.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2