Olympische Dag ook nu weer een sportief succes Bondselftal sterker, doelpunten door individualisme duur Schagen en Alkm. Boys speelden vlotte wedstrijd voor NIWIN Heiloos fanfare-corps „Eensgezindheid" organiseert een nationaal muziekconcours De Olympische Dag ia ook voor 1948 schitterend geslaagd. Het uitge breid© programma werd vlot afgewerkt, maar helaas werkte de luidspre ker slecht en bleek het gedrukte programma onvoldoende verzorgd te xijn waardoor de ruim 60.009 toeschouwers niet gemakkelijk de diverse on derdelen konden velgen. Na aankomst van het Prinselijk Gezin werd om precies half twee het programma geopend met een massale demonstratie van het K.N.G.V. met ongeveer -6409 leden. De rythmische oefeningen werden uitgevoerd op de muziek van bekende Nederlandse liederen. Tot slot van dese demonstratie bleken de turnsters allen een rood, een Wit of een blauw gekleurd lint *e hebben en zo overheersten de Natio nale kleuren een moment het gehele terrein. Na de voetbalwedstrijd gaf het K. N.G.V. nog een demonstratie toestel- turnen en springen. Na de massale demonstratie van de turnsters reikte Lt-Kol. Pahud de Mortanges, voorzitter van het N.O.C. de „Van Tuyll-beker" voor de beste prestaties over 1947 uit aan de voor zitter van de N.B.B. Piet de Leeuw, Piet van de Pol en Metz waren hierbij tegenwoordig. Weer Mevr. Blankers! Voor de athletiek was slechts een kleine plaats ingeruimd. '00 yards hardlopen voor dames en heren en de 80 meter horden, eveneens voor da mes en heren - waren de enige num mers. Fanny Blankers-Koen maakte van deze gelegenheid gebruik om ten aan zien van het geheel gevulde Stadion de schitterende prestatie te leveren 4t_ 60 nx. horden In 11.— sec. te lopen, sec. bened n het ./ereldrecord, hetwelk ook op haar naam staat! Zij had echter de hevige wind in de rug, zodat de K.N-A.U. onmidJt-lijk mede deelde, dat voor deze prestatie geen erkenning als wereldrecord zal wor den aangevra.gd. Bij de 100 yards heren noteerde Kleyn 9.8 sec. 0 1 sec. boven het Ned. record, (sedert 1930 op naam van Chris Berger!. Ruitersport Aan het traditionele springconcours namen tien ruiters deel. bij wie ook Z.K.H. Prins Bernhard zich (buiten mededinging) voegde met „The Priest" De deelnemers zijn allen in trai ning voor de O.S. Het parcours be droeg 635 m. met 12 hindernissen, waarvoor als maximale tijd 1.49 sec. was gegeven. Ritmeester Gruppelaar reed een foutloos parcours en noteerde als voorlaatste deelnemer de snelste tijd van 1 min. 13 sec. Daarna kwam J. Rijks echter met „Master". Hij zette er onmiddelijk een snelle vaart in. riskeerde alles bij het nemen van de hindernissen en wist het parcours. Wageningen (na penalty s) winnaar K.N.V.B.-Beker Nadat de bekerfinale, die Zaterdag avond in het Olympisch Stadion le Amsterdam tussen de Oostelijke le klasser Wageningen en de Amster damse 2e klasser DWV in een 00 gelijk spel geëindigd was, moest het nemen van strafschoppen beslissen wie voor dit jaar de beker in zijn bezit zou krijgen. Wageningen was de gelukkige, want van de drie strafschoppen wis ten zij er twee in het net te schieten. De DWV-era moesten tweemaal toe zien hoe de keper van Eist hun scho ten stopte. Na afloop reikte Bondsvoorzitter Karei Lotsy de beker uit aan aan voerder Jansen en misschien heeft de uitgelaten schare Wageningen sup porters zich de laatste woorden van de Bondsvoorzitter „neemt de beker mee, vult hem en ledigt hem" wel tot devies gemaakt, Voetbaluitslagen BEKER AFD. N.HOLLAND HSV 1HRC 2 3—3 Helder 3Westfrisia 2 ultgest. In de halve finale speelt tVV 1 tegen winnaar Helder 3Westfrisia 2 en HRC 2 tegen OSV 2. GOUDEN KRUIS KaagvogelsVolendam 3 6—3 KoedijkSRC 0 -2 ZAPStrandvogels 6—1 Kaagvogels speelt in de halve fi nale tegen Jisp, ZAP ontmoet SRC. KUBLER WON DE RONDE VAN ZWITSERLAND 't Tweede gedeelte (Flawil-Zurich) van de zevende en laatste etappe van de Ronde van Zwitserland werd ge wonnen door de Zwitser Ferdinant Kubler, die eveneens winnaar van de gehel ronde werd. Het eindklassement: 1, Kubler (Zwitserland) 41 uur, 53 min. 58 sec. S. Brescl (Italië) 42.12.08. 2. Somraer (Zwitserland) 42.14.26. 4. Robic (Fradkrtfk) 42.19.44. 5. Kirchen (Luxemburg) 42.22.28. Goldschmidt (Luxemburg) 42.32.58 Wj)rd negende. dat foutloos werd afgelegd, 3 sec. sneller af te leggen. Z.K.H. Prins Bernhard toonde even eens zijn rijvaardigheid. Jammer was het echter dat zijn paard éénmaal voor het nemen van de „spoorweg bomen" weigerde, hetgeen hem 3 straf punten plus tijdverlies kostte. Hg legde het parcours af in 1 min. 38 sec. 3 fouten Indrukwekkende turndemonstraties, goede athletiek en Prins Bernhard deelnemer aan de ruitersport ALS EEN SCHEERMES.... De radio_reporters hebben de sportliefhebbers gister, middag thuis van de Olympl. sche Dag laten genieten. Wij konden horen, hoe het Hollandse voetbalelftal mét 2—1 van de Engelse ama. teurs won, we hoorden, hoe Fanny BI ankersKoen haar wereldrecord op de 80 me ter horden van 11.3 sec. op 11 sec. bracht. Het was een prachtige snelle race. De reporter was enthousiast. „Kanny gaat als een scheer mes over de horden", ver. telde hij en deze manke beeldspraak was hem blijk baar niet genoeg. „Fanny klapt open en klapt dicht en gaat als eerste dour de finish", zo besloot hij op gewonden. Ja, een radio-reporter heeft een moeilijke taak. Pas 7 min. voor iijd viel beslissing (2-1) De Nederlandse cn Britse amateurs hebben, in het kader van de Olym pische Dag en met het oog op het Olympisch voetbaltournooi te Londen (de kans is groot, dat beide landen elkaar weer zullen ontmoeten) een aantrekkelijke oefenwedstrijd tegen elkaar gespeeld, welke door de dit maal in blauw shirt gestoken landgenoten met 21 gewonnen werd. Voor een belangrijk deel ging het initiatief van het Bondselftal uit en driekwart van de speeltijd waren de onzen in het veld sterker. Twee maal stuitte de bal tegen de paal en het veld weer in en verder was doel ver dediger Mac Alinden in schitterende vorm. Verscheidene keiharde schoten van Wilkes (die in de tweede helft meespeelde) en van Roosenburg en Rijvers, hield hij met veel bravour en door goed timen en opstellen. paarde aan een voortreffelijk inzicht in het spel. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft onlangs besloten, dat het Ned. elftal niet met rugnummers behoorde te spelen, omdat dit naar „professiona lisme" zou zwemen. Maar wat dan te zeggen van dit Britse elftal, bestaande uit de meest zuivere amateurs ter we. reld, die wel rugnummers op hun blouse droegen? Wellicht moge dit voor de K.N.V.B. aanleiding zijn het standpunt te herzien. Zonder heilig vuur toch wel aardig Bij beoordeling van het spel moet men rekening houden met het feit, dat het geen officiële landenwedsrgd gold, maar meer een ontmoeting, waar in men eikaars krachten kon verken nen en enkele Nederlandse spelers gelegenheid kregen meer ervaring op te doen in internationaal milieu. En uit dat oogpunt bezien was het een zeer nuttige wedsrijd voor doelverde- diger Landman (die het in het ge heel niet moeilijk heeft gehad) voor de Arnhemmer Albers, voor Been hakkers, voor Schaap en Clavan. Men miste, zoals begrijpelijk was, in deze oefenpartij het „heilig vuur" het enthousiasme, de allesverzetten- de wil om te winnen en daardoor maakte het geheel een nogal „tam me" indruk op de toeschouwers. Bo vendien gingen vele spelers zich te buiten aan individuele pogingen om zoveel mogelijk Britten te passaren, doch deze hadden dit spelletje snel door en zorgden er wel voor, dat al* thans één van hen als struikelblok fungeerde op de weg naar het doel. Vooral Rijvers overdreef dit solospel stei-k en al mocht men dan menigmaal verrukt zijn van het handige snelle spel van N.A.C.-speler, hc nutttig effect was vaak minimaal. Hij ver richtte ontzettend veel werk in het veld, zwierf van links naar rechts en van rechts naar links, dook onver wacht voor het doel op, maar hielp ook de eigen verdediging. Dat tweede doelpunt ontstond uit zijn zwervers- lust. Hij was naar links afgedwaald, pikte de bal van de lijn op, keek even nog naar scheidsrechter Van der Meer om te zien of het leder niet uit was geweest en toen volgde er een afge meten voorzet, welke Rosenburg (er waren toen nog zeven minuten te spelen) onberispelijk hoog in de rech terhoek kopte. Een prachtig doelpunt, beter dan het eerste, dat voor de rust door van der Tuyn na elf minuten was gescoord met een hard Ochot, dat Mac. Alinden door de handen glipte. Nog vóór de rust had linksbuiten Joseph de gelijkmaker achter Landman gede poneerd door een fout in onze verde diging. die een voorzet van rechts buiten Boyd verkeerd beoordeelde. Van Bun speelde een voortreffe lijke wedstrijd, evenals Terlouw, Schaap miste tempo, waardoor zijn technische ei> tactische eigenschappen niet voldoende tot hun recht kwamen. Van der Tuyn was goed, evenals Roosenburg, maar uitblinkers waren geen van beiden. Wilkes loste enkele goed gerichte schoten in periode, waarin de Britse keeper op zijn best was. In de Britse ploeg, die stevig, maar volkomen fair speelde, viel rechtshalf Hardisty op, die misschien niet meer zo snel is, maar uitnemende techniek zwitserland—spanje spelen gelijk 3—3 De, voetbalwedstrijd Zwitserland- Span je eindigde in een gelijk spel 3-3 bij de rust hadden de Spanjaarden met 2—1 de leiding. Dit was de vijfde landenwedstrijd tussen beide landen ;de eerste vier waren alle door Spanje gewonnen DRAVERIJEN DUINOIGT De uitslagen van de draverijen te Duindigt luiden: Hollandia-prljs (afst. 2100 m.) voor paarden, welke nog geen 750.heb ben gewonnen (le afdeling): 1. Little Monty (J. v. Leeuwen Jr.) 1.36.1; 2. Louise de la Maire (Th. Ponsen) 1.36.6; 3. Kobl (E. G. In *t Veen) 1.36.7, Louise de la Maire te ruggesteld naar de 2e plaats, wegens het niet houden van haar l$n. 2o afdeling: 1. Kruier (H. de Vries) 1.36.8; 2. Mary Axkit (E. G. in 't Veen) 1.36.9; 3. Mlentje Deter (R. Laarman) 1.38.3 Henriot-pryg (afstand 2100 m.) voor paarden welke 750.doch nog geen 4000.hebben gewonnen: 1. Luxor (M. Vergay) 1.29; 2. Lar- rikin (J. v. d. Berg) 1.29.7; 3. Ka pitein Bascom (T. A. v. d. Veen) 1.30.9. Huntress-pr(js (afst. 2520 m.) voor paarden welke 4000.— of meer heb ben gewonnen: 1. Jaap Eden (W. Geereen) 1.29.6; 2. Gratie Hanover (A. Nottelman), 1.26.2; 3. Priola (M. Vergay) 1.26.3. Gratie en Jaap Eden arriveerden beiden in 3.44 min. Surprice-prys (afst. 2200 m.) voor paarden, welke in de klassieke num mers 1947 prijzen hebben gewonnen: 1. Louis AxkK (W. Geersen) 1.29; 2. Leo Axkit (J. v. Leeuwen Jr.) 1.29.1. NEDERLAND TE PORTSMOUTH TEGEN EIRE Voor de voorwedstrijden van het Olympisch voetbaltournooi zal Noord IerlandNederland te Portsmouth ge. 3peeld worden op 26 of 27 Juli 's mid. dags om 5 uur. NEDERLANDS WATERPOLO-TEAM KLOPTE ENGELAND MET 8—2 Het Nederlandse waterpolo-team versloeg te Kingsbury het Engelse zevental met 8—2. Onze landgenoten waren over alle linies sterker. ENGELAND EUROPEES BRIDGE.KAMPIOEN De eindstand van het brldge-tour. nooi te Kopenhagen luidt; I. Engeland 16 winstpunten. 2. Zwe den 16. 3. Noorwegen 13. 4. Frankrijk II., 5. Nederland 10., 6. Denemarken 7.. 7. België 6., 8. Usland 5., 9 Eire 5., 10 Finland 1. Engeland behaalde Europese titel, daar de Engelsen de ontmoeting Enge. land-Zweden wonnen. Roodwitten wonnen met 3-2 verwonderen indien hy van de win ter twee kanspaardjes op stal heeft! Het ras en de tactiek zyn in orde. De publieke belangstelling mocht dan niet bgster groot zgn: Schagen en de Boys hebben toch een dikke tweehonderd gulden by elkander ge voetbald Zaterdagavond, de laatste belde nieuwe 3e klassers hebben wel meer tegen elkander gespeeld en nu zi) beide bovendien onder dezelfde oe- fenmeester staan was het weer een buitengewoon sportieve wedstrijd, die de Boys tenslotte met 3—2 wonnen. De rood-witten verdienden de zege wel, maar we betwijfelen of het zo ver gekomen was, indien het uitval len van Schagens rechtsback Anne- veldt niet de gehele geel-zvvarte ploeg uit 't evenwicht was geraakt Nu haalden men linksbinnen Van Strien naar de backplaats en dat betekende voor beide linies een verzwakking. Schagen begon met vier invallers: De Wit, Volten, Schouten en Stam ontbraken. De Boys hadden voor Pen- ninks de junior Van Dok als spil en voor De Ley speelde Knip midvoor. Voor de rust liep Schagen heel hard van stapel, zó hard, dat van een over tuigende veldmeerderheid gesproken kon worden. Daartegenover stelden de Alkmaarders een- aantal vrij on benullige uitvallen, waarvan de Scha- ger achterhoede geen hoofdpijn kreeg. Kramer had het heel wat drukker dan z'n maat Slikker en het was be paald aardig deze twee aan het we.k te zien: stijlvol en rustig. H03 goed Kramer ook was, het enige doelpunt voor de thee was ten dele aan hem Olympische Spelen Zes en twintig corpsen zetten zijn 50-jarig bestaan luister bij Een warm plaatsje in het hart der Heilooërs. Het thans zo populaire fanfarecorps „Eensgezindheid" bestaat op 19 Octo. ber 50 jaar. Natuurlijk heeft dit uit 49 leden be. staand orkest ook de nodige- up en downs meegemaakt. De laatste oorlogsjaren en de ziek te van de dirigent vorig jaar brachten het corps in grote moeilijkheden; het pleit dus wel voor het actieve be stuur en haar directeur de heer Alb. Meyns dat men in een be4 rekkelijk korte tijd zich heeft weten op te wer ken tot één van de beste corpsen van Noord Holland (en we mogen met *n gerust hart zeggen: van Nederland) Een ere-plaats Immers „Eensgezindhei i" speelt thans in de hoogste afdeling uJ. de superieure afdeling. Zonder aan persoonsverheerlijking te doen mogen we wel constateren dat deze grote prestaties, vooral van het laatste jaar, te danken zijn aan de heer Meyns die thans z'n 20-jarig dirigenschap viert van dit jubilerende corps. Ter gelegenheid van het 50.jarig jubileum houdt dit corps een con cours op 27 Juni, 3 en 4 Juli. Hier aan zullen deelnemen 26 orkesten uit het gehele land waaronder verschillen de, die uitkomen in de hoogste -afde lingen. O.a. neemt deel het blindenorkest „Kunst naar Kracht" uit Den Haag. De jury bestaat uit R- J. Bokhove, Kapelmeester van de stafmuziek "te Breda, J. Koetsier, 2e dir. Concert gebouworkest Amsterdam en J. K. Pinkse, Kap. stafmuziek A'damse' po litie. Op Zondag 27 Juni om 12 uur wor den jury. dirigenten en besturen offi cieel door het gemeentebestuur van Heiioo op 't gemeentehuis ontvangen Veel medewerking Er is 'n ere_comité gevormd be staande uit 'n aantal vooraanstaande inwoners van Heiioo. Reeds nu hebben verenigingen en personen een 62 tal prijzen geschon ken. Voorts heeft het zeer actieve bestuur van de VVV voop een niet onbelangrijk bedrag gezorgd, spon taan door de bevolking geschonken. Uit het een en ander blijkt wel dat de 50-jarige een belangrijke plaats in neemt in onze gemeente. Het programma Het programma van het concours luidt alg volgt: Op de Zondagen 27 Juni en 4 Juli aanvang der marswedstrijden om 1 u. Deze hebben plaats op de Herenweg, beginnende bij de Verschulrelaan in de richting van het dorp. Op Zaterdag 3 Juli begint de mars. wedstrijd na afloop van de concert wedstrijd welke om 2.30 uur aanvangt. Op 27 en 4 Juli beginnen de con cert wedstrijden om 1.30 uur en alle ere-wedstrUden 's avonds 8 uur, Het aantal deelnemende orkesten van 26 is verdeeld als volgt: 27 Juni 8. 3 Juli 7 en 4 Juli 11. Concert van jubilaris Het jubilerende corps biedt de be volking een concert aan op a.s. Woens dag 23 Juni. Voorts zullen „Cresendo" Westzaan (Zaterdag 26 Juni) ,,Ons genoegen", Wormerveer (Dinsdag 29 Juni) en de R.K. Zangver. „Nieuw Leven" Heiioo (op Donderdag 1 Juli) concerten geven. Deze uitstekend be kend staande verenigingen kan men beluisteren in he't zo gunstig gelgen gemeentebos; wg mogen wel een zeer grote belangstelling verwachten. De entree voor dit muziekgebeuren is zeer laag gesteld. 19 Ociober prijsuitreiking Op een Zaterdag gehouden pers conferentie memoreerde de voorzit ter van „Eensgezindheid", de heer P. Greeuw, de grote medewerking van het gemeente bestuur, de bevolking en niet in de laatste plaats de VW. Spr. deelde mede, dat de 19e October feestelijk herdacht zal worden en dat op die dag de prijsuitreiking van het concours zal plaats vinden. Vlaggen uit, s.v.p. I Het bestuur zou het op prijs stel len wanneer de bevolking de vlag uit zou stekeh om het dorp op de con^ coursdagen 'n feestelijk aanzien te ge ven. Een bijzonderheid welke wij hier graag willen vastleggen is, da't de heer G. Koning, alhoewel geen werkend lid meer, vanaf de oprichting In 1898 het wel en wee der vereniging heeft mee gemaakt. Voor deze veteraan die nog zo intens meeleeft met het corps on ze hartelijke gelukwensen Juist voor hem moet het wel een bijzondere vreugde zijn dit jubileum mee te vieren. Groepen Hockeylournooi gevormd De besturen van de internationale Hockey bond kwamen Zaterdag te Am sterdam bijeen om de landen, die heb ben ingeschreven voor het Olympisch Hockeytournooi, over vier poules te verdelen. India, Groot Brittannië, Ne derland en Pakistan werden aan de top van elk der vier te vormen groe pen geplaatst. De winnaars der vier groepen ko men in de halve eindstrijden. In elke groep wordt een halve competitie ge speeld. De verdeling over de vier pou les geschiedde als volgt: Groep a: India, Oostenrijk, Argen tinië, Palestina en Polen. Groep b: Groot Brittannië, Tsjecho- Slowakye, Hongarije en Spanje. Groep c: Nederland, Afghanistan, Zwitserland en Ver. Staten. Groep d: Pakistan, Frankrijk. Bel gië en Denemarken. De inschrijving van de Iersche Vrij staat werd niet aanvaard. Militairen vernielden rijwielpaden Het bestuur van de vereniging tot aanleg en onderhoud van rijwielpa den in het Gooi- en Eemland heeft bij de legerautoriteiten in Den Haag protest aangetekend tegen de wijze, waarop de rijwielpaden op de Crai- loose-heide dezer dagen zijn vernield. Militaire afdelingen hebben oefe ningen gehouden, waarbij rijwielpa den grotendeels in puin zijn gereden. De schade zou in de duizenden gul dens belopen. NOORD-HOLLANDS GRONDCREDIET Tijdens de jaarvergadering van aan. deelhouders van de hypotheekbank N. Hollands Grondcrediet werden de ba lans en winst- en verliesrekening goed gekeurd; het dividend werd op 5 pCt. bepaald. De periodiek aftredende com missarissen, ir. P. J. G. van Diggelen en F. H. Ringers, werden herbenoemd. De algemene toestand in het be drijf was nog weinig bevredigend. Niettemin is de hypotheekportefeuil le nog met f 302.112.toegenomen, waardoor de statutair voorgeschreven verhouding tussen hypotheken en pandbrieven weer aanwezig is. Aan de vraag naar hypotheken kon worden voldaan, zonder dat nieuwe pandbrie ven werdeh uitgegeven. KAIFENG VERLOREN VOOR TSJANG KAI TSJEK Officiële Chinese militaire berich ten gewagen van het feitelijk verlies van Kaifeng. de hoofdstad van de provincie Honan. te wijten. Fel dook hy naar voren op een scherpe voorzet van Mos, die waarschyniyk voorlangs doel was ge* gaan. Nu sloeg hij de bal precies voor de voeten van Van Strien, een kans dif de handige Schager niet meer weggaf. De tweede helft was vrijwel geUjk aan de eerste. Alleen deelden nu de Boys de lakens uit, hetgeen in eerste instantie mogelijk was door het zwak ke voorhoedespel van Schagen na de omzetting. Lang kon Slikker dege- Igkmaker voorkomen, maar een mis lukte uittrap van.Van Strien werd noodlottig. De daarop volgende pass vanaf het middenveld pikte Bakker fraai mee en tegen de lange zwaai van z'n linkerbeen was Slikker niet bestand. Bakker hielp even later na goed voorbereidend werk van Indri en Blok de Boys op identieke wyze aan een voorsprong. Nu bracht hy de bal na de voorzet van rechts voor z'n linkerbeen en 't was weer een goeie kogel (1—2). Schagen gaf 't nog niet op, kwam door het zwakke spel van de Boys- linkshalf over rechts nog al eens aan bod. Niettemin moest het eerst 18 worden (via Blok) voor Mos na een misverstand in de Boys-defensie de bal te pakken kreeg en ver buiten be reik van Kramer raak kogelde (23) Nog even probeerde Schagen het, maar 't bleef er bij en dat was wol ongeveer juist. Een prettige wedstrijd was 't, waar in flink gewerkt is. By de geel-zwar- ten was Kater wel dé man, terwyi ook Grootes en de nieuweling Tim merman opvielen. In de voorhoede deed Mos zwervend veel en goed werk en was veteraan Peetoom niet de minsté. En de Boys? Uuitblinkers waren er eigenlijk niet Invaller Van Dok belooft iets voor de toekomst! Een ideaal figuur voor een stopperende spil en één, die begrip heeft voor het systeem. Als deze knaap wat harder (en sneller) is geworden, een aan winst. Overigens is dit hele elftal wat stug, wanneer we in aanmerking nemen, dat er toch in de tweede klas - se heel wat gemakkelgker gevoetbald wordt dan in de 3e. Het verzwakte Schagen-elftal speelt elastischer, be- weeglgker. By beide ploegen is de voorhoede een zwakke stee, maar wanneer trainer Sluyck er in mocht slagen deze puzzle in de komende maanden op te lossen en hij krijgt t ook voor elkaar de technische pres taties (speciaal het sneller afgeven van de bal is lang niet dót) op te schroeven, dan zou het ons geenszins nog meer onderlinge wedstrijden Men krijgt in onze gemeente de smaak van de zomervoetbal van uit de grond gestampte elftallen te pak ken. Allerlei formaties treden op de voor grond. We hebben nu al die van de Foresters veteranen, gemeente amb- tenren, oud-HSV, Rijkspolitie en nu staat weer te trappelen: de Brandweer Zijn we goed ingelicht dan gaat ook de gymnstiekver. Doves en 'n groep ver tegenwoordigers de voetbalsport beoe fenen. Op het programma van de eerstvolgende dagen staat 'n wedstrijd van Gemeente ambtenaren—Politie op a.s. Dinsdag 7.30 uur op het HSV ter rein en die van 'n Doves formatie te gen de Foresters veteranen op Zater dag 26 Juni op 't Foresterveld. Aan vang 7.30 uur. ouis en Walcolt: beiden denken te winnen! De beide rivalen Joe Louis en Joe Walcott die elkaar Woensdag a.s. te New York voor de tweede maal zul len ontmoeten in een. gevecht orc de wereld-titel aller gewichten zijn thans in het laatste stadium van hun trai ning voor deze belangryke match ge komen. ZIJ hebben hard geoefend en beiden denken de titel te zullen be machtigen. In Pompton Lakes, waar het trainingskamp van Louis is ge vestigd, zeide de „Brown Bomber" sprekend over zijn kansen: „als vech ter schat ik Walcott niet hoog, maar het la mogelijk dat ik hem niet goed kan beoordelen omdat ik destijds slecht bokste. Ik geloof, dat ik o/er- tralnd was. Louis zeide verder er van overtuigd te zijn, dat Walcott de min dere 'Is van boksers als Billy Con, Tommy Farr, Max Schmeling, Bob Pastor en waarschyniyk ook Mrx Bear. In zyn" trainings-kamp te Greu- loch heeft Joe Walcott zich voorna melijk toegelegd op punches op het hoofd en het voetenwerk. „Ik ben vast van plan een knock-out zege te forceren", was zyn, nogal optimistisch antwoord op de vraag, wat hy van zyn kans dacht. Engelsen en Zweden gaan voetbal populair maken in de Ver. Staten! Zaterdag hebben Liverpool en Dj urgarden, die beide op tournee zijn door de Ver. Staten in Brooklyn een wed strijd tegen elkaar gespeeld bij kunstlicht, welke door ruim 18.000 toeschouwers werd bijgewoond. De Engelsen speelden zon der hun goalgetter, de mid denvoor Stubbins en waren van de aanvang af in de meerderheid. De Zweedse verdediging, met doelman Cronquist als uitblinker, hield echter stand en hét was Djurgarden, dat voor de rust de leiding nam. In de tweede helft kwam Liverpool sterk opzetten en scoorde drie goals, waartegen over de Zweden er slechts één konden stellen. Liver pool won dus met 32. Dit was de 10e zege van Liverpool tijdens de tournee en de eerste maal dat twee Europese elftallen elkaar in de Ver. Staten bekampten.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2