T.T. Centrum - luifel Jan Schouten en prof. mr. Gerbrandy spraken over de a.s. verkiezingen Alkmaarse Sportflitsen RASA won hel voelba'tournooi maar 0CARA kreeg de beker Vier mooie tochten door de omgeving van Alkmaar praktijk hervat MEISJE Woningruil DISTRIBUTIEDIENST voor de kring ALKMAAR Drukbezochte A R. - ioogdag te Alkmaar 2200 Anti-revolutionnairen luisterden Zaterdagmiddag hield de Kamerkieskring Den Helder van de Anti- Hevolutionnaire Partij een druk bezochte toogdag in de Alkmaarse Mu- aiektuin. Meer dan tweeduizend anti-revolutionnairen uit Noordholland Noord luisterden daar naar de redevoeringen van de heer J. Schouten, lijstaanvoerder van de AR bij de komende verkiezingen, en prof mr. P. S. Gerbrandy, de vinnige anti-revolntionnair, die tevens voorzitter van het Comité Handhaving Rtfkseenheid is. In bussen, auto's treinen en op röwielen, waren de honderden naar Alkmaar getogen. Tientallen au to's en touringcars, beplakt met kleurige verkiezingsaffiche's, stonden in de lommerrijke Hout. Uit Den Helder. Enkhuizen, Hoorn, Schagen. De Zaanstreek en andere plaatsen, waren ouden en jongen naar de Kaasstad getrokken. REDE PROF. GERBRANDY Nadat de heer Lever, voorzitter van de AR Kamerkieskring Den Helder, de toogdag had geopend, sprak eerst prof Gerbrandy over het onderwerp: „De .ontreddering van het Koninkrijk ten. gevolge van de politiek van het ka binet Beel-Jonkman". Bij de verkie zingen gaat het straks om één ding, aldus spr. Het zal gaan om de een heid van het Koninkrijk De politie^ van het kabinet BeelJonkman heeft de rechtstaat in Indië en hier moed willig in de weegschaal geworpen. De vraag is nu: Wet zal hét einde zijn? Wanneer het mis met Indië gaat, dan gaat het mis met ons. Wanneer het Koninkrijk der Nederlanden gespleten wordt en Indië wordt uit het Rijks verband gerukt, dan betekent dit, dat Indië en Nederland voortaan door het leven gaan als mensen zonder armen en benen, aldus prof Gerbrandy. Alles wat gebouwd is in Indië, zo vervolgde spr. is te danken aan de ontmoeting tussen blank en bruin VROEGER EN NU! Vroeger vochten in Indië volkeren tegen elkaar; er was kannibalisme en banditisme. Nederland heeft daar la ter de rechtstaat gebracht en Indië was, een kunststuk dat in de gehele wereld bewondering wekte. De Jappen hebben het banditisme, zo vervolgde spr., weer op de bevolking losgelaten. En wat doet de Nederlandse regering? Die regering is bezig te wurgen, wat er nog van het goede is overgebleven! Hotorc'ub Alkmaar en Omstreken reed in Rotterdam Behendigheids - proeven VERVOLG VAN PAG. 1 Maar wacht eens even, wij zijn hier gekomen voor de Alkmaarse motor rijders. Zij en hun tegenstanders zijn inmiddels allen op de Mariniersweg gearriveerd en hier moeten zij hun be hendigheids-proef nog afleggen. Het begint met achtjes draaien in een klein vak. De Alkmaarders doen het goed, beter dan hun tegenstan ders, dat zien we zo al. Het groepje supporters uit de Kaas stad weert zich best. Ze schreeuwen opgewonden. Deze wedstrijden verlopen vlot, de eersten zijn al bezig met het langzaam rijden en spoedig moeten zij aan de remproeven beginnen. Dat duurt langer, de politie maakt het de rijders niet gemakkelijk. De één moet overijden, de ander doet het goed. Er komt een klein buitje en de «eie» worden glimend nat en glad. Nu wordt het moeilijker voor de renners. .Een der Hoeksewaarders slipt en schuift mee zijn motor over de straat gelukkig loop hét goed af.'Het blijft bij een kleine beschadiging. Prijsuitreiking Het is al over half zeven als wij - vlak na de wedstrijden in de cantine van het politiebureau hebben plaats genomen. Nadat er enige aardige films zijn vertoond, neemt de voorzitter van de Verkt-erscommissie van de KLN.M.V. Ie heer Bruinsma, het woord. He: doet» hem genoegen, hier „vol- I.Iolq" motorrijders te ontmoeten en vervolgens memoreert hij deveilig verkeerscompefitie en de verrichtingen van de beide ploegen, die elkaar steeds zo weinig mogelijk toegaven. De spanning wordt nu ook ondrage lijk. Wie heeft de eerste prijs be haald? „Ik weet het, maar ik zeg het niet" plaagt de heer Bruinsma. Inspecteur Muller, de chef van de Rotterdamse verkeerspolitie zal de uit slag meedelen. ,-.Het was weer spannend vi-ndaag" zeg» hij De ktand wijzigde zich steeds" "oen ce remproef nog niet was afgenomen had Alkmaar 130 straf punten en Hoeksewaard 147. Na de remproeven had Alkmaar er 311 en Hoeksewaard 258. Hiér moeten de Alkmaarders het dan verknoeid hebben, want even la ter bleek, dat de Hoeksewaard toch de eerste prijs had gewonnen Hun voorzitter kon een prachtige beker in ontvangst nemen, de heer Moejes kreeg uit handen van de heer Bruinsma de tweede prijs, een kleine zilveren beker. Dit is dan de beloiüng voor hun prachtige prestaties. Op felle wijze hekelde prof Gerbran dy daarna „de halfslachtigheid der re. gering". Eerst, zo zeide hij, werd Soe. karno verworpen nu is het „me neer Soekarno"; Linggadjati werd verworpen, aangenomen en weer ver worpen en nu moddert men met een Commissie van z.g. Goede Diensten! Spreker wees verder op „het eerloze van het feit, dat onze jongens naar Indië werden gebracht om daar dienst te doen als mikpunten voor TRI-j.ol- daten", op de vrees** en terreur, die daar over millioenen heerst en op de vernielingen, door de republiek aan gebracht. Wanneer er voor de oorlog één man in Indië werd mishandeld, dan stond er een socialist in de Tweede Kamer op en stelde de minister vragen, zo vervolgde prof. Gerbrandy, en hij voeg de er aan toe: Nu millioenen gekweld worden, houden de socialisten hun mond! Prof Gerbrandy wees vervolgens op het „valse nationalisme" in de répu bliek, dat op geen stukken na zich de vertegenwoordiging van Indië k.rn en mag noemen. De regering spreekt daar, zo zeide hij aan het slot van zijn in diepe stilte aangehoorde red'», met Soekarno en andere door Japan naar voren geschoven schurken, die in de gevangenis behoorden! REDE JAN SCHOUTEN Na een half uur pauze sprak de beer J. Schouten over het onderwerp: ,Wht moet bezielen". De heer Schouten ve,- weet de KVP en de P.v.d.A., dat zij het kernpunt van de a.s. verkiezingen naar de achtergrond pogen te duwen. I- de verkiezingslectuur van deze bei. de partijen leest men practisch niets over Indië. Wel hebben ze de mond .vol over het communisme. Goes van Naters slaat zich op de borst, aldus de heer Schouten, en hij doet het voor komen alsof de P.v.d.A. de enige be strijder van het communisme is Schermerhorn zegt het hem iia, maar hij was een der eersten die knipoogde naar de cummunistische mantelorgani satie, de EVC. Zij, zo vervolgde de heer Schouten, die zeggen de felste tegenstanders'Van het communisme te zijn, maken de weg in Indië ruim voor die ideologie! Als onze regering het aandurfde alles te publiceren, wat er bekend is over communistische activiteit in Indië, dan zou het Nederlandse volk ont daan zijn. Het zou zeggen: Hoe is het ter wereld mogelijk, dat onze regering nog spreekt met hele en halve com munisten in de republiek? De heer Schouten zette vefvolgens duidelijk uiteen, waarom de AR bij de ^grond wetsherziening tegen heeft gestemd. Hij zeide het te betreuren, dat de CH de eenheid in de tot nu toe gevolgde gedragslijn heeft ver broken. GEZAG EN VRIJHEID Sprekende over hét plan tot instel ling van een Unie, zeide de heer Schouten: „Romme heeft gezegd: „dr. Beel heeft de zaak gered! De Unie zal werkelijk en reëel zijn. De Unie zal een staat zijn!" Goes van Naters zei de echter: Wij lezen het anders! De Unie wordt geen staat, maar een bij zonder soort samenwerking tussen de Ver. Staten van Indonesië en het ko ninkrijk der Nederlanden nieuwe styl! (Die uitvinding is van Jonk man!)". „Duidelijk blijkt uit deze ge zegden, aldus spr. dat de redactie der herziene grondwet verre van helder en klaar is. Een ieder leest er maar uit, wat hij wil. Hierin ligt opgeslo ten, dat ons koninkrijk geamputeerd wordt door het kabinet BeelJonk man!". Schouten behandelde vervolgens de gang van zaken in Indië sinds de tot standkoming van Linggadjati. Wij stellen ons, zo zeide hij tenslot te, op de Koninklijke rede van 7 De cember 1942 en het AR.verkiezings- program sluit daarbij aan. Het eind doel van de regeringspolitiek "is: ver breking van het Rijksverband, ver nietiging van de vrijheid der Indische volkeren. Daartegen moeten wij ons me't lijf en ziel verzetten! zo riep spr. uit. „Is geestelijke en materiele zin hebben wij een taak in deze wereld. Voor gezag en vrijheid moeten wij strijden tegen de revolutie en levens. ontbinding!" De redevoeringen van Gerbrandy en Schouten werden herhaaldelijk qnder. broken door luid applaus. Het geheel werd opgeluisterd door gemeenschappelijke zang en door een Enkhuizer Harmoniecorps. BROEK OP LANGEXDIJ 19 Juni 187.000 kg. Vroege aardappelen. Rode Eerstelingen 12.80- -14.70. Eer stelingen 10.20—12.75. Drielingen 5.10—9.10. 500 st. Bloemkool 16.00. n.SCHARYVOCDE—19 Juni 1948 136.000 kg. Vroege aardappelen Eerstelingen 8.20—12.80; Drielingen 6.30—8.70; Kleine 2.- —4.30; Rode Eerstelingen 11.70—15.—; Eigenhei mers 12.80; 4300 kg. Rabarber 5.-5.20. 900 st. Bloemkool 1 12.16.-. H 6.10-7.50. EEN STEM UIT ENGELAND De tijd gaat snel. We maken maar een vergelijking b.v. de Kaasmarkt. Het is Vrijdag en het is zo weer Vrij dag. De trip .van Bath naar Alkmaar is alweer in het verleden begraven, maar niet bij de jongens uit Bath en natuurlijk ook niet bij de Alkmaarders We hadden het genoegen een brief te mogen inzien van een der Bath City spelers aan z'n .pleegouders". Het schrijven is bijkans ontroerend. ,Ik ben nog jong. maar ik denk niet dat ik ooit van mijn leven zo'n mooie trip meer zal maken, alhoewel ik hoop nog eenmaal naar Alkmaar te mogen komen. Welk een prachtig Sportpark, welk een ontvangst. Het was een „wunder full dream" die te kort duurde. Een mooi land Holland. De Alkmaar ders kunnen organiseren. Wat ons het meest trof was even voor het begin der wedstrijd het spelen der volkslie deren. Niemand weet die zulks ooit meemaakte, hoe goed dat doet. Bij het „God saVe the King" kon men slechts de zachte wind horen en bij het Nederlandse volkslied stond alles langs het veld en in die prachtige tribune als in marmer gehouwen. Het is alles zo mooi geweest, die kleine voetballers langs de rij. die schitterende muziek (Hoort U het, Postharmonie!) We zijn bang dat als Bath. City nog eens naar Alkmaar komt „ik en anderen er-niet bij zullen zijn, want ieder wil er nu heen". De brief is een en al lof, zozeer dat wij die het hier af en toe alles behal ve een Paradijs vinden, toch tot de overtuiging moeten komen dat wij het mooiste waarschijnlijk over het hoofd zien. VREEMDE VOGELS Toen we Woensdagavond even langs het Victoria-Park fietsten zagen we daar een vreemde vogel. En Hélicop- tère. Die zien we heel weinig hier Deze vliegmachine kan op het Hof plein dalen en opstijgen. Het maakt een antike indruk die propeller daar bovenop en toch is deze machine in zeker opzicht van veel meer nut als de gewone toestellen. Bij een ongeluk waar geen geschikt landingsterrein aan wezig is, kan zij onschatbare diensten bewijfcen. Zij kan mensen het leven redden, de anderen hebben bewezen in de oorlog alleen geschikt te zijn, het zo gauw mogelijk te ontnemen. UIT DE OUDE DOOS Het is in het jaar 1919. Alkmaar schijnt uitgestorven. Alle mensen, oude en jonge, kleine kinderen, alles is naar de Westerweg getogen, waar rechts daarvan op de Hoevenweg Leon Verstraeten met een vliegmachine zal opstijgen. Daar staat het product. In onze kin derogen machtig, en de énorme me nigte is stil, heel stil. De lucht zal veroverd worden. De Belgise proffes- seur kan straks achter de wolken verdwijnen en weer behouden terug komen. Het is als iets bovenaards. Daar ver schijnt een lange man in leren jas, leren pet op en mica bril. Regelrecht gaat hij op de machipe af, kustz'n vrouw en twee kinderen. Het vlieg tuig is vergeleken bij de huidige mo derne Scymasters een absolutie poging tot zelfmoord. Alles schijnt met ijzer draadjes aan elkaar te zitten. De ros sige Leon gaat achter de handle zit ten. de enigste regulateur der machine. Het schuttert even over het vlak ge maakte weiland en daar gaat het de lucht in. Stom verbaasd staat alles te kijken, achter het Spanenbosch maakt het een zwenking naar rechts, recht, op zee af. Niets is er meer te zien en alles kijkt uit naar d'e kleine vrouw en haar beide dochtertjes, welke el kander een hand gegeven hebben. Geen motorgeronk meer, en men voelt de tol die betaald is. Daar verschijnt uit de richting van Castricum een stip aan de lucht. De stip wordt groter en groter. Men hoort de motor. Als waanzinnig is de me nigte. Men springt over sloten en greppels als Leon Verstraeten behou den op de grond komt. Hij behoeft niet te lopen naar die grote Spijker auto, hij wordt er heen gedragen. Dit waren de echte pioniers. ANDEREN Ouderen herinneren zich andere fl* guren. Védrines de grote "kleine man van het vliegveld Issy les clou lineu- sen, Jan Olieslager, onze van Mee^ Wijnmalen, de Italiaan Darioli. Allen waren het helden die met de dood voor ogen in zo'n wrak plaats namen, de gebroeders Wright die van Calalf naar Dover overstaken. Het is thans geen kunst meer en toch als je nu weer leest dat in Ame- rika 'zo'n grote machine Is veronge* lukt met een en veertig mensen, mag je altijd nog liever in de schommel schuitjes zitten. VISLUST Drie en twintig baarzen was d« oogst in Zijpersluis van de hengel sportvereniging „Vislust". Niet erf hoog. De grootste man had er vyt Maar de prijzen waren prachtig. Het was er druk in de Gekroonde Valk. Het eene lid won een emmer, de an der zes borden, een fluitketel en •1 wat in de huishouding te pas kwam. Nu kan papa weer eens uit vissert gaan. Niet slecht bekeken! DE AVOND VIERDAAGSE Van Woensdag tot en met Zaterdag heeft de avondvierdaagse plaats ge vonden. Het was een parcours van 3x15 en eenmaal 20 km. Deelnemer» waren o.a. de Jeep, RASA, HVZ, ADOSA, Jong Holland, VCJC. Het was een uitstekend geslaagd sportgebeuren. RONDE VAN NOORD HOLLAND Zaterdag heeft de motorronde van Noord Holland plaats gevonden, over een traject van 203 km. Bij restaurant Wanner zagen we bij de controle dat er nog heel wat strafpunten werden uitgedeeld. De start en finish was Zaandam, HERMAN ELFRING Ambtenaren-vereniging jubileerde Het voetbaltournooi, dat de perso neelsvereniging van Rijksambtenaren te Alkmaar (RASA), Zaterdag^J dag op de terreinen van de vv. Anc- maarse Boys organiseerde, heeft één sportief verloop gehad. De wedstrij den waren buitengewoon spannfijd. De eerste twee eindigde in een gelijk spel, waaruit dus wel valt af te leiden, hoe weinig krachtsverschil er bestond. De laatste wedstrijden moesten dus de beslissing brengen. RASA, OCARA (A'dam) en Fiscus (Den Helder) ein digden met 5 punten gelijk. Het doel- gemiddelde moest de beslissing bren gen: Dit was RASA 53, OCARA 8 5 en Fiscus 7—6. RASA was dus eer ste, OCARA tweede en Fiscus derde. Het verschil tussen de RASA en OCA RA was dus slechts 1/15 en aangezien OCARA tijdens de wedstrijden met veel pech te kampen had gehad, was RASA zo sportief om de beker ter beschikking te stellen aan OCARA. RASA ontving een plaquette en Fis cus een medaille. De uitslagen van het voetbaltour- De Avondvierdaagse is ten einde Opa Groen was de oudste tippelaar De avondvierdaagse is voorbij. Za terdagmiddag startten de groepen voor de laatste tocht, die via Ber gen naar Schoorl ging en ongeveer 24 km. lang was. Er werd bij prachtig weer gewandeld; de Bondsfotograaf maakte enige plaatjes en bij cafe Schuit te Schoorl werd rust gehouden Omstreeks zes uur kwamen de eer ste tippelaars Alkmaar weer binnen, waarna ze in Cafe Central hun me daille of hun nummertje in ontvangst konden nemen. Verder kreeg elke groep van minstens 12 man een groepsprijs. Bij cafe Central werden de tippelaars telkens weer met eon applaus begroet door de wachtende omwonenden en belangstellenden. Vooral opa Groen van de Omval werd bij zijn terugkomst luid toege juicht. Opa was namelijk de oudste deelnemer en met zijn 73 jaren wis hij nog wat vitaal bij de aankomst. De heer Dilling lid van de Alk maarse Commissie voor de Avond vierdaagse vertelde ons, dat de meeste deelnemers van de laatste tocht wel het meest genoten hebben. Trouwens, op de eerste tocht, die over Oudorp voerde, viel een prachtige zonsonder gang te genieten. Gelukkig, heeft het weer zich niet van -zijn slechtste kant laten zien. Van vegen hebben de wan delaars nagenoeg geen last gehad. In totaal werd ongeveer 70 km. af gelegd. Een achttal personen kon de vier marsen niet volbrengen, maar on geveer 300 tippelaars uit Alkmaar en omgeving behaalden de onderschei ding. Weliswaar waren er veel blaren on derweg maar het actieve Rode Kruis was steeds op haar post en maakte snel een einde aan de voetenmisère. Vooral over de Rode Kruisposten Alk maar, Bergen en Schoorl was de heer Dilling buitengewoon tevreden. DEELNEMERS Onder de deelnemers-bevonden zich, zoals wij reeds eerder meldden, groe pen van de St. Willibrordusstichting (W.Z.H.), de N.C.J.B. te Heer Hugo- waard, de Padvinders „De Geuzen", de corsettenfabriek Eckmann (Adola), „Het Versleten Zooltje", Jong Hol land. De Jeep en de R.A.S.A. Tot onze verwondering waren er weinig of geen officiële instanties en grote firma's vertegenwoordigd. Waar ble ven gemeentepolitie, de brandweer en de jeugdverenigingen.? Overigens hebben de deelnemers prettige avonden gehad en .er zijn «r bij, die al weer plannen voor een volgende keer maken! nooi waren: RasaOcara 11, Prak Oveda 11, FiscusRasa 2—2. O ca raPrak 00, OvedaFiscus 22, Prak—Rasa 0—0, Rasa—Oveda 2—0, Ocara—Fiscus 2—2, Fiscus—Prak 1—0, Oveda—Ocara 2—5. Uitstekend geslaagde toneelavond Des avonds vond in het Wapen van Heemskerk de feestavond plaats, waar OVEDA uit Zaandam „Polly Perkins" ten tonele bracht. Vooraf werd er door een tweetal dames-leden een prachtige clubvlag aangeboden aan de jubilerende- ver- enigiging, daarmede tonende, welke grote plaats RASA onder de ambte_ naren in Alkmaar inneemt. De voor zitter, de heer P. Spierdijk, had ech ter nog meerdere felicitaties in ont vangst te nemen. Daar was de heer G. P. Hartland, voorzitter van de Be_ drijfséoetbalverenigingen, die zijn woorden vergezeld deed gaan van een prachtige lauwertak. De heer C. Blom sprak namens de Federatie van Per soneelsverenigingen van Rijksambte naren in Nederland, en de heer H. M. M. Geurts feliciteerde zijn vereniging als oud-voorzitter. De aanvoerder van Fiscus deed het met bloemen. Het toneelstuk is een groot succes ge worden voor OVEDA. Het werd bui tengewoon goed gespeeld en wij heb ben geen zwakke plek kunnen ontdek ken. De rollen zaten er prima in, de mimiek was uitstekend, de toneel aankleding af. Kortom, een op hoog peiVstagpde toneelavond. Een lang'durig applaus van het talrijke publiek was zeker een ver_ Heiloo OUD-BURGEMEESTER VENNIK BEDANKT VOOR ENKELE FUNCTIES Naar wij vernemen heeft oud-bur gemeester Vennik, die de laatste tijd in verschillende organisaties op de voorgrond trad, wegens gezondheids redenen moeten bedanken als penning meester van het Jubileumcomité en als voorzitter van de WV. Wij wen sen de heer Vennik van harte beter schap. diende beloning voor dit sublieme spel. Een gezellig bal o.l.v. Tonny Wil- lemsen besloot deze buitengewone RASA feestavond. JAAP OOSTWOUDER en RIE BULTSTRA geven hiermee kennis van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Don derdag 1 Juli as. 's nam. 3 uur te St. Maarten 't Zand, Irenestraat I 89 E St Maarten, Stroet B 196 16 Juni 1948. Toekomstig adres: Irenestraat I 89 E. 't Zand Heden overleed ten huize van dhr H V™es na een korte ongesteld heid onze lieve Moeder, Behuwd-, .Groot, en O vergr oo tm oeder TRIJNTJE BIESBOER, Wed. van K. Baken, eerder van J. Beek, in de ouderdom van ruim 82 jaar. Haar bedroefde kin-le ren, behuwd-, klein en achterkleinkinderen 't Zand (N.H.), K 11» 19 Juni 1948. De begrafenis zal plaats hebben op Woensdag 23 Juni a.s. 's namiddags 2 uur, op de Algemene Begraafplaat s te Sint Maartensbrug. GEVRAAGD NET MEISJE voor d. of d. en n. in groenten en fruitzaak annex ijsver koop, niet beneden 18 jaar C. DE BAKKER, Winkel J. Swierts en C. A. Swierts-Voorthuysen betuigen ook mede namens hun kinderen, hun hartelijke dank aan familie, buren en vrienden voor de vele blij ken van belangstelling bij hun 40-jarjig huwelijksfeest ondervonden. Anna Paulowna, Juni 1948. Lage dijk. A. L. GRANSBERGEN Arts, Spreekuren 83 fonds, 12 particulier. Woensdag geen middag, spreekuur. Voor de bus naar Assen a.s. Zaterdag nog 'énkele plaat sen s.v.p. spoedig opgeven, Garage PEEREBOOM Tel. 224, Nieuwe Niedorp. voor de ochtenduren gevr. Stammes, Boezemsingel 32. van ALKMAAR naar SINT PANCRAS of omstreken. In Alkmaar ruim huis met tuin. Brieven onder no. 431 bureau van dit blad. B.z.a. jonge vrouw om de was bij u aan huis te doen, 's morgens van 912 uur. f 3 per morgen. Brieven onder no. 650, bureau van dit blad. Te koop nieuwe 1-pers. kano. Lindelaan 8 I, Bergen. Hedenavond spelen de heren G. Wessels, Aldmaar en J. Feeken, Burgerbrug 2 matches a 300 punten cadre. Entree vrij Ministerie van Economische Zaken UITREIKING TOESLAGKAARTEN EN RANTSOEN. BONNEN ZEEP VOOR BIJZONDERE ARBEID Belangrijk: Voor het afhalen van toeslagkaarten voor bijzondere arbeid en extra_rantsoenen zeep, zullen vanaf heden geen oproepkaarten meer worden verzonden, (met uit zondering van bedrijveh met meer dan 30 toeslag genie tende werknemers). De werkgevers alsmede zij, die zelfstandig een beroep uitoefenen en een aanvraagformulier voor de komende perioden hebben ingevuld, dienen onder overlegging van de distributiestamkaarten van hun arbeiders en/of van zich zelf, de hierboven genoemde bescheiden af te halen: te ALKMAAR (Oudegracht, benedenzaal) van 912 en van 24 uur: A t.m. K op Woensdag 28 Jun 1948, L t.m. Z op Vrijdag 25 Juni 1948. te AKERSLOOT (9.30—11.30) en WEST GRAFTDIJK (13 uur) op Vrijdag 25 Juni 1948. te BERGEN: A t.m. K op Dinsdag 29 Juni 1948: L t.m. Z op Donderdag 1 Juli 1948. te HEERHUGOWAARD A t.m. K op Donderdag 1 Juli 1948: L t.m. Z op Vrijdag 2 Juli 1948 te HEILOO: op Maandag 28 Juni 1948 te ZUID-SCHARWOUDE: voor de inwoners van BROEK OP LANGENDIJK en ZUID-SCHARWOUDE op Dins dag 29 Juni 1948, voor de inwoners van NRD-SCHAR- WOUDE en OUDKARSPEL op Dinsdag 6 Juli 1948. In de volgende plaatsen: EGMOND-BINNEN. EGMOND AAN ZEE. GROOT-SCHERMER/DRIEHUIZEN, KOE- DIJK/ST. PANCRAS, OBDAM/HENSBROEK, DE RIJP, SCHERMERHORN/URSEM, SCHOORL/GROET en STOMPETOREN/OUDORP zal de uitreiking van toeslag kaarten etc. plaats vinden op de bekende zitdagen, echter uitsluitend in de week van 28 Juni tot en met 2 Juli 1948

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 4