Goed geslaagde oourses op het sportpark te Alkmaar Alkmaarse Reddingsbrigade boekt groot succls Eerste prijs bij wedstrijden te Haarlem Militaire sportweek te Den Helder Veel deelnemers en veel publiek Bü de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland op de buan over 50 km. zonder gangmaking voor amateur», verreden in het Olympisch Sta dion te Amsterdam, werd H. J. Faanhof uit Amsterdam winnaar in de tijd van 1 uur 10 min. 16 sec. Faanhof gaat hier als eerste over de finish. Of het nu te danken is aan de zeer optimistische geluiden betreffende de totaUsator, of aan het feit dat de ei genaars sa graag in Alkmaar zijn een feit ia, dat er bij de courses veel meer paarden aanwezig waren dan wü ge wend *U"- Het vrij talrijke publiek heeft kunnen genieten van deze Aard beien Courses. AMATEURSNUMMER. Het Amateur nummer waarmee werd begonnen was zwak bezet, maar gaf wel de nodige spanning. Gretta Trot- han verloor 50 meter aan de start, haalde snel op maar had op 2000 m. het kruit verschoten en werd door de tweede aankomende frits van Silla- dor gepasseerd. De winnaar Heny's Go la werd door ,Van der Wal foutloos over de eind streep gebracht. Het tweede nummer moest wegens de grote deelname worden gesplitst Geersen won de eerste serie met de 4-jarige merrie Lietse Mitzi zonder •nige bedreiging. De tweede serie bracht meer span ning. de favoriet Luccie Rhoda maak te tweemaal een grote fout, wat van invloed op de course was. J. Kruithof Weer uit het buitenland terug, wist na veel strijd met Lady Gregor, Larus S. de eerste plaats te bezorgen. DRIEJARIGE PAARDEN De driejarige paarden lieten in de Volgende course prachtig werk zien. Wij kregen hier een strijd van de Axkit-kinderen. Martine van Axkit Werd één maar Marij Axkit een grote sware merrie bleef tot het einde vol gen. Het materiaal op deze leeftijd is heel goed. DE HEAT De heat duurde lang. De vele valse starts waren hinderlijk, dit mag toch feitelijk niet voorkomen. Wanneer men wel kans ziet om elf driejarige paarden allemaal van 2000 meter bij een start te laten vertrek ken, dan is het niet juist, om d«" in een heat met veel meer geroutineerde paarden zo'n drukte te maken. Het Alkmaarse publiek slikt veel, maar niet alles' In de eerste heat ging de moorden de strijd Tussen Johannes en Kitty Gregor, de snelheid was van die aard, dat b.v. 'n Klasina Axkit, toch de eerste beste niet, telkens van de benen kwam. Johannes noteerde als eerste een tijd van 125.4. De tweede heat, was van hét zeilde gehalte met dat verschil dat Nottel- man. Kitty direct fel in de strijd bracht, geen van deze twee paarden bleek evenwel het tempo te, kunnen volhouden, gelukkig waren de pikeurs zo verstandig om de paarden te spa ten. ze werden dan ook ingehouden en het wa» Josephine V. die als eerste binnen kwam in de tijd van 1.27.4 sec. De derde heat was voor Lady Zora Baci.it de tweede aankomende Jacob Dia mant was leeg gereden. De beslissende haet waarin slechts Lady Zora en Josephine V startgerech tlgc! waren, was zonder meer voor Alcmaria Combinatie D.T.S. I Zaterdagavond j.L speelde een Alc maria-combinatie van spelers uit het le en 2e elftal een wedstrijd ten bate van de Niwin, tegen DTS de 3e klas- Eer uit Oudkarspel. Alcmaria's opstelling was als volgt: Brouwer Verweel Hendriks Helderman Mulder Godvliét Pluymers Badenhuizen Untied v. Wieringen H. Schmidt Alcmaria was kennelijk overtuigd deze wedstrijd te kunnen winnen en het niet talrijke publiek zag DTS op een gegeven moment dan ook met 40 leiden. Toen werd men zich in A-gelederen blijkbaar bewust, dat er uit een ander vaatje getapt moest worden, niettemin luidde de ruststand 4 1- Na de rust was het spelbeeld wel •ven anders, de Oudkarspelaren belust op de overwinning begonnen echter vrij fors te spelen en de A-voorhoede combineerde zich telkenmale dood. Weliswaar werd nog een 4—3 stand bereikt, maar de verwachte en ver diende gelijkmaker bleef toch uit. I Bedrijfs voetbalnieuws De uitslagen van de deze week ge deelde bedrijlsvoetbalwedstrijden lui den als volgt: Afdeling A: Land bouwhuis—Hulskampboys 1 91 Ringen 1—Stabilitas 1—6 RASA—Hoge Hujs 5-6 SCVA—Povoy 08 Afdeling B: Black Boys—Melkboeren 1—5 PostillonHulskampboys n 12 Afdeling C: yrvo B^ysAlkm. Courant 34 POAPerzifo 65 Lanclbouwhuis IIBBC 08 Wagenaar. Het klassepaard liet dus de kracht zien, nodig om een heat in vieren te winnen, dei eerste paarden hadden wel 'n grote snelheid getoond maar uiteindelijk misten zij het uit houdingsvermogen. Het vijfde nummer bracht een schit. terend veld van 16 paarden aan de start. Jan Kruithof was één met Koerier, een 40 meter achterstand was snel ingehaald en hoewel het veld alles probeerde, aan passeren viel niet meer te denken. Als goede tweede volgde Karei Diamant. LANGEBAAN NUMMER Tot slot kregen wij een langebaan- nummer van 2300—2400 meter. Irene B Frances vertrok van de kop en won, maar in die tussentijd moest veel gebeuren. Bakker Sr. miste met Eton Brewer de start maar kwam dermate snel terug dat Irene alles moest geven. Don Brewer maakte he laas een foutje en bleef zodoende in de achterhoede. Dit soort langebaan- nummers is waard om gezien te wor den, uiteindelijk komt het publiek om van de gangen van het soepele snelle maar ook sterke paard te genieten. Dit laatste nummer droeg zorg dat het slot goed was. Voor de uitslagen verwijzen wij naar ons nummer van gisteren. Schoolzwemwedstrijden in het Zomerbad Zaterdagmiddag zijn in het Zomer bad de schoolzwemwedstrijden voor de lagere scholen uit Alkmaar en omgeving gehouden. Honderden kin deren spanden zich tot het uiterste in om hun eer, maar meer nog, die van hun school hoog te houden. Aan wezig waren o.m. de heer C. J. Mol Jr. fungerend voorzifter van de com missie en de heer G. van Slingerland die het gemeentebestuur vertegen woordigde. Helaas was de oud-inspec teur van het lager onderwijs, de heer C. Dun, die bij deze wedstrijden zel den verstek»laat gaan door ziekte ver hinderd aanwezig te zijn. De uitslagen luidden: A. 25 m. schoolslag jongens lagere scholen 1. S. Fraay, Vondelschool 19.6 2. P. Hoogland Bosb. Toussaintschool 205. B. 25 m. schoolslag meisjes lagere scholen: 1. N. van Twuyver, -Tessel- schadeschool 21.9. 2. J, Doornekamp Vondelschool 22.6. C. 25 meter vrije slag jongens lagere scholen: 1. K. Kotter, Wilhelmina- school. 17.1; 2. J. Cloeck Nicolaas Beetsschool 186. D. 25 mtr vrije slag meisjes lagere scholen: R. Prijs OLS Heiloo 19.0 2. N. v. d. Mand 23.7. E. schoolprijs jongens: 1. Nicolaas Beetsschool, wisselbeker, 2. Bosboom Toussaintschool. F. schoolprijs meisjes 1. OLS Hei loo, wissel bek er. 2. Tesselschadeschool G. Estafette jongens lagere scholen 1. Nicolaas Beetsschool. lauwertak, 2. RochdaleschooL H. Estafette meisjes lagere scholen: 1. OLS Heiloo, wisselbeker, 2. Roch daleschooL Middelbare scholen A. jongens t.m. 15 jaar 1 ULO Alk maar 2 Chr. ULO. B. Jongens 16 jaar en ouder 1 Han delsschool Alkmaar 2 Ambachtsschool Alkmaar. C. jongens t.m. 15 jaar estafette 1. ULO Alkmaar. D. Jongens 16 jaar en ouder estafette 1. Ambachtsschool. E. Meisjes t.m. 15 jaar 1 Berger Meisjessohool 2 ULO Alkmaar. F. meisjes 16 jaar en ouder (afd. „bakvissen die zwemvissen" werden) 1. Berger Meisjesschool. 2. Huishoud en Industrieschool Alkmaar. G Meisjes t.m. 15 jaar estafette 1. Huishoud- en Industrieschool Alkmaar H. Meisjes 16 jaar en ouder estafette 1. Berger Meisjesschool. JONGE HENGELAARS VISSEN. Zondag hield de jeugd van het C.N.H.V. afd. Alkmaar haar eerste jaarlijkse hengelwedstrijd in het Noordhollarids kanaal aan de West- dyk in de stromende regen. De jon gens lieten zich echter door 't neerda lende hemelwater niet uit het veld slaan en hengelden dat het een lust was. Er werden 92 vissen gevangen door 44 jongens. Er waren veel prijzen uitgeloofd. De eerste werd behaald door A van Geelen, die met het van gen van tien stuks een hengel won. J. Postma wist de tweede prijs te win nen door acht stuks en de grootste baars te vangen. Zijn prijs bestond uit een schepnet. De derde prijs was voor J. Smit met zeven stuks, die hiermede een vulpen verdiende. De prijzen wer den uitgereikt in de bollenschuur van de. heer Tiegel, die de sportvissers een warm hart toedraagt. Tevreden gingen de jongens met een tractatie en .een nat pak naar huis. agenda ALKMAARS BIOSCOOP THEATER „Klokken van Capistrano" met Gene Autry, Virginia Grey en Smiley Bur nette. Aanvang dagelijks 8 uur, Zon dag 2. 5 en 8 uur. Toegang JVe leet CINEMA AMERICAIN- „D® twaru Zwaan" met Tyrone Power en Mau- reen O'Hara in technicolor. Voorstel lingen dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. Toegang 18 jaar. VICTORIA THEATER: „De vrouw van Mijnheer" met Claudette Colbert, Don Ameche en Richard Foran. Aan- vangsuren als bij Cinema Amerlcain, Toegang 14 jaar. HARMONIE THEATER: „Springti- me in the Rockies" met Betty Grable John Payne, Carmen Miranda en Harry James en zijn band. Aanvangs- uren als bij Cinema Americain. Toe gang 14 jaar. BERGEN Maandag, Dinsdag en Woensdag „Ik weet wat ik wil" Alle leeftijden. Donderdag 1 Juli Herman Rinket,s varetè „Met een beetje liefde,,. Lou. Bandy en Fran? Duthee. EGMOND AAN ZEE: Dinsdag 7.30 u. Bridgeclub „De Egmonden". Concert in et Centraal Ziekenhuis Zondagmorgen heeft de gemengde Zangvereniging „Amsterdam" 'n con cert gegeven in de hall van het Cen_ traal Ziekenhuis. 0.1. v. de dirigent de heer H. Duinker werden acht liederen gezongen van Mozart Schu- bert en andere componisten. De zieken stelden het gebodene zeer op prijs. Eindexamen der R.H.B.S. te Alkmaar GESLAAGD VOOR DIPLOMA B. M. T. Boo'tsma, J. van Bragt, W. C. Dieleman, L. van Donkelaar, J. Hoo- genhout, G. de Leeuw, C. J. Maats, A, van der Meij, J. J. Mobron, P. E. Rijtema, allen te Alkmaar; G. Bakker P. J. Brombacher, B. van der Sluis allen te Schagen; P. H. Beekman en A. P. Kuperus te Castricum; T. R. P. Bijlsma te Bergen; G. Hommes, Ae. Möller, J. L. Roggeveen te Heiloo; J. H. Keizer en J. Moraal te N.-Schar- woude; C. F. Schene te Z.-Scharwoude H. K. Kreulen 'te St. Maartensvlot- brug; K. van der Molen te Oude Nie- dorp. SUCCES VOOR ALKMAARSE KAATSERS Op het fraaie sportterein der Bruyn- zeelfabrieken te Zaandam verwierf het Alkmaarse partuur D. Schuil, H. Karsten en D. Torenbeek, Zondag de tweede prijs in de A-afdeling der door de Bond voor Buitenafdelingen geor ganiseerde Wiersma-competitie-wed- strijden. Alkmaar verloor alleen van het Zaanse kampioenspartuur bestaande uit J. Zijlstra, C. Bouma en Sj. v. d. Heide. Het was voor Alkmaar, dat dit jaar door promotie voor het eerst in de A-afdeling een goede prestatie. De afdeling Wageningen verloor alle par tijen en degradeerde naar de B-afd. VEEMARKTEN Op de Maandagse veemarkt te Alkmaar van 29 Juni bestond de aanvoer uit 48 vette koeien en 56 nuch* tere kalveren, alle bestemd voor de Centrale. Boerderij door hemelvuu. getroffen en verbrand Inboedel en hooioogst gingen verloren Gistermorgen sloeg tijdens het hevige onweer, dat boven ons gewest woedde de bliksem In de boerderij van mevr. Kruit aan de Oosterdijk. Binnen een uur was het gehele boerenhuis in as gelegd, terwijl de bewoners en toe. geschoten omwonenden praclisch niets konden redden van de inboedel. Onze expeditiechauffeur de heerD zag de bliksem in het huis slaan. Hij was toen met zijn auto slechts enkele tientallen meters van het huis van mevr. Kruit verwijderd. Hij vertelde ons later, dat onmiddellijk nadat het hemelvuur in het huis verdween, de vlammen er uitschoten. Harenkarspels brandweer was na alarmering spoedig aanwezig en gaf binnen enkele minu ten water. Het snel om zich heen grijpende vuur was echter met geen mogelijkheid te stuiten en de bewo ners moesten aanzien hoe alle3, wat tot hun bezittingen behoorde, door de vlammen werd verteerd. Slechts een rijwiel, wat kleren en enig huisraad wist men er uit te krijgen. Een handicap voor de hardwerken, de spuitgasten was het, dat hoewel er vc-! doende sloten in de nabijheid wareu r— er te weinig water was. Practiscb alle sloten zitten vol mod der! Dat hierdoor de spuit niet perfect werkte is duidelijk, maar niet de schuld van de brandweer. Een bijzondere schadepost voor de eigenares is wel, dat behalve de hooL oogst reeds binnen was en geheel ver brand is. Nader vernamen wij nog. dat de schade slechts gedeeltelijk door ver zekering wordt gedekt. Omstreeks dezelfde tijd sloeg ook de bliksem in het perceel van de heer K. Spaansen in de Kerkebuurt. Hier bleef het echter gelukkig bij enige materiële schade. f gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Hans zv A. van Lienen en T. Struijs; Elisabeth C. W. dv M. Jo ling en E- van Essen; Johanna T, M. dv H. J. N. M. Woudstra en G. C. Leering; Anna M. dv P. N. Peperkamp en M. P P. Abbes; Susanna C. M. dv J. Verver en P. C. S. M. Keijsper; Neeltje dv C. Bas en M. Beers: Eu- phrasie dv J. F. W. Houdt en M. van Slooten; KareL W. J. zv L. Kollof en C. J. Schouten: Johanna A C. dv M. L. Winder en C. Kieft; Johanna C. G. dv A. J. Strik en A. H. van t Hoff. Getrouwd: Berthplomeus P. Car rière en Helena fc. Kroon. Overleden: Teekela Star oud 74 jaar gehuwd met J. Doets. veilin «Uw ark ten ALKMAAR 28 JUNI 1948 Andijvie 5.5015, spinazie 1932; pos telein 8—16; worteltjes 1422; toma ten 52—84; groene kool 7.50—8,50; spitskool 12.20—14.30; rode kool 16—22, aardbeien 2.40—3.30; -rabarber 7—18; uien bos 5-22; bieten bos 9—18, perziken 7—34; sperfciebonen 168—196; snijbonen (stok) 1.70—193; bloemkool IA 40—68, I 20—38, n 12—18; kom kommers 10—^30, worteltjes 1122; ra dijs 2; selderie 4—7; selie 2—7; sla 2—7; nieuwe aardappelen groot 11.00 —15 50; nieuwe kleine 7—10.50. BROEK OP L'DIJK 29 JUNI 1948 71.000 kg aardappelen: blauwe eigen heimers 16.60; rode eerstelingen 1480 16.20; eerstelingen 10.7013.80; drie lingen 9.00—10.30; kriel 5.00-6.90; 1000 st bloemkool Ia 54.00; I 42.00—4600; 7300 kg rode kool 16.90—1880. WINKEL 25 JU NL Vroege Aardappelen 9.10; Bolemkool 39 00—42.00; Wortelen 16.00—20.00; Peulen 84.00; Sla 2.00—5.00; Tomaten 38.00—53.00; Rode bessen 87.00—93.00; Franmbozen 148.00; Aardbeien 105.00 138.00. N.SC HAR WOUD E 28 JUNL 71.000 kg. vroege aardappelen: Eerste lingen 11.2013 40; Drielingen 7.90 10; Kleine 5.605.90; Rode eerstelin gen 12.70—15.60; Geelblom 8 80; Blaur we eigenheimers 13.10; 50 st. bloem kool Ia 51; Bloemkool I 35. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de Haarlemse Reddings Brigade waren in het Sportfondsen bad te Haarlem wedstrijden georga niseerd waaraan de volgende reddings brigades deelnamen: Alkmaar, Haar lem, Heemstede en Hillegom. De Haarlemse brigade staat in de wereld van het zwemmend redden bekend als een zeer goede en sterke brigade. Met gematigd optimisme vertrok ken dus Zondag om 12 uur 10 met een speciale NACO-bus ongeveer 85 leden naar Haarlem. Een grote handicap voor de Alk- maarders was dat het zwembadoin Haarlem in de lengte belangrijk af wijkt van de Overdekte. Er was ge oefend op banen van 25 meter, maar nu moest er gezwommen worden op banen van 33 1/3 meter, wat vooral voor de nummers gekleed zwemmen met drenkeling, een belangrijke fac tor was. Uitslagen. De Alkmaarse Reddings Brigade heeft echter een zeer goed figuur ge slagen door met de eerste prijs naar huis te gaan. Zij behaalde ni. de best gemiddelde tijd. Deze tijden wa ren: 1 Alkmaar 2913.16 sec.; 2 Haar lem 2915.15 sec.; 3 Heemstede 3008.2 sec. Het geringe verschil in tijd toont wel aan dat er hard is gevochten en de medaille die Alkmaar hiervoor werd uitgereikt was dan ook wel ver diend. Aikmaar werd ook eerste in de nummers 10 x 33 1/3 meter school slag voor dames en heren met de vol gende tijden. 1 Alkmaar 522.2 sec.; 2 Haarlem 5.22.6 sec. en 3 Heemstede in 5.43 sec. Voor de heren waren deze tijden: 1 Alkmaar 4.43 sec.; 2 Haarlem 4.47 sec. 3 Heemstede 4.54 sec. Voor beide num mers was een bekertje beschikbaar gesteld, welke dus ook mee naar Alk maar gegaan zijn." Met bordjes duiken behaalden de eerste prijs: voor dames, 1 B. Gaart- huis, Alkmaar; 2 J. Schuurman, Alk maar; 3 H. Turkenburg, Haarlem. Voor heren: 1 V. Snel, Haarlem; 2 C. v. Rijn, Haarlem; 3 F. v. Es, Alk maar. De ^ïdere uitslagen zijn: 4 x 33 1/3 meter sleepestafette voor dames gekleed: 1 Haarlem; 2 Alkmaar 3 Heemstede. Idem heren, 1 Haarlem; 2 Alkmaar 3 Heemstede. 33 1/3 meter schoolslag en 33 1/3 m. rugslag voor meisjes van 13—16 jaar: 1 M. Prins, Haarlem; 2. A. Tim mermans, Haarlem; 3 E. Roozen, Heem stede. Idem jongens van 1316 jaar: 1 C. J. Zut, Alkmaar; 2 J. Warmerdam, Heemstede; 3 Th. Booms. Heemstede. 66 2/3 meter schoolslag en 33 1/3 m. rugslag voor dames 16 jaar en ouder: 1 H. Turkenburg, Haarlem; 2 T. Broers Heemstede; 3 E. Koenen, Alkmaar. Idem heren: 1 J. Seheeérs, Haarlem 2 de Wijs, Haarlem: 3 C. Roest, Heem stede. 3 x 33 1/3 meter wisselslag estafette dames: 1 Haarlem 128; 2 Alkmaar 1.28.2; 3 Heemstede 1.35. Idem heren: 1 Haarlem 1-20.2; 2 Alkmaar 1-24; 3 Haarlem II 125 33 1/3 meter schoolslag en 33 1/3 m. rugslag gekleed met drenkeling, v. dames: 1 N. de Waard, Alkmaar 1.24.8; 2 T. Broers, Heemstede 125.8; 3 E. Koenen, Alkmaar 1.27. Idem heren: 1 A. Turkenburg, Haar lem 1.18; 2 F. Voogel, Alkmaar 120; 3 C. Roest, Heemstede 1.22, Centrale Landbouw Oderlingen Op 21 Juni 1948 werd te Amsterdam in de „Industriële club" onder voor zitterschap van de heer K. Hogetoorn Dzn te Beemster de jaarlijkse algeme ne ledenvergadering gehouden van d: afdeling Noord Holland van de Centrale Landbouw-Onderlinge, be drijfsvereniging ingevolge de Land en Tuinbouwongevallenwet 1922. Aan het ter vergadering uitgebrachte verslag over het boekjaar 1947 ont- leneh wij het volgende: Het aantal leden, dat aan het einde van het vorige verslagjaar 3857 be droeg liep in 1948 terug tot 3739. Deze daling van het ledental is in hoofd zaak het gevolg van het feit, dat een aantal leden werd afgevoerd wegens staking van het verzekeringsplichtig bedrijf. Door de leden werd f 10.482.403 (vorig jaar f 10.276.477) verloond. In 1947 werd aangifte gedaan van 929 ongevallen, waarvan 854 als be drijfsongeval in behandeling werden genomen. Voor 1946 waren deze getallen resp 947 en 876. Door de Rijksverzekeringsbank werd een bijdrage over 1946 nageheven voor het Bijzonder Ongevallenfonds (oor logsongevallen, welke naheffing voor de afdeling Noord-Holland f 0.186 per f 100 loon 1947 bedraagt. Met inbegrip van deze bijdrage 'kan met de leden worden afgerekend op f 1.87 (f 1.67.5 - f 0.18.5) per f 100 loon, alsmede f 150 per lid. Het verslag en het financieel over zicht werden door de algemene leden vergadering goedgekeurd. Tot leden van het bestuur werden herkozen de heren: J. E. de Nooy te Muiden en J. Glas Zn. te Gouw. De heer J. Plas J.R.zn. te Purmerend werd tot plaatsvervangend bestuurslid herkozen, terwijl alszodanig benoemd werd de heer P. Bos te Vijfhuizen. Noordschanvoude EEN EERSTE PRIJS Op het Internationaal Concours voor Harmonie en Fanfarecorpsen. Zondag te Santpoort gehouden, behaalde het Harmoniegezelschap Excelsior onder leiding van de heer P. Pranger in.de ere afdeling de eerste prijs met 426 pt. VAN DE WAL IN DE SLOOT Bij de familie Van Diepen was Za terdagmiddag een Limburger te loge ren gekomen. Echt gezellig had men de middag en avond doorgebracht doch de logé wilde voor het naar bed gaan even een luchtje scheppen. Er was een sloot, die hem aanstond. Maar blijkbaar zag hij het kroos voor een grasveldje aan. Even later spartelde hij tenminste als een vis in het water. Gelukkig werd de drenkeling spoedig oo het droge gebracht. Zeemacht en Landmacht leverden goed voetbalspel (4 3) Deze week werden weer, zoals de laatste jaren gebruikelijk is, de mili taire sportwedstrijden ten bate van O. en O. te Den Helder gehouden. In allerlei takken van sport bestreden de vertegenwoordigers van de Land- en Zeemacht elkaar. In de meeste tak ken van sport waren de Landmachters superieur. Bij het voetballen echter waren de matrozen en mariniers de baas. Gedurende de voorafgaande we ken hadden voor het voetballen de voorronden tussen de verschillende onderdelen van de strijdkrachten plaats gehad om de Burgemeester Rit_ meester-wisselbeker. De finale ging Maandagavond tussen de elftallen van de Luchtstrijdkrachten te Bussum en dat van de Marine Willemsoord. Na 'n spannende strijd wonnen de Marine mensen met 2—1. zodat de beker dus voor een jaar lang in het bezit is van de Jantjes. LandmachtZeemacht Als sluitstuk van de Militaire Sport week vond Zaterdag op het HRC.ter- rein ten aanschouwe van 5000 toe schouwers een voetbalwedstrijd plaats tussen een elftal van de Nederlandse Landmacht en een ploeg van de Zee macht. De eerste helft van deze wed strijd werd bijgewoond door het Prin selijk Paar, dat ook daags te voren de scherm- en zwemwedstrijden door hun tegenwoordigheid luister hadden bijgezet en eerst nog de start van de zeilwedstrijden had meegemaakt. Na dat het Volkslied was gespeeld door het muziekcorps van de Territoriale Over het algemepn werd Landmacht als de sterkste ploeg beschouwd. De Marine.elf pakten de zaak echter energiek aar en waren steeds iets vlugger. Zij waren trouwens stuk voor stuk iets jonger. De doelpun ten waren onhoudbaar en beiden ver_ richtten enkele fraaie safes. Uit een scherpe voorzet van Kok dook de Alc- mariaan Schmidt op onnavolgbare wijze met zijn hoofd het eerste doel punt voor de Marine langs Tanamau In de rust verlieten de Prins en Prinses luide toegeuicjht. het terrein. Kort na de hervatting bracht Wolfram door een vrije schop ineens in te knallen de stand op 4—1. Hierna zakte het tem po iets en langzamerhand kwam Landmacht in de meerderheid en kon enige corners forceren; één hiervan werd door een elegante zwaai van Jan Kolkmans krullekop in een doel punt omgezet Zijn broer Aat ving 2 minuten voor het einde een scherpe pass van Roubos op om de stand tot de normale verhoudingscijfers 4—3 te rug te brengen. Daar Alberts c.s. ver der van geen wijken wisten, kwam met deze stand het einde van een wedstrijd, waarin ondanks dat het pu bliek geei» sfeer schepte, vinnig ge streden werd met verschillende perio den van werkelijk goed voetbal, wat we in Den Helder helaas zo weinig zien. Alleen daarom zou het wense lijk zijn een paar keer meer per jaar van dergelijke wedstrijden te organU

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2