Gerrit Du Pont en zijn J. L. O. op volle toeren Vrijheid Lopende Zo vlogen we op de finish aan, vlak voor mij in de bocht lag een Spanjaard, bijna gelijk kwamen we over de streep, hij was een banddikte voor." De motorrenners zijn geconcen- treerd op hun rijden, voor in de 125 cc. klasse is het zaak, te reke nen en nog eens te rekenen. „Het is niét anders dan meters rijden, te letten op alles. Te kijken naar kuilen en olieplassen, op te letten hoe je een bocht moet nemen en je moet weten wat er in je motor zit. Wat mij betreft, ik blijf bij de J.L.O., omdat ze zo uiterst be trouwbaar zijn", zo besluit Gerrit Du Pont en als op dat ogenblik zijn aanwezigheid in de werkplaats wordt vereist, voegen wij onze fe licitaties bij de velen, die hij ver leden week reeds in Assen ontving voor zijn prachtige prestaties, voor zijn tactisch rijden op de T. T<- races. Alkmaarse crack blonk uit in T.T.-races „Om half één waren we aan de start. Ik stond gunstig, op de tweede rij. Het duurde nog even en toen werd er geroepen: „nog vijf minuten, oog drie minuten, nog twee.... nogeen...." De motoren draaiden en dan kom je zelf op stoom, het hart klopt in keel, alles is tot het uiterste gespannen en dan wil je wel weg.... Nog tweenog een Nee, verder niks. „Heren, de start is een kwartier uitgesteld, er ligt olie op de weg", zo werd er gezegd.... Een kwartier later werd het startsein inderdaad gegeven, ik vloog er goed tussenuit, uit de tweede rij werkte ik mij helemaal naar voren en «Is eerste kwam ik bij de S-bocht. Toen kwam de pech. Na die eerste, afgelaste start, wasm'n motor afgekoeld en de eerste ronde moest Uc met een overslaande motor rijden, de anderen vlogen mij voorbij".... Het i* Gerrit Du Pont, de bekende Alkmaarse motorrijder, die ons dit alt te vertellen. Een relaas van zijn belevenissen op de T. T.-races te Assen van Zaterdag j.L En van dit relaas maken wü het verhaal van zijn uitstekende presta ties in de 125 cc. klasse, waaraan hij deelnam op zijn vertrouwde J.L.O. special, die hem naar de eervolle zesde plaats voerde. Op zijn MnHgsie jaar Gerrit Du Pont was een jongen van 'twintig Jaar. toen hij voor de eerste waai het was in 1933 in de T. T.-races deelnam. Met een O. K. Suprème kwam hij in de 250 cc. klas se uit en hij wist tussen vele goede Internationale rijders de achtste plaats te bezetten. Vier jaar later ging Du Pont op een Norton heen. Vóór de wedstrijd was hij echter al uitgeschakeld Tijdens de training raakte de Norton defect Op een D.K.W. eindigde hij in 1939 als negende en toen kwam 1946, het begin met de J-L.O.-motor. Bij de start had hij de kop geno men. maar in de eerste ronde kreeg hij even pech en het was nog een hele prestatie, van de 23ste plaats op de 13de te komen. „Zo hard ik kon" 1948. De T. T.-races in Assen zijn juist achter de rug. We zitten in het kantoortje van de werkplaats van Gerrit Du Pont en deze heeft zich nu even vrijgemaakt om ons iets te vertellen over die beroemde wedstrij den. „Ik had ik geen twee jaar op een motor gezeten en oorspronkelijk lag het helemaal niet in mijn bedoeling aan de T. T.-races te gaan deelne men. De JX.O. had ik verkocht aan Dick Huyssen in Hoorn en op een dag kwam deze naar mij toe, om te vragen of ik in Assen weer op die motor zou willen rijden. Hij wilde zijn motor graag eens in de race zien, nou ja, toen had ik er eigenlijk wel weer zin in en samen maakten wij hem klaar voor de grote strijd. De J.L.O. zag er piekfijn uit, Dick Huyssen had er een waterkoeling aan gemaakt en jonge.... je had eens moeten zien wat een belangstelling van internationale renners en inge nieurs onze „tuf* in Assen trok!" Verleden week Donderdag is Du Pont daar gaan trainen. Hij startte toen als allerlaatste, maar al spoedig had hij de kop te pakken. „Ik ging zo hard ik kon. Ronde na ronde liep ik uit, want ik wilde per sé weten wat er in zat, ik moest weten wat hij deed Nu, hij deed het goed, ik draaide toen gemiddeld een en negentig", zegt Du Pont. Het grote ogenblik Zaterdagmiddag was voor hem het grote ogenblik aangebroken. Langs de wegen stonden duizenden toeschouwers en bij de st&ri versche nen enige tientallen renners met hun motoren. In de tweede rij wachtte Gerrit Du Pont naast zijn J.L.O. op het sein. Tot het uiterste gespannen. „Nog vijl minuten, nog drie... nog twee... nog een...." Toen werd de start een kwartier uitgesteld en de motoren koelden weer af Het was jammer voor Gerrit Du Pont. dat hij, na zo'n uitstekende start nadeel ondervond van zijn afgekoelde motor, het was jammer, dat hij al die renners in de eerste ronde moest laten passeren. Maar onze Alkmaarse crack geeft niet zo spoedig op, hij is niet door een kleine tegenslag ontmoedigd. „Mijn motor kwam hoe langer hoe meer op toeren. Langs de weg, in de pitts stond mijn helper, de bekende oud-motorrenner Jan Moejes en zijn •rder luidde: „jagen!" En dat heb ik gedaan. Hele stukken raasde ik aHeen voort Bij de pitt's lette ik scherp op, om in die war winkel van gezichten Jan Moejes te ontdekken en steeds was zijn sein: „Jagen!" Af en toe liet ik er een achter mij liggen, de snelleren lagen echter nog voor en eindelijk zag ik er een van de kopgroep, heel In de verte. Dat gaf mij de kracht, nog sneller te gaan. Alles op alles Vier, vijf, zes ronden zette ik alles op alles, ik lapte er veel en zo had ik tegen het einde van de strijd de •taart van de kopgroep te pakken. Van de dertiende plaats was ik tot de zesde opgeklommen. Daarvoor heb ik moeten vechten, want in die tijd Waren er geen uitvallers. Stuk voor •tuk moest ik ze inlopen. Jeugdspel te Amsterdam De heer K .de Wilde, voorzitter der Alkra. Jeugd Gemeenschap, schrijft ons: Gaarne wil ik in Uw blad de leden van de Alkmaarse Jeugdorganisaties opwekken op Zaterdag 10 Juli a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam de opvoering van het tg.v. het Rege ringsjubileum geschreven Jeugdspel bij te wonen. 10 Juli is de dag. waarop de Neder landse jeugd H. M. de Koningin wil huldigen. Laten we op die dag met grote groepen naar Amsterdam trekken. Natuurlijk gaan de vlaggen mee. Inlichtingen worden door de leidsters en leiders van de jeugdgroepen ver strekt 10 Juli moet, mede dank zij onze medewerking, de dag worden waarop op treffende wijze de nationale saam horigheid van de gehele Nederlandse jeugd wordt gemanifesteerd. Dat zal voor H. M. Koningin Wil- helmina, die steeds maar weer op een. dracht aandrong 'n prachtig geschenk zijn. Speldjesdag voor Christelijke Instellingen A-s. Zaterdag wordt ten bate van de Prot. Chr. Instellingen voor Kin derbescherming in Nederlaud een speldjesdag gehouden. Tot nu toe wendde iedere instelling zich afzon derlijk tot het Nederlandse volk om financiële steun voor haar arbeid. Van nu af aan zullen de instellingen een zestal, gezamenlijk, een collecte houden. Dit betekent, dat de opbrengst van bovenaangekondigde speldjesdag gelijkelijk onder deze instellingen zal worden verdeeld. Aan allen wordt dringend verzocht, er aan te denken, dat zich nu zes instellingen tegelijk tot u wenden, in verband waarmee het zeer gewenst is, dat Uw gave daarmee in overeenstemming wordtt gebracht. De instellingen zijn: Jongensopvoedin gsgest icht „Valken heide" te Maarsbergen. Stichting Hoenderloo te Hoenderloo. Heldringsgestichten te Zetten. Marthastichting te Alphen a d Rijn. Nederlandse Mettray te Eefde. Weesinrichting „Neerbosch" te Neer bosch. Deze instellingen verplegen tezamen enige duizenden kinderen en jonge mensen. Bedenkt, dat elk van deze instellin gen haar zware lasten en zorgen kent, dat elk kampt met door de oorlog toegebrachte schade en nadelen en dat alle staan voor een biltere noodzaak tot uitbreiden, omdat een ontstellend aantal jongeren, mede door de oor log ontwricht, gezonken en verwaar loosd, wachten op opname in deze instellingen. Laat daarom Uw gave mild zijn. INBRAAK Dmsdagmorgen is aan het Bureau van Politie aangifte gedaan van dief stal door middel van verbreking in de nacht van Maandag op Dinsdag bij de Bouwmaatschapij „Het Eiland". Er wordt een bus Japanlak vermist agenda ALKMAARS BIOSCOOP THEATER „Klokken van Capistrano" met Gene Autry, Virginia Grey en Smiley Bru nette. Aanvang dagelijks 8 uur, Zon dag 2. 5 en 8 uur. Toegang JVe leet CINEMA AMERICA IN- „De «war» Zwaan" met Tyrone Power en Mau- reeo 0*Hara in technicolor. Voorstel lingen dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2^'4-30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. Toegang 18 jaar. VICTORIA THEATER: „De vrouw van Mijnheer" met Claudeite Colbert, Don Ameche en Richard Foran. Aan- vangsuren als bij Cinema Americaln, Toegang 14 jaar. HARMONIE THEATER: „Springti- me in the Rockies" met Betty Grable John Payne, Carmen Miranda ,en Harry James en zijn band. Aanvangs- uren als bij Cinema Americain. Toe gang 14 jaar. Hedenavond: WAPEN VAN HEEMSKERK 8 uur: Berend Blokzijl. BERGEN Hedenavond: „Ik weet wat ik wil" Alle leeftijden. Donderdag: HERMAN RINKETS Variété „Met een beetje liefde" Lou Bandy, Frans Dumee. Alkmaarders naar de Kaagweek Een der belangrijkste evenementen op het gebied der zeilsport is de jaar lijkse Kaagweek, die naast de Friese Sneekweek zeer veel'sportliefhebbers trekt. Deze kaagweek zal dit jaar van 1723 Juli gehouden worden. Wij -ver namen dat voor Alkmaar o.a. uit zul len komen in de klasse der 12-vóets jollen Jaap Keyzer en Han de Vries, terwijl voor de Valken-klasse Kirke- nier en Van der Meer mededingers zijn. Zoals men weet won Van der Meer met Pinksteren te Gouda drie maal een eerste prijs, een zelfde pres tatie leverde hij onlangs op de West- einder Plassen. Bloemenfeest in Apeldoorn Zoals men uit de pers vernomen zal hebben, zal in de maand Juli in Apel doorn een groots opgezette bloemen tentoonstelling plaats vinden. Het ligt. in de bedoeling, dat de leden der V.V.V. „Alcmaria" op 28 Juli een be^j zoek aan deze expositie zullen brea£; gen. Na een rondgang over de flora^.. terreinen zal men zich ter bezichti ging der zomerresidentie naar Het Loo begeven, waar men zijn handtekening kan plaatsen in de receptieboeken van H. M .de Koningin Wilhelmina, Damkampioenschap Alkmaar en Omstreken De voorronden zijn deze week, op 'n enkele uitzondering na, beëindigd. In de finale hoofdklasse zijn geplaatst de kampioen '47 L. Ravenstijn en de heren: M. A. Hemels, J. Schuit, C. de Bree, C. P. Mooyboer, H. Kruiden, N. Oud en L. Verver, ongetwijfeld een der sterkst bezette finales, die ooit in de Alkm. Kampioenschappen gespeeld werd. De deelnemers zijn alle stuk voor stuk hun plaatswaard en zullen er alles op zetten om de titelhouder op sportieve wijze 'te be letten zijn kampioenschap te prolon geren. Ieder insider weet wat dit be tekent. In de le klas-finale zijn gerechtigd uit le komen: Th. de Haas, P. J. Smo- lenaars, C. J. Helder, J. Jorna, G. Woonijk, H. J. Toepoel, Otto, J. Geu- zebroek. Stam en Peerdeman. Ook een afdeling met zeer sterke spelers, waaronder een oud-kampioen en enige oud-clubkampioenen, aange vuld met opkomende jonge spelers. In de 2e klassd finale komen uit: Miedema, Langras Sr, Veenstra, Bij waard, Langras Jr., Veen en vermoe delijk Brinkhof. Dit is een open strijd en een verrassing is lang niet denk beeldig. 3e klasse-finalei Wijn. Helderman, Bruggeman, Spaans, Korn, Smolenaars Jr.. Klinkhamer en Balder. In elke finale zijn 3 prijzen, voor elke groep gelijk, terwijl de eerstaan- komende in de hoofdklasse de eretitel „Algemeen Kampioen van Alkmaar en Omstreken" mag dragen. A.s. Vrij dag aanvang der finales, de climax in het Alkmaarse damleven! Wanneer een dag zo buiig is als die van 's Prinsen verjaardag, dan kan het gebeuren, dat men, niets vermoe dend omdat de zon schijnt, de straat oploopt en verrast wordt door een fikse dosis regen. Regen en zon het is haast een optelsommetje maken samen de regenboog. En die ontbreekt dan ook niet: hij hangt hoog en klaar boven de stad. Het was een vrolijk gezicht, die re genboog boven een stad vol vlaggen. Roodwitblauw natuurlijk, oranje, de stadsvlag met de toren, zelfs Bel gische, en. tussen de andere haast niet te ontdekken, een Zweeds dundoek. Er trekken lange rijen kinderen door de straten: zij hebben sjerpen om, en vrolijke strikken in het haar. De non nen naast hen lachen: het is een feest dag voor hen: zij zijn in treinen en Sn bussen gekomen, zoals er dagelijks vele komen op een schoolreis. Van middag zullen zij in „De Bedrieger tjes" eten en daarna even de zee zien bij Bergen. Het leven is goed als je een schoolkind bent: je hebt plezier, en zonder het zelf te weten breng je een doelloze wandelaar vreugde. De doelloze wandelaar is op het Waagplein gekomen als het twaalf uur speelt van het carillon. Hij blijft staan om de diepe tonen van de uren- slag te hofen. Maar die blijven uit ach ja, hoe kon hij het vergeten, het is een kleine feestdag vandaag, en de beiaardier begint te spelen. Oud-va derlandse liederen want Holland kon de geuzentijd niet vergeten, toen bij Alkmaar dt victorie begon en Lei den glorieus werd ontzet Nog zijn de tijden moeilijk, en men moet wel geus zi jn om da moed niet te verliezen, een geus die weet, wat de vrijheid hem waard is. Wat Is de vrijheid hem waard? De wandelaar loopt een winkel binnen. Op ce toonbank staat een bakje met rood, wit en blauwe wimpels. Er is ee:t bus naast gezet, een glimmend ro&c bus, die hij er sterk van verdenkt eens in de handen van een slecht va derlander geweest te zijn bij een col- ltcte voor de Winterhulp. Het doet er niet toe nu is het Anjerdag, en de bus verzamelt de giften voor het Bern ha» dfonds ter ondersteuning van nood lijdende culturele instellingen. Of het goed gaat met de collecte? vraagt de wandelaar. „Och meneer", is het antwoord, „het hoogtepunt is voorbij. Vrijdag en Zaterdag, ja, toen hebben de meeste mensen hun wim pels gekocht. Vandaag gaat het niet meer zo bijzonder". En op 's wande laars jas wordt omzichtig een bewim. belde anjer gestoken wel laat, maar riet té laat. Als hij de winkel uitloopt fietsen er twee meisjes in vrijheidsrokken langs Ze zijn verre van „new look", maar wat maakt dat uit? De beiaardier zet een nieuw lied in: O Heer. Die daer des Hemels tente spreydt. Dus tóch vrijheid. Het i3 goed. wan neer wij daar af en toe eens aan her- jnntrd worden. vuurljes Op de wallekant van de Oudegracht ligt een plasje water en de drie jon gens, die er nu naast gaan zitten, ver. moeden niets van het kleine drama, dat zich hier juist heeft afgespeeld. Want dat plasje is er neergedrupt uit een bemodderd, nat broekje van een jochie van een jaar, of acht dat vanmiddag pardoes in het water is gegleden. De hengelsport wordt druk beoefend, ook door de jeugd en zo gauw zij uit school komen, stappen zij naar de waterkant en U kunt ze daar onafge broken naar de dobbers zien turen. Net als de drie jongens, die daar langs de Oudegracht staan, net als die kleine hengelaar, die zoëven met een plomp en een luid schreeuw van schrik in het water viel. Hy ging kopje onder.... hij spartel de weer omhoog, doch eer hij verder gevaar kon lopen, was een voorbij ganger toegesneld en deze kon hem van de kant af ophijsen. Bibberend en bleek van schrik bleef de, kleine drenkeling even op de wal staan. Vandaar dat plasje.... Een woord van hulde aan de voor bijganger en een waarschuwing tot de jeugd en de ouders. Weest voorzichtig aan de waterkant. Een van de kinderen ging des nachts om twee uur naar het toilet en het kind stak een los lampje aan dat aan een los snoer bevestigd was en legde dit op het bed. Het duurde toen niet zo lang meer of de dekens vatten vlam.... De hele familie werd wakker ge- schreeuwd en de dekens werden naar buiten gesmeten. Het brandende bed kon met water worden gedoofd. Door dit kordate optreden kon erger worden voorkomen, al was de schade nog aanzienlijk. XXX Ik heb net gezegd, dat de hengel sport door de jeugd druk wordt be oefend. Als de kinderen een beetje voorzichtig zijn, is dit een prettige, onschuldige bezigheid. Er is in de stad nu eenmaal een groot gebrek aan speelterreinen en dikwijls komt het voor, dat de jeugd heel verkeerde spelletjes en vermaken op straat gaat uitdenken. Vindt U het uiet erg vervelend, dat de bezoekers van onze stad, zich bij de politie beklagen over de slechte manieren van de Alkmaarse jongens? Is het niet jammer, te moeten consta teren, dat ook de Alkmaarse jeugd zich schuldig maakt aan het bespuwen van vreemdelingen, die in rondvaart bootjes onze mooie bruggen passeren? Door Straten en Buurtjes St. Pancras DL BILJARTKUNSTENAAR PROF. VAN DER LAAN IN 'T WAPEN VAN VRONE. Zaterdagavond speelde de bekende biljarter Prof. van der Laan tegen de heer R. Peereboom van St. Pancras. Het ging resp. om 600 tegen 200. Prof. van der Laan maakte in 24 beurten 599 caramboles en de heer Peereboom in 24 beurten 200. Na afloop maakte de heer van der Laan nog enkele zeer bewonderde kunststoten. Damkampioenschap van Noord-Holland METZ KAMPIOEN Met I punt voorsprong op de West- Friese vertegenwoordiger J .de Boer uit Bovenkarspel, is het. Metz gelukt beslag te leggen op de vhoogste per soonlijke damtitel in Noord-Holland. De voorzitter van de P.H.H. Dambond sprak de nieuwe kampioen in enige welgekozen bewoordingen toe, en wenste hem veel succes in de eerst komende westrijden tot het verkrijgen van de Nederlandse damtitel en bracht vervolgens dank aan allen, die tot de organisatie medegewerkt heb ben, in het bijzonder aan het bestuur van de Alkm. Damclub „D.D.D.", die hierin «.i. bet leeuwenaandeel heeft gehad. Daarna gaf de heer Bals (Bever wijk) een zeer gewaardeerd blijk van medeleven in de vorm van een slof aardbeien. De eindstand luidt: Metz 17 punten De Boer 16 punten Y. de Jong 14 punten Mol punten Stahlberg punten Sluiter 11 punten Van Amstet U punten A. de Jong 18 punten F. Slot 9 Punten J. J. de Jong 7 punten Steenhuia 7 punten Stroo 5 punten Allen uit U partyen. Tot slot de uitslagen van do laatste 2 ronden: StahlbergA. de Jong 02 Sluiter—Y. de Jong 1—1 Mol—Metz 0—2 StrooJ. J. de Jong 11 De Boerv. Amstel 20 SteenhuisSlot 1 Y. de JongStahlberg 0—2 A. de Jong—Metz 1—1 SluiterJ. J. de Jong 2—0 Molv. Amstel 11 StrooSlot 02 De Boer—Steenhuia 2—0 Wij Hollanders voelen ons best thuis op en in het water. Enige dagen gele den tufte een bootje met een buiten boordmotor door het water van de Voordam, de drie inzittenden ver maakten zich opperbest, totdat.... opeens de motor losschoot en borre lend in de diepte verdween De onsteltenis van de opvarenden was groot, groter was de voortvarend heid van de eigenaar. In een oogwenk had hij het grootste deel van zijn kle ren uit en in zijn ondergoed dook hij naar de diepte om de bodem naar zijn motor af te tasten. Eerst lukte het niet erg. si en toe moest hij bo venkomen met lege handen. Belang stelling was er genoeg. Natuurlijk! Lang kon de man natuurlijk niet i.i het koude water blijven. Gelukkig werd hij geholpen met een dreg en een reddinghaak en eindelijk werd de motor opgepikt. Met een hoeraatje van de grote schare toeschouwers en een dankbare blik van de varensgast. XXX Heeft Uw bed al eens in brand ge staan? Inderdaad, zoiets gebeurt niet alle dagen. In een woning aan de Oudegracht waren ze in de nacht van Zaterdag op Zondag wel zo ongeluk kig. Mij dunkt, dat hun genoegens op de ze manier gauw vergald zijn. En Jantje, zal je nu heus nooit meer zo smerig doen?. Paard. i .:-:xen nogal óauw Dat is een lastige gewoonte van die edele dieren. Maandagmorgen reden paard en kar (en een bestuurder erop) langs de Nassaulaan ,over de Kennemersin- gel. Alles zou goed verlopen zijn, als maar niet enige papieren van een groentekar waren afgewaaid. Het paard sprong opzij en sloeg op hol. De bestuurder schoot ijlings van de bok. Paard en wagen raasden voort in de richting van de Berg«rweg en bij het Gymnasium raakten de laad bak en de achterwielen los door de wilde slingerparty. Met het draaistel en 'twee wielen ging het geschrokken dier verder. Eén wiel was er even later nog maar over en het laatste deel van de wagen bleef liggen, op het ogenblik dat het de achterkant van een autobus de Brrgcrhout ramde. Op de Gtesterwcg kon het ongelukkige paard, dat aan het linker achterbeen gewond was, door een agent van politie staande gehouden worden. Koedijk Vergadering Plattelandsvrouwen In het café van Butler vergaderde dezer dagen de afdeling Koedijk van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen In haar openingswoord sprak de pre sidente mevr. Den Hartogh haar grote tevredenheid uit over de goede op komst. De secretaresse bracht een uit voerig verslag uit over de te Utrecht gehouden congres. Hierna kwam het uitstapje ter sprake, waarvoor de le den gezamenlijk gespaard hebben. Op 26 Augustus nu hoopt men per auto bus naar Arnhem en omstreken te gaan. O.m. zal Ouwehands Dierenpark te Rhenen bezichtigd worden. Bij de ingekomen stukken bevond zich een verzoek van het Kinderzorg- comité te Ochten die verzocht de noodlijdende jeugd aldaar te steunen. Alle aanwezige dames gaven spon taan hun medewerking. Van het PEN te Bloemendaal ont ving de afdeling een uitnodiging tot het bijwonen van een kookdemonstra tie aldaar. Op een volgende vergade ring zal men beslissen of deze uitno diging aangenomen zal worden. Voor lezingen op de Volkshogeschool die op 3 Juli a.s. beginnen was geen be langstelling. Een schrijven van Maat schappelijk Werk om kennis te maken met de naaicursus die in Koedijk be gonnen is werd met belangstelling ge volgd. Mevr. KlompWink werd aan gewezen om zich van een en ander op de hoogte te stellen. Het PEN te Bloemendaal biedt een boekwerk „Electriciteit in Uw woning" aan 'te gen sterk gereduceerde prijs voor le den van de bond. Het bestuur beval het werk bij haar leden zeer aan. Na de pauze brachten enkele leden eigen bijdragen. De dames Wortel, ButlerGrin en ButterMetselaar voerden een aardige schets op, waar in elk lid bezongen werd. Mevr. Mid delbeek droeg voor uit het werk van de kunstenares Anna Paulowna, zy oogstte hiermee veel succes. De dames Greeuw, StamBatte, Van der Meer en RidderGreeuw erzorgden de hersengymnastiek en mevr. Ootjers sloot de rij met enkele schetsen over Ouderzorg. Hierna weri de prettige bijeenkomst gesloten. De volgende vergadering is op 30 September a.s. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER Jan B. Zedendelict: 12 maanden met aftrek van voorarrest. Rijk G.: Vrijspraak. Pieter B. te Urk: overtreding vis serij besluit f 150 of 25 dagen en f 1 of 1 dag. Cornelis P. te Urk: idem. Juriaan Romkes te Urk: idem. Marius H. te Den Helder: diefstal 1 y2 jaar met aftrek. Gerben H. tc Medeniblik: vrijspraak gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Willy F., d\ R. P. Feiken en A. H. Meijer; Geertruda M. W. dv J. W. Bleeker en I. M. Noort; Her- manus C. zv J. Klijn en J. de Jong; Jozef R. zv E. A. A. van Mastrigt en C. H. Kemps; Huiberdina N. dv F. J. Ris en N. Vennik; Elisabeth C. dv J. Zomerdijk en G. C. Bolten. Getrouwd: Cornelis Heinis en Her- mina Hijman. Overleden: Simon Kager oud 67 jaar weduwnaaar van A. Kleibroek. veiling' rieten BROEK OP L'DIJK 20 JUNI 1948 102.000 kg aardappelen: blauwe eigenheimers 15.8016.60; rode eerste lingen 14.80—15.00; eerstelingen 12.30 14.80; drielingen 9.7012.00; kriel 8.20—7.50; 18000 kg rode kool 1420 15.50; 125 kg gele kool 16 60. tomalen A 69.00. B 72.00: 600 srt. moer-t kool 1 41 00—49.00.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2