„We hebben slechts te kiezen tussen atoombom en ordening" Ook laatste dagen van Eensgezindheids- jubileumconcours een succes Hoogtepunt voor vereniging en Heiloo Keuken werkmeisje SCHOENEN WIT SPUITEN EVANGELISATIESAMENKOMST KINDERSAMENKOMST, Mr. van der Goes van Naters „Noch voor C.P.N.-lasier, noch voor chantage P. v. d A. buigen" van V.V.D. zal de „WÜ staan op de tweesprong: o( ondergang door de atoombom of op gang door internationale samenwer king", zeide Jhr. Mr. van der Goes van Naters ^terdagmiddag tot onge veer duizend bezoekers van de grote verkiezingsmeeting van de P.v.d.A. in de Muziektuin, die voorafgegaan was door een wandeling in de stad met de muziekver. „Exelsior" voorop. „Daarvan zal men zich rekenschap moeten gevén", zo vervolgde de voor zitter van de Tweede Kamerfractie van de P. v. d. A.t wanneer men op 7 .Inü ter stembus gaat. Ons land zal gezamenlük met andere landen een ordeningspolitiek moeten voeren, waaruit voort vloeit, dat in die landen zelf een gelijke politiek zal moeten worden gevoerd, dat in de landen zelf eveneens ordenend moeten worden opgetreden." Nadat Mr. van der Goes van Naters er op gewezen had^ dat men een der gelijke ordening bij voorkeur niet laat uitvoeren door de tegenstanders, sprak hij over Indonesië, er op wijzend, dat hier zowel als daar fouten worden gemaakt. Niet uit slapte, doch uit onze democratische overtuiging zullen wij de Republiek de tijd moeten gunnen de fouten te herstelléh, wetend dat ook daar de overtuiging veld wint, dat het niet goed is zoals het momen teel gaat. Nu worden de politieke besprekingen met de Republiek her vat, nu, terwijl de communisten uit hun duim hebben gezogen, dat een nieuwe politionele actie voor de deu- stoat. De C.P.N.. die met deze „ont hulling" kwam. is de vijfde colonne van Moskou en in dat opzicht doet ze niet onder voor de Nazi's: men zie slechts naar Oost-Europa. „Wij zullen ze verslaan", zo riep spreker uit, „niet verbieden". Stommelingen alleen zul' len er inlopen, wanneer dergelijk tercampagnes als noodsprongen wor den gelanceerd. v.d.A. te stemmen besloot Mr. van der Goes van Naters zijn met aan dacht gevolgde rede, waarna „Excel sior" nog enkele nummers ten gehore bracht. De nog jonge afdeling van de „Stem des Volks" had voor de aan vang veel succes geboekt met voor treffelijk gebrachte zang. K.V.P. BIJEENKOMST. De K.V.P. belegde Zondagmiddag in de Muziektuin een tamelijk goed bezochte bijeenkomst, waarin achter eenvolgens Minister van - Maarseveen, Mej. A. Nolte en dr. L. Kortenhorst het woord voerden over Indié, de politiek van het Kabinet Beel en het „geval" Weiter. Het geheel werd opgeluisterd met muziek. agenda Bioscopen: A.B.T: „Op hoop van zegen" met Mevr. de Boer-van Rijk, Frits van Dongen, Cissv van Benne- kom en Jan van Ees. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Toegang 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: „Dark Com- mand" met Walter Pidgeon, John Wayne en Roy Rogers. Voorstellin gen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7: en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30i uur. Toegang 18 jaar. „HARMONIE": „Miranda" met Goo-. gie Withers, Griffith Jones, Yvonne Orven en Jonia Holm. Voorstellin gen als bij Cinema Americain. Toe gang 18 jaar. VICTORIA: „Spionnage in New-; York" met Georg Brent, Ilone Massey en Basil Rathbone. Voorstellingen als bij Cinema Americain. Toegang 14 j. TRAGEDIE IN DE DIEREN WERELD. Een veehouder aan de Schermerweg heeft bij de politie aangifte gedaan, dat een hond een aantal eendenpullen heeft gedood en opgegeten. Algemene kennisgeving Gesterkt door de H.H. Sacramenten der Ster venden is na een gedul dig gedragen lijden on ze lieve Man en Vader JOHANNES THEODORUS 'LEEK in de ouderdom van 51 jaar, van ons heenge gaan. Heiloo, Zeeweg 92 5 Juli 1948. Heiloo, K. A. Leek-Dik Soetabaja, D. G. Leek Trobolingo, L. H. Leek Heiloo, A. M. Leek De Heilige uitvaart dienst zal gehouden wor den op 7 Juli te 9.30 uur in de St. Willibror- duskerk te Heiloo, waar na begrafenis op het R.K. Kerkhof aldaar. Nu kunnen we dc balans opmaken. En om -nog even in boekhoud kundige termen te spreken: er is van dit jubileumconcours van „Eens gezindheid" een flink batig saldo overgebleven, niet alleen in muzi kaal opzicht, doch ook uit de gezichtshoek van propaganda bezien. Het bezoek is uitstekend geweest en w* knopen daaraan gaarne de wens vast, dat dit zo zal mogen blijven. De vele vlaggen in 't dorp bo den een feestelijk aanzicht en ook de medewerkende corpsen hebben een alleszins prettige dag gehad in Heiloo. Het 50-jarig bestaan van is een hoogtepun t voor de vereniging én voor Heiloo Winkeljuffrouw gevraagd voor vyf middagen I per week, niet ben. 18 jaar. I v.g.g.v., goed loon. I BLAAUW, Ritsevoort. Enige kennisgeving. Heden overleed „Huize Westerlicht" on ze lieve Moeder, Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder, Mevr. JUDINA GEERTRUI ROL wed. van Willem Balk in de ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam, C. Mourik-Balk Alkmaar, 4 Juli 1948 „Huize Westerlicht" Condoleantie-adres: van Katsstraat 219, Hei loo. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Woensdag op de Gemeente - Be graafplaats. Vertrek van „Huize Westerlicht" des' n.m. 2 uur. MINISTERIE VAN ECONOMISCHE ZAKEN DISTRIBHTIEDIENSt VOOR DE KRING ALKMAAR Huishoudster gevraagd in middenstands gezin (m., v. en dochtertje) vg.g.v., nïet ouder dan 35 j. Br. met uitv. inl. no. 456 bur. v. d. blad. Direct gevraagd wegens teleurstelling Aanbiedingen: Hotel Spoor- zicht, Breelaan 9. Bergen. P. Aktu Alkmaar OVERZICHT VAN DF. UITREIKING BONKAARTEN 810 alle inwoners A, C, E en G B tot Blom B van Blom af tot einde letter B Do O, F en H tot Helder H van Helder af tot einde letter H, I en J K L, M en N O. P. Q en R S tot Smit S van Smit af tot Vrij 13 Aug. Di 6 Juli Wo 7 Vry Za 10 Ma 12 Di 13 Wo 14 Do 15 9.30- 12/1— id. id. id. Uitvoerig ging spr. ook yi op het- geen er op sociaal gebied in ons land is gepresteerd. Onder luide toejuichin gen wees de heer Van der Goes van Naters op het werk van minister Drees en zeide, dat elk der vijf voor zieningen (coijsumentencrediet, kin derbijslag, vacantieregeling en vacan- tie-toeslag en de noodvoorziening ouden van dagen) 'n minister be roemd hadden kunnen maken. Wat er in Duitsland gebeurd is met het geld had ook hier kunnen gebeuren wanneer we niet een minister Lief- tinck hadden gehad. Spr. wees ver volgens op de socialisatie van de Ned, Bank en zeide, dat voor uitbreiding van het kabinet met vertegenwoor digers van andere partijen niets wordt gevoeld. In een vooruitstrevend kabi net is geen plaats voor iemand als Mr. Oud en met voorbeelden toonde spr. aan, dat de slagzin van de VVD „Geleide economie doodt de energie" geen hout snijdt. Wat in Nederland door deze regering gedaan is heeft de bewondering van het buitenland. Spr. wees er voorts op, dat de Pv. d.A. niet zal buigen voor chantage- politiek van de VVD, als men daar de stemming over de grondwetswij ziging afhankelijk wil doen zijn van de opneming van Mr. Oud in de re gering. Dan zal de P.v.d.A. in de op positie gaan. Samenwerking met de CHU moest spr. eveneens afwijzen: deze partij is nu eenmaal niet vooruit strevend genoeg. Met een gloedvolle opwekking de P. TUINCONCERT De Postharmonie en het Postaal Mannenkoor uit Haarlem troffen het Zondagavond wel buitengewoon slecht voor een openluchtconcert in de Sted. Muziektuin. De opkomst van de zijde van he'c publiek was wel zeer gering. Niette min is er met animo gemusiceerd en gezongen. Het meest geslaagde van de avond vonden wij wel Orkest en Mannen koor gezamenlijk in de fantasie over motieven uit Faust. Dirigent Ander- son wist hier een goed geheel te ver krijgen. Het doet ons goed te con stateren, dat onze Postharmonie. mu zikaal vorderingen maakt. Wy hebben pittig gespeelde marsen gehoord er daarnaast werd Ouverture Bella Bi- anca van J. Watelle ook goed gespeeld Hier viel ons het goede werk van de paukenist op. De selection uit „De Vogelkoopman" van C. Zeiler werd goed in tempo gespeeld, na een enigs zins aarzelend begin. Het kleine Pos taal Mannenkoor heeft goed stemmen- materiaaL maar naar het ons liet-aan- zien gseh routine om in de open lucht te zingen. Dit vereist dezelfde be heersing als het zingen in de zaal. Doet men dat niet, "Öan wordt het geheel gauw te ruw. Nog een klein beetje bijschaven hier en daar en het succes zal andere week groot zijn op Texel. „Eensgezindheid' geworden! Zeven corpsen traden Zaterdag in het muzikale strijdperk en daar was -erst de Haagse Blinden-muziekver. „Kunst naar Kraeht", uitkomend de 4e afd. Fanfare. We kunnen speet hebben voor hetgeen de dirigent, de heer Vleeschhouwer, met zijn corps he^ft bereikt. Zowel bij het verplichte nummer .Bloeiende lente" van Alb. Meyns als „Le Petit Postillon" had de nuancering iets zuiverder kunnen zijn, In de le afd. Fanfare kwamen uit „Vooruitgang is ons streven" uit Mij drecht en „Eendracht maakt macht' uit Capelle aan de IJsel Het eerste orkest bracht verplicht het niet dankbare werk van Jakma, de ouverture „Ceriales". Men wist door goede voordracht en zuiver sp'el veel te bereiken, hetgeen niet gezegd kon worden van „EMM", dat af toe slordige overgangen had en het juiste samenspel miste. Van Hoogovens Harmonie hoorden we een selectie uit „De Vogelkoop man" van Verdi en het niet eenvou dige-werk van G. H. Boedijn „Mas kerade". Dit laatste werd op bewon derenswaardige wijze uitgevoerd. De Friese muzikanten van „Cres cendo" uit Hohverd (Ere-afd. Fan. fare) speelden -verplicht „Freya" van Gottfried Mann. hetgeen minder goed tot z'n recht kwam dan het vrije num mer „Symphonia" van Furgeot. Toch vielen de prestaties van de Holwer- ders ons iets tegen. Neen, „Westfrisia" uit Twisk kon ons meer bekoren (Superieure afd. Fan fare) met „Watermuziek" van Han del. Opvallend was de zuiverheid van dit orkest, ook in het vrije nummer Promotheus ontboeid" van Sir Gran- ville, zeldzaam mooi vertolkt. Tenslotte kwam Aalsmeers Harmo nie (Superieure afd. Harmonie) met het verplichte werk, ouverture „Ri childe" van Parés en vrij „Der Frei- schutz" van Von Weber liet dit or kest een uitnemende indruk achter. Men zou waarlijk vergeten, dat hier dilletanten musiceerden! Het was een zeer waardig besluit van deze middag Hier tenslotte de uitslagen: Kunst naar Kracht, le prijs met 386 p.; Vooruitgang zij ons streven, le pr. met 399 p.; Eendracht maakt macht, 2 pr. met 346 p.; Hoogovens Harmo nie, 2e pr. met 352 p.; Westfrisia, le pr. met 388 p.; Crescendo, 2e pr. met 367 p.; Aalsmeers Harmonie, le pr. met 387 punten. ,In de ere-wedstrijd moesten 's avonds vier corpsen uitkomey, doch „Voor uitgang zij ons streven" liet (vanwege de feestvreugde?) verstek gaan. Kunst naar kracht verkreeg met de wals „Rosetta" 101 p,. Westfrisia met „Sym phonia" van Bach eveneens 195 p. Aan de marswedstrijd nam 's mid dags alleen Hoogovens Harmonie deel (2e pr. met 93 p.) De laatste Concertdag De Bloeiende Lente die Alb. Meyns in zyn gelijknamige Ouverture, waar mee de Jeugdfanfare Nieuwendammer ham uit A'dam de laatste Concertwed- strijd Zondagmiddag inzette, zo zon nig uitbeelde, was wél in tegenspraak met de kille Julidag, waaróp dit plaats vond! Met „Een Schone Meimorgen" werd door Enkhuizen onverstoorbaar voortgezet. Hier was al wat meer ver zorging te bespeuren, die we ook in een voorafgaande „Gouden Herfst" hadden gemist. Heiloo was het deze middag (St. Caecilia), dat met de uit stekend uitgevoerde inzet van Jak ma's „Ceriales"-Ouverture het eerste verblijdende geluid liet horen. On middellijk viel een fraaie koperklank op en Dir. Oly wist met zeer goede ac centen, thythmische en dynamische, centen, rhythmische en dynamische geheel was behoorlijk „uit de verf" De bezielde leiding van de dirigent ten spijt, klonk het hier en daar wat „tam". Met Delhaye (Ballet) werd de goede indruk van dit orkest nog ver sterkt. Voor de smaak van diri gent H N. van Ossenbrusse uit Lands meer (Amicitia pleit het alleszins, dat de Chant Druidique van Vilette, op het programma gevoerd werd. Het is een compositie van bloeiend colqjief breed van adem en met dankbare me- lodiek. Het feit. dat dit opviel, was al-weer aan de uitstekende leiding te danken van Van Ossenbrusse, die uit- terst muzikaal deze partituur tot le ven wist te brengen. Het samenspel was niet altijd even verzorgd. Ook in Jakma bereikte hij goede dingen: zijn pianissimo was subtiel, zijn fortissimo altijd beschaafd De vaart van Sup- pè's inzet tot „De Schone Galathea" kwam al spoedig tot stilstand, ..Avanti" uit Adam wist het hinder lijke hiervan helaas niet weg te spe- I len. Er werden wel veel brillante din- gen gedaan, in Suppé en in Lortzing. maar in fijnere passages miste men steeds de finishing touch. Bovenkar- spel, door een toeval hetzelfde pro gramma als „Avanti" uitvoerende, nodigde als vanzelf uit tot een ver- gelijking. Welnu, dirigent W. Keppel was er niet vreemd aan, dat „Cres cendo" met z'n 355 punten uit de bus kwam. tegen „Avanti' met 307. Alles was hier meer doorleefd, zij het ook. dat aan de techniek meer 'aandacht kon worden besteed. Amsterdam trof het deze middag niet zo goed „Forzando' voerde Handel'f (zo langzamerhand populair gewor- I den-) „Watermuziek-suite" uit. Deze muziek moet vooral transparant ge houden worden; losheid is hier al heel spoedig, funest. Het lichte laatste deel verdroeg de flinke bezetting nauwe lijks. In Auber wist dit gezelschap zich tamelijk te herstellen, al is mijn heer Auber eigenlijk geen „gezel schap" voor Handel- VAN DE SCHOOLBANK NAAR DE TWENTSCHE BANK Op de kantoren van het Rayon Alkmaar kunnen per 1 September as. of eerder geplaatst worden in diverse afdelingen m annelijke en of vrouwelijke employés in het bezit van einddiploma H.B.S. Midd. Handels- school of M.liL.O. Sollicitaties te richten aan het Secretariaat HOUTT1L 4—8, ALKMAAR. JANSON VROUWENSTRAAT 13 ALKMAAR. DE TENT KOMT! KOMT U OOK? Van 7 tot 14 Juli elke avond op het CANADAPLEIN te Alkmaar Aanvang 8 uur. (Zangdienst half acht) VERSCHILLENDE SPREKERS! ZANG: MUZIEK! Zaterdag 10 Juli en Woensdag 14 Juli TOEGANG VRIJ! middags om 3 uur ALLEN HARTELIJK WELKOM! (Ned. Chr. Gemeenschapsbond) Uit een exploit van mij, deurwaarder, de 3 Juli 1948 op de bij de wet voorgeschreven wijze betekend, blijkt, dat ten verzoeke van Stijntje Schrier, werkelijk verblijvende te Bakkum gemeente Castricum, domicilie kiezende te Alkmaar aan de Oudegrach't 227 ten kantore van de pro cureur Mr. S. D. Sluis, AAN Pieter Tuinier, van beroep kellner, wiens woon- en verblijfplaats onbekend zijn, is BETEKEND een vonnis door-de Arrondisse- ments-Rechtbank te Alkmaar op de 17 Juni 1948 gewezen, waarbij de echtscheiding tussen partijen, op 16 December 1937 te Alkmaar gehuwd, werd uitgesproken, MET OPROEPING van voornoemde Pieter Tuinier, om op Donderdag 9 September 1948 des voormiddags 10 uur te verschijnen ter Raadkamer van de Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar in het Gerechtsgebouw aan de Geestersingel aldaar, teneinde Ie worden gehoord om trent de voorziening in de voogdij en toeziende voogdij over het uit het huwelijk van partijen geboren minder jarig kind Stijntje, geboren op 22 Mei 1938 te Oudorp N H. D. HAASBROEK, Deurwaarder - Alkmaar einde letter S U en V W T, X, Y en Z A t/m G H t/m O P t/m Z Zelfverzorgers Bergen aan Zee Broek op Langendijk Niet-zelfverz. Zelfverzorgers alle inwoners Zelfverzorgers Niét-zelfverz. Egmond a. Z. Alle inwoners Groet Alle inwoners j ia. Groot-Schermer Alle inwoners Wo 25 9.301130 Heerhugowaard-Nrd. Alle inwoners A t/m K Ma 16 Alle inwoners L t/m Z Wo 18 Heerhugowaard-Z. Alle inwoners A t/m K Ma 16 Alle inwoners L Bergen id. Driehuizen Egmond-B. id. id. id. Vrij 16 Ma 19 Di 20 Wo 21 Do 15 Vrij 16 Ma 19 Di 20 N Ma 9Aug Di 24 Wo 25 Wo 11 Do 12 Wo 11 Ma id. 13 uur 1—3 uur .30—12/1—3 u. id. id. id. uur 9.30—12/1—3 u. id. id. Heiloo id. id. t/m Z Zelfverzorgers Niet-zelfverz. A t/m K Niet-zelfverz. L t/m Z Hensbroek Alle inwoners Koedijk (café Butter) Alle inwoners- Koedijk (buurt St. Pancras) Alle inwoners Koedijk (café Hes) Alle inwoners Kogel-polder Alle inwoners Noord-Scharwoude Niet-zelfverz. Zelfverzorgers Alle inwoners A t/m K Alle inwoners L t/m Z Alle inwoners Oudkarspel Niet-zelfverz. A t/m K Niet-zelfverz. L t/m Z Zelfverzorgers Niet-zelfverz. Zelfverzorgers Alle inwoners Schermerhorn Alle inwoners Schoorl Alle inwoners St. Pancras (geb. naast Witte Kerk) Alle inwoners Stompetoren Alle inwoners- Ursem Alle inwoners West-Graftdijk Alle inwoners Wogmeer Alle inwoners Zuid-Scharwoude Niét-zelfverz. A t/m K Niet-zelfverz. L t/m Z Zelfverzorgers Wo 18 id. Wo 21 Juli id. Vrij 23 id. Di 17 Aug 9.30—12 Vrij 13 9.30—12/1—3 u. Do 5 id. id. Obdam id. Oterleek id. id. Oudorp id. De Rijp Do 5 Wo 25 Do 19 Di 24 Wo 4 Do 12- Vry 20 Ma 23 Di 24 Di 10 Do 12 Ma 23 Vrij 6 Di 10 Ma 2 Do 12 Vrij 20 Wo 25 Di 17 id. 13 uur 9.30—12/1—3 U. 13 uur 9.30—12/1—3 u. id. 9.3012 uur 930—1° 1-3 u. 9.30-12 uur 9.30—1?/1—3 u. id. id. a id. id 13 uur 9.30-12/1—3 u. 9.3012 uur 1—3 uur id. id. Di 17 •.30—12/1—t m. Do 10 Di 34 ld. 30—12 uur Alkmaar: Kantoor Oudegracht 168 van 9—12 en t—4 u. Gelukkig was Wijdenes er, om Han del meer recht te doen wedervaren. De temperatuur zal ook wel meege werkt hebben, dat de goede indruk an Schoorl iet of wat afbreuk on dervond. Maar ook nu weer frappeer de de zeer beheerste en muzikale ordracht van dit ensemble. In de .Cortége Héroique" van Maky kwam dir. B. Roemer inderdaad heldhaftig voor de dag. Zuid-Scharwoude (Kunst na Arbeid) deed onder directie van P. Pranger Andrieu meer eer aan dan Handel, die weer in zijn Watermu ziek excelleerde. Dit niet bijster ge niale werk (Lutège) biedt de dili gent veel mogelijkheden om te schit teren, en dir Pranger maakte hier een dankbaar gebruik van. Assendelft (Harmonie) wist de sterkste indruk van deze dag achter te laten, met als piéce de résitance een zeer fris en oorspronkelijk werk van Fer. Ro- gister, welke naam men dient te ont houden! Dit was in ieder geval een werk (de Franse titel werd. onduide lijk omgeroepen) waarop men, en dan deze uitvoering, gaarne de gehele ille miodag had gewacht, en einde lijk een, waardig gezelschap voor Han del! De aanwending van hele toons- afs'anden, de gewaagde overmatige kwüi t-sprong, gedurfde modulaties, magnifieke uitbuiting van instrumen tale effecten, felle rhythmiek, origi nele melodische vondsten, en natuur lijk een perfecte uitvoering waarborg den de uitslag: 454 punten (tegen 419 van het schitterende Andijk van de week) niet alleen, doch ook de wens, een geheel concert te horen door dit vcot treffelijke Fanfare-corps, dat dus afkomstig is uit As3endelft, en zeer terecht de naam draagt van „Harmo nje" v.L. De uitslagen waren: Erewedstrjjd Harmonie: le prijs Aalsmeers Harmonie 195 p; 2e en 3e prijs niet toegekend. Fanfare: le prijs Harmonie Assen delft 213 p; 2e prys Kunst na Ar beid Zuid Scharwoude 202 p. 3e pr. Westfrisia Twisk 195 p. Extra prijzen: Hoogste aantal pun ten marswedstrijd, loting tussen Rot terdams Tramharmonie, Verkade's Harmonie, Zaandam. Crescendo te Bo- venkarspel'en Avanti, Amsterdam, al len 102 p; Fanfare: Harmonie Assendelft 454 P« Concertwedstrijd Harmonie: Aals meers Harmonie 387 p; Hoogste aan tal punten erewedstrijd: Harmonie As. sendelft, 213 p. Tentsamenkomsten Het is ongeveer 8 jaar geleden, dat voor het laatst de grote evangelisatie tent van de Ned. Chr. Gemeenschaps bond in Alkmaar was. Maar nu komt ze weer. Deze keer op 't Canadaplein Van 7 tot 14 Juli worden elke avond evangelisatiesamenkomsten gehouden. Verschillende sprekers worden ver wacht, o.a. Adj. Geutjes te Alkmaar, Dhr. W. Baas te Amsterdam, P. Bar- delmeijer te Noordwijk a. Zee, Ds. P. v. d. Berg te IJmuiden, H. v. d. Brink te Bloemendaal, J. de Bruin te Wassenaar, J. Dammuller te Alkmaar, F. Hofhuis "te Alkmaar, H. F. Huson te Oostzaan, Ds. v. Meijenfeldt te Alkmaar, Joh. v. Oostveen te Alk maar, Ds. A. F. W. Waardenburg Ie Gorcum, Ds. Wesseldijk te Alkmaar. Het Ned. Herv. Kerkkoor en „Soli Deo Gloria" verlenen hun medewer king. Op Zaterdag 10 Juli en Woens dag 14 Juli worden speciale kinder samenkomsten gehouden, 's middags om 3 uur. Het is te verwachten, dat velen deze samenkomsten zullen bezoeken. TOELATINGS-EXAMEN HANDELS SCHOOL. Voor het 1ste toelatings-examen Middelbare Handelsschool te Alkmaar slaagden: Johanna Maria Beentjes te Alkmaar. Adriaan Begeer te Alkmaar, Piet Blauw te Heer-Hugowaard, Jan de Boer te Alkmaar, Johannes Ber- nardus Bulten te Alkmaar, Marius Deen te St. Pancras, Jacob van Eik te Castricqm, Pieter Jan Kloosterboer te Bergen, Reindert Koelemey te Hei loo, Glijnis Cornelis Kramer t« Stompetoren, Gerrit Jacobus Kuster* te Alkmaar, Jan de Lange te Bergen, Jan Met te Alkmaar, Renée Elise Or- mel Ie Alkmaar, Cornelis Oudes te Alkmaar, Jacob de Pee te St. Pan cras, Pieter Pilkes te Heiloo, Nico Erik Post 'te Heer-Hugowaard, Hen drik Johannes Rem te Heiloo, Anni* Roos te St. Pancras, Nelly vanTwuy- ver te Alkmaar, Johannes A. J. Ver veld te Alkmaar, Geerje Vet te Alk maar, Geertruida Hermina Vriesman te Bergen, Jannie de Waard te Alk maar,Geertje Wesselius te Alkmaar, Clemens Joseph Wielage te Alkmaar, Bernard Wiering te St. Pancras, Bob van Zweden te Castricum, Koos Jon ker te Alkmaar, Jan Kaal te Alkmaar, Rob Swaab te Alkmaar, Kees van der Werf 'te Alkmaar. Bergen PADYTNDSTERS DEMON STREERDEN. In het openlucht-theater in Bergen waren Zondag pl.m. 300 meisjes van de padvinderij, de onderafdeling gid sen. uit Alkmaar en omstreken bij een. De meisjes demonstreerden o.i vlagseinen en volksdansen. De sfee» was gezellig al werkte het weer ni«% erg mee.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 4