De Oostenrijkse pleegkinderen uit Alkmaar vertrokken Afscheid van de laatste der „twaalf apostelen" De meesfen wilden hier wel langer blijven Het was Donderdagmorgen voor ve len uit Alkmaar en omgeving een enigszins droevige dag De Oostenrijkse pleegkinderen, die drie maanden hier hebben vertoeft, keerden per Wein te rug naar hun vaderland. Een enigszins droevige dag, omdat de pleegouders zich gehecht hebben aan de kinderen en hen node zouden willen missen. Het was geen wonder, dat voor velen het afscheid teer zwaar viel. Niet al leen de ouders, maar ook de kinderen zelf. toch ook wel blij door het voor uitzicht naar vader en moeder terug te gaan,, waren zichtbaar onder de indruk. Om kwart voor een verzamelden de kinderen uit Alkmaar en Bergen zich in het station, begeleid door hun pleeg moeders en Jvaders. „Ja meneer, vertelt ons een der pleegmoeders, „ze kennen al een aar dig mondje Nederlands, hoer", hetgeen de pleegdochter bewees, door ons in goed Hollands te vertellen, dat ze het hier fijh gehad hebben, doch ook weer blij waren, weer naar vader en moe der te kunnen. Haar lievelingswens was. dat ze nog eens in Alkmaar zouden gaan wonen, want „Ik vind het fijn weer terug te mogen, maar ik vond het hier toch ook heerlijk". De pleegouders hebben goed voor de kinderen gezorgd. Een grote stapel bagage lag klaar om in de wagon te worden gezet en de pleegvaders had- Jen er een hele „sjouw" aan. De kin- ,-deren mogen 10 kilo levensmiddelen snee nemen en al hun nieuwe kleren natuurlijk. Geslaagd voor het H.B.S.-dipioma (A) Voor 't einddiploma A ~n de RH BS te Alkmaar zijn de volgende leer lingen geslaagd- Ce. Bastmeijer, Aa. Ae. Dikboom. Aa. vanden Elskam.». Aa. Ja. van Gorcum, J. Meurs. Sa. Ta. Nouwen.Ee. Eh. Out, Je. Aa. Paling, J- Pool en M. W. Schroevers allen te Alkmaar. 0 Wy. van Aggelen. Je. Ee Butter, A de Tonton Bruijn5 en J. F. Winder te Bergen; H. J Bregman te Burger- brug; Ea. Ha. Losekoot en Ja. Eh. Wols te Castricum: P. Mantel te Scha- gen; Ja. Ca. Schipper te Heemskerk; O. van der Siuijs te St. Maartensbrug. TENT OP HET CANADAPLEIN GEOPEND De tent van de Ned. Chr. Gemeen- schapsbond op het Canadaplein, die Woensdagavond is geopend, trok .di rect reeds vele belangstellende bezoe kers. De heer van Oostveen. die de leiding van deze Evangelisatiecampag ne heeft, riep allen een hartelijk wel kom toe. en herinnerde de hoorders er aan. dat thans acht dagen achter een door sprekers van verschillende richting elke avond in deze tent de Blijde Boodschap zal worden verkon digd Verder voerden het woord de Evangelist Huson van Oostzaan en Adj. Geutjes van het Leger des Heils uit Alkmaar kerkdiensten ZONDAG II JULI WIS ALKMAAR Ned. Herv. Gern.: Grote Kerk, 10 uur vm, ds Wesseldijk; 5 uur nra., ds. A. A. Koolhaas. Kapelkerk, 10 uur vm, ds. van Wijk Baptistengemeente (Nieuwe Doelen; 10 uur, evangelist Hofhui.; 19.30 u., Jongeliedensamenkomst. Doopsgez. gem.: 10 uur, mevr J. M. Smit (Koog aan de Zaan». Rem. Ger. Gem.: 10.30 uur, ds. F W. Rappold. Evarg. Luth. Gem.: 10 uur, cand. H. J. A. Haan (Zandvoort/. Ned. Chr. Gemeenschapsbond: Tot eu met Woensdag 14 Juli, 8 uur, evangeliesatiebijeenkomsten op het Canadaplein. Zaterdag en Woensdag 3 uur kindersamenkomst. Zondag middag 4 uur. openluchtbijeen komst op het Canadapl^in. Rozekruisei sgenootschap (Oudegracht 114): 10.30 uur. dhr. M. C. v. d. Stolpe. NED. HERV. GEMEENTEN Akersloot. 10 uur, ds. A. v. Santen Bergen (rutnekerk). 10 uur, ds. Bier man. H. Doop Extra collecte voor de kerkvoogdij. Heerhugowaard, 19 uur, ds. S. A. a. Plug Stomaetoren, 10 uur. ds. J. M. de Jong van Amsterdam. Bevestiging ds. Ke ja. Kerkkoor. Oteiieek. 14.30 uur. ds, Keja lintrede) Veenhuizen, geen dienst- Heiloo. 10 uur. ds. Bloemhoff Limmen, 9 uur. ds. Plug. REM. KERKEN Bergen aan Zee Wegens ziekte van da. E. B. A. Poortman oUenst afge last. ZONDAGSDIENST APOTHEKERS Apotheek Schouten—Oeie, Koorstr. 47 Ze hebben een lange en vermoeien de reis voor de boeg. Donderdag zijn zij naar Arnhem gereisd en vandaar gaat de tocht Vrijdag naar Wenen waar zij eerst Zaterdagochtend zullen arri veren. De laatste minuten voor het vertrek van de trein wordt er nog druk ge praat worden de beloften gegeven van veel schrijven en.... nog eens terugkomen. Dan rijdt de trein weg. Enkele pleeg ouders reizen nog mee naar Amster dam. mevrouw Schmink, de „moeder" van de organisatie, zal de kinderen nog tot Arnhem véhgezellen. Het mooie en liefdevolle werk van „Humanitas" is weer achter de rug en zij kan er met trots op terugzien Kermis der meningen Je kunt op deze morgen denken aan een kermis, aan een feest of aan een Lunapark, waarop van nacht de molens voor het laatst hebben gedraaid. De tenten en kramen zijn al spoedig opgebroken, de otuangs volle straten en plein -n zijn door een schuifelende en hossende mas sa verlaten, nu is alleen nog maar de rommel gebleven van snippers en dozen en van próppen papier. Maar gauw komt dan de vuilnis man en als hij daar zijn bezem heeft gezwaaid, wel, dan ;s er niets meer dat van een kermis spreekt. En zo was het vanmorgen op het kermisterrein der meningen. Millioenen stembiljetten werden gebundeld, de stroom van geschrif ten werd onderbroken, er bleven de snippers en de dozen toen kwam de man met de kwast en de emmer, toen kwam de man met de hamer en van de zuilen haalden zij de schreeuwende manifesten, van de bruggen sloegen zij de borden af. Op deze kermis heeft de verkiezingsmolen het draaien ge staakt en de spullebaas heeft de balans opgemaakt. De spanning van de Woensdag, de avond en de nacht, is op slag verdwe nen, men werkt weer rustig door, op gewekt of teleurgesteld, al naar ge lang zijn „politieke geaardheid", zoals dat heet. Wij denken samen nog eens even terug aan die Woensdagavond aan de uitslagen, die koortsachtig door het hele land weiden verspreid, aan de uitslagen vooral in onze stad, van de pUaMeri in de omgeving Dan denken wij meteen weer aan de ijver van onze correspondenten, aan de hulp van onze vrienden in de stad. die de cijfers van de vele stem- bureaux met grote spoed uitbrachter. en ons terzijde stonden met de ver spreiding van de bulletins, aan onze vrienden, die ons spontaan toestonden bij hen de bulletins op te hangen. Wij denken nog eens terug aan de uitslagendienst, die onder moeilijke omstandigheden met bescheiden mid delen werkte in ons bureau in de Rid derstraat en ondanks dat voor een goe de en snelle berichtgeving kon zorgen Met bescheiden middelen, dat zullen velen wel hebben bemerkt, want wij waren enigszins aan banden gelegd door een besluit van B en W. die er in verband met -.de te verwachten verkeersmoeilijkheden" bezwaar tegen maakten, dat wij daar door middel van een geluidsinstallatie de verkiezings uitslagen bekend maakten. Dat was een teleurstelling, maar wij hebben ons er overheen gezet en het was een voldoening dat onze verkiezingsmolen tóch draaide, tot na middernacht. Heropening ViVO-winkel De reeds tienlallen jaren bestaande kruidenierszaak van de heer C. Abrahams, Westerweg. heeft door een algemene verbouwing, een fris en modern karakter gekregen. Woensdagmiddag werd de nieuwe zaak officieel heropend; de aparte buitenbekleding van een. nog maar kortgeleden in gebruik genomen Su rinaamse houtsoort, geeft het geheel reeds oen zeer goede indruk. De ontwerper van het binnen- en buitenwerk, dhr. J. Koorn, architect te Hoorn en verbonden, aan de bouw kundige afdeling van de Vivo. heeft .een prachtig, degelijk interieur ge schapen: we noemen slechts de prac tisch, draaibare bakken, die onder de toonbank zijn aangebracht; de af gesloten laden en het aparte vak voor vleeswaren geven een frisse indruk De uitvoerders van het timmer- en schilderwerk waren resp. de heien Beumer en Schipper uit Alkmaar; de keurig betegelde vloer is gelegd doo: de fa. Reeker, alhier. Wij twijfelen er niet aan of de heer Abrahams zal met zijn gemoderni seerde zaak succes hebben. Dat be wees reeds overgrote belangstelling op deze openingsdag. agenda VICTORIA THEATER: Voor beulen geen genade; met Brian Donlevy, An na Lee en Walter Brennau. Toegang 13 jaar. Voorstellingen dagelijks 8 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9 30 uur. Woensdagmiddag 2.30 u A. B. T.: Ri:i—tin—tin als detective; Als tweede hoofdfilm Stan Laurel en OlivTer Hardy in Pantoffelhelden. Da gelijks'8 üür Zondag 2. 5 en 8 uur. Toegang 14 jaar. CINEMA THEATER: E gens in Chi na: met Alan Ladd en. Lourette Young Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zater dag 7 en 9 30 uur Zondag 2. 4.30. 7 en 9 30 uur Woensdag 2.30 uur Toe gang 13 jaar. k HARMONIE THEATER: Paul Vlaan- deren trekt van leer; met Dinah She- ridan en John Bentley. Dagelijks B uur Zaterdag 7 en 9 30 uur Zondag 2. 4.30. 7 en 930 uur Woensdag 2.30 uur. Toegang 'r jaar. JEUGDDIENST De aandacht van de jeugd en van oudere belangstellenden wordt geves tigd op de Jeugddienst in de Grote Kerk a.s. Zondag 11 Juli om 7 uur n m. Ds Dikboom zal spreken over „Vrolijke Christenen" Hebben Chris tendom en vrolijkheid iets met elkaar te maken? Velen, die buiten de kerk staan denken bij Christenen vaak aan mensen die nooit eens echt vrolijk kunnen zijn. 't Is maar. wat men on der vrolijkheid verstaat! Er is. een vrolijkheid, die met Christus niets heeft uit te staan of het moest zijn. dat ze Hem en die in Hem geloven bedroefd maakt. Maar er is ook een vrolijkheid, die verwant is aan die vrijheid, waarmede Christus je vrii kan maken en die ook een heel an dere vrijheid ie, als wat „men" daar veelal onder verslaat. FILMVOORSTELLING VOOR DE RECRUTEN Donderdagochtend werd in Cinema Americain voor enige honderden re- cruten van het militaire garnizoen, al hier. een filmvoorstelling gegeven. Vertoond werd: het spannende film werk ..Ergens in China", dat vanaf Vrijdagavond ook voor het publiek zal draaien. OPBRENGST VAN COLLECTES De opbrengst van de van 14—20 Ju ni gehouden collecte van het Rode Kruis bedroeg f 423858. De wimpel verkoop ten bate van het Prujs-Bern- hardfonds bracht hier ter pla^se ben bedrag op van f 723 44. Uitspraken Meervoudige Kamer Reinold Johan van A., Den Helder, wegens onzedelijke handelingen, 10 maanden en 5 maanden voorwaarde lijk met 3 proefjaren, met aftrek Johannes Wilhelmus van der, V. te Voorschoten, wegens verduistering 1 jaar en 6 maanden et aftrek. Dirk S. te Hoorn, onderzoek niet volledig, rapport dient te worden uit- gebracht. Faulus Johannes M, te Alkmaar, we gens diefstal met inklimming; ft maan den voorwaardelijk en 3 proefjaren Opneming in Koningslust. Cornelis B te Anna Paulowna, f 6 subs. 3 dagen. Oscar B onzedelijke handelingen, ontslag van rechtsvervolging ert plaat sing in een gesticht voor 1 jaar In de gemeente Oostzaan trad de 92- jarige heer Tjerk Veen in het huwe lijk met de 74-jarige Mej. Joukjen Mulder. De ambtenaar van de Burge- lijke Stand, die de beide levenslust], ge oudjes in de echt verbond, gaf na mens de gemeente zijn gelukwensen mee. In de beste stemming verliet het jon- je paar het gemeentehuis. Heer Hiigmvaard COLLECTE VOOR BLINDEN De door de vereniging tot werk verschaffing aan hulpbehoevende blinden alhier gehouden collecte bracht f 262.70 op. TOT KEURMEESTER BENOEMD De heer S. J. Entius tuinder in deze gemeente is tot keurmeester Jer groenten aan de Broeker veiling be noemd. Voorlopig met een proeftijd van een jaar. Met Entius dongen nog 34 anderen naar deze betrekking. V.C.J.B. SPORTDAG De plaatselijke afdeling der VCJB heeft plannen in voorbereiding om 24 Juli a.s. een sportdag te organi seren, waarvoor de beschikking over het gemeentelijk sportterrein is ver kregen. OPBRENGST COLLECTEN De alhie? gehouden collecten do®: het Leger des Heils en de Prot Chr. kinderbeschermingsorganisaties brach ten respectievelijk f 76.57 en f 76.67 op OVERZEE OVERLEDEN Ons bereikte het bericht, dat de heer J. Leegwater tuinbouwer, die begin 1947 met zijn gezin naar Noord Caro- lina (VS) emigreerde, daar tengevol ge van een longontsteking is overle den. Stom pet oren DRUK BEZOEK TER GELEGENHEID VAN DE INTREDE VAN DS. KEJA In verband met de bevestiging en intrede van Ds. Keja zullen ongeveer 50 leden var. de Amsterdamse Jeugd beweging een bezoek brengen aan on ze gemeente. Zij komen Zaterdagavond en blijven tot Zondagmiddag, zodat zij een nacht bij vriendelijke gasthe ren in het dorp moeten worden on dergebracht. Veler medewerking werd daarvoor reeds verkregen. Bovendien komt een tiental Leidse studenten te zelfder tijd hier overnachten. Beide groepen zullen zowel de bevestiging van Ds. Keja te Stompetoren, als de intrede van hem te Oterleek bijwo nen. Waf de veilingklok wijst Yee'soortige aanvoer en schommelende prijzen Hoe langer hoe meer nieuwe pro ducten komen aan de Langedijker j groen ten veilingen en bewijzen, dal het J seizoen vordert. Na de eerste rode kool hebben wij kortgeleden de eerste gele gekregen spoedig gevolgd door tuinbonen, groene kool en witte kool. zodat het menu thans wel enige ver scheidenheid kan bieden. Er blijk't echter niet zo bijzonder veel belangstelling te bestaan voor de vroege kool. De prijzen, die voor de eerstelingen werden betaald blonken niet zo bijzonder uit. De groene kool die te Noord-Scharwoude werd gepre senteerd, ging van de hand voor f 8.50 per 100 kg. terwijl voor witte kool iets boven f 11 per 10 kg. werd be steed. Bij het toenemen van de aan voeren van rode kool daalden de no teringen aanmerkelijk. Er zijn prijzen vastgesteld, waarte gen door de Groefex wordt over genomen voor export naar Duitsland Tot dit peil f 6.— a f 7.— per 100 kg. zijn ze echter nog niet gedaald". In ie der geval ligt er thans een bodem in de markt. De eerste tuinbonen werden ver handeld tegen prijzen van ruim f 22. per 100 kg. Het aanbod van gele kool is nog ge ring De prijzen van de bloemkool houden vrij goed stand, nu de grote bloem koolstorm in het land eenmaal voorbij is. Het aanbod is de laatste dagen iets groter dan we gewend zijn aan de Laogedijk. Met de aardappelen liep het vooral in het begin van de afgelopen week behoorlijk. De prijzen trokken iets aan na een vrij goed begin. Later zakten ze weer iets. In de nieuwe week zétte deze daling zich voort. Met grote belangstelling wordt de centrale verkoop van de grove Schot se muizen van de bij de vierbond aan gesloten veilingen tegemoet gezien. De tweede veiling zal Zaterdag 17 Juli worden gehoudèn. De tuinders wordén in de gelegen heid gesteld, hun groven aan de vei lingsverenigingen op te geven Er zul len, naar ons wordt meegedeeld, ko pers uit verschillende plaatsen van het land naar hier komen. „Het ideaal was hem alles ..Wat moet deze man in Le laatste jaren van zijn leven wel geleden heb ben. bij het aanschouwen van de ont stellende verruwing die er in de strijd der arbeiders is binnengeslopen. Want Gerhard was alle ruwheid vreemd. Hij was een buitengewoon fijnzinnig mens die nooit fel" oordeelde, maar altijd trachtte te begrijpen, die steeds argu menteerde, oordeelde, zonder te ver oordelen". Dit klonk door in de rede van de heer Vorrink, voorzitter van de PvdA. toen hij in de stampvolle aula van het crematorium afscheid nam van de laatste der twaalf mannen, die de grondslag voor de socialistische bewe ging in ons land hebben gelegd. „Materieel gewin was hen vreemd. Zij hadden alles over voor hun ideaal" aldus de vertegenwoordiger van „De Dageraad". In de stromende regen trok een lan ge stoet dopr de lanen van Westerveld om Gerhard op zijn laatste reis te be geleiden. Mannen en vrouwen met verweerde gezichten, die nog onderwijs hadden genoten bij hem. een halve eeuw ge- leden. Mensen die ter zelfder tijd voor het eerst kennis maakten met het op komende socialisme via zijn „Sociaal sprookje". Maar niet alleen de vertegenwoordi gers der ontvoogden waren aanwezig. Talloze autoriteiten gaven van hun belangstelling blijk. Daar waren naast de vertegenwoordigers van de soc. dein. partij en de moderne vakbewe ging, Instituut voor Arbeiders Ont wikkeling en Vara tal van burgemees ters, oud leden van Gedeputeerd® Sta ten, daar waren de ministers Drees, In 't Veld, Mansholt, oud ministers Van den Tempel en Albai'da, Jan van Zutphen en vele andere autoriteiten en beker.de persoonlijkheden. De regen tikkelt op de bladeren. E- heerst een plechtige stemming in de aula als Vorrink aan de oude strijder de dank van de Nederlandse arbei dersbeweging overbrengt. Dan getuigt de voorzitter van de Wezenkas en le vensverzekeringsmaatschappij van de grote liefde die Gerhard voor deze ar men had. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Johannes F zv D Denie en G. de Hooijer; Gijsberta P E dv K Blankman en A C Elles Wietske S dv de Groot en P van Duin; Ronny zv J A Struijs en T G de Jong; Antonius A S zv G J Mannes en I Raduly Gehuwd: A Bellen en W Witvliet; J J H Schilder en M C Lantman; J v. Son en M Dekker; J van de Leur en A M Lover. Overleden: Jetje Jordaan, oud 54 jaar. geh. m. J. J. Fens. Egniaiul aan Zee Motorraces in de duinen bij Egmond aan Zee Lunapark als extra-attractie Op Zaterdag 17 Juli -mllen in Eg mond aan Zee in de duinen ten Noor den van het dorp motorraces om het kampioenschap van Noordholland wor den gehouden. Volgens ceskundigen zijn de duinen bij Egmond aan Zee bij yitstek geschikt voor dit soort races Het circuit is'ongeveer 2 km lang en vindt ziin weerga niet in het land. De vele natuurlijke terrassen bieden aan duizenden een schitterende gelegen heid om de rijders gade te slaan Aan de start zullen verschijnen Juniores en Senioren in de klassen -125250 en 350—500 cc. Er is reeds een voorlopig programma opgesteld, dat er als volgt uitziet. 12 uur start voor de Juniores en 14 45 voor c'e seniores. De officiële starttijden zullén Donderdags voor de race worden bekend gemaakt. Er is ruime gelegenheid voor stal ling van rijwielen, motoren en auto's voor de bezoekers. Egmond aan Zee knoopt er meteen een feescweek aan vast. Op de avond van dezelfde dag wo^dt .een groot Lunapark geopend, (jat op het Pomp- plein zal worden opgebouwd. Het schoolfeest van de O.L.S. Dank zij de medewerking van vele ouders en belangstellenden, die het hunne er toe hebben bijgedragen om de grote verloting ten bate van het schoolfeest te doen slagen, kunnen de reisjes volgens het vastgestelde plan doorgaan. De kleintjes zullen Vrijdag a.s. een uitstapje maken naar IJmui- den en vervolgens een bezoek brengen aan de Ruïne van Brederode. Natuur lijk ontbreekt een bezoek aan de speeltuin nieh De overige klassen zul len in twee groepen een bezoek bren gen aan Schiphol. Des middags staat het Muiderslot en Muiderberg oP het programma. Deze uitstapjes zullen la 'ter in de maand Juli plaats hebben De penningmeester van de school feesten bracht nog een bijzonder woord van dank aan de milde gevers van de prijzen voor de verloting. Dloordscharivoiide BELOONDE MOED In de maand Februari redde mevr. Brouwer te Noordscharwoude een kindje, dat te water was gevallen. Nu werd haar doo de burgemeester van de gemeente Langedijk een medaille overhandigd, welke afkomstig is van de Bond van het Redden van Drenlce- lir.gen. waarmede haar moed en mens lievendheid werd beloon'*. Tenslotte dankte een zoon van d« overledene voor de betoonde óelang- stelling. Orgelspel weerklinkt. Met een ruk staan de talloze oud-strijdmakkers op. Tranen blinken in hun ogen als lang zaam de kist, gedekt met het vaandel van de oude SDAP daalt. De vaandeldrager van de PvdA laat zijn vaandel over de kist zakken. Zacht klinken de tonen van „Mor genrood". Een goed mens, een moedig strijder is heengegaan. v j VRIJDAG 9 JULI 1948 NA 16 UUR. Hilversum II. 415 m. J6.00 Ram- blers; 16.30 Vacantieprogr.; 17.00 Lie deren van Rachmaninoff; 17.20 Beet- hovenpraatje; 18.00 Nieuws; 13 15 VARA feliciteer?; 18 40 Johan Jong; orgel; 19.00 Denk om de bocht; 19.15 Regeringsuitzendingen; 19.30 Cursus VPRO; 20 00 Nieuws; 21.00 Men vraagt en wij draaien; 21.30 Lekenrechtbauk; 22.00 'ïuitenl weekoverzicht; 22 15 Swing en Sweet; 22.40 VPRO-uitzen- ding; 23 00 Nieuws; 23 15 Symph. con cert. Hilversum I. 301 m. 15.45 Solisten en orkesten; 17.00 Na schooltijd; 17.15 Gemengd omroepkoor; 18.00 Rhythm. sextet; 18.30 Strijdkrachten; 19.00 Nieuws; 19 15 Vaudeville strijkorkest; 1945 Herwonnen levenskracht; 20.00 Nieuws; 20.12 Residentie-orkest; (Hol land-festival); 20.45 Gram.; 21.00 Uit de schatkamer van het oude testa ment. 21.50 Residentie-orkest; 22.37 Actualiteiten; 23.00 Nieuws; 23.15 Zo meravondbal. ZATERDAG 10 JULI 1948 Hilversum II, 4" m. 7 00 en 8.00 Nieuws; 7.15 Orkest Bert Ambrose; 18 Lichte morgenklanken: 9 35 Bal letsuite Schumann; 10.00 Morgenwij ding VPRO; 10.20 Radiofeuilleton; 10.55 Uitz. voor arbeiders irt" continu- bedrijveï 12.00 Lichte orkestmuziek; 12.33 Virtuoso trio; 13.00 Nieuws; 13.20 O.kest Malando; 14.00 H<_t Ned. lied; 14.15 Vrolijk progr. (Gram.); 15 00 NW-uitz.; 15.15 Radio Philh. orkest; 16.00 Lezing; 16.15 USU-caharel; 16 45 Sportpraatje; 17.00 Nieuws van de platenmarkt; 17.30 Om en nabij de twintoig; 17.50 Reportage Dag van de Jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Joh. Jong, orgel; 18.35 Hwartet Jan Corduwe ner; 19 00 Art:stieke staalkaart; 19.39 Reportage uit Oxford. VPRO; 20.00 Nieuws; 20.15 Een uur bij fam. Sfrauss 21.15 Soc. commentaar; 2130 Schram- melmuziek; 2%00 Hoorspel. „Sidney komt thuis"; 22.35 Musetteklanken; 23 00 Nieuws; 23.15 Graag gehoord* platen. Hilversum I, .701 m. 7.00 én 3 00 Nieuws; "8.15 Pluk de dag, vrolijke platen; 9.05 Ochtendconcert (Gram.»; 10.00 Voor de kleuters; *015 Muziek houdt "fit (Gram.); 11.00 Radio zieken bezoek; 11.45 Schoolradio: 1215 Wer ken van Mendelsohn; 12.33 en '13.30 Orkest Klaas van Beeck; 13.00 Nieuws; ?3 50 Film en toneel; 14.10 Verkorie uitv. „Die riedermaus" van Strauss; 15 00 Engelse volksliedjes; 15.15 Jon ge kunstenaars stellen zich voo 16 00 Lichte pianomuziek; 16.30 Schoonhe den v. h. Gregoriaans; 17 00 Wigwam jeugduitzending; 18.00 Septet John ie Ombach; 18.30 Strijdkr. progr; 19 !0 Nieuws; 19.15 Kampvuren langs de evenaar; 19.30 De Raaff *n Schut le; 20.00 Nieuws; 20.12 Nocturne van Men delsohn; 20.20 Lichtbaken Pater de Greve; 20.50 Radio Philh orkest; 21 25 Pluvier knapt het op. radio-feuille ton; 22.00 Orkest zonder naam; 23 00 Nieuws; 23.20 Utrechts stedelijk or kest. v»ili W markten ALKMAAR 7 JULI Andijvie 4—8; Spinazie 52; Postelein 7_26; Worteltjes 15—28; Tomaten 52—68; Groene kool 8.50; Augurken 260 —4.10; Rode kool 5—7; Peulen 32— 1.20; Doppers 30—58; Uien 7-22; Bie ten 9—15: Frambozen 12—16; Spercie- bonen 153—1.70; Snijbonen (stok) 160; Bloemkool I A 45—65; I 2612; II 12—25; Komkommers 5—18; Wor. teltjes 11—19 Selderie 2—8; Selie 2— 4; Sla 2—3.50; Aardappelen grote 7- 10.50; kleine 5—6. NOORDSCHARWOUDE 8 JULI 14300 kg aardappelen. Ferstc! r-u 6 80—9.90; drielingen 4.206.30; ne g.104.70; Rode Eerstelingen 8 50— 9.60; BI. Eigenheimes 9 70—10.60; Ei genheimers 9.80-1160; 7600 kg witte kool 13.80—19-60 2000 groene kool 15.80 —17.03; 800 kg tuinbonen 11.50—18 00; 353 st. bloemkool I A 43.C344 00; I 32.00—35.00; II 29.00. BROEK OP LANGEDIJK 8 JULI 18. 130.000 kg. aardappelen: Blauwe eigenheimers 10.301160: Rode Eer stelingen 10-30; Eerstelingen 7.70— 9.80; Drielingen 4.10—6.80; kriel -89 6.36000 kg. rode kool 6—8 90; 4000 kg. gele kool 12 10—13.10; 750 st. bloemkool I A 55.I 33 38; 350 kg. witte kool 17/*'

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2