De man in de Straat STUDIEBOEKEN LEERMIDDELEN Marie Oudejans Het Vulpenhuis Lopende vuurtjes j Door Straten en Buurtjes j A Op Vrijdag krijgt Alkmaar het aan- Bien vaa een grote stad. Dan trekken duizenden mensen in lange rijen door de straten, dan rijden auto's en bus sen met bezoekers van de kaasmarkt af en aan. dan is het overal enorm druk en er moeten extra maatregelen worden genomen om het verkeer in Roede banen te leiden. En op deze Vrijdag, 's morgens om negen uur komt uit het bureau van fcolitfe de verkeersagent, een belang rijk man. die met één arm aan al die auto's, fietsen en voetgangers zijn wil oplegt: Tot na het middaguur heeft hij zijn post betrokken op het plein bii de Grote Kerk, op het drukke en gevaarlijke kruispunt, dat al die tijd si in oplettendheid eist. Hij kijkt naar rechts, hij rekt zich om de Langestraat af te zien. hij doet *n stap achteruit om even in de Koor- straat te kijken, hij spreid zijn armen Uit en als zijn witte handschoen in de hoogte gaat. klinkt het in die druk te als een luid bevel: stop! Ja. op Vrijdag is Alkmaar een grote stad en dan is de verkeersagent een belangrijk man. Circus Strassburger naar Alkmaar Her beroemde circus Strassburger sal ook dit seizoen een bezoek aan Alkmaar brengen als enige stad in N.- Hoiland-Noord, waar het zijn tenten sal opslaan. De openingsvoorstelling vindt plaats op Zaterdag 17 Juli a.s. Vijf dagen lang zullen de Alkmaarders kunnen genieten van het uitstekende programma, dat dit circa-', zal bieden. Strassburegr zal met geheel nieuw programma naar de Kaasstad komen. Het is een keuze uit de programma's die gedurende het winterseizoen in 't Theater Carré, waar het curcus vier maanden lf.ng In verband met de vie ring van het 6e-jarig bestaan, voor een uitverkocht huis heeft gespeeld. Meer dan 200.000 mensen bezochten gedu rende die tijd het circus, waaronder de Koninklijke familie. Strassburger bezit thans 89 van de mooiste paarden van Europa, waaron der vele Hollandse raspaarden, zoals Zeeuwse hengsten, Friezen, Gelder landers en Overijselse paarden. Daar naast ook Engelse en Arabische vol bloeden. Mevrouw Regina Strassbur ger rijdt op Boy een voorname stijl volle Hogeschool en de charmante El- ly vertoont paaiden in vrijheid, even als de directeur van het circus, dhr Kavel Strassburger. Verder vinden we in de stallen be ren. 'n. 5-tal baby-olifanten, griezelige krokodillen en slangen en ook hye na's lama's, dromedarissen, zebra's en kamelen. Als nieuwste aanwinst het apenparadijs met talrijke soorten apen Het overige programma bevat de voornaamste topnummers uit de inter nationale artistenwereld: Nederlandse acrobaten. Italiaanse clowns, Franse trapezewerkers en jongleurs, Deense en Engelse dresseurs. De regie is in handen van Karei Strassburger, die voor een welverzorgde circussfeer zorgt met vlotte muziek, felle verlich ting en een snel afwerkingstempo. Opgemerkt zij nog. dat slechts één keer, en wel op Woensdag, een mati- née zal worden gegeven. Wij twijfelen er niet aan of het zal alle dagen ftampvol zijn in de grote tent op het Canadaplein veilingen en (harkten ALKMAAR 9 TLI Andijvie 5506; Spinazie 3250: Postelein 7—24; Worteltjes 11—24; To maten 6080: Groene kool 9.50; Spits kool 13—16.60; Rode kool 5—7; Aard beien 2.103.9C» per slof: Peulen 32— 123: Uien 7—17; Bieten 7—15; Doppers 3868; Sperciebonen 156—172- Snijbo nen 156170; Snijbonen stam, 781.15 Bloemkool I A 55—78; I 30—50: II 12—28; Komkommers 5—15 Worteltjes 11—22; Selderie 3—6; Selie 3r-5: Sla 25 Nieuwe aardappelen 711; klein 3-7 WINKEL 7 JULI Schotten 8—0.30; Tuinbonen 16—18; Sla 3; Bloemkool 3051; Rode bessen 457 If Frambozen 73110; Aardbeien 120—146; Zwarte bessen 90.. Eindelijk: Kaas voor de buitéhlanders Toen gistermorgen om elf uur, de klok in de WSagtoren zijn elf slagen deed horen, .de hoornblazer in bewe ging kwam en de luikjes openklapten om de ruitertjes door te laten, stond het op de Voordam en op de Bathbrug zwart van de mensen. We geloven, dat het dit jaar op de kaasmarkt nog nimmer zo druk ge weest is. als gisteren het geval was. Er werd meer gefilmd dan ooit, de rijen bezoekers om het marktplein wa ren dikker dan anders, in het Waag gebouw werden meer beschuitjes met kaas verkocht dan verleden week, gis ter kon je aan alles merken, dat de vacantietijd is aangebroken. Schoolkinderen uit ons land, vacan- tiegangers uit/ alle delen van Neder land. uit Amerika, Frankrijk, Dene marken. Engeland, overal vandaan kwamen de bezoekers van de kaas markt. Voor de buitenlanders was er ein delijk de attractie, die hun al zo lang geleden beloofd, en hun van alle kan ten was bekend gemaakt: de gelegen heid om echte, hele kazen te kopen. Deze verkoop heeft lang op zich la ten wachten. We begonnen te vrezen, dat er dit jaar niets meer van terecht zou komen en dat „Nederland zich met dit kaasgeval blameerde", zo als het bestuur van de VW zich in een ijl-telegram aan het Departement van Economische Zaken terecht uit- drukte. Gisteren konden de buitenlanders kaas kopen. Dollars, Franse francs, Belgische francs, Zwitserse francs, Zweedse kronen, Portugese escudo's enz. worden op vertoon van paspoor ten in betaling aangenomen. De Engelsen kunnen met hun pon nen niet terecht, deze worden door de Nederlandse Bank niet geaccepteerd. Voor deze kaasverkoop is een enor me belangstelling geweest, in het Waaggebouw kwam men handen, in ieder geval ruimte tekort. De buiten landers waren opgetogen, de opzet, re clame vöor ons zuivelproduct, mag zeker geslaagd heten. v - Laten we hopen, dat het niet zo lang meer zal duren, dat ook wij (alleen met overlegging van onze geldbrief jes> hele kazen kunnen kopen. Er was meer kaas op de markt dan verleden week. De aanvoer beliep 34000 kilo, te weten: 12 s apeïs fa brickskaas 'egen f 78.75 en 9 stapels boerenkaas tegen f 80 per 50 kg. Zomerschaak - wedstrijden v.w. In de in de Hoofdklasse gehouden wedstrijden om de „Zilveren Dame" bleek de .heer P. Vreeken bijzonder op dreef. Reeds in de tweede ronde zorgde hij voor eer. sensatie, door met wit spelend de sterke P. Seewald te verslaan. Deze speelde de opening vrij non chalant en verloor in het verdere spel een stuk, waarop hij weldra opgaf. In de derde ronde werd de heer W. Kwak het slachtoffer. Van Vreeken een bijzondere prestatie.' als men be denkt. dat de heer Vreeken met zwart speelde. In de finale tegen^A. Beerrv sterboer kreeg Vreeken het i.og vrij moeilijk, doch 0ok nu wist hij te win nen, zodat hij de Zilveren Dame mee naar huis kon nemen en wel voor de tweede maal. Volledigheidshalve nog even de na men van de vier demi-finalisten: W Kwak. P. Vreeken, A. Beemsterboer en P. Deugd. De eerste klassers speelden om de Zilveren Toren. In de demi-finales plaatsten zich hier: G. Witteman, F. Hol en J. de Ruiter. De heer Hol bleek met alleen een goed onderwijzer te zijn. maar ook -een dito schaker, zo dat hij zijn huiskamer kan verrijken met de fraaie zilveren Toren. Het vlotte verloop van deze zomer competitie is In de eerste plaats te danken aan de .actieve bestuursleden D. Appel sr., A. Vis e; P. Groena- woud, die vaak op de speelavonden tot 12 uur aan het werk bleven, of..:, vluggertjes „pleegden". Wekelijkse oecumenische Avondwijding Namens het „Comité voor de Oecu menische Avondwijding" schrijft ds. J. Dikboom ons: ,De predikanten van de Ned. Herv. Kerk tesameti met die der kleine kerk genootschappen hebben het plan ont worpen voor een wekelijkse korte avondwijding i; de Grote of St. Lau- renskerk en wel geregeld des Woens dagsavonds van half acht tot acht uur. Voor de eerste maal zal deze avond wijding plaats vinden op Woensdag 14 Juli a.s. Wanneer men ons vraagt: waartoe dient dit? dan antwoorden wij met een wedervraag: Wie kan er niet eens midden in de week verlangen naar een stille plek buiten het geroezemoes van de alledaagse wereld? Wie wenst soms niet nog op een andere tijd (lan op de Zondag te- vertoeven binnen de prachtige ruimte van onze Grote Kerk Wie ontvankelijk is voor de schoon heid van kleuren en lijnen zal zijn vreugde hebben in het avondlicht, zo als dat mild en spelend glijdt over de muren en hij zal al3 vanzelf stil wor den en bereid om te trachten naar be ter voedsel dan de wereld elke dag op onze tafel zet. Wie we er verwachten? Ieder i3 er welkom. De leden van onze verschil lende gemeenten natuurlijk. Maar niet minder hartelijk degenen, die niet ge- wend ^Un regelmatig de kerk te. be zoeken, om welke reden dan ook. Eq de gasten en de vreemdelingen, die in de. zomermaanden binnen onze veste vertoeven. De Grote Kerk is elke Woensdag avond om kwart na 7 open. Aan de ingang ontvangt men een orde van dienst. Jongeren wijzen (je bezoekers een plaats. Men beware -de stilte. De dienst vangt precies om half acht aan en de schriftoverdenking duurt maxi maal 10 minuten. Misschien zal soms een koortje of een solist medewerken. Maar dat wordt niet aangekondigd zo min als de namen van de voorgangers. Wij hebben geen andere bedoeling dan u zo wekelijks in deze avond- wijdingen een stil half uur te geven binnen een gewijde ruimte". GESLAAGD Orvze plaatsgenoot, de heer G. Dek ker slaagde dezer dagen voor het can- didaatsexamen ingenieursdiploma Elec tro-technlek. (INGEZONDEN MEDEDELING) Voor kunt U het beste terecht bij Boek- en Kantoorboekhandel Schoutenstr. 13 Nationaal Huldeblijk Dr. W. J. Lojenga. dir. van de Gem. Geneesk. Dienst te Alkmaar, schrijft ons: Als blijk van hulde aan Hare Majes teit de Koningin Wilhelmina wordt een ieder uitgenodigd een bijdrage te geven in het fonds, dat aan Hare Me- jesteit zal worden aangeboden en dal strekken zal om de kanker te bestrij den. Wanneer we de maandelijkse mede delingen van de Geneeskundig Hoofd inspecteur van de Volksgezondheid be studeren, zien we, dat de sterfte aan kanker en andere kwaadaardige nieuw vormingen groter is dan welke andere doodsoorzaak ook. In October 1947 was b.v. de sterfte aan kanker 13.8 per 10.000 inwoners, terwijl deze ge tallen voor tuberculose 3.12 en voor ouderdomsgebreken 3.1 bedroegen. Het behoeft dus geen verder betoog, dat deze inzameling, tevens nationaal huldeblijk, ieders steun verdient en dat nauwelijks een betere besteding van de verzamelde gelden mogelijk zou zijn. Zeer grote sommen zijn voor onder steuningen en hulpverlening nodig. Men grijpe deze gelegenheid aan om te tonen, dat ons volk in staat is voor hoge waarden van volksgezondheid een groot kapitaal samen te brengen. HET BLOEMENCORSO OP KONINGINNEDAG De Commissie voor het Bloemen corso, dat de hoofdschotel vormt voor de feestelijkheden op Koninginnedag, heeft zich met een circulaire tot za ken, firma's en particuliere personen gewend, met het verzoek zich op^te geVen voor .deelname aan dit corso. Het corso zal vier afdelingen omvat ten, n.1. een groep versierde fietsen (speciaal voor kinderen), een groep voor verenigingen en scholen, een groep voor luxe wagens en tenslotte een groep voor reclamewagens. Vooral voor deze laatste groep wordt een grote deelname verwacht en wij wekken daarom de Alkmaarse firma's op, om zich voor dit bloemencorso te laten inschrijven; de commissie voor dit corso die zich verschillende des kundigen heeft geassumeerd, staat de deelnemers met raad en daad ter zijde. Zij, die aan tHt corso willen deelne men, gelieve zich voor 26 Juli op te geven aan de secretaris van de Corso- Gommissle, Bisschop Bottemannestraaf 11, Alkmaar. BEVORDERINGEN De Adjunct-Commiezen Th. Uijtten- boogaard en H. Vermeulen werkzaam ten kantore van de Hypotheken en 't Kadaster te Alkmaar zijn benoemd tot Commie3-TItulair. RECTIFICATIE KERKDIENSTEN Alkmaar: Ned. Herv. Gemeente: Grote Kerk: 17 uur: ds. van Ginkel. 19 uur; Jeugd dienst AIKJ, ds. Dikboom. ZONDAGSDIENSTEN DOKTOREN Dr. J. Degenaar, Emmastr. 95, tel. 2319 J. Lourens. Arts, Oudegr. 293, tel. 2892 Ik heb nooit iets tegen muizen U wel? Och, het is een kwestie van be heersing. Ja, en kunt u zich nu In denken, dat er mensen zijn, die het prettig vinden, muizen als huisdieren er op na te houden? Zeker, er zijn er genoeg, ook in Alkmaar. Die men sen hebben dan zo'n glazen kastje in de huiskamer, met zaagsel op de bo dem en een molentje erin en het krioelt er van de witte muizen met rode oogjes. Sommigen hebben ook nog een poes en dat arme beest zit dan de hele dag voor dat glazen kast je te likkeb arden. Donderdagmiddag zat een heel rijtje poesen aan de waterkant bij de Roch- daiebrug aandachtig te kijken naar 3 witte stipjes, die zich met een won derbaarlijke snelheid in de gracht voortbewogen en die stipjesdat waren witte muizen, die hier of daar uit hun glazen kastje waren gekropen en de vrijheid haddén gekregen De poesen waren er achterna gegaan maar ze hebben de witte muizen niet gekregenmisschien komen ze di rect wel bij u aanlopen. Geeft u mij dan even' een seintje? ctkc-nder, de haastigen winden zicll s.ecvs meer op, omdat zij gedwongen worden, voetje voor voetje verder t« sci.u'felen. Er, die haastigen, dat zijn de va- camie gangers. die. gehuld in \yintec- en jegenjassen, de tram naar Bergen en de bussen naar Egmond aan Zee bestormen. Wel mensen, ik hoop. dat het weer de volgende week beter 1*. tn Amsterdam zit commissaris Co- hen, het hoofd van de Verkeerspolitie, met moeilijke vraagstukken te wors' telen De hoofdstad kan eigenlijk het verkper'niet behoorlijk meer verwer ker. de verkeerspolitie doet zijn uiter» ste best, om al die probleihen uit de weg te ruimen. Er is gebrek aan parkeerruimte en de straten zijn te smal. In de toekomst' (nog heel ver natuurlijk) zullen hele huizenblokken worden afgebroken om brer.ere straten te krijgen. 7.e ver is het in Alkmaar nog niet De verkeerspolitie heeft het wel druk, op Vrijdagen vooral, maar het afbre ken van huizenblokken zal men hier nog riet overwegen. Toch zijn de stra-» ten ir onze stad ook n:<« al te breed. Ik ben toch eigenlijk wel blij, dat de verkiezingen achter de rug zijn. Alleen al om het nettere aanzien dat de stad nu weer gekregen heeft. De Bergerbrug en al die andere bruggen, zien er tenminste weer behoorlijk uit, nu al die borden verdwenen zijn. Op de aanplakborden is bijna geen ver kiezingsbiljet meer te zien. Gistermor gen zijn over al de partijbeloften weer de reclames en de aankondigingen ge plakt. Op uw muur. daar hangt het biljet van uw partij nog, haalt u het er dadelijk even af? Eigenlijk durf ik niet goed over de vacanties te spreken. Ik ben veel te basg. dat ik u herinner aan de onaan gename, regenachtige da?en, die u tn een duur pension of hotel in Limburg Of in een der badplaatsen doorbracht. Heeft u de vacantiezorgen. (ja. zo is het nu toch?) alweer opzij gezet? Dat ls verstandig. Maar al is het abnormaal slecht weer vacantietijd is het. Kom nu maar eens °P ^et e^n<3 van week °P het station. De perrons (jonge, jonge wat zl»r. die smal in Alkmaar) kunnen op sommige ogenblikken de drukte niet verwerken, de reizigers krioelen door Daar is niets aan te doen. De verkeers politie zou er misschien toch wel goed aan doen. op drukke dagen het par keren in de Langestraat te verbieden en de lange rijen auto's, die er bij voorbeeld ook gisteren stonden, naar een van de vele pleinen (het Hofplein bijvoorbeeld) te verwijzend In het Verdn>nkenoord is altijd wat te beleven. Dan valt er een te water, dan springt er een in omdat hij het er aangenaam In vindt en ditmaal valt er melding te makfm *•-.« hevige zeeslag Heus waar. Eer. echte zees'. -r woe-d tusen de eenkoppige bemanning van een kano en de kapitein en de stuur-- man van een andere boot. eveneens van de peddelklasse. De heren raakte in het vólle Ver- dronkenoord aan het bakkeleien,- eerst werd er met water gespat, later werd de strijd feller en zwierden de pad- delg door de lucht. Natuurlijk is het' verkeerd afgelopen. Een der jongens (want dat waren het) kreeg een harde klap op het hoofd met een peddel en moest onmiddellijk op de wal door de politie verbonden worden. In het ziekenhuis werden zijn won den gekramd MIDDELBARE MEISJESSCHOOL Toelatingsexamen 13 Juli a.s. des middags om half 2 in het schoolgebouw Breelaan 45, BERGEN, aanmelding nog mogelijk HARMONIE THEATER PAUL VLAANDEREN TREKT VAN LEER Eindelijk is er weer eens een goede film te bewonderen in de Harmonie; Het is de (ook in Nederland) bekende detective Paul Vlaanderen, die zich met zijn vrouw op het gevaarlijke pad begeeft om de moordenaar Rexte ontmaskeren. Zijn vrouw staat hem in alles terzijde en de gevaarlijkste situ aties ontstaan. Maar Paul en zijn «ga weten er zich met medewerking van de mannen van Scotland Yard op het laatste moment uit te redden. En geland. opgeschrikt door een serie opeenvolgende moorden, terwijl de politie er maar niet in slaagt de moor denaar te arresteren: dan komt Paul Vlaanderen op het toneel van de mis daad en na heel wat sensatie weten hij en zijn vrouw de grote onbekende „Rex" te pakken te krijgen. Dat het niet gemakkelijk gaat. dat laat deze film u zien. John Benley als Paul Vlaanderen en zijn vrouw Seve (Diah Sheridan) brengt de toeschouwers in uiterste spanning! Daarnaast een serie speelsters en spelers van groot for-- maat, die deze rolprent tot een sterk geheel maken. Een uitgebreid voorprogramma gaaf deze film vooraf: o.a. een uitstekende muzikale Show-film en een film van de ontdekking van het mooie, maar ondoordringbare Canada. Het geheel, we zeiden het reeds, vormt een uit stekend programma. CINEMA AMERICAIN se oliehandelaar (Alan Ladd), gezegd worden en veel ook moet hij onder vinden, vóór hij zich aan de kant schaart van het democratische China. Hij doet dit dan echter op een wijze die onze bewondering afdwingt en aan deze film is geen happy-end. Het zijn niet alleen de hoofdper sonen, die sterk spel te zien geven, doch ook de voorname bijrollen wor den zeer goed gespeeld. Een film, waard om gezien te worden, waarin echter oorlogs-romantiek de boven toon voert. Een goed opmerker zal echter con stateren. dat daar waar wapens spre ken de beschaving ophoudt. Een zeer uitgebreid voorprogramma gaat de hoofdfilm vooraf. Twee uit stekende cultuurfilms, een aardig te kenfilmpje een actueel journaal en een grote muziekfilm van het Cali- fornische jeugdorkest Dit filmpje be zit grote culturele waarde, gezien de opvoedkundige taak om het grote pu bliek vertrouwd te doen geraken met klassieke en semi-klassieke muziek. VICTORIA ouderen dan achttien jaar was bepaald, dan staat vast, dat er hier geen kin deren waren. Nog erger dus! Maar genoeg hierover! De film „Voor beulen geen genade" verdient onze aandacht. Een film met goede kwa liteiten, een film, die de strijd van het Tsjechische volk uitbeeldt en de afschuwelijke handelingen in het licht stelt van de Gestapo-bende na de moord op de Rijksprotector' Reinhard Heydrich, Heydrich de beul werd door de illegaliteit uit de weg geruimd, de gevolgen waren verschrikkelijk, de dader en zijn dappere medeplichti gen werden opgejaagd, duizenden gij-' zeiaars werden als repressaille dood geschoten, de mishandelingen waren legio Het Tsjechische volk klemde de tan den opeen, ondanks alles kreeg de Gestapo de ware dader niet te pak ken. het Tsjechische volk kende „voor beulen geen genade". Er was weinig belachelijks aan deze filtn! A. B. T. Vooraf draait een komische film ..De pantoffelhelden" met Stan Laurel en Olivier Hardy. Dat men aan het einde van deze klucht- moe is van het lachen daar zorgen ,,de Dikke" en „de Dunne" wel voor! In c'eze film gebeuren de zotste dingen en alles loopt het twee tal tegen. Men ziet hen als gelukkige vaderg van een baby (door Olivier geadopteerd om zich meer af leiding te geven), als vishandelaren, (natuurlijk willen ze zelf vis vangen) en tenslotte wanneer ze samen beslui ten in het huwelijksbootje te stappen. Tijdens de feestdag ter gelegenheid, van dit dubbel huwelijk gebeuren na tuurlijk weer de gekste dingen! Een uitstekend vacantie-program- ma! CINEMA HOLLAND ~A 7 ERGENS IN CHINA Een sterk realistische film met Alan Ladd en Loretta Young, sterren van de eerste rang in de hoofdrollen. Di rect al komt men in de greep-- van de alles vernietigende oorlog, tijdehs de jaren voorafgaande aan 1941, het jaar van Paerl Harbour De wanhopige strijd van het Chinese volk tegen de wanstaltige fascistische Japanners.* Veel waarheden moeten de Amerikaan VOOR BEULEN GEEN GENADE Het is een bedroevend verschijnsel meer nog: het is een schandaal dat een groot -deel van het bioscoop publiek tijdens een film, die de strijd van een volk tegen de onderdrukker uitbeeldt, niet anders weet te doen dan te lachen. Lachen en bijval betuigen als ware het een sensatiefilm van het 'laagste allooi. Zulk een bioscooppubliek troffen wij gisteravond in het Victoria theater waar Fritz Lang's film: „Voor beulen geen genade" werd vertoond. Om deze film. om de meest tragi sche ogenblikken in deze film heeft 'n deel van het publiek gelachen en als we dan bedenken, dat de toegang voor RIN-TIN-TIN ALS DETECTIVE Het vacantie-programma van de AB T is uitstekend samengesteld. Twee niet te versmaden films draaien' er, die olk v°or zteh niet onaardig zijn. De wonderhond Rin-tin-tin die in de ze film natuurlijk het leeuwenaandeel heeft, dwingt weer bewondering af. Het verhaal speelt zich af onder de pelsjagers, een ruw volkje, hetgeen niet te verwonderen is als men weet, welk een hard leven deze mensen lei den. Er wordt steeds kostbare bont ge stolen en de politie slaagt er maar niet in de daders te vinden. De schrandere Rin-tin-tin weet zijn baas tenslotte op het goede spoor te brengen. Dat het daarbij aan de nodige sensatie niet ontbreekt behoeft geen nader betoog. DE TWEE ZUSTERS KLEH A.s. Vrijdag en Zaterdag (16 en 17 Juli) draait in de Rus de film: De twee zusters Kleh; 'n film naar het gelijknamige boek van Gina Kaus. In de hoofdrollen spelen Anny Dueeaux, Rolland Rouleau en Roger Dvehesne. Als 't filmwerk van de zelfde indrukwekkende spanning ia als het boek valt er iets te genieten. BIOSCOOP „DE RUS" BERGEN Dit weekend draait de film „Man nen uit Jongenstad" een vervolg op „Jongensstad", de veel besproken film Spencer Tracy en Micky Rooney spe len ook nu weer de hoofdrollen en ook deze rolprent heeft aangrijpende tonelen. Van Maandag af is er de film „Kim wil op de planken" Deanne Durbin in de rol van Kim is een charmante en vermakelijk serveermeisje, dat met alle geweld aan 't toneel wil. Zij zingt o.a. Good Bey van Tosti. Haar tegenspeler is hier Charle» Laughton, twee spelers dus met eeü grote naam. In het voorprogramma o m. een goede film van het Don Ko zakkenkoor.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2