SPORT Alkmaarse SporiflUsen De Ruyter in 9e en 10e etappe op eervolle 3e en 12e "plaats Athletiekkampioenschappen brachten uitstekende resultaten Onderlinge wedstrijden van „Turnlust" met gezonde, sportieve rivaliteit Tour de France Kirchen en Janssen in fofaalklassement resp. 24 en 36, Franchen uitgeschakeld Stevige wind. in de rug, in zeer voor Lambrecht van de Intern, ploeg. boog tempo rgdend, kwamen Zater dagmorgen 87 van de 89 uit Toulouse gestarte renners met 35 min. voor sprong op hetr tijdschema het Zuid- É'ranse stadje Lezignan op stelten »etten. De vlakke negende etappe van f48 km. naar Montpellier was een buitenkansje voor de Nederlanders, temeer omdat het zonnetje niet zo atak aas het in deze streken k&n ste ken. In Lezignan zat de.Belg Impa- nis aan de kop, ruim een minuut voon» het peleton. En Impanis bleef aan de kop, tot 't einde toe. Wel knabbelden de achtervolgers wat van z'n voor sprong af, maar de Belg Jomaux (B- ploeg) kwam toch twee seconden la ter over'de streep in Montpellier. En ruim een hal^e minuut daarachter kwam onze landgenoot De Ruyter, die 't oprecht meende wat hij na af loop zei: „Bleef het maar zo tot Pa- r^s. Dan zou ik zonder me overmatig in te spannen de Ronde uitrijden. Maar nu zitten die Alpen me nog dwars1" De andere leden van de Ned.-Lu- xemburgse ploeg, De Hoog, Franken Janssen, Kemp en Kirchen hadden zich niet overmatig in te spannen om in 't peleton te blijven en 1 min. 40 sec. na Impanis in Montpellier aan te komen. Alleen Franken viel terug zes min. liefst en dat werd hem nood lottig. want hij werd reglementair als laatste in het alg. klassement uitge schakeld. Bobet (Fr.» hield na deze etappe de leiding, 9 min. ongeveer Nel van Vliet weer Nederl. wielerploegen samengesteld De Nederlandse ploeg, welke ons land zal vertegenwoordigen bij de a.s. wereldkampioenschappen te Valken burg en te Amsterdam, in de laatste week van Augustus, is als volgt sa mengesteld: Weg: beroepsrenners: Middelkamp Schutte, Janssen, Lambrichts, Pau wels en Sijen, reserves: B.akker en Van Beek. Weg: amateurs: Plum; Blankenauw - Van Est; Duyf; Grift en Voorting; reserves: Peters en Vinken. Sprint, professionals: Van Vliet, Derksen, Bijster; reserves Remkes; Van de Vijver en Van Egmond. Sprint, amateurs: Hijzelendoorn; Contelaar; Bontekoe; reservesBuch- Iy; Van Gelder en Willekes. Achtervolging, professionals: Schul- te en Pet*r3; reserves Van Beek en Evers. Achtervolging, amateurs: Blanke nauw en Kunst; reserves Harmans en Voorting. Stayers: Pronk, Bakker en De Best reserves Bijster en Matena. De Olympische Wielerploeg ziet er z6 uit: Weg: Voorting (Haarlem); Faan- hof (Amsterdam); Peters (Haarlem) .eu Grift (Soest); reserves: Blanke nauw (Nijmegen) en Harmans (Am sterdam). Baanploegachtervolging 4 km. Voorting, Faanhof, Blankenauw en Harmans; reserves Peters en Kunst (Amsterdam). Sprint: Hijzelendoorn (Amsterdam) reserves Bontekoe. Tijdrace over 1 km.: Blankenauw, reserve Kunst. Tandem: Contejaar-Willekes (Am sterdam), reserves Buchly-Van Gel der. Draverijen Duindigt De uitslagen .van de draverijen te Duindigt luiden: Ironsidesprys, 2100 m. voor paarden welke nog geen 1000 hebben gewon nen (le afd.) 1. Kruger (H. de Vries) 1.30.5. 2. Montenier (W.H. Geersen) 1.31.7 3. Louise de la Maire B (Th. Pon sen) 1.35.3 2e afdeling: 1. Luck Heny (H. C. ten Hagen) 1.35.3. 2. Little Monty (H. v. Leeuwen) 1.32.8; 3. Koosje Deter (J. M. v. d. Berg) 1.33.7. Isabella-prijs, 2040 m. voor paarden welkg ƒ1000, doch nog geen ƒ5000 hebben gewonnen: 1. Karnac (J. de Vlieger) 1.30.4; 2. Koerier (E. Kruithof) 1.31.3; 3. Joe Axkit (F. A. Bosveld) 1.31.2 perby M-prtfS 2400 m. dra verg van meet voor hengsten en merriën, \Vel- ke geboren zijn in 1945: 1. Main Exworthy (W. H. Geersen) 1.32.8; 2. Mientje K (J. Ham) 1.33.8; 8. Mary Axkit (E. G. in 't Veen) 1.35.8 i. Menno Dynamic (T. A. v. d. Veen) 1.36 3; Mondragon (W. Leeuwenkamp) L37.2. Infanterist-prys, 1540 m. heat in ternationaal voor paarden, welke /5000 of meer hebben gewonnen: li Juggler (H. Doornekamp) 1.25.9 t, Gonny D (J. de Vlieger) 1.34.4 3. Junoschk^. (W. H. Geersen) 1.26.8 Teisseire (Fr.) eb Sciardis (Intern.) NAAR MARSEILLE Zondagmorgen* trok de karavaan verder, naar Franlcfijks tweede stad, Marseille, een afstand van 248 km. Nu was de wind minder gunstig en overal was er vertraging op het tijd schema. In waaiervorm rgdend ging het niettemin nog behoorlijk snel. doch verrassingen kwamen er feite lijk niet. Bobet hield in het peleton z'n mededingers ii^ de gaten en zo draaide het tenslotte op een sprintje uit tussen Impanis (België A), Ca- melfini (Intern.), Neri (Intern.), Oc- kers (België A), Brule (Parijse ploeg) Lambrecht (Intern.), Dupont (Bel gië B) en Brambilla (Intern.), die in deze volgorde geklasseerd werden. La- pebie vofgde op 1 min. 40 sec., ge lijktijdig met Van Dijk (België A), Vietto (Fr.) en onze landgenoot De Ruyter! Janssen werd 23e op klein 8 niin. achter Impanis. Weer een mi nuut late/ kwam het. peleton, waar in De Hoog, Kirchen en Kemp o.m. samen reden met Bobet, de drager van de gele trui, die tegen 't einde pech kreeg. Bobet. hield de leiderstrui, maar Lambrecht zit hem dicht op de hie len (67.17.33 en 67.18.02!) Lapebie is 3e op bijna 8 min., Teisseire 4e op bijna 9 min., Sciardis 5e op 9)4 min. Van onze ploeg is Kirchen het best geklasseerd (24e in 67.48.44), dan Janssen (36e in 68.03.46), De Ruyter 48e in 68.25.17, De Hoog 56e in 68.35.13. Kemp komt gevaarlijk dicht bij de fatale plaats dooi een lelijke inzinking. Hij is 76e (69.17.07) en er zijn nog 78 renners. De intern, ploeg leidt in het ploegenklassenient. in Binnen- en Buitenland Laten we beginnen met wiel rennen: Donderdag ontmoeten elkan der in Amsterdam de 8 beste sprin ters ter wereld, Senfftleben .(Fr.), Van Looveren, Scherens en Pauwels (België), Astolfi (Italië), Plattner (Zw.) en Van Vliet en Derksen. Achter motoren een duel tussen Pronk en Heimann (Zw.). De vgfde ronde van Amersfoort was voor Bakker (Zaandam), die over de 100 km- 2 uur 42 min. en 56.5 sec. nodig had. Schultc werd tweede, gevolgd door De Best, Steenbakkers en Lambrichts. Grift (die Soestenaar wint on geveer alles!) won de Amsterdamse Ronde van Frankendael (100 km. in 2.46.2) voor de Amsterdammers Sta kenburg, Witteveen en Bakker. De Bruin uit Schagerbrug werd zeven de. Nog een rondte die van Roosen daal was voor de Roosendaler Van As (150 km. in 4.03.07 uur) voor Evers uit Wormerveer. Van Vliet won te Parijs interna tionale sprintwedstrijden. In de fi nale klopte hij Geradin en Senfft leben. Nu gaan we tennissen: Mexico klopte voor de Davis Cup Canada met 4—1, Tsjecho Slowakije schakel de Italië uit 3—2) en Zweden Groot JBritannië met 41: Zweden en Tsj.- Slowakijë ontmoeten nu elkander in de finale van de Europese zóne. Ons waterpoloteam klopte in Den Haag Frankrijk met 8i. Met rust was het al 51. De Fransman Cerdan heeft op nieuw gebokst tegen de Belg De- laxnnoit om de Europese midden- gewichttitel boksen. Heel twijfelach tig klopte de Belg de Fransman en kele maanden geleden op punten, nu beter op dreef Olymp. zwemploeg nu ogk bekend geworden De N6d. Zwemkampioenschappen hebben maar heel weinig verrassingen gebracht. Verheugend was het, dat de tijden over het algemeen vrij behoor lijk waren, in aanmerking genomen het. frisse water en de bepaalde kou de bovenlucht in het Zuiderparkbad in Den Haag. Verheugend was het ook, dat onze troef voor de Olym pische Spelen, Nel van Vliet, weer aardig op dreef bleek te zijn en op de 200 m. schoolslag ruim beneden de drie minuten bleef. We volstaan met de vermelding van de nationale kampioenes(n DameS*. 1Ö5 m. borst: Hannie Ter- meulen 1.06.8 min.; 100 m. rug: Greetje Gaillard 1.18.8 niin.; 200 m. schoolslag: Nel van Vliet 2.56.6 min.; 400 m. borst: Hannie Termeulen 5.36.1 niin.; Schoonspringen: Kiki Heek. Heren: 100 m. borst: Hoving l.Olj.-, niin.; 100 m. rug: Kievit 1.10.8 min.; 200 m. schoolslag: Bonte 2.49.6 min.; 400 m. borst: van Daatselaar 5.21 min. Schoonspringen: Kettler. De Alkmaarder Boxern bereikte finale 100 m. borstorawl niet: hij werd 4e in 1 niin. 3.6 sec. De Olympische zwemploeg werd na afloop van de wedstrijden vastgesteld en ziet er als volgt uit: Heren: naast de waterpoloptoegi zijn aangeweze.n voor 100 meter rug slag: Kievit; 200 meter schoolslag: Bonte. Dames: 100 nieter Borstcrawl: Hanny Ter meulen, Marie Louise Vaessen, Irma Schuhmacher. Margot Marsman, Wil- ly Langerveld (reserve). J00 meter rugcrawl: Gré Gallaird. Dicky van Ekris en Ria van der Horst 200 nieter Schoolslag: Nel v. Vliét, Janny de Groot en Tonny Hom. 400 meter Borstcrawl: Hanny .Ter meulen. Schoonspringen: Kiki Heek. Coby Floor. De inschrijving op de 400 m. borst crawl dames is voorlopig aangezien op dezelfde datum te Londen ook de 400 X 100 meter estafette borstcrawl wordt gezwommen en Nederland voor dit nummer heeft ingeschreven. IVV DOOR OSV 2 INGEMAARTj ,t Zal voor U ook wel als een "ver rassing komen: de eindstrijd om de beker van de afdeling NoordhollaAd tussen IW 1 en OSV 2 is door jl# Oostzaners met.... 51 gewonnen! I Blijkbaar waren de Landsmeerders wat voetbalmoe, maar we hadden toch vast gedacht, dat ze d# beker wjel even zouden meepikken. j won Cerdan, overtuigend en ook op punten. In Amsterdam klopte een N. Hollandse boksploeg (louter Amster dammers) Denemarken met 82., Voetbal: het Brits Olymp, elftal verloor tgdens zware slagregens in Bazel met 3—2 van een stedelijk elftal, dat versterkt was met drie internationals o.w. Steffen. 't Was overigens een miserabel slechte wed strijd. Aan het bekende tournooi om de Zilveren Bal van Sparta nemer van dit jaar deel: Eindhoven. Emma, Enschede, Feyenoord, 't Gooi, Hera- cles. HW, RFC, Sparta. SVV, Stormvogels, VW en Willem II. „Drie Russen naar Stockholm", stond er boven een telexbericht. Schakers zijn het: Lavsky, Boncja- rewsky en Bronstein: Zij zullen 'daar deelnemen aan een tournooi, waar van de vijf bestgeplaatsten met Ke- res, Reshewsky, Euwe, SmyslÖv ten Fine een z.g. eindtournooi mogen spelen. Wie dat wint, mag in 1S|50 proberen Botwinnik het wereldkam pioenschap af te snoepen. Er i» dit jaar hard gewerkt door cl© Nederlandse athleten en athletes. Met de Olympische Spelen in zicht hebben zjj zich allen ernstig op de training ingesteld en de gevolgen bleven daarom tgdens de Zaterdag en Zondag te Eindhoven gehouden nationale athletiek-kampioenschap- pen dan ook niet uit. De prestaties lagen alle ver boven die van het vorig jaar. Nieuwe re cords bleven de tweede dag achter wege, nadat Zaterdag Lataster de tyd op de 10.096 meter met 14.4 sec. scherper had gesteld. Hij bracht het record op 31.30.8 min. Bij de dames was Fanny Blankers- Koen weer dé ster op eenzame hoog te: Bij de 80 meter horden gfhg zij op de finishlijn door haar knie, maar het bleek gelukkig niet van ernstige aard. Men maakte zich al direct grote zorgen, maar Fanny lachte: „Gelukkig valt het mee". Haar 5 titels: vér- en hoogsprin gen, 100 en 200 meter eh 80 meter horden won zij steeds onbedreigd, een prestatie, welke men alleen van haar kan verwachten. Wat verder te' zeggen van de 3.55.6 sec. op de 1500 meter door De Ruyter, de 14.58.2 door Slijkhuis op de 5000 meter en het feit, dat de 5 finalisten op de 800 meter allen hun race binnen de 2 minuten lie pen? Het waren stuk voor stuk bui tengewoon goede prestaties. Hier tenslotte de kampioenên en enkele prestaties van streekgenoten: Dames: Kogelstoten: Mevr. Panhorst-Nies- sink 11.83; Hoogspringen: Mevrouw ^lankers-Koen 1.58, 2. Mevr. Blaau- boer-van Balen Blanken 148; -Speer werpen: Mevr: Theunissen-Waaiboer 41.95; 200 m.Mevr. Blanker-Koen 24.2; 100 m.: Mevr. Blankers-Koen 11.7200 m. Mevr. Blankers-Koen 24.2; Verspringen: Mevr. Blankers- Koen 5.66 m.; Discus: Mevr. Pan- horst-Niessink 39 74 rn.j» 80 m. hor den: Mevr. Blankers 11.5. Heren: 10.000 m.: Lataster 31.&0.8min.; discus: De Bruyn 43.89.5; K. Bakker (Doves, Heiloo) 37.92; Verspringen: Leeuwenhoek 6.84 m.; Kogelslinge ren: Houtzager 50:72 m.; 110 m. hor den: Zwaan 14.9 sec.; 1500 m.: De Ruyter 3.55.6 min., 2. Groen ('tVeld) 3.59 min.; 100 meter: Zwaan 10.6; 400m. horden: Woldendorp 57 sec.; Speerwerpen: Lutkeveld 65,00 m.; Hink-stap-sprong: Van Egmond (DEM, Beverwijk) 13:74 m.; Kogel stoten: De Bruyn 14.52 m.; 200 m. Lamniefs 22.3 sec.; Polstokhoog: La- moree 3.80 m.; 500Ö"m.: Slijkhuis 14.58:2 min.; 400 meter: De Kroon 49.6 sec.; 800 m.: Kist 1.54.7 min.; Hoogspringen: Keyzer 1.85 m. Bergen ZOMERFEEST VAN DE M.M.S. Dank zij de Noordoosten wind, &i tijdelijk de wolken verjoeg, konden d 150 leerlingen der Berger Meisjesschoo Zaterdag hun zomerfeest ongehinderi en met grote opgewektheid vieren. Tal van ouden woonden de genoeg lijke feestelijkheden bij en ook de au toriteiten gaven blijk van hun be langstelling. 's Morgens kampten de verschillende klassen voor de overwinning bij aller lei sportwedstrijden. Rhytmische oe feningen, met veel gratie uitgevoerd onderbraken de strijd. 's Middags zongen de meisjes in he' Openlucht-theater onder leiding vat Mej. A. Veenenbos en daarna genoo' jong en oud van de prachtige, voor name dansen van Indra Kamadjojo die de schoonheid van Java, Bali oe Sumatra in gebaren en woorden ge stalte gaf, begeleid door gamelattgmH- ziek. En '3 avonds volgde in „Duinvec- maak" een Bal-Champetre, dat de jeugd tot lang na middernacht bezig; hield! •Het was inderdaad een zomerfeest vol van 1 leur en fleur! DRIE ALK MA AR SE DAMES IN OLYMPISCHE TURNPLOEG De 13 beste turnsters van Neder land waren gister te Amsterdam bij een voor een laatste selectie, waar na de definitieve plo£g voor Londen samengesteld werd. Nadat alle onderdelen van het O- lympische programma: evenwichtbalk paardspringen, rin.gzwaaien,„een vrije oefening en een baloefening waren afgewerkt, werd de volgende ploeg samengesteld Mevr. B. Meijer-Haantjes (Amster dam); mej. A. Mf van Geenen (de halter. Alkmaar)mej. J. A. Tonne- man (de Halter, Alkmaar, woonplaats Hoorn); mevr. A. Holtz-Kellenaars (Leiden); mej. J. Wijnands (Rotter dam) mej. L. Gerrietsen (Utrecht) mej. K. Post (De Halter, Alkmaar); Bonnet (Amsterdam). Als chef d'equipe gaat mee mevr. A. J. v. d. Bos uit Amsterdam. Van de negen dames zal er één als reserve aangewezen worden, want de ploegen die op de spelen uitkomen, bestaan uit 8 dames. Mej. Wiese mededingster van Mw. Weimar-Madderom Gistermorgen hield de gym. vereni ging „Turnlust" de jaarlijkse onder linge wedstrijden in het gymnastieklo kaal aan de Nieuwesloot. Deze wed strijden, zeker één der hoogtepunten in het verenigingsleven, zijn volko men geslaagd en hpbben zeker aan hun doel beantwoord. De rivaliteit was bijzonder groot en door allen werd sportief gestreden. Zeker, er waren zwakke zusters en broeders maar in welke tak van sport treft men dat nu niet aan? Bij de dames eregraad wordt mej. S. Wiese gevaarlijk voor Mw. Weimar-Madderom. Vooral bij het nummer ringen, waarin laatstge noemde kampioene van Nederland is, bleek dat mej. Wiese aardig op weg is om haar te evenaren. De heer G. de Rie, voorzitter van Turnlust, sprak er in z'n openingswoord z'n leedwezen over uit, dat enkele leden om de een of andere reden niet aan deze wed strijden deelnamen. Tevens deelde hij mede. dat op 25 en 26 September a.s. de bekende Korenbeurs-wedstrijden weer worden gehouden, waarvoor de zelfde stof vereist is als die bij deze onderlinge wedstrijden. Na afloop reik te hh van elke graad de diploma's uit aan de eerste drie. De eersten zullen het volgend jaar een graad hogei- gaan proberen. Bij de heren ontbrak de eerste graad. De uitslagen luiden als volgt: Dames Eregraad. 1 N. Weimar-Madderom 10914 punt 2 S. Wiese 98</2 punt. 3 N. v. d. Wardt 97 punten. 4 A. Veerman 933^ punt. 5 T. Wijn 82)4 punt. 6 R. Hemke-Scha kelaar 82 )4 punt Dames le gra^d 1 G. Madderom-Timmerman 76-j punt 2 A. Koops-Krul 70 punten 3 E. de Vries 671/2 punt 4 L. de Boer 64 pun ten 5 D Moraal 62)4' Punt. Dames 2e graad 1 A. Wiese 83 punten 2 A. v. d. Berg- 80)4 punt 3 G. Brommer 78 punten 4 N. de Vries 77 punten 5 R. Kramer 77 punten 6 R. Tol 70y2 punt 7 T. Mooy 68)4 punt 8 R. Jansen 67 punten 9 J. Koning 66 punten 10 T. Lam- brechts 64)/2 punt 11 N. Schot 63J&. punt; 12 C. Aubertijn 63 punten. Dames 3e graad 1 T. Kramer 59)4 punt 2 A. Riet- broek 551/2 punt 3 E. Kramer 54 pun ten 4 G. de Wit 52i/2 punt 5 C. Mooy 51 punten 6 N. Heinis 50 /2 punt 7, 8, 9 en 10 T. Goestnne, T. Köhlman, N. Leeuwang en A. Meyberg ieder 49)4 punt 11 M. v. «C. Berg 48 punten 12 S. Mooy 45 punten. Heren Eregraad 1 van Heugten 923^ pur.t 2 J. Lan sen 91)4 punt en 3 F. Terhoeve 99 punten. Heren 2e graad 1 P. Bus 7334 punt 2 Jl^ Volger JL*/t punt 3 D. Tol 64)4. punt 4 L. Evenhuis 63)4 Punt 5 N. Stubennitsky 63 pun ten 6 A Sik '58)4 Punt 7 T, Stubenits- ky 57i/2 l}unt '8 w- Narold 76 punten (buitenmededingen daar deze' reedt in de eerste graad turnt). Volgens het officieele Amerikaanse blad in de Duitse 'taal „Neue Zeitung" zouden beroemde Duitse geleerden in de SowjetUnie experimenteren met atoomenergie. In de Detmarkazerne te Eefde worden dienstplichtigen opgeleid tot militair kok, bestemd voor de dienst in de tro pen. In 12 weken tijd worden de sol daten. allen afkomstig uit de levensmiddelenbranche, geschoold in het be reiden van maaltijden onder alle omstandigheden, slagerswerkzaamheden, receptenleer, warenkennis, EHBO, administratie, enz. De voormalige kruideniers, slagers bakkers en koks doen vóór buu exa men de laatste proeven van bekwaamheid iu de openlucht. EEN SOMBER SEIZOEN Het is alsof de zomer ons gaat ver geten. Het schijnt je reinste herfst en de pensiongasten vervelen zich dood. En hoe mooi kon het niet zijn in deze periode. Vorig jaar hadden we de zo- nier van April tót November en nu zitten we betrekkelijk op de eerste werkelijke dag te wachten. Niet alleen pensiongasten ondervinden de schom- mellingen van de natuur. De pension houder en houdsters zouden de He mel prijzen als het weer het normale weer aannam. Nu zitten ze met een stel mopperende mensen, die steeds maar huisarrest hebben en zweren voortaan thuis te blijven inplaats van naar een prachtig bos, waar ze niet kunnen komen en een strand dat vol donderkoppen en schuim ligt. De één zocht naar de krant die een ander al leest, en al heeft men hier illustra ties, men komt nog te kort. Maar met een tikje goede wil hebben we nog tien weken zomer, maar dan is het taboeh. DE HENGELSPORT De vorige maand zijn we eens met een Visclub uitgeweest, al was het dan min of meer voor een reportage. Maar dat gaat keurig in z'n werk en precies afgemeten staan de hengelaars daar. Het was bij Burgervlotbrug. Prach- tig viswater, zoiets als het Schager- wiel. Véél gevangen werd er niet, maar elk visje werd gemeten en als het geen baarsje was, had het nul en gene waarde. Het ging uiterst cor rect. De surveillant was erbij, en de voorzitter werd, wel degelijk met „meneer de voorzitter" aangesproken, al zeggen ze de volgende dag ook „schele" tegen hem op 'de kaai. Precies op tijd kwam de bus voor en als met de regelmaat van een goe de klok kwam alles weer thuis. UIT DE OUDE DOOS Vroeger zagen we ook vele visclubs uit Amsterdam. Het waren beweeglij lieden, deze hengelaars uit de ke Hoofdstad. Met de Alkmaav-Packet kwam het span aan. Soms een veertig echtparen en een stel levenslustige vrijgezellen. Er was in die tijd een hevige strijd tusen de Gemeente-trac- tor en de Hotelhouders hier ter stede. 'De conducteur der tractor wenste alles niaar naar de Limmerhoek te charteren, waar dat prachtige instru- ment klaar stond hen naar de trams te brengen. Op le brug stond de dis cipel der caféhouders, Japie Kroon, die alleen maar „rechtuit" riep, zijnde het Verdronkenoord in welke richting z'n patroons woonden. Zo zagen we éénmaal de bewuste club aankomen op de Voormeer. Een paar harmonica's erbij, en toen de heren de loopplank afkwamen leken ze al niet geheel en al zwaanwit meer. De afdeling dames vertrok onmid dellijk per Jan Plezier naar Schoorl, en het was een genoegen te zien hoe welgedaan deze vrouwelijke represen tanten der Jorda.an er uit zagen. Allen grote tassen mee met al het goeds wat de „waereld" kon biên er in. De mannelijke afdeling nam op de Bierkade nog een stevig stel afzak kertjes en startten even later onifer ge zang per landauer naar de Koedijker vlotbrug, bij welke bocht het gevecht tegen de zilveren schatten van het Kanaal zou aanvangen. Maar, eilacie, - zou Nicolaas Beets zeggen en er werd bijkans niet gevist, wél geslapen en de heren hielden zich niet aan de lijfspreuk van Bols, elke dag één glaasje. En toen bij het ondergaan der zon de dames terugkwamen met hun Jan Plezier ook uitdrukkelijk vrolijk zagen ze bij dit toch romantisch ter kimme gaan, niets dan dode mensen op het gras liggeg met de hengels naast hen. géén vis. Makr toen ze goed geschud waren, kwam er weer leven in. „Laai maar in koesier" zei een zeer dikke dame. „De hele zaak is vet.... En zo zakte de Visclub uit de Anje lier per paardenkracht naar de Packet, v/aar, eh daar waren. Tye bang voor,, bij aankomst het feest nog even voort gezet zou worden. VOETBAL In afdeling A van het Bedrijfsvoet bal gaan de Li'chtbédrijven aari de kop, op de voet gevolgd door het Landbouwhuis. Beiden hébbetihet maximum aantal punten. Uit 5 wed strijden 10 punten. In B maken de'Slagers en.de Melk boeren een nek aan nek race, resp» uit 5 wedstrijden 9 en 8 punten. Bovenaan in afdeling C staat de Alkm. Courant, die kans zag de Rei niging te verdiingen. Het wordt ee« dpannende competitie en er wordt soms heel behoorlijk gevoetbald. Van daag zal de Reiniging trachten "haar positie te verstevigen. t DE TOUR DE FRANCE We zijn bang dat de laatste Hollan ders dit zwaarste parcours ter wereld gaan verlaten. Wij hebben hier een Couberg maar Frankrijk heeft er bij de Pyranoën wel honderd. Wij zijn bang. dat de renners va« deze woeste prachtige natuur weinig zien, dat hun bezwete koppen en soms doodmoeie korpussen alleen vragen naar even rust, dat ze de Azoren kust der Rivièra' slechts beschouwen aU een verder gemartel. Het moeten ijzeren kerels zijn die deze tocht volbrengen, maar hij dit het wint, kan als hij wil evein gaan rusten in Nice of Cannes en vanai een mooi bordes bij een klein apérltii even zien naar de weg waar hij zo ge marteld heeft. Wij hebben indertijd in Antwerpen Sylver Maes eens gesproken, ook een winnaar van de Tour de France, een heel eenvoudige jongen of man. ze men noemen wil. Hij was wars van alle roem, maar als men hem hoon uitleggen voelt men dat het een „pe zen" is van' het begin tot het eind een ononderbroken inzet van alli spieren. HERMAN ELF RING

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2