Honderd en twintig Hollandse jongens keren terug uit de Oost Lopende vuurtjes Onze felicitaties én: veel succes op de Olympiade Het is zover! De beslissing welke Nederlandse dames aan de a.s. Olym pische Spelen als turnsters deel zullen nemen, is gevallen,. Het zullen er negen -zijn en van die negen zijn er drie uit Alkmaar afkomstig: drie Halterleden, te weten Rie van Gene, £iara Post en Co Tonneman. Alle drie begonnen in het najaar van 1947 aan de trainingen, omdat zij in de voorlopige ploeg bestaande uit dertien dames waren opgenomen. Bij de Zaterdagmiddag te Amsterdam gehouden selectiewedstrijden ge houden „keuring" zijn zowel Clara als Co en Rie in de definitieve Ne derlandse damesploeg. die op 9, 10 en 11 Augustus in de Olympiade te Londen uit zal komen, ingedeeld. De vreugde bij alle Halterbestuursle den en gewone leden was na deze bekendmaking groot. Natuurlijk maakten de drie dames ^en goede kans, maar een derde van de defini tieve ploeg uit Alkmaar afkomstig is toch wel een grote prestatie. De zware trainingen, die de meisjes hebben gevolgd, zijn dan ook niet voor niets geweest. Er werd Zondag druk gefeest en even vergaten de drie sterren hun beslommeringen. Maar onversaagd hebben zij hun traning weer voortgezet. Wij bieden de Halter en de drie dames in het bijzonder, ónze gelukwensen aan met dit prachtige resultaat en wensen hun veel succes in Londen. Op bovenstaande ioto zien wij hen in 't opvallend goede nummer van de Halterrevue, die in Februari opgevoerd werd. jonge zangertjes komen naar Alkmaar De Kleine Stem" uit Assen een week gast van mod. arbeidersbeweging Zateravond a.s. zullen honderd en twintig jonge zangertjes van het Kin derkoor „de Kleine Stem" uit Assen in Alkmaar arriveren, voor een ver blijf yan een week. Deze kinderen, jongens en meisjes, zullen bij enige tientallen Alkmaarse gezinnen worden ondergebracht en do- ze vaeantie is hun met de medewer king van deze pleegouders mogelijk gemaakt, door een commissie uit de Partij van de Arbeid en de Alkmaarse Bestuurdersbond, aangesloten by het NW. Zo'n organisatie eist veel werk en het is dan ook niet verwonderlijk, dat de secretaresse van genoemde com missie, mej. G. Kansen, met wie wij gisteren een onderhoud hadden, blij was, „dat alles er nu op zat". Het dagelijks bestuur van de com missie .onder voorzitterschap van de heer C. N. G. Couwenhoven, en de overige leden, moesten bergen werk verzetten, alles midden in de verkie- zlngsdrukte en het was maar gelukkig, dat zij de beschikking hadden over gegevens en adressen, die voor dezelf_ de plannen van het vorig jaar waren gebruikt. Dezelfde plannen, inderdaad, want reeds "het vorig jaar is men doende geweest, de kinderen van „de Kleine Stem" uit Assen naar Alkmaar te la ten komen. Van die plannen kon toen wegens allerlei moeilijkheden niets komen. Ook weer voor Alkmaar een Kleine Siem" We kunnen eigenlijk ook hier spre ken van een uitwisseling, want reeds voor de oorlog werden door de leden van de „Stem des Volks" en de „Volksstem", aangesloten bij de ar beiderszangverenigingen, over en weer bezoeken van enige dagen afgelegd. Ook Alkmaar kende vroeger zijn „Stem des Volks" en ook zijn „{Clei- ne Stem" en men heeft hele prettige herinneringen aan die uitwisselingen. Alkmaar heeft zijn „Stem des Volks", die door de oorlog uit elkaar was ge rukt, weer terug gekregen en het ligt ia de bedoeling, door deze logeerpar tij van de jonge zangers uit Assen, de heroprichting van een „Kleine Stem" te stimuleren. Enige weken lang is de commissie uit de Partij van de Arbeid en de Alkmaarse Bestuurdersbond hard aan het werk geweest, om de inkwartie ring van de jonge gasten te verzor gen en men heeft veel steun gehad aan de ongeveer 1500 circulaires, die het vorig jaar waren uitgezet en waar door men toen reeds de beschikking had gekregen over enige tientallen slaapplaatsen. Er zijn natuurlijk enige veranderingen gekomen, verleden week waren er nog enige adressen te kort. De oproep, die wij toen in de krant plaatsten, heeft gelukkig veel succes gehad. Zaterdagavond om half zeven komen de honderd en twintig kinderen met hun elf geleiders uit Assen eri met bussen zullen zij naar de Muziektuin rijden, waar zij enige versnaperin gen en verfrissingen zullen krijgen. Hier kunnen de pleegouders de kin deren ook afhalen. Waarschijnlijk zullen zij Zondag „thuis" blijven en Maandag gaan zij met hun eigen groep naar Egmond aan Zee. Dinsdag zullen zij zich in Schoorl vermaken en Woensdag zoeken zij Eg" mond aan Zee weer op. Donderdag gaan zij Alkmaar be kijken en 's avonds geven zijn een concert in de Muziektuin, dat natuur lijk door honderden Alkmaarders zal worden beluisterd. En Vrijdag? De Kaasmarkt, dat spreekt vanzelf. Vrijdagmiddag om twee uur zit hun vaeantie-week er op. Dan vertrekken zij 'weer met de bussen naar Assen, waar zij 's avonds met muziek zullen worden opgewacht: Het wordt een-heerlijke week voor deze Asser kinderen, een week waarin zij wel tweemaal, voor het eerst van hun leven de zee zullen zien. Zij heb ben nu nog meer één wens: beter weer' Openbare leeszaal en boekerij NIEUWE AANWINSTEN 1918 WERELDOORLOG 9405 H54h Hersey. Hirosjima. 1947. Geil. 940 5 L58 Limburg Stirum, v. Varen in oorlogstijd 1947 Geïl. 940.5 M78.8a MOorehead. Afrika trilo gie 1947. 3 dln. 940.5 R70 Roosevelt, E. Zoals hij het zag 1947. NEDERLAND: BESCHAVINGSGESCHIEDENIS 941 G36.5 Geyl. Eenheid en tweeheid in de Nederlanden 1946. 941 J260 Japikse. Opvoeding van prin sessen en prinsen van de Hui zen Oranje en Öranje-Nassau Geil. 1947. 941 M88 3 Mulder Zeven eeuwen Ned. levenskunst Dl. 3 Amsterdam die groote stad 1947 Geïl. NEDERLAND: GESCHIEDENIS 941.2 B48 Berkelbach v. d. Sprenkel. Oranje en de vestiging van de Nederlandse staat 1946 941.2 G36p Geyl. De Patriottenbewe- ging 1947 Geïl. 941.2 P37 Peters. De groote rebel 941.2 B67 Boer, de. Piet Heyn en de zilveren vloot. 941.3 B78 Bout. In den strijd om ons volksbestaan. 1947 Geïl. 941.3 G36P Geyl. Patriotten en NSB- ers 1946 Geïl. NEDERLAND: OORLOG 1940—'45 941.3 M21 Mannen, de. van Overste Wastenecker. 1947 941.3 M61 Michielsen. Tegen de vla gen van de Oostenwind 1945 941.3 P31 Penning. Op dood spoor '451 941.3 P31i Penning. In eerste versnel ling 1947 II 941.3 S99.3 Swiidens. Euterpestraat 941.3 V99 Vijand, Den, wedeistaan 1946 GeïiL agenda VICTORIA THEATER: Voor beulen geen genade; met Brian Donlevy, An na Lee en Walter Brennau. Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks 8 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur, Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 u A. B. T.: Rin—tin—tin als detective: Als tweede hoofdfilm "Stan Laurel en Olivier Hardy in Pantoffelhelden. Da gelijks 8 uur Zondag 2, 5 en 8 uur. Toegang 14 jaar. CINEMA THEATER: Ergens in Chi na; met Alan Ladd en Lourette Young Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zater dag 7 en 9.30 uur Zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur Woensdag 2.30 uur Toe gang 18 jaar. HARMONIE THEATER: Paul Vlaan deren trekt van leer; met Dinah She- ridan en John Bentley. Dagelijks 8 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. Toegapg r jaar. Er komt een nieuwe Friesebrug In de op 15 Juli a.s. te houden ge meenteraadsvergadering zal o.m. ter sprake worden gebracht een voorstel van B. en W. om de Friesebrug te vervangen door een nieuwe, bredere brug. B. en W. achten het van groot belang voor de gemeente, dat aan de steeds meer onhoudbare toestand ter plaatse een eind wordt gemaakt. Reeds geruijne tijd zijn tussen Rijk en gemeente Alkmaar onderhandelin gen gevoerd over het aanbrengen van een nieuwe brug .met wederzijdse opritten. Het hele weck, brug en toe gangswegen. zal, wanneer het plan doorgaat, door en voor rekening van het Rijk, dat ook het beheer over en onderhoud van de bestaande Friese-, brug heeft, worden uitgevoerd. De toegangen tot de nieuwe brug aan de Zuidwestzijde (stadszijde) en de op rit aan de Noordoostzijde voor zover dit aansluit aan de Frieseweg zullen bij de gemeente in beheer en onder houd komen. Overigens zullen de werken w.o. de Kanaaldijk bij het Rijk in beheer en onderhoud zijn. Het ligt in de bedoeling om, zodra ,de nieuwe brug gereed zal zijn, de Schermervlotbrug op te ruimen. OPENBARE WERKEN B. en W. hebben voorgesteld, ten behoeve van Openbare Werken een brandvrije archiefkast, waaraan grote behoefte bestaat aan te schaffen. De kosten worden op f. 1150.geraamd. VEEMARKT ALKMAAR Op de Maandag j.1. gehouden veer markt te Alkmaar bestond de aanvoer uit 52 vette koeien, 1 graskalf en 50 nuchtere kalveren, alle bestemd voor de Centrale. Winkelweek 1948 van 17 t.m. 25 September Ook dit jaar organiseert de Alk maarse winkelstand weer een winkel week en wel van 17 tot en met 25 September a.s. De actie zal weer sa menvallen met de Landbouwtentoon stelling. In een cirdulaire, uitgege ven door de contact-commissie voor de Middenstand, worden de winke liers in Alkmaar uitgenodigd, aan de winkelweek deel te nemen en prijzen beschikbaar te stellen vodr de wedstrijd, die ook dit jaar weer aan de „etalageweek" verbonden wordt. Tot 1 Augustus as- kunnen de win keliers zich bij de commissie aan melden en gezien het succes van vo rige jaren, zal de deelname ongetwij feld weer groot zijn. De wedstrijd be staat uit het samenstellen van een zin, die de contact-commissie op zal geven. Het publiek kan de letters hiervoor verkrijgen bij haar winke liers. Voor elke aankoop van t 1. wordt één letter aan de koper (koop ster) uitgereikt. UITBREIDING INSTALLATIE GASBEDRIJF B en W hebben de gemeenteraad, voorgesteld, ten behoeve van de Ge meente Lichtbedrijven aan te schaf fen een compleet, automatisch wer kend watergastoestel van 't fabrikaat Humphreijs en Glasgow te Londen met een capaciteit van 15000 m3 ge- carbureerd watergas per etmaal, te leveren door het Directoraat-Gene raal van de Energievoorziening van hét Ministerie van Economische Za ken. Voorts achten B en W het wense lijk, dat eveneens ten behoeve van de Gemeente Lichtbedrijven aangeschaft wordt een complete inbouw voor één der bestaande kamerovens in een koolgasfabriek en de levering enmon tage daarvan op te dragen'aan de Ne_ derlandse Ovenbouw Maatschappij NV "te Zeist. BETALING GAS EN ELECTRICITEITSNOTA De nalatigheid in betaling van gas- en electriciteitsnota's, brengt voor de lichtbedrijven veel overbodig werk en aanzienlijke administratiekosten met zich mede. De gang van zaken is thans zo, dat men bij niet-betaling van een kwitantie bij aanbieding ge legenheid krijgt om gedurende mins tens 8 dagen het verschuldigde bedrag op het kantoor van de lichtbedrijven te voldoen. De dan nog nalatige ver bruikers, gemiddeld 1000 per maand, ontvangen vervolgens een waarschu wing en voldoen zij ook daaraan niet, dan wordt de gas of electricïteits- aanvoer afgesloten. B en W achten het gewenst dat fleze nalatigheid bestreden wordt. Zij stellen de raad voor een geringe boete bij niet-betaling te heffen, zo dat aan het euvel voor een groot ge deelte een einde zal komen. Twee Nederlandse troepentransport schepen zijn weer onderweg van Indië naar het moederland. Het zijn de „Zuiderkruis die op 19 Juni uit Tandjong Priok vertrok en vermoede lijk op 14 Juli a.s. in Rotterdam zal aankomen en de „Indrapoera", die de 21e Juni uit Tandjong Priok afvoer en de 22e Juli in Rotterdam wordt verwacht. Uit Alkmaar heeft de „Indrapoera" de volgende mannen aan boord: Sold. C. Bier, Rembrand tstraat 68; Sold N. W. Boov, Visscherslaan 17 A; Sold. J. "Braak, Baansingel 31 a; Korp. H. J. van Dam, Dahliastraat 20; Serg. Maj. C. M. Hageman, Metiusstraat 2; Vaan drig F. J. Hemmer, Kennemersingel 2 Korp. C. J. Kasteyn, Kenn. stfaatw. 76 Korp. R. P. Klepper, Westerweg 96: Marinier J. J. Kuipers, Noordervaart 84; Sold. J. J. Kuyper. G. W. Bruin visstraat 16; Marinier J. H. van Lie nen le Kabelstraat 29; Sold. J. I. Mi- sche. Tuinstraat 9; Serg. M. N. A. Oud, Lyceumstraat 87; Korp. H. H. Peeters, Dahliastraat 26; Marinier H. Poelstra, Tuinstraat 51; Serg. G. A. Ruiter, - Hekelstraat 19; Sold. E. N. Schoeman, Nassaulaan 7; Sold. A. H. Smorenberg, Augustijnsteeg 5; Sold. J. B. Smorenberg. Augustijnsteeg 5; Sold. A. v. d. Staa, 2e Kabelstraat 12; Sold. J. L. Vredenburg, St. Josephstraat 10; Marinier F. J. de Vries, Luttik Oudorp 74; Sold. H. de Vroome. Rippingstraat 14; Sold. W. F. H. van Zwanenburg, Frieseweg 57. Uit Akersloot: Sold. A. Comman deur, Zuidervaart 377 A. Uit Bergen: Sold. J. C. Blok, Meer weg 7; Sold. H. H. Weyers,#Hoflaan 7. Uit Br. op Langendijk: J. Bak Kzn. Dijk 52. Uit Castricum: Sold. J. M. Breet- veld, Torenstraat 89; Sold. N. G. Heintzberger. Wilhelminalaan 35; Sold E. Zonneveld, Drs. Jacobilaan 5; Serg. Maj. J. J. Zonneveld, N. v. d. Veen- GESCHIEDENIS VAN GEWESTEN 941.4 K39 Keyzer, en Jonker Hzn. De Anna Paulownapolder 1846— 1946. 941.5 G83.4 Kouwenaar. Amsterdam 1947 GeH. straat 26; Uit Egmond Binnen: Korp. C. R. Kleverlaan, Schoolstraat 393; Sold. J. A. Koopman, Heerenweg 155. Uit Egmond aan de Hoef: Korp. G. J. van Dam, Heereweg 522. Uit Egmond aan Zee: Korp. P. M. Bakkum; Voorstraat 111; Sold. C.'Gou- da, Emmastraat 10; Kwart. m. der K. Marine C. Stam, Wilhelminastraat 104; Uit Heerhugowaard: Serg. W. Da- nenberg, Donkereweg F 44; Uit Heiloo: Korp. C. Bruin, Bruno- weg 134, Sold. W. Buizer, Stations weg 56 A; Sold. J. J> Hoedjes, Kenn. str.weg A 309; Kapt. D. W. L. Hoek stra, A 252; Sold. K. Middelbeek, Rijks str.weg A 232; Sold. C. M. Rijneveld, Kenn. str.weg A 414 Sold. H. CH. Stam Zevenhuizerlaan 40; Korp. J. Timmer. Herenweg F 282; Uit Limmen: Sold. J. Bakker, Hoge- weg 102; Korp. J. Glorie. Dusseldor- perweg 86; Sold. J. Metselaar, Molen weg 9; Uit De Rijp: Sold. C. P. de Groot, Zuiderdijk 479. Uit Schoorl: Sold. A. Vegter, Heere- 'weg A 87 a; Van „het weer" is in deze oogst- en vacantietijd heel veel afhankelijk en nimmer zal er zoveel over dit zwaar wichtige onderwerp gesproken zijn, als in deze weken, waarin U dag aan dag heeft lopen mopperen op „dit honde- weer" en waarin U vanavond, als U naar de lucht kijkt, misschien zult moeten constateren, dat het nog wel van „dat bokkeweer" zal blijven. Vreemd, de kapper heeft de naam, altijd en eeuwig een praatje te be ginnen over het weer, vreemd, want de kapper is lang niet de enige meer, dat heb ik gistermiddag gemerkt, toen ik, in de regen in de stad deze en gene ontmoette, die Maar enfin, dat komt direct. Het is alleen grappig, dateer zo verschillend over de aard van het weer gesproken wordt. Bij het station zag ik een vacantie- ganger, gelogeerd in Bergen aan Zee: „Mijnheer", zuchtte deze brave man, „ik wordt er moe en mager van" Even verder spoedde een zakenman komt zo dikwijls voor. Had U gister middag moeten zien, hoe de Compag niestraat op stelten stond. Wat er precies aan de hand was, weet ik niet. Ik ben er overigens ook niet nieuws gierig naar: In ieder geval meen ik te weten, dat het over kinderen ging, over bloedje3 van de een en de loe- dertjes van de ander. De ene moe sloeg de tweede moe met de pantof fel om het hoofd, er werd gescholden (wat kan een mens toch veel lelijke woorden bedenken) er werd gekrijst en op dat lawaai kwamen bijna alle moeders, (en niet moeders ook) van de buurt toegesneld. En de een kreeg gelijk en de tegen partij. brrrr Het ging om de kinderen, maar die zaten al lang weer rustig te spelen, tja, zo gaat dat.wijze moeders. In de Hout, in de apenkooi, huist sinds enige maanden weer ëen echte aap en als U nu denkt, dat dit beestje door het publiek wordt vertroeteld. Door Straten en Buurtjes zich naar de trein: „M'n regenjassen vliegen de deur uit Ik ga naar Am sterdam, om een zending plastic te halen". En daar stond de ijsco-man en hij zei alleen maar: „niks gedaan" Neem nóu die andere vacantie-gan- ger, die ik in de Langestraat tegen kwam„heerlijk weer om te vis sen", glunderde hij vergenoegd. Een moeder van vier kinderen kwam haar nood klagen. „Alle kinderen van de buurt huppelen in m'n kamer". Een bioscoop-exploitant vertelde: ..Als er geen belasting was, hadden we 'n pracht tijd. Slecht weer, bioscoop- weer". Op het YVaagplein stond een boer en deze sprak: „Het gaat niet goed voor m'n hooiland" en op het Hofplein stond een andere boer en deze zeidèT „Bij mij kan het de hele zomer nog wel regenen". En hiermee wil ik U maar zeggen: „Zo, nu weet U dus. waar U zich aan te houden heeft". U heeft lieve, nette, brave, knappe en schrandere kinderen. Die van de buren deugen voor geen cent O. denkt U er zo niet over. Nu, des te beter maar, want in dat geval zoudt U om de haverklap ruzi^ krijgen. Ru zie om kinderen ja, zeker, dat om welke reden dan ook, wel, dan* heeft U het helemaal mis. Het is al weer zo ver gekomen, dat er aan de kooi een stuk of zeven bor den moesten worden opgehangen, met het verzoek, de aap niet zoveel on gewenste attenties te bewijzen. Het is ergelijk, dat men heeft moeten con stateren, dat het diertje wordt gesard en wordt gepijnigd en verwond met harde en scherpe voorwerpen, met glasscherven bijvoori>eeld. Verleden week zijn een paar Jongens ernstig voor deze wandaden op het politiebu reau onderhouden, de ouderen moeten deze „apen van jongens" echter ook op deze dierenmishandeling wijzen. Vrouwe Victorie, in het Victorie park, heeft een zuster gekregen. Een veel jongere, kleinere, weliswaar, maar toch een, die er wezen mag. Zusje Victorie lijkt sprekend op haar oudere zuster eh_we zagen haar in de hal van een hotel in de Langestraat, dat naar haar genoemd werd, het Victory Hotel De metselaar, de heer Botman, was bezig, de laatste hand te leggen aan het mooie voetstuk en de timmerman, de heer J. Zoon, had in overleg met de eigenaar, de heer J. van Riet, het aardige ontwerp gemaakt. Uit St. Pancras: Korp. Ch. C. De stree, Bovenweg 190; Sold. C. van Dijk huizen, Bovenweg 260; Sold. W. Hoo- geboom. Koedijk 127; Marinier J. Roos Bovënweg 224; Uit Ursem: Solo. N. Schaaf. Noord- dijk C 43. DE ZUIDERKRUIS Met de Zuiderkruis die 14 Juli in Rot terdam wordt verwacht arriveren in Alkmaar: Marinier A. Bakkum, Tuinstraat 15; Marinier H. Burgering, Zaadmarkt 88; Korp. J. Dekker, Overdiestraat 59; Marinier J. Hidding, Ooievaarstr. 21; Marinier Py. J. Korver, Dubb. buurt 8; Marinier P. Maats, Steynstraat 1; Sold. C. Metselaar, ^ikelenbergstr. 21. Marinier M. H. Pol. Wildemanstr. 23; Sold. H. Wet'terauw, Kenn.str.weg 50; Uit Br. op Langendijk: W. Slot, Langebrug 205. In Castricum: Marinier F. Bont. Rui- terweg 55; Marinier G. Koeman, Stet- weg 28; In Egmond aan Zee: Marinier-F. A. M. Snóeks, Zuidenstraat 8. In Heiloo: Marinier A. van Ooster- om, C 80; Korp. J. Ch. M. Rijneveld. Kenn. str. weg A 414; In Noordscharwoude: Marinier .C. Goudsblom, Pikstjraat. We wensen alle mannen een goede thuiskomst. Hilversum heeft zijn eigen vliegveld, in de eerste plaats bestemd voor Sportvliegers. Z.K.H. Prins Bernhard heeft het Zaterdagmiddag officiéél geopend. De Prins arriveerde in zUn eigen toestel op het vliegveld. MILITAIREN ALS OOGSTARBEIDERS De aardappelen moeten de grond uit en de militairen werken daaraan mee. De gelederen van de 300 soldaten, die in Alkmaar zijn gelegérd, werden voor de maand Juli versterkt door on geveer 375 militairen uit .Haarlem en Harderwijk. 's Morgens om vijf uur is het in de kampen Rochdale en Westerweg al één en al bedrijvigheid, want dan rij den de grote wagens al voor, om de mannen naar de Wieringermeer 'te vervoeren. VEEL SUCCES De militairen, die in Alkmaar ge legerd zijn, hebben gelukstelegram men gestuurd aan de drie Halter dames, Co Tonneman, Clara Post en Rie van Geene, die zijn uitverkoren ons land op de Olympiade te Londen te vertegenwoordigen. 3ij bieden deze drie Alkmaarse gymnasten hun oprechte felicitatie aan en wensen hun veel succes. veiling* is A s arkten ALKMAAR 12 JULI Andijvie 12502050; Spinazie 4654 Postelein 2244; Worteltjes 1226; Tomaten 60-90; Rabarber 7-15; Spits kdbl 19.30; Rode kool 10—15; Doppers 5272; Aardbeien 3.403.60; Uien 4 23; Bieten 723; Frambozen 2330; Sperciebonen 1.612.00; Snijbonen 1.70 1.80; Snijbonen stam 961.45; Bloem kool I A 60—85; I 30—45; II 15—25; Komkommers 512; Worteltjes 19-28 Selderie 25; Selie -25; Sla 25; Nieuwe aardappelen Grote 7.5011.50; Kleine 4—6.50. N.-6CHARWOUDE 12 JULI 96.000 kg. vroege aardappelen. Eerstelingen 7.50—9.50; Drielingen 3.70—5.10; Kleine 3.50—3.90; Blauwe Eigenheimers 10.3011.30; Rode Eer stelingen 9.90—11.30; Eigenheimers 11.60—12.10; 1100 kg. Witte kool 13.10 14.40; 200 kg. Tuinbonen 13.30 —14^ 580 st. Bloemkool Ia 58; Bloemkool I 47, Bloemkool II 29; Bloemkool III 19. BROEK OP-LANGENDIJK 12 JULI 72.000 kg. aardappelen; Blauwe Ei genheimers 10.5011.60; Eerstelingen 8.20—9; Drielingen 3.90—5.80; Kriel 3—3.30; 10.000 kg. Rode kool 8.30— 10.60; 550 kg. Gele kool 22.90; 2100 st: Bloemkool I A 6368; I 495®; i 50 kg. Tomaten A 73; B 72. J

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2