Reorganisatie Openbaar Lager Onderwijs vanmiddag in de Raad Nederlands' beste rijders aan de start Zaterdagmórgen arriveert circus Strassburger in Alkmaar Lopende vuurtjes Commissie wil met systeem „Opleidingsscholen" breken In ons blad van Woensdag 23 Juni deelden wü mede, dat de Raadscom missie van Voorbereiding voor Onderwijsaangelegenheden, die in Wugus. tus 1947 uit de raad werd benoemd, binnenkort aan Burgemeester en Wet houders een eindrapport over vraagstukken op het gebied van het open baar lager onderwijs zou overhandigen. Wij achtten het niet onwaarschijnlijk, dat genoemde commissie in de eerstvolgende raadsvergadering belangrijke voorstellen zou doen. Thans blijkt, dat deze veronderstelling-juist was, want in de raadsver gadering, die vanmiddag om 2 uur een aanvang heeft genomen, worden bedoelde voorstellen aan de Raad voorgelegd. „De belangrijkste kwestie, welke de Commissie te behandelen had, was die, betreffende de organisatie van het openbaar lager onderwijs. De critiek tegen de huidige organisatie was algemeen. Zij richtte zich, In hoofdzaak, tegen het opleidingsonder wijs in zijn huidige vorm", aldus het rapport van de Commissie, dat hedenmiddag in de Raad wordt be sproken. Opleidings-kopschbol De Commissie is vaü mening, dat mee het systeem „opleidingsscholen" geheel moet worden gebroken en dat alle scholen voor gewoon lager on derwijs de leerlingen af moeten kun. nen leveren aan het voortgezet on derwijs. Verder meent men, dat eerst nadat de kinderen enig« jaren leer ling van een school voor gewoon lager onderwijs zijn geweest, met enige ze kerheid zal kunnen worden beoor deeld, welke leerlingen vermoedelijk geschikt zijn om later het onderwijs aan een school voor voorbereidend hoger of middelbaar onderwijs te volgen. De Commissie komt dan ook tot de conclusie, dat gebroken moet worden met opleidingsonderwijs van het eer ste leerjaar af, doch dit onderwijs eerst later moet aanvangen, en wel in het vijfde leerjaar. Het wordt niet wenselijk geacht, aanstonds geheel met dit systeem te breken en de Commissie vindt, dat er in Alkmaar een o_?leidings-kop- school, welke opleidingsonderwijs van het 5e leerjaar geeft, moet komen. Er zijn in de afgelopen maanden vele besprekingen gevoerd met ver tegenwoordigers uit de onderwijswe reld en met die van deOuderraden en Oudercommissies en op deze bij eenkomsten heeft men het systeem van de opleidings-kopschool te Al melo besproken en als voorbeeld ge- nomen. Op Woensdag 25 Februari heeft het hoofd van de Opleidings school te Almelo het een en ander over de» werking van zijn school en xijn bevindingen medegedeeld. „Uit de besprekingen bleek, dat in grote meerderheid de ouders zich Uitspraken voor het plan der Com- missie om het opleidingsonderwijs van het 5e leerjaar af te doen geven en hiervoor een aparte school op te richten", aldus het rapport. De conclusies De Commissie komt tot de volgen de conclusies: le dat overgegaan moet worden tot de oprichting van een openbare school voor gewoon lager onder wijs, aanvangende bü het 5e leer. L jaar en voort® de klassen 6A en F 6B omvattende, speciaal bestemd voor leerlingen, die na het door- 7 lopen dezer school voorbereidend hoger of middelbaar onderwijs zuilen gaan genieten (Openbare Opleidingsschool). 2e De thans bestaande opleidings school (Tesselschadeschool) om te vormen tot niet Opleidings school, met die verstande, dat de T leerlingen der 4e en 5e klasse aan deze school nog opleidings onderwijs zullen ontvangen tot aan het einde van -het Ge -leerjaar, Federatie Alkmaarse schilders gevormd Dinsdagavond kwam het comité Alkmaarse schilders, dat met zeer veel succes zijn Paasexpositie 1947 heeft gehouden, in vergadering bij een. Dit comité bestaat uit bestuurs leden van het tekengenootschap „Kunst zij ons doel" en van de schil dersvereniging „Doorwerken". De schilders, die het vorig jaar hadden geëxposeerd, waren eveneens bijeengeroepen, om te trachten aan het voorlopig karakter van het co mité een vastere vorm te geven. In deze zeer geanimeerde vergadering, die onder voorzitterschap stond van de heer Wim Koster, bijgestaan door de voorlopige bestuursleden H. Heer tjes en R. Bankert, werd tot oprich ting van een federatie van Alkmaarse sch'lders besloten. Deze Federatie heeft ten doel, een jaarlijkse exposi tie van eigen werken te houden. Gaarne zou men beschikken over ruimte in het Stedelijk Museum en er wordt dan ook gerekend op de welwillende medewerking vnn de autoriteiten. Het nog voorlopige bestuu* werd met algemene stemmen gemachtigd, stappen te doen, die er toe zouden kannen leiden om nog dit **ar een tentoonstelling in het Museum wordt georganiseerd. We kunnen de oprichting van de Federatie van harte toejuichen en we hopen, dat met ieders medewerking het gestelde doel zal worden bereikt. eventueel met uitzondering van een zodanig aantal leerlingen, als nociig mocht blijken om de onder le genoemde school ten minste 80 leerlingen te doen tellen. Gebrek aan ruimte Het hoofd van de Opleidingsschool kan zich, zo meent de Commissie, enige maanden voor het nieuwe school jaar in verbinding stellen met de hoofden der niet-opleidingsscholen om trent de leerlingen, die de capacitei ten bezitten, later voorbereidend fioger. of middelbaar onderwijs te volgen. Na dit overleg wordt met de ouders over hun kind gesproken. Als blijkt, dat de ouders om finan ciële redenen er van af moeten zien. hun kind de opleidingsschool te doen bezoeken, omdat z|j later de kosten voor hoger, of middelbaar onderwijs niet kunnen betalen, dan zullen naar het oordeel van de Commissie wegen en middelen moeten worden gezocht om deze studie mogelijk te maken. Vele onderwijsinrichtingen hebben met gebrek aan ruimte te kampen. De Commissie acht het gewenst, dat zo spoedig mogelijk die scholen, welke behoefte aan schoolruimte hebben, geholpen worden. Op bouw van een nieuw school gebouw voor het openbaar lager on derwijs valt nog_ niet te rekenen, de Commissie is dan ook van oordeel, dat het College van B. en W. de no dige stappen moet doen. om te zorgen dat het gymnastieklokaal in de Rid derstraat, thans in gebruik als uit deellokaal van distributiebescheiden, zo spoedig mogelijk vrij komt. zodat dit lokaal weer voor onderwijsdoel einden te kunnen bestemmen. Het spreekt welhaast vanzelf, dat reorganisatie van het openbaar lager onderwijs als de Raad er tenminste vanmiddag toe besluit eerst kan ingaan voor het schooljaar 19491950. Alkmaarse Muziekverenigingen vragen subsidie In de raadsvergadering, die heden middag gehduden wordt, zal een ver zoek behandeld worden van de Alk maarse muziekverenigingen om voor 1948 een subsidie uit de gemeentekas van f 1000 te mogen ontvangen. Dit is voor elk der aangesloten muziek verenigingen f 250.Het "betreft hier de muziekverenigingen Excelsior, de Poscharmoniei St. Caecilia en Söli Deo Gloria. Elke vereniging heeft daartegenover de. verplichting op zich genomen om per jaar twee concerten te geven in de Stedelijke Muziektuin. B en W hebben voorgesteld,, de ge vraagde subsidies toe te staan. PROP AANIN ST ALL ATIE VOOR DE GASFABRIEK. Voorts stellen B en W de raad voor, een propaaninstallatie voor de gemeen telichtbedrijvën, bestaande uit een batterij van 8 tanks met een gezamen lijke nuttige inhoud van 25 ton vloei bare propaan, aan te schaffen. De kos ten worden op f 20.000 geraamd. VACATURES AAN DE HANDELSSCHOOL Ter vervulling van de vacature van de heer Ir. D. A Wittop "Koning, voormalig leraar aan de Handelsa vondschool te Alkmaar in de vakken natuur- en scheikunde dragen B en W de benoeming van de heer Dr3»G. van Kleef, leraar aan het Gymnasium te Winschoten voor. De heer van Kleef werd kort geleden reeds benoemd tot leraar aan het Murmellius Gymnasium alhier. B èn W stellen tenslotte voor voor, de heer Th. M. Ruijgrok te 's Graven- hage, die sedert 26 April j.L de lera res ir» Nederlands aan de Handels school alhier Mej. H. W. M. de Waal, verving, te benoemen tot tijdelijk le raar in Nederlands aan de Handels school gedurende het tijdvak van 26 April tot en met 17 Juli 1948. GESLAAGD Geslaagd voor het op 13 Juli 1948 te Alkmaar gehouden examen voor ver lichtingstechniek de volgende Elec- trotechnische installateurs te Alkmaar Joh. Besteman, H. Meiman, G. L. Pa- leari, G. Pedroli, H. W. van Til, P. J Kessel te Limmen en P. Zwaag te Hei- loo. De heren vertegenwoordigers: De Koelemey te Heiloo, P. Lely te Alk maar. C. de Wild te Alkmaar. Van rfe electrotechnische groothah-r delaren resp. Firma Rolff, Firma1 Schuurman, Firma de Wild. alsmede de heer N. W. Lindemans, Technisch ambtenaar der Gemeente Lichtbedrijven. Motor-terrein wedstrijden Zaterdag 17 Juli te Egmond aan Zee Kampioenschap van Noord Holland Senioren en Junioren Aanvang Jun. 12 uur Aanvang Sen. 2.45 Toegangsprijs f.1.25 Kinderen 10.50 Onder het personeel bevindt zich een Alkmaarder agenda VICTORIA THEATER: Voor beulen geen genade; met Brian Donlevy, An na Lee en Walter Brennau. Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks 8 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur, Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 u A. B. T.: Rintintin als detective: Als tweede hoofdfilm Stan Laurel en Olivier Hardy in Pantoffelhelden. Da- gelijks '8% uur Zondag 2, 5 en 8 uur. Toegang 14 jaar. CINEMA THEATER: Ergens in Chi na; met Alan Ladd en Lourette Young Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zater dag 7 en 9.30 uur Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30> uur Woensdag 2.30 uur Toe gang 18 jaar. HARMONIE THEATER: ftul Vlaan- deren trekt van leer; met Dinah She- ridan en John Bentley. Dagelijks 8 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. Toegang jaar. Zoals we reeds mededeelden za' 't circus Strassburger Zaterdagavond zijn eerste voorstelling op het Cana- daplein te Alkmaar geven en er vijf dagen blijven. Woensdagmiddag om twee uur wordt de enige matinee ge geven voor de kinderen, waarin het gehele programma vertoond wordt. Het circus speelt thans te Zaandam op de Burcht, evenals overal met het grootste succes en zal Zaterdagmor gen naar Alkmaar gaan met een extra tTein. die omstreeks zeven uur hier aankomt. Met he't voortransport komen on dermeer de vier lange masten mee, die, nadat alles is afgemeten, dade lijk onder leiding van Karei Strass burger worden opgezet wat altijd een interessant gezich't is. Intussen rijden de circuswageris van het station aan; worden de stal tenten opgebouwd en de stukken zeil uitgelegd, die, nadat ze aan elkaar zijn bevestigd het grote tentzeil vormen, dat daarna wordt opgehesen. Dit is een imposant gezicht, dat voor jong en oud altijd weer grote aantrekkingskracht heeft. Nadat de piste is gelegd, wordt de manege gemaakt door de paarden mensen, terwijl de intussen aangeko men artisten hun garderobes in orde maken en hun apparaten in elkaar gaan zetten, wat in verband met het risico nodig is. Tachtig paarden Ook .de staltenten staan inmiddels reeds vol met Strassburger's dieren, waarvan de 80 mooiste paarden van Europa -in het diepe stro staan en er bijzonder goed verzorgd uitzien,, zoals alles in dit circus Strassburger. Goe de wijn behoeft verder geen krans: Strassburger's reputatie is voldoende gevestigd en zonder twijfel zal het circus enige dagen de grote magneet van Alkmaar erf verre omgeving blij ken te zijn, temeer omdat het dit seizoen geen andere stad in ^oord- Holland meer bezoekt. Een Alkmaarder Als bijzonderheid kan nog medege deeld worden, dat onder het bureau personeel van het circus zich nog 'n bewoner van Alkmaar bevindt en wel de heer Best, die reeds jaren naar het circusleven verlangde en die eindelijk vorig jaar de knoop door hakte. zijn burgerjasje aan de kap stok hing en circusmens werd. Hij zal in hét bedrijf zijn "sporen wel ver dienen, daar hij een bijzonder accu raat \y,erker is. Ondanks zijn drukke werkzaamheden vindt hij echter nog geregeld tijd zijn verzameling van van circusliteratuur en van allerlei circusmerkwaardigheden allengs uit te breiden. Thans zal hij dus vijf da gen in zijn geboortestad Alkmaar ver toeven en weer eens in zijn eigen milieu kunnen verkeren en in zijn eigen bed slapen. Zonder twijfel zal de aanwezigheid van een stadgenoot in de administra tie van het circus de band tussen de bewoners van Alkmaar en het circus nog hechter maken. Het vierde beest" komende seizoen als toneelstuk Willem Goossens Volkstoneel brengt het uit Het succeswerk: „Het vierde Beest" van Pater Henri de Greeve komt nu als toneelstuk in Alkmaar op 1 en 2 Augustus aanvang 8 uur in het Gul den Vlies. Het is ons land zo bekende gezel schap „Willem Goossens volkstoneel" heeft het alléén-opvoeringsrecht ver worven en zal.dit stuk in grootse be zetting en geheel nieuw vervaardigde decors ten tonele brengen, terwijl diverse baten afgestaan worden voor de bond zonder naam. Honderden ma len droeg Pater Henri de Greeve zijn succeswerk voor. Van de uitgebreide rolbezetting noemen wij o.a. dat de rol van „Kurt Lody" gespeeld zal worden door de eminente acteur Willem Goossens, die van Heinrich door André van Dijk en van Levisson door Heddy Bouber. De regie is van Willem Goossens naar ge gevens van Pater de Greeve. Verder werken mee: Cilly Bach, Bram Bou ké. Teddy Goe4h, Jan Kelly, Joh. Fischer Jr., Ben Biele-Smit, John de Geest en vele anderen. Het zal een onvergetelijke avond worden. Prachtig werk van de B.A.O. Militairen brachten „Dicky" een ovatie „Dicky" kwam een beetje laat, doch dit was niet zijn schuld, de oorzaak hiervan was de ijver van de aardap- pelrooiende militairen, waardoor Dic- key c.s. eerst laat het „Gulden Vlies" konden „nemen". „Dickey" is een amusant detective geschiedenis, vergt echter veel van het artistiek kunnen van een toneel groep. Weinig handeüng en veel par lando. Dat niettemin de eerst in Sept 1947 opgerichte toneelgroep H.K.G.S., samengesteld uit militair- en burger personeel bij het Hoofdkwartier van de Generale Staf dit moeilijke stuk tot een succesvol einde wist te bren gen is een extra pluim waard. „Wat doet men al niet, als men ver liefd is, geen geld heeft en toch elke dag elkaar wilt kussen? Alle midde len aanwenden om tot dit verheven doel te geraken, nietwaar. Maar als je dan voor detective moet spelen, er bovendien van je verwacht wordt, dat je misdaden opheldert en dit lukt niet, je zoudt wensen nimmer ver liefd te zijn geworden. Maar de red ding kwam, in dit geval van een ou de vrijgezellin. Niet de gebruikelijke. U weet wel...., doch een, die best de zon in het water kon zien schij nen. Zij was tenslotte oorzaak, dat de geliefden verder lang en gelukkig leefden". Dit is in het kort, de inhoud. De detective tegen wil en dank Dickey werd kostelijk gespeeld. Lord Wilford bleef excentriek in het gehele stuk door. Zijn vrouw Gladys Wil ford was erg lief. (Maar-niet doen of U er niet bij hoort voortaan, wanneer andere spelen!). James de zoon van Lord Wilford heeft ons hartelijk laten lachen met zijn dolle uitvallen. Lady Glenmore en Nelly Taylor hadden o.i. iets sterker spel kunnen brengen. Ook hun uitspraak is voor verbetering vatbaar. Edward was 'n goede „echte" detective. Hij dient zich echter wat te oefenen op een „goede dronkenschap". Kunstschilder Hopkins speelde zeer gedistingeerd. Jammer dat zijn kle ding hem een ietwat burgerlijk voor komen gaf. Wij hadden ons geen beter butler kunnen denken, terwijl tenslotte de twee rollen die Sgt. WaL dekker bracht zonder meer goed ge noemd kunnen worden. Grime en kapwerk was uitstekend verzorgd. Majoor Devieze bracht in welge kozen woorden dank aan het gezel schap (voor dé dames waren bloe men), de directie van' het „Gulden Vlies", Sgt. Noorhoff en v Adjudant Deutekom voor hun prachtig voor bereidend wérk om deze avond te doen slagen en sprak de hoop uit het gezelschap nog weer eens te zien op treden in Alkmaar, waarbij wij ons van harte .aansluiten. De Koningin was uitgevlogen om een nieuw rijk te stichten en haar volk, enige duizenden bijen, volgde haar. Vliegensvlug vlogen zij over het land, als een kleine, donkere wolk trokken zij over de stad. En daar zijn' ze misschien wel moe geworden, dat weet ik niet precies, maar in ieder geval zijn ze niet verder gegaan dan de stad. Gistermiddag, het was even over twaalven, streken zij gonzend in de Houttil neer en dansend en zoemend zwermden zij om de Koningin heen, die op het zonnescherm van de firma Heuseveldt was gaan zitten. Dat gaf me een drukte daar; niemand bleef binnen, voorbijgangers bleven staan op een veilige afstand natuur lijk en ieder tuurde naar de bij, die naam had, koningin te zijn. Hare Ko ninklijke Hoogheid had al lang op de troon plaats genomen en door een groot deel van haar volk werd zij aan de nieuwsgierige ogen onttrok ken. De beestjes vlogen eerst opge wonden heen en weer, later vonden zij echter hun rust en zij plakten als een grot, bruine kluwen op het zonne scherm aan elkaar. t Wie moest ze daar nu weghalen, waar was de imker, die dit bijenvolk zou kunnen meenemen? Nee, die was niet een-twee.drie te vinden en banketbak ker Hulskamp dacht er zelfs over, de beestjes met een ontbijtkoek te vangen. Maar dat was niet nodig, de van de omstanders was haast ondra gelijk. Gelukkig kon die spanning op aangename wijze worden gebroken, het sein: veilig, kon al gauw worden gegeven. Het meisje was gezond en wel op een andere plaats terugge vonden. Vreugde in Ropjeskuil. Nog slechts enkele dagen en dan zal circus Strassburger zijn tenten op het Canadaplein opslaan. Op het ogenblik is er nog niets van het circus te be kennen. De Alkmaarse jeugd kan ech ter niet zolang wachten, de jongens doen inspiratie op bü de kleurige aanplakbiljetten en dan gaan ze ergeni in een straat „circussie" spelen. Piet is de olifant, Jan, de baas, die er op zit. Kees is de leeuw en Dirk is (ie temmer en als die dierentem mer wat te hard met z'n zweep slaat, vliegt de getergde deeuw hem huilend in z'n haren. Alle artisten gaan dap per meedoen en dan*" is het in de straat een echt „wilden-beestenspul". Voor het aanplakbiljet op de Gedemp te Nieuwesloot stonden zich gister middag drie jongens te vergapen en naar wie ging hun belangstelling an ders uit, dan naar de clown. De een had die leuke vent meer gezien. „Da's nou Doppie, kê-je rot om lache, jó. Heb-ie zo'n ding op ze kop en daar geeffe-se een klap op. Vliegt se hele pet de lucht in". „Is geen pest an, sitte netuurlijk een sootje klappers onder', smaalt z'n vriendje. En als ze tien Door Straten en Buurtjes imker kwam enige tijd daarna en hij is er pas na twee uur proberen in ge slaagd dit volk in zijn bezit te krijgen Twee uur is een hele tijd, er zijn ech ter andere „imkers", die langer dan twee uur (vruchteloos) gepoogd heb ben een volk in hun macht te krijgen. In de Egelenburglaangunst, die weet U toch wel te vinden? Ja, bij het Ropjeskuil. Nou, in die Egelen burglaan was het gistermorgen een hele drukte. Er loopt daar 'n grachtje zo'n klein modderpoeltje, en daarin was zomaar een bakkerskar terecht gekomen. Die kar was niet goed op de rem 'gezet en dan gebeurt het nog wel eens. dat die dingen naar bene den suïlen en pardoes in het water plonsen. En in die kar zat een hele lading witte brood en toen er alarm geblazen was, kwam de hele buurt helpen om de broodjes, die boven kwamen drijven op te vissen. Ja, het is zonde. Maar het voedsel is nog niet verloren. He't kan heel goed voor de dieren worden gebruikt. De honden zullen best tevreden zijn met het mensenbrood. Denk nou niet, daar er nooit wat ge beurt bij liet Ropjeskuil. Dinsdagmid dag stonden er ook heel wat menseh minuten later weg gaan, lopen ze nog te bekvechten over Doppie. .cue halve gare, gekke", met „klappers op z'n kop", of niet. Let maar eens op. Een circus kan de heel stad op stelten zetten. U weet toch. wat ze ln -het Zuiden van ons land doen, als dronken mensen achter het stuur van een auto worden aangetroffen? Ze lopen de kans. de auto voor goed kwijt te raken. - Dat moest hier ook maar eens gebeuren. U kunt zich de verbazing voorstellen van de politieman, die Dinsdagavond om kwart over elf 'n zwaarbescha- digde auto aantrof, die tegen de leu ning van de Tesselse brug was aan gereden en waarin hij niemand kon ontdekken. Hij hoefde echter niet lang te wach ten, want het luidruchtige gezelschap, dat even later door twee surveilleren de agenten in de Spoorstraat werd aan getroffen, bleek meer van dit onge val af te weten. Het waren twee vrouwen en daarbij de man, die de auto bestuurd had. Ze hadden gefuifd en waren, wat je noemt een beetje in de olie, ook de man, die achter het stuur gezeten had. Nu begrijpt U die rare bokkesprongen wel beter. Nummer vier van het ge- bij het grachtje en toen waren ze he- zelschap had z'n woning reeds bereikt lemaal niet opgewekt, erger nog, ze waren in paniek. Er was een twee-jarig meisje spoorloos verdwenenWaar? In het water? Verdronken? De politie werd onmid dellijk gewaarschuwd en enige agen ten waren er dadelijk bij met dreg gen. Men' tóog aan het werk. de spanning hij werd echter opgehaald en met de drie anderen is hij naar het bureau gebraeht. De bestuurder van de au to bleek geen rijbewüs te bezitten en toen zijn vriend en zijn vriendinnen werden weggezonden, moest hij nog 'n tijdje op het bureau blijven. De auto werd in beslag genomen en wegge sleept. Leve de lol REGISTRATIE LANDBOUW- PENSIOENFONDS Het LandbouW-pensioenfonds zal in werking treden met terugwerkende kracht vanaf 1 Mei 1947. Dit zal mo gelijk zijn, door storting van (jen be drag van het Landbouwcrisisfonds in de kas van het pensioenfonds wijl de Rijksbemiddêlaars op genoemde^ da tum nog geen toestemming konden ge ven tot berekening van de premie's. maar wel goedvonden dat *het fonds werd opgericht. Om na te gaan wie rechten fcan doen gelden op het fonds, is het nodig dat alle arbeiders en inwonende knechts worden geregistreerd. Zij, die voor 1 Mei 1947 invalide of boven de 65 jaar waren behoeven zich niet te mel den. Alle arbeiders boven de 17 jaar, werkzaam of werkzaam geweest in: Land. of Tuinbouw of aanverwante bedrüven worden opgeroepen zich te melden op: Zaterdag 17 Juli a.s. te Alkmaar Waagplein 40 tussen 2 6 uur n.m. Dit geldt alleen voor in woners van Alkmaar. Er wordt ver zocht mede te brengen, trouwboekje en rentekaart. Daar alleen zij, die zich gemeld hebben in de toekomst recht hebben op uitkering wordt aanmelding dringend aanbevolen. Nieuwe JSiedorp GESLAAGDEN Jan Kater en Jan Dekker slaagden te Alkmaar voor het Mulo A-dipl. Joop Smit slaagde voor Mo'toren 2 B_diploma tijdens het ambachts school-examen. Op dezelfde school slaagde Cor Paauwer al* machine bankwerker 2 C. veiling^ arkten BROEK OP LANGENDIJK 14 JULI .000 kg. aardappelen: blauwe, eigen heimers 10.70—11.90; rode eerstelin gen 11.50; eerstelingen 7.90—9.90; drie. lingen 5.70—6.60 kriel 3; 475 kg uien 17—19; 70.000 kg. rode kool 6—10.70; 18.000 kg. gele kool 21.50—23.90: 2500 kg. witte kool 16.8017.40; 1500 kg. bloemkool 45—54; 1 kg. tomaten 71. NOORD SCHARWOUDE 14 JULI 84.000 "kg. aardappelen: eerstelingen 750—10.10; drielingen 4.20—5.40; rode eerstelingen 11.30—12.20, eigenheimers 13.30; blauwe eigenheimers 10.50—11 80 1100 kg. rode kool 8.90; 1200 kg. gele kool 17.50—17.90; 8000 kg. witte kool 15.20—18.30;" 350 kg. tuinbonen 24.30; 20 kg. slabonen 150; 950 stuks bloem kool I 39; III 13. PURMEREND 13 JULI 105 vette koeien levering: 239 gel< dekoeien 350—575, matig; 102 mei» koeien 450—775, kalm; 12 stieren 400 —850, stil; 18 graskalveren 225—290, kalm; 301 nuchtere kalveren voor de slacht, levering; 13 vette varkens voor de slacht, l.evering; 516 biggen 30—65 stug; 381 schapen 60—87.50, goed; 425 lammeren 2242.50, goed; 48 bokken en geiten 6—80. stug; 51 paarden 350—725, stug. Pluimveemarkt: 1200 oude kippen en hennen (wit* en rode) 2—2.50; 950 idem (blauwe 2.50—2.75; 1000 hennen 5—7.50, 4200 jonge hanen (blauwe) 2.652 75; f'60ö idem (wite en rode) 175—2; 120U een-» den 1.50—8; 450 konijnen 1—11, JO ganzen 4.506.50.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2