Van Gijzen voor zijn rechters Competitie indeling afd. N.-Holland 1948-49 (Vervolg van Pag. 1) blaadjes, waarmee hy nogal onvoor gichtig had omgesprongen. Dit ver raad werd Van Gijzen in de schoenen geschoven, hij ontkende het echter met klem en tijdens het getuige— Verhoor deelde de procureur—fiscaal Knede, dat hy dit punt van de aan klacht wilde schrappen. „DOE NIE" AAN POLITIEK" Het gebeurde in de bezettingstijd nog wel eens, dat Van Gijzen de zakken van zijn personeel doorzocht. Waarom?. Wel: „Ik zei altijd tegen m'n jongens, doe nou niet zo stom en doe niet aan politiek, dat deed ik ook niet", legde Van Gijzen uit. Volgende punt: Van Gijzen zou o.a. aan Out de namen van drie personen uit Alkmaar hebben genoemd, die een grote partij levensmiddelen, kolen en Sigaretten, alles clandestien, in voor raad hadden. Van Gyzen ontkent. Van Gijzen zou aan Out hebben medegedeeld, dat bij de burgemeester van Ursem, Joodse mensen met geld «n juwelen waren ondergedoken. Van Gijzen ontkent. Het is wel mogelijk, dat hij heeft gezegd, „dat er zulke grote feesten gegeven wer den". Het gehele onderduikadres in Ursem werd later opgerold, dit was echter niet te wijten aan Van Gijzen. Van Gijzen zou aan Out hebben Verteld, dat de juwelier L Hijmans een grote partij juwelen. Joods ei gendom, In fijn bezit had en dat hij ringen maakte en die verkocht. Van Gijzen ontkent. Hij zegt niets te we ten van Joodse goederen en „heeft Cr met Out nooit over gesproken". President: „Bij de politie was U destijds- even openhartiger". Van G.: „Misschien na m'n eerste mishandeling in het Huis van Be Waring op 10 Mei 1945. President: Het proces—verbaal, dat ik bedoel, dateert uit Januari 1946". STOFFEN EN JUWELEN In Augustus 1944 zou Van Gijzen aan Out hebben medegedeeld, dat de heer Abr. Sarphati, zijn accoun tant, hem stoffen en juwelen te koop had aangeboden, die van Joods bezit afkomstig waren. Van Gijzen ont kent. De tenlastelegging vermeldt ook nog. dat Van Gijzen in Augustus 1942 vterkzaam was geweest bij het De visemchutzkommando. Van Gijzen Ontkent. Over al die punten heeft de SD— man Out, zoals wij reeds zeiden, een bezwarende verklaring afgelegd en als depresident deze verklaring voor leest. zegt Van Gijzen wederom „van niets te weten". President: ,,Zou U maar niet precies Beggen hoe het is?". Van Gijzen boudt vol. Het getuigenverhoor brengt niet veel lichtpunten, mevrouw A. A. Donker—Asef is de dame, een goede kennis van Van Gijzen, die in con tact werd gebracht met de Duitser Klein. Zij vertelt, dat Van Gijzen haar met de Duitser in contact had geb racht. Van Gijzen werd er ook nog van beschuldigd, dat hij de hand heeft gehad in het verraad van Joodse onderduikers in de Indische buurt in Amsterdam. De gedetineerde getuige, Afscheid van Alkmaar Het is weer voorbij, het Circus, yraag mij niet, hoeveie tienduizen den van de programma's genoten heb ben ik weet bet niet. Het doet er ook niet toe. Woensdagavond stroomde de tent oog boordevol toeschouwers. Maar nau welijks was het elf uur. geweest, of de knechts begonnen nadat de laatste be ooekers verdwenen waren de tenten af te breken. En dat was geen kleinig heid. Wij zijn er voor U eens gaan kij ken en onze onafscheidelijke helper Jaap Best, heeft ons door de wonder lijke lege ruimte rondgeleid. Hier, «aar een half uur geleden nog de tri bunes stonden, was thans een lege ga pende ruimte. Twee en veertig meter middellijn had het circus, en nu eerst ragen wij, welk een enorme omvang dat eigenlijk is. De knechts waren be rig. de stalen haringen uit de grond te slaan. De omheining van de piste werd afgebroken. Kharah Khawak trok haastig één van zijn wagens voor Blangen of krokodillen voort, en de drie Dalcy's laadden hun requisleten in de wagen. Het was een eigenaardige revue van artisten en materiaal, een enigszins droevige revue voor ons, want wy zijn zo langzamerhand van het circus gaan houden. Maar nu vertrekt het. Langs de weg met vele wagens en tractoren. In een- trein van negen en dertig wagons; per luxe auto. F dat alles gaat naar Sche veningen, om daar zes weken te blij ven. Straks als u deze courant in han den krijgt, zal men het grote gebouw daar al ingericht hebben, en vanavond om acht uur loopt de eerste voorstel ling Maar Jaap Best en ik hebben af scheid van elkaar genomen. Als vrien den. Want wij hebben veel aan elkaar gehad, deze dagen, en wij zullen een goede herinnering aan elkander ov^r houden. Ch. C. Bosch beweert echter, dat 'n Alkmaarse stratenmaker, P. J. Ket ting het adres had aangewezen. De naam van Van Gijzen had hij echter wel in dit verband horen noemen. De kellners Lagas en J. Tol zeg gen het een en ander over de illegale blaadjes, procureurfiscaal schrapt dit punt van de tenlastelegging. De verklaring van de juwelier I. Hijmans wordt niet geheel en al ge loofd door de rechters, hij beweert ook, niet in contact met Van Gijzen te hebben gestaan. Tegen de beroeps militair A. L. H. Donker had Van Gijzen destijds verteld, dat men voor het aanbrengen van goud een zeker percentage van de opbrengst kreeg. Getuige Donker had echter niet de indruk, dat Van Gijzen achter goud jaagde. Naar het Huis van Bewaring De president van het Bijzonder Gerechtshof besloot tenslotte met 'n taxi naar het Huis van Bewaring aan de Amstelveenseweg te rijden, om daar de ernstig zieke kroongetuige Out te verhoren. Om drie uur stonden we voor de poort en met de vereiste toestemming van de directeur mochten we bij de verhoren in de kleine gevangenis ziekenzaal tegenwoordig fcijn. Joop Out lag in bed en hij praatte moeilyk hij maakte echter de indruk zeer goed bij zijn positieven te zijn en hij zeide by zijn verklaring te blijven, die hij vroeger aan de rechercheurs Dekker en Van 't Hof had afgelegd. Die verklaring bleef dus bezwarend voor Van Gijzen en de president kon tenslotte tegen de verdachte zeggen: „Hier hoort U dus weer de beves tiging van de meeste punten in de aanklacht", REQUISITOIR De meeste punten, inderdaad, de meeste werden door de procureur fiscaal in zijn requisitoir bewezen geacht, de beschuldiging van het ver raad der illegale blaadjes en de werkzaamheden bij het Devisenschutz kommando werden vervallen ver klaard. Mr. Keune noemde Van Gijzen 'n profiteur, die tijdens de bezetting geen verraad had gepleegd uit sadis me, antisemitisme of politieke neigingen, maar alleen uit winstbejag en geldzucht De procureurfiscaal was de stel lige overtuiging toegedaan, dat ge tuige Out de waarheid had gesproken hy vond Van Gijzen een „buiten gewoon ongunstig individu, vond het een verzachtende omstandigheid, dat zijn activiteit geen slechte gevolgen had gehad en eiste een gevangenis straf van twaalf jaar, met aftrek van voorarrest en ontzetting uit alle rechten voor het leven. Dr. Berkhouwer, de verdediger, was helemaal niet overtuigd van de schuld van zijn cliënt, hij ging uit voerig in op alle beschuldigingen, hield een lang pleidooi en drong aan op een straf, die niet langer was, dan de tijd van voorarrest. Van Gijzen sprak' het laatste woord. Hij zeide, tientallen mensen te hebben geholpen, hij had er spijt van, in zijn bedrijf wel eens iets te veel te heb ben gezegd, doch ontkende een ver rader te zijn. Even later hield mr. Keune een tweede requisitoir, ditmaal tegen een Alkmaarse stratenmaker, de 57 jarige P. J. Ketting, die door Van Gyzen naar de SD in Amsterdam zou zijn gebracht en daar een onder gedoken Joodse familie in de Indische buurt had aangewezen. Dat hij aa*1 Van Gijzen zou hebben medegedeeld, dat de juwelier Hijmans juwelen van Joodse herkomst bezat, werd niet bewezen geacht. Voor het eerste verraad dacht mr. Keune hem een straf toe van vijf jaar met aftrek, met ontzetting uit de rechten voor het leven. Mr. J. Wasch uit Amsterdam hield hier een kort pleidooi. Uitspraak over veertien dagen. agenda VICTORIA THEATER: Mensen in Nood, met Phyllis Calvert en Francis L. Sullivan. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woens dag 2.30 uur Matinee. Toegang 14 jr. HARMONIE THEATER: Tarzan in de Gouden Stad met Johnny Weis- muller, Brenda Joyce en Johnny Sheffield. Voorstellingen dagelijks om 8 uur, Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zon dag 2, 430, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur Matinee. Toegang *14 jaar. CINEMA AMERICAIN: Sabu. in Avonturen aan de Amazone (End of the River). De gevaren van de on doordringbare jungle van Brazilië. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdagavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur Matinee. Toegang boven 14 Jaar. A.B.T.: Moord met voorbedachte rade met Boris Karloff en Rokende Pevolvers met Mon'ti Montana. Voor stellingen dagelijks 8 uur, Zondag 2, 5, en 8 uur. Toegang 18 jaar. COMMISSIE WONINGBOUW Onze burgemeester, Mr. N. J. R. Wytema is benoemd tot lid in een commissie, die ten doel heeft te on derzoeken, welke voorzieningen er zouden zijn te treffen om de verkrij ging van eigen woningen door arbei ders en kleine zelfstandigen te be vorderen. Zoals men weet is burge meester "VVytema presidentcommis sielid van de N.V.. Bouwkas de Noord Nederlandse Gemeenten. EXAMINATOR Naar de Staatscourant van heden meldt, is bij beschikking van de minis ters van Verkeer en Waterstaat en O.K. en W. de heer Mr. N. W. A. van Eijk, leraar aan de machinistenavond cursus te Alkmaar alsnog benoemd tot plaatsvervangend lid van de com missis 1948 belast met het afnemen van de examens Scheepswerktuig kundige en Motordrijver aan boord van zeeschepen. GESLAAGD De heer Th. Linthorst" te Alkmaar slaagde voor het le gedeelte van het Staatsexamen voor Muziek (piano), welke 16 Juli j.L werd gehouden. Voetbalwedstrijd voor T.B.C. - bestrijding Zoals bekend zal zijn, hielden het vorig jaar de kasteleins en kellners van Alkmaar voetbalwedstrijden ten bate van de T.B.C. bestrijding. Ook ditmaal zullen dergelijke wedstrijden weer plaats vinden, en wel te Bergen en te Alkmaar. In een veel bewogen vergadering in de nacht van Woensdag op Donderdag werden enkele technische punten van deze tournnoien nader belicht. De voorzitter, de heer Mensink deelde me de, dat met vólle medewerking van het V.Y.V., de caféhouders en de as piranten van de B.S.V. de eerste wed stryd op 5 Augustus a.s. te Bergen kan plaats vinden. Ook in Alkmaar heeft men reeds resultaten bereikt, zo heeft men o.a. de toezegging tot het gebruik van het sportveld en voor de medewerking van de muziekvereniging St. Cecilia, ter wijl enkele garagehouders voor het vervoer van de spelers en medewerkers zullen zorgen. Daarbij mogen wij U verklappen, dat de heer A. Dekker be sprekingen voert met Polygoon, om aldus het Alkmaarse voorbeeld aan 't .gehele land bekend te maken. Binnenkort zullen leden van de Pro pagandacommissie de stad door trek ken; evenals vorig jaar zal men de zaken doende middenstanders ver zoeken wederom gratis cadeaux ter beschikking te stellen; deze cadeaux kunnen worden afgegeven bij do*hear Heckes, Verdronkenoord 101, de-fceer Jol. Cafe Graanhandel, Zaadmarkt 28 en bij het yictory—Hotel in de Lan— gestraat Aarzel dus niet, maar werkt in alle opzichten mee aan deze aangename mogelijkheid om Uw intrede te tonen voor de T3.C.bestrijding. Alkmaarse wandelsportvereniging „De Jeep '45" Maandag a.s. vertrekken 17 per sonen, waaronder 6 dames van boven genoemde vereniging naar Nijmegen om aldaar deel te nemen aan de In tern. Vierdaagse Afstandmarsen. Het aantal kilometers dat gewan deld moet worden bedraagt voor de dames 40 en de heren 55 km. per dag. Wij wensen hen in Nijmegen veel succes toe en hopen hen allen Za terdagmiddag 31 Jpli a.s. des middags om 5 uur bij aankomst aan het station te kunnen feliciteren met hun behaal de prestaties. BEEN GEBROKEN Bij de werkzaamheden aan de walle kant op de Oudegracht tegenover het distributiekantoor deed zich gisteren 'n ongeluk voor. Een der werklieden, P. de Jong, wilde in de daar voor het metselen gereedliggende vlet stappen, maar stapte mis en brak zijn been. De hoogte is niet veel meer dan één meter.... JUBILEUM Toen de Haarlemse stoomtram nog reed, en de paardentram hoogtij vierde, kwam Joh. van de Pol, nu vijf en twintig jaar geleden, in dienst bij Van de Pol's bakkerij. Hij ventte eerst alleen 's morgens, en had de beschikking over een klein wagentje. De broodjes wogen toen vier ons en kostte 101/2 cent; maar ook krenten bollen en tulband werden veel ver kocht. Langzamerhand leerde hij de Alkmaarders van zijn wijk goed ken nen en zo ontmoette hij bij één van zijn klanten een meisje, dat later zijn vrouw werd. In de oorlogsjaren hij had on dertussen 'n nieuwe wagen gekregen bediende hij twee wijken; dat doet hij nu nog; het is werken van 's mor gens tien tot 's middags half vier. En dan 's nachts, van tien tot acht uur, de telefoondienst. Zo gaat het nu vijf en twintig jaar. En al zijn klanten langs de Metius— gracht en de Juliana van Stolberg laan, en langs nog vele, vele andere straten, hebben hem op deze dag niet vergeten. Zijn huis stond vol bloemen en vruchtenmanden, toen wij hem vanmiddag opzochten en dat was het tastbare bewijs van het feit, da: zijn afnemers „gek" op hem zijn. die epws Voor het tijdvak van 25 Juli t.m. 7 Augustus 1948 geeft elk der volgende bonnen recht op het kopen van: BONNEN VOOR BROOD 0472 Brood 800 gr. brood (geldig t.m. 31 Juli a.s.). 0482 Brood 200 gr. brood (geldig t.m. 31 Juli a.s.). 049 Brood 400 gr. brood (geldig t.m. 31 Juli a.s.). ALLE BONKAARTEN 808 054 Alg. 400 gr. brood of 1 rants. gebak TABAKS EN VERSNAPERINGEN- KAARTEN QA. QB. QC 808 79, 83 Tabak 2 rants. sigaretten of kerftabak. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 23 Juli worden gebruikt. De niet aangewezen bonnen van strook I kunnen worden vernietigd. Tuinconcert Woensdagavond werd door het Her vormden Kerkkoor en "het Chr. Kin derkoor „Irene" een tuinconcert gege ven in de stedelijke muziektuin van Alkmaar. Kinderzang is steeds een teer punt bij de musici geweest, en ik ben er dan ook van overtuigd, dat liederen als „De Brandweer" en „Onze klok" zeker door de „nieuwe school" van Pollmann en Tiggers afgekeurd zouden worden. Inderdaad was de keuze dei- kinderliedjes niet op alle punten ge slaagd te noemen, maar daar moet on middellijk aan worden toegevoegd, dat de kinderen hun uiterste best deden, en dat de leiding van de heer Pran ger vele technische moeilijkheden had weten op "te lossen. Eén misschien uitgezonderd, en dat waren dan de veel te zachte, meestal volkomen ver loren gaande solostemmetjes in „een oud sprookje". Het kerkkoor wist met veel gevoel zijn liederen te brengen; het zou aan beveling verdienen, het koor eens al léén op een openluchtconcert te ho ren. De belangstelling was niet groot vergeet niet, dat dit ook de laatste avond van het circus Strassburger was. De kinderen uit Assen De redactie ontving het volgende schrijven, dat zij hierbij gaarne publi ceert: Aan de Pleegouders van de Assener kinderen. Beste vrienden, Door Uw bereidwilligheid hebt ge het mogelijk gemaakt dat de kinde ren van ons zangkoor een onverge telijk-e vacantieweek hebben kunnea doorbrengen in Alkmaar. Zij hébben genoten van zee, duin en bos, van autotochtjes en van een rit met de tram naar Bergen aan Zee Slechts met woorden kunnen wij U dank zeggen voor alles wat gij hebt gedaan, om het de kinderen zo prettig mogelijk te maken. Maar die woorden van dank aan U zijn dan ook alles zins gemeend. Donderdag (dus vandaag) blijven de kinderen de gehele dag in Alk maar en Vrijdagmiddag 2 uur, gaan zij op het Canadaplein weer in de autobussen, om naar Assen terug te keren, vol met herinneringen aan alles wat zij hebben kunnen genieten. Moge dit afscheid zijn een tot wederziens van Uw kinderen in Assen. Ook wij ouderen, bestuur en ge leiders, zeggen U hartelijk dank voor de genoten gastvrijheid. Bestuur en Geleiders van „De Kleine Stem". Wij nodigen U uit tot een BEZOEK AAN DE MUZIEKTUIN op Donderdag, 22 Juli a.s., 's avonds 7.30 uur, waar door de „Kleine Stem" enkele nummers zullen worden gezon gen en zangspelletjes opgevoerd. Met Uw huisgenoten, vrienden en bekenden, zult U hartelijk welkom zijn op deze avond, welke wij bedoelen als afscheidsavond. De toegang is vry De commissie Alkmaar. Jubileum - draverijen op het Sportpark De Paardensportver. Vooruit" viert Zondag a.s. haar 10—jarig bestaan, en geeft ter gelegenheid hiervan 8 lan— gebaan-draverijen, welke opgeluisterd worden door de „Postharmonie". Het programma ziet er weer hoop vol uit om een mooie middag te geven aan onze Paardensportliefheb bers; helaas zullen wij het entraine— ment Geersen missen daar deze pikeur Zondag te Ostende sftart. Geopend wordt met de Tweede Lustrumprijs. Pr. dr. voor merriën. Winsom tot f 1000.—. Afst. 2040 in. Pr. f 250.—, f 50.— en f 25.—. Lady Gregor zien wij hier niet winnen, in Lady Heny zien wij de winnares, terwijl Kon. Draisine G. bij een droge baan er niet ver vanaf zal zijn; als. aankomst geven wij aan Lady Heny, Kon. Draisine G en Lady Gregor. 2. Vooruit Jubileumprijs. Pr. dr. Hengsten en ruins van 4 jr. en ouder Winsom f 1000.Afst. 2040 m. Pr. f 250.—, f 50.— en f 25.— Van Koning Axkit gaan goede ge ruchten. Kansas Saint zal een 3e poging wagen om de le prijs te be machtigen, terwijl Karei Diamant wel weer bij de eerste zal behoren. Wij voorspellen Kansas Saint, Karei Dia mant en Lord Toddington. 3. Sportparkprijs. Pr. dr. Winsom f 3000.— f 8000.—. Afst. 2340 m. Pr. f 250.f 50."en f25.Dit kan een zeer mooi nunimer worden wanneer Karnac het ernstig opneemt om Irene Francis en Eton Brewer achter zich te houden, zoals deze volgorde, zien wij ook de aankomst. 4. Victorieprijs. Pr. dr. Winsom f 1000.—, f 3000.—. Afst 2340 m. Pr. f 250.—, f 50.— en f 25.—. Koerier zal de pikeur J. Kruithof missen; de strijd zal in hoofdzaak gaan tussen de mooie zwarte merrie Marie V, Lady Soprana E en Legality; onze keuze is Lady Soprana E, Marie V en Legality. 5. Toekomstprijs. Pr. dr. 3jarige paarden winsom tot f 1000.Afst. 2040 m. Pr. f 250.—, f 50.— en f 25.— Van deze 3—jarige paarden gaat Maurits V„goed vooruit, Mary Axkit is de sterkste en de snelste, maar gezien de grootte van dit paard zal 't weer moeilijk door de bochten gaan; wij kiezen Maurits V, Mary Axkit en Miss. A. 6. Grote prijs van Alkmaar. Heat pr. dr. intern, winsom f 5000.of meer. Afst. 1660 m. Zonder punten telling Pr. f 500.—, f 100.— en f 50.- benevens een kunstvoorwerp voor de eigenaar van het winnende paard. Deze heat ziet er weer aantrekke lijk uit, met eerste klasse dravers als Kitty Zora, Intrepid, Juliana Lee, Hanover en Dutch Hanover en vele andere. Wanneer de baan droog en het weer mooi is, verwachten wij dat Juliana Lee in twee heats wint met als plaatspaarden Hanover en Kit^y Zora. D.T.S. LEGT BESLAG OP DE ZUURKOOLBEKER Zaterdagavond' werd op het D.T.S terrein te Oudkarspel voor de laatste keer gespeeld voor de Langedijker bekercompetitie en wel tussen LSVV en DTS. DTS wist deze wedstrijd met 41 te winnen. Na afloop werden aan de spelers van DTS door hun gasten bloemen aangeboden, waarna later in café Jansen de officiële uitreiking van de beker plaats vond door één der schenkers, de heer Stennenberg, Hij feliciteerde DTS met het behaalde succes en sprak de hoop uit dat het volgende jaar deze wedstrijden weer zullen worden gehouden. D.T.S. is dus voor dit jaar in het bezit gekomen van de „Zuurkool beker". GEREFORMEERDE KERK TELT 965 ZIELEN De Gereformeerde kerk alhier telde op 1 Juli j.L 493 belijdende en 472 doopleden, tezamen dus 965 zielen. Langedijk H.Hugoivaard Al te grote voortvarendheid Donderdagmorgen. Langs dé Basse. weg spurt ean wielrijder, zeer tegett zijn gewoonte in is hij, die z'n hele leven als devies „heeft gehad: „Mar cheer aan de spits", dit keer laat. Zó laat, dat hij de trein naar Schagen die al puffend gereed staat om ee vertrekken zal missen, als hij niet... Dus wordt de fiets aan de kant gesmeten (dat kan tegenwoordig weer zonder al te grote kans, dat zy na een paar uur verdwenen ls). Een sprong over de neergelaten bongels gewaagd. (Da"t kan altijd, als er een trein gereed staat om naar Schagen te vertrekken, want dan sluit hij juist het gezichtsveld van het stationsem. placement op die bongel af)). Het is ook geen kunst om dan al weer ongemerkt door het stations- personeel de trein aan de van het perron gekeerde zijde te naderen! En dus. Maar de trein ging al! De portieren waren niet meer open te krijgen... En dus was alle moeite vergeefs ge- wees t Maargelukkig bungelde achter die trein nog een lege goederenwa gen en van die goederenwagen stond de deur wagenwijd open. Uitnodigend En duswerd, omdat de persoon in kwestie een man van handelen was en in Schagen móést zijn, de sprong gewaagd en met suces vol bracht. Het is toch beter zonder kaartje in een lege goederenwagen op reis te zijn en eventueel alle gevolgen van dien te dragen, dan zijn trein naar Schagen geheel te missen En dus Tot de ontgoocheling kwam. Want die trein, die voor Schagen bestemd was, ging bij de vork even ten Wes ten van het station Hugowaard in plaats van rechtuit naar Den Helder rechtsaf naar Hoorn. En dus werd in Obdam uitgestapt en te voet langs het Kerkepaadje weer naar Hugowaard getogen Schagen was er niet bij die Din- derdag Gelukkig lag de fiets een paar uur later nog in onverstoorbare rust aan de berm van de Basseweg. De gedupeerde weet echter voor eens en altijd, dat de trein naar Den Hel der vijf minuten later vertrekt dan die naar Hoorn (9.17 en 9.22). Eén explosie kan onnoeme lijk leed veroorzaken. Help mee dit leed te voorkomen. Geef voor 25 Juli a.s. kennis aan de politie van alle on geoorloofd bezit van ont plofbare voorwerpen en geef vuurwapenen in bewaring! le Klasse C: Foresters, Geel Zwart, JVC, Kaagvogels, Koedijk, SVW, Vios, VZV, ZAP, Zeemacht. 2e Klasse C: Callantsoog, Con Zelo, Dirkshorn, Hollandia T. Hugo Boys. Kolping Boys, Petten, SRC, Tex. Boys Wiron. Res. 2 D: Alcmaria 4. Alkm. Boys 3, Alw. Forw. 2, Berdos 2, Bergen2, Hol landia 3, RKAFC 2, St. Victor 2. Res. 2 F: Alcmaria 5. BKC 2. Fores ters 2. HRC 5, RKAFC 3. Texel 2, W waard 2, Oudesluis 2, ZAP 2. 3e Klasse D: CSV 2, Graftdijk 2. Limmen 2, Oosthuizen, Oudendijk 2, SSV, Ursem, Vitesse 3, Zeevogels 2. 3e Klasse E: Alkmaar 2, Alkm. Boys 4, Bergen 3, DTS 3, Kolp. Boys2, Oos terend, Randers 3, RtCAFC 4, Schoorl 2, Vrone 2. 3e Klasse F: Alkmaar 3. Alkm. Boys 5. BKC 3. Cocksdorp. Helder 4. Kaag vogels 2. Rangers, Schagen 8. Succes 3, WGW. 4e Klasse F: Egmondia2, Foresters 3, Graftdijk 3, Limmen 3, Meervogels A 3, Vitesse 4, Zeevogels 3, Randers 4. 4e Klasse G: Alcmaria 6, Alkmaar 3, Berdos 3. CSV 3. Foresters 4, Lim men 4. Schoorl 3, Zeevogels 4. 4e Klasse H: Alcmaria 7 VW Alkm. Boys 6, Berdos 4 (VW), HSV 3, Hugo Boys 2, Randers 5, KSV, SVW 3. 4e Klasse 1: Con Zelo 2, Dirkshorn 2, Hollandia T 2, Hugo Boys 3, KSV 2, Koedijk 2, N. Niedorp 3, Winkel 3. JUNIOREN: D. Alcmaria a, Alkm. Boys a, BKC D. Alcmaria a, Alkm. Boys a, BKC a, DTS a, Helder a, Hollandia c, Hol landia b, HOSV a, Succes a, West Frisia a. E. Alcmaria b, Alkm. Boys b, Alk maar a, Bergen a, DTS b, (Z), Fores ters a, HRC b, T. Holland a (Z), Kaag vogels a, Watervogels a. ADSPIRAXTEN: 1 E. Alcmaria a, Alkm. Boys a, BKC a, DTS a (Z), Helder a, HRC a, Schagen a, Succes a, Texel a. 1 F. Alcmaria b, Bergen a, CSV a, Egmondia a, Foresters a, J. Holland a, (Z), Koedijk a, Randers a, Uitgeest a. 1 G. Alcmaria c, Alcmaria d, Alkm. Boys b, DTS b, Helder b, HRC b, HRC c, Schoorl a, Vrone a. 2 G. Alcmaria e, Alcmaria f, Alk maar a, Alkm. Boys c, Bergen b, Ran ders b, Vrone b (Z), Alcmaria g. 2 H. Alcmaria h, Alcmaria 1 (VW), Alcmaria j (VW), Alkm. Boys d. CSV b, Egmondia b, Foresters b, J. Holland b (ZJ. veiling arkten MARKTBERICHTEN De Alkmaarse Exportveiling no-= teerde op 21 Juli de volgende prijzen: Andijvie 5.5011; Spinazie 2248} Postelein 2242; Worteltjes 16—23; Tomaten 5268; Groene kool 1114; Rabarber 5.5016; Rode kool 69| Gele kool 1721; Rode bessen 4282; Perziken 722; Sperziebonen 6480; Stoksnijbonen 124135; Stamsnijbonen 52—82; Uien 7—20; Bieten 7—18; Wor teltjes '1123; Selderie 14; Selie 2_3 Bloemkool I A 60—100; Bloemkool I 4050; Bloemkool II 2038; Kom kommers 520; Meloenen 4257; Sla 3.50—1250; Aard. Schotten 6.50—8.50» Eigenheimers 8.509.50. BROEK OP L'DIJK —21 JULI 79000 kg. aardappelen; Blauwe Ei. genheimers 7.808.70; Eerstelingen 30—9.10, drielingen 4.00—4.60; 73000 kg. rode kool 6.008.60; 16000 kg. ge le kool 8.00—12.40; 5000 kg witte kool 7.50—9.50; 700 st. bloemkool 61.00— 84.00; 550 kg. bieten 11.10; 400 kg sltbonen 60 00—127.00 WARMEfrHUIZEN 21 JULI 70.000 kg aardappelen. Schotse mui zen 8.10—8.80; drielingen 3.804.50; Kriel 3.30-^—3.80; Eigenheimers 8.409; Eigenh-drielingen 3.70; Bintjes 6.70 50 kg. slabonen 106 N. SCHARWOUDE 21 JULI 108.000 kg. aardappelen. Eerstelin. lingen 7.30—9.40; Rode eerstelingen 3.208.30; Eigenheimers 9.509.80; Blauwe eigenheimers 8.109.70; 3000 kg. gele kool 7.20—10.60; 4400 kg. wit te kool 7.30—9.90; 200 kg slabonen 79 —120; 600 st. bloemkool I 56—63; 1300 kg tuinbonen 17.5019.20; 300 kg zilverenuien Nep. 37.50; Drielingen 16.70.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2