De „New-Look" wordt heel gewoon! ÏOfflfJ€T? ïff HET IS, ALS DE STORM om het huis giert, de regen tegen de ruiten klet tert en ik heel gezellig met een dik vest aan de brieven met vragen sorteer, bijna niet mogelijk om aan zomerjurkjes en strandpakjes te denken! Eigenlijk is het net weer voor een lange broek met re genmantel. In de hoop, dat de zomer nóg komt. moet ik me echter houden aan vragen van de lezeressen en trachten te denken aan mooie zomerdagen, met bonte jurk jes, eenvoudig en toch liefst een beetje naar de nieuwe mode, zoals zovelen vragen. Velen zijn nog niet gewend aan de lange rokken en typische modellen, hoe wel de wijde rokken toch wel in de smaak vallenDaarom zal ik proberen zoveel mogelijk met eenvoudige model len de aanvraagsters van dienst te zijn. U zult dan zien, dat zo langzamerhand de ,,New Look" heel gewoon wordt! A OS Eenvoudig japon en toch volgens de nieuwe mode. Het lgfje is strak met vierkante hals en knoopsluiting. De mouwtjes zijn alleen geplooid op de schouder, de rok heeft wijde klok kende banen en hierover is rondom een ruim aangerimpeld schootje. Ceintuur is van dezelfde stof. Wan neer er effen stof voor gebruikt wordt, kunnen het schootje en de. mouwtjes in afstekende kleur gebor-] duurd of met band gegarneerd wor den. Patronen kunnen uitsluitend per postwissel besteld worden met vermelding van het patroonnum mer en maat of voor kinderkle ding. patroonnummer en leeftijd. Wanneer men niet zeker is van de maat. schrijft U dan de boven-, taille- en heupwijdte plus gehele lengte er bij. Ons adres is „Rubriek voor de Vrouw''. Red. Noord-Hollandse Pers 1945. Postbus 3, Schagen. Een vergeet vooral niet Uw ei gen adres te vermelden! Met gebloemde stor jtan men de hals, de mouwtjes en het schootje het best afzetten met wit valencien- ne kant. Patronen 90 cent verkrijgbaar in de maten 384042. Benodigde stof voor 96 cm. bovenwijdte 4 m. van 90 cm. breed. WIE KOOPT FRANSE PARFUMS? De ,jNew Look" komt oorspron kelijk uit Frankrijk. Milliarden heeft de veranderde mode de Franse schatkist opgeleverd en de minister van fianciën, Maeyr, moet wel heel goed denken over dc mode-koningen en hun stunt, waar over nog dagelijks moppen ge tapt worden Hetgeen minister Maeyr ongetwijfeld koud laat. Een andere belangrijke devie- zenpost voor Frankrijk is de op brengst van de export van par fums, die meer dan 2000 millioen (2 milliardfrancs opbracht Waar gaat al dat heerlijk rieken de water dan wel heen, zult l vragen. De Amerikaanse vrouw tjes zijn de grootste afneemster* 248 millioen francs besteden zij aan reukwater. Wanneer men echter naar het bevolkingsaantal uitgaat, dan spant België de kroon, daar werd voor 150 millioen francs gebruikt. Die Belgische dames zullen allemaal dus wel heel lek ker ruiken! A 04 Meisjesjurkje, dat zowel van effer als gebloemde stof gemaakt kan wor den. Het lijfje is strak met vierkant* hals en knoopsluiting. Mouwtjes stral met plooitjes op de schouder. De rol is ruim aangerimpeld. De garnering bestaat uit zig-zag band en knoper in afstekende kleur. Patronen 75 cent verkrijgbaai voor de leeftijd van 6810 jaar Benodigde stof voor 10 jaar 2.40 m van 90 cm. breed. nen werd gegeven, dat de mogelijk heid niet uitgesloten was, dat hij in mootjes gesneden zou worden. Zelfs deze verleidelijke aanbieding was echter niet in staat om Jan van zifn voornemens af te brengen. Hij had Ant in zijn armen gevoeld. Hij had haar ogen onder de neergeslagen wimpers zien schitteren. Haar half geopende mond vroeg als het ware om gekust te worden. „JE KENT ME de klomp breken", had Jan kort en bondig geantwoord op het aanbod der geweldenaars. We zullen wel zien wie ze wil hebben"! De wedloop had de hele avond ge duurd, maar eindelijk had Jan dan toch de voldoening mogen smaken, dat Ant hem fluisterend toevertrouw de, dat ze het geenszins onaangenaam zou vinden, als hij na afloop van de kermis een poosje op het staltje bij haar kwam zitten. Jan trilde van emotie. Hij voelde dé kracht in zich om heel Westfries land te verslaan en voegde zich uitda gend bij de jongens rond de tapkast. Er mocht van komen wat er van kwam, geen mens zou hem zijn Ant ontnemen. De handen in de zakken tot vuisten gebald, stond hij en keek de andere twee fel aan. Er gebeurde echter niets. Of ze een vermaning van Ant hadden gehad, of dat ze zich ge laten in hun lot schikten, de kermis verliep vredig. Jan werd bij de mi nuut gelukkiger omdat hij nu telkens Ant ten dans voerde en ten slotte met haar tussen een groot stel jongens en meiden terecht kwam, die ettelijke flessen wgn versloegen. HET WAS AL ver over het mid dernachtelijk uur, toen Ant en Jan besloten om op te breken. Het was een heerlijke nacht. Een lichte nevel hing over de velden, de sterren flon kerden en in de sloten kwaakten hon derden kikkers. Het geraas van de kermis begon te verflauwen naarmate ze meer de een zaamheid naderden. Innig gearmd liepen de twtee, terwijl Jan zich lang zamerhand begon af te vragen waar ze heen moesten. Want wel had hg Ant enige malen op het dorp gezien, maar waar ze precies woonde wist hg niet. Tot zgn verbazing sloeg Ant een landpad in en na enige minuten stonden ze aan een brede sloot, waar een rank puntertje lag. „Je ken toch wel vare hoorde hij Ant vragen. In zijn verbouwereerd heid (of was het wellicht de over moed der verliefdheid?) dacht hij er niet aan te ontkennen en dus ver klaarde hg, dat het wel zou gaan. „Nou kom dan maar," noodde Ant terwijl ze zwierig in de punter stapte. HELAAS, JAN GROENEWOUD kon niét varen. Erger nog, htf had nog nooit in een schuitje gezeten, laat staan in een ranke punter. De entree was dan ook veelbelovend. Het bootje wankelde onheilspellend en het had weinig gescheeld of Jan was er aan de andere kant weer uitgevallen. Ant zat te gichelen. Het ergste moest echter nog komen. Want Jan had A gezegd en nu kwam de B. Met mannenmoed greep hij de polsstok en begon te duwen. Het re sultaat was niet gelijk aan de arbeid die er aan besteed werd. Want de punter had geen neigingen om vooruit te komen. Ants gichelen werd proes ten. „Maak den eerst ut touw los, suf ferd", gierde ze. Nijdig kwam Jan tot bezinning. Sloeg hij me daar een beroerd figuur! Hij haastte zich om het touw los te maken. Toen wilde de schuit inder daad vooruit. Het werd een martel partij voor Jan en als de gedachten aan het samenzijn met Ant op het staltje hem niet had aangelokt, zou hij er de brui aan hebben gegeven. PLOTSELING BLEEF de polsstok in de modder steken. Krampachtig poogde Jan de stok terug te trekken met het gevolg, dat hij te veel voor overboog en zijn evenwicht niet kon bewaren. Een ogenblik later plompte Jan in de modderige vaart, terwijl de punter met de nu gierende Ant er in een stuk wegdreef. „Help", was het eerste woord, dat Jan kon uitbrengen, toen hg proes tend boven water kwam. Inmiddels was het niet direct zo noodzakelijk om hulp te verlenen, want hij stond er maar tot zijn middel in. Zgn hoed dreef ergens tussen de waterplanten, zgn haren hingen bij zgn gezicht neer. De opkomende maan verlichtte een en ander. Er zat niets anders op, dan dat Jan de polsstok uit de modder trok en door de sloot naar Ant in de punter waadde. Terwijl hij een glimlach om zijn lip pen trachtte te toveren, probeerde hij om in de boot te klimmen. Wat na tuurlijk buitengewoon onhandig ging. Zodat Ant even later ook in de sloot lag en de punter ondersteboven af- VACANTIE- POSTSP AARZEGELS Voor tallozen het grote va- cantieprobleem altoos: „Hoe kom ik aan 't benodigde geld?" Van wegleggen komt doorgans niet veel terecht, en daarom heeft men in Frankrjjk een ori gineel middel bedacht om het sparen voor de vacanties mo gelijk te maken. Op de Franse postkantoren zijn gedurende het gehele jaar postzegels ter waar de van 100 frs. verkrijgbaar, die vervolgens in één daarvoor be stemd boekje geplakt moeten worden. Is het boekje vol, dan is de waarde voldoende om de uitgaven van hotels en reis te bekostigen! Een groot aantal hotelhouders heeft zich aange sloten bij de „Nationale vacan- tiekas" en zullen reeds deze zo mer de zegels als betaling aan nemen. Het succes van deze vacantie-post-spaarzegels is dan ook groot. dreef. Ant schaterde ondanks de On aangename toestand waarin ze zich bevonden. Toen kon ook Jan zich niet meer inhouden en midden door de stilte van de nacht klonk het gelach van twee jonge mensen, die hun lief de door het frisse bad niet bekoeld voelden. Het is een prachtige nacht geworden TOEN JAN GROENEWOUD en Ant Stam nu enige tijd geleden vijf tig jaar getrouwd waren hebben ze zich in bijzijn van kinderen en klein kinderen over het avontuur in deze nacht nog eens kosteüjk vermaakt!

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 8