Uxbridge - Northwood, ideale verblijven temidden van de natuur Ned. Elfial voor vanavond Eerste Nederlandse Olympische ploeg in Engeland aangekomen Grote prijs van Alkmaar was voor Hannover Bartali bleef in laatste etappes onbedreigd en won! Al km a ar se Sportflitsen Waar onze deelnemers zullen logeren Nederlanders doen 'f eenvoudiger dan Amerikanen—maar niet minder goed Een uur rijden met de auto, buiten de City van Londen, ligt het RAF- kamp Uxbridge, waar een groot aantal deelnemers der Olympische Spelen ls ondergebracht. Voortreffelijk is dit kamp ingericht. In een volkomen landelijke omgeving, verscholen tussen hoog geboomte, temidden van diep groene gazons en bloemen in vrolijke tinten, staan de huizen, welke door de vertegenwoordigers van de deelnemende landen zyn of nog worden be trokken. Het spreekt vanzelf dat de Nederlandse Chef de Mission, Karei Lotsy enkele dagen van te voren naar Londen was gereisd om ter plaatse te controleren of alles in orde was en de papleren, gegevens, uitnodigingen, speldjes en nog veel in ontvangst te nemen, die bestemd zyn voor de Ne derlandse officials en de athleten. Lotsy zelf logeert natuurlijk ook ln het R.A.F.-kamp. Hij hoort bij de deelnemers te zijn en hen te helpen en moeilijkheden uit de weg te rui men. Hij heeft een kamer in het huis van de kampcommandant Adams en is best tevreden over de beschikbare ruimte voor zyn mensen. De „man nen" van de Nederlandse ploeg zijn met uitzondering van de ruiters, die in Camberley zitten, van de schut ters, die in Bisley zijp ondergebracht en van de roeiers en de kanovaar ders, die helemaal in Henley zitten, gelogeerd ln het huis, dat de naam .iDoiran" draagt, een herinnering aan een plaatsje in België uit de eerste wereldoorlog. De kamers zyn pret tig ingericht: overal zijn douches en baden en de eetzaal is één brok ge zelligheid, waar elkeen zich onmiddel lijk thuis moet voelen. Weldadig doet de rust in dit kamp aan, ver van het rumoer van de city, een prachtig oord van recreatie en een uitnemen de plaats voor de deelnemers om zich te concentreren op de grote sport gebeurtenissen. TYPISCH AMERIKAANS Nederland doet het niet zo groots als de Amerikanen, die een stukje ▼an Uncle Sam in deze typisch En gelse omgeving hebben gepoot. Ei gen voedsel (het wittebrood, dat de Amerikanen hebben meegebracht en dat elk etmaal per speciaal vliegtuig Uit Los Angelos wordt gestuurd, is kostelijk), eigen organisatie, eigen typistes, koks en wat dies meer ztj. Heen, Nederland doet het een beetje minder pompeus, maar daarom niet minder goed. Nog wappert de Hol landse driekleur niet aan de mast, Opgesteld b(j de ingang van het kamp want dat gebeurt pas als de eerste ploeg arriveert, maar reeds is de Hollandse sfeer in Doiran aanwezig, dank zij al dat voorbereidende werk van Lotsy en de zijnen, die er prijs op stellen dat de ploeg zich dadelijk thuis voelt. Van Uxbridge naar Northwood is met de auto 20 min. rijden, maar het Iponde de moeite. In het college waar de Nederlandse meisjes-athleten. zwemsters, gymnasten en scherm- sters worden ondergebracht, is reeds Alles in gereedheid gebracht voor de gasten. Lieflijk ligt het dorpje tussen de heuvels, gezellig ligt de school te midden van de gazons. Er zjjn oefen terreinen en zelfs een zwembad. In het „Middlehouse" zullen Han- nie en Fanny en Gréetje en Nelly en hoe de meisjes meer mogen he ten, een prettige tijd doorbrengen en zich kunnen prepareren op de zware wedstrijden. Uxbridge en Northwood zijn ge reed! Krijgh (B.V.V.) nu rechtshalf Het Nederl. elftal, dat vanavond te Portsm°ath tegen Eire speelt in de voorronde van het Olympisch Voet- baltournooi is als volgt samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels;) Achter: Van Bun (MVV) en Schij- venaar (EDO); Midden: Krijgh (BW), Terlomv (DCV) en de Yroet (Feyeuoord) aan voerder; Voor: Van der Tuyn (Hermes), Rij vers (NAC), Roosenburg (Neptunia), Willies (Xerxes) en Lenstra (Hee renveen). De radioreportage wordt verzorgd door Leo Pagano over Hilversum (301 m.) van kwart vóór 6 tot kwart vóór 8. Onze voetballers zongen Londen wakker VOETBALLERS VERTROKKEN Onze Olympische voetballers zyn Zaterdagavond om half acht met de „Koningin Emma" van de Batavier en van Rotterdam naar Engeland vertrokken. Het grote aantal passa giers. dat ditmaal meeging in ver band met de vacantïetyd en de Olym pische Spelen, was oorzaak, dat het schip veertig minuten later dan nor maal vertrok. De douaneformaliteiten en de passen-contröle hielden n.L nog al wat op. Tussen 4 en 5 waren onze voet ballers in het Beursrestaurant samen gekomen, allen keurig in een blauw jasje met het bekende oranje-borst zakje en een lichtgrijze pantalon. Zelfs de dassen, waarin niet opzich tig de Nederlandse driekleur te on derkennen viel, waren in stijl. De witte jockeypet, die b\j de uitrus ting behoorde, hadden de meesten on derin hun koffer gestopt, maar op voorbeeld van de heer Herberts, die er het -hoofdook mee tooide, kwa- ze één voor één voor de dag. Voor zien van een pak Deventer koek en een bundeltje nationale liederen, was het complete gezelschap om vijf uur ln een speciale autobus gestapt, met het „Wilhelmus" uitgeleide gedaan door het café-strikje. Op de „Koningin Emma" bevon den zich eveneens onze Olympische roeiers en schutters, alsmede de Zwitserse roeiers, die Donderdag uit Bazel te Rotterdam waren aan ko men. Hun „Langschiff" had op het dek een plaatsje gevonden. Verwelkomd door de Chef de Mis sion, de heer K. J. J. Lotsy, de di recteur van het N.O.C., de heer van Zijll en hun medewerker van Kooten, kwam Zondagmorgen deze eerste Ne derlandse ploeg in Engeland aan. In opgewekte stemmnig was de reis verlopen. Men had een rustige nacht op zee gehad, de maaltijden waren voortreffelijk geweest en het was dus geen wonder, dat iedereen met een goed humeur uit de trein stapte en Londen betrad in de be kende rust van de Zondagochtend. Toen de bus, die hen van het ene station naar het andere bracht om de trein naar Portsmouth te halen, door de verlaten straten reed, galm den de Hollandse liederen en keken de weinige Londenaars de bus met het vrolijke" groepje een beetje ver wonderd na. Lotsy had zelf alles ge regeld, hetgeen ook wel nodig is ge weest, aangezien een vertegenwoor diger van het Organisatie-comité, die voor de--ontvangst had zorg te dragen, schitterde door afwezigi^jij» Onder leiding van Herberts. Ve^-, legh, Boeljon en Jesse Carver ging' de voetbalploeg naar Portsmouth, waar men enkele uren 7ater in goede welstand aankwam. De uitslagen van de demonstratie wedstrijden, welke door de Austra lische Wimbledon-finalist Bromwich te Eindhoven werden gespeeld, lui den: BromwichVanSwol 64, 6— 4. Bromwich en Knottenbelt slaan Rinkel en Van Swol met 63, 7—5 en 64. Wanner wy tegenwoordig een krant Hemen, dan lezen wy beschouwingen of voorspellingen over het nieuw te vormen kabinet. Laten wij dan ook b(j het schrijven van dit verslag in „stijl blijven, in zoverre dat wy wel beschouwen en niet voorspellen. In 't paardenwereldje wordt toch ook ge lukkig gepraat over de ministers die straks geroepen zijn om leiding aan ons land te geven, want het zijn toch Min. Mansholt en Maarseveen die „de wet op de totalisator" hebben inge diend en het was dan ook zeer juist dat voorz. Blom in zyn openingswoord de aandacht schonk aan de moeilijk heden die de paardensport ondervon den heeft en nu weer meemaakt in de 10 jaar van het bestaan van het Draverij-comité „Vooruit". Terecht werd dank gebracht aan de medewerking van het Gemeente bestuur, publiek, Kaandorp en rau- slek. Wethouder Bakker had de aange name taak namens het Gemeentebe stuur een vlag aan te bieden en te vens te wijzen op de prettige manier Van samenwerken met het Comité. Deze Jubileum-cours es zijn geslaagd De opkomst van de paarden hebben wij wel eens beter gezien, het publiek was in voldoende mate opgekomen. De leiding zorgde dat het program tijdig was afgewerkt. Het eerste nummer de Tweede Lus trum-prijs was met 6 paarden matig bezet. De strijd ging in hoofdzaak tai«Bpn Lina Bonnie en Lady Gregor. De laatste ging evenwel als een aan geschoten haas over de baan en werd terecht gediskwalificeerd. Koningin Draisine kon er niet bykomen, zodat T.lna. Bonnie het ererondje mocht rij den, 2e werd CobL De Vooruit-Jubileum-prijs had niet ©en mooie, maar wel een juiste uit- Blag. De favoriet Karei Diamant, had te weinig snelheid. Het veld werd aan gevoerd door Koning Axkit (Axkit en Fatima). Het paard liep smetteloos maar viel even in de fouten toen hjj bedreigd werd door Littlc Monty. De ze fout had tot gevolg dat de Koning een paaltje omreed, waarmee het be wijs was geleverd dat hij buiten de baan was ge wees L De jury diskwali ficeerde hem dus terecht De 2e aan komende Little Monty kon wegens onzuiver draven niet gehandhaafd blijven, zodat uiteindelijk nummer 3 eerste werd. De Sportpark-prys was voor J. de Vlieger met Karnac. Deze 5-jarige Axkit-zoon uit Calumet Aster won in de tijd^van 1.27 niet zonder span ning. Eton Brewer raakte in de fou ten en daardoor in de achterhoede. Een beste course liep Irene Hanover gereden door de leerling pikeur Hes- kens. Het was ook de afstand n.L 2340 die uiteindelijk Irene te zwaar werd. De Victorie-prys werd op het laat ste rechte stuk uitgevochten. Wage naar met Lady Soprana had de kop en meende die niet te moeten af staan, maar voor lange afstand num mers komt heel wat kijken, vooral wanneer een Koerier en Legality in de achterhoede lopen, dan wegen de laatste loodjes het zwaarst. By het ingaan van de laatste böcht was de stand: Lady Soprana, Koerier en L.eL gality, maar door de bocht werd de stand anders. Koerier kon de Lady wel passeren, maar moest in Lega lity als de sterkere erkennen. De Toekomst-prys was een wande ling voor May Axkit. Deze forse 3- jarige moest van 2060 m. komen en dus 60 m. geven hetgeen geen be zwaar bleek te zyn. Maurits V pro beerde alles, zelfs ten kost van de goede draf, wat hem dan ook de 2e prijs kostte. Meeroet S werd 2e en Miss A 3e. De Grote prijs van Alkmaar, een heat, was het slot van deze middag. Er moesten 4 heats worden gelopen voor dat de prijswinnaars bekend was die de ƒ500.benevens een schilde rij in ontvangst kon nemen. De eerste heat was voor Heny's Gold, uitstekend gereden door de leer ling pikeur Heskens. De hengst liep schitterend en Kitty Zora zag geen kans hem te benaderen. De 2e heat was nu wel voor Kitty en wel in de tijd van 1.26.5. De le heat Heny's Gold 1.27.3. De 3e heat werd, zoals verwacht werd, door Hanover gewonnen. Kitty was nu nergens, wat tot gevolg had dat Wagenaar zich moest verant woorden bij de jury. Don Brewer, de 2e aankomende in de 3e heat kwam niet voor een prijs in aanmerking, daar in de beslissende heat enkel de winnaars van 'n heat startgerechtigd zijn. Stal v. d. Berg kwam dus met twee paarden in de finale en won de ze met Hanover. Een mooie middag voor de paardensportliefhebbers was weer voorbij! Uitslagen: le Course: Lina Bonnie (Groot), afst. 2000 m. 1.33.7, 2 Kobi (in 't Veen), 3 Lady Heny. 2e Course: 1 Lord Toddington ,(R. v, Wieringen) afst. 2040, 1.34.1, 2 Ka- rel Diamant (Vis), 3 King A (Alke made). 3e Course: 1 Karnac (de Vlie^r) afst. 2340, 1.27.9, 2 Irene Hanover 4e Course: 1 Legality (v. d. Wal) afst. 2380 m., 1.29.5, 2 Koerier (Kruit hof); 3 Lady Soprana (Wagenaar). 5e Course: 1 Mary Axkit (in 't Veen) afst 2060 m.. 1.35.2; 2 Meer koet S (de Jong); 3 Miss A (Wage naar). 6e Course: le heat: 1 Heny's Gold 1.27.3; 2 Kitty Zora; 3 Abdullah Scott. 2e Heat: 1 Kitty Zora 1.26.5; 2 Ha nover; 3 Heny's Gold. 3e Heat: 1 Hanover 1.28.6; 2 Don Brewer; 3 Heny's Gold. Beslissende heat: 1 Hanover; 2. Heny's Gold. (Heskens), 3 Kitty K (Kats). Randers klopte Boyscomb. met 5-2 't Was maar een matig partijtje, dat een combinatie van de Boys en Ran ders ons Zaterdagavond voorzetten. De Boysploeg vormde geen geheel, telde al te veel zwakke plekken. Randers was wat beter, hoewel men zeker niet tot groots voetbal kwam. En de scheidsrechter had ook z'n dag niet. Jammer was 't, dat doelman Kra mer reeds na 20 min. het veld moest ruimen, toen hij onzacht in aanraking kwam met een R_speler. Hij liep daarbij een bloeduitstorting in zijn heup op en werd vervangen door L. Bakker, die het overigens niet slecht deed. Bij de Boys toonde Bart zich een stuwende kracht, bij Randers vonden we Stroet de beste, niét al leen van z'n ploeg, maar van het ge hele veld. Randers nam het initiatief. Nadat Kramer enkele malen in actie was geweest moest hy zwichten voor Stroet en dat herhaalde zich even later. Aan de andere kant liep Bart eenmaal door alles heen, doch Vet- haak stopte buitengewoon fraai. Veel fraais was er daarna niét meer te zien en alleen de doelpunten werden goedkoop. Randers bracht de stand RONDE van FRANKRIJK Kirchen 5e, Janssen 36e, de Ruyfer 42e De strijd in de voorlaatste etappe heeft een zeer kalm verloop gehad. Langs de wegen in België en Noord- Frankryk stonden de toeschouwers bjj tienduizenden opgesteld en ze leef den geheel mee, in geestdriftige toe juichingen uitbarstend als één van de favorieten passeerde. Maar de ren ners zelf geloofden het wel. De uit slag van de Ronde stond voor hen vast en ze hadden blijkbaar geen zin zich meer in te spannen dan strikt noodzakelijk was. In het begin van de koers probeer den enkele Belgen een paar keer te ontsnappen, maar de Italianen van de A- en van de B-ploeg fnuikten al le uitlooppogingen met het gevolg, dat er over een afstand van zeker 150 km. niet gebeurde wat de moeite waard was. Toen de Franse grens een maal gepasseerd was ging Ockers er op een gegeven moment van door, maar hij kon niet verhinderen dat Klabinsky en Gauthier zijn wiel pak ten en tegelijk met hem de wieler baan van Roubaix op reden. Het was Gauthier ,die het eerst door de finish gjng- De Italianen hielden als gezegd Za terdag de Belgen danig in de gaten. Ploegmaats van Bartali bleven waak zaam en bovendien kreeg de „Cam- op 30, doch de Boys hadden het antwoord klaar. Binnen twee minu ten ontstonden evenveel doelpunten en zo brak de rust met een 3—2 voor sprong voor Randers aan. Na de thee viel bij Randers Tem ming uit en bij de Boys linksbinnen Bakker, zodat er aan weerskanten met 10 man verder werd gespeeld Heft talrijke publiek kreeg gelegen heid tot applaudiseren, toen Blok 'n fx-aaie kans ki'eeg gelijk te maken, doch zeer sportief niet door trapte en daarmee Vethaak misschien een verwonding bespaarde. Randers voerde daarna de stand op tot 52 pionissimo" steun van de B-ploeg, zo dat alle Italianen zonder uitzondering voor Bartali reden. Kirchen had al dagenlang één wens een etappe te winnen. Hy heeft er alles voor op alles gezet toen het par cours door Luxemburg voerde, maar het lukte niet. Nu had hy nog slechts één kans: Zondag als eerste te Parijs te "rriveren. Maar ook dat is niet gelukt. Janssen en De Ruyter zyn ook Za terdag samen met een groot peleton gearriveerd, met een kleine achter stand op de winnaar. LAATSTE ETAPPE De laatste tappe van de grote Tour Roubaix—Parys, was volkomen emo tieloos... 't Was bloedheet en de ren ners maakten zich in het geheel niet druk. Met een gangetje van om en naby de 30 km. per uur fietste de karavaan tussen de dichte mensen massa's en 't liep in Parijs tenslotte uit op een sprintduel tussen de Ita liaan Corrieri en de Fransman Teia- seire, voor wie over de 286 km. een tijd van 9 uur, 01 min en 51 sec. ge noteerd werd. Bartali werd zevende op iets meer dan een minuut en Kirchen, De Ruyter, Camellini, Robici Bobet en Lambrecht kregen in een groep dezelfde tijd. Janssen werd 29e op ruim drie minuten. Bartali won dus de Tour. Zyn tijd was 147.10.36, 26 min. en 16 sec. voor de Belg Schotte en 28 min. en 48 sec. voor Lapebie. Bobet (eveneens Fr) werd 4e (147.48.29) en Kir- c h e n, de man uit de gemengde Ned. Luxemburgse ploeg zeer eervolle vijfde (147.48.29), gevolgd door Teis- selre (Fr.), Lambrecht en Camellini (Intern.). Onze landgenoten Janssen en De Ruyter werden resp. 36e en 42e in 150.35.35 en 151.01.17. De Rny- ter had nog twee renners achter zich. In het ploegeiiklassemeiit wonnen de Belgen voor de Franse nationale ploeg, .Parijs, Internationalen, Italië A, Centrum en Z.O. Fr., NedLu xemburg. DIT DE ZWEM WERELD Marie Baron overleden. Het is een simpel berichtje, zo tussen de andere ingevoegd. Marie Baron dood. We herinneren ons nog zo levendig de periode van Marie Baron's triomphen. die samenviel met die van Zus Braun en onze Alkmaarse Zus Koeman. Uit die tijd weten we nog zo goed de successen van Herman Caarls en Jeanne Koeman. Onder de bloemen kwamen zij van het station af, waar buiten de Alkmaai-se Sportwereld het tweetal een donderende ovatie bracht. De jaren gaan door, mèt ons, langs ons. Het is 14 Mei 1940. Op deze fatale Dinsdagmiddag valt Rotterdam ten offer aan de „Kultur". Het oude Hang de Schiedamse Dijk, de CoolsingeL kortom de oude stad wordt één ruïne en mèt die puinhopen een enorme sluier van rouw. En de zwemwereld is doodelijk ongerust omtrent het lot van Willy den Ouden. Op het mo ment van de aanslag was zij temid den dier ineenstortende huizen. En, toen de ontzettende balans werd op gemaakt ontbrak bij de inventaris Willy den Ouden. Tot, later een der illegale bladen meldde dat de dood gewaande behouden in Amerika was aangekomen. Verder contact hadden we begrijpelijk niet meer, en tot nog toe hoorden we niet verder van haar. Een mens vergeet gauw, de wereld die nog lang niet zo mooi is als zij wezen kon, draait door. maar door zo'n berichtje als van Marie Baron draai je de Kaleidoscoop van het le ven even terug met alle prettige èn vreselijke mémoires daarin vervat. HET WAS OP EEN ZOMERAVOND Het was Vrijdagavond dat we scheidsrechter Biskanter tegenkwamen en waar juist op dat tijdstip voor het Bedrijfsvoetbal de elftallen van de Gem. Reiniging tegen het perso ■neel van het ziekenfonds (Perzifo) uitkwamen, zijn we wezen kijken. Op de Westerweg, in een prachtige om geving ligt het GoAheadterrein en we dachten even terug aan de prettige tijd toen het tegenwoordige Alkmaar nog op het intieme tpr reintje aan de Wilhelminalaan speel de, daar bij Swager. Jonge, jonge* wat hebben we wat leuke herin neringen begraven toen die tent afgebroken werd. Begraven eigenlijk niet, want ze blijven in je knikkerbol zitten. En nu zitten we hier op het gras te kijken hoe back Mus van Perzifo de uitstekende rechtsbuiten van de Reiniging in bedwang moet houden. Hij is snel die Apeldoorn en iemand fluistert me in het oor, „zou je nou zeggen dat die al 49 is?" En we den ken even aan Bok de Korvar die 44 jaar was toen hij nog in het Neder lands Elftal uitkwam en een jaar later toen ze weer bij hem aanklopten te gen Hirschman en Co. zei „Zoek er nu maar eentje in het Ouweman nenhuis aan de Coolsingel" waarmee we bedoelen dat iemand net zo oud is als hijzelf wil wezen. Maar we dwalen af. We zitten aan de Westerweg en zien hoe de Reini ging onder de bezielende leiding van Nico Sehats wint met 30. Ze speel den in allerlei shirts en hadden al lerlei leeftijden, maar ze hadden er lol in en speelden soms of hun leven er mee gemoeid was. En het zijn je reinste amateurs! En dat is héél wat tegenwoordig. NEDERLAND IN PORTSMOUTH TEGEN IERLAND Vandaag, vanavond speelt ons Elftal tegen het Olympisch Elftal van Ier land. Men heeft in Ierland weinig goede amateurs. Als een voetballer daar evenals in Engeland boven het middelmatige uitsteekt, komen mana gers hem bewerken voor de een of andere profclub, en waar het loon voor een profvoetballer altijd nog even hoger ligt dan een burger baantje plus de bekoring, blijven héél weinig goede amateurs over. Kreeg het Engelse amateurselftal kort ge leden niet stevig klop van ons elftal? Men schenkt in landen zoals Engeland Ierland en anderen waar het prof- schap overheerst weinig aandacht aan dat amateurs—gedoe. Natuurlijk ko men er uitstekende krachten voor onder deze categorie. Er zijn be grijpelijk voetballers die het spel uitsluitend voor liefhebberij uitoefe nen en niet bezwijken voor dollar, franc of peseta, maar het gros houdt aan de mamox vast! EGMOND AAN ZEE Een prachtige Zondag. Duizenden bezweren thans op SL Margriet. De heilige Margaretha welke op 20 Juli verjaarde. De volkslegende vertelt, dat indien op de verjaardag van deze Heilige het droog weer was. geen spat regen viel het zes weken droog zou blijven. Het begint er op te lijken. Het was druk in Egmond. Op de weggevaagde straten staan thans pof fertjesbakkers en draaimolens. We spoten door en zien de Boulevard mooier dan ooit. De meeste villa s zijn thans toegewezen aan de gedu peerde zaken. In een zaak hebben we even verpoost, De Zon". Zeker we zitten niet in Aixles Bains, ook be spoelt ons het water der Middellandse Zee niet in Cannes of Nice, we ma ken. geen trips per luxejacht naar het doodarme Corsica, waarvan nie mand zou denken dat in De Bastia eens een Napcleon zou geboren wor den. maar we zitten rustig. Een heel grote boot gaat voorbij. We krijgen een kijker, cn duidelijk lezen we „Narvik,,. Langzaam stoomt hij de richting IJmuiden in gevolgd door drie paranymphen, drie kleine boten. Het kunnen loedsen zijn zegt onze zegsman, doch ook kleine houtboten. Het is kermis in Egmond. niet zo vreemd en druk als vroeger met Pinksteren. Maar het is in orde. Een prachtstrand noodt allen uit tot een bad en toch.... PROCES—VERBAAL We spraken nog even met een Haag se slager en familie die hier in Eg mond hoopte te bivakkeren. Ze had den op het vrije strand even hun kleren neergelegen. Drie agenten er op af en een bekeuring. De helmen hadden er van te lijden, het geplant op het duin. Een tikje meer souplesse was wel op haar plaats geweest. Een mens die een keertje eens in Gods Vrye Natuur wil vertoeven heeft een hekel aan die bonnetjesjagers die vacantie èn één dag uitzyn vergallen. UIT DE OUDE DOOS OLYMPIADE 1902. LONDEN DYNAMO'S Engeland—Rusland. Het by:.: uit geheel analphabeten bestaande rus land stuurt z'n mannen naar Londen. Het regiem van Nicolaas II heeft weinig aan sport gedaan, nóch het geprobeert. Desondanks komen de Russen aan, slecht gekleed en niet Engels sprekend. Ze zijn wat onwen nig in het grote stadion waar zij het Engelse Elftal tegen zich vinden. Le Comte de Coubertin had even moeten wachten met het instellen van voetballen. Thans zou het anders zijn, nu is ieder land bereid en ge traind en groot krachtsverschil be staat er niet. Toen verloor Rusland met 16—0. En als we ons het spel herinneren van de Dynamo's met de enorme keper Komisch, zien we grote vooruitgang. Wat zou een combinatie Dynamo, Moscowa en Russia niet kun nen uitspoken tegen het allerbeste Engelse of ander elftal? Het is eerlijk jammer dat de Rus sische sportsmen van de velden ge weerd worden docr henzelf, 'n Pracht pers hadden de Dynamo's bij hun tournée en zij zouden bij een wereld ontmoeting als eindstrijd wel eeni Uruqau of Argentinië tegen hen krij gen kunnen. En het zou eerlijk interessant zijn. HERMAN ELF RING

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2