JIMMY BROWN ALS WIELRENNER Alkmaarse Balie herdenkt Mr. Aron Prins Open brief aan Minister Drees HET GEHEIM VAN DE GELE NARCISSEN Vrijdagmiddag vond in de advoca tenkamer der Arrondissements Recht bank alhier, een korte treffende plech tigtheid plaats. Het was die dag n:L juist vijf jaar geleden, dat de bekende Alkmaarse jurist mr. Aron Prins in het concen tratiekamp Sobibor in Polen door de Duitsers werd vermoord en deze her denking was voor de leden der Alk maarse balie aanleiding geworden om het portret van hun zo tragisch om het leven gekomen collega een ereplaats te geven in de advocatenkamer. Bij deze plechtigheid waren tegen woordig de fgd. President der Alkm. Rechtbank, mr. J Krabbe, de Griffier van het Kantongerecht mr. A. S. Hoogstra, vele léden der balie, eni ge familieleden en vrienden van wij len mr. Prins en de bode der Recht bank. de heer J. Emmerig. De Deken der Orde van Advocaten, mr. C. A. de Groot, herinnerde er aan, dat de rechtbank bij monde van o.a. haar fungerend president mr Krabbe, reeds eerder uiting had gegeven aan haar diep leedwezen over het lot, dat mr. Prins had getroffen, zodat hij de toen gesproken woorden niet wilde herhalen. „In deze besloten kring", zo vervolg de mr. De Groot, „wil ik thans ech ter nog enige dingen in herinnering brengen. Confrère Prins, voortgekomen uit een der oudste Alkmaarse families, vestigde zich in 1927 op 25-jarige leef tijd als advocaat in Alkmaar. Zijn oom mr. Abraham Prins, had hier jaren lang de rechtspractijk uitgeoefend en de naam Prins had een goede klanlc. Confrère Prins zette de traditie voort en hij heeft hier advocatie uitgeoefend op 'n wijze die grote waardering heeft gevonden, want niet slechts voor hen, die hem konden honoreren, was hij een goede raadsman, maar zijn hart ging bovenal uit naar de minder- en slecht bedeelden, omdat hij voelde, dat deze evenveel recht hadden op goede juridische bijstand, ais zij, die tot het betalen daarvan wel in staat waren. Hy was trouw, hy was eerlyk en hij was rechtvaardig. Niemand onzer heeft ooit getwijfeld aan de eerlijk heid van zijn optreden. Maa.r hij was ook een zeer gevoelig mens. Het leed van anderen heeft hem zeer gedrukt Toen destijds de eerste vluchtelin gen uit Duitsland om hulp zich aan xyn kantoor vervoegden heeft hij voor hen gedaan alles wat mogelijk was. Voor een sympathiek doel Alhoewel mag worden aangenomen, dat het doel reeds algemeen bekend is, voldoe ik gaarne aan de vererende uitnodiging om nog een er kei woord te schrijven ter aanmoediging inzake het nationaal huldeblijk bij gelegen heid van het Regeringsjubilé van H M. de Koningin. Een schoner- doel is welhaast niet denkbaar om als uiting van dankbaar heid ten opzichte van onze geeërbie digde Koningin, die gedurende vijftig jaar zo ontzettend veel betekend heeft voor Land en Volk, mede te werken aan de totstandkoming van een fonds waarvan de gelden zullen worden ge bruikt voor de lijdende mensheid, 't Is daarom dan ook dat 't dezerzijds de actie van 't plaatselijk comité gaar ne warm wordt aanbevolen. Het jubüeumspeldje. verkrijgbaar voor de minimumprijs van vijftig cl, moet in de komende weken in ieder bezit zijn. terwy'1 ook grotere bedragen gaarne en dankbaar zullen worden aan vaard. Op deze wijze kunnen wij onze grote dankbaarheid tonen en tevens mede werken aan het stichten fonds ten behoeve van de kankerbestrijding in Nederland. Niemand late zich deze gelegenheid ontglippen. Voorzitter O: injeComité Alkmaar G. van Slingerland Toen is echter ook de angst over hem gekomen. Niet om eigen lot, maar om dat van hen, die hem lief waren. Pogingen om hem 'te doen ontvluch ten hebben schipbreuk moeten lijden, omdat hij weigerde zijn ouders te ver laten. Vooral zijn moeder aan wie hij op een zeer bijzondere wijze was ge hecht, wilde en kon hij niet achter laten. Toen vrienden er eindelijk in geslaagd waren hem op de z.g. „Palestinalijst" te doen plaatsen voor uitwisseling te gen Duitse krijgsgevangenen, misluk te door een noodlottig toeval ook deze laatste poging om hem te redden. Hij werd gedeporteerd en in het concen tratiekamp „Sobibor" in Polen vergast. Bij leden der Balie is de gedachte ontstaan aan de mogelijkheid van een blijvend aandenken aan confrère Prins een aandenken, dat mede een herinne ring zou zijn, ook voor hen, die na ons komen, aan het grote leed, dat eens door de Duitsers over ons volk en ons land werd gebracht. Wy besloten tot het doen vervaardi gen van een vergroting van een por tret van confrère Prins en tot plaat sing daarvan in bet heiligdom der ba lie de advocatenkamer de plaats waar hij zo vaak en door allen graag gezien, in prettig en gezellig gesprek of met een kwinkslag en een gees tigheid, in ons midden vertoefd" De bode, der Rechtbank, de heer J. Emmerig. die in de loop van vele ja ren en zo goed vertrouwde van Mr. Prins is geweest, onthulde daarop, op vezoek van mr. de Groot, de wei zeer sprekende beeltenis van de zo betreur de jurist, met het onderschrift: „Mr. Aron Prins. Lid der Alkmaarse Balie sedert 14 April 1927, door de Duitser vergast in het concentratiekamp „So bibor" (Polen) op 23 Juli 1943". „Zo zullen wij", aldus mr. De Groot zijn hartelijke toespraak, „toch altijd de gedachte hebben, dat hij temidden van ons vertoeft". Een oom. de heer W. Prins, dankte, mede namens de in Engeland wonende broer en zuster van wijlen Mr. Prins, zowel de Deken der Advocaten, mr. C. A. Groot, als de Balie, met enige bewogen woorden. Dit bericht is ons door de be voegde instantie, waarvan wij afhan kelijk waren, helaas eerst na het ter perse gaan van ons nummer van Za terdag doorgegeven, gen. HEEFT NOG BATTEN? NIEUWE NIEDORP Het ge meentebestuur stelt nog een beprek- te hoeveelheid tabletten voor het do den van ratten beschikbaar als voort zetting van de centraal uitgevoerde rattenbestrijding. Inwoners, die nog hinder van ratten ondervinden, kun nen zich ten Raadhuize vervoegen. 17. .Timmy Brown begreep ten- bezigheid over te gaan. Hy klom zo vaak had zien doen. Zijn stence slotte, dat een fiets niet èen ding is manmoedig op het vehikel, plantte handen omklemden het stuurtje. om naast te lopen Op een fiets moet zyn voetzolen op de pedalen en be_ hij zwaaide en zwabberde over de je rijden en Jimmy besloot tot deze gon te trappen, zoals hy dat anderen weg. Excellentie! Het is met grote waardering dat wij in de loop der jaren kennis hebben genomen van de verschillende maat regelen, die U hebt genomen in het belang van het arbeidende volk. Speciaal een onderdeel daarvan, dat misschien niet zozeer de aandacht heeft getrokken, is een uitkomst ge weest voor tal van gezinnen. Wij be doelen de instelling van het Consu- mentencrediet In tal van gezinnen heeft het Con- sumentencrediet de mogelijkheid ge opend, om de zo broodnodige goede ren aan te schaffen. Gij zult zeggen dat dit geen reden is om per open brief aan Uwe Ex cellentie te schrijven, en ge hebt daar in volkomen gelijk. Er is iets anders, dat in nauw ver band staat met het Consumentencre- diet, waarvoor wy Uw aandacht vra gen. Dat is het tijdstip, waarop de tex tielpunten bekent worden gemaakt. Het heeft onze aandacht getrokken, dat de nieuwe punten waarop textiel verkrijgbaar is eerder worden gepubli ceerd dan de nieuwe bonnen voor het Consumentencrediet. Dit nu betreuren wy tezeerste, daar hierdoor de mensen die v,gn het Consumentencrediet profiteren, niet gelijktijdig hun textielgoederen kun nen aanschaffen met andere mensen. Gij zult het met ons eens zijn, dat hierdoor een ongewenste toestand wordt geschapen en nodeloos onte vredenheid wordt gekweekt De situatie is wat de textiel aan gaat immers nog altijd zo. dat bij de bekendmaking van de nieuwe tex tielpunten tallozen zich naar de win kels begeven, om de meest begeerde goederen te kopen, waardoor het voor komt dat deze uitverkocht zijn,- als de mensen met de waardebonnen van het Consumentencrediet komen. En juist deze mensen hebben aan de zoëven genoemde goederen ont stellend gebrek. Wij veronderstellen dat deze mis stand U niet bekend zal zijn. Wij zouden U dan ook namens allen, die van het Consumentencrediet profite ren, met de grootst mogelijke aan drang willen vragen hier Uw aan dacht aan te schenken. Mipschipn dat Uw departement Diet alleen hierover te beslissen heeft, maar het wil ons toch zo toeschijnen. DINSDAG 26 JULI 1948 Hilversum I 301 meter 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.30 en 8.15 gram. muziek; 7.45 Morgengebed; 9.00 Lichtbaken; 9.30 Werken van Wagner; 10.00 Voor de kleuters; 10 J5 Werken van Stra. winsky en Thiman; 10.40 Voordracht; 10.50 Muziek houdt fit; 11.40 Gram. muziek; 12.00 Metropole-orkest; 13.00 Nieuws; 13.20 Zangrecital; 13.45 Uit het boek der boeken; 14.00 Strijk kwartet; 14.30 Voor de vrouw; 15.00 Muziek houdt fit; 16.00 De Zonnebl; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Na schooltijd; 17.15 Gram. muziek; 18.00 Russisch zangkoor; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 Nieuws; 19.15 Gr. platen; 2000 Nieuws: 20.15 Relais uit Londen van een BBC symphonisch concert; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws. Hilversum II 301 meter 7.00 en dat er van Uwentwege de nodige sti mulans zou kunnen uitgaan om de nieuwe textielpunten en de nieuwe waardebonnen voor het Consumen tencrediet gelijktijdig te doen publi ceren. Nog een visverhaal Als wormen schaars zijn of als ge eens rustig wilt zittenmet deeg er op uit We hadden een vermoeiende week achter de rug en hoewel het wor- menzoeken deze zomer niet zulk een probleem is als de vorige, toen het Soms enkele uren duurde voordat we een enigszins dragelijke portie had den, voelden we er niet voor om een paar uren van onze vrye Zaterdag middag te besteden aan die verve lende sport. Waarom zouden we het niet eens met deeg proberen. We leven geluk kig weer in de tyd, dat er een stuk je wit brood af kan, er is weer ha vermout te krijgen, attributen, die men absoluut nodig heeft om met succes op de witvis of de brasem uit te gaan. Bovendien lokte het vooruitzicht ons niet aan om weer een hele Zon dagmorgen langs de kant te slente ren. Want nietwaar, dèi is nodig, als ge met succes wilt baarzen of snoe ken. Dan moet ge niet lui zijn! Ge moet ze niet afwachten, ge moet ze opzoeken. Met de witvis is dat wat anders. Ge maakt een voerplek en ge zet u op het vissersstoeltje neer in af wachting van de dingen die zullen komen. Wy hadden ons zelfs nog de moeite getroost, om 's avonds te voren een voerplek te maken, wat altijd nog beter is dan 's morgens. De witvis- sen (eri als ge gelukkig zijt de bra sem) is dan reeds in de nacht op de plek afgekomen en blijft daar wel een tijdje rondzwemmen. Stel u niet voor, dat we op zo'n plek handen vol voer in het water gooien, in de vorm van stukken brood of stukken gare aardappeL Neen. het is veel geraffineerder. We nemen bij voorkeur wat fijne haver mout of zemelen, vermengen die met zand en water tot we er ballen van kunnen kneden en gooien die in het water. Ze spreiden onmiddellijk en er komt op de bodem een laag heel fijn aas te liggen, waaraan de vis sen zich de buik niet vol kunnen eten. terwijl ze al3 het ware op de geur afkomen en hun eetlust geprik keld wordt. Als we dan 's morgens met onze deegpluimpjes komen, is het feest in de regel in een ogenblik gaande. Zo zaten Gert en ik die Zondag morgen om een uur of vijf op ons vissersstoeltje tussen het riet. Een uiterst dun topeindje en het dunste slik zouden er voor zorgen, dat zelfs het vangen van de witvis nog een spannende gebeurtenis werd. Want er kunnen flinke knapen tussen zit ten en als er een rietvoorn van een ruim half pond aan rukt en trekt, geeft het de indruk, of er een kar per met je spullen van door wil. Om van een flinke tweepondsbra- sem maar niet te spreken. En ze zitten daar achter de Lan- gedijk! Dat zijn we die morgen aan de weet gekomen. We moesten eerst weer even aan de „wittery" wennen. Het lijkt zo eenvoudig, maar in we zen is het nog veel lastiger dan baarzen. Je moet al een rare koeke- bakker zijn als je een baars niet vangt als hy eenmaal bijt. De witvis is echter in staat om het uiterste van je zenuwen en je vang- kunst te vergen, vooral als het klein goed is. Dan staat het pennetje ge regeld op en neer te wippen, terwijl je maar een enkele keer kans krijgt om te slaan. We hadden zo afgesteld, dat het deeg een vijftien k twintig centime ter boven de bodem hing. Dat is de beste diepte om witvis te vangen. De brasem zoekt zijn voer in de re gel its dieper. Het spul begon al gauw. Na en kele minuten lagen de eerste witten in het net. Er was blijkbaar een hele school op ons voer afgekomen. De kleintjes verhuisden weer naar het water, maar de meesten, die we vin gen, waren forse voorns en stevige blijen. In een paar uur tijd hadden we met elkaar zeker een pond of vyf. "fcoën was het plotseling afgelopen. Waf we ook probeerden, of we die per gingen liggen, of het aas nog hoger lieten zweven, het baatte al lemaal niets. Onbewogen lagen de pennetjes In het water. Of we de pluim groot maakten of klein, of we er een balletje van draaiden, de witvis gaf niet thuis. Wat voor mysterie had zich daar onder water afgespeeld? Was de wind wellicht iets gedraaid? Was de witvis als op bevel plotseling naar andere oorden getrokken? Wie zal het zeggen? Was er wel licht een snoek of snoekbaars in de nabijheid. Wat doet het er ook toe; we kregen geen beet meer. Zo zaten we ongetwijfeld langer dan een uur in de luwte van het riet, terwy'1 een niet bepaald zomer se wind grauwe wolken over ons heen joeg. We aten boterhammen, draaiden sigaretten en mopperden. Gert sloeg voor de variatie een enorme pluim aan 't fijne haakje en liet het op de bode mzinken. We soesden zo'n beetje weg. Het zou wel niet laat word en voor we thuis kwamen. Toen gebeurde het. Even als de beet was opgehouden, vertoonde de dobber van mijn maat weer levens tekenen. Met een vlugge greep had hij de hengel die naast hem in het riet lag weer in de hand. Statig verrees de pen, hoger en hoger. We hadden nog even tyd om elkaar verwonderd aan te kijken. Want zó bijt de witvis niet! Het pennetje lag plat Toen sloeg Gert. Meteen leek het of in het water de hel was losgebro ken. Met een vaart werd het dunne topeind krom getrokken, pen en snoer raasden door het water. Wel licht dat ge reeds hebt begrepen, wat er gebeurd was. Een karper had de broodpluim gegrepen en wor stelde nu voor de vrijheid. We hebben reeds gezegd, dat we visten met 'n dun topeind en uiterst dun slik om tenminste aan de wit vis nog sensatie te belevenn. Welnu, Gert kreeg nu aan dat dunne spul de sensatie van de karper. Het was om je dood te lachen. Tenminste voor my. Voor Gert werd het een erezaak om de karper in het net te krijgen. Het ene ogenblik deed hij wanhopige pogingen om het beest uit het riet weg te houden, dan moest hy zich weer uitrekken, als de karper naar 't midden zwom. Plotseling kreeg het beest het in het hoofd om de vaart langs te zwemmen. Natuurlijk had Gert hem kunnen tegenhouden, maar dan was het snoer gebroken. Dus hobbelde h# mee, worstelend door de dikke, brede rietkraag, wegzakkend ln een diepe put, zodat het water hem in de laarzen liep. Myn lachstuipen veroorzaakten slechts, dat hij zich nog meer in spande om de buit binnen te halen. Met byzondere krachttermen schreeuwde hy om het schepnet. Laten we u niet langer in span ning laten. We hebben de karper ge kregen! Precies twee en een half pond. Aan het dunste silk en het dunste topeind. Eerlijkheidshalve moet ik er by vermelden, dat Gert er uit zag als een zwijn. Ik geloof echter, dat hy er nog trots op was. Toen we tenminste een uur later naar huis reden, vertrouwde hy me toe, dat hy nog nooit van zyn le ven zó prettig gevist had. 8.00 Nieuws; 7.15 en 815 gr. muziek; 7.50 Dagopening; 8.45 Klassieke gram. muziek; 9.15 Morgenwijding; 9.35 Ar. beidsvitaminen; 10.35 Gram. muziek; 10.50 Voor de kleuters; 1100 OrgeL. concert; 12.00 Hollandse liedjes; 12.33 Ensemble De Speeldoos; 13.00 Nieuws 13.15 The Skymasbers; 13.45 Gram. muziek; 14.15 Radio-matinee; 16.25 Gr muziek; 1640 Voor de jeugd; 17.00 „Place Blanche", gram. platen pro gr." 17.30 Radio-filmkrant; 18.00 Nieuws; 1830 RVU-uitzending; 19.00 Vioolre. cital; 19.45 Gesprekken met dokters; 20.00 NieuWs; 20.15 Orkest „Musicor- da"; 20 45 „Gevangene van het-verle den", hoorspel; 22.00 Paul Robeson zingt; 22.15 Buitenlands overzicht; 22.30 De Kwintetspelers; 23.00 Nieuws. Ned. dames verbetereu wereldrecord 4x110yards Tijdens nationale athletiekwedstrij den te Den Haag is de NederL Da- mesploeg, bestaande uit Fanny Blan- kers-Koen, Gerda v. d. Kade-Kond ijs; Nelly Witziers-Timmer er. Gré de Jongh er in geslaagd het wereld-re cord 4 x yards met een volle se conde te verbeteren en te brengen op 47.4 sec. Het oude record stond sedert 8 Fe bruari 1948 met 48.4 sec. op naam van N'iemv-Zmd Wales. AMERIKAANSE GEWICHT- HEFFERS WILLEN RUSSEN ONTMOETEN De twaalf Amerikaahse gewicht hef fers, die reeds hun intrek ln het Uxbridgekamp hebben genomen, heb ben de weys te kennen gegeven te gen de beste Russische gewichthef- fers uit te komen, zodra de moge- ïykheid hiertoe bestaat. De trainer van de Amerikanen, Bob Hoffman, vertelde, dat hy had vernomen, dat men ln Parys het op prijs zou stel len een ontmoeting tussen de Ame rikanen en Russen te arrangeren. „Het zou reusachtig zyn, eens tegen hen uit te komen", zei Hoffman. „Hoe de verhouding tussen de Ver. Staten en de Sovjet Unie op het ogenblik ook is, het zyn prachtkerels. We zagen ze in 1946 in Parys en wa ren onder de indruk van hun presta ties. Per slot van rekening is de ti tel wereldkampioen van- genc**e> waarde, wanneer men dan ook -- iedereen heeft geklopt. Zoals men weet, wonnen de Ame rikanen de wereldkampioenschappen 1947, waaraan géén Russen deelna men. N HERBOUW WIERTNGERMEER Door de Com missie voor Wederopbouw Wieringer- meer zal 13 Augustus a.s. worden aanbesteed het herbouwen van 30 kleine akkerbouwbedryven met wonin dat de post snel werkt is be kend, doch de postbode die onlangs in Bolsward een brief bezorgde, was de laatste schakel in een wel zéér vlotte bestelling. Hy bezorgde te Bolsward een brief uit Mukwonago (Wiscons in V.S.), die de vorige dag daar gepost was. feuilleton Spannend verhaal van EDGAR WALLACE - 36. „Maar waarom?" vroeg Whiteside weer. „Neem aan, dat Milburgh iets van deze moord afwist wat zeer twijfelachtig is welk voordeel zou hy ervan hebben om je uit de weg te ruimer?" „Wanneer ik je die vraag kon beantwoorden", zei Tar_ ling grimmig, „dan kon ik je ook zeggen, wie de moor denaar is van Thorton Lyne". HOOFDSTUK XV De eigenaar van de revolver. Elk spoor van de nachtelijke mist was verdwenen voor Tarling later in de morgen uit het raam van zijn slaap kamer keek. o» straten baadden in de gouden zonne schijn en er was iets in de lucht, wat kleur op de wan gen en gloed in de ogen van de geduldige Londer.aar brengt. Tarling strekte zijn armen uit een gec.tw«le van louter levensgenot, voor hij zijn zijden kimono aantrok cn met het ontbijt begon, dat Ling Chu voor hem had klaar, gezet. De Chinees met zijn blauwe kiel, die achter de stoei van zijn meester stond, schonk de thee ia én legde- een courant aan de ene en brieven aan de andere zijde van het bord. Tarling gebruikte zwijgend zijn ontbijt en schoof het bord weg. „Ling Chu" zei hy, deze in het Plat_Chinees aanspre kende, „ik zal mijn naam van Mensenjager ,nog verspelen want deze zaak is meer dan een andere een raadsel voor my". „Meester", antwoordde de Chipees in hetzelfde dialect „ieder geval brengt een moment met zich, waarop de jager, voelt, dat hij moet ophouden en treuren. Ditzelfde gevoel had ik toen ik Wu Fung de worger van Han- kow achtervolgde. En toch vond ik hem op zekere dag en hij slaapt nu op het Terras van de Nacht". Hij gebruikte de schone Chinese benaming van de dood „Gisteren vond ik de kleine jonge vrouw", zei Tarling na een pauze. Op deze eigenaardige manier beschreef hij Odette Rider. „U komt de kleine jonge vrouw vinden en toch niet de moordenaar vinden", zei Ling Chu, die naast de tafel stond en zijn handen eerbiedig verborgen hield in zijn mouwen. „Want de kleine jonge vrouw doodde de man met het bleke gezicht niet". „Hoe weet je dat?" vroeg Tarling en de Chinees schudde zijn hoofd. „De kleine jonge vrouw heeft geen kracht meester", zei hij. „Ook is niet bekend of ze de snelle wagen kan besturen". „Je bedoelt de auto?" vroeg Tarling snel en Ling Chu knikte. „Bij Jove! Daaraan heb ik niet gedacht", zei Tarling „Natuurlijk de man, die Thornton Lyne vermoordde, moet zijn lichaam in de auto gedragen en hem zo naar het park gereden hebben. Maar hoe weet je, dat ze niet chaufferen kan?" „Omdat ik het gevraagd heb", zei de Chinees eenvou dig. „Veel mensen in het grote Magazijn, waar de man mét het bleke gezicht woonde, kennen de kleine jonge vrouw en ze zeggen allemaal, dat zij de snelle wagen niet bestuurt". Tarling dacht een ogenblik na. „Ja, dat is de waarheid", zei hy. „De kleine jonge vrouw doodde de man met het bleke gezicht niet, omdat zjj mijlen ver weg was toen de moord gepleegd werd. Dat weten wij. De vraag: Wie deed het?" „Dat zal de mensenjager ontdekken", zei Ling Chu. „Dat zal mij verwonderen" zei Tarling. Hy kleedde zich en ging naar Scotland Yard. Hy had een afspraak met Whiteside en was van plan om daarna Odette Rider te vergezellen naar de Hulp-Commissaris voor een onderhoud. Whiteside was al voor hem op Scotland Yard en toen Tarling zyn kamer binnentrad onderzocht hij nauwkeurig een voorwerp, dat op een vel papier voor hem lag. Het was een automatisch pistool met korte loop. .Hallo!" zei hy belangstellend. „Is dat de revolver, waarmee Thornton Lyne gedood werd?" „Dat is het wapen", zei de opgewekte Whiteside. „Dat dingetje ziet er niet erg vriendelijk uit, nietwaar?" „Waar zei je ook weer, dat hy gevonden werd?" „Onder in de werkzak van het meisje" „Hy komt my zo bekend voor", zei 'Tarling, het instrument van de tafel nemende. „Wat ik zeggen wilde, is de huls nog in de kamer?" Whiteside schudde het hoofd. „Neen, ik" nam hem er uit", zei hy. „Ik heb de houd» er ook uitgenomen". „Je hebt toch zeker de beschrijving en het nummer aan alle wapenhandelaren opgegeven?" Whiteside knikte. „Hoewel dit waarschynlyk niet veel z&l uithalen", zei hij. Dit is een pistool van Amerikaans fabrikaat en tenzij het toevallig in Engeland is verkocht is er heel weinig kans, dat wy de eigenaar, ontdekken". (Wordt vervolgd>«

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3