Ballet Weense Staatsopera Politieke Delinquenten met Bewegingsvrijheid Dansen zoals men zich die aan de Donau voorstelt Voor de vrijwel uitverkochte zaal van „Het Gulden Vlies" danste gister «vond de Balletgroep van de Weense Staatsopera onder leiding van Erwin Pokorny. Men kan in Nederland moeilijk een kunst bedenken, die meer het sterfkind van het publiek is, dan de danskunst. Des te verheugender was de opkomst van de Alkmaarders, ook al voor de dansers op hun bui ten seizoen—tournee te meer daar deze avond door de temperatuur voor hen wel niet de uitgezochtste geweest zal zijn. Het programma, dat o'ns niet in alle opzichten kon bevredigen, omdat er, ons inziens, te weinig „danse pure" gegeven werd, opende met 'n grappig „Wiener Rendez—vous", waarin wij onmiddellijk &e beste dansers van de groep zagen optreden. Dit was ech ter maar een voorspel op de, door dezelfde ballettisten gebrachte dans „Het Amulet". Het was een prachtig stuk choreo- graphie van Erwin Po korny, dat met zeer veel furose ten tonele gebracht werd. Wat de andere dansen betreft, daar van bekoorde 't meest het grote werk in drie delen (wederom van Pokor ny) „De bedrogen bedrieger". Niet alles echter in dit spel was af. Heinz Weitz viel in ongunstige zin op het was duidelijk, dat hij nog niet die beheersing gevonden had, die b.v. een Juzek en een Pokorny in hun kunst hadde. weten te brengen. Daar entegen was Walter Hofer als cipier onverbeterlijk zijn zo moeilijke rol van dronken man wist hij niet alleen overtuigend, maar ook met grote tech nische vaardigheid te brengen. Van de dames bracht Annemarie Schwegel in de „Zigeunerdans" de figuren nog wat hoekig naar voren later, en vooral in ,.De bedrogen bedrixgei" hervond zij haar gemakkelijke bewe-* gingen, en werd een der beste dansen seis. De muziek werd verzorgd .door Heinz Graupner. Als begeleider is hij wer kelijk prachtig opgetreden. Zijn soli waren daarentegen van minder gehal te. Graupner beschikt over een grote Per fiets door Noord-Holland Het is midzomer, en een ijsclub, die zich alleen op het ijs beweegt, is haar eigen bestaan bijkans vergeten.. Maar de ijsclub „Omval" weet, hoe mooi het landschap óók in de zomer is, en organiseert op Zondag 1 Aug een tocht van 75 kilometer naar Scher merhorn, Edam, Volendam en de Pur mer. Het bestuur maakte de rit reeds op de vorige Zondag, en was ent housiast over de molens, de schilder achtige oude plaatsen, over'het rijpen de koren en fruit en óver de oude bruggetjes. Laat U dus ^jeen drie maal noden, maar vertrek Zondagmorgen tussen 9 en 12 uur van het Hofplein af (café Brouwer). U moet vóór 7 uur 's avonds weer binnen zijn. dan ontvangt U een herinneringsmedaille. U kunt zich voor f 1.35 in laten schrijven bij Je heren J. Prijs. Omval 56, J. Schipper. Hoeverkade 10 en K. Koopmans, Zeg lis 128, terwijl dit ook op de tourdag kan gebeuren in hst café, Hofplein, tussen 9 en 12 uur. GROTE RIJNBOOT In het Noordhollands Kanaal, aan de kade van de firma Stoel aan de Elandswal ligt een grote Rijnboot, de „Troostwijk" genaamd, gemeerd. Het prachtige'vaartuig, eigendom van'de Hollandse Rijnvaart Maatschappij, meet 650 ton, is 68 meter lang, 8.80 meter breed en heeft 2.50 meter diep gang. De „Troostwijk" is geladen mat cement uit Mainz voor Alkmaar. ESN „ZOET" AVONTUUR Zondagmorgen vervoegde zich aan het politiebureau een 21jarige boek houdeP uit Dongen, die de Zaterdag avond met een hem onbekende vrou\fr uit Amsterdam in een hotel in Alk maar had doorgebracht. Hij miste zijn portefeuille met f 100. De politie heeft een onderzoek in gesteld fen arresteerde tenslotte een 26jarige vrouw uit Amsterdam, die de portefeuille had geroofd. De die vegge is in verzekerde bewaring ge steld. DODELIJK" ONGEVAL Zaterdagmiddag omstreeks kwart Voor vijf is een 70jarige wielrijder, de heer de M. uit Alkmaar op de Rennemerstraatweg door een auto aan gereden en in de loop van de avond aan de bekomen verwondingen in het Centraal Ziekenhuis overleden. De heer de M., die in de richting van Heiloo reed, werd door de auto gegrepen, toen hij bij de Corfstraat on verwachts de weg overstak. De chauf feur poogde tevergeefs door uit te wijken en krachtig remmen het on geluk te vermijden en de botsing was zo hevig, dat de oude man tegen het wegdek werd geslingerd en hevig bloedend bleef liggen. Door een wagen van de G.G.D. werd hij naar het Centraal Ziekenhuis over gebracht, waar hij enige uren later is bezweken. BENOEMING De heer C. Visser, onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, is ala zodanig benoemd te Noqrdschar- woude. virtuositeit en een verbazingwekkende vingervlugheid. Van Chopins Scherzo iix B mol maakte hij echter naar onze smaak te veel „vuurwerk", terwijl nij ettelijke onzuiverheden beging kort om, het geheel was. mede door zijn soms overmatig pednal gebruik, te slordig. Zijn eigen composities deden teveel aan Strauss denken, dan dat wij ze kondeb waarderen. Maar, ond?nks alle critiek, een avond, waarop de aanwezigen met groot genoegen terug willen zien en daarbij een jnmulang om wéér bal let te gaa"n zien. FRANSE EN ZWITSERSE VOLKS DANSERS OP DE VOLKSHOGE SCHOOL BERGEN Op Zondagavond 1 Aug Zwitserlands N tirnale feestdag zal 'n Zwitserse volksdansgroep, die in Ne derland op, verschillende Volkshoge scholen te gast is, tezamen met een franse volksdansgroep onder auspici ën van de Volkshogeschool te Bergen een dansavond geven in het grote open luchttheater qer VVV je B ^gcn NH agenda A.B.T.: Zorro's Zwarte Zweep met Linda Stirling en George J. Lewi* Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zorj dag 2, 5 en 8 uur. Toegang 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: De Zigeuna rin met Johr Hall en Maria Montez. Dagelijks 8 uur, Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur.' Toegang boven 14 jaar. HARMONIE." De beste jaren van ons leven. Dagelijks 7.30 uur. Zondag 1, 4 CO en 8 uur. Woensdag 2 uur mati nee. Toegang boven 14 jaar VICTORIA: Dr. Jekyll en Mr. Hyde r Spencer Tracy, Ingrid Bergman en Lana Turne. Voorst''lingen als bij Cinema Americcin. Toegang 18 jaar BERGEN Maandag D'nsdag en Woensdag Rustende Jager: „Blanche Fury'1, met Stewart Granger en Valerie Hob' son. Toegang 18 jaar. Woensdag Verlichtingsavond in Bergen. Donderdag Rustende Jager: „The Ramble'rs", o.l.y, Theo Uden Masman. VEEMARKT Op de Alkmaarse veemarkt van Maandag 26 Juli werden 25 vette koeien en 59 nuchtere kalveren aan gevoerd. Zij waren allen bestemd voor de Centrale. Gewone gevangenen zijn er altijd geweest, en het ziet er niet naar uit, dat er voorlopig enige verandering in hun omstandigheden zal komen. Wanneer zij de gevangenis verlaten, is er een na-zorg, die tracht, hen., weer in het gareel der maatschappij te brengen. Wat zij op hun geweten hebben, is een misdrijf tegen de zeden en de wetten van het land. Met de politieke delinquenten ligt de situatie enigszins anders. <Zij worden opgesloten in een „NSB-kamp", leven in gevangenschap; er wordt aan hun gewerkt, in geestelijke zin ook, en misschien zullen zij hun fout inzien. Misschien ook niet En daarna? Kamp zonder Prikkeldraad Onderhoud met de heer K. de Wilde Open kamp Het is voor de politieke'gevange nen wellicht nóg moeilijker, om nèt hun straf weer aan het werk te ko men. In overheidskringen heeft men dat begrepen, en wij vernamen, dat er thans een experiment genomen werd in de Noord_Oos't_Polder, om de overgang van gedetineerde tot ge woon burger iets gemakkelijker te maken. In verband daarmee zijn wij .gaan s^relfen met de heer K. de Wilde, so ciaal werker bij het Toezicht op Po litieke Delinquenten. - De heer De Wilde heeft dit experiment van het begin af aan meegemaakt, en was zo in staat, ons de zaak in nauwkeurig heid uit te leggen. Het interneringskamp „Westvaart", 7 kilometer van Emmeloord, was van 3 Juni 1947 af afgezet met prikkel draad, zoals alle andere kampen. Met ingang -van 11 Juni j.l. af werd het bij beschikking, van de Directeur- Generaal der Bijzondere Rechtsple ging aangewezen tot open kamp, zo als tot nu toe alleen Jeugdkampen nog maar waren. Wanneer de gedeti neerden zich behoorlijk zouden ge dragen, en goed zouden werken, zou den voor hen bijzondere gunsten gaan gelden. En zo is Zaterdag jl de eer_ ste groep van 120 man met verlof naar huis gegaan. Zij worden Maan dagavond thuis verwacht, en men ziet daar in een begrijpelijke spanning naar uit. Wie en hoe? Wij vroegen de heer De Wilde, wel ke personen in dit kamp geplaatst werden, want we konden ons moei lijk voorstellen, dat men daar b.v. de bijzónder „zware jongens" voor kon gebruiken. En inderdaad, het bleek, dat alleen diegenen, die nog een mi nimum straf van twee maanden-of 'n maximumstraf van één jaar en negen maanden te goed hadden, na een strenge selectie in alle kampen van Nederland, werden opgenomen. Daar bij moesten de gegadigden in staat zijn zware werkzaamheden te ver richten, want hun werk zou geheel uit handenarbeid bestaan, zoals het helpen bij de oogst, het leggen van draineringen en dergelijke. En zo trekken zij dagelijks naar hun werk: naar Vollenhove, naar Lemmer en waar dan ook heen, on der geleide van een onbewapend voor man, die zelf géén politiek delin quent is. Ook 's avonds mogen zij het kamp uit; zij wandelen en vissen veel, mogen onbeperkt brieven schrijven en ontvangen, en de kampleiding is tevreden over hen. -Sociale achtergronden" U zult bij het lezen van het voor gaande misschien wel eens uw hqo&d geschud hebben en de gedachte u zijn opgekomen,, dat deze toch slechte vaderlanders het heei wat be ter hebben dan de goede vaderlaridérs in de Duitse concentratiekampen. Dat is waar maar bedenkt u'zich dit: over enkele jaren zullen deze mensen weer in de vrije maatschappij worden opgenomen. Zij hebben hun straf dan ondergaan alleen de schande is ge bleven, En hét is alijd een goed de mocratisch principe geweest, dat hij, die geboet heeft voor zijn schuld, na zijn straf de rechten op hét burger leven weer herkrijgt. Aan de andere kant moet men niet te licht denken over de huiselijke omstandigheden, ontstaan in tijd dat de man gedetineerd was. De gezinhen zijn dikwijls ontwricht, man en vrouw zijn misschien van elkaar vervreemd kortom, het zal hem, die na een jarenlange straf terug komt, veplal niét gemakkelijk zijn, zich weer Pan te passen. Men moet nu dit kamp „Westvaart" enigszins opvatten'als 'n „doorgangskamp naar de maatschap pij". De delinquenten hebben meer vrijheid maar deze vrijheid is'een gunst, geen recht! Zij moeten haar zelf door een onbespVoken ge drag en door ijver verdienen, zij heb ben zich te houden aan de regels van de normale maatschappij. Het is dus die vrijheid, die, naar Perk als hoog ste lof zong, „luistert naar de wetten" De vrijheid, die zij weer moeten leren waarderen, en die zij, terug in het burgerleven, weer moeten kunnen hanteren. Men tracht een genezen persoon aan de maatschappij terug te geven. Want hoeveel beter is dit, dan een groep te verbitteren, die niet tot het inzicht van hun verkeerde hou ding gekomen zijn! Maar hun straf blijft een straf! Een maal veroordeeld door een tribunaal, moeten zij die boete, hen opgelegl, doen. Het is alleen maar de quastie: hoe? En dan geloven wij, dat eea open werkkamp in twee opzichten boven andere strafmaatregelen te prefereren is; in de eerste plaats om dat het verzet tegen een strafplaats, waar een zekere vrijheid heerst min der zal zijn, dan tegen iets wat op een concentratiekamp zou kinnen gaan lijken, en in de tweede plaats, omdat hier door de gedetin >erden werk verricht kan worden in het be lang van de wederopbouw En Hoe noodzakelijkdat is, veet u van eigen aanschouwing' Zaterdagmorgen is Hr. Ris. r.n Kinsbèrgen uit Aberdeen in den Helder aangekomen, met aan boord het stoffelijk overschot van de bU het vlieg ongeluk met de Mitchelbommenwerperr in Schotland omgekomen beman ning. De met de Nederlandse vlag bedekte kisten werden door onderofficieren en matrozen van boord gedragen langs een erewacht van mariniers. Per vrachtauto werden de.stoffelijke overschotten naar hun woonplaatsen over gebracht, waar zU met militaire eer ter aarde worden besteld. Politierechter Voor valsheid in geschrifte moest zich verantwoorden A. v. d. B. 't Betrof een deelneming aan de verkiezing; uitgebrachte rapport luidde niet gunstig. Beklaagde wil de gaarne naar Amerika, maar was Nederlander. Hij had een onware ver klaring afgelegd. De officier eist f 25 of 10 'dagen en 3 maanden voorw. Het vonnis was conform. Hend. S. uit Schagen, opperman, kwam weer op- 't matje over een ge huurd radiotoestel, dat hij eigenmach tig aan zekere S. heeft verkocht voor f 200. Beklaagde had trouwplannen en dacht zich zo van contanten te voor zien. Ook hier ee.i rapport, dat niet zo mooi was. Bekl. heeft nogal schuld. Het O.M. vorderde voorw. 6 mnd. met 3 proefjaren. Hend. moest zich onder toezicht stellen van de reclas sering. De rechter sprak een gelijk vonnis uit, maar legde beklaagde de plicht op, voor 1 Aug. '49 de schuld betaald te hebben. Ook J. G. uit Oude Niedorp had valsheid in geschrifte gepleegd. Hij had tegenover de gemeente—ontvan ger een stuk vals ingevuld. Bekl. had in begin Maart. '48 1 week gewerkt en 3 dagen opgegeven, dus 3 dagen onrechtmatig steun getrokken. Voor dit feit vroeg de officier 3-weken. Bekl. vroeg een geldboete. M. Stof fels veroordeelde tot 14 dagen. Mathilde B. uit Bergen, had op 11 Mei mej. v. D. het woord dief toe gevoegd. Bekl. zeide, dat zij dat woord iy2 jtar geleden had gebruikt, 2 ge tuigen kwamen op 't appel. De beledigde kwam uit een krui denierswinkel toen Mathilde haar. be doeld woord toeschreeuwde. Mej. A. W. de 2e getuige had het woord dui delijk gehoord evenals de winkelbe diende. Volgens de politie was bekl. brutaal De officier achtte 't feit bewezen en vraagt f 15 of 10 dagen, vonnis dito. Corn Blokdijk uit Harenkarspel had Thomas Groot mishandeld. Bekl. reed op 3 Mei met paard en wagen, toen hij Thomas Groot tegen kwam, on geveer bij de woning van Borst. Deze, n.1. Groot, vroeg iets aan bekl., waar op Blokdijk er op timmerde. Mej. G. Stoop te Harenkar-.pel, woon de naast Borst en zag opj3 Mei bekl. Blokdijk van de wagen springen en Groot aanpakken. Get. Thijs Stoop wist dat er tussen Blokdijk en Groot een vete bestond en dat Groot de bekl. Blokdijk wel zou spreken. De zaak werd voor onbepaalde tijd aangehouden om nieuwe getuigen te horen. Uit Limmen arriveerde Albert S., metaalbewerker. Op 15 Mei heeft hij een trap tegen een deur gegeven van de woning van van D., nog wel een buurman van bekl. Getuige v. D. had een bal vast gehouden van 't doch tertje van bekl. S. In woede ontstoken had bekl. de deur beschadigd. De officier eist f 8 of 4 dagen. Het vonnnis was conform. Alijda van S., uit Egmond a.d. Hoef had op 18 Juni '48 te Egmond—Binnen op het erf een meisje, dat een 'oto wilde maken een klap gegeven, 't Was Johanna v. d. P. uit Hilversum, die gillend naar haar moeder vloog. Een drietal getuigen moesten licht brengen in deze zaak. BekL ontkende geduwd of geslagen te hebben. Bij de politie staat Alijda bekend als driftig. Het O.M. acht de zaak bewezen voor de mishandeling en vraagt de officier 15 of 10 dagen. Uitspraak idem. De veehouder Corn. D. uit De Beem ster, heeft op 4 Juni zekere O. met een hooivork 'n slag gegeven. O. wilde een paard terug halen, dat bekl. in gebruik had. Eis f 25 of 10 dagen. De rechter vond het feit ernstig en vonniste f 50 of 29 dagen. Langedijks raad nam gewichtige besluiten In de Vrijdagavond gehouden ge meenteraadsvergadering van Lange— dijk werd een driétal belangrijke besluiten genomen. Het voornaamste was wel het voor stel van B en W om in beginsel te besluiten tot uitvoering van het uit breidingsplan Centrum te Nrd. Schar Woude, gelegen tussen de Oosterstraat en, de Provinciale weg. Dit biedt ruimte voor hét bouwen van 125 wo ningen, terwijl er bovendien' plaats is voor sportvelden, een zwembad, ULO-^-school en tehuis voor Ouden van Dagen, terwijl ^e opening van het h;er geprojecteerde industrieterrein er zeer door wordt bevorderd. Dit plan ontmoette practisch geen tegenstand bij de raadsleden. Hoewel er grote geldbedragen mee gemogid zijn, verklaarden allen zich voor de zo spoedig mogelijke uitvoering er van. Vooral het gedeelte, dat bestemd is voor het bouwen van woningen had aller sympathie. De Prot. Chr. en KVPfractie stonden enigzins sceptisch tegenover het industrie-ter rein. B W werden tenslotte ge machtigd, de nodige stappen te doen. Voorts werd besloten, gronden lig gende in het uitbreidingsplan te Br op Langendijk, plaats biedende aan 71 woningen, aan te kopen. De moge lijkheid van Uitgifte van gronden aan particulieren voor het bouwen van woningen wordt hierdoor geopend. Te Oudkarspel werd een strook grond, vrijgekomen door het neer komen van een bom tijdens de oorlog aangekocht. Daar kunnen vijf wo ningen worden gebouwd. De torenklok van Noord Schar woude zal ongeveer half November kunnen worden afgeleverd, deelde de leverancier mede. De sloot ten Zuiden van de Spoor straat zal op vporstel van B en W worden gedempt. De kosten worden geraamd op f 30.000. Het ligt in de bedoeling een redelijk aandeel hierin door de eigenaren van de aanliggen de percelen te laten betalen in de vorm» van een baatbelasting. Een yoorstel van B en W om de politieverordening aan te vullen met een bepaling, dat opgetreden kan worden bij ernstige vervuiling van erven ,werd verworpen met zes tegen zeven stemmen. De periode, waarin aan schoolkin deren landbouwverlof kan worden verleend werd vastgesteld op 25 Mei tot 22 Juni. De kinderen zullen ten hoogste 14 dagen verlof kunnen krij Tijdens de nationale trainingswed strijden, die Zondagmiddag op Te Wer ve te Rijswijk weren gehouden, heb ben de dames F. Blankers—Koen, G. de Jongh, Gerda Koudijs en A. Tim mer het nationaal record op de 4x110 yards verbete d en gebracht van 48,1 sec. op 47.4 sec. Opera-Concert BERGEN Voor een enthousiast ar talrijk publiek gaven Donderdag d- sopraan Maartje Kliffen, de teno Wiebe Draijer, de bariton The.* Baylé en de pianist Herman Zaal in de „Rustende Jager" een Oparacoi eert, waarmee zij lauweren oogstten Aan het sjot werd hen zelfs een ware ovatie gebracht en zij waren verplichi een toegift te geven, waarvoor hei terzet uit Figaro's Hochzeit van W. A Mozart gekozen werd. Dikwijls ver wart men een Operaconcert mét eer. Opera. Een Opera immers is' niet a leen muzikaal, maar ook een drama tisch werkstuk, waarin het evenzeer op de goede vertolking van de me lodieuze als van de toneelfactoreh aankomt. Velen zullen derhalve, wan neer zij meenden hier een stuk Opera opgevoerd te zien, teleurgesteld naai huis gegaan zijn. Een Operaconcen moet men echter als een zuivere muzikale uitvoering zien, waarbij min der actie en minder „Bühne" een vereist^' is. Door Maartje Kliffe wqró de aria Agathe uit „Der _2" van Von Weber prachtig gezongen, evenals de proloog uit „Paljas" van Leoncavallo en de Cavatine van Fi garo uit „De Barbier van Sevilla", die jloor Theo Baylé werden gebracht De duetten van Maartje Kliffen en Wiebe Draijer (uit Carmen van Bi- zet) kwamen prachtig naar voren. De aria van Bert Terflij en het duet van Terflij en Pinkerton konden ons minder bekoren; Puccini's melodieuze muziek kwant hierin niet geheel tot zijn recht. Was het programma be gonnen met enkele klassieke werken, uit de latere tijd, kon men gedeelten uit de „Parelvissers van Bizet" en uit Faust horen. Herman Zaal be geleidde met veel gevoel en techni sche vaardigheid de solisten. Bergen kan op een zeer geslaagd concert terug zien. gen, terwijl dit alleen kan worden toegestaan aan kinderen, die in het bedrijf van de vader behulpzaam moeten zijn. Aan de heer Langereis werc op zijn verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de ULO—school tg Noord Scharwoude. In zijn plaats werd benoemd de heer C. Visser, onderwijzer aan de O.L.—school te Stompetoren. Medegedeeld werd, dat de Com missaris der Koningin in deze pro vincie Maandag 13 Septemeber een bezoek aan de gemeente Langedyk zal brengen. Het ligt in de bedoeling van de burgemeester in een bijeen komst ten raadhuize de. raadsleden aan de Commissaris voor te stellen Dit bezoek staat mede in verband met de officiële opening van ^iet nieuwe bic *mbollengebouw van de Langedijker Groenten Centrale te Br op Langendijk, welke plechtighéid door de Commissaris zal worden bij gewoond. gezinsgebeuren LANGEDIJK Geboren: ""laas, zv J H v der Scheun en A Mulder; Geertje, dv* C Kruk en M Balder; Aaagje P M, dv Jan de Wit en A G M van Braamsbeek; Geesje H, Jv N IJlbertus en J L Ramaker; Frauk P, zv Cornelis Ruigh en D Koedijk; Cornelis zv J Klin— kert en G J Otter. Getrouwd: G C Biersteker, 27 jr., tuin bouwer en C E Hand, 20 jr., z b bel den alhier. Overleden: W Dirkmaat, 61 jr., tuin— bouwarbeider, wed. van M de Boer. BROEK OP L'DIJK 26 JULI 35000 kg. aardappelen. Eigenheimers 7.108.30; Eerstelingen 5.107.40; Drie lingen 3.00—4.30; 325 kg. tomaten A 46.00; B 24.00; 400 krop sla 8.00—8.90 15000 kg. rode kool 6.00—7.30; 18000 kg. gele kool 11.10—15.20; 1800 st bloemkool IA 89.00; I 51.0056.00 WINKEL 23 JULI BI. Eigenheimers 6.206.70; Scho ten 5.10—5.60; Slabonen W—85; Bloen kool 39—41; Sla 7—; Tomaten 67—68 Zwarte bessen 90Rode bessen 45— 81; Kruisbessen 24—36; Frambozen 60—112; Druiven 181; Yellow 22—61 NRD. SCHARWOUDE 26 JULI 68000 kg aardappelen. Eerstelingen 6.207.20; Rode Eerstelingen 7.30- 7.50; Blauwe Eigenheimers6.607.90 Bintje 6.00—6.60; 4000 kg. witte koo 6.00—7.60; 2300 kg gele kool 13.60- 15.70; 200 kg slabonen 86.00—96.00 150 kg. tuinbonen 6.IO-76.8O; 800 sc bloemkool I 58.0061.00. WARMENHUIZEN 26 JULI 33.00& kg. Aardappelen.*Scho'tse Mui zen 7.00—7.60; drielingen 4.505.50. Kriel 3.00—3.10; Eerstelingen 7.00— 7.90.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2