Jubileumspeldjes De Nederlandse turnsters verlangen naar de strijd Jubileumfeesten tegelijk met de kermis? Verkoop in Alkmaar niet onbevredigend De verkoop van de jubileutnsrpeld- jes is in Alkmaar tot dusver niet onbevredigend. Er zijn er thans 13000 verkocht, waarvan 5700 op de kaas markt. Men hoopt er zeker 25000 te verkopen, maar dan zal er nog veel meer medewerking getoond moeten worden want het aantal mannen en vrouwen, dat zich a">g door onze goede stad begeeft zonder een speldje op jas of mantel is nog veel te groot. En ieder weet toch dat het hier gaat om een blijk vaa medeleven met het re geringsjubileum, niet alleen omdat dit onze nationale en menselijke plicht is tegenover alles wat onze Koningin in een leven van onvermoeide arbeid in dienst van land en volk voor ons ge daan heeft, maar bovendien omdat het nu wel van algemene bekendheid is, dat H.M. de gelden voor Haar hulde blijk bestemd heeft om er een fonds van te vormen ter bestrijding van de vreselijkste en dodelijkste ziekte, wel ke wij kennen: de kanker. Dat verplicht ook iedere Alkmaar- der die het wel meent met ons vor stenhuis en ons vaderland, aan deze actie deel te nemen en door het kopen van een jubileumspeldje dat tot het regeringsjubileum kan worden ge dragen van zijn of haar belangstel ling in deze bijzondere gebeurtenis blijk te geven. De speldjes zijn thans ook verkrijg baar zoals bekend tegen f 0.50 per Stuk bij de firma H. Bossert en Zn in de Huigbrouwerstraat. Thans laat het werkcomité een cir culaire in zee gaan aan de hoofden van diverse bedrijven en magazijnen die dezer dagen tussen 16 en 21 Augustus door een tweetal leden van dat comité persoonlijk om een bijdrage verzocht zullen worden. Alk maar mag in de wedloop der Holland se steden ook ditmaal niet achter Mijven en al is ei bij deze wedloop dan ook geen gouden medrille te ver dienen, hij wordt toch voor een doel georganiseerd, dat in alle opzichten onze volle sympathie kan hebben. Zaterdag 21 Augustus wordt er een grote straatverkoop gehouc.cn. Dan zullen de Alkmaarders er aan moeten geloven, die nog altijd zonder speld- Heropend Er worden in de laatste tijd veel winkels in Alkmaar herbouwd of ge epend. Zo maakten we dat vanmid dag weer mee op de hoek van de Eer »te Kanaalstraat en de Uitenbosch- straat. Het was ditmaal een kruidenierswin kei, die zich in een grote belangstelling mocht verheugen. En zoals dat gaat. •r waren zéér veel bloemen en er was zéér veel bezoek. Wij wensen de klanten hier een plezierige koop toe en dat zal waarachtig wel gaan. Zij komen terug Naar wij reeds meldden komen bin nenkort de ..Grote Beer" en de „Johan van Oldenbarnevelt" in Holland aan. Op de beide schepen bevinden zich de volgende soldaten uit onze omgeving H. J. Moring uit Alkmaar, J. A. de Reus uit Alkmaar, T. Uitvlugt uit Alk maar, J. G. Vrijhoef uit Alkmaar, J. Bart uit Alkmaar, J. H. Booten uit Alkmaar, T. de Hoof uit Alkmaar, C. W. Loots uit Bergen, A. C. L. Pijcke uit Alkmaar, H. C. Snijder uit Alkmaar en G. W. J. Halm uit Alk maar. Al deze personen komen met het transportschip „De Grote Beer", «at op 19 Augustus vermoedelijk te Amsterdam zal arriveren. Met de „Johan van Oldenbarne velt". die op 20 Augustus binnen zal lopen, komen: A. J. Baars uit Lim men, H. J. Ekkel uit Alkmaar, P. Meyer uit Heemskerk en H. Groothui een uit Alkmaar. Natuurlijk wenst de „Vrije Alkmaar «er" hen een behouden thuiskomst! De Gelukkige Er wordt alttjd zeer veel gefotogra feerd op de Kaasmarkt wanneer U daar geregeld komt, zult U dat wel weten. En dat gebeurd- nu ook •ens op 10 Juni. Het waren Ameri kaanse journalisten die dat deden: zij hadd n'de kleine Ria Swinkels van de Koningsweg op een stapel kaas gezet, en ze lieten haar twee z-rare vijf poncLs kazen dragen. Toen de foto klaar was noteerden ze Ria's adres en beloofden haar een plaatje te sturen. Dat plaatje ir nu ge komen wij hebben het gezien. Het was een prachtige, grote, glanzen de foto en er was nog een afdruk Ie in een krant bij ook! Toch hebben die Amerikaanse jour aalistea niet zo erg goed uitgekeken, toen zij er een onderschrift onder maakten want dat Ria klompjes «droeg, was volgens hen te wijten aan een te kort aan leer... "Maar ik geloof niet, dat de kinderen graag schoenen zouden dragen" vertel de haar vader dan moeten ze te veel hun voeten vegen als ze binnenko men Ziet U de klompjes zijn de bui tenla iders toch nog altijd een raad •el gebleven. je lopen. De verkoop heeft plaats in de binnenstad m zo mogelijk in de buitenwijken. Dat laatste zal er van af hangen of e- zich voldoende collec tanten beschikbaar stellen. Vaak blijkt, dat het succes van de actie daarvan in grote mate afhanke lijk is. Op de beide laatste kaasmarkt dagen bedroeg «je verkoop niet minder dpn 1300 speldjes maar er hadden er veel meer verkocht kunnen wor den als het aantal da ïes. dat de speldjes aanbood groter was geweest. Laten allen, die aan deze verkoop wil. len medewerken zich dus bij de secre taris van het comité Mr. J. A. Driessen Stadhuis 4e afdeling (tussen 912 en 25 uur) wenden en hun activiteit zal op hoge prijs worden gesteld. Laat ieder thans meewerken deze actie te doen slagen opdat men in het gehele land zal kunnen zien, dat Alk maar zijn goede naam niet alleen aan zijn kaasmarkt heeft te danken. Stadsspel van Alkmaar In het kader van de jubileumfeesten organiseert de Alkmaarse Jeugdge meenschap op Zaterdag 4 September, de dag die in het feestprogramma de Feestdag voor de Rijpere Jeugd ge noemd worut een spel voor de mid dag, waar de gehele Alkmaarse jeugd xan deelnemen en wel in groepen van tien jongens of meisjes. Het spel is samengesteld in samen werking met de stadsarchivaris de hr Th. Wortel en komt op het volgende neer: Een- boer, die 50 jaar geleden uit Alkmaar vertrok, om zich in Trans vaal te vestigen, keert terug in de goede kaasstad, doch daar er hier sindsdien veel veranderd is, herkent hij de stad niet meer en rijzen bij hem vele vragen. Deze vragen worden de deelnemers aan dit stadsspel van Alkmaar voor gelegd, die in groepen van tien langs verschillende routes de stad intrekken om een antwoord op deze vragen te zoeken. Des middags verzamelen zij zich vooraf op het Waagplein. waar zij hun opdracht ontvangen en na deze volbracht te hebben, komen zij weer samen op het Waagplein. waar de ant woorden worden bekend gemaakt; het spreekt vanzelf, dat prijzen beschik baar worden gesteld voor degenen, die de meeste goede antwoorden heb ben. Als de boer over de antwoorden tevreden is en te verwachten is dat hij dat wel zal zijn zal hij aan de verschillende groepen een plaats aanwijzen, waar een schat verborgen ligt. Deze schatten worden eveneens opge spoord en naar het Waagplein ge bracht, waar zal blijken, dat zij de on derdelen vormen van een symbool, een symbool n.1. van de eendracht waarom H. M. Koningin Wilhelmina haar volk zo vele malen heeft ge vraagd. Dit symbool zal als slot van deze jeugdfeestmiddag op het Waag plein worden opgericht. Voor verdere bijzonderheden moeten wij verwijzen naar het 'eind dezer maand te veschijr.en feestprogramma waar men de adressen in vermeldt vindt, waar men zich voor deelname aan dit stadsspel van Alkmaar kan op geven. Kaasmarkt in trek Uit een onderzoek, dat door de ANVV is ingesteld bij de vel Fransen die ons land be zoeken, kwam het merk waardige feit naar voren, dat 70% van hen de Alkmaar se kaasmarkt het interessants vonden. Moge de uitkomst van dit onderzoek een stimulans zijn om de kaasmarkt zo veel mogelijk in ere te houden! „1948 Anno Christi" In opdracht van de Minister van O. K. en W. schreef A. Defresne een mo dern zinsspel, „1948 Anno Christie" genaamd, ter gelegenheid van het 50 jarig Regeringsjubileum van H. M. Ko ningin Wilhelmina. Dit stuk, dat in een grote bezetting word opgevoerd zal begin September in de Stadsschouwburg te Amsterdam zijn première beleven, welke vermoe delijk door de Koninklijke Familie zal werden bijgewoond. De regie is in han den van de schrijver en de' décors zijn van Louis Saalborn, die een der hoofd rollen vervult, verder spelen o.a. mee Charlotte Kohier, Jacq Royaards Sand berg. Albert van Dalsum, Louis van Gesteren, Frits van Dijk, Ben Groenier Jacques Snoek en vele anderen. On der auspiciën van het Oranje Comité van Alkmaar zal dit stuk op Maan dag 13 September worden opgevoerd in 't Gulden Vlies, als waardig slot van de jubileumfeesten in onze stad. agenda CINEMA AMERICAIN: Lichtelijke Geschift, met Bing Crosby, Bop Ho pe. Dorothy Lamour. Dagelijks 8 uur. Zaterdagavond 7, 9.30 uur. Zondag 2. 4.30 en 7, 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur. Boven 14 jaar. VICTORIA THEATER: Complot in Quebec, met Paul Lukas, Helmut Dan tine. Dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9 30 uur. Zondag 2, 4.30 en 7, 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur matinée. HARMONIE: (voor de derde en laatste week) De beste jaren van ons leven dagelijks 7.30 uur. Zondag 1.30, 5 en 8.30 uur Woensdag 2 uur matinee. Kaartverkoop dagelijks van 11 tot 1 uur. 14 jaar. A.B.T. Topper keert terug, met Joan Blondell, Roland Young en Billy Burk. Dagelijks 8 uur. Zondag 2,5 en 8 uur. Toegang 14 jaar. Oecumenische Avondwijding in de Grote Kerk van half acht tot acht uur Toegang vrij. „DE RUS" BERGEN" Donderdag Baron Kneut met Siem Nieuwenhuy zen. Openluchttheater. Extra voorstel ling van Don Quichot op de bruiloft van Kamachü door de Bergense spe Iers. KUNSTZAAL BOENDERMAKER Tentoonstelling van werken van Kees Boendermaker. HUIS MET DE PILAREN K.C.B. Tentoonstelling van werken van C. Nieuwenhuizen, K. Niehaus, F. ten Holt, mev. Kouwenaar-Bijzo, A. .Bos Evssen, en H. Lucht. Vergadering Waterschap „De Schermeer" De agenda van de eerst volgende vergadering van de waterschap „De Schermeer" die op Woensdag 25 Aug, a.s. in het Noorderpolderhuis te Schermerhorn wordt gehouden, luidt als volgt: 1 Opening; 2. Beihandeling der ingekomen stukken: a. besluit van Gedeputeerde Staten van Noord Hol land van 30 Juni 1948, Afdeling 2A, no. 208, houdende goedkeuring van het besluit van Hoofdingelanden van „De Schermeer" van 22 Mei 1948, no. 2. tot het aangaan van een geldlening van f 73.000 rentende 2,5 pCt. loop tijd 10 jaren; b. besluit v Gedeputeer de Staten van Noord Holland van 30 Juni 1948, Afdeling 2A, no. 209, ho.u dende goedkeuring van het besluit van Hoofdingelanden van „De Schermeer" van 22 Mei 1948, no. 3, tot het aanga A van een kasgeldlening voor het ló^ejd' de dienstjaar tot een maximum bedrag van f 73.000. 3. Voorstel van Dijkgraaf en Heem raden tot toekenning van een uitké ring van 2,5 pCt. van de pensioen grondslag over 1947 aan het vaste personeel in dienst van het Water schap „De Schermeer". 4. Onderzoek van de geloofsbrieven van de laatstgekozen Hoofdingelan den. 5. Opmaken van een aanbevelings lijst voor Heemraad, ontstaande door de periodieke aftreding van de heer C. J. Baltus (aftreding 30 September 1948). 0. Voorstel van Dijkgraaf en Heemraden tot uitgifte in erfpacht van het perceel Gemeente Graft Sectie A, no. 245a. 7. Rondvraag. 8 Sluiting. Ongeval met goede afloop OTERLEEK Het ruim 2 jarig zoon tje van de landbouwer D. Zijp werd vermist. De moeder, die aanvanké lijk in de mening verkeerde, dat de jor.gen bij zijn vader was, zag hem plotseling tot haar grote schrik 'iïi het water liggen. Onmiddellijk sprong ze zelf te water om het kind te redden', maar zij kon, toen ze het kind gegre pen had, door de grote hoeveelheid bagger de kant niet bereiken. Op haar hulpgeroep kwam haar man met' een buurman toesnellen. Zij wisten zo wel moeder als kind behouden op het droge te brengen. Voor het tijdvak van 15 t.m. 28 Aug. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: Bonnen voor brood: 1271-Brood 800 gr. brood (geldig t.m. 21 Augustus) 1281 Brood 200 gr. brood (geldig t.m. 21 Augustus Alle bonkaarten: 133 Algemeen 400 gr. brood of 1 rts vermicelli e.d. 132 Algemeen 750 gr. suiker, boter hamstrooisel enz., of 1500 gr. jam stroop enz., of 750 gr. versnape ringen. 131 Algemeen 250 gr. boter of mar- garine of 200 gr. vet. 130 Algemeen 1 ei. Bonkaarten KA, KB, KC 808: 136 Algemeen 250 gr. boter of mar garine of 200 gr. vet. 137 Algemeen 200 gr. kaas of 250 gr. korstloze kaas. 138 Algemeen 50 gr. thee 139 Algemeen 125 gr. koffie 140 Algemeen 375 gr. zachte zeep en 250 gr. soda. B 147 800 gr. brood (geldig t.m. 21 Aug.) B 148 200 gr. kaas of 250 gr. korst loze kaas C 149 400 gr. brood (geldig t.m. 21 Aug.) Bonkaarten KD, KE 808: 151 Algemeen 125 gr. boter of mar garine of 100 gr. vet. 152 Algemeen 100 gr. kaas of 125 gr. korstloze kaas. 153 Algemeen 750 gr. zachte zeep en 500 gr. soda D 157 800 gr. brood (geldig t-m. 21 Aug.) E 159 500 gr. bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel of kinder. biscuits. Tabak, en Versnaperingenkaarten QA, QB. QC 808: 93 Versnaperingen 200 gr. versna peringen; of 200 gr. suiker, boter hamstrooisel enz.; of 400 gr. jam stroop enz. 96 Versnaperingen 100 gr. versna peringen; of 100 gr. suiker, bo- terhamstrooisel enz.; of 200 gr. jam, stroop enz. Bonkaarten ZA, ZB, ZC. ZD, ZE, MD, MF, MH 808 (byz. arbeid, a.s. moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen van de strook N Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 13 Augustus worden gebruikt. Maar de week begon mei een grote teleurstelling Er zijn in de organisatie dingen, die niet erg kloppen (Bijzondere correspondentie) Temidden van grote prachtig onder houden gazons en fleurige bloemen- borders, enkele tennisbanen en een zwembad ligt het St. Helen S. College dat geheel is ingericht voor de vrou welijke deelnemers aan de Olympische Spelen. Hier hebben ook de Neder landse ploegen onderdak gekregen. Maar de Nederlandse taal hoort men er n'®t veel meer, want de zwemsters en de athleten zfón reeds weer «aar liet vaderland vertrokken. Toch hangt nog fier het roodwitblauw aan een der masten bij de ingang. Neder land wordt immers nog vertegen woordigd door de turnploeg, bes:aande uit acht dames plus een reserve met als leidster mevr. Van «jen Bos en een Overdektin plaats van in de open lucht Wij hebben er een kijkje genomen en met de ploeg een praatje gemaakt. De dames zouden Maandag in het strijdperk treden met tien andere lan denploegen in het grote Empire Sta dion te Wembley, doch door de hevige regenval van de nacht van Zondag op Maandag meenden de organisatoren de damessportcommissie \an de In ternationale Turnbond, de wedstrij den te moeten afgelasten en nu te doen houden in de overdekte Empress hall in Earls Court. Voor de Ned. ploeg was dit een grote teleurstel ling. Men kwam Maandagochtend op het stadion tot het uiterste gespan nen: nu zou het grootste gebeuren beginnen. Niets bleek minder waar.. De ploegen van alle deelnemende landen liepen door elkaar heen, argu menterend en critiserend en het slot van het liedje was, dat men terugge stuurd w -d. Natuurlijk was dit een klap voor het moreel. Maanden lang hr.d men intensief geoefend, men had een week training in het Ajax-sta- dion achter s..e rug, waarin men zeer goed was opgeschoten en men wilde thans vol geestdrift tonen, waartoe de Nederlandse turnploeg In staat was. Men was Maandag natuurlijk zeer down, maar weldra waren de dames al weer een eind in de goede rich ting. Waf de veilingklok wijst DE GROEFEX DOET GOED WERK Het verloop van de Langedijker groentenveilingen week in de afge lopen week weinig af van de vooraf gaande. Er bestaat niet zo heel veel belangstelling voor de grove tuinbouw producten, zodat het maar goed is, om de producten die niet tegen de vast gestelde minimumprijzen kunnen wor den verkocht, af te nemen voor de Duitse burgerbevolking Er is op deze wijze in de afgelopen Voornamelijk rode en witte kool, die niet zo gunstig in de markt lagen. De kleinere sortering van de rode kool noteerde de laatste dagen tot ruim f 7.—, soms f 8.— per 100 kg. De grootsten bleven beschikbaar voor de Groefex. Bij de witte kool was er nog steeds een belangrijk verschil tussen de gro tere en de kleinere sortering. Zaterdag brachten de meest gevraagde partijen tot f 8.— per 100 kg op. terwijl de grotere sorteringen met f 4.en iets daarboven genoegen moesten nemen, week heel wat van de hand gegaan. De koolsoort, die het 11681 te Plaat' sen is, is de gele kool. Zowel voor het binnenland als voor het bezettings leger in België wordt de gele kool Raadsvergadering Koedijk Onder voorzitterschap van de heer C. J. Schellinger vond Maandagavond de raadsvergadering van Koedijk plaats. Na opening en lezing der notü len kwam als eerste punt aan de or de de aankoop van het huis van de Burgemeester en het beschikbaar stel len van een som van f 1000 ter verbe tering van de brug op Oostwijk. De ze raadsbesluiten waren goedgekeurd terug ontvangen. Een provinciale bijdrage in de kos ten verbonden aan het leggen van een weg van Koedijk naar Sint Pancras kan men echter, naar werd medege deeld, niet verwachten, en derhalve werd in overweging gegeven, nader overleg te plegen met de Minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening. Nadat er enkele ingekomen stukken warén behandeld, werd er door de le den, die allen opgekomen waren, een tijd lang gediscussieerd over de quaestie of het mogelijk zou zijn, de 50 pCt. vermakelijkheidsbelasting te verlagen. De heer Blaauboer vond de ze belasting te hoog, maar de voorzit ter merkte op, dat het gevolg van een eventuele verlaging eveneens een ver laging van deRijksuitkering aan de gemeenten zou betekenen. Er is in Koedijk door de Hoofdinge nieur Directeur van de Volkshuisves ting machtiging verleend tot de gun ning van vier woningen. De benodigde gelden zullen nu ter beschikking van de vereniging „Goed Wonen" worden gesteld. De heren F. Hes; A. Schuur; L. Vis ser en K. Mol zijn benoemd tot lid van de commissie voor de Woningwet Tenslotte sprak men nog enige tijd over de te houden Jubileumfeesten. B. en W. willen die combineren met de kermis. Het resultaat is, dat er een comité in het leven geroepen zal wor den. De vergadering had een zeer vlot verloop. gekocht, waarbij wij Zaterdag prijzen noteerden tot f 17.per 100 kg. De laagste prijs was die dag te Broek op Langendijk f7.30, te Nrd-Scharwoude f 6.60 per 100 kg. De slabonen ontmoetten een vrij behoorlijke vraag. Het aanbod was niet zo bijzonder groot. De slotnote- ring was Zaterdag van f 25.tot f 40— Maandag noteerden wij tot maximaal f 43.per 100 kg. Aardappelen gingen niet erg vlot van de hand. De eerstelingen ontmoet- ten.nog de meeste belangstelling. Za terdag liepen zij zelfs tot f 8.30 per 100 kg. Overigens was de prijs steeds ruim t 7.— per 100 kg. Eigenheimers gingen Zaterdag voor f 6.20 en f 7.20 van de hand. Blauwe eigenheimers lagen ook vrij ver beneden de f 7. per 100 kg. Zilvernep was slecht te verkopen. Tegen deze prijzen Zaterdag van f 10.— tot f 13.— per 100 kg is deze teelt helemaal niet lonend, zodat er het volgend jaar wel heel wat minder zal worden uitgezaaid. Amaretti OTERLEEK De Oterleekse bevol king heeft deze week twee dagen in tens genoten van de verrichtingen van het Variété Ameretti. De clown Pietro had onmiddellijk contact met het pu bliek, d£»t in groten getale was opge komen. Ook de xylofonisten maakte een goede indruk, evenals Johnny Lu mière. Mr. Antonio had een geweldig succes te boeken, terwijl Deo Deani en partnerin, de Tempo Jongleurs, niet voor de krachten van Strassburger behoeven onder te doen. Het waren zeer geslaagde avonden. Fusie van drie Duitse staten Vertegenwoordigers van drie sta ten in Z.W.-Duitsland, n.1. Noord- Würtemberg.Baden in de Ameri kaanse zóne en Zuid-Würtemberg en Zuid-Baden in de Franse zöne, hebben te Karlsruhe overeenstem ming bereikt over een fusie van deze staten. Als deze overeenkomst dooi de regeringen der drie staten wordt geratificeerd, wordt zij aan 'n volks stemming onderworpén. De eventuele nieuwe staat zal Würtemberg_Baden heten en Stuttgart als hoofdstad heb ben. Aanpassen is de boodschap Alleen, men begreep niet goed waarom Maandag niet begonnen kon worden. Zo slecht zag het stadion er niet uit. Bovendien had men er zich op ingesteld, dat de oefeningen in de open lucht zouden worden gehouden en nu zal het in een overdekte zaai moeten .gebeuren. Men heeft nu ook minder tijd de wedstrijden af te wer ken en waarschijnlijk zullen de heren en dames tegelijk werken. Het zal dus wel eens kunnen gebeuren, dat he publiek aan de ene kant klapt voor een oefening, terwijl er a\n de andere kant juist een evenwichtsbalkoefen' -t wordt uitgevoerd. Nog meer klachten, maar qoede moed! Trouwens er zijn nog meer klachten over de organisatie. Steeds worden er vergaderingen gehouden en nog iets nieuws uitgevaardigd en veranderin gen in de voorschriften aangebracht, zoals de beoordeling bij de cvenwichts oefening. Eerst was het. dat men na drie keer afvallen geëlimineerd werd maar dat de tot dat ogenblik verkre gen punten telden. Nu echter wordt men na twee keer vallen uitgescha keld en 'crijgt men 0 punten. Ook heeft men de laatste dag zit. praten over de tijd, die een vrije oefening moest duren. Wordt dat nu nog ver anderd. dan zou eventueel een gehele oefening op het laatste nippertje moe ten worden gewijzigd. Wat ook zeer vermoeiend is, is het feit. dat de ploeg ruim anderhalf uur onderweg is om in een zaal jn Chelsea twee uur te gaan trainen. In deze korte spannen tijds komt men nai «i lijk niet klaar en zo goed en zo kwaaa als het mogelijk is, oefent men in het kamp te Northwood des avonds de trainingsoefening en de vrije gereed schapsoefening, die bij de Nederlandse ploeg met een bdl worlt gedaan. Of Nederland wat zal bereiken tner zijn damesploeg? Wel, men is klaar voor cr strijd °n men zal zijn best doen maar men heeft zeer sterke landenploegen als rivalen. veiling arkten ALKMAAR 11 '.UCL'STl'S 1948 Andijvie 714; Spinazie 1222; Pos telein 718; Worteltjes 7—23; Tomaten 1831; Groene kool 716; Rabarber 4—10; Rode kool 6—11 Gele kool 7— 12; Stamsnijb. 20 35; Uien 715; Bie ten 412; Druiven 141166; Spercie bonen 3050; Snijbonen 4068; Pronk snijbonen 1728; Bloemkool IA 40 —63; Bloemkool I 2538; Bloemkool n 1222; Komkommers 517; Meloenen 32—125; Worteltjes 6—22; Selderie 1— 4; Selie 1—3; Sla 2—10; Aardappelen Eigenheimers 6.507.50 Nieuwe Au gurken 56-50. PURMEREND 10 AUG. Veemarkt: Totaal aa.ivoer 582 stuks runderen. 102 vette koeien levering, goed; 297 gelcekoeien 350625, goed; 41 pinken 170350 kalm; 112 melkkoeien 450 8.50, goed; ;0 stieren 425800, matig 226 nuchtere kalveren voor de slacht levering; 10 vette varkens voor de slacht levering; 578 biggen 35—65; 536 schapen 60—90, goed; 398 lamme ren 2856, goed; 72 bokken en geiten 1080, goed; C4 paarden 300—801 stug veulens 80140, stug. Totaal 2456 dieren. Phiimveemarkt. 1200 oude kippen en hennen (witte en rode) 2.503; 1800 idem e 3 3.25; 1300 hennen 67.50; 1200 jonge hanen blauwe 3— 3.25; 8800 idem witte en rode 2.502.75; 600 jonge en oude eenden 1.503; 350 konijnen 1—13.00; 12 kalkoenen 14—' BROEK OP LANGENDIJK 11 AUG. 42000 kg aardappelen. Eigenheimers 5.10—'7.10; Eerstelingen 7—7.71; 45.000 kg. rode kool; 6—6.80; 12.000 kg. gele kool 7.10—14.60; 7.000 kg. witte kool 4; 4.400 kg. uien 12.30—13.40; 1400 kg. slabonen 4855; 1700 stuks bloemkool 27—39. WARMENHUIZEN 11 AUGUSTUS 70200 kg. aardappelen. Schotse mui zen 7.808.60; drielingen 4.604.80; kriel 2.602.80, eigenheimers 7.30— 7.80; bintjes 7.10—7.30; koöpmans bl. 7.60. 12800 kg. witte kool 4; 1850 kg. slabonen 4758. NRD. SCHARWOUDE 11 AUG. 85000 kg. aardappelen eerstelingen 6.10—7.70; rode eerstelingen 7.50—7.70 eigenheimers 6.707.20; blauwr eigen heimers 6.507.70; bintjes 6.706.80; IJsselster 6.50—6.70; koopmans bL 6.70; bevelanders 6.30; 18.000 kg. witte kool 4—5.20; 14000 kg rode kool 6—6.30 8000 kg gele kool 613.10; 12000 kg. slabonen 10*8.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2