Lopende vu ut Ijes Honderden hebben de beer Holzmüller naar zijn laatste rustplaats gebracht Kermis-exploitanten wendden zich tot B. en W. Geen kermisvermaak tijdens Jubileum -feesten Er zijn nog zeer vele mensen, die menen, dat de kermis "te Alkmaa. tot 0 Sept. duurt. Zij denken en we kunnen ons dat heel goed voor stellen laten we nog even wachten met een bezoek aan de kermis, tot de Jubileum week is aangekomen. Maar dan zouden zij wel eens be drogen uit kunnen komen: de kermis blijft geen dag langer dan 'tot en met de aanstaande Zondag. Wanneer U zich dus nog wilt amuseren, dan moet dat deze week gebeuren, want kermisvermaak zult U in Alkmaar in de week der Jubileumfeesten niet aantreffen!! Naar aanleiding' hiervan hebben enkele kermisexploitanten zich met ten verzoek tot het college van B. en W. gericht, of het hun zou kunnen worden toegestaan, op Zondag in plaats van om acht uur des avonds, des middags om vier uur eventueel Kaasdragers naar Amsterdam Zoals men weet, wordt op 31 Aug. ter gelegenheid van het Regerings jubileum van H.M. de Koningin in het Olympisch Stadion te Amster dam een spel opgevoerd, getiteld „Tuin van Holland". In het tweede deel van dit spel, dat geschreven werd door en onder leiding staat van Carel Briels treden verschillende be volkingsgroepen op. Daaronder be vinden zich 11 Alkmaarse kaasdragers in hun bekende costuum. Op. drie September wordt er een feestelijke rondvaart door de Am sterdamse grachten georganiseerd met versierde bootjes. Ook hieraan zullen de Kaasdragers medewerken: er zullen zes afgevaardigden van het gilde heen trekken. De Waternymf in de Harmonie In het programma dat de volgende week in de bioscopen draait, zult naast de tekenfilm „Sneeuwwitje", die ïn Victoria gaat. ook in de Harino nie een fraaie technicolor te bewonde ren krijgen, n.1. „Bathing Bauty' (ba dende schoonheid) onder de Nederl. titel Waternimf. Het is een showfilm van grote allures. Natuurlijk is dy intrigue een ver haai van' liefde met vele perikelen, maar dit is niet het belangrijkste in deze rolprent, dat verhaal. Veel be langrijker en dan ook bijzonder goed afgewerkt zijn dt prachtige show- opnamen van waterballefcen, en wat niet al. U wee: het nu: het gaat om een romantische zwemster Esther Willi sms en U kunt genieten van zeer vele nieuwe songs, van opwindende scènes en van aardige moderne ko miek. En daarbij, een naam als die van de regisseur Geoige Sidney is een waarborg voor een plezierige avond. Du alles nu kunt U van a.s. Vrijdag af zien in het Harmonietheater. Iedereen heeft toegang, maar de kin deren tot 14 jaar moeten evenals bij Sneeuwwitje onder geleide kenen. Wij wensen U een paar prettige uren bij „Bathing Beauty." Sneeuwwitje in het Victoria Er zijn films wier faam vooruit loopt Eén daarvan is ongetwijfeld Walt Disney's sprookje Sneeuwwitje dat binnenkort in Alkmaar zal draaien. Natuurlijk kent u allen het sprookje zelf. In een jange technicolor nu, heeft de beroemde tekenaar van o.a. de Mickey Mouse filmpjes dit op een voortreffelijke wijze uitgebeeld. Het is een hoofdfilm, waaraan zevenhon derd vijftig tekenaars hebben meegi werkt, waarvoor twee millioen teke ningen moesten worden gemaakt en waarvoor zeven en tachtig honderd meter potloodstifc gebruikt werd, zo alhans verteld het draaiboek, waar uit we enkele punten citeerden. Het is de grote verdienste van een man als Disney, bekende verhalen in een voor een ieder aantrekkelijk beeld te wilen brengen. We herinne ren U aan Pinoccio, een tekenfilm waarover zeer veel te doen is ge weest. Daarnaast vervaardigde hij een werk als Fantasia, dat een beeld geeft van vijf zeer bekende stukken mu ziek overigens na'ar onze mening een van zijn minst geslaagde werken. Maar hoe het ook zij, Disney geniet zo'n befaamdheid, dat het aanprijzen van zijn werk vrijwel overbodig is. Koevele kinderen zijn er niet, die in hout gezaagde portretten van zijn ka bouters, van Grumpy en Bashful, van Dopey en Sneezy op hun kamertje hebben staan? Het Victoria Theater nu brengt deze voortreffelijke film a.s. Vrijdag. Ie dereen heeft toegang, alleen de kin deren beneden de veertien jaar moe ten onder geleide komen. Wij menen U deze film ten zeerste aan te kunnen raden en we hopen, dat vele Alk— maarders zich deze prachtige gelegen heid niet zullen laten ontgaan. BESMETTELIJKE ZIEKTEN Naar het laatste nummer van de Nederlandsce Staatscourant mfcldt, de den zich tc Alkmaar in de week van 8 tot en met 14 Augustus j.1. zeven gevallen van malaria voor. Andere besmettelijke ziekten werden niet gerapporteerd. zonder muziek te mogen openen. Vooral voor de kleine kinderen, die toch Zondag om acht uur al in bed behoren te liggen, zou dit een uit komst zyn. Want hoevele ouders heb ben alleen maar op Zondag de ge legenheid, de kermis met hun kin deren te bezoeken! En wat die klei nere kinderen betreft: op Woensdag en Zaterdgmiddag wordt, zoals was vastgesteld, pas om vier uur geopend. Het zou juist, voor de schoolgaande jeugd veel prettiger zijn, wanneer ze wat vroeger naar de kermis konden. Daarom hebben de exploitanten eveneens een verzoek t B. en W. gericht, om hun tenten op die mid dagen al om twee uur open te mogen stellen. Van de zijde der exploitanten werd ons medegedeeld, dat deze voor stellen vandaag, althans dezer da gen in de vergadering van B. en W. besproken zullen worden. Van ander Ras Voor ons, Europeanen, heeft het' rassenprobleem (zo er nog onder ons zijn, die hier over een „probleem" wensen te spreken) zich geopenbaard in het anti-semitisme. Voor de Ame rikanen komt daarnaast een nog ur_ genter kwestie: die der negers. Het superioriteitsgevoel der blanke Ame rikanen, en onder hen vooral dat der Zuidelijke, heeft tot de meest gruwe lijke excessen geleid, excessen die een climax vonden in de beruchte lynch partijen. Over de neger-kwestie nu handelt het stuk „Van ander ras", dat gis teravond in 't Gulden Vlies gegeven werd door het Amsterdams Toneelge zelschap onder regie van Louis Saai- bom. In het buis van de senator Lang don keert een neger.officier terug uit de oorlog. Hij wordt wederom op een lage wijze als minderwaardige door de senator behandeld. De twee doch ters trachten hem verder te, helpen wanneer hij echter valselijk van dief stal beschuldigd wordt, capituleert de ene. De jongste, die van de neger houdt, blijft hem trouw. Wanneer, aan het slot, er sprake van is of zij met hem zal trouwen, trekt zij zich terug. Met dit slot nu wordt de huidige situatie van het probleem wel uiterst duidelijk getekend: het is zo, dat de muur, opgetrokken tussen neger en blanke nog steeds onoverkomelijk schijnt Niet alleen het stuk als spel eindigt hiermee zeer onbevredigend erger is, dat zeüs deze toch wel het beste willende Amerikaanse schrijvers, Arnaud d' Usseau en James Gow, geen werkelijk bevredigende oplossing heb ben durven brengen. Het spel was voortreffelijk. Geen enkele figuur was ook maar in het minst gechargeerd, en de regie was bijzonder. En daarbij moet gezegd, dat bet stuk technisch verre van een voudig was. Laat, voor hen die dit zagen, dit een aansporing zijn zich te verdiepen in dit probleem, dat in zijn diepste wezen eigenlijk geen probleem be hoort te zijn. En laat men beseffen, dat wij, trotse blanken, hier schuldig zijn aan iets, waar ons veel geroem de superioriteitsgevoel zich boven be hoorde te stellen: de rassenhaat. Maar daarvoor zijn wij misschien te gede genereerd. BELANGRIJK VOOR MILITAIREN Van 26 Augustus t-tn. 6 September a.s( dagelijks van 10.30 tot 17.00 uur en van 19.30 tot 23 uur) zal in hec RAI gebouw te Amsterdam een Nat. HandelIndu rieen Nijverheids tentoonstelling worden gehouden, ten einde de enorme ontwikkeling van het Nederlandse bedrijfsleven gedurende de laatste 50 jaar te laten zien. Op deze tentoonstelling zaï tevens een variété programma alsmede een film Programma gewijd aan het Regerings jubileum van H.M. de Koningin wor den vertoond. Aan -militairen in uniform en aan gedemobiliseerden zal op vertoon van hun legitimatiebewijs of op vertoon van hun groot verlofpas, ontslagbe wijs of het treinabonnement, dat in het bezit is van gedemobiliseerden ge durende de maand van hun verlof, bij een bezoek aan de tentoonstelling een reductie van 50 procent op de toegangsprijs worden verleend. agenda Hedenavond THEATER MULLENS (Hofplein) 3 uur Kindermatinee. GULDEN VLIES 8 uur School der dapperen, regie en hoofdrol Albert van Dalsum. Donderdag GULDEN VLIES 8 uur School der dapperen. BERGEN Zaterdag t.m. Woensdag DE RUS „De beste jaren van ons Donderdag DE RUS Chiel de Boer mét vrolijks en ernstige liedjes. HUIS MET DE PILAREN Tentoon stelling van werken van D. Vis, Jan van Herwijnen, D. Filarsk- en Ch. Toorop. KUNSTZAAL BOENDERMAKER: Tentoonstelling van werken van Kees Boendermaker. Dammen De nieuwe Hoofdklasse competi tie 19481949 der Prov. Noordhol landse Dambond zal medio Sept. een aanvang nemen. De 20 Hoofdklasseclubs zijn in g'-.'eeld in 2 groepen A en B. Aan gezien de Hoofdklasse na dit seizoen teruggebracht wordt op 12 clubs, zul len de nrs. 1 tot en met 6 van beide groepen gehandhaafd blijven, de rest degradeert. Iets nieuws is dat er voor afge broken partijen geen arbitrage zal plaats vinden. Elke vereniging geeft binnen 5 dagen de uitslag der af gebroken partij op. Bij verschil van mening wordt de partij dan uitge speeld op kosten van ongelijk. Een interessante vinding. Onze plaatselijke Hoofklasser D.D.D. is ingedeeld in groep A en zal als tegenstanders krijgen „Jozef Blan kenaar". „Gezellig Samenzijn", C.D.A., allen uit Amsterdam; „Weesp", „Den Helder", „Zaandam", „Wormerveer", ..Oosterkwartier" uit Haarlem, „Sint Bavo", Heemstede. Niettegenstaande de uitslag van de Onderlinge Clubcompetitie 1947—48 welke doorgaans beslissend was voor de bord—bezetting, hét volgende tiental te zien gaf: 1. Ravensteyn; 2. Schuit; 3. Mooyboer; 4. Hemels; 3. Oud; 6. Verver; 7. de Bree; 8. Woonijk 9. Smolenaars en 10. Kruider, heeft het bestuur uit tactische overwegin gen besloten het officieel Bonds— tiental als volgt samen te stellen: 1. Ravensteyn; 2. J. Schuit; 3. N. Oud; 4. H. Kruider; 5. C. Mooyboer; 6. M. Hemels; 7. L Verver; 8. C. A.' de Bree; 9. G Woonijk en 10. P. J. Smolenaars. Bovendien heeft het de beschikking over goede reserves. Aanvang voor D.D.D. 12 Sept.: Helder ID.D.D. I. 'n Pracht be gin. Veel succes en houdt de Alk maarse kleuren hoog.' SCHOOL DER DAPPEREN Vanavond en morgenavond gaat in 't Gulden Vlies een stuk, dat evenals „Van ander Ras" de rassenhaat tot on derwerp heeft: „School der dapperen" Wie „Van ander Ras" verzuimt heeft, hij verzuime niet „School der Dappe ren" te gaan zien: het is een ere- plicht. Kanker en Kankersierfie Zaterdag publiceerden wij het eerste deel van een artikel van de ihand van de heer M. J. Th. Vas Dias ivoorzitter van de Raad van Arbeid te Alkmaar. Thans brengen wij U hiervan het tweede deel. Red. In ons land zijn twee Stichtingen zeer speciaal op het gebied van de Kankerbestrijding werkzaam. Particuliere stichtingen, die beide het vertrouwen en de «jtèuö van de overheid genieten. Beide Stichtingen zijn in de over heidsorganen vertegenwoordigd n.1. in de Gezondsheidsraad, aar in de Commissie voor Kankerbestrijding de directeur van de Dr. J. R. de BruineGroeneveldt Stichting déze instelling vertegenwoordigt. De andere S:ich'ting is: de Stich ting „Het Nederlandse Kankerinsti tuut" (Antoni v. Leeuwenhoekhuis). De Dr. J. R. de BruineGroene veldt Stichting heeft zich zeer spe ciaal bezig gehouden m^t het vraag stuk van de serologische kankerdi— agnostiek. Door het laboratorium dier Stich ting zijn methodes uitgewerkt (en deze worden in de practijk toege past) die door onderzoek van bloed en urine kunnen uitmaken of een patiënt al dan niet aan kanker lij dende is. Deze methodes geven reeds bij de allereerste ontwikkeling van het ziekteproces betrouwbare en duide lijke aanwijzingen. Zij stellen aldus de medicus—prac ticus in staat geen kostbare tijd ver loren te laten gaan en reeds zeer vroegtijdig in te grijpen, waardoor het leven van de patiënt in zeer vele gevallen gered kan worden. Deze onderzoekingen hebben de aandacht getrokken -an buitenlandse geleerden. Verleden jaar kwam de seroloog Prof. R. L. Kahn .(ee.i internationale figuur) naar ons land om zich per soonlijk van de feiten op de hoogte te stellen. In Amerika beschikt men nog niet over methodes als er in ons land uitgewerkt zijn. Na de terugkeer van Prof. Kahn in Amerika volgde een uitnodiging van hem als vertegenwoordiger van de Michigan—University aan een onzer geleerden naar ^nn Arbor te komen om zijn methode te demon streren en voordrachten te houden. Hij werkt thans aan het orologisch leboratorium van Prof. Kahn, voor noemd in het University Hospital van de Michigan Universiteit, een van de grootste en belangrijkste •S/aateunivereiteiten in Amerika. Ons land komt dus heus niet ach teraan. Wat in Amerika mogelijk is, kan ook in ons land en door onze ge leerden tot stand worden gebracht, als er maa! voldoende middelen te hunner beschikking werden gesteld. Aan ons Volk de taak om die mid delen vrijwillig te verschaffen, nu zulks door een mooie gelegenheid geboden 'Ordt. DE STERFTE De kankersterfte wettigt een be langrijke bijdrage; wie de cijfers ziet, zal dit niet kunnen weerspre ken. Voor wat de laatste 10 jaar be treft, laat ik ze hier volgen; slechts de gegevens van 1945 zijn niet in Daar komt er net weer een aan rijden. Hoeveel orgels heb ik nu al niet in m'n straatje gehad? Dit is het zevende e.i dan nog drie automa tische piano's en vijf speeldozen, een echt Hollands straatbeeld, ja zeker, maar nu heb ik er. genoeg van. Kom binnen, houd de deur vast en doe het raam dicht. Och, die speeldozen zijn wel aar dige mechaniekjes. Af en toe klinken ze wel een beetje vals, maar ze zijn toch opgewekt en zo blij. Vanmorgen kwam ik er een tegen in de Lan— gestraat. Het was een vreemdsoortig bouwsel op een kinderwagen en het geluid, dat eruit huppelde was soms net als het gekraai van een baby, maar opeens deed de speeldoos zo raar en zo stuntelig, dat de exploi tant verschrikt bij een klant vandaan kwam rennen. Op de kruk /an de kinderwagen zat een klein jongen lusteloos aan de slinger te draaien, zijn gezicht werd van minuut tot minuut donkerder en de kermismensen hebben hun kleu-* rige pakjes verwisseld voor overall^ men is druk bezig mét stoffen, ve gen, boenen en poetsen, het levend# lijk kan je op die tijd zo maar in de Marktstraat ontmoeten. Misschien is— ie zelf wel bezig het bordje af t# soppen, waarop te lezen staat: „Be leefd verzoek geen vragen te stellen aar. het lijk in het openbaar. Ook geen politiek". Werkelijk, het is aan te bevelen, een ochtendwandeling op het kermisterrein. Bovendien is het dan gezellig ook. Neem nu bijvoorbeeld de drie jonge mannen, die gistermorgen op de Ge dempte Nieuwesloot hun optreden van deze dag begonnen. Een zat er op het trottoir achter zijn drumtoeStel ên naast hem stonden de t /ee anderen, met hun harmonica's. Deze muzikanten spelen heel goed en de vele omstanders hebben tegen elkaar gezegd, dat menige caféhou der op dit groepje jaloers kon zijn. Door Straten en Buurtjes de wijsjes van de speeldoos waven inmiddels niet meer om aan 'te ho ren.. En nu zou de baas zijn knecht je wel eens even komen opdraaien, hij had zijn broekje al te pakken, de speeldoos kirde nog een beetje., daar zou Pa zijn zoontje leren, een flinke rammeling zou misschien wel helpen. Doch het is er niet van ge komen. Langs de andere huizen kant liep Moedr met haar centen bakje en zij heeft zich onvervaard in het strijdgewoel geworpen. Moeder heeft beslist. Pa had ongelijk. Het was zijn beurt om de slinger 'te grijpen. En de kleine jongen kreeg het blikje. Zo is de speeldoos weer op zijn kin derwagen verder gegaan, kijk, daar komtie net. Het is de zesde van daag Een ochtendwandeling over het kermisterrein is beslist aan te be velen. Het is grappig om te zien, hoe nuchter alles eruit ziet op zo'n mor gen. Ai het klatergoud is verdwenen, De jongens zullen er zelf wel geen zin in hebben. Ze zijn nu eigen baas en er komt nogal vrij veel in het centenbakje. Ook op kermisochtend. Zondag is de kermisbeslist af gelopen. Nee, daar valt g rust niet meer aan te tornen. Oh nee, nou hoeft U niet te mopperen, want dan is het bijna alweer feest. Of mop pert U juist, dat er zoveel gefeest wordt? Overal worden nu voorbereidln gen getroffen voor de Jubileumfees ten, de étalages worden de een na de ander in gereedheid gebracht, de vlaggen worden voor de dag gehaald, oranjelinlen komen voor de dag enmen begint nu ook de stra ten te versieren. Tussen de bomea van het Scharloo hangen al tiental len fittingen, in de Stationsstraat is ook al iets te zien, in de Breestraafc staat al een grote houten erepdbrt. Het zal een prachtig feest worden. mijn bezit. 1938, 11798; 1939, 11728; 1940. 12266; 1941, 12831; 1942, 13060; 1943 13038; 1944. 12895; 1945, 1946, 12092; 1947, 12754. Gemiddeld bijna 12500 overledenen per jaar met als doodsoorzaak: kan - ker. Maakt dit werk financieël mogelyk door het storten van een ruime bijdrage op girorekening No. 17410 van het kantoor Alkmaar der Ned. Middenstand^bank onder vermei ding „Ten gunste van comité Alk maar, Nationaal Huldeblijk". U steunt hiermee een sympathiek doel! M, J, Th. Vas Dias, voorz. Raad van Arbeid te Alkmaar. „Hij was stoer, stug en onverzettelijk Het was een ontstellend bericht, dat tyCens het afgelopen weekend vah moii{| tot mond ging en in Alkmaar en ver daarbuiten werd verspreid: mijnheer Holzmüller is over'eden. Kon dat waar zijn? Wie hem nog niet zo lang geleden had ontmoet, kon en wilde het niet geloven. We wisten allen, dat hij ook dit jaar weer met een groep oud—leerlin gen naar zijn geliefd vacantiekamp in Garderen was getrokken en voor ons allen was hy immers nog altUd de zelfde vitale man? En onverwacht is deze tijding dan overfc ons gekomen, het ontstellende bericht, dat onze vroegere leraar van de Rijks H.B.S. te Alkmaar en Hoorn de heer F. H. Holsmüller in dat Gel derse dorp was overleden. Op ruim 66—jarige leeftijd een jaar na het pensioen, dat hij na een eer vol ontslag gekregen en zo zeer ver diend had. Vrienden had hij vele Gistermiddag is hij naar zijn laatste rustplaats gebracht. Enige oud—leer lingen hebben hem gedragen naar een zonnige plek onder hoge populieren op de Algemene Begraafplaats te Alk maar. En om de groeve schaarden zich zijn familieleden, zijn vroegere collega's, oudleerlingen en vrienden met wie hij jarenlang had samengewerkt in de liberale partij. Vrienden had hij vele mijnheer Holzmüller en hier waren er honderden. Toen de lichtbruine kist, gedekt met een klein bosje bloeiende heide de plant die hij zo lief had op de bodem van het diepe graf kwam te rusten, werden de kransen, bloe men en bloemstuken aangedragen. Het was een stille groet, die hem nu door meisjes en jongens werd gebracht, aan jie bloemen kwam haast geen einde en het was een kleurige heuvel, waarop tenslotte de laatste krans werd gelegd. Naar die bloemenschat hebben allen he't hoofd gebogen, in gepeins verzon ken. Hoog boven deze droeve plek klepperden de blaadjes van de popu lieren, het enige geluid, dat op dit ogenblik gehoord werd. Collega, rust zacht Toen is de directeur van de Rijks H.B.S. te Alkmaar, de heer J. H. Mas sink naar voren getreden en met enkele woorden herinnerde hij eraan dat het werk op school ce heer Holz müller nooit teveel is geweest. „Allright", da't was altijd het antwoord als hem gevraagd werd voor zieke collega's in te vallen. De heer Massink schetste de overle dene als een man, die een prettige opvatting had van zijn taak als een man, die altijd ronduit voox zijn me ning uitkwam, als een leraar, die veel voor de leerlingen had gedaan, op school en ook daarbuiten. Hoe werd het niet gewaardeerd, dat hij elk jaar mét leerlingen en oud—leerlingen naar Garderen trok? „Ohlangs heb ik hem nog opgezocht in zijn vacantie kamp. Toen ik daar afscheid van hem nam, heb ik nooit kunnen den ken, dat dit een afscheid voor eeuwig zou zijn. Mij rest nog je 'te danken voor alles wat je voor onze school en de leerlingen hebt gedaan. Collega Holzmüller, rust zacht', zo sprak de heer Massink. WARM*KLOPPEND HART Namens het hoofdbestuur en de kamerleden van de V.V.D. enige vooraanstaande figuren uit deze partij onder wie de burgemeester van Den Helder, de heer Ritmeester waren aanwezig sprak de secretaris, de heer Rutgers. De heer Holzmüller is meer dan 25 jaar secretaris van de Liberale Staats partij in de Kieskring Den Helder geweest en de heex Rutgers schetste in hét kort de betekenis van de ont slapene voor deze partij. Hij had zijn gehele persoon voor zijn ideaal ingezet. Hij was een voor beeld voor allen en over het karakter van de hr. Holzmüller zeide hij: „hij was stoer, stug en onverzettelijk. On der een uiterlijke onbewogenheid leefde een warm kloppend hart". DANX VOOR UW ARBEID Volksonderwijs, afdeling Alkmaar ziet zich een goed voorzitter ontvallen een onvermoeid strijder voor de open bare school, een groot vriend van het kind. Namens het Volksonderwijs in Alkmaar sprak de heer C. J, Mol enige woorden. „Vriend Holzmüller dank voor uw arbeid, rust zach't". De secretaris van het Hoofdbe stuur van Volksonderwijs heeft ook nog gesproken en de voorzitter van de V.V.D. 'te Alkmaar heeft als troost gezegd, dat vriend Holzmüller niet voor niets heeft geleefd. De zoon, de heer S. Holzmüller dankte, voor de grote belangstelling, de doopsgezinde predikan't te Alk maar ds van der Sluis bad het onze Vader en daarna trokken allen langs de groeve, de rustplaats van de heer F. H. Holzmüller, onze „Hols",, zoals de H.B.S.—ers het zeggen.... Damkampioenschapeen Alkmaar en Omstrekan De beslissing in de Hoofdklasse ig ook in de laatste ronde nog niet ge vallen, doordat 2 partijen werden afgebroken n.1. Verver—Oud en Ra vensteyn—Schuit. Beide partijen heb ben een remiseachtig karakter, al zal Ravensteyn nog geducht op rr.oe ten passen, een voor hem materieel nadelig eindspel (dam om één schijf legen dam en 3 schijven). Indien de remise echter een feit wordt heeft hij de titel geprolongeerd. Hemels en de Beer speelden een zeer levendige en interessante partij. Ver in he't middenspel nam Hemels en verrassend zetje, dat echter wel iets voordeel gaf, doch de Bree kon gemakkelijk remise bereiken. Ook de beslissing om de 2e en 3e Prijs is volgende week te verwachten. De gro'te spanning blijkt wel uit onderstaande stand: Ravensteyn 9 uit 6: emels 7 uit 6; Oud 7 uit 6. Kruider 6 uit 6; de Bree 6 uit 7; Schuil 5-uit 5; Mooyboer 4 uit .6; Verver 4 uit 6. Buiten de afgebroken partijen moet nog gespeeld worden: KruiderMooy boer en SchuitHemels. Ie klas: de Haas—Helder 11; Jor— naOtto 20; Stam—Peerdemau 02; ToepoelSmolenaars 20; Woonijk vrij; de Haas 11 pt uit 7; Toepoel 9 uit 6 en Helder 8 uit 6. In de 2e klasse heeft Bijwaard met de prachtige score van 11 pt. uit 6 de titej veroverd. 'n Mooi succes, proficiat! gezinsgebeuren i ALKMAAR G' boren: Johannes C zv C P Hoedjes en T E Sehuij'c; Petrus B M zv B H Kaan dorp; Maria E dv A M de Ree en B M Baltus; Cornelia H dv C Dekker en M H Fehres. Getrouwd: W. F. Cooke en J, Kramer. Overleden: Johannes H. Christiani, oud 23 jaar, gehuwd met M. Tuinman. N. SCHARWOUDE 24 AUG. 68000 kg aardappelen, Eerstelingen 6.80—750, Eigenh. 5.90—6.50, BI. El- genh. 5.90—6.60, Bevelanders 5.606.0(1 24000 kg witte kool 4.00—6.90, 40000 kg rode kool 6.00—9.30, 22000 kg gele koo'H 650—8.40, 900 kg groene kool 12.8^

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2