Raad van Alkmaar ONS TELEFOONNUMMER Daar ons is gebleken, dat men het bur. van de Vrije Alkmaarder soms onder, het oude nummer, namelijk 3967 tracht te bereiken, delen wij nogmaals mede, dat ons te lefoonnummer is gewijzigd in 3971. (Vervolg van pagina 1) ADRES B.N.O.P. By de Ingekomen stukken was ver. j der een adres van het Hoofdbestuur Oan de Bedrijfsorganisaties van Ne derlands Overheidspersoneel, waarin p.m. werd verzocht, voor het gemeen te-personeel een minimumloon vast te •tellen van f 48 per week .in afwach ting daarvan een duurte-toeslag ln te voeren. B en W stelden voor, dit adres voor kennisgeving aan te nemen omdat de lor.en en salarissen van de gemeente werklieden en .ambtenaren in een nieuwe regeling opnieuw zijn vastge steld en met oog op* het rijksplafond niet hoger kunnen worden vastgesteld „ONGEZONDE VERHOUDINGEN" Toen in de vorige raadsvergadering de technische herziening van lonen en salarissen voof gemeentewerklie den en -ambtenaren werd vastgesteld, verklaarde de communistische raads fractie, bij monde van de heer Toren vliet, dat zij hierover in het geheel niet tevreden was. Ook ditmaal heeft de heer Torenvlied bij de bespreking van het adres van genoemde Bedrijfs organisatie gewezen, op wat hij noem de, „ongezonde verhoudingen bij de gemeente" Hij herinnerde er nogmaals aan. dat „vele werklieden wegens te geringe inkomsten in hun vrije tijd elders bijverdiensten zochten". Hij drong erop aatv^itadres in .be handeling te nemen en fe*ondersteu nen. Namens het college van B en W heeft wethouder Van Slingerland verklaard, dat het afwijzend stond tegenover 'n dergelijke handelwijze van bedoelde werklieden en hij deelde verder mede. dat de bedrijfsdirecteuren zal worden verzocht een onderzoek in te stellen. Overigens bleef het college op het standpunt: de lonen in de gemeente mogen niet hoger dan het Rijkspla fond. De beer Torenvlied stelde een onder zoek bij de bedrijfsdirecteuren op prijs en drong erop aan, dat het adres van het Hoofdbestuur van de Bedrijfsor ganisatie van het Nederlands Over heidspersoneel bij de regering bekend zou worden (gemaakt. „Daar is geen bezwaar tegen'1, antwoordde de voor zitter. VERZOEK KERMIS EXPLOITANTEN Zoals wij deze week reeds eerder melddeA hebben de gezamenlijke kermis-exploitanten het college van B en W verzocht de kermis.inrichtingen op Zondag 29 Augustus te mogen ope nen om 16 uur, onder bepaling, dat vóór 20 uur geen muziek ten gehore mag worden gebracht. B en W wezen dit verzoek van de hand, waarop de kermis-exploitanten zich tot de Raad wendden. De burgemeester wees erop dat deze aangelegénheid tot de com petentie van B en W behoorde, herin nerde eraan, dat met volle instemming van de raad het vorig jaar deze tij den waren vastgesteld en deelde mede dat B en W daarom van die gedrags lijn niet wensten af te wijken. Het verzoek 'van de kermis-exploitanten werd dan ook zonder meer voor ken nisgeving aangenomen BENOEMINGEN Ter vervulling van een vacature van leraar in de Nederlandse taal aan de Handelsschool werd met algemene stemmen de heer C. Kostelijk te Alk maar voor de duur van het schooljaar 194e—1949 benoemd. Eveneens met algemene stemmen werden de heren M. van der Ploeg en C. Weststeijn, beiden te Alkmaar, benoemd tot tijdelijke leraren aan de Handelsavondschool. Voor het school jaar 19481949 werden de heren A. L Vos te Amsterdam met algemene stemmen tot leraar in Engels, de heer W. T. van Est te Amsterdam tot le raar in wiskunde en wiskundige aard rijkskunde aan het Murmellius-Gym_ nasium benoemd. Leraar in de oude talen werd, met achttien van de twee en twintig stemmen, Dr D. A. van Krevelen te Hilversum. Mej. A van den Beidt te Alkmaar werd met absolute meerderheid tot on derwijzeres aan de Vondelschool ge kozen. Op de Handelsschool wordt met in gang van het schooljaar 19481949 Spaans onderwezen en tijdelijk, gedu rende dit schooljaar, zal de heer H K. M. de Wild te Alkmaar in deze taal les geven. Als de minister van Onderwijs, Kunsten en Welenschappeft ermee ac- coora gaat, wordt de heer J. Harlaar, thans onderwijzer aan de Tesselscha. deschool, overgeplaatst naar de U.L School. Onder dit voorbehoud heeft de rand gistermiddag hiertoe besloten De reorganisatie In de vorige raadsvergadering, die van Donderdag 15 Juli, heeft de raads commissie van voorbereiding van on- derwijsaangelegenheden haar eindrap port en conclusies over vraagstukken op het gebied van het openbaar lager onderwijs in Alkmaar aan de raad over handigd. Deze commissie kwam tot de conclu sie, dat gebroken moest worden met opleidingsonderwijs van het eerste leerjaar af. doch dat dit onderwijs bij het vijfdq leerjaar moest aanvangen. Er werd geadviseerd, over te gaan tot de oprichting van een Apenbare school voor gewoon lager onderwijs, 'aanvangende bij het 5e leerjaar en -voorts de klassen 6A en 6B omvat tende, speciaal hestemd voor leerlin gen, die na het doorlopen dezer schopl voorbereid hoger of middelbaar on derwijs zullen gaan genieten. Een openbare Opleidingsschool dus. Het college van B en W heeft nu de raadsleden medegedeeld, dat het zich kan verenigen met de conclusies in het rapport De raad werd voorge steld, de nodige voorbereidingen te treffen. VELE BEZWAREN De heer Sietsma heeft er bezwaren tegen gemaakt, dit rapport nu reeds in behandeling te .nemen. Hij vond, dat de raadsleden te weinig tijd was gebleven om deze zaak te bestuderen en hij achtte het bovendien gewenst, dat de raadscommissie zich in verbijl- ding zou stellen met onderwijzersor ganisaties, die nog niet in deze kwes tie waren gehoord. Voorts drong hij erop aan, dat deze commissie ook in lichtingen zou inwinnen over een sy steem. dat °P zekere school in Leeu warden wordt gevolgd. Hij zou het op prjjs stellen, indien het rapport aan de raadscommissie zou worden teruggeven, opdat ook be paalde organisaties hun suggesties nog naar voren zouden kunnen brengen De heer Hoytink drong aan op spoed en hij schaarde zich achter het be zwaar van' de heer van der Borden, het rapport naar de commissie terug te verwijzen. Dit zou immers inhou den, dat het rapport werd aangehou den? EENZIJDIGE KENNISNEMING De heer Torenvlied was het met de heer Sietsma eens. Ook hy wilde de ze aangelegenheid nader laten bezien en hij was zelfs van mening, dat hier sprake was van eenzijdige kennisne ming. Het hoofdbestuur van de Ne derlandse Onderwijzers Vereniging en Volksonderwijs maanden tot grote voor zichtigheid, aldus de heer Torenvlied. De heren van der Borden en Hoy tink handhaafden hun standpunt, dron gen nogmaals aan op spoed, doch op voorstel van de heer Sietsma, namens de fractie van de PvdA werd de raads commissie opgedragen, zich op de hoogte te stellen van het systeem in Leeuwarden. De betreffende onderwij zersorganisaties zal alsnog het rap port met de conclusies toegestuurd worden. Desgewenst zal men dan een request kunnen indienen. Over de waarde van het rapport werden natuurlijk geen discussies toe gestaan, *wel zal de suggestie van de heer Sietsma, eens naar de „aardige noodscholen in Naarden te informe ren" in overweging worden genomen. Van der Borden: „Wanneer zal dit dan dienen?" Voorzitter: „In de eerstvolgende ver gadering komt het rapport weer aan de orde op 7 October. Wethouder van Slingerland: „We zullen ons best doen, dan klaar te zijn" KLEINE ZAKEN Zonder opmerkingen werd besloten tot het verlenen van de medewerking der gemeente voor de aanschaffing van schoolmeubelen ten behoeve van de St Josephschool, tot wijziging van de met Castricupi aangegane gemeen schappelijke scholen te Alkmaar en tot wijziging van de verordening voor het Stadsziekenhuis. Het gemeentepersoneel zal een gra tificatie van 2% worden toegekend, de bezoldiging van de secretaris en de ontvanger der gemeente werd opnieuw geregeld, de gemeentebegroting voor 1948 werd zonder opmerking en die voor 1947 werd met een kleine op merking van de heer de Zeeuw goed gekeurd. Het voorstel tot inbreng van het voormalige woonwagenpark in het grondbedrijf werd, omdat het rapport niet was ingekleed, zoals de verorde ning 'het wenste aangehouden. Dit ge schiedde na eeri opmerking hierover van de heer van der Borden. Van de heer P. N. Scholling te Hei- Ioo zal de gemeente bouwterrein aan agenda HEDENAVOND A. B. T. Geef hun muziek. Dage lijks 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Woensdagmiddag 3 uur. Elke leef tijd. CINEMA AMERICAIN De terug keer van Monte Christo. Vrijdag en Zaterdagavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Voorstellingen van Maandag af 8 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur. Boven 14 jaar. VlCTORIA. Sneeuwwitje en de zeven dwergen, (technicolor). Vrij dag. en Zaterdagavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Vanaf Maandag om 8 uur. Woensdag 2.30 uur matinee. Tot 14 jaar onder geleide. HARMONIE. De Waternymf. Vrij dag. en Zaterdagavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.3Q uur. Vanaf Maandag voorstellingen om 8 uur. Woensdag 2.30 uur matinée. Tot 14 jaar onder geleide. GULDEN VLIES. 8 uur Variété. Faveur. ZATERDAGAVOND GULDEN VLIES. 8 uur Varie# Faveur. IEDERE AVOND (tydens de kermis) DANSEN BIJ TOM SCHARLOWTE op het Waagplein. de Frieseweg aankopen. Dit besluit werd genomen na enige bezwaren van de heer Kir pens teyn over een „onlo gische voorwaarde" in de koopacte. Schoolgeld-discussies De minister wan Q. K. en W. is van mening, dat de opbrengst van de schoolgelden voor de avondnijverheids scholen kan worden opgevoerd. Het gemiddelde bedrag van het schoolgeld voor het lagere nijverheidsonderwijs zal worden gesteld op f 20 per leer ling per cursus en voor het avond_uit- gebreid lager nijverheidsonderwijs en het voorbereidend middelbaar tech nisch onderwijs op f 30 per leerludjl per cursus. De heer Wiese vond uniforme regeling te hoog en gaf eèn regeling naar leeftijdsgrens in over weging. De heer Knuistingh Neven had dezelfde bezwaren en drong aan op een progressieve regeling naar het inkomen. De heer Vleugel zag bezwa ren voor de grote gezinnen. De voor zitter deelde mede, dat B en W het stelsel van progressiviteit wegens moei lijkheden van administratieve aard had den losgelaten. De heer Wiese bleef erbij, dat het schoolgeld voor velen te hoog is, de heren Sietsma, Knuisting Neven en Hoytink hadden ook nog enkele bezwaren en tenslotte kwam het OP verzoek van de heer Wiese en Knuistingh Neven tot stemming. De wijziging van de sc'hoolgeldregeling werd aangenomen door achttien van de twee en twintig raadsleden. De heer Wiese stond alleen met de com munistische fractie. Om even over vier sloot burgemees ter Wytema deze vergadering- Bekendmaking De Commissaris van Politie te Alk maar maakt bekend dat de sluitings uren voor vergunnings- en verlofslo kaliteiten in de feestweek ter ere van het Jubileum van HM. de Koningin en de inhuldiging van H.K.H. Prinses Juliana als volgt zijn vastgesteld: op 31 Augustus des nachts te 2 uur op 1, 2, 3, 4 en 5 Sept. de3 nachts 1 uur. en op 8 September des nachts te 2 uur. SPREEKUUR BURGEMf ESTER In het tijdvak van 4 tot 25 Septem ber a.s. zal de burgemeester 'in Eg- mond aan Zee, Egmond aan di Hoef en Egmond Binnen geen spreekuur houden. VOETBALLENDE SCHEIDSRECHTERS Ter gelegenheid van het 15 jarig be staan van de Scheidsrechtersvererti- ging Alkmaar en Omstreken, ls ter inleiding van dit feest, dat op 11 Sep tember a.s. gevierd zal worden, op Za terdag 28 Augustus (dus morgen) een tweetal wedstrijden tegen collega's uit de Zaanstreek vastgesteld. De strijd wordt gestreden op het Randers terrein, welwillend voor deze gelegen heid afgestaan, en vangt aan om 5.30 uur en 645 uur. De toegang is vrij. Generale repetitie Gistermiddag hebben de jongens en meisjes, die in de zesde klas der la gere school zitten, een generale repe titie voor de aubade op 31 Augustus gehouden. Om 2 uur waren ze bij elkaar gekomen in de Langestraat voor de muziekhandel van Ypma. Er stond voor de dirigent, Corn Jonker, $en groot podium opgesteld, terwijl luid sprekers zijn taak vergemakkelijkten. Want die taak was werkelijk niet eenvoudig. Dit meisje stond te draaien, als ze juist op moest letten, en dat jongetje vertelde grapjes aan een* vrindje als hij net stil moest zijn. Ja. we hebben dat zo eens bekeken, en we geloven, dat de dirigent schoon gelijk had, wanneer hij er af en toe eens eentje wegstuurde. Stel je voor, dat ze zo zouden doen, als ze voor de burgemeester stonden te zingen dat zou toch niet te pas komen! Maar de liedjes kennen de kinderen nu zo langzamerhand wel en ab er nog bij zijn, die hun tekst.papieitjes soms eens moeten gebruiken, wel, dan hebben ze nog ruimschoots de gelegen heid om de woorden uit hun hoofd te leren! En dat moesten ze maar doen want he't is toch véél leuker als ze allemaal zonder papiertje kun nen zingen? Hervormde Jeugdraad De Hervormde Jeugdraad gaat door me't het organiseren van zijn Jeugd diensten voor de jongeren en niet zonder succes, want vele jongeren zijn trouwe bezoekers geworden. A.s. Zondag 29 Aug. n.m. 7 uur komt in de Grote Kerk Ds. J. H. de Vree, die he't belang van deze jeugddien sten we zo nuttig achtte en wiens sten wel zo nuttig achtte en wiens jongeren, om voor deze dienst van Oud Beierland ndhr Alkmaar te ko men om hen toe te spreken over het onderwerp „van Schapen en Mensen". Jongeren, toont door in grote ge tale deze dienst te bezoeken, hoe dit door U ook op prijs wordt gesteld. Je kunt het toch niet meenemen Er gaan in de Jubileumweek vele dingen gebeuren, maar een van de alleraardigste gebeurtenissen is toch wel de opvoering van het Ameri- kaanie blijspel „Je leunt het toch niet meenemen". Zoals U weet, maakte Frank Capra naar dit gegeven een der meest ge slaagde geestige films, die er 'thans draaien. Dit mag U misschien een aan sporing zijn, om nu het spej ook eens als toneelstuk te gaan zien. Op Woensdag 1 Sep'c. en op Don derdag 2 Sept. zal het worden opge voerd door het Alkmaarse Toneel gezelschap „Cantecleer", onder regie van Bep Speet, steeds des avonds om 8 uür in „Het Gulden Vlies". Vooraf kunt U kaarten verkrijgen (die voor alle rangen gelijk van prijs zijn. n.1. f 1.—) bij de volgende boek handelaren: POA N.V., Payglop 7; Kühne, Beerstraat; v. d. Meülen, Lan gestraa't; Zonderhuis, Ritsevoort en Zwaan, Nieuwesloot. WU zijn er van overtuigd, dat U een bijzonder genoeglijke avond zult hebben. Laat U nu zien. dat Alkmaar prijs stelt op haar eigen toneelver enigingen. Deelname Stadsspel De aanmelding voor het Stadsspel, georganiseerd door de Alkmaarse Jeugdgemeenschap, kan op Vrijdag 27 Aug., 's avonds tussen 7 uur en half 9 en op Zaterdag 28 Aug. 's avonds tusen 7 en 8 uur in het Gidsenhuls, Baanstraat 1 plaats vinden. Door de deelnemers zelf moeten groepen van tien worden gevormd. D'. leider van zo'n groep komt de groep, onder opgave van namen en adressen van de leden **an zijn groep opgeven, terwijl hij het inleggeld. zijnde 15 cent per persoon, "voor de onder zijn leiding staande groep di rect bij aanmelding betaalt. De deelname is opengesteld voor jongens en meisjes boven de 12 jaar. Het lidmaatschap van- een Jeugd vereniging is niet nodig. Wij verwach ten veel deelnemers. Het belooft een goed spel te worden. Spoedige aan melding is geraden. BOND VOOR STAATSPENSIONNERING Op Zaterdag 18 September a.s. om 2 uur heeft in Paviljoen Kinheim te Alkmaar een vergadering plaats van alle federatie-besturen in Noord Hol land. Men wil o.a. komen tot één groot federatief verband van de aangesloten fed/raties en plannen bespreken voor een grote actie in de komende weken. Deze actie zal worden gevoerd* voor de strijd voor premievrij Staatspen sioen. Op deze* vergadering zal het hoofdbestuur aanwezig zijn en de le den van de afdelingen zullen op ver toon van hun lidmaatschapskaart oj kwitantie 1948 toegang hebben. Het initiatief van deze bespreking gaat uit van de federatie Alkmaar. schrijvende lezers PRIJSBEHEERSINGS—KWESTIE VOOR TANDARTSEN (Enige tijd geleden stelde A. v. d. M. de prysbeheersingskwestie voor tandartsen in ons blad aan de ora«. In vervolg hierop ontvingen wij 'thans een beschouwing over het uit Den Haag verkregen antwoord. (Red.) Inzake de volkshygiëne voor tand en mondverzorging is het streven erop gerlch't tot uniforme prijzen te komen zodat alle nietfondspatiënten enige waarborg hebben, hun gebit regel matig en goed te Ia'ten onderhouden. Het feit, dat gelukkigerwijs in Neder land de meeste tandartsen hun pa tiënten betrouwbaar en goed behande len, noopt Den Haag echtejt, geen haast te maken met deze actie. Wel stelt men voorop, dat in bijzondere ergerlijke en onwaardige gevallen steun noodzakelijk is. Men dringt er dan ook op aan, dat men in het on derhavige geval persoonlijk door de kantonrechter zal worden gehoord. Het is immers in de omgeving voor gekomen, dat volkomen waardeloze brug—gebitten be'taald werden met een prijs van f 421.— Wanneer thans deze prijs niet betaald wordt, dreigt men me't executie voorwaar voor hem, die hierin een principiëel stand punt wil innemen geen kleinigheid. In hoger beroep zal thans de opinie van Dr V. Broekhuizen gehoord wor den wy hopen dat hieruit dan een goede regeling voort zal vloeien. Bij een bonafide tandarts te Alkmaar is thans de reparatie voor f 85.gedaan Wederwoord Geachte Redactie: Bij lezing van Uw artikel „Bijna geen speldjes meer", in Uw blad van 25 Augustus j.L zal de aandachtige lezer ongetwijfeld pijnlijk zijn .getrof fen door de daarin voorkomende zin snede: „Dank zy de grote activiteit van.... (enz.) en ondanks het vol komen gebrek aan medewerking van de zijde der Jeugdorganisaties heeK de straatverkoop op Zaterdag j.1. de verwachtingen ♦verre overtroffen Als je dit echter leest als lid van een dezer Jeugdorganisaties dan treft de wanklank aan ons adres je des te pijnlijker. Het is niet zozeer he't pijn lijke gevoel, dat mij dringt een we derwoord te Bchrijven, doch 'meer mijn verontwaardiging over deze on juiste voorstelling van zaken. De sympathie van de Jeugdorga nisaties voor het Nationale Fonds voor Kankerbestrijding met de daar voor "te houden collectes mag ik toch wel boven alle twijfel verheven ach ten. Dat in onze sympathie en in het brengen van offers voor dit prachtige doel een verschil tussen jeugd en ou derdom kan worden waargenomen, kan ik niet aannemen. De bereidheid om bij de collecte van Zaterdag j.L behulpzaam te zijn, was dan ook ze ker bij ons aanwezig. He't werkcomité deed echter eerst twee dagen van te voren een beroep op onze medewerking, en wij moesten deze medewerking weigeren met het oog op de korte "termijn en uit ver antwoordelijkheidsgevoel ten opzichte van het op deze dag door ons uit ca voeren jeugdwerk. Dat men ons dit euvel wij duiden komt mij op z n zachtst gezegd „vreemd"- voor. De aangehaalde zinsnede werpt dan ook een onverdiende blaam op onze Jeugdorganisaties en verwekt een gro te teleurstelling bij hen, die dit jeugd werk schragen en zich daarvoor da gelijks inspanning getroosten. Dat de collecte 'toch een succes is geworden kan ons slechts verheugen. Een A.J.C.-er. (Het bewuste artikel kregen wij van he't plaatselijk comitéfonds voor de Kankerbestrijding. We hopen, dat de ze zaak daarom in besloteri kring in het reine zal worden gebracht. Red llciloo BUITENGEWONE RAADSVERGADERING De leden van de Raad zijn bijeen geroepen voor een vergadering op Maandag 6 Sept. des 's morgens 10 u. in het gemeentehuis. Deze buitengewone raadsvergade ring vindt plaats ter gelegenheid van ttfe afstand van de Kroon door H.M. de Koningin en de inhuldiging van H.M. Koningin Juliana CINEMA HOLLANDIA Vrijdag- en Zaterdagavond draait in Cinerha Hollandia de film „De klok- kenluider-aan de Notre Dame" met m de hoofdrollen Charles LaugtOh en Maureen O'Hara. .Vanaf 1 en 2 Sept. gaat Cinema Hol landia weer op Woensdag en Donder dag draaien. Dan zal de film „Een nacht in Rio" vertoond worden, dit is een kleuren film. De voornaamste rollen zijn in handen van Alice Faye, Don Ameche, Carmen Miranda, S, Z. Sakall en J. Carrol Meisch. Een show-film waarin ook de mu ziek en zang een belangrijke plaats innemen. kerkdiensten ZONDAG 29 AUGUSTUS 1948 ALKMAAR NED. I1ERV. GEUL Grote Kerk 10 uur ds. den OudsteK Grote Kerk 5 uur ds. Wesseldijk. Grote Kerk 7 uur ds. de Vree. (Jeugddienst) Kapelkerk 10 uur ds. Dikboom. DOOPSGEZ. GEM. 10 uur ds. A. J. v. d. Sluis. REM. GEREF. GEM. 10.30 uur ds. F. W. Rappold. LEGER DES HEILS 10 uur Heiligingf dienst. 12 uur Zondagsschool, 20 uur Verlossingsdienst ROZEKRUISERS GENOOTSCH. Cen trum Alkmaar: Oudegracht 114. 1030 uur Tempeldienst. Spreker; de heer B. Bersma. Onderw.: ,.De misleiding van het gezond ver stand by de vier stromingen van het maatschappelijk leven". EVANG. LUTH. GEM 10 uur ds. P. C. Roodenburg van Breda. NED. CHR. GEMEENSCH. BOND Zondagmiddag -4 uur: Openlucht- prediking in de Hout. Donderdag 730 uur (in Waakt en Bidt) de heer J. Dammuller. BAPTISTEN GEM 10 uur Evang. Zijp van A'dam. Gedurende de kermis elke avond 20.30 uur Openlucht samenkomst Kleine Waagplein. OMGEVING NED. HERV. GEM.: BERGEN 10 uur ds. Kastein (Hoorn) BERGEN AAN ZEE Kerkje „M.A.D." Stichting v.m. 11 uur ds. J. J. Creutzberg. Ned. Herv. Predikant te Den Haag. Liturgische dienst Vertrek tram uit Alkmaar 10.12 u. OUDORP 10 uur Ds. Bosch HEERIIUGOWAARD 10 uur ds. Trom mel OBDAM 2 uur mej. van Vliet. VEENHUYSEN 2 uur ds. Trommel KOEDIJK 10 uur dhr A. Slager AKERSLOOT 7 30 uur ds. A. v. San ten ZUIDSCHERMER 10 uur ds. F K-ja ZUIDSCHARWOUDE 10 uur ds Bruggenkate OUDKARSPEL 10 uur ds. Schmidt EGMOND a.d. HOEF 10 uur ds Vlug Eventueel herdenking Regerings jubileum EGMOND AAN ZEE 10 uur ds Ro<ï- bol HEILOO 10.15 ds. Bloemhof f onder werp „Regerings-afstand" LIMMEN 9 uur ds. Bloemhof! on<lèr. werp „Regerings-afstand" EVANGELISATIE STOMPETOREN 10 uur de heer van Rossum van Oude Pekela Maandag 30 Augustus 7.30 uur ds. den Oudsten van Alkmaar. Over het 50 jarig Regeringsjubileum van H. M. de Koningin. OUD KATH. KERK TE EGMOND ZEE 8 uur, 10 uur en 19 uur diens>0 ALKMAAR Geboren: Hendericiis zv H Peere boom en F Hoekmeijer; Adriana B M dv Th J Dekker en F Janott; Arthur zv G Mulders en A H F van Hulssen, Gehuwd: Henricus M v d Idsert en Cornelia M M v d Peet; Johan H Wolcers en Maria M de Jong; Jan Jes en Guurtje Adams. Overleden: T A Groot 6 mnd; J Kuypèr 80 jr wed v C Kug enb veiling*^'"'WJjrsarUtM W ARMENHUIZEN 26 MG 69800 kg aardappelen, Schots». m ii zen 7.80—8.60; drielingen 3.00; Kriel 2.202 40; Eigenheimers 5.70—6 90; Bintjes 6.907.00; Koopmans Blauwe 6.80—7 60; Alpha's 5.70—6.70; 8800 kg slabonen 32.0040.00; 3800 kg groene kooi 12.30—13.20: 4800 kg gele kool 6.70—8.70; 11700 kg witte kool 5.00— 6.0; 310400 kg-rode kool 6.0C—8.70. NRD. 8CHARV/OUDE 26 AUG. 95000 kg aardappelen, Eerstelingea 6.307.10; Eigenheimers 5.306.10; Blauwe Eigenheimers 5.706.20; Bint jes 6.306.60; Bevelanders 5.506.20 IJssels'ter 6.:506.90; Koopmans Blau wé 7.00—7.20; 30000 kg rode kool 6.00 —7.90; 24000 kg witte kool 5.00—7.40; PURMEREND 24 AUG. 132 Vet'te koeien levering; 312 Gelde koeien 375—625; 115 Melkkoeien 425 —840; 33 Einken 250375; 19 Stieren 425750; 119 Nuchtere kalveren leve ring 5 Vette varkens levering; 484 Big gen 3565,- 450 schapen 6595; 307 Lammeren 2652; Bokken en geiten 10 80; Paarden 325750; veulens 120— 225. PLUIMVEEMARKT 1800 kippen witte en rode 2.50—2.75; 250 kippen blauwe 2.753.00; 800 hen nen 6—10; 150 haften blauwe 3—3.25; 7800 hanen witte en rode 2.753; 500 ee"den 2.50—3.50; 250 Konijnen 1—11; 30 Ganzen 6—8. In verband met de nationale feest dag op Dinsdag 31 Aug. a.s. wordt de markt van die dag verste'd naar Woensdag 1 September.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2