jlMMY BROWN ALS WIELRENNER Een dwaas verhaal, De V.A. Juiis aan huis Alkmaar GEHEIM VAN DE GELE NARCISSEN verteld door een dwaas en geschreven door een nog grotere dwaas Wanneer gij. waarde lezer, niet houdt va een dwaas verhaal, begin dan niet met het lezen van deze dwa- «e en toch waarachtig gebeulde ge sellede Houdt ge er "an een weinig humor, lees dan verder. Er /as eens... Neen, het was dit maal geen prinses. Ook geen prins. Wellicht dat voorvallen als het hier volgende zich ook in hogere regio nen afspelen. Wij kunnen daar niet ©ver oordelen Er waren dus eens een meisje en een jongen Voor ons gewone stervelinger wa ren het zo maar een doodgewoon meisje en een doodgewone jongen. Amor had hen echter beiden te gra nen gehad en nu ze in de ban van de Ck>d der Liefde waren, bekeken ze elkaar met heel andere ogen H*J vond haar het liefste, hot mooi ste, het zachtste en het aardigste meisje, dat er op Gods aardbodem rondliep en zij had slechts oog voor de schoonheid van zijn mannelijke ge stalte en de edelaardigheid van zijn karakter. Gewoonlijk was hun samenzijn zoet als de honing. Slechts een ding ver galde hun vreugde als ze in heer lijke zaligheid van eikaars nabijheid genoten; Straks kwam weer de tijd van het afscheid nemen. Want al was het dan maar een afschrid roor kort. het was toch een afscheid. En het is inderdaad zo, als de Fransen het zeggen: Afscheid nemen is een beet je sterven. Zo stierven ze enkele malen per week een weinig, om weer te herle ven, als re elkaar opnieuw zagen. Dit aanloopje hebben we nodig om tot de geschiedenis zelf te komen Op een dag was het meisje bij de jongeling geweest. Ze hadden de dag in oprechte vreugde en zonde het minste gekrakeel doorgebracht. Het meisje zou de terugreis per bus aan vaarden, weshalve thuis reeds af scheid in de eerste graad was geno men. Weemoedig wandelden zo naar de plaats waar de autobus stond *e wachten. Bij het instappen vofgde het ar- scheid in de tweede graad, dat van wege de publieke belangstelling hoe wel zeer hartelijk, toch min of meer conventioneel kon worden genoemd. De bus spoedde zicht voort en liet een treurende jongeling achter. Plotseling overviel hem een alles- verterend verlangen. Hij breidde zijn iillillUllllllHIIIK armen uit om als het ware te. trach ten de bus tegen te houden, hetwelk natuurlijk niet ging. Toch moest hij haar nog even zien. M was het maar om alleen de sierlijke armzwaai te bewonderen, waarmee ze hem vanuit de bus zou toewuiven. Een kloek besluit was vlug geno men. Us een Jesse Owens snelde de knaap naar huis greep een fiets en verbeterde het record op de weg. Als een Middelkamp, wat zeggen we als Bartali rende hij Hollandse vlakke wegen af. Reeds ver was de bus, maar af en toe stopte deze om een passagier op te nemen of uit te laten. Dat gaf hem nieuwe kracht en hoop. Als een waanzinnige trapte hij. Het zweet gutste hem langs het ge laat. Zijn adem ging gierend en sto tend, maar verbeten hield hij vol. Helaas bemerkte zijn schone Dul cinea niet wat er aan de hand was. Manmoedig zette hij de marteltocht voort. Nu eens won hij iets, dan scheen hij het te zullen verliezen, maar eindelijk na een onmenselijke zware rit van een vijf tier. kilometer, smaakte hij het genoegen om de bus te pa - eren. Op hetzelfde ogenblik waren zijn krachten uitgeput. Hij tuimelde in het gras en bleef be wusteloos liggen. Onze pen weigert een beschrijving te leveren van de gevoelens welke het meisje bestormden, toen ze on der de verschrikte buspassagiers be hoorde, die uitstapten en nieuwsgie rig de bewusteloze bekeken. Laten we volstaan met te zeggen, dat de jongeling per auto naar huis terug is getransporteerd. Zijn liefde is er inmiddels niet door bekoeld. Ze zijn sinds geruime tijd getrouwd en leven zeer gelukkig. Laat men ons nu nooit meei aan komen met het. verhaaltje, dat er te genwoordig geen romantiek nicer zou zijn. Men vindt ze in de autobus en zelfs op de fiets. Als de feestelijkheden rond het regeringrjubileum van H.M. de Koningin èn de inhuldiging van H.K.H. prinses Juliana tot Ko ningin der Nederlanden maar nauwelijks achter de rug rijn, breken er ia 'Alkmaar twee dagen aan die voor de 'hele stad en om geving van zeer groot belang zijn. De eerste. Vrijdag 17 September luidt het begin van de traditio nele winkelweek in i 'i de Volgen de is de Landbouwdag met de landen tuinbouwten tonstel ling op Woensdag 22 September. Belangrijke dagen veor de Alk— maarse middenstand, belangrijke dagen voor al onze lezers, belang rijk ook voor onze 'krant, omdat èn de winkelweek èn de Lan.4 bouwdag een -goed en duidelijk ©verzicht eisen, van alles wat er dan gebeuren gaat. Het is ons dan ook een groot genoegen, te kunnen aanloondl gen. dat op Vrüdag 17 September de Vrije ATkmaarder huis taan huis bezorgd zal worden, zodat in wijde kring reeds dan door ons bekendheid wordt gegeven aan dè dagen van Noord Holland Noord. Bergen Goede avond met Kees Pruis „Goed, praten wij niet meer over", zei Mr. Doodle, maar wij willen er nog wel even over praten, over de avond, die het gezelschap van Kees Pruis, Donderdagavond in de Rus tende Jager in Bergen gaf. Het openingswoord van Kees, tin telde van gezonde humor en ook de liedjes, die hij heeft gebracht, waren beschaafd en pakkend. Met zijn „Waarom groeien op de Dam toch geen bananen", zongen alle aanwezi gen het refrein mee. En dan Mr. Doodle, zijn voordracht is subliem, hij is tevens een zeer goed imitator, 'n veelzijdig artist. Het num mer van „de Wegenwacht", was bo venal geestig. Frans van Schaik, de zingende zwer ver, Lou Bandy e.a. werden hierin kostelijk geimiteerd. Mary Scotty en de The Vocalist brachten hun nummers goed voor het voetlicht. Cas Rus was niet alleen 'n goed begeleider, maar ook als solist op de piano zeer op dreef. De slotscène van Jack en Doodle heeft de toeschouwers doen schateren van het lachen. Met 'n hartelijk applaus werd deze goed geslaagde avond besloten. BERTÜS DEN DAS 25 JAAR RAADSLID Heden, Zaterdag 4 Sept., is het 25 jaar geleden, dat Bertus den Das als raadslid voor de oude SDAP zijn in trede in de raad van Bergen deed. Een comité zal deze veteraan op 'n nader te bepalen datum in het open baar hulde brengen voor alles wat hij in het belang van Bergen en zijn Partij heeft gedaan. Wij komen hier nog na .er op terug. HULDIGING MILITAIREN Hedenmoigen om 10 uur worden de teruggekeerde militairen uit Indo nesië ten raadhuize door burgemeeser Dr. W. Huygens ontvangen. Wij komen hier nog nader op terug. Broek op Langendijk VLIEGDEMONSTRATIES BOVEN DE „NIEUWE WEG" Vrijdagmiddag zijn boven de „Nieu we Weg" te Noord Scharwoude vlieg demonstraties gehouden. Precies 3 uur scheerden 6 jagers over de weg, zij namen later ver schillende fraaie duikvluchten. Dit schouwspel werd door duizenden mensen gadegeslagen. Ongeveer 10 minuten bleven de vliegtuigen boven de weg, waarna zij weer in het lucht ruim verdwenen. Deze demonstraties waren aange vraagd door het Oranje—comité van Oudkarspel en Noord Scharwoude. RUIM 2000 BEZOEKERS Naar wij vernemen hebben onge veer 2200 mensen 'n bezoek gebracht aan het Openluchtspel te Br. op Lan gendijk. Nadat het Woensdagavond voor de tweede maal was opgevoerd, maakten vele medewerkers, voorafgegaan door het Tamboercorps een rondgang door het dorp. Heiloo HET INSTITUUT UIT Op Zondag 12 September gaat er een grote groep van het Instituut naar Rotterdam, om de Maastunnel te be zichtigen en een bezoek aan de Dier gaarde Blijdorp te brengen. Ook zal men een rondvaart door de havens maken. De autotocht gaat door de duinstreek en terug via Leiden, waar men een eenvoudige maaltijd zal ge bruiken. Daar er enkele deelnemers door ziekte zijn uitgevallen, bestaat er voor hen, die er interesse voor heb ben nog gedegenheid, zich op te ge ven bij de heer Stroet, Kenngmerstr. weg 264, liefst zo spoedig mogelijk. Een andere groep gaat het weekend van 2 en 3 October doorbrengen op de Banjaert te Wijk aan Zee. De kos ten hiervoor zijn f 1.25, voor kinderen f 0.90. Naast duin en strandwandelin gen staat er een bonte avond op het programma, die gegeven zal worden door eigen krachten. Opgave hier voor kan vóór 13 September aan het bovengenoemde adres geschieden. „EENSGEZINDHEID" OP CONCOURS Aan het Nationaal Muziekconcours, dat morgen, Zondag, te Assendelft" wordt gehouden, en dat georganiseerd is door het Fanfarecorps „Harmonie" neemt °ok onze fanfare „Eensgezind heid" deel, en wel in de superieure afdeling. Als verplicht nummer wordt de ouverture van F. Casadeus „Cigali et Magali" gespeeld in de bewerking van P. Dumont. Het vrije nummer is „Cortège Fleure" van J. E. Strau- wen. Het corps, dat onder leiding staat van Alb. Meyns, vertrekt met de trein van 10.16 uit Heiloo. - VUURWERK Zondagavond a.s, omstreeks half elf, zal op het Gem. Sportterrein in Heiloo, vuurwerk worden afgestoken. Toneel- en Filmavond Woensdagavond zagen wij in het Brunogebouw de z.g. Jubileumfilm. Deze rolprent vervaardigd door de filmstudio's van „de Hoge Vuurse" geeft ons vijf episoden te zien. Vijf maal worden ons opnamen in verschil lende delen van ons land getoond. Prachtig wordt de snelle ontwikke ling op technisch gebied weergege ven. Zo worden wij in contact ge bracht met de boerderijen van vroe ger en nu, het leven op de scheeps werven, waar de zeekastelen worden gebouwd, die ons over alle wereld zeeën zo'n grote bekendheid hebben gegeven. Ook zien we het herstel van Wal 49. De volgende Zondag werd een Kermiskoers gehouden rond de kerk van het dorp, Dwaalhuizen en Janus Joppe besloot er met zijn stal heen te trekken, want er viel daar een aardige duit op te strijken De rijke boeren hadden flink in de bus geblazen en het prijzengeld liep in de honderden. „Een mooie gelegenheid voor Jimmy", zei Meneer Joppe, „Om daar eens te laten zien wat. hij kan. Alsie in de prijzen komt ben ik al blij. Da's in elk geval meegenomen". cheren en van de afsluitdijk. Aange toond wordt, wat een klein volk ver mag. En inmiddels ontrolt zich daar tussen het leven van onze vorstin. Interessant zijn de oude filmopna men en foto's, die in deze film ver werkt zijn. Het beeld in deze nieuwe film laat wel iets te wensen over, evenals het geluid. Hedenavond volgt de reprise in „de Rustende Jager", (niet in het Bruno gebouw, zoals elders werd vermeld) De Vereniging van Plattelandsvrou wen zorgde voor een aanvullend pro gramma, bont, in de ware zin van het woord. Onder leiding van mevr. Bood moet er wel hard gewerkt zijn, om dit lijvige programma in te studeren, temeer daar het hier medewerksters betreft, die thuis hun drukke bezig heden hebben. Zeer goed was het openingsnum mer „Vrede", er was veel aandacht besteed aan de toneelaankleding. Het originele „Rokkenlied" was aar dig om te horen, maar ook om te zien. De samenspraak tussen Thomasvaer en Pieternel was, vooral omdat er veel over Heiloo werd gezegd, een zeer aantrekkelijk onderdeel van het programma. Het toneelstukje en een liedje wer den ook dankbaar door het talrijke publiek ontvangen. De Volksdans en Boerenpret hebben bewonderaars van de folklore, wel het meest bekoord. Burgemeester Kalff, die na afloop het toneel beklom, dankte de mede werkenden spontaan voor de leuke avond, die zij hadden verzorgd. Jan Smit en zijn ensemble brachten goe de muziek. Het was jammer, dat hun tijd zo beperkt was. ABONNEMENTSVOORSTELLINGEN In verband met de vele feestelijk heden in de maand Sept. hebben wy de eerste voorstelling van Serie A vastgesteld op Dinsdag 12 OcL Ouge- voerd wordt het grote succes van de Haagse Comedie: „De nacht van de zestiende Januari" welk stuk de ge hele maand Aug. in de Koninklijke Schouwburg te Den Haag werd ver toond. De loting voor plaatsbespreking voor Serie A vindt plaats op 8 Sept. a.s. Er zijn nog een beperkt aantal abonnementen beschikbaar. Spoedige opgave gewenst. REGELING VUURWERK Het vuurwerk, dat Maandagavond tot besluit van de Oranjefeesten op het bolwerk tegenover de Bergerhout zal worden afgestoken, begint 's avonds om half elf precies. Op deze avond zal het verkeer te water voor alle voertuigen afgesloten zijn tussen het Gerechtsgebouw en de Bergerhout, ook voor kano's. DE VUILNISDIENST In verband met het Kroningsfeest op Maandag as. zal op die dag de Rei nigingsdienst ook gesloten zijn. De bewoners van de Maandagse wijk worden verzocht geen vuilnisemmers buiten te zetten vóór Donderdag 9 September. Feesf-Agenda MAANDAG 6 SEPTEMBER ALKMAAR 8815 uur Klokgelui 8.159 uur Beiaardconcert door de stadsbeiaardier, de heer B. J, van der Veen. 9 uur Proclamatie, voorgelezen door heraut te paard voor het stadhuis en op andere punten van de stad. 9.15 Militaire parade voor het stad huis, indien garnizoen niet naar Am sterdam moet. Daarna zang door he't publiek met muzikale begeleiding. 9.30 uur Buitengewone raadsvergade ring, waarna receptie burgemeester. 830 uur v.m. sportdemonstraties in het Sportpark, door de Alkm. sportver. Muziek op het terrein. 2 uur Sportmiddag in het sportpark 7.30—9 uur Kerkconcert in de Grote Kerk 8 uur Cabaret-avond in het Gulden Vlies door Noordhollands Cabaret-ge zelschap. 10.30 uur Groots vuurwerk op het Bol werk BERGEN 7.45 uur RK kerk Gezon^.; lis 9 uur Interkerkelijke dienst in de Ruine-kerk. 10 uur Volks- en kinderspelen op ter rein Kerkedijk. 2030 uur Fakkeloptocht 21.30 uur Uitreiking prijzen voor vol wassenen in voorzaal Rustende Jager. HEILOO 8.30 uur Vlag hijsen 10 uur Buitengewone raadsverg. 10.30 Officiële afkondiging van aan vaarden v. d. regering door H.M. Ko ningin Juliana (van "het bordes van het raadhuis) 23 uur Poppenkast in de Rustende Jager voor kleuters 4, 5 en 6 jaar 56 uur sclioolvoetbal tussen elftal RK jongensschool en Openbare Lagere School 730 uur Vlag strijken 8.30 uur Fakkeloptocht, na afloop kampvuur. BROEK OP LANGENDIJK 7 uur n.m. Volksdansen 8 uur Gondelvaart ZUID SCHARWOUDE 10 uur v.m. Optocht. De laatste dag is geheel gewijd aan de kinderfeesten NOORDSCHARWOUDE 7.30 uur n.m. Muziek, en zanguitvoe ring Crescendo en Excelsior in „De Burg" OUDKARSPEL Ballonwedstrijd op DTS terrein voor alle scholieren met tractatie. Voor de programma's van heden ver wijzen wy naar on« blad van Vrijdag 3 September. ir^mtpiaj ZONDAG 5 SEPTEMBER 1948 Hilversum 1 301 m. 8£0 Nieuws; 8.30 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 10.00 Her denkingsdienst; 11.30 Gram platen; 12.35 en 13.20 Het orkest zonder naam; 13.00 Nieuws; 13.30 Spineuza; 14.00 Harmoniecorps; 14.35 Muzikale tom. bola; 15.40 Omroepkamerorkest; 16.10 Sport; 16.25 Vespers; 1700 Gerefor meerde kerkdienst; 18.30 Ned. Strijd krachten; 19.00 Gram. muziek; 19.30 Nieuws; 19.50 „Het Leeuwendalers Lantspel" van Vondel; 20.50 Benelux uitzending; 22.18 Gram. muziek; 22 45 Avondgebed; 23.00 Nieuws. Hilversum II 415 m. 8.00 Nieuws; 8,40 Gram. muziek; 9,15 Men vraagt en wij draaien; 10.00 Meester-trio; 10.40 Voordracht; 11.15 Metropole-or- kest; 12.00 Ensemble Tom Erich; 13.00 Nieuws; 13.20 The Romancers; 14.00 Boekenhalfuur; 14.30 Omroeporkest; 16.00 The Skymasters; 16.30 Sport; 17.00 Amateurorkesten en koren; 18.00 Nieuws; 1830 De Gelijkenissen; 19.00 Sluitingsdienst wereldraad der Ker ken; 20.00 Nieuws; 20.15 Schubert-eon- cert; 21.00 Drie mannen in de sneeuw; 2130 Waltztime; 22.200 Vacantie-caba- ret; 23.00 Nieuws. MAANDAG 6 SEPTEMBER 1948 Nationaal programma 7.05 en 8.05 Nieuws; 7.20 Gram. muziek; 8.20 Luchtig programma; 9.30 Morgenwij ding; 10.00 Plechtige beëdiging van Koningin Juliana; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram. muziek; 14.00 Kamermuziek: 14.45 Reportage rijtoer Koningin Ju liana; 15.45 Opgewekte plaatjes; 16.00 Sterrenparade; 17.00 Stradiva-sextet; 17.30 Kinderzang; 18.00 Nieuws; 18.30 Metropole-orkest; 19.00 Toespraken; 20.00 Nieuws; 20.30 Marinierskapel; 21.05 Nieuwe Nederlandse verpozings- muziek; 21.30 „Het Kroningsspel" in het Amsterdamse stadion; 23.00 Nieuws. DINSDAG 7 SEPTEMBER 1948 Hilversum I 301 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.30 en 8.15 Gram. muziek; 9.00 Lichtbaken; 10.00 Voor de kleu ters; 10.50 Muziek houdt fit; 12.03 Fluitrecital; 1233 en 13.20 Metropole orkest; 13.00 Nieuws; 14.00 Het gebed in de muziek; 14.30 Voor de vrouw; 15.00 Tango's en Rumba's; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Volksliederen; 18.30 Ned. Strijdkrach ten; 19.00 en 2000 Nieuws Nationaal programma; 20.15 Galaconcert uit het Concertgebouw; 23.00 ïAeuws. Hilversum II 415 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.15 en 8.15 Gram. muziek; 935 Arbeidsvitaminen; 10.50 Voor de kleuters; 11.30 Gram. muziek; 12.00 Zangrecital; 13.00" Nieuws; 13.20 Gram. platen; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Radio-matinee; 16.40 Voor de jeugd; 17.30 The Skymasters; 1800 Nieuws; 1835 Nederlands programma; 19.00 Het vrouwtje van Stavoren, zangspel; 20.00 Nieuws; 20.15 Zie Hilversum I. FEUtiLETOH Spannend «erhaa' 'an 6DGAR WALLACE - „Zij werd vermoord door iemand, die Odet.e Rider het huis zag binnengaan en niet terugkomen; die haar achterna ging, om, zoals hij dacht, zijn dode bescher mer te wreken. Hij doodde deze ongelukkige vrouw de letters op het mes M. C. A. betekenen Middlesex County Asyliim, en hij bracht het mes mee en merkte zijn vergissing; vervolgens, nadat hij een paar schoenen had gezocht voor zijn bloedende voeten en daar hij op geen andere manier in het huis kon komen, liep hij om het gebouw heen, steeds uitziende naar Odettc Rider en bij ieder raam proberende of hij binnen kon komen. Whiteside krtek hem verwonderd aan. j.Het is i ner. dat je geld gekregen hebt", zei hij bewonderend. ./Waaneer j,, ons beroep opgeeft, zal er «en groot de.ecli-.e aan je verloren gaan." HOOFDSTUK XXXI. Sam Stay daagt weer op. „Ik heb u vroeger al eens meer gezien, is he niet?' De forse geestelijke met de vlekkeloze witte das, keek de vrager welwillend aan en schudde met een vriendelijk lachje het hoofd. „Neen, goede vrind, ik geloof niet, dat ik je ooit gezien heb." Het was een kleine man, schamel gekleed en die er slecht uitzag. Zijn gezicht was vertrokken en gerimpeld; hij had zich in geen dagen geschoren en de dunne, zwarte haarstoppels gaven hem een onheilspellend voor komen. De geestelijke had juist Temple Gardens ver laten en was aan het einde van Villiers Street, die leidde naar de Strand, toen hij aangesproken werd. Het was een geestelijke, die er zeer gelukkig uitzag en ook iets had van een student, wanneer liet lijvige, deftige boekdeel onder zijn arm tenminste enige be tekenis had. „Ik heb u meer gezien," zei de kleine man, „ik heb over u gedroomd." „U moet me niet kwalijk nemen,zei de geestelijke, maar ik vrees, dat ik u niet langer te woord kan staan Ik heb een belangrijke afspraak." „Stop eens even." zei de kleine man, op zo'n woeste toon, dat de ander stilstond, „ik zeg je, dat ik van je gedroomd heb. Ik heb je zien dansen met vier zwarte duivels zonder kleren aan en je waart allemaal vet en lelijk." Hij liet zijn stem dalen en sprak nu, ernstig en een tonig, alsof hij een les op zei, die hij van buiten had geleerd. De geestelijke trad verschrikt een stap terug. „Kom, goede man." zei hy streng, „je moet op straat geen heren aanhouden en zulke nonsens praten. Ik heb jè nooit tevoren ontmoet. Mijn naam is Reverend Josiah Jennings." „Je naam is Milburgh," zei de ander „Ja, zo is het, Milburgh. H ij placht over je te spreken. Die beminne lijke man hier!" Hij greep de geestelijke bij zijn mouw en Milburgh's gelaat werd een tintje bleker. Op gekropte woede sprak uit die greep in zijn arm en er school een vreemde woestheid in de woorden van de man. „Weet je, waar hij is? In een mooi gebouw, zoiets als een huis op Highgate Kerkhof. Er zijn twee deurtjes, die opengaan als de deur van een kerk en je moet een paar trappen afgaan om er in te komen." „Wie ben je?" vroeg Milburgh, terwijl zijn tanden klapperden. „Ken je me niet?" De kleine man keek hem strak aan. „Je hebt hem wel over mij horen spreken Sam Stay wel, ik werkte twee dagen in jullie Magazijn, dat deed ik. 2n jij jij hebt niets, dat hij je niet gegeven heeft. Iedere stuiver, die je verdiende, heeft hij je gegeven, dat deed Mr. Lyne. Hij was een vriend voor iedereen voor de armen, zelfs voor een mis punt. zoals ik." Zijn ogen vulden zich met tranen en Mr. Milburgh keek rond, om te zien, cf hij niet in het oog liep. „Praat nu geen onzin!" zei hy op gedempte toon, „en luister, man; wanneer iemand vraagt of je Mr Mil burgh gezien hebt. dan zeg je van nee, begrepen?" „O, ik begrijp het," zei de man. „Maar ik ken je! Niemand, die met hem in verband stond, die ik me niet herinner. Hij raapte mij uit de goot op. dat deed hij. .Hij is mijn idee van een God!" Zij waren aan eer» rustig hoekje van de Gardens ge komen en Milburgh vroeg de man, om met hem op een bank te gaan zitten. Voor de eerste maal die dag kreeg hij een gevoel van vertrouwen in de wijsheid van zijn keuze van vermomming. Het gezicht van een geestelijke, die zat te praten met een verlopen man, mocht de aan dacht trekken, maar zou nooit verdenking uitlokken. Goedbeschouwd ligt het op de weg van de geestelijken om met verlopen mannen te praten en, al werden zij gezien in het meest ernstige en vertrouwelijke gesprek, dit zou aan zijn waardigheid geen afbreuk doer». Sam Stay keek met twijfelachtige blik naar de zwarte jas en de witte das. „Hoe lang is u al geestelijke geweest, Mr, Milburgh?" vroeg hij. „O e een poosje," zei JMr. Milburgh rad en trachtte zich te herinneren, wat hij omtrent Sam had gehoord. Maar de kleine man spaarde hem 't-ze moeite. (Wordt vervolgd).

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3