Een halve eeuw pers, radio en film Ook Alkmaar heeft nu een Artis Middenstandsbedrijven in de Noordoostpolder Gistermorgen meerde een reizend museum schip met levende en opgezette dieren in de Oudegracht Gistermorgen tegen twaalven meer de een wonderlijke woonschuit tegen over ons gebouw ean de Oudegracht, cp de hoek van de Ridderstraat- Het was een grote, groene ark, waarop met grote letters prijkte: „Klein Ar tis". We hadden de schuit al eens in Amsterdam zien liggen, en we wis ten, dat ze hier in Alkmaar ook al drie maal geweest was. De laatste maal was dat in het begin van de oorlog geweest, in Augustus 1940. U begrijpt, dat we onmiddellijk eens een kijkje voor U zijn gaan nemen, want het is geen alledaagse gebeurte nis, dat we in Alkmaar een stukje dierentuin ontmoeten. De eigenaar van het schip, de heer Deuts, die de aquarium-liefhebbers wel zullen ken nen van zijn boekje over het onder houd en de inrichting van aquaria, heeft ons een rondleiding gegeven door de wonderen, die hier tentoon gesteld liggen. Enhet is een fraaie verzameling, het werk van ve le jaren. 23 jaar is het nu geleden, dat de heer Deuts Sr. er voor het eerst met dit drijvende museum, waar in hij allerlei levende en opgezette dieren en een keur van interessante wetens ./aardigheden had verzameld op uit trok. Na tien jaar ging hij aan de wal leven, en zette zijn zoon de zaak voort, nu alweer dertien jaar lang. Het zijn zeer bijzondere dingen, die hij u in deze ruimte van zestig vierkante meter kan tonen. Daar is bijvoorbeeld de kleinste apensoort van de wereld, de Braziliaanse dwerg aap, die maar anderhalf ons weegt, en in een door een warme lamp besche nen vitrine rustig zijn melk en rijst zit te verorberen. Daar is de door de Groene al legendarisch geworden Axolotl, de „waterhond", die het niet deert als hy een poot verliest, want j die groeit toch vanzelf wel weer aan. Daar is een terrarium met dertig slangen en een aantal schildpadden, en dan zijn daar vooral de zeventien aquaria, waarin ruim zestig tropische vissoorten rondzwemmen. Er zijn er bij, die licht geven. Dat zijn de neor»- visjes. Er zijn er bij, die kunnen ver drinken. als ze niet af en toe boven water komen, om lucht te happen, v.ant ze hebben niet zoals andere vis sen kieuwen, maar doodgewone lon gen, net als ieder landdier. En daar zijn verder nog de marmotten, de vos. de Afrikaanse vogels en de meerkat ten. Ja, het is haast teveel om op te noemen - -en dan weet u nog niet de helft, van wat er te zien is. "Want na?"M; het bakje met wandelende tak ken staat een vitrine met praehistori. sche gebruiksvoorwerpen en in Ne. derland opgegraven Romeinse asurnen Een eindje verder hangt de 48 kg zware rugwerve^ van een walvis, en zo u meent, dat daar in de hoek een gewoon stukje boomstam staaï, dan hebt u het mis, want het is niets an ders dan een kaakfragmentje van die zelfde walvis. Dat is alles zeer de moeite waard, en we kunnen u dan ook van harte aanraden er zelf eens te gaan kijken. U zult er niet alleen zeer mooie, maar bovendien nog zeer leerrijke dingen zien. En dat is nooit te versmaden. Het schip zal hier blijven tot 27 September a.s. Non - Stop - Landenrevue Op Zaterdagavond 25 September zal de Muziekschool Zwaag in het Gulden Vlies 'n Non_Stop-landenrevue geven onder leiding van Brught van Klooster Aan deze avond is veel zorg besteed en we zijn er dan ook van overtuigd dat Brught van Klooster met zijn on geveer 70 medewerkers wederom een goed succes zullen boeken. Daar het en elck wat wils programma is, is er voor de muziekliefhbebbers veel te genieten. We kunnen een ieder deze avond aanbevelen. Examens H.L.O. Diploma In verband met de slechte weers omstandigheden op Zaterdag 11 Sep tember j.L is de wandelproef voor het HL.O. diploma uitgesteld en zal thans op Zaterdag 25 September worden ge houden. De start is om 14.00 uur bij de Overdekte Zweminrichting. Zij die 30 k.m. moeten wandelen dienen om 13.30 uur aanwezig te zijn. De athletiekproeven en het wielrij- den vinden plaats zoals reeds was vastgesteld op 18 September a.s. te 1400 uur op het gemeentelijk Sport park. EERVOLLE BENOEMING Onze plaatsgenoot, de heer Jan v. d. Peet, is benoemd tot dirigent van het te Den Helder opgeriche Toonkunst symphonie-orkest. Tevens werd hij benoemd tot 2e dirigent en clarinet- im-tructeur van de Amsterdamse Post-Harmonie. DIERENBESCHERMING Er zijn te Alkmaar zwervend enige jonge poesjes aangetroffen, Verder een muisgrijze grote poes, een rood met wit poesje en een grote cyperse poes met jong. Inlichtingen te verkrijgen bij de Inspecteur C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. BIL JARTTO URNOOI Donderdag a.s. zal als begin van het seizoen 1948—1949 een biljarttoumooi gehouden worden om het Zilveren Biljart. De beste eerste klas spelers, zullen er aan mee doen, zoals Wessels H. Hoogland, T. Venneker, Haberer, Niessen, Heemskerk, Meeuwen en Trombos .Het tournooi wordt op 16, 17, 18 en 19 September gehouden in het Noordhollands Ko|fiehuis, café de Wit aan ae Zaadmarkt. NIWIN VISWEDSTRIJD Op Zondag 19 September a.s. om half acht des morgens begint de ten bate van de NIWIN georganiseerde viswedstrijd aan de Accijnstoren. Wij maken onze lezers er op attent, dat ook dames en jongelui aan deze wed strijd deei kunnen nemen. De beschik baar gestelde prijzen zijn te bezichti gen bij Daatselaar in de Achterstaeat. Er bevinden zich oa. een dure werp hengel, een vierdelige bengel en een fraai visnet onder. Alkmaarse Concours Commissie Wedvlucht van Roosendaal op 29 Augustus met 671 oude- en jonge duiven, afstand 120 km, los 9.15 uur, lste duif 11.05 uur, sneihe'd 1120 n per minuut. Uitslag: 15262 C Ra- beling, 2-45 H J Struys, 328103- 124 R Middelburg, 4—9 A Doorne kamp, 5-7-109 H C Druiven, 6 J v d Elskamp, 7 S v d Meulen, 81016 25 A de Best, 11—81—82 J A Heyd- buurt, 12 J W de Moei, 13—24 41 63—73 C Schipper, 14—32—110 T J Praat, 15—57—80 G P Hartland, 17— 58—83—117 J W Schmersal, 18—126 C Al, 19 W Pijper, 20-93-44 L Hoo- genboom, 2141119 J Huiberts, 22 29—30—68 R H de Beer, 23—77 A Heijmans, 26 3 v Trich't, 2756 R Prins, 28—47—48 J Bleeker, 31—48— 116 C Feyen, 33—43—107 L Leertou wer, 34 C Kievit, 35 M van Duin, 36 C de Waard, 377092 Hoed-de Vries, 38 Kaper.Termaat, 39 H Pel, 40 C de Nijs, 42 G Heymans, 4666 L v Vuu- ren, 50—121 N W Groot, 51—128 J M Schipper, 5367 N v d Kamer, 54 59—87—114—125 H Bakker, 55 M Tij- deman, 6061 H Jensen, 649798 J Bek, 6569 J A Mannes, 75112 J Dingerdis, 72 N Volkers, 74 A Geer. lings, 7595 M W Groot, 76 A de Ja ger, 78 A Haring, 79—127 C Streicher, 8486 Vrasdonk-Oldenburg, 85 M Smit, 88 W Themmen, 89—90—123 H Roobeek, 91 C D Huiberts, 96 H Pronk 99 W Peters, 100 H de Jager, 101 N IJma, 102 W Mooy, 104 G Landzaat. 105108 Fok_Groot, 106 J v d Idsert, 111 G Admiraal, 113 C Jansen, 115 122 F J Feyen. 120 Pater-de Gen- 128 D Kranenburg. agenda Fluffy neemt nog éénmaal de leiding Vrijdag 24 Sept. 8 uur wordt in het Gulden Vliis het buitengewoon amu sante stuk Fluffy neemt de leiding door het Cor Ruys Ensemble opge voerd. De eerste keer boekte dit stuk in Alkmaar met een prachtige creatie van Nel Koppen een overtuigend suc ces. Iedereen was hierover opgetogen. Aan te bevelen is om nu reeds 24 September hiervoor te reserveren. Voor nadere bijzonderheden zie de affiches. NIWIN DANSAVOND In vervolge op onze mededeling be- treffende de Kerstpakkettenactie, kan thans worden medegedeeld, dat Zater dag 18 September a.s des avonds 8 uur in de gratis ter beschikking ge stelde zalen van „Het Wapen van Heemskerk" aan de Breedstraat, onder leiding van de dansleraar de heer H. W. Arendsen, die eveneens zijn mede werking belangeloos heeft toegezegd, en Soiree-Dansante zal worden ge houden, waarvan de netto-opbrengst komt ten bate van genoemde actie. De bewijzen van toegang zijn ver krijgbaar des avonds aan de zaal en bij het Dansinstituut Arendsen, Lan gstraat. De koslen bedragen f 1.50 p. per soon. HARMONIE: Charlie Chaplin Monsieur Verdoux. 18 jaar. Dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur, Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur matinée. VICTORIA: Sahara met Humprey Bogart. 18 jaar. Dagelijks 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur ma tinée. A.B.T.: De avonturiers van de Rio Grande met Cisco Kid. 14 jaar. Dage lijks 8 uur. Zondag 2. 5 en 8 uur. CINEMA AMERICAIN: Geprolon geerd Achter de Wolken. Boven 14 jaar. Dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 u. Woensdag 2.30 uur matinée. Voor den Politierechter De Politierechter heeft het aan het begin van dit nieuwe seizobn weer rijkelijk druk. Ziehier welk een slech te dingen er weer in onze omgeving zijn uitgevoerd. Daar was J. R., een los arbeider uit Alkmaar. Die had samen met P. P. een voetingskabel ontvreemd, die het wettig eigendom was van de heer Dupont. Het waren nog jonge 'mannen en ze waren zeker door de oorlog op het slechte pad geraakt, want ze had den al een paar veroordelingen ach- terde rug. De officier, eiste voor dit nieuwe delict nu 8 maanden, maar de verdediger, mr. J. de Groot, wees er op. dat ze dit gedaan hadden om het huisgezin te steunen. En nadat mr. Sluis nog een goed woordje voor P. P. had gedaan, besloot men, om eerst een rapport in te winnen. Ook Ch. U. was een Alkmaarder en ook hij stond terecht wegens diefstal Van 1 Maart af had hij als loopjongen bij een zaak gewerkt en daar allerlei bonnen achterover gedrukt, die hij weer aan anderen verkocht. De bon nen hadden voor het grijpen gelegen en daar had beklaagde gebruik van gemaakt want hij kon er goed aan verdienen f 250.zo om en nabij had hij er voor gevangen en dat geld was in bioscopen en dergelijke instellin gen terecht gekomen. Toch was het rapport niet ongunstig en daarom werd er geadviseerd, hem in een kamp te plaatsen. De officier meende dat hij genoeg gewaarschuwd was en eiste derhalve 9 maanden voorwaar delijk met aftrek en plaatsing in een jeugdkamp. En tenslotte was er J. P. T. postzegelhandelaar in Alkmaar is. Hij stond terecht omdat hij van ver scheiden personen postzegels had ge kocht, zonder naar de herkomst er- van te vragen. Zo ook, toen op 30 Maart een vrouw hem zegels aanbood die later gestolen bleken te zijn. Hij werd dus beschuldigd van heling. Zes getuigen kwamen hierop in het ge weer, en de bewuste postzegels wer den naar waarde geschat. Na het ge tuigenverhoor eiste de officier f 300 of veertien dagen. Mr. Hilten ontken de dat zijn cliënt schuldig was aan he ling en vroeg derhalve vrijspraak. ;b die "u Hcilno Een avond vol afwisseling De bewoners van huize Westerlicht; hebben Maandagavond wel een zeer afwisselend programma te zien gekre gen. Onder auspiciën van de toneel vereniging O.N.A. werd een program ma van muziek, zang en dans ge bracht. Het aantal nummers leek ons, wat groot, en mede door de gebrek kige outillage ging er veei tijd. ver loren. Klaas Sluys als conferencier had daardoor geen gemakkelijke taak, maar hij wist er zich op vlotte wijze doorheen te werken. Zonder a^ te critisch te worden, moet het ons van het hart, dat de volgorde van de uit te voeren nummers niet gelukkig was: er zat te weinig climax in, en er wa ren na de pauze te veel vocale stuk jes. Mevr. Maats zong o.a. Chanson de 1'Adieu en De He'ilige Stad. Het Agnus Dei van Bizet hoorden we van de bas Piet Dalenberg, en de heer Pranger begeleidde deze beide voca_. listen. In het meer lichte genre tra den Bep en Klaas Stolp op, vooral zeer goed in het Wolgalied en Der Za rewitsch. The Kaloea Eilanders zon gen Hawai-liedjes, en een balletgroep o.l.v. mevr. Majolee zorgde voor aan trekkelijke dansen, die veel waarde ring oogstten. Aan de vleugel zat Ton- ny Willeman, die ook een goede ver tolking van Liszts 2e Rhapsodie gaf. Alle medewerkers waren belangeloos opgetreden, en daarvoor dankte Ds. Bloemhof ten slotte in hartelijke be woordingen. Dinsdagavond en heden avond volgden reprises. In een mijn te Brookhouse zijn 2.000 mijnwerkers in staking gegaan uit solidariteit met 47 arbeiders van de afdeling verzending, die niet- of ficieel in staking gingen wegens het nieuwe loonschaal. Op een bijeenkomst van onlangs uit Indonesië gerepatrieerde militairen in de Ridderzaal te Den Haag werdeu de gevallenen plechtig herdacht. Na een rede van de plv. burgemeester wethouder L. J. M. Feber (rechts), werden onder het spelen van een koraal de vlaggen halfstok gestreken. In het kader der lezingenreeks „Een halve eeuw Nederlands leven", geor ganiseerd door het Haags Instituut van Volksontwikkeling en de Haagse Volksuniversiteit, werd gisteravond in de rolzaal een bijeenkomst gehouden, gewijd aan pers, radio en film. Pers Na een inleidend woord van de heer H. Ch. C. J. van der Mandere, dir.- secretaris der Haagse Volksuniversi teit, gaf de heer Peereboom een histo risch overzicht van hej Nederlandse dagbladwezen in de vorige eeuw. waarbij na het jaar 1848, waarin de persvrijheid als art. 7 in de grondwet werd opgenomen, vooral 1869 van be lang is .geweest, toen het zegel op de dagbladen werd afgeschaft, immers daardoor was de ontplooiing in latere jaren pas mogelijk. Dank zij techni sche uitvindingen ontstaan tegen het begin dezer eeuw de grote oplagen en 'de industrialisatie van de pers. De belangstelling van het publiek wordt steeds groter. De gevolgen van de 'eerste wereldoorlog zijn van ingrij pende aard: de locale bladen interes- ifceren zich dan niet alleen voor het gehele land, maar ook voor het bui tenland. Spr. behandelde vervolgens de verschillende groeperingen in de Nederlandse pers en gaf daarop zijn mening weer omtrent de taak der dag bladen, die z.i. een schakel moeten vormen in de samenleving ter stimu lering van de publieke discussie. Vele andere onderwerpen werden nog be handeld. Tenslotte sprak dp heer Pee. reboom zijn wensen voor de toekomst uit, waarbij hij noemde .werken voor de toenadering tussen de volken". Radio Ook de heer De Clercq begon met historische feiten. Aanvankelijk was lang niet iedereen enthousiast voor de radio, b.v. concertinstellingen en bios copen. De practijk heeft volgens^ spr. echter aangetoond, dat het concert en bioscoopbezoek juist groter gewor den is dank zij de belangstelling, ge wekt door de radio. De artisten, eerst bang voor de kwaliteit der klanken, zien thans, dat de ontvangst steeds meer geperfectionneerd is. Het valt op, dat het publiek niet zeer gesteld is op het gesproken woord voor de microfoon; de tijdsduur, hieraan be steed, wordt dan ook steeds korter Toch wordt hierdoor een belangrijke taak vervuld: velen luisteren naar lessen en cursussen op alerlei gebied. Daarnaast heeft de radio ook een be langrijke taak op amusementsgebied, waarbij blijkt, dat ten gevolge van deze uitzendingen het variété op een hoger peil is gebracht. Ook de on derdelen hoorspel, nieuws en S.O.S.- berichten zijn van belang. Vermoede lijk wordt het meest geluisterd naar de nieuwsberichten, daarna naar voet balverslagen. Nederland is een van de eerste landen, dat een radio-omroep kende. Dit komt o.a. door het grote aantal radio-amateurs. Tenslotte zette spr. uiteen, welke voordelen er zijns Inziens aan zijn verbonden, dat Neder land geen staatsomroep, maar vijf om roepen heeft, waardoor z.i. ons land de meest democratische opzet in dit opzicht heeft. Film begin in de zeventiende eeuw te vin den is, de „wondertrommel", Edisons kinetoscoop en andere voorlopers van dc film, om daarna uitvoerig de uit vinding van de hedendaagse cinema tografie door Louis Lumière te be spreken, wiens eerste film, welke nog geen minuut duurde, in 1895 werd vertoond. In Nederland hebben zich vooral vader en zoon Nöggerath in de beginjaren verdienstelijk gemaakt. Willy Mullens kan volgens spr. wel als de Nederlandse pionier op film gebied genoemd worden. Vervolgens behandelde de heer Van Staveren de problemen van de speelfilm, welke aanvankelijk gefilmd toneel was, maar zich later tot een eigen kunst genre heeft ontwikkeld. In dit ver band sprak hij ook over de commer ciële opzet van de film alsmede de financiële en technische zijde van 't vak. Tenslotte wees spr. op de pres taties van Nederland op het gebied der documentaires en sprak de hoop uit, dat ons land spoedig tot een or ganisatie van filmbezoekers mag ko men. Geen onbeperkte levering van wittebrood Naar aanleiding van het AN.P.-be- richt van 9 September j-1. over de nieuwe prijs en samenstelling van het witte brood, hetgeen tevens is gepubli ceerd in de dagbladen, verzoekt de Federatie van Broodbakkersbedrijvcn in Alkmaar en Omstreken, ons 't na volgende mede te delen. Uit genoemd bericht zou kunnen worden geconcludeerd, dat nu, zij het in beperkte mate, brood van zuiver wit bloem, dus van zuiver witte kleur verkrijgbaar kan worden gesteld. Weliswaar zal het brood, gebakken van de thans ter beschikking te stel len bloem, witter zijn, dat het tot nu toe geleverd volksbrood, doch geenszins de kleur hebben van het brood van voor de oorlog. De uitma- ling van de patentbloem zal immers 80% bedragen ,dit was voor de oor- log 65 a 66%. De geïmporteerde patentbloem zal hieraan weinig kunnen veranderen, aok de kleur hiervan is nog niet zui ver wit. De bakkerij zal voor 18 September nagenoeg geen wittebrood kunn-n levéren, voor die datum zal geen be voorrading plaats vinden. Deze be voorrading zal uiteraard ook niet van die aard zijn, dat dan onbeperkt kan worden geleverd. Dezelfde moeilijkheden doen zich ook voor in verband met het afschaf fen van de keuzebon, waarop tot nd toe gebak e.d. werd geleverd. De be voorrading net suikert vet e.d zal, naar het zich laat aanzien, nog enige djd op zich laten wachten. Dok hier zal dus met vertraging re kening moeten worden gehouden. Namens de Federatie van Brood bakkersbedrijven in Alkmaar en Omstreken, L. ELTE, Voorzitter. De Pruisische koningskroon en 14 snuifdozen uit de historische verza meling van Frederik de Grote, zullen Vrijdag aan de vertegenwoordiger van het huis Hohen-'.ollern, graaf Von Hartenberg, ter hand worden gesteld, zo heeft de Britse bestuurscommissie besloten. De kostbaarheden waren in een kerk bij Minden ontdekt en naar een kluis overgebracht. De heer Van Staveren, die het on derwerp film behandelde, zei niet zo zeer de ontwikkeling in Nederland wei de film als algemeen verschijn sel te willen behandelen. Hij zette uiteen, hoe de fim als historische noodzakelijkheid op een bepaald punt der menselijke evolutie moest ont staan: de democratisering van de kunst bracht tenslotte het goedkope beeldverhaal, dat slechts kan bestaan door massaconsumptie. Spr. vertelde iets van de toverlantaarn, waarvan 't Naar schatting zal de Noordoostpol der in de toekomst ongeveer 40.000 inwoners krijgen, waarvan het groot ste deel komt te wonen in de elf ge. projecteerde dorpen. De toekomstige bevolking van het hoofddorp, Emmel oord, wordt op 10.000 geschat .terwijl het inwonertal van de andere zal va riëren van 500 tot 3000. Het ligt voor de hand, dat in de laatste jaren, nu het inwonertal gesja J dig toeneemt, zich ook een midden stand gaat ontwikkelen. Deze ontwik keling geschiedt langs een van tevo ren uitgewerkt plan. Uit de ervarin gen in de Wieringermeei'- heeft men de conclusie getrokken, dat het onjuist is, dat aan het vestigen van midden standsbedrijven de vrije hand wordt gelaten. Vooral in de randgebieden van de Wieringermeer waren er ve len, die meenden in het nieuwe land wel iets te kunnen beginnén en het gevolg was, dat vele zaken geen be- staanmogelijkheid hadden en weer moesten verdwijnen. In de Noordoost polder wil men dit trachten te voor komen. Er is een wetenschappelijk on derzoek ingesteld naar de behoeften aan middenstandsbedrijven ten op zichte van het inwonertal. De Wieringermeerdirectie (afdeling Noordoostpolderwerken) wil er nu te gen waken, dat er reeds spoedig te veel winkels zouden zijn. Tot nu toe heeft zij in de Noordoostpolder onge veer 35 vestigingsvergunningen ver leend en zij zal dit aantal uitbreiden naarmate de polderbevolking toe neemt. In verhouding tot het aantal thans in de Noordoostpolder gevestigde per sonen is het huidige aantal midden- standbedrijven al vrij groot, maar hierbij dieent in aanmerking te wor den genomen, dat de nieuwe winkels het voorlopig voor een deel nog moe ten hebben van leveranties aan de kampen, waarin de arbeiders, die het nieuwe land in cultuur brengen zijn gehuisvest. Deze kampen hebben een centrale leiding. Ook van de randgebieden van de polder uit geschieden leveranties aan deze kampen. Dit is niet de enige wijze, waarop de in de randgebieden wonende middenstanders voordelen van het nieuwe land plukken. Ook op andere wijze zijn contacten gelegd. De polder streeft er echter naar, zo veel mogelijk zijn eigen sociaal en economisch leven te leiden. Verschil lende middenstanders uit de randge bieden zijn dan ook van oordeel, dat er voor hen op de duur alleen mo gelijkheden in de nieuwe polder lig gen, wanneer zij daar nieuwe zaken stichten, die zich speciaal op de be volking van het nieuwe land oriën teren. Enkele zakenlieden uit Lemmer Blokzijl en Kampen zijn daartoe reeds overgegaan, Maar de polderdirectie blijft er voor waken, dat alleen ves tiging plaats heeft, wanneer zij dit verantwoord acht. TENTOONSTELLING AMERIKAANSE BOEKEN Vandaag wordt in het universiteits gebouw der katholieke hogeschool aan de Burgemeester van Schaick Mathcn singel te Nijmegen een tentoonstelling geopend van Amerikaanse boekwer ken, welke door het Amerikaanse volk, door bemiddeling van het comité dat voor dit doel in Amerika is opge richt, zijn aangeboden aan de Nij meegse universiteit. De promotor van het Amerikaanse comité is rector Lommersteeg, vroeger te Nijmegen. Ruim driehonderd kisten met meer dan 10.000 boeken zijn reeds overge zonden. De tentoonstelling zal duren van 15 t.m. 30 September. gezinsgebeuren HfiaaDNVT Geboren: Cartriena Anna dv N C Bruin en E R Bleeker; Pieter J M zv T Kuil- boer en A Smit; Nicolaas J zv J Jon ker en K M Weel; Cornelia C M dv J A Bruijn en J B Tetteroo; Juliara dv J P Schoon en J Olie; Tini dv T Woldhuis en A de Jongh. Getrouwd: S Wognum en C Horseling; W do Boer en C Ooijevaar; J .de Lange en 'A G Hink. Overleden: Catharina Nolten 71 jaar wed van Dirk Hessing.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2