JIMMY BROWN ALS WIELRENNER De kameel, gezien door een Deense en een Nederlandse bril VOOR LENS Renien Invaliditeitswet worden beier Hebben wij geen idee van reclame maken U kent natuurlijk het mopje van die Duitser. die Engelsman, die Frans man en die Nederlander, die elk een boek zouden schrijven over de ka meel? Voor de lezer, die dit verhaal alet kent. vertellen we het gauw even anders begrijpt hij niet, waarom we zo sterk aan dit kamelenverhaal moes ten denken toen we toevallig tegelij kertijd een Deens en een Nederlands propagandaboekje in de Engelse taal ter recensie op onze lessenaar vonden De Duitsers deed er t»en jaar over om een machtig werk in 3 delen te schrij ven, dat de titel droeg: „Die Idee des adsoluten Kamels". De Engelsman ging eens in Afrika rondneuzen en schreef binnen een jaar een vlot boek je. getiteld „Camels and Camel-hmt- Üng". De Fransman bleef thuis en had binnen een maand een geestig boek je klaar onder de veelbelovende titel „Le Chatgneau et ses amours". En de Hollanderschreef helemaal geen boek maar lokte de instelling van 'n staatscommissie uit tot bestudering van het kamelenvraagstuk, welke com missie tot dusver nog jeen rapport over haar werkzaamheden heeft na gebracht! Het zal de lezer duidelijk worden waarom we a:.n dit grapje moesten denken toen we de titels der beide brochures lazen „We Danes and jou" en is een uitgave- van de Natio nal Travel Association of Denmark. Zijn Nedrlandse tegenhanger werd onder de langademige titel ..Some Truths about pur Kingdom of the Netherlands" de wereld ingezonden door ..Nederland in den Vreemde". De illustraties op de omslag zijn al even karakteristiek voor het verschil tussen beide naties. Op het Deense boekje een gezellig plaatje van een magere Engelsman met een regenjas over zijn arm en een koffertje in zijn hand. die enigszins verbluft staat 'e ki ken naar een dikke Deen die. wui vend met zijn hoed. op het punt schijnt te staan hem te omhellen! Op net Hollandse boekje prijkt een echt Origineel idee1 de Nederlandse leeuw* Ongetwijfeld een vee! deftiger illu stratie. maar we zouden er een lief ding om wille», verwedden, dat elke Angelsakser dit beide boekjes ergens op een leestafel r.aast elkaar ziet lig gen. naar het Deense boekje zal grij pen en de waarheden over ons ko ninkrijk met gepaste eerbied voor de gekroonde Nederlandse le.-uw laat lig ger De dagen korten. Let op Uw licht I Nu de dagen weer snel beginnen te korten wijst- de ANWB de fietsers nog eens met nadruk ep de noodzaak van een goede rijwielverlichting. De materiaalpositie kan thans niet meer als een excuus gelden, .daar alle onderdelen ;n voldoende mate te ver krijgen zijn Zowel eigen veiligheid als die van het overige- verkeer eisen een goed functionnerende veor_ en achterver- lichting. Zeer belangrijk is daarbij de goede stand van de koplamp, waarvan de lichtbundel naar beneden moet zijn gericht, op een punt ongeveer 25 me ter van het rijwiel. Met een horizontaal of vaak zelfs naar boven gerichte lamp verblindt men het tegenliggende verkeer en lokt men ongevallen uit. Indien men een meer gespreide lichtbundel wenst, kan nagegaan wor den of de gloeilamp ten opzichte van de reflector kan worden versteld, het geen bij de meeste lampconstructies hei geval is. Met een mee gespreide lichtbundel verkrijgt men uiteraard een bredere lichtschijn ep de weg. welk een rui mer zicht bied; dan de smalle scher pe lichtbundel. Een helder wit achterspa thora blijft vanzelfsprekend eveneens vereist. Franse geest Het was de academicus Georges Duharael die de Franae letterkunde vertegenwoordigde op ae inhuldigings plechtigheid van Koningin Juliana. Bij die gelegenheid herinnerde ie mand enige dagen geleden In Den Haag aan de volgende uitspraak van de beroemde schrijver Een auteur van populaire romans, meer bekend door de oplaag dan door hun letterkundige waarde, zei hem; ..Tenslotte is het voornaamste voor een schrijver gelezen te woraen". „Neen", amwoorde zacht Georges Duhamel. „herlezen te worden". SIBAJAK IN AANTOCHT Wij delen belanghebbenden mede. dat de passagierslijst van het troepen transportschip Sibajak vanaf heden op ons kantoor ter inzage ligt. De Sibajfck zal vermoedelijk de 10e Octobor botterdam aankomen. ZO MOET HET NIEI De inhoud van het Nederlandse boek je bestaat uit een serie Jo Spier ach- tige tekeningen van Jan Kampman •met onderschriften van .Dr. W. M. Westerman, waarin op verschillende tegenstellingen"tussen gangbare opvat tingen in he't buitenland over Neder land en de waarheid cver ons land T.-dt gewezen. Tegénover de opvat, ting dat Nederlrnd gr tendee1: onder de zeespiegel ligt en door pompen moet worden '-rooggchouden stelt de schrijver dat we ook golvende bos sen en heidevelden hebben. Tegen over de opinie dat de Nederlandse steden uitsluitend bestaan uit ouder wede geveltjes die zich weerspiege len in rustige grachtjes (zou een stelt de schrijver dat we een door architectecten en artisten over de hele wereld bewonderde moderne architec tuur hebben. En zo gaat het boekje door met op vlot bedoelde maar zwaar wichtig uitvallende wijze onze moder ne kleding, verkeersmiddelen enz. aan te prijzen ten koste (al heeft de schrijver dit effect stellig niet be doeld) van de in brede kringen in he^-buitenland heersende opvattingen over ons land. We kunnen ons moei lijk voorstellen dat een vreemdeling die in zijn eigen land wel bossen en heide, maar geen polders, wel moder ne architectuur, maar geen topgevel- tjes en oude grachten, wel elcctrische treinen maar geen kanalen met op haalbruggen kent, door dit werkje ge ïnspireerd zal worden onvnaar Neder land te komen. ZO MOET HET WEL Zo averechts als het effect van .dit Nederlandse boekje op het toeristen bezoek uit de Angelsaksische landen zal kunnen zijn, zo gunstig zal het Deense boekje het bezoek aan Dene marken van buitenlandse toeristen kunnen beinvlceden. Zelden of noo;t hebben we bij het doorbladeren van zr'n klein, pretentieloos pamfletje zoveel lust gekregen nader kennis te maken met een volk dat zich zo aan goedmoedige zelfbespotting durft over te gevtyj als die Deense schrijver, die we graag zouden willen ontmoeten, in dit boekje doet. Het is niet na *e vertellen. Men moet het zelf lezen! Alles en iedereen wordt in dit boek je in het zonnetje gezet, de nationale zwakheden incluis (b.v.: „Our natio- nal drink is beer. Our naticnal weak- ness another beer") Nergens een zweem van ophemelarij, integendeel. En daarom juist zulk een meesterlijk staaltje van goede propaganda! WERDEN ATOOMBOM-GEHEIMEN NAAR RUSLAND OVERGEBRACHT? De Amerikaanse commissie voor on-Amerikaanse activiteit heeft in een rapport verklaard, - dat spionnage-or- ganisaties van Amerikaanse commu nisten. gevormd door Russische di plomaten, tijdens de oorlog geheime gegevens over de atoombom bemach tigden en die ter beschikking van de Sovjet Unie hebben gesteld. De commissie heeft een verzoek tot vervolging van vijf personen inge diend. Drie hunner hebben reeds ver klaard met het spionnagecompïot niets uitstaande te hebben. MOEFTI VAN JERUZALEM IN PALESTINA De Moefti van Jeruzalem, Hadj Amin el Hoesseini. heeft zijn eerste openlijk bezoek aan Palestina gebracht na zijn verbanning in 1937. Naar verluidt heeft de Moefti zich gisteren van Cairo naar Gaza begeven ter bijwoning van de vorming van de Arabische „constitu erende vergadering" van Palestina. disttaranoHBeuws Voor het tijdvak van 3 t.m. 10 Oc- tober 1943 zijn van de Tabaks, en versnaperingenkaarten enz. QA, QC 808 aangewezen de bonnen: 109, 110; 113 Tabak. 2 ransoenen si garetten of kerftabak. Voorts is tot nader order geldig: Reserve H Tabak, 50 gr. scheerzeep of 100 gr. scheercrême of 400 gr snelscheercrême. Bovengenoemde bonnen kunnen reed3 op Vrijdag 1 October worden ge bruikt. Voor het tijdvak van 27 September t.m. 9 October is reeds de Volgende bon voor vlees aangewezen. 244 Vlees, 100 gram vlees. Het Communisme in de V.S. President Truman heeft in een ver kiezingsrede te Oklahoma de commis sie voor on.Amerikaanse activiteit er van beschuldigd vertrouwelijke in lichtingen te hebben verstrekt aan de geheime diensten van vreemde landen door voor politieke doeleinden van sensatie journalistiek gebruik te maken Volgens Truman heeft de Republi keinse partij de atoomontwikkeling vertraagd en het FBI (Federaal Bur. van Onderzoek) bij zijn pogingen het communisme te stuiten tegengewerkt In antwoord op de door Dewey, zijn Republikeinse tegenstander, geuite be schuldiging, dat communisten en sym_ pathiserenden vertrouwensposten in de regering hebben gekregen, zeide Tru man: „Onze regering wordt niet be dreigd met communistische infiltratie. Geen enkel ambtenaar is een erkend communist". Het land is sterk genoeg, alle krachten van het communisme te weerstaan en te ovefwinnen". 70. „We moeten hem onbeschadigd weten te vangen", meende Janus Jop- pe, „en zoiets gaat het beste met een net een flink jtevig net. Een visnet. bijvoorbeeldEr heerste een ogenblik doodse stilte onder de heren jury leden. Zij keken elkaar met veel betekenende blikken aanen toen draafde meneer Babbel op een holletje weg nieuwsgierig nagestaard door de anderen. Moderner dan Nylon Straks uw_ ondergoed van bremdraad De geschiedenis leert ons dat de ont_ beringen geleden gedurende de oorlo gen de verbeeldingskracht der uitvin, ders prikkelen en gelegenheid zijn tot ontdekkingen die de omstandigheden overleven. Het voorbeeld van beet wortelsuiker, uitgevonden in Frankrijk gedurende de Napoleontische oorlogen is klassiek. Gedurende het laatste conflict heeft men een nieuw textielmateriaal uit. gewerkt: de bremvezeL Dit boompje, dat met gele bloemen de heuvels ven Zuidelijk Frankrijk bedekt, is reeds in drie vezelfabrieken in exploitatie. Men bestudeert op het ogenblik de syste matische uitbreiding van deze cultuur Hot programma voorziet dat Frankrijk binnenkort jaarlijks ongeveer 20.000 ton bruto.vezels zal voortbrengen, het geen haast overeenkomt met zijn vlas- industrie. Aan de andere kant zullen belangrijke bijproducten van de brem. Struik worden vervaardigd: bordpapier spartéine, basis. Raad Schoort bijeen SchoorI krijgt z'n wandel- en fietspad naar zee! SCHGORL Maandag j.L kwam de gemeenteraad bijeen onder voorzitter schap van burgemeester mr. C. A. J. Jochems. De voorzitter kon beginnen met de§ verheugende mededeling, dat enkele reeds lang gekoesterde wensen eer lang in vervulling zullen gaan. De. voor de bouw van een nieuwe o.l. school te Groet benodigde gelden zijn door de öed. Staten goedgekeurd. Slechts is het wachten op de vergun ningen van O.. K en W. en Weder opbouw. Bovendien krijgt SchoorI z'n wandel- en rijwielpad naar zee, mits aan zekere eoorwaarden wordt vol daan. De heer Blankenstijn, als raads lid en als bestuurslid van de VW Noord-Kennemerland, bracht de bur gemeester dank voor zijn bemoeiin gen inzake de weg naar zee, waarin SchoorI een levensbelang ziet. Benoemingen Nadat de raad korte tijd in comité had vergaderd, werd in de vacature dr. K. Heringa, gemeentearts, benoemd dr F. H. Risselaar te ochoorL Voorts werd een voorstel van B en W tot het aangaan van kasgeldlenin gen. groot f 150.000 en f 50.000. belden rentende 1 goedgekeurd. Bij de rondvraag wees de heer Se. venhuysen op de verwaarlozing van wegbermen cn mevr. Jansen opperde het denkbeeld van het doortrekken van het rijwielpad BergenSchoorI, daar waar dit pad 'uitkomt op de ver keersweg. Ook bracht zij de slechte lichtvoorziening bij het postkantoor ter sprake. De heer Blankensteijn drong nog eens aan op de verharding van de Paardenmarkt, waarop de voorzitter hem opmerkzaam maakte op de post file hiervoor reeds op de begroting aanwezig is. Tar we-behoeften BENELUX LANDEN Na een conferentie met de Ameri kaanse onderminister van Buitenland, se Zaken Robert Lovett heeft de Bel gische minister van bevoorrading Moens de Fernig tegenover Aneta verklaard, .dat zijn bezoek aan de V.S tweeërlei doel heeft. Ten eerste het aankopen van tarwe en grofkorrelige granen voor de Bene. luxlanden en ten tweede het voeren van besprekingen met de ECA autori teiten. Mét betrekking tot de aankoop van tarwe- verklaarde de Fernig, dat de aanvoer dit jaar geen moeilijkheden oplevert, doch dat het alleen een kwes ,tie van de prijs is. Hij voegde hier aan toe. dat het brood in België met in gang van 1 November a.s. niet mc^r gerantsoeneerd zal worden. Voorts maakte de Fernig bekend, dat hij in •verband met tarwe_aankopen tevens een bezoek aan Canada zal brengen Op een vraag of ook de kwestie van de Beneluxhavens was besproken, ant. woordde hij, dat daar geen tijd voor was geweest. Hij voegde hieraan toe, dat het een groot probleem is, dat dringend oplossing behoeft. Op 1 October treden een tweetal wetten in werking, die een verbetering betekenen voor hen die onder de In validiteitswet vallen Op het grondbedrag van de rente wordt een toeslag van 100 pet. ver leend. Dit geldt dus voor.alle invali- diteitsrentetrekkers beneden de 65 jaar. Bovendien wordt aan gehuwden of gehuwd geweest zijnden die kinderen beneden 16 jaar hebben een gezinstoe slag van f 35_per maand verstrekt. Deze toeslag wordt niet verleend in_ dien de betrokkenen in het genot zijn van een rente ingevolge de verschil, lende ongevallenwetten, indien heton_ geval plaats vond na 31 December '46. Wordt de rentetrekker 65 jaar dan valt hij onder de Noodwet Ouderdoms voorziening. De tweede wet voorziet in een toe kenning van een kinderbijslag aan de invalidiceits- en ouderdomsrentetrek kers. Hiervoor komen in aanmerking kinderen beneden de 16 jaar of indien de kinderen studeren beneden 21 jaar. De kinderbijslag wordt betaalbaar gesteld tan de rentetrekker Deze toeslagen worden verleend" door de Rijksverzekeringsbank, die daartoe alle gevallen stuk voor stulc moet nagaan. Alleen in Alkmaar zullen door de Raad van Arbeid 7000 gevallen wor_ Zorqen over onze militairen Goede voorlichting gewenst De minister van Overzeese Gebieds delen mr. Sassen en mr. Schokking, de minister van Oorlog hebben schrifte lijk geantwoord op verdere vragen van de heer Roosjen betreffende het geestelijk, cultureel en zedelijk leven van de militairen in Indonesië. Zij zijn van mening, dat in een goe de publieke voorlichting omtrent de werkelijke toestand het beste middel moet worden gezien om schadelijke overdrijving en ongerustheid tegen te gaan. al zal dit in het algemeen niet met cijfermateriaal kunnen'geschieden. De Indische legerleiding doet het nodige om, waar mogelijk, onjuiste of sensationele berichten in het juiste licht te stellen. Dit is o.m. geschied in een op 24 Juni j.L door de hoofdlegerpredikant ds. van der Linde, voor radio_Batavia in een uitzending voor Nederland ge houden radio_causerie over het gees telijk en zedelijk leven der militairen. Omdat cijfers al geen juist beeld van de situatie zouden geven en tij overplaatsingen het geslachtsziektecij- fer van een troep zich herhaaldelijk bleek te wijzigen, zou een opgaaf dik wijls onnodige ongerustheid bij de v wanten der militairen teweegbrengen, zodat daartegen bij de ministers be zwaar bestaat. Zij zijn echter bereid de periodieke ziektestatistieken van de militair ge neeskundige dienst in Indonesië ter vertrouwelijke kennsneming door_ de leden'aan de Kamer over te leggen Deze statistieken zullen zijn vergezeld van een door deskundigen opgemaak te toelichting. Toen ik binnenkwam, was er iets aan de hand. Zij zat bij de tafel met een gezicht als een oorwurm. Hij stond voor de spiegel. Antwoordde niet eens op mijn opgewekt goeden morgen. Frummelde naarstig aan zijn das Probeerde een mooie strik te ma ken. Mislukte grondig. Manmoedig baalde hij het geval weer uit elkaar En begon opnieuw. Resultaat als vo ren. Zij stond op. Wilde hem kenne lijk helpen, maar werd resoluut te ruggewezen. Waarop ze nog nijdiger keek dan eerst Hij herhaalde zijn po gingen. Ik keek geamuseerd toe. Hij begon zijn geduld te verliezen. Ge bruikte uitdrukkingen, die voor de das opzettelijk beledigend waren. Zij deed nog een poging om te bemidde len. Hetgeen een uitbarsting ten ge volge had, waaruit ik kon afleiden dat hij haar eerst gevraagd had om hem te helpen, waarop ze hem zijn onhandigheid verweet. Toen wilde hij tonen, dat hij zich zelf kon redden, wat hem in het gepasseerde half uur niet gelukt was. Elke poging van haar kant werd afgewezen, hocwei het duidelijk was, dat hij er nooit mee zou klaarkomen. Tenslotte heb ik hem geholpen. In een minuut zat de das voortreffelijk. Toen draaide het vrouwtje de kamer uit en zei spot tend: „Morgen heb je me toch weer nodig. Want hent vreselijk onhan dig" De deur flapte met een smak dicht. O De Engelsen hebben blijkbaar geen vertrouwen in de verruiming van de vleesmarkt. Er is tenminste een over eenkomst gesloten tussen Engeland en Nieuw Zeeland, waarbij laatstge noemde tot aan 1955 toe alle beschik bare lams_, schapen- kalfs- en run— derbouten naar Engeland zal sturen.. Wat de prijs betreft is overeengeko men, dat de prijs n°°it meer dan 71/, hoger of lager zal zijn dan het jaar te voren. Wat ®r dus op neer komt, dat de prijs niet fantastisch hoog kan werden, maar tevens dat het niet naar afbraakprijzen toegaat. Het lijkt ons geen gekke regeling. Hadden we ook maar zo'n partner. O Het begint plotseling weer te bo teren in Nedertand. We hebben een tijd gehad, dat we er bijna niet af konden komen. Toen onitstond het verhaaltje, dat de boter in de koel huizen lag t« stinken. We hebben zelfs boze tongen horen zeggen, dat de brand in het pakhuis Amerika er wel mee in verband zou staan. Laten we u echter verklappen, dat er op het ogenblik een hausse is in onze zui velproducten. We kunnen ze in hel buitenland graag kwijt, tegen prijzen, die hoger liggen dan de Hollandse. De prijzen liggen zelfs zo hoog, dat het voor de boeren een rijkmakerij zou zijn als alles uitgevoerd werd. Maar ja, we moeten toch ook eten en dus moet er ve€l iu Nederland blijven. Hoe lang die hausse zal duren, valt natuurlijk niet bij benadering te zeg gen. O In de Ver. Staten van Amerika is een Amerikaans-Turkse maatschappij opgericht welke zich ten doel stelt in Turkije boringen op grote schaal te 'verrichten, teneinde de mogelijkheid te onderzoeken, of men ook in Tur kije tot - een winning van petroleum op grote schaal kan geraken. Arm Turkije. Wat lig je daar gevaarlijk. O We dachten altijd, dat Australië het land van de kangoeroe was en van de schapen. Er komt echter nog een diersoort voor, die voor de uitvoer zeer belangrijk is. Dat is het konijn. In 1947 werden niet minder dan 647.000 kisten met geslachte en gevil de konijnen in bevroren toestand naar Engeland vervoerd. O Bij de Zweedse verkiezingen heeft de Conservatieve partij een nieuw re clamemiddel In de strijd gebracht, waarvan *viï --- «tenblik vreesden, dat het wel v olging zou kun nen krijgen. Men iiet daar namelijk redevoeringen houden vanuit een vliegtuig. Op 1500 m'werden de mo toren stilgezet en het lieve leven be gon. Kilometers in de omtrek was het geluid duidelijk te horen. Gelukkig is de uitslag voor de conservatieven zeer ongunstig geweest. Of het door het nieuwe reclameobject komt weten we niet, maar willicht houdt bet an dere partijen er van af. den behandeld. Men zal dus enig geduld moeten oefenen. Een aanvraag behoeft dus niet te worden gedaan met ui'zondering van de volgende gevallen: voor het verkrijgen van een gezins toeslag door invaliditeitsrentetrekkers. die alleen schoolgaande kinderen heb ben tussen de leeftijd van 16-21 jaar en voor het verkrijgen van een kinder toeslag bij rentetrekkers boven de 65 jaar, bij kinderen boven de 15 jaar die nog schoolgaand zijn en bij kin deren, wier wezenrente is afgekocht. Koos Vorrink over de Intern, situatie In een Dinsdag te Rotterdam ge houden vergadering van de Partij van de Arbeid heeft de algemeen voorzit ter Koos Vorrink, sprekende over de internationale situatie, gezesd dat Rus land. door zich aan een oonog te wa gen, zijn eigen ondergang zou oproe pen. Spr. geloofde niet. dat Stalin zo dwaas zou zijn dit risico te aanvaarden Er bestaat gee* twijfel meer aan de vastbeslotenheid der Westerse gealli eerden om het ditmaal niet tot een tweede Münsten te laten komen. Niettemin achtte de heer Vorrink de situatie zeer ernstig. Cerdan bokst in Amerika Aan de vooravond van zijn vertrek naar Frankrijk heeft de nieuwe we reldkampioen middengewicht Mar rel rV,dan nog eens verklaard dat hij zijn titel in Amerika zou verdedigen ei niet in Europa. Cerdan vliegt morgen naar 'Parijs, waar hem der aauspiciën van de Franse regering en van de Parijse pers een grootse ontvangst bereid wordt. EEN STRADIVARIUS MEE IN HET GR AF Een Stradivariusviool ter waarde van 11.250 pond sterling, het eigendom van Louisa Terzi, concertvioliste, die Zon dag op 78_jarige leeftijd te San Pedro (Californië) is overleden, zal heden met de eigenares mee begraven wor den. Louisa Terzi (kunstenaarsnaar: van Nana Dubois) won de Stradivarius op een internationaal concours te Milaan op 18-jarige leeftijd, toen zij reeds 10 jaar als wonderkind was opgetreden. DE OPERETTE-COMPONIST ETSLER GEWOND De bekende operettecomponist prof. Edmund Eysler, kreeg dezer dagen in Wenen bij een repetitie een ongeluk. Toen hij achter de vleugel wilde plaats nemen viel hij van het podium en kwam in de zaal terecht. Eysler brak daarbij de linker bovenarm en een rib. De componist werd naar een zie kenhuis gebracht. De verwondingen zijn niet levensgevaarlijk, maar met 't oog op zijn 74 jaren, is een verblijf in. het hospitaal geboden. VANDAAG ARRIVEERT ZWITSERS TONEEL ENSEMBLE Het Zwitsers toneel ensemble met Else en Albert Basserman, Ernst Deutsch, Annemarie Elanc en Lucas Amman, dat de volgende maand een tournee door ons land zal maken, wordt hedenmorgen te' Amsterdam verwacht. 1 October zal de p.eu. c van „Gespenster" yan Ibsen in de hoofdstedelijke Stadsschouwburg wor_ den gegeven. DS. TEN BRUGGENKATE VERTROKKEN ZUID-SCHARWOUDE Zondag morgen heeft ds Ten Bruggenkate zija afscheids predicatie gehouden in de Ned. Herv. Kerk. Dominee heeft slechts enkele jaren de herderlijke zorg voor de gemeente Zuid_Scha»- woude mogen vervullen "en ga et tharfc over naar de gemeente Westet Namens het gemeentebestuur '<r~tïk burgemeester Schelhaas de kende predikant toe. t«rw$s de pre sident der kerkvoogden, d* heer P. van Exter, naar voren brach; hoe no de Zuid-Scharwoude as Ten Eragg ?n cate ziet vertrekkend. Tenslotte sprak nog ds Scbmidt van Oudkarep^L tevens de functie_ van consulent waarnemen.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3