Alkmaar bereidt zich voor op de 8 October-viering Dit jaar een zeer aantrekkelijk programma Verleent allen Uw volledige medevVerking Alkmaar bereidt zich opnieuw voor op de viering van de ontzetdag: 8 October. En het is dit jaar geen gewone ontzetdag. neen, het is weer een lustrumjaar, want dit jaar 375 jaar geleden werden de Spanjaarden rond de wallen van de stad voorgoed verdreven, en konden de Alk- maarders, na zolang in spanning geleefd te hebben weer vrij en vro lijk adem halen. Er is ook dit jaar weer grote aandacht aan de feesten besteed, en ai mogen sommige pessmisten dan misschien bij zich zelf de opmerking hebben gemaakt, dat er van de viering na de zo groots opgezette Oranjefeesten wel niet veel terecht zal komen wanneer U aandachtig het lijvige programma, dat in frisse kleuren is uitgevoerd, en dat U van vandaag af tegen de luttele prijs van één kwartje wordt aangeboden, bekijkt, dan zult U zien, dat deze zwartkijkers het zeker bij het verkeerde eind zullen krijgen EEN WANKLANK Waarom er nu toch bij iedere fees telijkheid een wanklank schijnt te ho ren? Wanneer enerzijds vele mensen hun uiterse best doen, alles zo goed mogelijk te doen slagen, dan zijn er daarnaast altijd enkelen, die hun aan wijzingen negeren. Zo ook nu: enkele grote Alkmaarse zaken hebben, in te genstelling tot het vorige jaar, beslo ten, hun winkels de halve dag, tot één uur des middags voor het publiek open te stellen. Wat dit besluit in houdt? Wel, lezer, in de eerste plaats dit, dat het personeel, aan deze zaken verbonden, de gelegenheid wordt ontnomen, een groot gedeelte van het feest, dat toch een feest is voor de gehele bevolking, bij te wonen. In de tweede plaats, dat de kleinere za ken wel eens het voorbeeld van hun grote concurrenten zonden kunnen gaan volgen, en hun winkels eveneens openstellen. Gebeurt diN dan verwa tert het feest en da{ zou. vooral voo? een zo traditionele viering als deze, toch wel zeer jammer zijn. Wij hopen dan ook van harte, dat de be doelde zaken van dit besluit terug zullen komen, en mocht dit niet het geval zijn. dan hopen wij. dat het pu bliek zich alleen op de 8 October- viering, en niet op het doen inko pen concentreert. PRACHTIG PROGRAMMA Wat het programma betreft: daar over kunnen wij kort zijn. Aan de vooravond van de eigenlijke datum vindt de traditionele lampion- en fak keloptocht voor kinderen plaats, die uiteraard pen grote belangstelling zal trekken. Op de dag zelve, die om acht uur met een reveille zal worden ge opend. zal men een aub-de voor he: stadhuis kunnen horen, zullen er volksspelen voor jongens en meisjes plaats vinden, is er de traditionele tocht naar het Victorie-beeld met de daaraan verbouien herdenking, kunt U een historische optocht, waaraan reeds een half jaar voorbereidende werkzaamheden ten koste zijn gelegd, bijwonen, wordt er een Kerkconcert gegeven, en zult U. last ut^ot least, kunnen genieten van- het betoverend schouwspel van een bijzonder fraai vuurwerk. Dat zijn zo de punten die U in het 48 pagina's tellende program ma boekje nader uitgewerkt vindt, en die stuk voor 3tuk de moeite van het zien en horen méér "dan waard ziju. Wanneer U deze dag gaai vieren, dan zijn wij ervan overtuigd, dat U een bijzonder plezierige dag tegemoet gaat Mét U zullen vele genodigden de dag mede maken. We noemen van deze invité's de drie ereleden van bet 8 Octobervereniging wel, die al het laar. Van Kinschot en B. Kuyper, een grote groep vertegenwoordigers van de Leidse ontzetvereniging en enkele afgevaardigden van de Groningse ont zetvereniging. Want het is toch de 8 Octoberverenigingen wel, die al het werk voor dit feest doet. Eigenlijk behoorde iedere Alkmaarder daarvan lid te zijn. De kosten zijn f 1.50, een bedrag waarvoor men bovendien voor verschillende progammapunten een belangrijke reductie krijgt. Men kan zich hiervan nu nog verkeren, door zich op te geven bij de Secretaris, de heer A. Koster, Langestraat 22. Gasten uit Bath Ter gelegenheid van de feestelijk heden, die op 8 October in Alkmaar worden georganiseerd zullen ook gas ten uit Bath overkomen, zoals wy U reeds enige weken geleden bericht hebben. Deze gasten, waaronder zich vele vooraanstaande Bathonians be vinden, zullen hier niet als officiële vertegenwoordigers .maar als par ticuliere belangstellenden worden onj vangen. Zij komen op Donderdag 7 October des avonds om elf uur op het station aan. na met de dagboot van Engeland overstoken te zijn. Na hun aankomst wordt hun een ontvangst bereid in het paviljoen Kinheim, waar zij tegelijkertijd ken nis zullen maken met hun gastheren en gastvrouwen. Wanneer zij dan tot Dinsdag 12 Oc tober hier blijven, zullen zij natuur lijk getuige zijn van de plechtighe den. die zich in Alkmaar afspelen maar zij zijn geenszins gebonden aan een officieel programma. Wij wijzen er nog eens op. dat dit voor de En gelsen een volkomen particulier uit stapje is. Toch zullen zij op Vrijdag 8 October de kaasmarkt, die dan wél gehouden zal worden, kunnen bezoe ken. Op die zelfde dag wordt er eer. plechtigheid bij het beeld gehouden, er is een optocht, een Kerkconcert en vuurwerk. Zaterdagmorgen houdt de burgemeester, rar. dr. H. J. Wytema om 11 uur een receptie ten stadhuize, terwijl in de middag om 3 uur de ofiiciële opening van het nieuwe hockeyveld ..De Kortelinge" met een wedstrijd Bath—Alkmaar plaats vindt Daar de Engelsen hier met een onvol ledig elftal zullen arriveren, zal er van Nederlandse zijde voor invallers worden gezorgd. Een van die inval lers is de speler van het Nederlandse elftal, Henk de Loper. Des avonds om negen uur vind,, er een galabal plaats in de zalen "an hét Victory-hotel. waarvoor kaarten te verkrijgen zijn bij Ir. W. F. Stoel, Luttik Oudorp 25. bij Mr. A. V. M. Leesberg, Kenne. merstraatweg 29 en bij Mr G van Hil- ten, Oudegracht 102, allen te Alkmaar Ook op Zondag zullen er wedstrijden door de Alkmaarse Mixed Hockey Club worden georganiseerd, terwijl er om half zes een samenkomst is in het Vivtory hotel gevolgd door een diner-dansanr. Op Dinsdagmorgen te 7 uur 10 zullen de gasten naar hun woonplaats terugkeren. Onder hen bevinden zich de verte genwoordigers van de Rotary Club, de Round Table en de Bath Hockey Club. Wjj noemen namen als die van de burgemeester Mr. Sam Day en zijn dochter Mrs. Gillard, de mana ger van de Gasscompany, Mr. Rea, Mr. Cornish. Mr. A. W. S. Berry, de directeur van de VW, Mr. J. Bod- dington, Mr Guest, voorzitter van de Bath's voetbalclub en Mr. Burraugh, de voorzitter van de Bath Hockey Club. GEWOND Donderdagavond bracht een dame een zes_jarige jongen op het politie bureau. die op de Nieuwsloot met zijn hoofd tegen het uninoir was gevallen De jongen werd op het bureau verbon den en daarna ter nader onderzoek naar het Centraal Ziekenhuis gevoerd. SPORTIEVE JONGENS Donderdagavond meldden zich zeven jongens op bet politiebureau, met de boodschap, dat zy spelenderwijs een gaslantaarn aan de Noorderkade had- den beschadigd. De jongens zullen zich thans met de Gemeentewerken in verbinding stellen „om de schade te regelen". agenda VICTORIA THEATER Humoresque, 18 jaar, dagelijks 8 uur, 2aterdag 7 en 9.30 uur Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur Woensdag 2.30 uur matinee. A.B.T. De Rode Hengst, elke leeft dag. 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. CINEMA AMERICAIN. Nanook de eskimo en Saludos Amigos tot 14 jaar onder geleide. Dag. 8 uur. Zaterdag 7 en 950 uur. Woensdag 2.30 uur matinee. HARMONIE „Since you went Away'f Dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur matinee. Tot 14 jaar alleen onder geleide. Avond onderwijs In een der lokalen van de U.L.O. .school te Alkmaar heeft de voorzitter van het Inst. voor Arbeiders Ontwik, keling, afdeling Alkmaar, tevens vooif- zitter van de schoolcommissie, dhr^ E. J. M. Schinkel, gisteravond de cur sus voor avondonderwijs met een korte rede geopend. Ongeveer hetzelfde aantal leerlingen (jongeren en ouderen, jongens en meisjes) als het vorige jaar heeft van deze prachtige gelegenheid gebruik gemaakt, om hun kennis te verrijken, door lessen in rekenen, Nederlandse taal en sociale kennis. Er wordi aan twee klassen onder, wijs gegeven en een der onderwijzers is de heer Vroome. SCHOOLWEDSTRIJD Dezer dagen werd de school wed. sctiijd ULO b tegen ULO a gespeeld. Het publiek heeft vaa een interessan te, spannende strijd kunnen genieten. Beide partijen lieten goed voetbal zien De score werd door de midvoor van het b.elftal geopend, doch de spe lers van elftal a zeiten alles op alles en er kwamen aan beide kanten steeds meer goals. Voor elfal b scoorden E. Kievit (vijf maal), H. Kievit een maal, evenals N. van Driel. Voor elftal a maakte Pij per vijf goasl en Jan Nierop een. De keepers Vethaak en Ronk waren in goede vorm en de scheidsrechter leidde de wedstrijd op uitstekende wijze. GEMEENTELIJKE BELASTINGDIENST De dienst der plaatselijke belastin gen is van het kantoor Breedstraat il overgeplaatst naar het stadhuis, 2de afdeling. De betalingen dienen evenwel als tot dusver plaats te hebben ten karëfoVe van de gemeente-ontvanger, Breedst*. 11. <;c B.S.V. NIEUWS Zondag a.s. speelt Bergen 1 tegen de Rijp 1 op het terrein aan de Kerke, dijk aanvang 2.30 uur. Bergen II speelt op het Berdos ter. rein tegen Berdoa n de derby. Bergen IH gaat naar Alkmaar II. Bergen Jun. a— Alkmaar junt a. Bergen adsp. a Koedijk adsp. a en Bergen adsp. b te gen Randers adsp. b. Handbal: Bergen I-S.DL II aanv. 10.30 uur op het A.terrein. Nogmaals Critiek Twee honderd en vyf en zeventig ouders van leerlingen der Tesselsclut. deschool, hebben, zo vernamen wij, hun handtekening geplaatst onder een schryven aait de raad van de gemeen te Alkmaar over de veel bsproken re_ organisatie van het openbaar Jager onderwas. Veel besproken, doch inmiddels ook veel bestreden, want de ouders van de leerlingen van de Tesselschadeschool hebben in dit schrijven te kennen ge. geven, dat zü het (evenals de onder, wijzers van hun kinderen) niet eens zijn, met de reorganisatie van 't open baar lager onderwUs, zoals die werd voorgesteld door de raadscommissie voor onderwysaangelegenheden. IMIfl|j|||||lilllll!illill!lli;illllllülilltH Twee Tribunaalzaken voor het Kantongerecht De eerste tribunaalzaak, die giste renmiddag onder presidium van kan tonrechter Mr. Schenkeveld behan deld werd was tegen Albert Blom. groentehandelaar uit Den Helder. Hem was ten laste gelegd, dat hij groenten en fruit aan de Duitse weer macht had geleverd en steun Jiad verleend aan Duitse instanties. Het was de tweede maal, dat deze zaak voor kwam, en het was voornamelijk te doen om een onderzoek naar het vermogen van beklaagde, die in Juli 1947 reeds in Vrijheid is gesteld. Verschillende Helderse ingezetenen hebben voor deze zaak verklaringen gezonden, waarin het gedrag van be klaagde jegens zijn landgenoten werd geprezen. De verdediger Mr. Van Rompu uit Amsterdam, kreeg hierop het woord, en gaf een schets van de handelingen wan Blom en kwam, na een uitvoerige rede tot de - conclusie, dat de cliënt door het tribunaal vrij gesproken behoort te worden van de hoge geldboete, die tegen hem werd geëist. GAF HIJ INLICHTINGEN? Hierna kwam Gerrit Janssen van Broek op Langendijk voor, die er van beschuldigd werd, in September 1944 aan de Duitsers inlichtingen te hebben verschaft over ondergedoken vaderlanders. In Januari 1948 was de ze zaak reeds behandeld, maar ze was geschorst om nadere inlichtingen in te winnen. De inlichtingen werden ter gelegenheid van een razia te Zuid- Scharwoude in 1944 verstrekt. Mej. M. Steenbergen had schrifte lijk mededeling gedaan van het feit, dat beklaagde de Duitsers de rich ting gewezen had, die voor hen vluch tende jongens ingeslagen zouden zijn Verdachte ontkende dit. De boete, die tegen de verdachte werd geëist was f 750. Hy was in het bezit van een boerderijtje met vier koeien. Als verdediger trad voor hem op Mr. C. Berkhouwer, die betwijfelde of het bewijs wel was geleverd. Hij vroeg vrijspraak. De beschuldiging werd vervallen verklaard. ZONDAGSDIENST APOTHEKERS Dienst op Zondag 3 October: Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat. Indonesische autoriteiten op de kaasmarkt „Het is hier zo hygiënisch" HARMONIE ..SINCE YOU WENT AWAY" Als een land in oorlog is, de man nen onder de wapens zijn en naar de frontgp gaan, dan blijven bun vrou. wen, hun meisjes en al die hun lief zijn, in grote spanning en vaak moei lijke omstandigheden achter. Zij vor. men dan het grote leger dat aan het thuisfront strijdt. En of het nu oorlog is voor Engeland, China, Rusland, India of Amerika, overal staat de vrouw, Overal staat het gezin alleen. De film „Snee you went Away" die ic Harmonie draait, vertelt ons van die strijd aan het thuisfront in Amerika. Veel nare gevolgen heeft de oorlog ogenschijnlijk niet voor dat land. De biefstuk blijft weg, er is minder ben zine, ook geen kauwgom meer en de ice-cream_soda wordt slechter en de vrouwen en meisjes kenden hier niet het harde leven van de fabrieken, zo als men dat misschien ook had kun nen uitbeelden. Maar de problemen voor de vrouwen en meisjes, die hun mannen, vader5 of geliefden door de oorlog missen, blijven, ondanks het betere leven, dat ze hier leiden. En het leven wordt er harder, moeilijker en op sommige ogenblikken onhoud baar door, als de slechte berichten komen van de fronten „Since you went away" boeit, ont roert, ondanks de onvolkomenheden in het verhaal, is een goede film, vooral door het uitnemende «pel van zijn vertolkers. Claudette Colbert in de hoofdrol als de moedige mevrouw Hilton en Joseph Cotten is de marine officier, die zielsveel van haar houdt, doch het bij een verering laat. De dochters van mevrouw Hilton hebben het niet minder moeilijk, voor al als de verloofde van Janet (Jenni- fer Jones) in Italië sneuvelt. „Since you went away" is een goeTSe film, het is alleen jammer, dat Tim, de man van mevrouw Hilton, die ver mist wordt, tenslotte weer boven wa ter komt. Met het noodlot had ieder zich reeds kunnen verzoenen. Doch de concessie is ook hier niet uitgebleven. EU 3533'"53II S113 Het is herfst geworden, een mooie koude herfst. En de Indonesische autoriteiten, die wij gisteren in de Kaasdragerskamer aantroffen waar zij luisterden naar de gees tige vertelling van Kaasvader .Lulieharms, rilden, toen zij op deze koude dag het verhaal van een snikhete bieravond te horen kregen. Zij kondén zich eigenlijk niet goed voorstellen, zoals zij daar gisteren bij elkaar zaten, zover van hun warme eiland Bor- neo, dat men by dit weer bier kon drinken „DAT IS AARDIG" Daar waren de heren A. Gaffarnoor. voorzitter van de Groot Dajak-raaa raad, Cyrillus Kersa Negara, vice- voorzitter van de GrootDajak^raad en drs. Raden Oemar Said, die con troleur BBI is. Op 16 September j.1. zijn zij hier gekomen, om besprekin gen te voeren met de Nederlandse regering, en behalve Raden Said, die hier in Nederland gestudeerd heeft waren zij nog nimmer in ons land geweest. En al werd het nu en dan herfst, zij' genoten toch bijzonder van hun verblijf in Scheveningen, van waar uit zij dikwijls trips door de la ge landen maakten. Zo waren zij a' in Rotterdam en in Amsterdam ge weest, en daar zij niet wisten, hoe lang de besprekingen rfog zouden vorderen, hoopten zij, nog vele malen Den Haag te kunnen verlaten, om een indruk van hier te krijgen. Voorai de heer Gaffarnoor, met wie wij lange tijd gelegenheid hadden te spreken, putte zich uit in bewonderende op merkingen. „Het is hier alles zo hy giënisch", zo zei hij, „en dan is het verkeer zo prachtig geregeld. Ja. dat is aardig dat is aardig" want dat was zijn veel gebruik stopwoordje, wanneer zijn bewondering geen ver dere uitweg vinden kon Holland is aardig en de Alkmaarse kaasmarkt is aardigWij hopen, dat deze Indonesische autoriteiten met die lof op hun lippen naar hun vaderland terug zullen keren. Zij weten nu ook, hoe het in Alkmaar toegaat. Zij hebben kunnen zien, hoe VICTORIA THEATER HUMORESQUE Het oude, telkens weer terugkeren de thema der driehoekverhouding, al hoewel aanwezig, is in deze film niet dominerend. Wij zouden haast zeggen gelukkig niet. Een rijke en knappe vrouw tracht haar lege bestaan te vul len met het protegeren van jonge veelbelovende kunstenaars. Het nood lot wil, dat zy op een van deze jonge mensen verliefd wordt, welke liefde hartstochtelijk wordt beanwoord. De fantastische carrière welke voor de jonge violist aanbreekt, leidt tot "het begrip, dat een kunstenaar universeel is. Zij ontvangt dus niet de 100% welke zij met haar geld altijd hééft kunnen kopen en het is een gebrek aan zedelijke moed, die haar tot zélf- moord drijft. Offers brengen is aan de rijken schijnbaar niet gegeven. Joan Crawford is toch werkelijk één der groten van het witte doek, dit bleek ook nu weer, doch niet minder was haar tegenspeler John Garfield en dit wil wat zeggen. De film is prachtig van montage en foto. Uitstekende muziek van Amèri- ka's beste orkesten. Wij zouden de operateur echter het advies willen geven het geluid iets minder hard af te stellen indien dit technisch mogelijk is. Zoveel geluid vermoeit hevig. A.B.T. DE RODE HENGST Er draait thans in het Alkmaars Bioscooptheater een film in cinecolor, die voor hen, die houden van span ning en sensatie, zeker de moeite van het bekijken waard is. Robert Paige en Noveen Nash hebben bijgestaan door de 13_jarige Ted Donaldson, de hoofdrollen in de film „De Rode Hengst". Vooral de jongen met zijn onafscheidelijk paard, vormt de span nende noot in deze film en onze le_ Openstelling poststation De directeur van het Post en Tele graafkantoor te Alkmaar deelt mede, dat met ingang van I October 1948 voor de navolgende poststations de openstelling is gewijzigd. Van die daum af zijn deze tijden voor de postdienst: Egmond a d Hoef 9—1030; 13.30—14.30 18.30-17.30. Grootschermer 1011; 14 3015.30; 18—18.30 Hensbroek 9—10; 13—14; 19—19.30. Oterleek 11.30—12.30; 15—16; 18—18.30 Oudorp 10—11; 14—15; 18—18.30. Schoorldam 10—11; 15.30—16.30; 1830 ~~19- Stompetoren 9.3011; 1415; 1819. De openstellingen voor de telegraaf en telefoondienst blijven ongewijzigd. zers zullen het ons niet kwalijk ne_ mx, wanneer wij niet het verhaal in het kort uiteenzeten, daar anders van deze spanning weinig meer zou over- blijven. Laat het genoeg zijn, dat de spanning er is Een aardige film, voor wie een avond volkomen uit de zorgen wil komen. CINEMA THEATER „NANOOK"EN „SALUDOS AMIGOS" Zij die Vrijdagavond naar de Cinema zijn gegaan metde gedachte een sen sationeel film_drama te zien zijn wel enigszins teleurgesteld. De eerste rolprent „Nanook" geeft het leven weer van de mensen in het Hoge Noorden. In deze film wordt ge, tracht een beeld te geven van de toe standen die in de onmetelijke sneeuw en ijsvlakten ïleersen en de producers zijn er ten volle in geslaagd. Nanook en zijn gezin heeft in het leven met vele moeilijkheden te kampen maar hij slaat zich er uitstekend doorheen. De tweede film is een reisverhaal getekend door Walt Disney met zijn staf. In deze film worden verschil lende landen bezocht en dit wordt in tekening gebracht; met een komische noot vormt dit een aardig geheel. Dat er een aantal bezoekers was, dat voor het einde der film de zaal verliet, is niet de oorzaak van de twee films, want vooral de eerste bezit een hoge culturele waarde. Men zal waar schijnlijk echter de bedoeling van de ze film niet begrepen hebben. BIOSCOOP „DE RUS" BERGEN In De RUS draait deze week de grote kleurenfilm Olympische Spelen 1948. Deze film die 130 minuten sport te zien geeft van de beste soort is 'n goed werk. Men ziet hoe onze grote Fanny Blan kersKoen, de koningin der veertien de Olympiade wordt toegejuicht bij haar daverende overwinningen. Dit alles in een sprookje van kleuren. AANRIJDING Donderdag reed er in de Paternoster straat een bakfiets, die een handwa gen beladen met ladders moest passe ren. De bakfiets werd op dat ogen blik ingehaald door een auto, zodat er dus drie wagens naast elkaar door de straat gingen Tegelijkertijd kwam erf toen van tegenovergestelde rich ting een auto, waardoor de eerste uit moest wijken. Deze nu kwam in bot sing met de bakfi.ets, waarvan de berijder werd afgeslingerd en tegen de handkar aan kwam. Hij liep geluk kig geen letsel op. De chauffeur van de auto had de schuld, maar reed desondanks dat door. Esperanto - nieuws Enkele maanden geleden brachten Deense Esperantisten een bezoek aan Den Haag onder leiding van een Haag sergeant van politie, die Esperanto machtig is. Zij woonden o.a. een repe, tite bij van het Haagse Politie zang koor „Entre Nous". Enige tijd na dit bezoek kreeg het bestuur van het zang kooj: een uitnodiging om het volgend jaar met het koor een bezoek aan Denemarken te brengen. Hieraan was echter de voorwaarde verbonden, dat het gehele koor voor die tijd Esperan to moet leren. Met goedvinden van de Hoofcommissaris van Politie is nu een tussentijdse Esperantocursus ingesteld waaraan 69 van de 80 leden van het koor deelnemen. De Esperantocursus in Alkmaar begint lialf October, voor volwasse nen 40 cent per les, voor kinderen 20 cent. Opgave by J. Frielink, Rem. brandtstraat 17. HEERHUGOWAARD Onze beken de plaatselijke muziekvereniging HUGO hoopt 18 October haar 25_jarig bestaan te vieren. De vereniging goedgezinde elemen ten hebben besloten die dag niet on gemerkt te laten passeren. Op het program staat o.a, een col lecte bij belangstellenden met als doel gelden te verzamelen voor aankoop van hoog nodige muziekinstrumenten en studiemateriaal. de stapels kaas werden opgetast 9 dat waren er nog al wet: 12 fabriek) en 6 boeren. En zy hebben kun na zien. hoe de kaas werd gewogen: gig teren 34.000 kilo's. E11 tenslotte zijn ej met Kaasvader Lutjeharms meegelo pen, toen hy een krytje greep en d( notering maakte: f 79.50 voor de ft brieks en f 78.50 voor de boeren. Eg we geloven, dat zij, midden uit huil moeilijke besprekingen weggetrol^ ken, een bijzonder prettige dag gehad hebben.. SLECHTS f23.50 bedraagt de inteken prijs voor de leden van de Boekenclub DE MUIDERKRING I De tweede van de if vijf romans is het laatste werk van FELIX TIMMERMANS Juist voor zijn dood voltooide de auteur van Pallieter zijn boek Adriaan Brouwer Een werk vol daverende levenslust, waarin hij deze grote Zuid Neder» landse schilder jen voeten uit voor ons tekent. Vergadering van de R.K. Volkspartij Dinsdagavond werd de reglemen tair vastgestelde ledenvergadering ge houden van de afd. Heiloo van de R.K. Volkspartij. De voorzitter sprak er z'n vreugde over uit dat Heiloo ondanks de actie van de groep Wei ter zo goed uit de stembus was ge komen. De teruggang van het commu nisme doet ons goed, aldus de vooo zitter de heer Schuyt. Dank werd gebracht aan de Eer waarde broeders overste voor het ophalen van gebrekkigen en de RK jeugd voor de Verspretamg. De contributie werd, door vermin dering van de afdracht aan 't kring- bestuur, terug gebracht op f 1.25 per jaar. De aftredende bestuurders de hé ren Schuyt. Beentjes, Opdam, Kaan dorp, Panders, Zwart. Koppes. In de plaats van dhr. Zuurbier welke we gens ander werk moest bedanken werd gekozen dhr. J. Stam voorheen leider van de Jongerengroep DE WINTERDIENST VAN* DE N.A.C.O. Zondag S October a.s. treedt de winterdienst in werking. Voor Eg- mond aan Zee en Egmond Binnen zal dit een grote verandering met z»"h m#4'e brengen. In plaats van een halfuurdienst op Alkmaar wo-cb hp tijdens de wintermaanden een uur- dienst. Op de spitsuren zal een minutendienst worden ingelegd 5 Maal per dag zal de bus in piai'3 van door de Egmondermeer via Hei loo lopen. Treinreizigers worden aan geraden niet meer in Heiloo uit slap pen. daar de v.urdienst op de treinen wordt stopgezet. Egmond Binnen houdt wel de tweeuursvc-binr'ing met hei S 3'ion Castricum. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Willem zv A. Dekker en C. Hartog; Willem J. zv O. Obdam en J. M. Ra- venstijn; Muus zv J. de J$igh en I. Zwart. Ondertrouwd: J J van der Meer en E G Dekker; D Peereboom en H J Visser; C de Goede en C M Jol; P Bleeker en M Mikeska; R Heeres en W Blokdijk. Getrouwd: M. Ruiter en G Roemer; K G Rein- £ers en A E Kooij. Overleden: Margaretha G Hagenaars 23 jaar geh. met G. Winters; Anna C van der Wal oud 71 jaar; Jan Meyer oud 63 jaar geh. met G Rienksma. NOORDSCHARWOUDE 1 OCT. 25000 kg aardappelen. BI. eigen heimer 66.50; Binjes 4.905.30; r genheimers 55.50; Feve' 'ers 5.40.. 11.000 kg rode kool 6; '0 kg witte kool 5; 1000 kg gele 15 000 kg uien 3 30—7.30.. Drielingen 5.50; Nep 10.30; 800 kg peen III Alfc 14.000 kg slabonen 20—35.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2