JIMMY BROWN ALS WIELRENNER de Zondagavond schone perspectieven voor Alcmaria Abonneert U op dit blad &M&MTJIZWITS ïluuwA. uil de. l&eeAuun&et 1 Oom Rob antwoordt fabneJq gen*""8 Zware dag voor alle 3e klassers en nog 5Z'Jm meer spanning in 4e klasse neegeloj P en d( Ja. er zUa al weet winstkansen voor Alcmaria! Hercules komt nu op be_ de in Sportpark en boewei' de Utrechtenaren lastig; kunnen sijn. be- ren. B| b0rPf| tt toc|| zeker niet tot de sterkste clubs. RedelykerwU» moeten we *«rL dus aannemen, dat Alcmaria er in «al slagen op acht punten te komen. Er »&etroiCj gehad trouwens tóch schone perspectieven voor de withemden, want in Zaan. dam ontmoeten twee andere clubs-zonder.verliespunten elkander: ZFC— TOG. We dachten zo, dat een TOG.zege de Alkmaarders het best in hun kraam te pas zou komen, want ZFC slaan we uiteindelijk iets hoger aan. jy IK Hoe het zal aflopen durven «e niet te voorspellen! Spütig is 't dat UW li nu een vrije Zondag heeft, waardoor de ex-kampioenen wat achter raken. OSV kan zich wellicht (eindelijk) herstellen in Weesp, want Rapiditas bracht er ook nog niet veel van recht. Westfrisia start ongetwijfeld met de beste kansen tegen Kenne- «nei-3. De Enkhuizers kunnen trou wens best wat punten gebruiken! Wa tergraafsmeer—SDW is een hoofdste delijke ontmoeting, waarbij het ter" reinvoordeel vermoedelijk zal beslis ten. DERDE KLASSERS In 3 A gaan Succes en BKC 'n zwa re Zondag tegemoet, resp. in Castri- cum tegen Vitesse en in Heemskerk tegen ADO. Om de waarheid te zeg gen: we hebben weinig hoop. dat deze reizen zonder puntenverlies tot een eind gebracht worden. Misschien heeft BKC nog het beste uitzicht, maar 't is in Heemskerk moeilijk winnen Helder driemaal geklopt, krijgt WE op bezoek. Daar moet toch eindelijk eens iets inzitten, zouden we zeggen. Beverwijk zal thuia het wisselvallige Forward wel baas kunnen blijven en wanneer Zilvermeeuwen de lastige Zaanse derby tegen KW uit weet te Winnen, komen de benjamins er schit.. terend voor te staan. Niettemin we geloven nog niet dat het zover is. KV V is heel wat mans op eigen bodem en houdt o.i. minstens één punt in Krommenie. BOYS GAAN NAAR HOLLANDIA Heel interessant is het programma in 3 3. De Boys gaan naar het onbe rekenbare Hollandia. dat hoewel rek er niet een van de krachtfiguren verdraaid lastig kan zijn. Slechts ■iet heel hard pezen kunnen de twee punten naar Alkmaar gaan! Daar hou den we het dan ook maar op. Scha. gen neeft een gewichtige uitwedstrijd In Purmerend. Wordt er gewonnen, dan zijn er weer een heleboel moge lijkheden, verlies betekent prac- fisch onderaan en zenuwvoetbal in de re sterke afdeling! We hebben alle bcop, dat de Schagers 't zover niet rullen laten komen! Voor DTS geldt feitelijk hetzelfde, alleen lijkt DEM ion. nog wat meer mans. De Lange- dijkers zullen het net als Schagen ewaar krijgen dit jaar en daarom moet in B'wijk alles op alles! Elke pt. telt mee. in Veisen KinheimHRC, waar iets in zit voer de Boys Toch slaan we de thuisclub iets hoger aan; het zou ons meevallen, indien HRC met één punt thuiskomt. VIERDE KLASSE Zal Schoorl er in slagen thuis RKAFC een beentje te lichten? De blauwhem- den komen in dergelijke ontmoetin gen nogal vaak goed voor de dag en wanneer de kleine reis RKAFC een punt kost behoren ^j niet tot dege nen, die zich verwonderen! Belangrijk is ook Texel—Randers. De eilanders spelen doorgaans nog al wisselvallig er daarom is er voor Randers zeker wel hoop op een goede afloop. Zee vogels zal 't in Langedijk tegen LSW bolwerken, terwijl er voor Vrone mis. schien een mogelijkheid is tegen N. Niedorp thuis. Er zal veel van afhan gen hoe het bij de uiterst wisselval lige Niedorpers loopt.... Bij Wierin- gerwaardBerdos tenslotte zullen de kt achts ver houdingen niet ver uiteen lopen. De roodbroeken waren Zondag bepaald ongelukkig, doch' moet het van eigen omgeving hebben. Dat kon Berdos wel eens zuur opbreken! Hoewel de Sporters enkele verras sende resultaten boekten geloven we niet, dat ze he; morgen in Oudesluis zullen redden. Daardoor blijf Oude sluis dus in de running. Samen met B« rgen? We vermoeden 't, want De R:j£» zien we er niet voor aan om Ber_ Sen in eigen huis een hak te zetten! Waarmee we maar willen zeggen, dat we de benjamins Zondagavond op zes punten taxeren! Leider Zouaven zal' zich thuis tegen Andijk niet laten ver leiden tot 'n misstap. WestfriezenSt CxtO' ge en WWSijbekarspel zijn Drechterlandse onderonsjes met de thuisclub als favorieten. In 4 C tenslotte zal CSV zich onge slagen handhaven. WSV komt op be zoek en Is minder sterk dan andere jaren. HSV moet uit van het nog pun. tenloze USVU kunnen winnen, ter wijl we Limmen een eerste nederlaag dienen te voorspellen. DRC uit zal v 2l een te grote hap betekenen voor de kranige nieuwelingen. Tenslote nog het programma in dis trict I en II: StormvogelsADO. DOS Sparta, BI. WitAjax, Volewijckers SW en Haarlem—'t Gooi In II: DFCDWS, Zeeburgia—EDO. HBS— KFC, DHC—VSV en Neptunus— Feyenoord. ZONDAG 3 OCTOBER 1948 Hilversum I 301 m. 8.00 Nieuwe; 3.40 Ensemble „Intermezzo"; 9.15 Men vraagt en wij draaien; 10.00 Meester- trio; 10.30 Briefgeheim; 10.50 De Jon ge Flierefluiters; 11.15 Triangel, klein kunstprogr.; 12.00 Filmpraatje; 12.40 Pierre Palla, orgel; 13.00 Nieuws; 13.20 AVRO-musetteork.; 14.05 Boekenhall uur; 14.30 „Peer Gynt" v. Ibsen. met muziek van Grieg; 16.45 Sport; 17:15 Bergens Mannenkoor; 17.30 Ome Keesje; 17.50 $port; 18.00 Nieuws; 13.15 Boekbespreking; 19.00 Het „On ze Vader 20.00 Nieuws; 20.15 Waltz- time; 20.45 „Prul Vlaanderen en Ina" hoorspel; 21.20 Bijnamen in de ka mermuziek; 21.45 Hersengymnastiek; 22.15 Dansen van onze voorouders; 23.00 Nieuws. Hilversum II 415 m. 8.00 Nieuws; 8.30 Hoogmis: 9.30 Nieuws; 10.00 Ned. Herv. kerkdienst; 11.30 Gewijde mu ziek; 12.15 Apologie; 12.35 en 13.25 Het orkest zonder naam; 12.00 Nieuws 14.05 50-jaar Nederlandse muziek: 14.35 Maastrichts Stedelijk ork.; 15.45 KRO-trio; 16.10 Sport; 1625 Vespers; 17.00 Gereformeerde kerkdienst; 18.30 Gewijde muziek; 19.00 Gram. muziek; 19.30 Nieuws; 19.50 In 't Boeckhuys; 20.12 „Uit en Thuis" gevarieerd Zon- dagavondprogr22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws. MAANDAG 4 OCTOBER 1948 Hilversum I 361 m 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.30 en 8.15 Gram platen; 9.15 Werken van Haydn en Brahms; 10.00 Morgenwijding; 10.30 Voor de Vrouw; 10.45 De Regenboog; 11.20 Vioolrecital 12.00 Orkest Malando; 12.38 Hawalian klanken; 13 00 Nieuws; 13.20 The Ram blers;* 14.00 Pianorecital; 14.45 Opera fragmenten; 15.30 „Tel Aviv", klank beeld; 16.17 Johan Jong. orgel; 17.00 De school is uit; 17.30 Pianospel; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 „Waarvoor wij streden", klank beeld; 20.00 Nieuws; 20.15 Promenade concert; 20.50 De Ducdalf; 21.10 Volks concert; 22.10 Er zijn er maar weinig, klankbeeld; 22.30 De nieuwe Noten kraker; 23.00 Nieuw3. Hilversum II 415 m 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.15 en 8.15 Gram.muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 9.15 Voor de zieken; 9.35 Schubert_programma; 1030 Morgendienst; 11.00 Pianorecital 11.20 Van oude en nieuwe schrijvers; 12.00 Opgewekte klanken; 12.3S An_ cora_trio; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgel concert; 14.00 Radio-uitzending voor de 3cholen: 14.3^ Gram.platen; 1500 Sans Souci; 15.30 Symphonisch con cert; 16.00 Bijbellezing; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Minneliederen; 17.40 Pianotrio; 1S.3Ó Toscanini dirigeert; 19.00 en 20.00 Nieuws; 19.15 Onder de leeslamp; 20.15 Kamerorkest; 21.00 Met band en plaat voor u paraat; 21.50 Mandolinata; 22.15 Strijkkwartet; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws. •Ut is een troep. Je worre er ge woonweg misseluk van", zoi de barre- bier. Dat was ut end van ut gesprek. En omdat ut nagal een rare wereld is, beginne we nouw een keer bai ut end. Ut staat ok nag gieniens gek. Want as de mense in ut begin leze, da: een troep ia. den leze ze deur. Wan den benne ze nuuwskierig. Ut is wel gek, maar er is gien mens nuuw. ■kierig nei een fesoenluk verhaaltje, maar alleman hoort graag over een skandaal prate. Gelukkig, dat de Moffe dat niet be grepen hewwe, aars wazze ze elke circulaire met ut opskrift begonnen dat ut een troep was. Hoewel, toe Wazze we ze veer, dat we er an wend wazze dat ut een troep was. En den ben je er ok aiet nuuwskierig meer nei. Affoin, ut wordt toid, dat ik op de troep kom. Dirk was er mee begonnen. Hai had een anslagbiljet had voor de skoolbe- lasiing. Je zouwe zegge, das doodge woon As je kindere op skóol gane moet je er nou ienmaal voor betale. Der is niks an te doen. En je betale wel voor dinge. die er minder op loike. Deer was Dirk den ok niet vals om. Maar ut was vezelf weer over een jaar. dat al een eeuwighoid achter de reg is: 1945. En das nou toch wel een beetje gek. .Want we wete wel, dat die lui op de feemeentehuize ut verlegen drok hew_ we. maar ja, u is nou drie jaar later. En as je jöos den al van skool benne, den i3 ut een verlegen teugenvaller. Eeg ut nou zelf. Dat Dirk kwam vals uit de hoek. Er dat werd nag erger toe Kees be- goi te voeren. ,.Ik begroip je niet Dirk", zoid-ie. ,.Wat bliksem, je wiste toch dat die Joon van je op skool gaan had. Had de cencn er den voor apart loid". Nei mense, ut hek wa3 van de dam! 1 Klaas begon hillekendal te vloeken. {Allemachtig wat raakte die op redut. Ut zou ons niks verwondere of hai heb ok met Lieftinck overhoup loid. t Dat hai zoi teugen Kees: Jij benne hardstikke gek. Ut geld er voer op zai legge! Je prakkezere er gieniens meer over. Maar den kroig je op een goeie dag een kirrel bai je en die be gint erus met je te praten over wat je verdien hewwe In 1940 en de vel_ gende jare. Das nou alles goed en wel, maar wee jij dat nag zo percies? Je magge wel een ambtenaar in dienst hewwe om dat allegaar bai te houwe. Maar affoin. die kirrel melkt deu-. Net zo lang tot er gien droppel meer uitkomt. En as ut den op ut lest nag klopt, den gaat-ie weg en den denk je bai je oigen: Das goed ofkommen. Maar een maand of wat later, den kroig je een opfrisser, weer je zowat van bevrieze. En den op houge biene nei de inspecteur. En wat bloikt den: Je benne in de oorlog te zuinig weest. Je hewwe te woinig in ut zwart kocht. Je hadde overal gebrek an en je had- de jare in de beroerdigheid zeten. dat den doen je wel derug wat. En nou komme ze. Nei, das eerluk waar, maar je kroige er 'n kaal houfd van". Ut was hilègaar niet om te lachen, «rul je wel gelouve, dat we toch nag in een lach skote, want die barrebier heb een kop met heer, zo dik as Je maar zelden zien. Maar as je er goed ever prakkezere, den heb-ie geloik. We wete allegaar wel, dat er geld weze moet. Ut roik kan ok niet van de wind leve. Maar ze mochte toch wel een keer begroipe. dat ze nou een houp mense in de zurg brenge „Ik weet van een bedroif", begon Klaas weer en hai nam een nuuwe pruim, „dat heb de leste jare met zo'n beetje roilt en zoilt. Gien grote winste, maar ut kon net zo'nt beetje (72) Jan Schalk, die juist bezig was, aapinevangen?" vroeg mooie tuinneten tegen de spreeuwen.. een vlindernetje te repareren, keek ie langzaam. „Zulke grote netten heb Zou 't daarmee gaan?" „Geef op!" een beetje verbluft over zijn brilletje ik niet, of.ik zou d'r een paar aan schreeuwde meneer Babbel. „D'r if naar meneer Babbel. „Omeenmalkander moeten zetten. Ik heb nog geen minuut te verliezen!' Je hewwe te veul geld overhouwen. En den slaan ze je zo maar voor een honderd of wat an. Den benne ze gieniens nuuwskierig meer nei wat je verdient -hewwe. Den gaan ze zo reaenere, dat je zoveui roiker worren benne en dat je zo veul opeten hew we, dus den hei je zo veul verdiend en je benen bokkie. Want den moet je er nag honderd persent bai betale. En ken je prate as brugman, ut geeft je allegaar niks. Je worre uitknepe as een citroen. Je hewwe ut nooit zo miserabel meemaakt. Ze gaan- deer van ut standpunt uit, dat alleman zwart dein heg". „Ja", zoi de barrebier „ze zelle er an d'r oigen spiegelen. En den moet je nag niet uitvlakke dat je of en toe een anslag kroige over jare terug van de ondernemingsbelasting of van de omzetbelasting. Je hewwe er nooit meer over prakkezeerd. En we wete ok wel, dat we meskien wel een beet je te veul geld uitgeven hewwe de leste jare, maar deer wes de toid nei. toe. Maar leit me die man nou een hervordering kroige van de omzet belasting van zesduizend gulden. Ik ken je wel vertelle, dat die man er een dag of wat koppoin van had heb. Want weer-ie ze vandaan hale moet, dat weet-ie niet. Je hewwe je rekening ienmaal opzet en den denk je, dat je net zowat uitkomme benne en deer hang je. Wat ut moet weet je den niet. Afoin hai zei er wel over prate gaan, maar ik geef je op een briefde, dat ie er niet veuj baat bai hewwz zei. As-ie niet voorzichtig is, kost ut nag meer". „Ik houw niet van kankeren as ut niet nodig is", besloot de barrebier, „maar die late anslage, weer je met je nuchtere gezicht hillegaar nief op rekene dat loikt er niks op. Ik ken er niks an doen, maar ik vind ut een troep". Afoin, deer is ut verhaaltje mee begonnen en deer skoie we dus maar mee uit ok. Figaro. De baas was het kippenhok aan het schoonmaken. We hadden alle maal de pip gehad en zoals dat bij de mensen gaat: als daar het half verdronken is, dempen ze de put Hij wa» met kalk en teer aan de gang en schrobde en veegde en boende. A hoenders, wat werkte die man! De zweetdruppels trokken lijntjes op zijn bestoft gezicht, zodat hij er uit zag als een getatoueerde Papoea. Zijn hoed, zo'n Amerikaanse met brede rand, lag schuin tegen het hok en ernaast stond Klokkie. „Wacht je soms op Rooinek?", vroeg ik wat jaloers. „Nee" zei ze met een benepen krop geluidje, „Ik wij een ei leggen maar ik kan niet in het hok komen". Inderdaad de baas had de deur op het haakje gedaan en de legnesten in de sloot gegooid. „Neem dan een ander nestje", zei ik en ik rekte mijn hals al om wat te zoeken. „Ik kan niets vinden", klaagde de arme Klok!:.: en ze wie gelde van de ene been op de andere. Opeens kreeg ik een prachtige inval. „De hoed, Klokkie, de hoed", kreet ik en sleepte ijverig wat strohalmp jes aan. Daarna hielp ik Klokkie om in de hoed te stappen en heel vol daan liet Klokkie zich zakken. Ziezo dat probleem was ook weer opgelost en ik ging verheugd met de andere kippen wat op het erf scharrelen. hipte 'n grote kikvors 1 nieuws -giéi>ig als kippen zijn, gingen ze er op af. De kikvors bleef na een paar sprongen doodstil zitten. „Leeft bil nog?", vroegen de kippen mij. De kikker zat zo stil als een bevroren paddestoel en heel langzaam en voor- zichcig kwam ik dichterbij- Toen mijn snavel nog maar een paar centimeter van de kikvors af was, gaf de dood gewaande plotseling 'n enorme sprong Van schrik tuimelde ik achteruit en de kippen kakeldeiY om er doof van te worden. Ook Klokkie, die inmid dels bij ons was gekomen, kakelde dat horen en zien verging. De baas keek eens om het hoekje van de deur om te zien wat er aan de hand was. Op dit moment riep zijn vrouw hem. ,Man, kom eens gauw, de Koningin is voor de rad'o". Met grote stappen liep de baas op het huis af, maar keerde halverwege terug toen zijn vrouw hem vermaande: „Wat ben Je bezweet. Zet toch gauw je hoed op, antwoordde hij: ,,'k Ben geen baker kindje meer", maar zette toch met een sierlijke zwaai zyn hoed op, co- quet er nog een tikje bovenop gevend óm daarna in huis te verdwijnen.... en er als een kanonskogel weer uit te schieten. Als een struisvogel stond hij met het hoofd omlaag zijn hals uit te vegen. Van onder zijn kraag droop een oranje-gele substantie Klokkies ei. „Oranje boven", klonk het van bin nea uit het radiotoestel. Met warm medegevoel (niet met de baas, hoor!) keken we naar Klokkie, die snikkend uitriep: en ik heb er nog zo m'n best op gedaan. Toen we eindelijk, na veel moeite. Klokkie getroost hadden en ik haar een met veej behendigheid uit de grond getrokken worm gepresenteerd had, begon ze opeens weer luidkeels te schreien. „Verslik je je?", vroeg ik verschrikt. Als antwoord wees Klok kie achter my en nu zag is een to neeltje dat grensde aan kanibalisme. Daar, waar het ei gevallen was stond een zelfvoldane Rooinek heerlijk te slubberen. TAAL NAAR ONS HART „Niets, maar dan ook niets bereikt men zonder strijd en zonder opofferingen; enkele dames dienen dit ook eens goed te beseffen", schrijft Helders (uitstekende) trainer Ris in „Helder Nieuws" als hij spreek over de slechte resultaten van de withem- den. En hij besluit met woor den naar ons hart: „Laten er Zondag „kustbewoners" aan reden, die ware volgelingen zijn van Dorus Rijkers. Man nen, waar een echte vrouw trots op kan zijn: jongens, die verafgood worden door een meisje, omdat hij zo sterk is, niet omdat hij zo goed swingen kan of omdat z'n haar zo modern lang Is". 't I3 zó. 't Kan onze sport slechts goed gaan als men zo over denkt (en schrijft) als de heer Ris. AMSTERDAMSE POLITIE HEEFT RADIO-AUTO-DIENST De hoofdcommissaris van politie te Amsterdam, wil de bevolking vlugger en beter helpen in de gevallen waarin politiehulp direct nodig is. Met ingang van 4 October 1948 des middags 12 uur, zal van elke telefoon, door het draaien van vijf maal acht, verbinding tot stand komen met de radio.auto-dienst aan het hoofdbureau van politie, waarna onmiddellijk een der in de stad rondrijdende radio auto's naar de bedreigde plaats wordt gezonden. Bovendien zijn. thans alle brandweerzuilen tevens ingericht om de politie te alarmeren. Beste jongens en meisjes! Jullie hebt weer goed voor de post zegels gezorgd. Dat loopt schitterendl Trinie Nobel bracht er 600 aan ons kantoor. Ja, we hebben ze ontvangen, hoor Trin:e. Van N.N. ontvingen,.we er 200. Annie Bakker uit Schager- brug stuurde 100 zegels. Wat heb jij toch mooi briefpapier Annie. Dat i* werkelijk AF! Marijke Pauw, Kwakelpad 7, Alk maar zond 200 postzegels. Het heeft niet zo erg lang geduurd, hoor Mt- rijke. De schoolclub uit Oude Nie dorp 9tuurde bijna drieduizend post zegels in. Flink zo kinderen. Dat' e zeker al de vierde of vijfde keer dut jullie stuurt. Gezellig zeker wel die club van jullie? Dan komen we aan de laatste zen ding en die spant de kroon: Gerdit Wuis, Kerkweg 4, Anna Paulowna bracht 10.066 postzegels. Hoe kom je er aan, Gerda? Daar heb je toch zeker wei een hele pooi over moeten sparen? Ik dacht dat ik er nu was, maar er zijn er al weer een hele massa bij gekomen. Betsy Mooy, Grotewal. Schagen zond 250 stuks, Liesje en Marianne de Boer 444, Dina Paarl- berg te Oudesluis 1635, Wim den Adel uit Kolhorn 1000. Dan kreeg ik er nog een massa van Oom Henk en wat ik ook erg aardig vond: van da heren van het Belastingkantoor to Schagen. Allen hartelijkdank! Dan komen er nu nog een paar. brieven. Jan Schermer! om la in da Wieringerwaard te logeren geweest Vond je het fijn om zelf een paard te mogen sturen. Jan? Martien Wits- meer vraagt wanneer er weer eens een tekenwedstrijd is. Binnenkort hoor, Martien, als de avonden wat langer worden. Ik heb al wel gezien, dat je kunt tekenen! En dan heb ik een prachtige teke ning ontvangen over het verhaal „Het wondervoer van Baa3 Welgemoed". Wim den Adel uit Kolhorn maakte die tekening. Keurig gedaan, Wim. Wat heb jij dat goed gelezen. Alleen jammer dat hem niet in de krant kan laten afdrukken. En dan Wim Koop man in Breezand. Die zond een hela lijst van merken, die hy zelf te rui len had. Helaas heb ik geen ruimta om die lijst te plaatsen, 't Was wel een beetje teveel van 't goede, maar als één van jullie iets te ruilen heeft, dan kan hij best even schryv-n ->n Wim. Zijn adres is Zandvaart 53. Dag allemaal! Oom Rob. KENNEN JULLIE HEMT Jullie moet dit Plaatje eens goed bekijken! Ik wil wedden, dat jullie deze vogel nog nooit gezien hebt En dat komt niet omdat jullie altijd lo pen t« slapen, want de afgebeelde vo gel komt hier maar héél zelden voor. Het vogeltje is niet groot. Iets gro ter dan een spreeuw misschien en zijn naam is: ijsvogel. Hoe het dier aan die naam komt? Ja, dat weet ik ook niet. Want hf| is helemaai geen liefhebber van ijs. Integendeel. Als er ijs in de sloten ligt. zoekt hij altijd de open plaatsen or! Alj jullie nu eens een vaart zien met style oevers en er langs wat over hangende bomen, dan moet julli# daar eens op letten. Want dan heb je nog een kans, dat je het ijsvogel- tje ziet. Dan zit hy heel stil op een tak boven het water en kijkt naar omlaag. Plotseling schiet hij dan als een duveltje uit een doosje naar om laag en duikt het water in, om even later met een visje terug te komen. Hij zet zich dan weer neer op do tak en schrokt het visje naar binnrfi. Ondertussen schudt hy de druppels uit zijn verenpak, dat flonkert in hot zonlicht. Van boven op rug en kop is hij zo blauw als de heldere hemel. Hy heeft 'n witte bef en bij de ogen eer oranjestreep. Ook de buik is oran je en de poten zijn helder rood. Het is 'n fantastisch gezicht als jo hem zo ziet zitten. Lang zit hy echter niet, want hy heeft voortdurend hon ger. Dat is trouwens wel aan de grot# snavel te zien. Als jullie er soms* eens een ontmoet, schrijf het me dan eens en schrijf er bij, waar je hem gezien hebt. Afgesproken?

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3