Alkmaars 8 Ocioberfeesi evenaarde bei besie in 375 jaar De historische optocht weer een der hoogtepunten Middag en avond Vrolijke drukte, een concert en een vuurwerk, besloten de dag De feestelijkheden zijn doorgegaan. Mochten wij u gisteren reeds de ge_ beurtenisseh van de ochtenduren uitvoerig beschrijven, thans kunnen Wij u spreken van hetgeen er des middags en des avonds heeft plaats ge_ vonden. Ja, de feestelijkheden zijn doorgegaan; misschien kunnen we wel zee«?ènT dat se hoe langer hoe uitbundiger werden, want £e vreugde is, voorai bij het hoogtepunt van de dag, de traditionele historische en allego.. rlsche optocht opgelaaid op een wijze, die niemand beter had kunnen ver langen. Dat was natuurlijk voor het allergrootste dee) te danken aan de voortreffelijke organisatie van het co mité, dat het heeft klaargespeeld, vrij, wel alles op de minuut af te doen plaats vinden, msar er heef. nog een andere factor aan meegewerkt, een factor die men zelf nu eenmaal nim mer in de hand kan hebben: 't weer. Wij zijn, zo schreven we gisteren reeds, gewekt met een stralend heldere hemel, en de lucht is tot het ein de toe helder gebleven. Het was fris, laten we dat toegeven. Maar het is beter feestvieren, bij een koude en heldere luchf, dan bij 'n zoele en druile. rige.. ue zutic. noo aan gezeten hebben, toen de heer B. J. V. d. Veen reeas weer net carillon ging bespelen. Laten wij hem van deze plaats af danken voor het prachtige werk dat hij heeft verricht. Fen stad zonder klokkenspel mist veel, vooral tijdens de feestelijkheden. De drie halve uren die gevuld waren met de parelende klanken van ons klokken, spel zijn zeker mee de mooisten van de geweest. Onmiddellijk daar na is de grote optocht, waarover we hieronder uitvoerig schrijven, be gonnen. Duizenden en nog eens duizenden mensen hadden zich langs de weg verzameld en al die duizenden hebben nog uren lang feest ge vierd. Hoe? U vindt het in Het vervolg van leze reportage. Zeer natuurgetrouw uitgebeeld met Opgetogen Klokslag half drie verkondigde tromgeroffelde wachtenden in de Langestraat het naderen van de his torische optocht. Zij zouden een beeld krijgen uit de vaak moeilijke historie Van het vaderland. Onder het motto Vrijheid—OranjeVrijheid werd de_ ze historische verbeelding gehouden Is er een treffender geuachte te vin den voor drie eeuwen vrijheidsstrijd? Op het bordes van het stadhuis had den inmiddels vele autoriteiten, waar onder vreemdelingen een gunstig plaatsje verworven. Wij merkten o.a. op de burgemeester van de Engelse stad Bath, mr. Sam Day, die opgeto gen was over wat hij te zien kreeg. De eigenlijke historische stoet werd voorafgegaan door politiemannen te paard en een open calèche, waarin commissaris Dreeuw.- en hoofdin specteur Rijpma zaten. De Posthar- Bionie volgde, de mannen in keurige uniformen gestoken. Lustig werd er op los geblazen, zoals het bij dit soort gelegenheden betaamd. Bonte rij Daarmee werd de bonte rli van kleurige costuums geopend. Vlaggen draagsters en een vaandelwacht trok ken langs. Een fraai succes was on getwijfeld de praalwagen met het Victoriebeeld met fraaie herfstbloe men opgetuigd. Dit geslaagde werk stuk werd uitgevoerd door meisjes van de algemene huishoudschool. Het rijtuig, waarmee de burge meester en zijn echtgenote voor bijtrokken, kreeg uiteraard veel belangstelling. Met een hartelijk applausje werd de burgervader toegejuicht- Nadat het bestuur van de 8_October vereniging was voorbijgetrokken en vertegenwoordigers van Groningse en Leidense verenigingen begon de historische uitbeelding pas goed. In schitterende zestiende eeuwse costuums, die deden denken aan de jubileumfeesten tn Amsterdam, trok_ ken de edelen langs met een smeek schrift aan Margaretha v Parma. Zo werd onze vaderlandse geschiedenis nog eens terdege opgefrist. In onze herinnering werd teruggeroepen de trieste onthoofding van de graven Egmond en Hoorne in 1568 te Brussel. Amerikanen in Alkmaar De Amerikanen hebben in het at- gelopen jaar ons land weten te vin den, en ook onze stad heeft daar zeer wel bij- gevaren. Gedurende het af gelopen jaar zijn er reeds 20.000 Ame rikanea in ons land geweest. Gistermorgen te half elf arriveerde hier een autobus met 21 vertegen, woordigers van de voornaamste Ame rikaanse reisbureaux. die een lang durige trip door West-Europa maken. Zij waren des morgens vroeg reeds ia Amsterdam ontvangen, en in Alk maar was het Burgemeester Wytema, die in een vlotte „3„minuten_speech hen hartelijk welkom heette. In zijn korte toespraak wees de burgemees- er er op, dat Alkmaar reeds een be kend toeris L eucentrum is. Het was zo zeide hij, voor de Amerikanen een onverwacht buitenkansje, dat er juist vandaag de 8 Octoberviering plaats vond. Maar ook de kaasmarkt werd gehouden al was die tussen alle feestelijkheden vandaag natuurlijk een beetje in het gedrang gekomen en, wan: eer de Amerikanen die hadden gezien, dan. z» verklaarde burgemeester Wytema, hoopte hij, dat zij voor onze stad veel propa ganda zouden willen voeren. De leider van de Amerikaanse de. legatie, Mr. L. S. Kelly sprak zijn hewo.jaenu*. oor de uit» eu meende, dat Alkmaar zeker een toe- ristencenram zou worden, waar men In Amerika uet enthousiasme over spreekt. een beul in een scharlakenrood pak en de wrede bijl in de handen. Een opvallende verschijning was het muziekcorps St. Caecilia in kle derdracht .uit de Franse tijd. Suggestief Suggestief uitgevoerd was in het bijzonder het beleg van Alkmaar, met Trijn Remmen op de stadswallen, waarbij het stoken van de kokende pek een indrukwekkend aanzicht bood. Ken zeer enthousiaste groep maakte de Lochemse hooiplukkers uit- Een jonkman, een zwaard zwaai end, riep opgewekt: „Wij hebben de Spanjolen verslagen". Het moeilijk, een keus te maken uit de rijke veelheid Van indrukken, die de stoet opleverde. Het Is waar lijk ondoenlijk allen te noemen. Daar door moet maar met het frappantste volsfaan worden. Maar zeker moet vermeld wor den het muziekcorps Excelsior, dat, wat originele kledij betreft zeker met velen kon wedijveren. Hoe fraai stond deze mannen im mers 't zeventiende eeuwse pak? Het is best te begrijpen, dat de ten gehore gebrache marsen nog koener dan gewoonlijk klonken. Grote en indrukwekkende beelden uit de vaderlandse geschiedenis. En de optocht leerde ons dat in vroeger jaren de overwinningen ook maar niet zo bevochten zijn. Vrijheid - Oranje - Vrijheid Wij kunnen ons echter niet aan de indruk onttrekken, dat de kar akte. risering van deze tijd wel ietwat te schematisch werd verbeeld. Met na- me het verzet, dat er wei er8 sober af kwam. Het is toch immers zo, dat juist de weerstand tegen de Duitse bezetter één van de hoogtepunten uit de recente vaderlandse geschiedenis vormt. Het is een van de belangrijk ste factoren, die verwezenlijkten, dat ons volk aan het eind van de bange jaren niet als bedelaars de bevrijders tegemoet behoefde te treden, maar als naar levenshouding VRIJ. Wanneer er historische paralellen moeten worden getrokken dan is juist de vergelijking tussen het verzet van de Alkmaarders in 1573 en het verzet 1940—1945 op zijn plaats. Het zijn n.L loten van dezelfde stam. Voor beiden was de ontembare vrijheidsgeest be slissend. Dat dit in de gehouden his torische optocht nauwelijks of onvol doende tot uitdrukking is gekomen, betreuren wij om meer dan één reden Niet slechts, omdat onze krant altijd de tradities van het verzet zal ophou den, maar ook ter wille van de histo- rirche objectiviteit. Het voortreffelij_ ke motto van de stoet: Vrijheid- OranjeVrijheid dekte daardoor de gegeven historische inhoud slechts ten dele. Het komt eerst tot zijn recht wanneer de rcente vrijheidsstrijd er in wordt uitgebeeld. Het kan de regisseur of de regis seurs van de historische optocht im mers niet onbekend zün, hoe nauw jaist hef Oranjehuis met het verzet en de vrijheid van 1945 verbonden is. Koningin Wilhelmina was de ver. zetskoningin. Prins Bernard was niet tevergeefs commandant van de Bin nenlandse Strijdkrachten. WINDHONDENRENNEN Kent u die sport eigenlijk wel, het windhondenrenr.en? Het is wel eeQ der edelste sporten, die men zich denken kan: het rennen van een aan, tai zorgvuldig uitgelezen rashonden tegen elkaar. Tussen het Vlaander- hof en de Schoutenstraat op de Laat hebben we dat gisteren kunnen zien, ►oen een aantal snelle hazewindhon den een wedstrijd op de korte baan liepen, georganiseerd door de Alk. maarse windhondenveren. Het was toen een indrukwekkend, en dikwijls ook een vrolijk schouwspel, deze hon den hun uiterste best te zien doen, en er was dan ook een zeer groot pu. bliek aanwezig, om de prestaties gade* te slaan. KERKCONCERT Onder directie van Corn. Jonker gaf de Nederlands Hervormde Ora toriumvereniging gisteravond 'n con. eert in de Grote Kerk. Nadat men had geopend met het Alkmaars volks lied in de bewerking van de dirigent! volgde een bijzonder goede vertolking| van het inleidingskoor van het Weih_j nachtsoratorium van Bach. Het is op vallend, hoe zuiver en beheerst dit koor zingt, en zich volkomen aan de leiding van de dirigent overgeeft. Dit bleek vooral ook in het wel zeer moeilijke Schiksalslied van Brahms dat misschien iets de krachten te bo. ven ging, maar waarvan de uitvoe ring toch goed te noemen was. Het is prachtige muziek, dit zeer zwaar moedige werk van de grote Duitse meester, en het is» v0°r wie het voor het eerst hoort niet steeds even een voudig te begrijpen. De melancholie van het geheel, en de ingewikkelde bouw, gepaard aan een niet gemak, kelijke „melodie" maakt het tot een voor de uitvoerenden dikwijls on dankbaar object. Des te meer is het te waarderen,.dat de heer Jonker het heeft aangedurfd, het op deze avond te brengen. Meef geliefd bij het grote publiek zijn de overbekende viool romances van Beethoven, die door Sam Swaap, met begeleiding van het Nederlands Kamer Symphonie Or. kest, ten gehore werden gebracht. Swaap speelt, dat is buiten kijf, voor_ treffelijk. Toch vonden wij de vertolking van lc romances af en toe iets te week. Zijn glissandi waren dikwijls zeer geprononceerd, hetgeen een teer werk als dit al gauw een te sentimenteel karakter geeft. k Het behoeft geen betoog, dat het slotkoor uit de Messias, het Halleluja van Handel zeer in de smaak viel- De uitvoering was dan ook voortref felijk, en het bezwaar, dat WÜ een enkele maal bij de vertolking der andere werken gehad hadden, nl. dat er wel eens een gebrek aan vaatt was, gold hiervoor zeer zeker niet De uitvoering werd besloten met 'tj Wilhelmus, dat door alle aanwezigen j werd medegezongen. Alle lof voori dit bijzonder geslaagde 8 October- concert. REGEN- VAN GOUDEN VONKEN Het is vol geworden op straat, zo om en nabij negen uur. Honderden en nog eens honderden wandelen door de Langestraat, langzaam aan in de richting van de Friese brug. waar zo dadelijk bij de fabriek van Rin- gers het vuurwerk zal worden afge stoken. Op de kermis is de vrolijk heid in volle gang, en in de straten venten nog steeds de mannen met feestneuzen, puntmutsen en vangbal. len. De palingverkopers hebben het druk, als ware de paling niet een der duurste lekkernijen, en een pin daman verkoopt voor een kwartje 'n brok echte heus. echte! pinda En boven dat alles lichten de ontel bare oranje lampjes en schitteren de lichtreclames. Alkmaar toont, hoe het 8 October weet te vieren. Wanneer wij aan de Noorderkade komen het is nog maar net kwart over negen geweest dan heeft een zeer groot publiek reeds plaats ge zocht langs de waterkant. In het ka naal varen vrat boten met vrolijke feestgangers en een politievaartuig houdt er de orde in. Het wachten duurt zo niet lang: er is tevoren reeds genoeg te zien. Maar wanneer het openingssalvo dan eindelijk losbarst, is het enthousiasme ten top gestegen. Een regen van gouden vonken daalt in het water, vuurfonteinen spuiten op, bemmen barsten, molens vangen hun vurige wenteling aan, en verblindend fel Bengaals vuur zet de omgeving in een feeërieke gloed. Zo is het vuurwerk dit jaar, eigenlijk gelijk aan dat der andere jaren, maar steeds weer nieuw, steeds weer boeiend, en steeds weer een hoogtepunt in de feestviering. En dat betekent dan het slot van de driehonderd vijf en zeventigste ver jaardag van Alkmaars ontzet. Er is veel gesproken, veel muziek gemaakt veel* genoten ook. En er is een eeuwenoude uaditie op luisterrijke wijze gehandhaafd, op zo luisterijke wijze, als men zich maar wensen kan. Wanneer het diep in de nacht gewor den is, en ook de laatste eenzame feestelingen hun bedden hebben op gezocht, dan ligt daar, vertrapt over he't asphalt van de straten, de con fetti, de afval van de roes van de dag. Het is een weemoedig gezicht, zo men er oog voor heeft. Maar in ctë vroege ochtend zal de straatveger zijn werk doen en, eenmaal dat werk gedaan en de versieringen weer opgeruimd, is er van de fees ten niets gebleven dan de herinne ring. Een herinnering dio met het vorderen van het jaar zal overgaan in verlangen naar de nieuwe Victo_ rie-dag. O ..Houtrust" wordt overgedragen Toen de Engelse zender op 11 Oct. „944 het code-bericht „de deur is los" doorgaf, waren demannen van de B.S. in Zuid-Schermer gewaarschuwd: er zou die nacht bij de boerderij Hout- rust een wapen-dropipng plaats vin- dxen. Het werd een pikdonkere nacht en het vliegtuig kwam inderdaad, maar er werden, nadat de machine tweemaal had rondgecirkeld, geen wapens gedropped. De Sectie in de Schermer wachtte. Maar wie ook wachtten dat waren de landwach- ters. Toen de B.S. bij Rustenburg Lopende vuurtjes Door Straten en Buurtjes NET TE LAAT De Alkmaarse kindertjes zongen bijzonder enthousiast bij de aubade voor de burgemeester, zodat ik wel gewens^ had, da{ heej Nederland de liedjes had kunnen horen. Het heeft helaas niet zo mogen zijn, want de radiowagen, die deze wens had kun- iv rilirs. ïn. kwam net te laat Enfin. er was zoveel op le nemen voor de radiomannen in het feest vierende Alkmaar, dat het wegblij ven van de kinderzang niet zat op vallen. Maar vmer blijft het. - O ZIE JE NU WEL Van de week beweerde ik, dat de oudjes het nog best doen en dat ook zij bij de feestelijkheden nog wel eens de beentjes van de vloer zouden lich ten. In deze verwachting ben ik niet beschaamd. De oude mensjes van het Hofje van Sonoy dansten ten minste een lustige hokey-pokey met begeleiding van een aantal vrolijke knapen met accordeons en fraaie stro hoeden op derzelven schedels. Wel, dat vtel b®st mee. Het plezier, dat de oudjes aan deze moderne dans beleefden, was niet gering VREEMD Op het Hofplein staat een klein houten keetje. Gewoonlijk met bot opschrift auto wacht, omdat aldaar nogal eens wat auto's parkeren. De een of ander heeft auto overplakt met het woord „Land". Thans prijkt dus in volle glorie op het Hofplein het woord „Lanwachf. Dat stel ik helemaal niet op prijs, omdat het van die nare herinneringen in ml* wakker roept Als dit de nieuwe naam moet verbeelden voor „autowacht" dan is die wel zeer slecht gekozen. Ik houd het er maar op, dat een trieste grappenmaker de bewerker van het weinig elegante opschrift is. O VEEL KAAS Ik blijf nog even bij het feest. De Kaasmarkt trok zich er weinig van aan en ging gewoon door.Een der mannen van het nobele gilde der kaasdragers verzekerde mij, dat er veej was. Daf klopt. Er werd 45.000 kg aangevoerd. Het blijft toch overi gens een markant gezicht: die draven de mannen en oude handelaars met punt- en ringbaard. Zo zien ze er natuurlijk niet allemaal uit, maar er zijn er bij De vreemdelingen wisten bijna niel waarnaar ze meer moesten kijken naar de gymnasten of de kaasjes. kwam loste de landwacht een aantal schoten, waarop een vuurgevecht ont stond, waarbij zeventien landverraders de dood vonden. Ook aan de zijde der goede Vader landers vielen verliezen. Houtrust, een centrum van het verzet, werd in brand gestoken. Zes mensen vonden de dood en al het vee werd meegeno men. De oude boer. Dirk de Boe en zijn zoon Piet de Boer werden ver moord. Nadat enkele boeren uit de omgeving waren bijeengekomen, werd er beslo ten, de weduwe van Piet de Boer, mevrouw de BoerStam, het vee te rug te geven. Zo is het gebeurd. En thans is de boerderij ook weer hersteld: Donder dag 14 Ociober zal zij aan mevrouw De Boer worden overgedragen. A.V.A.-NIEUWS AFDELING HANDBAL De handballiefhebbers in Alkmaar en omgeving kunnen wij meedelen dat er a.s. Zondagmorgen van 11—12 uur een propaganda-handbalwedstrijd (he ren) gespeel zal worden tussen twee AVA-combinaties. Toont Uw belangstelling. Het eerste dameselftal speelt uit tegen J.HC. I (Julidnadorp). VICTORIA THEATER DE BETOVERING OM LA BOHEME Wevderom kunnen de echte opera liefhebbers genieten, thans van Puc_ cini's brillante muziek uit de Ope ra La Bohème en enkele uitzonderlijk goede duetten gezongen door Martha Eggerth en haar echtgenoot Jan Kie- pura. De geluidtechnici zorgen er voor dat elke oneffenheid aan de stem wordt weggewerkt en het is misschien daarom, dat wij Jan Kiepura vrijwel volmaakt horen zingen. In timbre en voordracht minstens even goed als Martha Eggerth. Paul Kemp en Theo Lingen (de oude) zorgen voor de vrolijke noot en dit is hen wel toevertrouwd. Het verhaal is zoals in zangfilms gewoonlijk, min of meer onbelang rijk. Dat het toch nog aannemelijk aandoet en het zelfs nog tot een climax brengt, bewijst, dat Martha Eggerth en Jan Kiepura niet slechts over goede stemmen beschikken, doch ook goede acteurs zijn. In de film wordt Frans gesprokene en doet het Duits, als U wilt „Weens" aan. Er zullen weinigen zijn, die het Victoria-Theater gïsteravfid onvol daan verlieten. A.B.T. DOWN MEXICO WAY Wie kent niet de bekende song „Down Mexico Way"? Welnu, dat is een liedje uit de gelijknamige film eu de film is al net zo aardig als het liedje. Gene Autry en Smiley Burnett zijn de hoofdfiguren in deze echt Ameri kaanse rolprent en zij weten zich op waardige wijze door de moeilijkheden heen te slaan. Naast de veïe spannen de momenten, die men bij liet bezoe ken van deze film mee zal maken zijn er ook echt ontspannende, waarin vrolijke en soms een tikje sentimen tele songs gebracht worden. Vergeet „Down Mexico Way" niet, wanneer U deze week een avond uit wilt! HARMONIE THEATER f HET LIED VAN DE WOESTIJN Met het gevoel op de avond van 8 October in een slecht bezette bioscoop te zitten, stapten wij gisteravond de Lombardsteeg in en stonden vol ver bazing te kijken naar de rij mensen die voor de Harmonie stonden in af wachting om toegelaten te worden. Een uitverkocht huis heeft genpten van de uitstekende film „Het lied van •de Woestijn". Deze rolprent behelst het verhaal van de aanleg van de spoorlijn in Frans Marokko. Dat het er niet zo zachtzinnig toeging werd de bezoekers al gauw duidelijk, daar men niet voor moord terug deinsde. Er speelt zich hierin ook een liefdesavon tuur af, wat het geheel ten goede komt. De film is in kleuren opgenomen en maakt een haast sprookjesachtige in druk. De felle strijd die hier wordt gevoerd tussen de z.g. „Riffen", dat gedeelte van 't volk dat onder dwang aan de spoorweg moet werken, en de soldaten van het democratisch Frank rijk is treffend. Naast de nodige sensatie is ook de komische noot niet vergeten, ook de zang die in de film voorkomt maakt deze lot een uitstekend geheel. In het uitgebreid voorprogramma draait een film van de stichting 1940 1945 met een opwekking om contri buant te worden en een aardig teken filmpje. CINEMA AMERICAN PURSUED (Achtervolgd) De mensen die een film brengen, gaan reclame maken van hun product Ze doen dat onder andere met slag zinnen en van de film „Pursued" heb, ben ze gezegd, dat het „dramatisch" is en van „ongekende vreemdheid". Maar waarom hebben ze ons niet beloofd dat het verhaal spannend zou zijn? Alleen maar spannend. Want dit verhaal uit het „Westen" is eigenlijk niet meer dan een doodgewone cow boy-film, volgens het oude recept, een beetje grootser opgezet dan de mees ten, doch beslist niet beter en hoger dan de rest, dramatisch als u .wilt en ook wel wat vreemd. Maar de men sen van de film zullen dat laatste an ders opvatten dan wij. In deze film wordt ons de geschie denis verteld van Jeb Brand (het speelt in Mexico op het einde van de vorige eeuw) die achtervolgt wordt door het noodlot de vio-k, die dooi het gedrag, de liefde van zijn vader voor een getrouwde vrouw, over hem is gekomen. Het noodlot achterhaalt hem steeds, het maakt alles in zijn leven moeilijk en gecompliceerd, de vrouw, die hij trouwt is de dochter van zijn vaders geliefde. Zijn vrouw is ook het me!sje met wie hij is opgegroeid, want de moeder van zijn vrouw was zijn pleeg moeder en hij moet uit zelfverdedi ging de zcfn van zijn pleegmoeder doden en zal nog veel meer schieten om eindelijk gelukkig te kunnen zijn Eer het zover is, moet zijn pleeg- en schoonmoeder hem nog van de strop redden. O ja, het komt allemaal wel weer goed. „Ongekend vreemd", zeggen de men sen van de reclame. Inderdaad! Maar toch wel spannend als u er van houdt BIOSCOOP „DE RUS" BERGEN Tot en met Zondagavond draait in „De Rus" in Bergen de film „Ge jaagd in de nacht" (Oldd man out) m. James Mason en Kathleen Ryon in de hoofdrollen. De film geeft de laatste 24 uur van het leven van een Ierse illegale lei der. Het is een film met glorie en schoonheid en veel spanning. Van Maandag tot en met Woensdag draait de opwindende film „De man zonder geheugen" (The October man) Een sterk drama naar het verhaal van de beroemde Eric Ambler, waarin een geesteszieke verdacht wordt van moord. KINDEROPTOCHT Naar wij vernemen, hebben twee dochtertjes van de heer Hilckmann in de kinderoptocht met hun keurige ccstumes een „oriis ge wonnen. Deze costuums werden in Hilckmann'j eigen atelier vervaar- O OMGEVING: Bergen geen dienst in de Ruïnekerk De Herv. Kerkdienst wordt gehou den in ,,'t Kerkje" te Bergen a. Zee om 10 uur ds W. Wesseldijk van Alkmaar. Koedijk 10 uur dhr A. Slager. Zuid-Schermer 10 uru ds F. Keja Stompetoren 7 uur ds F. Keja Oudorp 10 uur ds H. W. Bosch Stompetoren dhr v. Oostveen y^n Alkmaar. f. BOEKENCLUB JMUIDPRKRINCJ De schilderes en romanschrijfster JO BOER die na de oorlog j zulk een voorname plaats onder de pro zaïsten inneemt, schreef de derde roman van de serie Beeld en Spiegelbeeld Boeiend en meeslepend geeft zij de veelbewogen geschiedenis van een Frans geslacht. De vierde van de vijf romans is Afdaling in de Vulkaan Spelend in het kokende binnen land van Mexico. Vrienden van de Rancho der X Mysteries ontmoeten er met ALBERT HELMAN Don Salustiano opnieuw. Een avontuurlijke I tocht en... een idylle. N.-SCHARWOUDE, 9 OCTOBER 20.000 kg. aardappelen. Eigenhei mers 4.90; Blauwe eigenheimers 6.30 —6.70; Bintjes 520; Bevelanders 5.10 5.30; 13.000 kg. rode kool 68.30; 8700 kg. gele kool 5—5.60; 90.000 kg. witte kool 4—5; 1000 kg. groene kool 5.50; 11.000 kg. uien 6.70—7.10; 11.000 kg. slabonen 2036. WARMENHUIZEN, 9 OCTOBER. 3350 kkg. slabonen 20—31; 12.000 kg. uien 7; Drielingen 5; Nep 8.20; 4600 kg. rode kool 6—6.20; 900 kg. peen 4—5.50; 8500 kg. aardappelen. Koopmans Blauwe 6.306.70; Schotse muizen 5.50; Bintjes 5.60; Noorderlin gen 4.60. i BR. OP LANGENDIJK, 9 OCTOBER. 12600 kg. aardappelen. Eigenheimers 6.40; Eerstelingen 5650; 35.000 kg. rode kool 6—7.90; 25.000 gele kool 5— 6.10; 14.000 kg. groene kool 5—5.40; 100.000 kg. witte kool 4—5; 4200 kg. slabonen 24—33; 2200 kg. bieten 6— 6.10; 2600 kg. peen 5.50; 11.000 kg. uien 6—7.20; Nep 1130—12; 2700 st- bloemkool 1431.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2