De Nacht van de 16e Janurai PINDAKAAS Het Hofje van Sonoy Onbewaakte overweg en onvoorzichtige chauffeur Bijzondere opvoering door de Haagse Comedie in Hei Gulden Vlies Inde nacht van de 16e Januari is er een man -vermoord. Hoe de zaak zich precies heeft toegedragen, is, wanneer de rechtzaak over deze moord dient, nog niemand duidelijk. Er is een vrouw onder zeer ver. dachte omstandigheden gearr^teerd maar dat is dan ook wel het enige wat men er van zeggen kan: onder zeer verdachte omstandighe den De zitting van het Hoog Gerechtshof van de Staat New York nu is door de Amerikaanse toneelschrijver Ayn Rand behandeld in een toneelstuk, dat hier gisterenavond in het Gulden Vlies op een voor treffelijke wijze door de Haagse Comedie werd opgevoerd. Amerika kent een totaal anders ge- J zaken. Dat de climax bereikt richte rechtspraak dan ons land. Waar bij ons door een college van juristen het schuldig of het onschul dig over een verdachte wordt uitge sproken, daar is het in Amerika een jury van leken, die het oordeel velt- Dit wil natuurlijk nog niet zeggen, dat deze jury dan ook de strafmaat bepaalt, zij bepaalt enkel en alleen of een beklaagde schuldig is aan een iem ten laste gelegde feit of niet. Zo werden er dan ook gisteren- ivond twaalf personen uit het publiek gekozen, die aan het eind van het tuk hun oordeel bij monde van een uit hun midden gekozen voorzitter ouden hebben uit te spreken. Het is niet de eerste maal, dat ons land een toneelvoorstelling meemaakt waarin het publiek of een gedeelte van het publiek een dergelijk belang rijk aandeel krijgt. Wij herinneren ons het stuk van Hans Tiemeyer, „De Zaak A D.", dat eveneens een rechts_ zitting behandelde, een stuk dat ove rigens verre onderdoet voor hetgeen ons hier gisterenavond is geboden. Het >s een voor de spelers onge twijfeld uiterst moeilijke opgave, dit stuk. dat een zo sterk dramatische inhoud en een tevens zo nuchtere be handeling van feiten bezit, goed naar voren te brengen. Het is zeker niet overdreven, wanneer we zeggen, dat men er volkomen in is geslaagd. Het waren ongetwijfeld Vera Bondam als Karen Andre. Jan Retél als verdedi ger en Theo Frei kei als Larry Re_ gan, die. de eerste vooral in haar stille spel. de boventoon voerden op deze avond. Jan van der Linden als Officier leek ons in het begin van het stuk enigszins geremd, maar ove rigens had ook hij een sterk spel. Het stuk zelve is van een dramati sche grootte en een technische knap heid. zoa}s men die heden ten dage alleen nog bij do Amerikaanse schrij vers aan kan treffen. Ik noem U in dit verband een naam als die van Tennessee Williams, de schrijver van „Glazen Speelgoed", terwijl „Van an der Ras" dat hier onlangs werd op gevoerd mede een bewijs van mijn bewering is. Elke scène brengt een nieuw gezichtspunt elk woord dat er valt is van het grootste belang voor een goed begrip van de gang wordt in het einde van de tweede acte b. hoeft wel geen betoog. Het zal menigeen, die scherp het stuk had gevolgd, dan ook ten zeer ste hebben verwonderd dat de Alk_ maarse jury aan het slot van het stuk als haar oordeel het „schuldig" uit sprak. Zo men niet door bewijsmate riaal was overtuigd, dat hier een „on schuldigpaste, dan had men het toch wel duidelijk aan de uitwerking van de gegevens kunnen bemerken en dat was dan ook de enige zwakke plek in dit scénario. Alkmaar kan terug zien op een meer dan geslaagde avond. De Alk- maarders hebben ditmaal gelukkig getoond, te begrijpen, dat er iets be langrijks gegeven werd: de zaai was stampvol. Nieuw licht in de zaak-De Munk Naar wij vernemen, is een commis sie bestaande uit twee Alkmaarders bezig een rapport op te stellen be treffende de activiteit van de onder commandant van de Landwacht b Alkmaar De Munk. Zij menen, dat tij dens de terechtzitting onvoldoende de landverraderlijke activiteit van De Munk in Alkmaar tot uitdrukking is gekomen. Het rapport, dat op zeer korte termijn wordt vervaardigd, zal ter kennis worden gebracht van de bevoegde autoriteiten. De Alkmaarse illegaliteit, met name de GO.I.W., staat met zeer veel wel willendheid tegenover het streven de activiteit van De Munk te Alkmaar nog aan de tenlastelegging te doen toevoegen." aldus onze zegsman. Wij tekenen hierbij aan. dat het Utrechtse Hof a.s. Donderdag uit spraak zal doen tegen De Munk. Een onvoorziene wending in deze zaak is dus nog niet uitgesloten. Partij van de Arbeid te Bergen Donderdag 14 October des avonds uur houdt de Afd. Bergen der Par tij v d Arbeid een openbare leden vergadering in het Dorpshuis. Het winterprogramma en de gewestelijke Vergadering zal op deze avond wor den besproken. INGEZONDEN MEDEDELING Ontvangen «ij ai. week bestelt reeds nu en wij I bezorgen het U volgende weck thuis per pot 90 ets. Wie het eerst komt, het eerst maalt. Lopende vuurtjes Door Straten en Buurtjes^ —v, u« eerst maalt. j 1/f-fN DE SpEELWAGEN. stellage gebouwd en plakken allerlei I ULj.Uk/IAK LD Een keurig geschritt. dat gelllus- koperen platen ter plaatse aan. Het W V» I I Li Lal I I #11\ Lr IV treerd maandblad De Speelwagen, dat wil™.. TELEF. 3330 SPOORSTRAAT 6Ï Zondags geopend van 2-8 uur. Gita-Mando tien iaar Ons plaatselijk Mandoline-orkest „Gita Mando" (dir. Roelof Wasse naar) zal cp 16 Oct. haar 10-jarig bestaan vieren. Nu de laatste maanden dit orkest grote successen geboekt heeft, heeft het gemeend dit feit op grootse wijze te moeten vieren, dóór een avond te organiseren in het Wapen van Heemt kerk. Medewerking verleent het cabaret gezelschap „Rasa". dat in Alkmaar reeds grote bekendheid heeft verwor ven. Het Mandoline-orkest heeft in Mei 1.1. een geslaagd concert gege ven. maar deze nieuwe avond zal de eerste verre overtreffen. Het wordt een avond van ..Elck wa: Wills", ;e weten muziek, zang en toneel. Als attractie komt het wel bekende radio-jeugdaccordeonorkest „Jong Hoorn", dat eveneens gediri geerd wordt door Roelof Wassenaar van de studio te Hilversum naar het Wapen van Heemskerk om enige mu zieknummers te geven. Lezers, dit is een avond Uie U moet gaan zien en horen, het is beslist de moeite waard. Let U tevens op de advertenties in dit blad. H.O.V.-Concerten Op Maandag 1 November a.s van gen in 't Gulden Vlies te Alkmaar wederom de concerten aan van de Haarlemse Orkest Vereniging. De concerten «taan onder leiding van de dirigenten Marhius Adam en Kees Hartve". Solistische medewerking aan deze zes concerten zal worden verleend door: Jan Keessen, 2e concertmeester van het Concertgebouw Orkest, voorts door de pianisten Ans Bouter, Pierre Palla. Gerard Hengeveld en Jan HisschemÖller, terwijl Jan Hemsberg le concertr.ie ster der HOV, tezamen met Eduard Biele, solocellist der HOV eveneens op een der concerten lullen optreden. gangen en gangetjes ondernemen. GESLAAGD Want er zijn vele vertrekken in dit Bij een te 's~Gravenhage gehouden Jcbouw -" D"r zijn natuurlijk eerst examen voor Schrijver le klas der kamer Van V1.er Begemen en registratie en successie zijn .geslaagd mer van e vier Agentessen, de heren P. Blok te Alkmaar en Th. f SChat vim ant'iuiteiten Wllberg te Ot dorp. Maa' Wurliik. zijn da. niet de voornaamste vertrekken van De Sterfelijkheid der Dingen Er staat een oude, wijze Latijnse spreuk in een rozet aan de zolder van torentje van het Hofje van Sonoy. „Zie", staat er „aan wel een dun ne draad de sterfelijke dingen hangen. Meent ge dat ze hoog zijn, aan merk dan hunne laagheid". Aan welk een ragfijne draad het sterfelijke hangt. Ja, zo is het ook als men de oude mensen, die hier, met langzame en omzichtige gebaren de trappetjes af lopen, en een kort wandelingetje in de tuin gaan maken. De draad van hun leven is al lang meegegaan hoe lang nu nog? het gebouw. Volg ons op onze tocht, Lrescnieaenis en hoor, hoe daar in de hal een oude Friese klok een vrolijk licht melo dietje begint. Het is vier uur, het uur, waarop de mannen in de con versatiezaal bijeenkomen om hun spelletjes dam en domino te spelen. Het is hun eigen vertrek, want een andere kamer dan de slaapzaal heb ben zy niet. Misschien wensen ze die ook niet dat is iets, wat ik U niet zou kunnen zeggen. Ze kennen ei kaar in de loop der vele jaren nu zo goed: slapen ze niet tesamen op een grote slaapzaal, eten, drinken en pra ten zij niet tesamen in deze zaait Op de slaapzalen staan veêrtiao. bedden soms, en ik kan mij niet aan de gedachte onttrekken, dat het toch wel een triest gevoel moet zijn, wan neer men het gehele leven heeft ge werkt, in een eigen huis heeft ge leefd, en dan de laatste jaren door moet brengen in 'n Hofje, waar men zelfs de rust van een eigen kamer alleen mist. Tekeningen en Bestek Er is voor de oude dames ook een conversatiezaal, en er zijn voor haar ook slaapzalen. En dan is er tenslotte nog een kamer apart voor een echt paar: zij leven in een wel zeer be voorrechte positie, want zij zijn al beiden zo oud, dat het wel een groot geluk moet zijn. nog samen gebleven te zijn. Zo leeft men dus in het Hofje van Sonoy. Het is een prachtig gebouw en men wil er gaarne uren in door brenger. Maar eigenlijk is het voor het doel waaroor het thans gebruikt wordt niet meer geheel geschikt. Bij Ons intrigeerde dat oude Hofje van Sonoy, en we zijn er voor U eens 'a kijkje gaan nemen, omdat we ver moedden, dat er zich zeer veel inte ressants achter die oude gevel zou verbergen. En we zijn in die ver wachting niet teleurgesteld Kom binnen door de grote poort, die leidt naar de keuken, en zie daar, hoe, even voorbij de reliefbeeld- houwwerken van de koppen van Caesar en Homerus en nog voorbij een stok-oude ton en een glimmende koperen glazenspuit $e koks aan het werk zijn, het avondmaal voor de verpleegden te bereiden. Wanneer ge die twee daar bezig ziet, dan ver moedt ge reeds, dat er hier vele oude mensen wonen, en ook dat vermoe den wordt waar gemaakt door de di recteur. de heer Pool, die nu tegen over U in de regentenkamer zit. Het is er rustig. In een zachte schemer onderscheidt men er een fraaie schouw, waarboven een zeventiende eeuws gobelin is aangebracht, dat de wijnoogst voorstelt. En de heer Pool vertelt ..Ja. het gebouw is oud In 1482 is het gesticht, en het werd nog in 1564 bewoond door religieuze zusters, die in 1558 hadden besloten, dat na de dood van de laatste hunner het Hof zou komen aan de stad. En dat gebeurde. In 1576 daarop nam Sonoy het in bezit, drie jaren nè Alk- maars Victorieus ontzet. Maar hij be hield het niet lang. want reeds in 1591 werd het gekocht door Willem Bardes, een burgemeester van Am sterdam. Wat er toen een tijd lang mee is gebeurd? Men moet er maar naar gissen. Maar vast staat wel, dat er in 1685 door een Franse Maitresse een kost^rhool in werd gevestigd, die er bleef, tot de diaconie der Her vormde Gemeente het in 1744 voor de somma van elfhonderd hele gul dens kocht - En sedert dien is het eer. diaconiehuis. O zeker, ik weet wel, dat men tegenwoordig dat woord niet graag meer gebruikt, want er kleven herinneringen aan van kenhuismannetjes zoals Keesje uit de Camera Obscura er een was. Ze lie pen in een soort uniform, die men in Amsterdam nog wel een enkele maal ziet. en iedereen zag onmiddel lijk. dat zij op het Hofje van Sonoy thuishoorden. Dit is .iu gelukkig voorbij, net zo goed, als ik niet meer Vader, en mijn vrouw niet meer Moeder genoemd wordt. Wij zijn voor de tegenwoordige bewoners, en dat zijn er heel wat: negentig, wij zijn „meneer" en „mevrouw". Dam en Domino De heer Pool vertelt rustig en ple zierig. Hij is nu vijf jaar aan het Hofje verbonden, nadat bij de zuivel in de steek gelaten had, en het be valt hem hier uitstekend. Hij blijft prettig vertellen, als we onze lange tocht door het gehouw met de vele Kunstavond Nederlandse Blindenbond Op Maandag 18 October a-s. zal s avonds 8 uur in de Doopsgezinde kerk, Koningsweg 10 te Alkmaar, een pnopaganda-kunstavond wonden be legd, uitgaande van de Nederlandse Blindenbond. Daaraan zullen mede werken de blinde solisten: Gusta van der Heyden, viool en Joop Slegten- horst, orgel, die beiden het einddi ploma van het Kon. Conservatorium in Den Haag bezitten. Er is een de clamatie van de blinde dichter Frits Tingen, terwijl het Alkmaars Dubbel Mannenkwartet „Zang en Vriend, schap", o.l.v. de heer G. C. Pranger zich belangeloos heeft verbonden eni ge liederen ten gehore te brengen. Dit is het, wat er wordt geboden. Is het nodig langs deze weg op te wekken die avond te komen bijwo nen? Het programma op zich zelf reeds van heel hoog gehalte! Maar dit te zien en te horen uitvoeren door mensen voor wie het altijd altijd nacht is, zal wel in zéér bijzondere mate ontroeren. Komt daarom in grote getale. Programma's, tevens bewijzen van toegang zijn te verkrijgen bij mu ziekhandel Klooster en Kiebert, Mient 22; bij boekhandel fa. Zwaan en Zn. Ged. Nieuwesloot 77; hij het Kerkelijk kantoor van de N.H. Gem., Koorstr 2 I; bij de Doopsgezinde kosterij, Ko ningsweg 8; en voor zover nog voor radig 's avonds aan de kerk. De prijs bedraagt slechts f 0.75. Het Comité van voorbereiding: Mr. Dr. J. H. Wytema, Burgm. A van den Elburg; Dr. J W Wagenaar, oogarts; K de Wilde; Ds A G van Wijk N.H. pred Ds A J van der Sluis, Dg. pred ua( gemus- koperen platen ter plaatse aan. Het treerd maandblad De Speelwagen, dat glimt zo, dat menige huismoeder er in het bijzonder gewijd is aan de knap jaloers op zou kunnen worden, historische schoonheid, folklore en ge- Maar wie zal de spits poetsen, als schiedenis van Noord-Holland boven weer en wind hem dof hebben ge-* het IJ. Vooral ook typografisch zeer maakt, opdat hij zal flonkeren in do wel verzorgd. Ditmaal trof ik er een zonneschijn. Zonneschijn? Man, waar 0„. ».u»aiu troi ik er een korte beschouwing in aan over het Alkmaar Ontzet en een prachtige re productie van het beleg van Alkmaar. Verder nog een gehele reeks van belangwekkende artikelen met teke ningen en foto's verlucht. EVEN AFBREKEN. Er moet wel eens wat worden af gebroken in een stad als Alkmaar, vindt u ook niet? Tenslotte moet wat oud en vermolmd is maar verdwij nen. Daarom ben ik er helemaal niet tegen, dat thans een oude timmerwin- kel in de Breestraat onder slopers handen valt. Nu alleen nog wat krot ten aan de Omval ZWARTE MANNEN. De tijd, dat zwartjan weer gaat snor ren en branden, dat het een lust is, is aangebroken. Het is zo des avonds al wber echt kil weder. Daarom ben' iT de hele Wereld ik ech, verheuffd maIr °°k *»<olon ik echt verheugd kolenmannen door Alkmaars straten fe zien rijden, die de thans nog kolenlozen (zijn die er nog?) uit de brand heipen. opdat zij de brand in de kachel kunnen ste ken. Gistermiddag hadden een paar van die zwarte mannen echt pech. toen op de brug aan de Oudegracht bij de Ridderstraat de lading met zak ken kolen op de vrachtwagen ging schuiven en enkele bakken met het zwarte goud op de keien ploften. Wei, dat gebeurt meer met dit soort lading Buvel was trouwens snel verholpen. wvu^ut man, waar praat je over? Het is miezerig herfst* weder. DE KINDERMOND. Moeder: „Wat hebben olifanten, dat andere dieren niet hebben?" De kleuter: „Kleine olifantjes, mams. -...'• BRAAF. Landwacht is weer auto wacht ge worden op "het Hof. Braaf zo. Uw Lo pende Vuurtjes-jager behoeft zich nu tenminste niet meer "te ergeren. VANDAAG NIET. Vandaag heb ik echt een tragische bui. Mijn boterhammen smaken niet. Mijn tabak is op en mijn vrouw wil al weer huishoudgeld hebben. Nu vraag ik U. Nee. vandaag heb ik echt een hekel aan de hele wereld en Alk- O WARMENHUIZEN 1? OCTOBER 1800 kg Slabonen 23—38; 15000 kg Uien 7; Grove 6—6.10; Nep 6—7.90; 3000 kg Peen 5.50—5.60; 20600 kg Ro de kool 6—8.10; 1900 kg Groene kool 55.80; 42300 kg Witte kool 55.20; 14400 kg Aardappelen: Bevelanders 5.405.60; Bintjes 5.50; Witte Eigen heiraers 5.10—5.40; de Hervormde Kerk wéét men dat ook, want vlak voor de oorlog lagen tekeningen en bestek voor een gleod- nieuw tehuis voor ouden van dagen reeds gereed. Het is daarmee gegaan zoals met vele. onnoemelijk vele an dere dingen: de oorlog is er tussen gekomen, en de plannen liggen er nog zoals ze waren. Want het bou wen van een groot nieuw tehuis is bijzonder duurMaar mocht U ooit langs het Hofje lopen, en een ogenblik de tijd hébben, ga er eens een kijkje nemen. Want het is de moeite waard. Boete geëist Jan de V. uit Zaandam reed op 23 Juni te Zijpe bij een onbewSak- te overweg met een autobus tegen de trein. Ter plaatse was hij goed bekend en had vaart geminderd Beklaagde legde het traject af Zaandam—Friesland. Ter tafel van de rechters verscheen een situtie- schets. Vier getuigen kwamen zich melden. De leerling-machinist De Ruiter was op de locomotief, die uit de richting Alkmaar kwam. Zijn snelheid was ongeveer 60 kilo meter. Plotseling was de autobus in botsing gekomen met de loco motief. Machinist V^lk verklaarde, dat de overweg geheel vry was en de bus tegen de machine reed. Wachtmeester Veldman, die spoedig na het ongeval ter plaatse was, zag de autobus langs de lijn.... Getuige achtte de overweg gevaarlijk wegens de struiken. De dijkgraaf Tiel zeide, dat er weinig uitzicht is uit de richting Alkmaar. De getuige a décharge Blok, landarbeider had de botsing waargenomen. Getuige had aangevoeld dat er een botsing zou geschieden. De officier achtte de schuld van be klaagde bewezen. Hij heeft de voor zichtigheid uit het oog verloren, aldus de officier. Beklaagde kende de situ atie ter plaatse. Het O. M. eiste 100.— of 40 dagen. De verdediger mr H. Scholteh las de gunstige getuigschriften van be klaagde voor. Pleiter schetste de toe stand van de onbewaakte overweg als hoogst gevaarlijk. ,Zijn cliënt is meer een slachtoffer van deze omstandig heden. De verdediger pleitte vrij spraak. Einde huwelijksbureau Fred. I. kwam voor de tweede m-al voor om te luisteren nöar een rap port, dat over hem werd. uitgebracht en dat niet zo gunstig luidde. Deze zaak betrof het einde van het huwe lijksbureau „Contact". De officier eis te tegen beklaagde 8 maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. De verdediger Mr. Berkhouwer noemde het rapport gunstig. Beklaag de werkt momenteel bij het kantoor van de groenteveiling met goed resul taat. Spreker sluit zich aan bij de eis. Ferdinand Q. uit Haarlem verscheen voor de tweede maal. Er waren twee rapporten ter tafel gebracht. Be klaagde stond terecht wegens diefstal. Thans werkt hy in de zaak van zijn vader. De officier verderde 40.of 20 dagen en voorwaardelijke beschik baarstelling van de regering. Zwervend leven Hendr. G. uit Rotterdam had op 28 September j.1, een rijwiel weggeno men uit de steeg voor het café Ha ring aan de Oudegracht. Beklaagde INPAKKEN. Versieringen en kermissen worden meestal vlugger aangebracht en ge plaatst dan opgeruimd. Het is nu toch al weer een flink aantal dagen na de achtste October, maar nog steeds zijn hier en daar wat sporen van versier selen te ontdekken. Een beetje kat terig gezicht. Net een feestvierder-de- volgende-dag. die vergeten heeft zijn werkpak aan te trekken om naar de fabriek te gaan Ik vind zoiets triest cn daarom bon ik maar w#f" blij. dat deze laatste sporen worden opgeruimd Tot het volgende feest dan maar FLONKERENDE TORENSPITS. De torenspits van het perceel van Bervoets aan de Laat krijgt een nieuw pakje naar maat. vermoed ik. Man nen hebben er om heen een vreemde ,.'or' r>H. Wat zegt U? Dat het leve rif 'oM6 is? Och £unst, dat was me nou echt ontgaan. Enfin. mor?.?i maar we*»\ NOU, NOU. De mensen verliezen so:..j de vreemdste dingen. Kunstgebitten, hoge hoeden en kwattarepen behoren nog niet eens tot de uitzonderlijkste. Men kan er waf mee. Maar wie verliest er nu in vredesnaam een geit of een roeiboot? De politie weet over deze onmisbare zaken inlichtingen te ver schaffen. O ja. er is ook nog een driewielig kinderfietsje gevonden, waf niet zo vreemd is, omdat kinderen wel meer slordg met hun speelgoed om gaan Maac, volwassen mensen? Ik kan er met mijn pet niet bij. I HOE BESTAAT HET. Het verhaal gaat. dat er een bouw werk in Edam verricht moest worden voor het departement van oorlog. Een Alkmaarder zou daarvoor verschillen de nuttige dingen leveren. Het duurde echter wat lang, voor dat hij vat hoorde. Daarom vroeg hij de gemeen te-architect van Edam: ,Hoe zit het er nou mee?" „Ach, schei uit man." zeide deze, „na drie maanden kreeg ik de mededeling van het departe ment. dat het verzoek in de nieuwe spelling moet worden ingediend." Een sterk verhaal We leven dan ook in een sterke tijd Humanistisch Verbond De door ns reeds aangekondigde praat-avond" van het Humanistisch Verbond, zal op Zondag 17 October te 8 uur in het restaurant van het Overdekte Zwembad worden gehou den. Men zal op deze avond, waar voor reeds een verheugende belang stelling blijkt te bestaan, trachten te komen tot de oprichting van een ..Gemeenschap' Alkmaar". De inlei der is de heer H. J. J. Lips uit Amers foort. Zij die belang stellen in deze bij eenkomst kunnen zich voor deelne ming aan deze avond alsnog opgeven aan mevr. G. Prins.v. d. Lijn. Lange- straat 82 (en nier, zolas wij abusie velijk vermeldden 32!') te Alkmaar Komt allen! beoefende een zwervend leven. Thans stond hij voor de derde maal terecht wegens diefstal. De officier had niet veel vertrouwen in de verdachte. Aan zijn opvoeding ontbrak veel. Spreker meende dat een jaar gevangenisstraf op zijn plaats is. Mr. Berkhouwer vroeg zich af, wat met beklaagde dien de te geschieden. Misschien is er reden een rapport over hem in te winnen. De rechtbank gelastte onmiddellijke gevangenneming van beklaagde. Uitspraken Meervoudige Kamer Joh. P. van der K. (ged.) zonder woonplaats, diefstal van een rijwiel, 6 maanden met aftrek. Latnbertus H. (ged.) Egmond Biy- nen, oplichting, 8 maanden in een bijzondere gevangenis met gevangen neming. Arn. A., Amsterdam, diefstal, drie maanden en 40.— of 20 dagen. Jac. K. (ged.) Meppel, diefstal, 1 jaar in bijzondere gevangenis met aftrek. Roelof van E. (ged.) Deventer, dief stal, 1 jaar met aftrek in bijzondere gevangenis. Gijsberfus B., Beverwijk, niet vol doen aan ambtelijk bevel, vrijspraak. Chrisfiaan Adr. van R„ ontucht., 4 maanden met aftrek en ter beschik kingstelling van de regering. Gerardus O. (ged.) Amsterdam dief stal, 1 jaar met een proeftijd van drie jaar. In vrijheidsstelling gelast. De Paddenstoel vergiftiging De heer Baron Taets van Ame- rongen een der patiënten der pad denstoelvergiftiging heeft het zieken huis verlaten en wordt thuis ver pleegd. Hij moet deze maand nog het bed houden en naar men hoopt- zal deze patiënt, die toch al zó'n vreselijke slag heeft gehad. door het overlijden van zijn echtgenote, dan weer zo ver zijn. dat hij zich buiten mag begeven. De fam. van Alphen en huishoud ster worden nog steeds in het Cen traal ziekenhuis verpleegd. Aanbesteding Kleuterschool BERGEN Dinsdagmorgen werd op het raadhuis te Bergen de verbou wing aanbesteed van het voormalig aneerstation der Duitse weermacht tot openbare kleuterschool. De begro ting voor perceei A bedraagt f 14600, Er waren 10 inschrijvers de hoog ste was de heer W. Beeldman te Bergen voor f 22500. De laagste in schrijver was de heer Orij te Alk maar voor f 12900. De gunning zal nader worden be kend gemaakt. BR. OP LANGENDIJK 12 OCT. 8000 kg Aardappelen: Bevelanders 5.205.60;' BI. Eigenheimers 6.60; Koopmans BI. 680; 39000 kg Rode kool 6—9.20; 23000 kg Gele kool 5.40 —7.20: 17000 kg Groene kool 5.70—9; 137000 kg Witte kool 5—5.10; 18000 kg Uien 7—7.30; Grove 6—6.60; 3000 kg Peen H 5.50; III 4.30—4.60; 1500 kg Biet 6; 3000 kg Slabonen 20—36; 900 kg Andijvie 4: 3300 kg Bloemkool 14 —29. WINKEL 11 OCTOBER Slabonen 3137; Bevelanders 5.10 5.80; Conference 4057; Zwijndreqht se wijnpeer 3544; Beurré Alexan- der Lucas 3948; Hilliam 3848; Le- gépont 4062; Bonne Louise 49—60; Maagdenpeer 3533; 'Boeregroen 33 35; Goudreir.etten 6268; Notarii 46—57; Lunterse present 4348; Pre sent van Engeland 39—58; Druiven 77—103.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2