Geen werkloosheid in gewest Alkmaar De Boerderij „Houtlust" werd overgedragen f 16.861.78 voor Kankerbestrijding door Alkmaar opgebracht Landbouw neemt vele ongeschoolden op „Er heerst ia dit gewest practisch geen werkloosheid", verklaarde de heer C. J. M. Schroots, adj.-directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau tijdens een onderhoud, dat wij met hem hadden. Er is nog steeds een ge brek aan geschoolde krachten. Zelfs de ongeschoolde krachten kunnen worden te werk gesteld, doordat de landbouw in dit overwegend agra risch gewest steeds losse arbeiders kunnen gebruiken. Weliswaar loopt de arbeid op het land tegen de volgende maand af. De dan vrijkomende krachten zullen in DUW_objecten worden geplaatst. Op het ogenblik kent deze streek echter geen DUW. Met uitzondering van administratief personeel, waarvoor wel enkele uitzonderlijke omstandigheden bestaan, houden vraag en aanbod op de arbeidsmarkt elkaar vrijwel in evenwicht. Dit is de tendens, die prac tisch in het gehele land is waar te nemen. Wat de toekomst brengen zal. is voorlopig niet geheel en al doorzichtig. Hierin spraken te veel ver. anderlijke factoren mee. Overzicht van beroepen Een overzicht van de onderstaan de beroepen geeft een interessante bevestiging van de situatie op de ar beidsmarkt, zoals deze ons door de hr. C. J. M. Schroots werd geschetst. In de bouwvakken bestaat in het gewest Alkmaar, dat zich uitstrekt tot Texel, in grote lijnen nog behoef te aan vaklieden, als timmerlieden en metselaars, hoewel het thans wat moeilijk is om metselaars te plaatsen wegens een tijdelijke stagnatie in de aanvoervan materiaal. Deze streek is voornamelijk agrarisch, maar kan toch bogen op enige metaalnijverheid. Het is zonder meer mogelijk vak krachten een plaats te verzekeren. Er bestaat een tekort aan draaiers, frai- sers en bankwerkers. Voor onge schoolde metaalarbeiders is het veel moeilijker een geschikte werkgele genheid te vinden. Tot voor niet te lange tijd, konden zij nog wel eens een plaats krijgen in de Zaanstreek of bij de Hoogovens. Dit is belang rijk afgenomen. De landbouw is >ia»uurlijk voor namelijk een seizoenbedrijf, dat in de maanden vanaf Maart tot ongeveer eind November aan vele ongeschool den werkgelegenheid biedt. Dit neemt wel iets af door de mechani satie bij de werkzaamheden op het land, maar het is wog steeds zo, dat in de rooitijd er handen tekort zijn. Moeilijker Voor administratief personeel is*het beeld1 geheel anders. Er zijn n.L vrij wat kantoorkrachten vrijgekomen door bezuiniging bij rijksdiensten als de PRA, de distributiedienst en de CCD. In dit gewest zijn er op het ogenblik zeker 80 kantoormensen werkzoekend. Velen hiervan genie ten nog wachtgeld. Vopral oudere ad ministrateurs komen moeilijk aan de slag. Voor hen, die de 40 jaren zijn gepasseerd zijn er eigenlijk weinig kansen. Dit is trouwens in het gehele land merkbaar. Hoewel uiteraard niet tot één vak behorend is het belangwekkend ic weten, hoe de gedemobiliseerden als groep de weg naar de normale maatschappij weer terugvinden. Van de gedemobiliseerden die het Arbeidsbureau passeerden, vonden 200 zelf werk en 150 werden mid dels dit bureau geplaatst. De Tes terenden bestaan uit jongens, die nog maar zeer kort in ons land te rug zijn. De winter Voor de steiLng, dat de werkloos heid practisch nihil is op het ogen blik levert de Rijksoverbruggingsre- geling het bewijs. Slechts 25 perso nen in dit gewest ontvangen een over bruggingsuitkering. Natuurlijk zal 't aantal werkzoekenden als het land- bouwwerk is gedaan toenemen. Men rekent op 500 tot 600 gevallen in de winter, waarvan een groot gedeelte dan 'n plaats in de DUW zal krijgen Bij het Gewestelijk Arbeidsbureau Alkmaar staan thans 'n 400_tal werk zoekenden ingeschreven. Hiervan hebben 150 werk, maar kijken uit naar een verbetering van hun positie. Van de 250 overblijvenden zijn er 100 kerkdiensten ALKMAAR: Ned. Herv. Gem„ Grote Kerk 10 uur Ds. A G van Wijk; 5 u. Ds N den Oudsten; Kapelkerk 10 u. Ds. W Wesseldijk Geret Kerk: Ds W van Lingen, extra coll. kerk, in Waakt en Bidt. Rem. Geref. Gem.: 10.30 uur Ds F Kleyn van Den Haag Evang, Luth. Gem.: nog niet bekend Baptisten Gem.: 10 uur Evang. Hof huis; 7.30 uur Jongeliedensamenkomst Doopsgez. Gem. 10 uur Ds A J van der Sluu. Ned. Chr. Gemeensch. Bond: 3 uur Jeugdsamenkomst. Donderdag 7.30 u. Evang. Dammuller. Rozekruisersgenootsch.: 10.30 uur tempeldienst, spreker de hr. T H Rit- man. Leger des Heils: 10 uur Heiligings. dienst; 12 uur Zondagsschool; 20 uur verlossingsdienst. OMGEVING: Koedijk: 10 uur dhr. Slager Stompetoren, 9.30 uur dhr Binksma Oterleek 10 uur Ds Kcja Oudorp 10 uur Dj H W Bosch Egtnond aan Zee 10 uur Ds Roobol. Oud-Katholieke kerk Egmond aan Zee. 8 uur '0 uur en 19 uur dien. ■ten. nog niet lang geleden gedemobiliseer den, een 60-tal minder-valide werkne mers en de rest bestaat uit kantoor mensen. Voor jeugdige werkzoekenden zijn de kansen goed. o De huisvrouwen gaan jubileren Het dertigjarig bestaan van de afd. Alkmaar van de Ned. Ver. van Huis vrouwen zal worden gevierd op 20 en 22 October a.s. Ter ere van het jubi leum zal op beide dagen in het Wa pen van Heemskerk een cabaretavond worden gegeven. De beide avonden die geheel gelijk zullen zyn worden verzorgd door het Westfriese Cabaretgezelschap van Piet Kroon die voor het heuglijke feit een speciaal daarop toepasselijk programma heeft samengesteld, waarin ook de twee Sil- va's hun medewerking verlenen en waarin niet alleen dë Alkmaarse huis vrouwen doch ook haar echtgenoten worden genoemd (en geroemd). De dames laten dus ditmaal haai mannen niet thuis, doch gaan met hen het jubileum van haar ver eniging vieren en genieten van de gezellige avonden, die de afdeling haar leden aanbiedt! Daar introductie is toegèstaan en op de tweede avond niet-leden ook zon der introductie toegang hebben is dit een goede en gezellige gelegenheid voor een ieder om kennis te maken met de huisvrouwen vereniging. Kaarten vgor leden en introducé's zyn verkrijgbaar bij de bestuursleden en bovendien des Vrijdagsavonds aan de zaal. O Dr. Lojenga over Hygiëne van het schoolgebouw Op het Nederlands congres voor Openbare gezondheidsregeling, dat gisteren in Utrecht werd gehouden en dat gewijd was aan het onder werp, „Plaats, bouw en inrichting der scholen in verband met de ge zondheid van het kind", heeft o.a. de heer dr. W. Lojenga, directeur van de GGD te Alkmaar in zijn functie van twee prea-adviseur het woord gevoerd. Dr. Lojenga, die sprak over de hy_ giëne van het schoolgebouw, somde een aantal dringende hygiënische ei sen op, ook wat betrft ventilatie en verlichting. Hij concludeerde, dat het bouwbesluit 1942 geen waarborgen biedt, dat de bouwplannen voor een nieuwe school getoest worden aan de eisen, die de moderne hygiëne stelt. Uit eigen onderzoek is het dr. Lo jenga gebleken, dat practisch geen 'schoolgebouw voldoet aan de eisen, welke men uit medische overwegin gen moet stellen aan de lichttoetre- ding. Spreker, die een voorstander is van openluchtgymnasfiek verklaarde, dat bij de bouw van de tegenwoordige school geen iekening gehouden is met de agressiviteit van het kind. De natuurlijke agressie wordt geheel beknot, aldus dr. Lojenga. Na de sluiting van deze eerste con gresdag werden de deelnemers er bestond buitengewoon grote belang stelling door het gemeentebestuur in het stadhuis ontvangen. O - Uitspraken van de bijzondere Kantonrechter P M. van Haneghem veroordeeld tot de tijd in detentie doorgebracht met ontzetting uit de rechten en het recht een officieel ambt te bekleden. Dina T. Ruig veroordeeld tot 1 maand voorwaardelijk met een proef tijd van 1 jaar. A. van Wijlen veroordeeld tot een internering voor de duur van de tijd in dementie doorgebracht met ontzet ting uit de rechten. agenda BESTRIJDING TUBERCULOSE Uit de opbrengst van de sigaretten- actie heeft Ned. Volksherstel een be drag van f 125.000 ter beschikking ge steld voor de tuberculose bestrijding. AMERIKAANS BEZOEK AAN SPANJE Zes leden van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zijn per vlieg tuig te Madrid aangekomen. Zij zul len verscheidene dagen in Spanje ver blijven. Vrijdag ALKM. BIOSCOOP THEATER: Het Purperen Monster, CINEMA AMERICAIN: Een mon sterlijk experiment; HARMONIE THEATER: De kam pioen melkboer; VICTORIA THEATER: De schat in de Siërra Madre; GULDEN VLIES: 8 uur De graaf van Luxemburg, door de Hoofdstad operette. Zaterdag WAPEN VAN HEEMSKERK: feestavond Gita_Mando. 41. 8 u. Na-uitreiking AFkmaarse Distributiedienst De na-uitreiking van bonkaarten 812 zal plaats vinden te Alkmaar (kan toor Oudegracht 168) voor inwoners der gemeente Alkmaar Zaterdag 16 October a.s. van 8.45 12 uur, voor inwoners van' de buitengemeen ten, Zaterdag 23 October a.s. van 845 —12 uur. O BESMETTELIJKE ZIEKTEN In de week van 26 September tot tn met 2 October 1948 deden zich, al dus meldt de laatste Nederlandse Staatscourant de volgende gevallen van besmettelijke ziekten in onze om geving voor: Te Alkmaar 1 geval van roodvonk: te Bergen 1 geval van rood vonk én te Sijbekarspei 1 geval van diphterie en 1 geval van malaria 15 jaar voor Frans c'e Munk Tegen de ex-SS-er en Landwachter Frans de Munk is gisteren door hec Utrechts Bijzondere Gerechtshof een vonnis van 15 jaar Rijkswerkinrich ting uitgesproken. Zoals men weet eiste de Procureur-fiscaal van het Hof mr. Lrabbe, twee weken geleden de ze straf tegen hem. Bergen FILMNIEUWS Vanaf heden draait in het bioscoop theater ,,De Rustende Jager", de be kende film „Achter de Wolken". In deze film wordt het onderwerp behandelt waarmede de UNO en zeer in het bijzonder de UNAC zich reeds bezig houdt Van het geweldige wereldprobleem de „displaced children" wordt in dit filmwerk een stuk werkelijkheid v r- toont, Rirchard Schweitzer, de schrij ver van het scenario, laat de geschie denis naar voren komen van het Tsje chische jongetje Karei Malik. Een eenvoudig verhaal, doch in de kern de geschiedenics van het grote leger schipbreukelingen, dat niet alleen in Europa, doch ook elders in de wereld gan de rand van de ondergang leeft en thans in de normale samenleving moet worden teruggevoerd om tot een algeheel herstel te geraken. De lichamelijke verzorging van de ze jeugd kost geld. De UNO heeft zich het lot reeds aangetrokken en de UN AC werd in het leven geroep. Ook Nederland schaarde zich in de rij der landen, die hun medewerking zul len verlenen. Na afloop van de film voorstelling zal evenals elders is ge schiedt, een collecte worden gehouden Zo is een gedeelte van een groot verlies vereffend „Houtlust. herrezen uit zijn as, 14101948, mede als monument voor Dirk de Boer Dzn., Pieter de Boer Dzn., die alhier vielen voor het vader land, 11—10—1944. Eerste steen gelegd op 22 April '48 door Dirk de Boer Jr." Dit is het opschrift van de gevelsteen, die is ingemetseld in de gloednieuwe boerderij „Houtlust" te Stompetoren, die gistermiddag offi ciéél aan de eigenaresse, mevr. De Boer-Stam is overgedragen. Het is een prachtig bouwwerk geworden, een voorbeeld van hoe een moderne boerderij ingericht behoort te zijn. Wie niet wist, welk een tragedie zich af had moeten spelen, voor het zover kwam. dat hier een modelboerde rij zou komen, zou menen dat de officiële ingebruikneming ervan wel met vreugde gepaard zou gaan. Maar het is een sobere en ontroerende plechtigheid geworden, een pleqhtilgheid, die naasf vreugde om de ma teriële vergoeding het karakter van een treurige herdenking der gevalle, nen droeg. TOESPRAKEN j Er is veel gesproken op de middag) van de overdracht. Daar was dan aL lereerst de architect, de heer Kroon, die dank bracht aan allen, die héb ben meegeholpen, het werk te maken tot wat het is geworden, een sieraad voor de Schermer. En het was een plechtig moment, toen Ir. Kroon aan het einde van zijn rede kon zeggen: „Ik draag deze boer derij thans aan U over voor Uw kin deren Dickie en Attiè en spreek de hoop uit, dat zij die, in goede lgvens_ omstandigheden, zullen mogen leiden tot vreugde van hun Moeder en als een sieraad van de Schermer" Zo was dan de boerderij overgedra gen, en het was Ds. de Jong die de vrienden van mevr. De Boer toesprak .Men denkt", zo zeide hy, „dat een werk als dit slechts tot stand zou kun hen komen door vriendjespolitiek Maar jaat ik U dit verklaren, dat de families, die evenzeer zijn getroffen en zich in dergelijke omstandigheden bevinden als mevr. De Boer op een soortgelijke wijze zullen worden scha deloos gesteld. Wanneer er iemand onder-U een zeker gevoel van ja loersheid in zich zou kunnen begin nen te onderkennen, laat hij dan be denken, dat wij zo gaarne mevr. De Boer de oude en in zekere zin veel primitievere boerderij zouden gun nen nièf haar man, dan deze nieuwe zónder hem Burgemeester Driëssen van Groot- Schermer en burgemeester Posch van Stompetoren spraken in een zelfde hartelijke geest. Opperwachtmeester Waterdrinker uit Heiloo, een van de grote mannen van het verzet in deze streken, was verheugd dit historisch moment op deze historische plaats te mogen medemaken. „Als is het ver lies voor U nooit goed te maken", zo zeide hij, „wij hopen, dat U in deze nieuwe boerderij iets van het ge luk terug moogt vinden En zo sprak ook de heer Vlotman namens de Stichting 4045, die een lamp ter herinnering aanbood, en buurman Over, die een crayonteke ning van Roggeveen schonk namens de omwonenden. Mevr. De Boer dankte ten slotte ontroerd voor alle materiële, maar vooral ook geestelijke steun, die zij van haar vrienden ^n de moeilyke jaren had ontvangen. PRACHTIGE BOERDERIJ En t°en kwam het ogenblik, waar op men zich verspreidde. Er viel in deze boerderij zoveel bijzonders te zien, dat men niet gaarne van de stal waar de plechtige overdracht had plaats gehad, scheidde. En toen zijn er natuurlijk ook de verhalen, de verschrikkelijke en haast ongeloof lijke verhalen van die nacht van de elfde October weer opgehaald. De nacht, waarin zes van onze prachtig ste verzetsstrijders hun principe met hun \even betaalden. Zo U ooit naby Stompetoren langs de vaart rechtsaf slaat, vergeet niet te kijken naar het brand-nieuwe rieten dak van „Houtlust'. In het land om deze boerderij heen vochten de mannen, toen de rook van het brandende huis 'zich verspreidde, we tende, dat hun vrienden, door hon derd Duitsers omsingeld, levend ver_ brandden. Bedenk dat, maar wees verheugd, dat tenminste een dee lvan dat leed thans in een nieuwe plaats is vereffend. Liever de bakker dan de dokter.Laat Uw kinderen BRUINBROOD eten van VAN DE POL. Daar houden ze hun gezondheid bij. Dan hebben ze alles, wat ze nodig hebben, brood, versterkingsmiddelen, doorstraling en vitaminen. Want U weet: Beter brood bakt van de Pol! lllt!li!lllll!llllllliniWIII1l!l!illlillll!lllltlllll!l!llIIillllUIIIIUi:B:jlllUUIII«iU!ili»llllll!lll VAN DE TRAP GEVALLEN Gisterenavond omstreeks zeVen uur is Mevr. Laan door onbekende oor zaak in haar woning van de trap ge vallen. Door enkele buren werd di rect dokter Laurens telefonisch op geroepen, die nadat hij de patiënt had onderzocht een lichte hersen schudding en enige ontvellingen con stateerde. De onfortuinlijke dame kon thuis verpleegd worden. SUPPORTERS GAAN FEESTEN" HEILOO Altijd aan 't lijntje staan om voetballer of handbalspeelsters aan te moedigen is wel leuk maar zo af en_ toe zelf wat te doen is op z'n ty'd toch ook wel prettig. Zo dacht het bestuur van de Supporters vereniging „de Foresters" er tenmin ste over en ze organiseerde een feest avond op Zondag 24 Oct. a.s. in De Rustende Jager. Een keur van plaatselijke artisten werkt daaraan mee. Op elk gebied zal het een en ander gebracht wor den. Zo is er zang van Tini Koomen en Joke Lamar, accordeonmuziek van de heren Jan v. Wijk en Appie Dam Als" goochelaar is gearangeerd Jaap van Korst. De pianobegeleiding is bij Bob v. d. Waag in goede handen Verder zullen een aantal schetsjes gebracht worden. De leiding van dit feestelijk gebeuren berust bij 'Klaas Koomen. Alkmaars comité hield laatste bijeenkomst vele andere waar duizende speldje» onverkocht zijn gebleven. Nadat de heer Keysper had medege deeld, dat het werkcomité dankbaar maar niet voldaan was door het gebrek aan speldjes sprak de bur gemeester als zijn overtuiging ulb dat Prinses Wilhelmina ongetwijfeld de grootste waarde aan de opbrengst der speldjes zal hechten, aangezien deze van de medewerking van arm en rijk, van de gehele Nederlandse be volking getuigt. Tenslotte werd de verrassende mede deling gedaan, dat de onkosten aan het gereed maken en aan de verkoop der speldjes nihil waren, geweest, dat ten duidtelijkete illustreert hoe volkomen belangeloos ieder zich aan zijn taak had gegeven. Met een woord van dank vOOr al ler spontane medewerking werd het comité ontbonden en de bijeenkomst gesloten. Woensdagavond heeft het Alkmaar- se comité voor het Nationaal Hulde blijk ten stadhuize voor de laatste maal vergaderd. De penningmeester, de heer P. H. Nij- huis kon als resultaat van de actie mededelen, dat een totaal bedrag van f 16.861.78 is verzameld. Wanneer men bedenkt, dat er ongeveer 23000 speld jes verkocht zijn, kan geconcludeerd worden, dat er nog een bedrag van ruim f 5000 aan Vrijwillige bijdragen is ontvangen. De penningmeester, wiens rekening door de heer Woldendorp gecontro leerd was, en die de bijeengezamel- de gelden aan het Centraal Comité zal overmaken, werd gedechargeerd met een bijzonder woord van dank voor zijn uitstekend beheer. Mr. Wytema bracht vervolgens in een uitvoerige rede dank aan allen, die tot dit prachtige resultaat hebben meegewerkt. Allereerst natuurlijk aan het werkcomité met zijn volijverige voorzitter de heer Keysper, dat een belangrijk aandeel heeft gehad in de verkregen resultaten. Men achtte het bijeenbrengen van het oorspron kelijk door spreker genoemde bedrag onbereikbaar, maar het blijkt nil we) hoe dicht men het had kunnen nade ren wanneer men de beschikking over meer speldjes had kunnen krijgen en wanneer niet velen daartoe gedre ven door de slagzinnen van het Cen traal Comité hun bijdragen recht streeks aan dat adres hadden gezon den. Alkmaar zal ongetwijfeld een der gemeenten zijn, die, wat bijdra gen in verhouding tot de bevolking betreft ,een vooraanstaande plants innemen. DANK AAN VELEN Hoevelen zijn niet spontaan aan het werk gegaan. Spreker noemde o.a. de Brandweer, die tijdens de kermis het nuttige met het aangename wilde verenigen maar gehandicapt werd door het gebrek aan speldjes, waar van men er zelfs nog 1000 van een naburige gemeente had overgenomen waarvan men er gemakkelijK 30.000 had kunnen plaatsenals die er maar geweest waren. Daarvoor is men dank verschuldigd aan zovele dames, aan de velen, die medewerkten de speldjes koopklaar te maken, aan de heer Van Riet, die niemand in zijn établisement dul- de als hij of zij niet voorzien was van een speldje, aan hen, die collega's, vrienden en kennissen tot koop van een speldje aanspoorden, aan de win keiiers. die bij de verkoop waren in geschakeld, zodat men hier niet 2oals in Amsterdam behoefde te vragen: „waar zijn die dingen eigen lijk te krijgen?" Dank ook aan de Pers, die steeds bereid was de enthousiaste artikelen van zovele medewerkers te publice ren en ze door e'gen beschouwingen versterkte, zodat het goede doel weer klank in alle lagen der- bevolking heeft gevonden. Het werkcomité heeft in het bij zonder zeer verdienstelijk werk ge leverd. De kaasmarkt heeft heel wat speld jes afgenomen dank zij ook de kraampjes welke daar geheel belan geloos geplaatst waren maar de Alkmaarse burgerij heeft zo enthou siast meegewerkt, dat onze gemeente ten voorbeeld kan worden gesteld aan HOE DAMLUST SPEELDE Zd. SCHARWOUDE De uitslagen van de wedstrijden' gespeeld in de eerste ronde van de wintercompetitie van „Damlust", luiden als volgt. Ie klasse P. Beersf. Slot 20 Joh. HeytemaTh. de Haas 02 N. JolP. Goudsbloem 20 J. Zijp—C. 'Ichuffelen 11 2e klasse Jac. GrootjesD. Wiedijk 11 P. SchuffelenP. Mienes 20 G. VrolingP. Balder 02 P. v. d. Molen—H. Engelbertink 2—0 3e klasse J. Weel—A. d~ 'artigh 2—0 J. SluiterP. Kramer 20 W. Hoecies—P. Beklcer 20 O EEN VERBETERING LANGEDIJK In Broek op Lange dyk is men begonnen de nieuwe huis nummering door te voeren. De schild jes worden op goed zichtbare plaat sen aangebracht en wel in zodanige volgorde, dat de oneven nummers aan de Westzijde komen en de even nummers aan de Oostzijde. Straten enz. krijgen een aparte nummering en vooral dit zal een verbetering blij ken. BOND VOOR STAATSPEN9IONNERING SCHOORL De afdeling Schoorl- Groet-Schoorldam belegt op Zondag 24 October een grote propaganda-a- vond in Café Schuit. De voorzitter van de Federatie N. Holland de heer A. Greeuw uit Heiloo komt spreken, terwijl verder een mooi blijspel zal worden opgevoerd. Uitslagen Winkelweek 1948 In de loop der vorige week zijn door de Contact-Commissie voor de Middenstand de prijzen toegekend voor de aan de winkelweek 1948 ver bonden wedstrijden. De juiste dplossing van wedstrijd A is: 221 Oranje Wapens 111 Blauwe Wapens 332 wapens totaal Onder de ca. 6.000 inzendingen be vonden zich zeer vele goede oplossin gen, zodat het lot heeft beslist wie van de inzenders(sters) die het ju.ste aantal had geraden of geteld vwr een prijs in aanmerking kwaifl. Voor wedstrijd B. waarvan oe vp- gave was mét behulp ït»n aoor de deelnemende winkeliers uitgereikte letters de slagzin: Stad en Platteland Reiken elkaar de hand samen te stellen, waren ca. 7 a 8000 inzendingen ingekomen. Uit deze rijstebreiberg van inzendingen werd door loting de prijzen toegekend. Aan alle winnaars(essen) van beide edstrijden is bericht gezonden welke prijs aan haar/hem is toegewezen en alwaar de prijs kan worden afgehaald. Gezien het zeer grote aantal inzen dingen mag worden geconstateerd dat de winkelweek 1948 een succes is ge worden. Een eenvoudige rekensom leert ons dat van 7500 inzendingen van^ wedstrijd B de omzet der gezamen lijke winkeliers alleen reeds ruim 'n kwart millioen gulden ij geweest, on gerekend de letters die meer zijn' uit gereikt en de afrondingen naar be neden per aankoop. De winkelstand heeft dan ook een belangrijke plaats in onze stad, ook voor de omliggende gemeenten. Dit bwijzen de zeer vele inzendingen van het platteland. Met recht kan dus wor den geconstateerd: Stad en Platte land koopt bij Alkmaar's Winkelstand. De Contact-Commissie voor de Mid denstand dankt allen die aan het wel slagen van de, Winkelweek 1948 heb ben medegewerkt en de inzenders voor de wedstrijden voor de moeiten die zij zich hiervoor getroost hebben. Mocht het zijn dat u niet onder, de gelukkige prijswinnaars kunt worden gerekend, zo moet wel bedacht wor den dat bet lot in deze beslissen moest. veiling arkten WARMENHUIZEN 14 OCT. 3300 kg. slabonen 20—35; 8700 kg ui en 7; Grove 610; Nep 780—840; 1000 kg peen 4550; 20.300 kg rode kool 6—760; 33.000 kg witte kool 5; 14.200 kg. «aardappelen. Bintjes ,5.40; Beve landers 530629; Koopmans BI. 650; BI. eigenheimers 6640; Grove 4 410. VEILING WINKEL Slabonen 26—38; BI. Eigenheimers 560610; Komkommers 612; Con- seilles^a la Cous 2441; Zwijndrecht se Wijnpeer 38- 45; Congerence 40 56; Legipont 4956; Bcrrè'Clairgeau 4145; Transperant de Cronsel 32 45; Notaris Appel 3849; Present van Engeland 3550; Groot Hertog 4468 N. SCHARWOUDE 15 OCT. 30.000 kg aardappelen: Eigenhei mers 5.30—5.70; BI. Eigenheimers 6.30 —660; Bevelanders 5.30—5.60; Bintjes 5.30—5.50; 18000 kg rode kool 6—7.90; 4700 kg gele kool 5—6.20; 290.000 kg witte kool 45; 5000 kg groene kool 5—6J0; 20.000 kg uien 6—7.10; Drie lingen 5; Nep 8.5010; 3800 kg peen II 5.50; III 4.20—4.50; 1000 kg andijvie 4.40—450; 8700 kg slabonen 20—43. SCHAGEN 14 Paarden 400850; 10 tydkoeien 400550; 3 Stieren Centrale; 36 Gel dekoeien mag 375500; 172 Idem vet te Centrale; 16 Kalfkoeien 650825; 8 Vaarzen 325400; 7 Pinken Centra,, le; 4 Graskal/eren Centrale; 33 Nuclt tere kalveren Centrale; 123 Schapen mager 7095; 307 Idem vette Cen trale; 272 Overl.ouders 4070 74 Big gen 35—60; 33 Kippen 2504

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2