- Parade in Alkmaar Adjudant Van Deuiekom kreeg de gouden medaille voor 36 jaar irouwe diensi /Ifcet w«» gisteren de tweede maal dat onze stad binnen drie maanden ;fen parade meemaakte ,die gehouden werd voor een Adjudant-Onderoffi- tier. die er zes en dertig jaar trouwe dienst op had zitten. Het was eerst de Adjudant Timmers geweest, die de gouden medaille kreeg, en nu was het de Adjudant-I nstucteur H. N. B. van Deutekom. Even voor elf uur hadden de 3de 5de en 6de Compagnie van 4—TB *ich opgesteld op het Canadaplein, vergezeld van twee batterijen Lucht bel-Artillerie, terwijl de militaire kapel van 2—TB uit Haarlem klaar itond, een vrolijke mars aan te heffen, zodra de autoriteiten en jubilaris het plein zouden betreden. MILITAIR R PLECHTIGHEID En inderdaad: tromgeroffel kondig 4e de komst van de Jubilaris aan. Terwijl de troepen het geweer in de arm namen, zagen wij de Batal jonscommandant, de Overste de Freyter, de garnizoenscommandant. Majoor Defize en burgemeester Wy- tema het Canadaplein betreden, ver gezeld door de Adjudant Van Deu tekom en zijn familie. Nadat de mili- taire-kapel een mars had gespeeld. Werd voor het front der troepen de beschikking van de Minister van Oor log voorgelezen, waarbij in naam der Koningin de gouden medaille voor 36-jarige trouwe dienst werd uitge reikt. De Luitenant-Kolonel De Frey ter speldde daarna de medaille op, en hield een korte toespraak, waarin hy Van Deutekom ten voorbeeld stelde aan alle jonge officieren, onderoffi cieren en manschappen. Hierop kwam het kader naar voren dat de gelegenheid kreeg, jubilaris en familie geluk te wensen. Het duurde niet lang,- of onder de Vrolijke tonen van de muziek van het Haarlemse Corps marcheerde de pa rade voorbij. Terwijl de troepen nog een mars door de stad maakten, be gaven de genodigden zich naar het ROG-gebouw. Hier vond een intieme viering plaats, waarbij eerst Overste De Freyter het woord nam. Hij merk te op, dat de onderofficieren be schouwd moesten worden van het grote bouwsel dat het leger is. Zon der cement zou er van het bouwwerk niets terecht komen, zo zeide de spr. Commissie Bcheersconflicten In aansluiting op 't onlangs in de pers verschenen bericht omtrent de instel ling door onderscheidene Ministers van commissies, welke, ter plaatse, waar een bureau of vertegenwoordi ging van het Ned. Beheersinstituut is gevestigd, klachten over dat Insti tuut zullen onderzoeken, kan nog het volgende worden medegedeeld. De Commissie Beheersconflicten te Alkmaar behandelt alleen klachten over de vertegenwoordiging van het Beheersinstituut aldaar. De vroeger bestaan hebbende vertegenwoordi gingen te Hoorn en Den Helder zijn met die te Alkmaar samengevoegd. Klachten behoren uitsluitend schril lelijk te worden ingediend bij de se cretaris. De Commissie zal, indien zij dat wenselijk acht, de klager horen, waar toe deze alsdan zal worden opgeroe pen. Uiteraard zal steeds ook de ver tegenwoordiger van het Beheersinsti tuut worden gehoord; deze is krach tens een algemene ministeriële be schikking verplicht alle door de Com missie gewenste inlichtingen te ver schaffen. De klacht kan de Commissie aan leiding geven bij de vertegenwoordi ging van het Beheersinstituut te be middelen. Mocht naar het oordeel van de Commissie tot verdere stap pen of tot een zeer ingewikkeld on derzoek aanleiding bestaan, dan geeft zij haar mening daaromtrent te ken nen aan de Mi ister van Justitie, die verantwoording zal vragen aan de Directie van het Ned. Beheersinsti tuut en een beslissing zal nemen. Met nadruk zij er op gewezen, dat de Commissie Beheersinstituut geen doublure is van de afdeling Recht spraak van de Raad voor het Rechts herstek Beroep van formele bes lissin gen van het Beheersinstituut dient tengevolge de wet binnen 30 dagen te worden ingesteld bij die Raad. De Commissie is als volgt samen gesteld: voorz.: Mr. H. K. A. Stoffels, rechter te Alkmaar; leden: Mr. H. Boekwinkel, cand.- notaris te Alkmaar; H. W. Hols- muller, accountant en adj.-secr. van de Kamer va. Koophandel te Alk maar. Deze heren staan in geen enkele be trekking tot het Ned. Beheersinsti tuut en vormen, mede uit hoofde van hun maatschappelijke functie, een on partijdige, belangeloze instantie, wel ke redelijkerwijs aan een ieder het vertrouwen kan schenken dat gegron de klachten tot haar recht komen, zulks geheel overeenkomstig de be doeling van de Regering De klachten zullen in het alge meen naar volgorde van binnen komst in behandeling worden geno men. De Commishie staat geheel nieuw voor haar taak en zal zich in de materie moeten inwerken. Men worde dus niet ongeduldig, indien vooral in de beginne reactie op een klacht van de zijde der Commissie enige tUd mocht uitblijven. Het adres van de Secr. der Com missie is: Oudegracht 227. Alkmaar. Mr. C. D. THIJS, en het is verheugend, te kunnen vast stellen, dat de Adjudant Van Deute kom tot het beste soort 'behoort. Vervolgens reikte hij de jubilaris namens de Officieren de kleine draagmedaille uit, onder de wens, dat hij die nog vele jaren zou mogen dragen. Mevr. Van Deutekom kreeg bloemen want ook zij heeft er een 36-jarige trouwe dienst opzitten.... Majoor Defize noemde de Adjudant een waardig vertegenwoordiger van de rang van Adjudant-onderofficier, en de compagniescommandant, de Kapitein Naeffs sprak hem toe als zijn rechterhand. Na de huldiging in de Officierska- mgr kwam men nog enige ogenblik ken bijeen in de Onderofficierska mer, waar de Adjudant Timmers zijn collega toesprak en hem bloemen overhandigde. Zo is een van Alkmaars beste On derofficieren gehuldigd. Het is te vens bijna een afscheid^ want binnen kort zal Adjudan Van Deutekom overgeplaatst worden naar Gorin- chem. Wij wensen hem daar 'n even goede tijd toe, als hij hier in Alk maar heeft gehad. Want naar hij ons zeide: hij verlaat met leedwezen het kamp aan de Westerweg, omdat hij Alkmaar een warm hart toedraagt. Wij zullen hem dan ook node zien vertrekken. o O.N.A. op 't Toneel De toneelver. O.NA. van Huize Wes terlicht geeft Maandag 18, Dinsdag 19 en Woensdag 20 Oct. uitvoeringen van het toneelstuk „Eén die niet geteld wordt", 'n werk van de schrijvers Joh. v. Eekelen en Jan Grosfeld. De regie is in handen van Jan Dogger. Achtereenvolgens worden in de re creatie-zaal van Westerlicht verwacht personeel, gasten en donateurs. Wij hopen dat, evenals vorige maal, O.NA zal zorgen voor goed verzorg de avonden. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. HEILOO, Ned. Herv. Kerk, 14 uur Ds. Kastein van Graft. LIMMEN. Ned. Hen' Kerk. 10 uur. Ds. Den Oudsten van Alkmaar. ALKMAAR: Ned. Leger des Heils: 10 uur Wijdingsdienst; 8 uur open bare samenkomst. Woensdag 8 uur Contact-avond. Leiding: J. Kuipers en D. Kuipers- Bakker. NAUTA's Brood jf heeft voorrang! II Spoorstr. 8 Telef. 2315 agenda ALKM. BIOSCOOP THEATER: Het Purperen Monster, CINEMA AMERICAIN: Een mon sterlijk experiment; HARMONIE THEATER: De kam pioen melkboer; VICTORIA THEATER: De schat in de Siërra Madre; Zaterdag WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 u. feestavond Gita.Mando. 41. Zondag: Gulden Vlies: „Geef mij maar een schip". Overdekt Zwembad: Vergadering Humanistisch Verbond. Maandag: Doopsgezinde kerk, 8 uur, Propagandakunstavond Blindenbond De Jubileumtrein van het Irenefonds nadert Ontspanning en verstrooiing brengen aan Nederlandse t.b.c.-patienten in binnen- en buitenland. Dat is in het kort gezegd het doel van het Irene- Fonds. Het Fonds bestaat een jaar, en wat is in die periode gepresteerd? Een filmdienst maakt regelmatig tournee's langs de sanatoria, artisten geven voorstellingen en concerten, bibliothe ken zijn ingericht, de patiënten ont vangen bloemen,- speelgoed, enz. De onkosten welke "biet dit werk gepaard gaan, worden bestreden uit vrijwillige bijdragen, liefdadigheidsvoorstellingen I 'enz. Doch voor dergelijk veelomvat- tend werk kan geen geld genoeg toe stromen. Het Irene-Fonds heeft daar om een originele wedstrijd bedacht, waar iedereen aan mee kan doen. Op 1 November zal iedere Alkmaar der een groot vel in zijn bus vinden: de jubileumtrein. Op dit papier staan een vijftigtal „wagons" afgebeeld en winkels en zaken uit onze gemeente reserveerden ieder één wagon. De be doeling is nu door ruilen 50 wagons van één firma te verzamelen. Verder willen wij de zaak niet uitleggen, op de trein staat duidelijk vermeld wat wel en niet gedaan moet worden. Wel kunnen wij verklappen, dat aan deze wedstrijd talrijke mooie prijzen verbonden zijn. Steunt allen het Irene- Fonds op de volgende wijze: Doe mee aan de wedstrijd en werpt Uw enveloppe met wagons en minsféns een kwartje in een der opgestelde bussen. Tot slot zij vermeld, dat de wed strijd niet valt onder de bepalingen van gelegenheidsreclame. Vergadering Partij van de Arbeid Openbare aanbesteding Gisterenmiddag te twee uur vond c. op het stadhuis de openbare aanbe steding plaats van het bouwrijp maken van terreinen in de polder Overdie en Achtermeer, ten overstaan van de directeur van Gemeentewerken, Ir. Knol. Er waren negentien inschrij vingen ingekomen, die wij U hier onder gespecificeerd weergeven. P. Buis te Oudorp 247.300.B. Meurs en F. J. Kalfsveld te Amster dam 163962.05; M. Gortenmulder en Co, te Diemen 190000.H. A. Jaars veld te Apeldoorn 224.430.G. Hulsebos te Bloemendaal 180.000 r— B. Griekspoor JÏ. te Lisse 228.540. Gebr. Offerman te Aalftneer 199.000.- fa. Gebr. van Klaveren te Zaandam 202.678.N.V Aannemersbedr. v.h. H. de Baard te Amsterdam 206.590.-: Aannemersmaatsch. De Moer en Her mes te Alkmaar f 205.800.G. H. Melchers te Amsterdam 208.837. Aannemersbedr. Huibe'rts en Punt 229.600.—; D. R. de Jong en W. Lopende vuurtjes Door Straten en Buurt Borst 182.981, 149.530.—; Haarlem en Bakkum A. Leclercq te Castricum J. G. Nelis te Haarlem I „BARRE JAN" NIET VRIJ Er werd de laatste tijd nog wel eens hier en elders gefluisterd, dat i" (bij het bevolkingsre gister beter bekend als J. Klooster boer) vry rond liep. Anderen zeiden dat hij alleen maar eens af en toe een bezoek aan zijn huis in St. Pan- cras bracht om orde op zaken te stel len. Dat was minder erg dan de eer ste versie, maar toch nog erg genoeg. Een onderzoek, dat door een onzer verslaggevers ter plaatse werd inge steld, wees uit, dat noch de ene zing, noch de andere lezing juist is. cum 172.870.-; Aannemers en Enne- I f oosrerbo« dit ««letineerd is (rijn j.1 na3m wordt nog wel in verband ge- f 189.440.J. Twisk Jzn te Castri- ditiebedrijf G. J. Lak te Geldermal- sen 234.400.—; J. Habee Jr. te Zut- phen 197.330 r—; Aannemers en We genbedrijf J. M. Samson te Leiden 189.478.—. De laagste inschrijvers in volgorde waren de firma's Leclercq. Meurs en Kalfsveld en Twisk De eerste partij WALES „SEVEN SISTERS" ANTHRACIET is aangekomen bij de Fa. D. LEEUWENKAMP NÏbuwesloot 2 - Tel. 2430 bracht met de ondergang van de Si- mon Bolivar in 1939) was tweemaal in het ouderlijk huis te St. Pancras. Eenmaal om zijn stervende moeder nog te ontmoeten, de andere maa] bij de begrafenis. Op vrije voeten verkeert hij dus geenszins. Maar ja, geruchten gaan snel. Ook zijn ze wel eens waar of worden na enige tijd waarMaar in dit geval? HET SEIZOEN VORDERT Zo stilletjes aan loopt het seizoen ten einde.... De Vrijdagen trekken niet meer zo veej publiek van bui ten. Dat neemt niet wet', dat gisteren bij de kaasmarkt een aantal Fransen en andere buitenlanders nog wat van I de gelegenheid gebruik maakten het Opeiette-vereniging „Odeon" p»oreske schouwspel waar ie nemen. Naar wij vernemen, heeft het be stuur van de Operette Vereniging „Odéon" voor dit seizoen z'n keuze laten vallen op de bekende Operette „De klokken van Corneville" van Robert Planquette. Al sinds enige maanden is deze nog jonge maar reeds naam gemaakt hebbende ver eniging met de instudering van dit moeilijke maar buitengewoon mooie werk begonnen. Wij twijfelen er dan ook niet aan of dez keuze is een zeer gelukkige geweest. Het is natuur lijk nog te vroeg om ons aan een voorspelling te wagen maar gezien Srote succes hetwelk „Odèon' De Partij van de Arbeid, Afd. Al||-"| maar houdt op Maandag 18 October a.s. 's avonds om 8 uur in de boven zaal van café Tom, Waagplein 24 een huishoudelijke vergadering. De agenda vermeldt o.m.: Een in-^ leiding te houden door pg. Evert Ver meer, lid van de Tweede Kamer over de Politieke Situatie na de Verkiezin gen. Er zal een ruime gelegenheid zijn tot het stellen van vrargen. MANNENKOOR ORPHEUS. Wij vernemen van het Bestuur van het Mannenkoor Orpheus, dat het reeds eerder aangekondigde radioconcert van dit koor voor de V.A.R.A. op a.s. Zondag door omstandigheden niet door gaat. ALKM. BIOSCOOP THEATER HET PURPEREN MONSTER Wie toch het Purperen Monster is: zü die gisteravond in het ABT waren weten nu iets van dit Monster af. Dit boven-menselijke wezen, (dat trouwens uitstekend Engels spreekt) komt van de Planeet Mars naar de aarde om als voorbode onze planeet te verkennen, en voorbereidingen te tTeffen voor een invasie. Deze rolprent is een aaneenschake ling van sensationele avonturen, waar in naar hartelust geschoten wordt. Na tuurlijk vinden er ook vechtpartijen plaats, halsbrekende auto.race's, ont ploffingen en meer van deze gevaar lijke dingen, in één woord, een film om van te smullen, voor liefhebbers van dit soort gruwelverhalen. Hierin wordt hetzelfde thema verwerkt als in „De Onzichtbare Man". Het einde van het eerste deel is zo spannend dat men vol verlangen naar het twee de deel zal uitzien. In het uitgebreid voorprogramma een aardig tekenfilmpje, welke met de hoofdfilm samen een voor de lief hebbers aantrekkelijk programma vormen. VICTORIA THEATER DE SCHAT IN DE SIËRRA MADRE Goed, lezers, het is een cowboy film, en we weten, dat niet iedereen van cowboy_fiims houdt Maar dit is dan toch wel een zeer goede uitzon dering op de meeste van het soort. Men komt hier in aanraking met het leven van mannen, die door de goud. kcorts bevangen voor niets en nie mand terugdeinzen, om aan hun ver langen te voldoen. Het zün Humphrey Bogart en Walter Huston die de hoofdrollen spelen, en J beiden doen dat met een furore, die niets te wensen over laat. Het wordt in de hoogtepunten een bijzonder goed spel, en wie de film gaat zien, zal zeker niet teleurgesteld naar huis gaan. We mochten wensen, dat alle Ame- kaanse films ten minste dit peil had den bereikt: dan waren we al een stuk verder! HARMONIE THEATER heeft gehad met „de Zigeunerbaron' zal voor deze aan pruiken en prach tige costumes zo rijke Operette grote belangstelling bestaan. Om teleur stelling te voorkomen lijkt het ons daarom niet overbodig de data van opvoering t.w. 20, 22 en 23 Jan nu reeds te noteren. UNICUM OTERLEEK Een unicum in de die renwereld. De heer Ji. Schuunman vond bij het aardappelrooien een nest met vijf jonge mollen. Dierenvriend als hij is, stopte hij nest met inhoud weer in de grond in de verwachting dat alles recht komt lijk een schijn van realiteit hebben. Hij eindig „uiteraard" als een melk- koning. Humor van het betere soort. CINEMA AMERICAIN De Franse gasten waren diep onder de indruk van het Alkmaarse steden schoon. De kaasmarkt zelf achtten ze magnifique, verrtouwden ze mij toe. Maar het aller'onderbaarlijkste von den zij wel, dat huizen aan de Kool tuin in het water staan. Enfin, Hol land is wel eeu waterland bij uitstek concludeerden zij ter zake. Met deze zelf gevonden wijsheid toonden zij zich uitermate tevreden. Over de fiet sers waren zij minder te spreken. Le vensgevaarlijk vonden ze dat. In Frankrijk kennen we dat helemaal niet, althans niet in zulk een sterke mate. Overigens zal er dit jaar hoogst waarschijnlijk nog maar twee keer een kaasmarkt zijn. De aanvoer bedroeg gisteren 34.000 kg. Negen stapels boerenkaas en twaalf stapels fabriekskaas waren ter plaatse. De prijzen waren f 1-56 en f 1.57. jes ZWANEN EN ZO Het kuieren over de stadswallen Is een uiterste aangename bezigheid, Wanneer men de ogen half sluit en door de oogharen de Singels bekijkt, waant men zich in een park uit de romantiek. Alleen of men de ogen nu open heeft of dicht, zwanen zijn er niet in de nobele slotgracht te ont dekken. „Die zwemmen in de Zuid^r vaart by Stompetoren", zeide een col lega realistisch. Mij best. Wij moes ten er alleen eens een paar naar Alk maar zien te krijgen. In Amsterdamse volksbuurten noe men ze die trotse zwanen, symbool van een ridderlijk tijdperk: „dmaf- sasies", wat in hoog-Nederl«nrt -4,drijfsijsjes" vertaald kan „^.uen. Overigens hebben in de hoofdstad alle gevederde vrienden, die tevens de zwemkunst beoefenen, bovenver meld naam. Andere vefrendragers heten daar eenvoudig „sasies" De jeugd vindt een ander vermaak dan mijmeren op de stadswallen. De sneeuwbessen zijn rijp en maken zo 'n licht-knallend geluid, wanneer de voetzool ze plet. Dat doet de school jeugd gaame. In onze tijd smeten we met moeren gevuld met springstof. Dat klapte ook, maar het was minder onschuldig. Peadagogen lieten ons dan somwijlen de vingers blauw schrijven om onze explosieve bezig heden af te leren. Dat was een tijd vroeger TEGEN ELKANDER Een luxe auto reed gistermiddag richting Den Helder op de Helderse- weg en kwam in onzachte aanraking met een vrachtauto, die de veiling verliet. De chauffeur van de perso nenauto bekwam schaafwonden aan het gelaat. De vrachtauto liep een be schadigd spatbord op. GEVAARLIJK SPEL Een jongetje te fiets hield zich gis termiddag vast aan een auto, beladen me. hooi, die over het Hofplein reed. Dat riu is gevaarlijk spel. De slechte afloop liet dan ook niet jang op zich wachten. De bocht gelukte het jon getje slecht en hij vloog met een har de klap tegen de auto op. Het kind klaagde over pijnen in de heup en werd binnengebracht bij Kofa. D© politie maakte rapport op van dit op geval. Verlengd De kaasmarkt te Alkmaar op Vrijdag zal dit jaar lan ger dan andere jaren in de openlucht gehouden worden Voorlopig zal zij niet voor 1 November „binnenshuis" ge houden worden en de kans is groot, dat men ook in No vember de, witte kleding der kaasdragers nog op de markt zal zien. DE KAMPIOEN-MELKBOER Dit »s werkelijk een allerkostelijk-i ste film. Danny Kaye, de nieuwste grappenmaker uit Hollywood geaft als de Kampioen-melkboer een voor treffelijk repetoire van vaak typische Amerikaanse humor ten beste. Het is een voortdurende variatie van de „practical joke" (de mop, die er uit sluitend op gericht is lachwekkende situaties ten koste van een derde en zo niet anders kan van een tweede te verwekken) In deze film is Danny Kaye natuurlijk de man op wiens kosten men eens hartelijk lachen kan, maar zijn geval is zo in het absurde doorgevoerd, dat veel in zijn tegendeel omslaat, waar door de situaties al maar dwazer worden. Men kent het verhaal van de melk boer, die in zijn vak niet een zo erg geslaagde figuur is, bij toeval deel heeft aan een knock out van een wereldkampioenbokster door snel te bukken op het ogenblik, dat men hem de ietwat onnozele melkboer wil neerslaan. „Ja*" zegt Danny Kaye later, „dat bukken leerde ik al als een jongetje omdat ik niet zo erg sterk wasZo gaat hij buk kend een bokskampioenschap tege moet .Zijn carrière is gemaakt door allerlei machinaties achter de scher men, die slechts in Amerika werk»- EEN MONSTERLIJK EXPERIMEN1 Een griezelfilm met meer pretenties dan we ze in dit genre meestal zien. Een arts is tot de ontdekking geko men, dat men de menselijke hersenen ook na de dood van het lichaam in leven kan houden, ja, dat het zelfs mogelijk is, contact met ze te ver krijgen, en wel door middel van een door de spiritistische séances wel bekend medium. Zo als men weet. dient een medium geheel de eigen persoonlijkheid uit te schakelen, om geheel de influisteringen van de hem opdracht gevende geest uit te kun nen voeren en op dit thema nu is deze film gebouwd. Het is een i trigue, die zeer onwaarschijnlijk is. Dat is op zichzelf geen beletsel om een film toch een góéde film te maken, en we kunnen er ons heel wat her inneren, die meer dan fascinerend waren. Tot voort>eeld noemen we Jean Cocteau's beroemde „La Belle et la Béte" Doordat men hier echter wetenschappelijke proeven op een J verkeerde wijze gaat „gebruiken" zou er op deze film vooral van moreel standpunt uit bezien nog al wat aan te merken zijn. De hoofdrol_in-het-slechte wordt ge speeld door Erich von Stroheim, die de liefhebber van de Franse film geen onbekende zal zijn. Het was de eerste maal, dat we hem in een Amerikaanse film op zagen treden, en het spijt ons te moeten zeggen, dat we hem liever in zijn oude rollen zien. In Richard Arlen heeft hij een waardige tegen speler. Al kunnen we dan ook,vele bezwaren tegen „The Lady and the monster" aanvoeren, het experiment van deze film is zo de moeite waard dat U, zo U gaarne een griezelfilm ziet. niet na moogt laten, haar te gaan zien. Want in dit genre is ze onge twijfeld beter, dan de meesten. GESLAAGD Voor het examen schrijver le klas zijn geslaagd mej. J. A. Admiraal, mejuf frouw W. Dusseljee en de heer Th. Run ia, allen werkzaam aan de Inspec tie der Belastingen te Alkmaar. Plattelandsvrouwen bijeen STOMPETOREN Woensdag 13 October kwamen de Plattelandsvrou wen van de afdelmg Schermer in zaal Zwart bijeen. Na de opening, waarbij het Bonds lied werd gezongen, en het lezen van de notulen deed het bestuur medede ling van de agenda voor de Provin ciale vergadering te Alkmaar en de Algemene vergadering te Utrecht. Er werden weer een zestal brieven van jongens in Indonesië voorgelezen, ter wijl we ook een verslag hoorden van de excursie naar Den Haag. Binnen kort zal er weer een cursus EHBO gegeven worden. De plannen daartoe werden op deze vergadering bespro ken. Na de pauze kwam de spreker van de avond, de heer Bosman uit Uit geest aan het woord, die op een boei ende wijze het trekken van bloem bollen in de huiskamer behandelde en tevens sprak over het werk van de kweker. Hij vertelde ons het een en ander over de Hortus Bulborum te Limmen en over de behandeling, die de bollen ondergaan voor ze ge schikt zijn voor export. We hoorden zo spreken over een heel ander soort bedrijf, dan wc hier in de polder ge wend zijn. Met zeer hartelijke be woordingen dankte de voorzitter dan ook de heer Bosman voor de lezing, die ons zoveel nieuwe kennis heeft bijgebracht. Tot slot werd het lied „Waterland" gezongen. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Marjolein dv A Hazevoet en N A Spandaw; Johanna P dv M Velseboer en J P Huijbers; Joseph J M zv I Tervoort en C J Wentink; Ingrid dv H de Joode cn D Koomen. Ondertrouwd: J de Vries 23 jaar en E C M Ursem 19 jaar; P B Kaandorp 31 jaar en^J M de Jager 27 jaar; J F Boot 32 jaar en A G de Lange 23 jaar;H Kuipers 27 jaar en J M Bomhoff 23 jaar; K Thepen 26 jaar en S de Boer 24 jaar; J M Kroeke 24 jaar en G C Hulskamp 20 jaar; L Schats 31 jaar en G Gong grijp 23 jaar; J M C L M Koopmans 33 jaar en M H J Arntz 32 jaar; J C Heinis 34 jaar en A B van Huet 32 paar; H Kleve 21 jaar en W C Wit- tenberns 23 jaar. Getrouwd; C W Keijsper en M A E Roobeek; J M Linnenbank en J A M Mes; D Peereboom en H J Visser; R Heeres en W Blokdijk; TRobesin en W C Weeshoff. Overleden: C Korpershoek oud 77 jaar wed van J Kok J M Abel oud 82 jaar geh. m M Vos. A P Biskanter oud 65 jaar wed v R Holman. HEILOO Geboren: Engelbertus P M zv J M van Veen en C Groot; Nicolaas J zv Joh Schut en G Haanraads; Robertus M J zv A Hoogeland en G M Buur; Auke A zv A A Jongbloed en J Ho- genhuis. Getrouwd: A Koster en A Dunnebisr. Overleden: K J Bruin oud 71 jaar gehuwd met W Scholten. ALKM. EXPORTVEILING Vrijdag 14 Oct. Aardappelen: BI. Eigenheimers 6; Bevelanders 5: Slabonen z. dr. 2562; Stoksnijbonen 32—70; Pronkbonen 20 46: Komkommers 12—32; Tomaten A 3860; Tomaten bonken 2235; Wit lof 2280; bloemkool 732; Savoye kool 78; groene kool 58; spruit- kool 2056; spinazie 826; postelein 12—18; sla 1.50^1450; andijvie 4—6; radijs 22.50; rode bieten 6; bospeen 512; winterpeen 46.30; waspecn 7 12; uien 6—8; uien drielingen 3; uien nep 3; prei 7—12; appels 42—56; drui ven 751.06; peren 3082;

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2