1 Vr i kv Adverteert in dit blad Abonneert 11 op .Hit blaH CbosaQ WASMACKilWS Ei zijn twee nieuwe modellen ui'gekorpen- op aznvraag zenden wij u afbeeldingen toe Fa KAREL BOS M1ENI 1—9 - ALKMAAR verkoop uitsluitend vla Ie detailhandel MEVROUW, reeds 20 jaar specialiseerden wij ons op onderstaande behan delingen: Electr. epileren (pijnloos) verwijderen van wratjes, vlekjes, sproeten, puistjes rimpels, te droge of te vette hnld, enz. MAISON GEELS Tel. 3528 Erkend Schoonheidsspe cialist Aparte salon, Oudegr. 231 - Alkmaar. VIOSKoedijk 2-1 Na tien minuten te hebben gewacht voor de fikse regenbui die over War- menhuizen neerplaste werd begonnen Direct een aanvallend Koedijk mei een stug verdedigend Vios. Doo* de gladheid van het veld vlogen de bal len ver door en behoorlijke balcon trole was niet mogelijk. De Vios-voor hoede wist niet te profiteren van he» windvoordeel en bij de rust was dr- stand nog steeds dubbel blank. Na de rust, toen Koedijk het windvoor-lee) kreeg, dacht iedereen aan een K -of fensief, maar dat kwam geheel an.iei s ui* Vios tapte uit een ander vaatje dan voor de rust en reeds binden de minuut vloog een schot van es linksbinnen rakelings over. Dat gal de rood-zwarten moed Toen de Graaf iets twijfelde met aanvallen glipte de V.middenvoor er tussen door en War- menhuizen had de leiding. Dat viel K. tegen. Er werd wel even harder gewerkt maar het samenspel was te peuterig om enig succes te kunnen boeken tegen een V.-achterhoede wel ke van opruimen wist. Aan de andere kant was het de uitstekend spelende back de Graaf, die verdere doelpun ten voorlopig verhinderde Een ver doorgespeelde bal van de V.-spil werd door zijn voorwaartsen goed afgewerkt cn de verblufte K.-doelverdediger kon de bal voor de tweede maal uit het net halen. Dat werd de Koedijkers toch te bar. Keer op keer vielen ze aan en hadden F minuten voor het einde eindelijk succes. Er was geen tijd meer voor de gelijkmaker. Bergen I Gfasshoopers I Op een zeer glad veld, het had voor de wedstrijd hevig geregend, heeft Bergen de meerderheid moeten erkennen van Grashoppers cn verlooi met 1—3. Voor de aanvang de, wed strijd werd Jaap Tuyn, de jubilaris gehuldigd. Hij werd dotr van Zoonen als voorziuer van BSV toegesproken en werd een asbak met inscriptie overhandigd. Chris Friedt bood bloe men aan namens elftalcommissie en de jongeren en namens de supporters werd door de heer Michels een mooie kloostertafel aangeboden. Mevr. Tuyn werd in de hulde betrokken door het aanbieden van bloemen. Het scheen direct na de aanvang der wedstrijd, dat Bergen er zin in nad. De Graaf plaatste naar J. Tuijo en deze schoot echt op dt keeper, die onvoldoende egwerkte. De Graal schoot weer doch de bal ging naast Dat was het sein voor Grashoppers er beter op te gaan zitten, aanval op aanval volgde op het Berger doel. De Lb. van Grashoppers plaatste de bal voor het doel en de r.b. schoot on houdbaar in 01. Met deze stand kwam de rust. Na de rust ging het spel weer heen en weer. Grashoppers zaten er veel De- ter op dan Bergen en een vrije schop van de spil van Grashoppers werd in het Bergen doel geplaatst. 0—2. Maar Bergen gaf het nog niet op, een aanval, de keeper van G liep uit, W. Brouwer kreeg de bal en plaatste deze in het lege doel 12. De moeu kwam er toen weer even in, doch toen voor de derde maal Bergens keeper werd gepasseerd 1—3, was het met Bergen gedaan en kwam hierna het einde van e door de scheidsrecb ter zeer goed geleide wedstrijd. Bijeenkomst van het Nut ühbiJiJK - Dondei dagavond had u het café van de heer Butter de eerste oüeenkomst in dit seizoen van hei Nut plaats. Uitgenodigd was de heei Kohnert uit Alkmaar, oud leraar dei Ambachtschool, die sprak over het onderwerp Weer en weersvoorspelling De heer Schellinger opende de avond met een hartelijk, welkom aan de aan wezigen in het bijzonder aan de spre ker. Nadat een nieuw lid was voor gedragen en met algemene stemmen werd aangenomen, kreeg de heer Kohnert gelegenheid voor het hou den van zijn causerie. Met grote aan dacht werd het voorgedragene ge volgd, ongeveer 2 uren aaneen onder hield de spreker de aanwezigen met bovenstaand natuurkundig onderwerp dat hij zeer interessant en boeiend voordroeg. Al het gesprokene aan te roeren zou ons te ver voeren, maa: de leden van het Nut die deze avonc. verzuimden (en dat waren er heel wat) hebben veel gemist. De voorzit ter was dan ook zeker de tolk der aanwezigen toen hij de heer Kohne-t hartelijk dankte voor de mooie lezing hierbij de wens uitsprekend dat de heer Kohnert nogmaals bereïd zal zijn om deze winter met een onder werp een avond van het Nut te ver zorgen. Enkele vragen werden hierna nog gesteld en op prettige wijze door de spreker bentwoord, waarop deze nuttige en mooie avond onder dank werd gesloten. ALKM. EXPORTVEILING Maandag 18 October. Aardappelen. BI. Eigenheimers 5—6; Bevelanders 550; BI. Eigenheimers kl. 56; Slabonen m. dr. 55; Slabonen z. dr. 49—72; Stoksnijbonen 62—99 (kas); Pronkbonen 26—41; Komkommers 5— 24; Tomaten A 32—62; Tomaten Bon ken 20—28; Witlof 32—68; Bloemkool 1 A 28—39, I 16—22, II 10—15; Roue kool 6—10; Savoye kool 5—7; Groene kool 5—7: Spruitkool 22—52; Spinazie 1229; Postelein 820; Sla 1.5017; Andijvie 46.50; Radijs 250; Rode bie ten 4_g; Bospeen 5—14; Winterpeen 46.80; Waspeen 7—12; Uien 48; Uien Drielingen 2.504; Prei 79; Druiven, Fvankenthalers 851.06, Ali- cant 82—96; Peren. Conférence 49— 59; Doyenné du Comice 75; Emile d' Heyst 62; Legipont 56—68; Maagdepeer 42; Nouveau Poiteau 3254; Soldaat Laboureur 48—56; Williams Duchess 37—46; Zwijndrechtse Wijnpeer 42—46 MANUELA DEL RIO In alle belangrijke steden van Ne derland dus ook in Alkmaar wordt door de Intern. Concertdir. Ernst Krauss een dansavond georganiseerd met de wereldvermaarde Spaanse danseres Manuela del Rio. Madge Wilmot (piano) en Joaquin Roca zul len haar begeleiden. De laatste bij de Volksdansen op het in Spanje bij het volk zo geliefde instrument de gui taar. Het programma omvat o.m. werken van: Albeniz, Granados, Breton, In fante en de Falla. In alle wereldtheaters o.a. Opera de Paris, Theatre des Champs-Elysées, Opera de Nice, Theatre Cambrïdge, de Londres, Theatre Elysee de Roma, Magetic et Windsor te New York, en Kurhaus Scheveningen heeft Manue la del Rio grote successen behaald. Eindelijk weer eens een artistiek eve nement, zoals we die voor de oorlog regelmatig in 't Gulden Vlies moch ten beleven. Inwoners van Alkmaar waardeert toch het streven van de directie van- 't Gulden Vlies hier artisten van we reldvermaardheid te laten optreden. Komt daarom in voldoende getale ""'onderdag 21 Oct de Spaanse dans avond van Manuela der Rio bijwonen De Tante uit Indië Opvoering in De Rustende Jager Dit blijspei van Hen-i vn '""rm0' kerken lokte Zaterdagavond weer vele Falkland bewonderaars naar „De Rustende Jager", welke dan ook voor de 3de maal weer geheel bezet was. Over de smaak van dit blijspel valt nog wel te twisten, er komen momen ten in dit stuk voor, waarmee wij het persé niet eens kunnen zijn We heb ben wat het gegeven betreft wel be tere stukken gezien van deze schrij ver Falkland heeft echter de traditie in ere gehouden om, ondanks bovenge noemde bezwaren, het toneelminnend publiek een avond te geven van uit stekend toneelspel. Hoorns accordeonorkest en de heer Slikker bezorgden Nieuwe Niedorpers prachtige avond Het Instituut nam atscheid van oud-voorzitter Van Zoonen De regisseur Jan Hoed had geen ge makkelijke taak om de voetsporen te volgen van zijn voorganger Rossen- backer. Hij is naast een goed regis seur een uitnemend acteur, getuige zijn rol (een niet gemakeklijke!) van Jhr. Sloet van Overvoorde. Mevr. Dribbel, de hospita uit de Jan Steenstraat 2 hoog. (mevr P. Smit- v. d. Burg) was de clou van de ge hele avond. Haar spel was prima, zo wel mimiek als haar zuiver Amster dams accent Mevr. N. Spaans-Schuit als Greta haar dochter, welke de vrolijke zijde van het leven prefereerde, was om te stelen, spon'gin in haar optreden en goede rolkennis werd het tweede bedrijf, spelend in de muffe omgeving van hen wilke deftig voor willen doen, een verademing. Jan Anema spelende voor Jacob Kortekaas, lag zichtbaar deze rol niet. Voorts moest hij dingen zeggen welke wij nietwaar deren. De scene in 't derde bedrijf, waar mevr. Speur-Jonker haar capa citeiten kon ontplooien en dat ook deed!, maakte zeer grote indruk op de aanwezigen, zo zelfs dat één er van de zaal uitgedragen moest wor den. De ontknoping, welke nu eenmaal moest volgen, doordat de tante uit Indië (mevr Joosten-de Gier), niet verdronken was op een reis in de Oost. maar op een juist ogenblik, let terlijk en figurliik ten tonele ver scheen. bracht verliefden tot elkaar en deel hun (de gehele familie) beslui ten een ander leven te beginnen in Indië. De andere rollen, groot of klein werden zo goed mogelijk gesDeeld dor- Jo Rentenaar (Mies), dhr. Freek Schippers (Bob), dhr. Nick Aafies (Baron van Otterveld», F woud Klok (Huisknecht) en Joop Smit (Loop jongen). Een avond dus waar wij met genoe gen op terug mogen zien ondanks de gemaakte opmerkingen Wij zien dar ook het 2de stuk, meer een drama tisch, „Inkeer" van A Bromet. met belangstelling tegemoet! NIEUWE NIEDORP De keuze van het bestuur van het Instituut voor Ar beidersontwikkeling om voor haar eer ste avond het Hoornse Accordeon orkest uit te nodigen bleek een zeer goede te zijn. Een uitverkochte zaal was daarvan wel het beste bewijs. Het orkest o.l.v. Roelof Wassenaar stond voor een moeilijke taak, want hetNie- dorper publiek wordt immers reeds door het NA.O. in de gelegenheid ge steld te genieten van prima amuse mentsmuziek. Op muzikaal gebied zijn de Niedorpers niet spoedig meer te reven te stellen. Dat Wassenaar met z'n 30 mensen, waarvan de meesten dames, daarin toch geslaagd zijn. pleit voor de kwaliteiten van het orkest. Na de openingsmars „Engelandvaarders" kregen we te boren „Die Zigeunerin" van Balfe en een Spaanse Wals van Emile Waldteufel, mei de wals als het best geslaagde nummer. Na een kleine pauze vertolkte het orkest de ouver ture „Egmont" van Beethoven, wat wel verreweg het beste nummer van de avond is geworden Ook de korte uiteenzetting van Wassenaar zelf werk- mee tot een volledig begriioen van het gebodene. Met Lehar's „Zigeuner le- ben" en een vlotte mars werd het muzikale gedeelte afgesloten Een ver rassing voor alle aanwezigen was het. toen de nieuwe voorzitter, de heer W. Bakker, na de pauze een buitengewo ne bestuursvergadering aankondigde De heer Bakker deelde mee dat deze vergadering was belegd om voor de leden afscheid te nemen van de heer Jb. van Zoonen, die het Instituut als voorzitter heeft verlaten. Luc er Haar als secretaris sprak hartelijke woorden tot de scheidende voorz. en dankte hem voor alles wat hij in z'n ruim 16-jarig voorzitterschap voor het I. v. A. O. heeft verricht Daar van Zoonen steeds een man van de tijd was geweest, meende het be stuur geen beter cadeau te kunnen aan bieden dan een prachtig polshorloge. Oud-voorz. van Zoonen (anders toch heus niet op z'n mondje gevallen!) wist nu toch werkelijk niet goed wat te zeggen. Dit afscheid nemen ging toch niet zo héél gemakkelijk. Van Zoonen dankte de leden voor het ontvangen cadeau en voor de bloe" men, zijn echtgenote aangeboden. De gewezen regisseur van K.NA.de heer Slikker van Langedijk, had de zware taak in de eenacter van Heyer- mans „Brand in de Jongejan" liefst zeven rollen te vervullen. In het mooie stuk heeft Slikker ons weer eens laten zien welk een voortreffe lijk karakterspeler hij wel is. Goed bijgestaan door rechter Koeman en de schrijvende Schrijver vertolkte hij resp. Ansink Arend, Jan Arend, Bik, Putten, de caféhouder, de politieagent, Nicolaas Post, de kruidenier en Gijs Bankert. de kapper. Prachtig was Slikker in de rollen van de gebr. Arend en Nicolaas Post. ook van de overigen maakte hij iets fijns Een geweldig applaus beloonde hem voor z'n prestatie. Voorz Bakker sloot deze zo prachtig geslaagde avond en wekte de leden op zoveel mogelijk de ecste Olvmnns-hiieenkomFt op 25 Oct. a.s. te bezoeken. Niet in staat de vele be wijzen van deelneming met het overlijden van onze lieve Man, Zoon, Behuwdzoon, Behuwdbroeder en Oom de Heer H. E. J. TEN KLEIJ in leven arts te Alkmaar persoonlijk te beantwoorden, betuigen wij langs deze weg aan allen onze hartelijke dank R. ten Kleij-van der Laan J. Ch. P. ten Burg- Ezerman Fam. van der Laan Alkmaar, 19 October 1948 Egmonderstraat 16. Voor direct gevraagd: NET DAGMEISJE Brieven onder no 637 bur. van dit blad. Gevraagd: een nette REPARATIE- KLEERMAKER Br. onder no. A 639, bur. van dit bUd Werkster gevraagd H. BAKKER, Nic Beetskade 71. Aangeboden: PRACHT BOVENHUIS aan Schieweg, Rotterdam, bev. 5 kamers, badk., keu ken, hal enz., huur 40. p. mnd., tegen woning in Alkmaar. Tel. 403—K 2267 na 20 uur of br. bur. v. d. bl.no. A 628. Snqliih tor beginners Alkmaar leert deze winter Engels bij INSTITUUT „GLOBE" Verdronkenoord 50. Tel. 4410 Wij waren in Luilekkerland Wij waren al getroffen door de smaau vol uitgevoerde reclame-folder van de Handelsonderneming „Vedela", Jac. v. d. Laarschot C.V., Handelskade, Alkmaar en filiaal Vosstraat te Den Helder. Spreekt men sedert 1492 over het ei van Columbus, zo suggereert de fol der, sinds October 1948, zal iedereen spreken over hetgeen v. d. Laarschoi presenteert. En hiervoor wordt vanai 18 October tm. 29 October in Cen traal, Hofplein een show gehouden, uitsluitend toegankelijk voor weder verkopers Hooggestemd over hetgeen wij te zien zouden krijgen openden wij de schuifdeuren van de voorma lige kolfbaan van Centraal en wij stonden ev n perplex van de voor oorlogse weelde, aie zich r.an ons op dienden. Het is de toon, die de mu ziek maakt, zo heelt men ongetwij feld gedacht. En wij aanschouwden een kleurige symphonie van schoon heid, ontsproten uit het artistieke ge dachteleven van de reclame-deskun dige. onze stadgenoot J. Bader. Welk een zin voor schoonheid, kleur en harmonie. Ci ^epermi nten v«m V.S., Siooten, an King. Chocolade van Kwatta, Breda. De tientallen soorten caramels van Smits van Gils, Oosterhout. Eau de Colognes, toiletart, en scheerzepen van Het Klaverblad, Haarlem. Wij drinken weer slem van onze Alk maarse fa. „De Zeehond". Noemen wij terloops de kundig door de C.V zelf samengestelde St. Nic* pakketten En onze vrouwelijke lezers vergeven het ons. Wij hebben meei dan gewone a; ndacht besteeds aan de rookarti kelen. Wij zijn bescheiden en hopen slechts een duizendste deel te kunnen bemachtigen van wat daar werd ten toon gesteld. Wü wensen tenslotte de Alkmaarse ondernemer dhr. Jac. v. d. Laarschot veel succes toe in zijn streven zijn zaak steeds meer uit te breiden, een klein beetje chauvenistisch als wij als Alkmaars blad zijn want ge zonde ondernemingslust kunnen wij Elke stand was een juweeltje En daar drongen zich aan ons op al de artikelen, die het soms grauwe le ven zo aangenaam kunnen maken, n.1. Tabakken, Sigaren, Sigaretten, Rookwerkartikelen, Chocolade, Sui kerwerken. Drop- en Hoestartikelen, Biscuits, Parfumerieën, enz. in een hoeveelheid en verscheidenheid, waar van wij het bestaan niet hebben dur ven dromen. Hopen wij slechts, dat het iedereen mogelijk zal zijn met de a.s. feest dagen een klein deel van deze heer lijkheden te bemachtigen. Mogelijk, dat door de goedheid en gulheid van wij zijn even oneer biedig de machtige verkoopleider St. Nicolaas onze wensen in ver vulling zullen gaan. Bespreken wij tenslotte een klein deel van het ge- exposeerde, waarvoor wij ons verze kerden van de deskundige voorlich ting van dhr. Berghuis: Bakkerij-artike.en van de fa- Steens- ma uit Bolsward. Broederlijk bijeen Krijg* de Wlllibrordusweg een andere naam HEILOO Naar wij vernemen heb ben bewoners van de Willibrordus- weg tussen Herenweg en Gemeente- bos. aan het „emeentebestuur ver zocht dit gedeelte een andere naam te gpven n.1. Julianastraat. De nieuwe nummering, vervallen j van wijkindeling en de onderbreking van deze weg. door stukje Herenweg gaf aanleiding voor adressanten dit verzoek te doen. BAAS BOVEN BAAS. fjEERHUGO WAARD Konden we enige tijd geleden melden, dat de mu ziekvereniging HUGO binnenkort haar j zilveren jubileunn hoopte te vieren, he' blijkt thans dat haar zustervereniging Hou en Trou het in jaren van haar wint. Alle toebereidselen worden getroffen om hét achtste lustrum van laatstge noemde vereniging niet ongemerkt te laten voorbij gaan. Het ijverige bestuut; onder leiding van de nieuwbenoemde voorzitter de heer F. H. v. d. Linden, spant daartoe alle krachten in. De kademuren van de binnenhaven van Vlissingen werden I» de ^rlog geheel vernield. Voor een afdoend herstel is het nodig gebleken de ga- hele haven droog te leggen en de ou de kaden weg te graven, alvorens nieuwe muren kunnen worden opge trokken. Men is druk bezig deze voor Vlissingen en Walcheren zo belangr ijke haven weer in gereedheid te brengen. Een PERPLEX-parkervloer kan een stootje verdragen. Met PERPLEX- parket behoeft U niet ieder ogenblik angstig naar Uw kinderen om te zien. PERPLEX kan er tegen Het wordt reeds bij U gelegd vanaf f4.» per M2. T00NKAMERS: l_ Amsterdam, Amsteldijk 146, Tel. 99225-22719 Rotterdam, Nobelstraat 95B, Tel. 48938 Den Haag, V. Boetzelaerlaan 90, Tel. 555564 Utrecht, Mauntsstraat 98, Tel. 11520 -• Haarlem, Ple:n 18, Tel. 20879 Maastricht, Brusselschescraat 132 Breda, Spoorstraat 34A Arnhem, Sonsbeeksingel 3A, Tel. 20116 Apeldoorn, Jachtlaan 10, Tel. 2620 Alkmaar, Koningsweg*70, Tel. 3730 c W, Leiden, Hooglandsche Kerkgracht 9 Pr£°u.c' van de Een product van de w vloerenfabrielc. Den Haag

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 4