Soldaten namen afscheid van Alkmaar TURNLUST BOOD REVUE AAN IN „HET GULDEN VLIES" De valse Psychiaters en de goede genezing Lopende vuurtjes In een groot en uitstekend geslaagd feest in het Gulden Vlies hebben 4e soldaten van S 4 TB van de We sterweg gisteravond van Alkmaar afscheid genomen. Achttien maanden dienst hebben deze jongens er op zitten, en thans zullen zij in het burgerleven terugkeren. Het is begrij pelijk, dat dit een vreugdevol feest was maar daarnaast zullen de meesten hunner zich toch nog wel een ogenblik bezonnen hebben op de achter hun liggende jaren. Wanneer zij nu weer uit elkaar gaan, na anderhalf jaar lang lief en leed gedeeld te hebben in hun ba rak, in hun dienst tijd, in hun gezamenlijke avonden dan zijn wij er van overtuigd, de gevoelens van vele Alkmaarders te vertolken, als wy hen van deze plaats alles goeds toewensen. de dames en de Rek oefeningen voor de heren. De dames waren echter wel AFSCHEID De RAO-officier, de 2e luitenant Albers, opende weinige minuten na achten het feestelijk samenzijn in de grote zaal van Het Gulden Vlies. Op deze laatste RAO-avond voor de jon gens dankte hij de burgerij in het algemeen en vele groepen afzonder lijk voor hetgeen zij voor het tot stand komen van de RAO-werkzaamheden hadden bijgedragen. Na de luitenant Albers verschenen twee soldaten op het toneel, die afscheid namen van hun superieuren. Het was de Kapitein Hoeffs, de Compagniescommandant, die, mét zijn vrouw, als eerste voor hc voetlicht werd geroepen. De jon gens hebben zich zeer aan hem ge hecht, evenals zij dat deden aan hun luitenant Willems, hun Adjudant Van Deutekom, hun Sergeant-Majoor en hun Fourier. Er zijn door deze vertegenwoordi gers van de jongens hartelijke woor den gesproken, en wij zy'n er van overtuigd, dat hun officieren en on der-officieren die niet zullen vergeten Want het zal een voldoening zijn, wanneer men, na anderhalf jaar de compagnie geleid te hebben, hoort, dat het goed geweest is. EEN TURNLU ST-RE VUE Nauwelijks waren de laatste woor den gesproken, of het doek ging op voor de revue, die de Gymnastiekver eniging Turnlust op deze avond zou geven. Er zijn vele goede en natuur lijk ook enkele minder goed geslaag de nummers gegeven. Onder de laat ste zouden wij dan de Indische Dans en het Japanse koorddansen willen rekenen. Maar over het algemeen wa ren de prestaties uitstekend. Turnlust gaf er blijk van. goede krachten on der haar leden te tellen, iets wat voor al bleek bij de Ring oefeningen voor A.VA-nieuws, afd. Handbal HEREN: Bato I—AVA I 3—5. De AVA heren hebben een zware wedstrijd achter de rug. De ploeg uit Haarlem schijnt thuis aj.ijd moeilijk te verslaan te zijn. Daar AVA weer met enkele invallers moest vertrekken zag het er tamelijk duister uit. Maar men heeft de tanden op elkaar gezet en heeft zodoende de beide puntjes mee naar huis kunnen re men. De Alkmaarders begonnen na de toss tegen de wind en dit was de re den, dat de rust in ging met 3—1. Na de thee ging het ech.er beter met de withemden en steeds feller kwa men ze in het offensief. Zo kwam het dat uit goede combinaties vier doel punten voor AVA werden gescoord. De eindstand kwam dan ook met een verdiende overwinning voor de Alk maarders (35). Rest nog te vermelden, dat de nieuwe speler A. Pijcke al direct een zeer be hoorlijke indruk maakte en zeer ze ker een goed handballer kan worden. Van de vijf doelpunten maakte hij er twee, terwijl ZWart de andere drie voor zijn rekening nam. AVA heeft nu drie zeer zware uit wedstrijden achter de rug en behaalde hieruit vier punten. Zondag a.s. zal de club haar eerste Viswedstrijd op het Sportpark spelen. Ga zo voort heren! DAMES: DTS I—AVA I 2—2. Het is een uitstekend resultaat om uit Oud karspel ook nog een puntje mee naar huis te nemen. Bergen IAVA II 70. Het is een zeer zware strijd v-or AVA n geweest tegen de leidster in haar afdeling. Dat de punten hierbij in Bergen zou den blijven, was zeker te verwachten. Instituut voor Arbeiders OntwkLe'inq Het Instituut voor Arbeiders Ont wikkeling te Alkmaar organiseert deze winter weer een serie büzonder inte ressante lezingen. Ook dit jaar is er gestreefd naar een zo groot mogelijke verscheidenheid om de leden over zo veel mogelijke onderwerpen iets meer te laten weten. Wij noemen avonden waarop gesproken zal worden over scheikunde, over film en massa, over malaria, over de culturele waarde van de bijbel, over de binnenlandse poli tiek van de Labourregering, de erfe lijkheidsleer en de woninginrichting. Ook zullen er een tweetal toneelvoor- stellirgen worden gegeven, waarvan de 1ste op 8 November zal plaats vin den, het is dan „De Wacht aan de Rijn". Wij hebben U hier niet alle onder werpen genoemd, waarover gesproken zal worden. Dat zou zo een waslijst worden, dat het niet meer overzichte lijk zou zijn Maar zeker is, dat het ene onderwerp nog interessanter is dan het andere en. dat is heel wat Waard! in de heste conditie, en zij voerden vooral de nummers rhythmische gym nastiek zeer sierlijk en daarbij ge traind uit. Onder de gast-artisten van deze avond was ook Appie Dam met zijn accordeon, die er natuurlijk en te recht volledig in slaagde de zaal met zijn liedjes volkomen mee te krijgen. Toen om kwart over tienen het doek voor de laatste maal gevallen was, bood de commandant de Vereniging Turnlust, die deze zomer naar Bath zal gaan, tot dank van de aanwezigen een kleine tegemoetkoming in de reis kosten, onder gesloten couvert aan. Een gezellig bal, dat nog tot laat in de nacht duurde, besloot deze avond. ,N IWIN1' De NIWIN kerstpakettenactie is nog in volle gang, doch de tijd na dert, waarop die actie zal moeten worden afgesloten, omdat Kerstmis al weer nadert. Het plaatselijk NIWIN comité be ijvert zich om onze jongens over zee gelukkig te maken met een Kerst pakket. Velen van U hielpen daarbij door het geven van een bijdrage ten behoeve van de financiering der ac tie. Voor iedere f 5 krijgt een jongen over zee een kerstpakket. U maakt 'n jongen die daar zit, misschien op een eenzame buitenpost en die denkt aan zijn stad, dorp of gehuchtje, maar vooral aan zijn thuis, dat hij voor lange tijd heeft moeten verlaten ge lukkig. Niet alleen zal voor hem de materiële waarde belangrijk zijn, doch vooral ook het medeleven, dat hij door ons niet wordt vergeten. Op Kerstavond moet ook hij zijn Kerst pakket hebben. Hebt U er misschien nog niet aan gedacht of hebt U nog niet gedaan wat U doen wilde? Doe het dan nu. Sta een klein- of groter bedrag af voor hem die U daardoor gelukkig zult maken. Is f 5 te veel? Begrijpelijk, maar 'n kleinere bijdrage is het comité ook welkom. Wij voegen die kleinere bij dragen bij elkaar tot een groot bedrag Nog eens: deed U reeds wat U doen wilde? Zo niet, doe het dan nu nog en zonder voor dat doel af het geen U meent dat U moet afdragen om later geen spüt te hebben. Uitslag Viswedstrijd C.N.H.V. Zondag 17 Oct. hield de afd. Alk maar v.h. ^NHV haar najaarswed- strijd die buitengewoon goed geslaagd mag heten en zulks mede doordat van deze wedstrijd een zgn. diggelenwed- strljd was gemaakt, d.w.z, de beschik bare prijzen waren van huishoude lijke aard en dat dit door het be. stuur goed was gezien, bleek o.m. uit het grote santal deelnemers. Was 't weer niet fraai, 't was wel wat de hengelaar noemt „goed baarsweer", alhoewel de baars daar wel anders over zal denken. Na per bus te zijn vervoerd naar Westeinde, kon te 8.15 worden be gonnen met de bekende 6 x uur vissen. Een „kijk" diep, ruim 800 m lang, stonden dc hengelaars opge steld, een goede indruk makend van éénheid, saamhorigheid en sportbe oefening .Er werd met animo en in tensiteit gevist en als om 12.00 uur het eindsignaal klinkt, is dit voor geen der vissers een opluchting. Maar tijd is tijd en als om 14.15 uur de voorzitter in de bovenzaal van café Scharlewi aan het Waagplein met een toepasselijk woord de prijzen be gint uit te reiken aan 50 prijswin naars, dan is voor velen de keuze lang niet gemakkelijk. Toch verloopt een en ander naar wens en om 16 uur heeft alles zijn beslag gekregen en keert iedereen voldaan over de be haalde prijs en zeer zeker ook over de zeer geslaagde sportdag, huis waarts. In totaal werden 149 stuks baars boven de 18 cm. gevangen, waarvan de grootste 29 cm. was (Hr. Steur). In de volgorde van het aantal en de totale lengte van de gevangen vis, waren de volgende heren prijswin naars: A de Boer; C Janson; H Leij- en; A v d Sluis; J v Wonderen; H Steur; Govers; Verwer; Slieter; Mar tin; Tesselaar; Bieman Sr.; Bieman Jr H v d Sluis; Jongejans; G P Hart- land, Verhagen; Davidson; Kuit; Spaans; v. Houten; v d Pol; Tool; v. Weert; Beekman Jekel; v. Schagen; Vleugel; Jager; E Bos; Kaandorp; K Hartland; D Bos; Haasbroek; L v d Berg; J A 4e Boer; Scholten; Bood; Zandvoort: Roos; J Bruin; G Stet; Schut; A S Schouten; Borjeson; Bronk horst; D Schoen; Meeuwissen en S D Boerma. Al met al een 100 pCt geslaagde dag, waarvoor de voorzitter dan ook dank uit «bracht aan deelnemers en allen die hem bij de regeling en or ganisatie hebben bijgestaan, niet in het minst aan de dames die weder om hierin hun aandeel hebben gehad Een bijzondere, fijne geste was; door één der leden bloemen werden aangeboden aan de dames-echtgen. van de eerste en tweede prijswinnaar!" -O- RECTIFICATIE In ons artikeltje „Wij waren in Luilekkerland" in ons blad van giste ren, is een foutje geslopen. Wij schre ven dat onze stadgenoot J. Bader ver schillende stands ontworpen had. Dit moet natuurlijk zijn J, Balder. Zitting der Alkmaarse Meervoudige Kamer Daar stonden dan voor de Alk maarse Meervoudige Kamer als eersten een jonge man uit Alk maar, Antonie V en een betonwer ker uit Alkmaar, Hendrik van V gezamenlijk terecht. Zij hadden de dag voor Sinterklaas van het jaar 1947 op een listige wijze een we duwe bewogen, een kostbare bro che af te geven. Dat gevalletje had zich in een pension in Den Burg op Texel afgespeeld. Zij hadden zich voorgedaan als psychiaters, en hielden daar consult. Ook de we duwe was bij hen gekomen, om zich te laten „onderzoeken", en zij hadden haar meegedeeld, dat er uit haar huis voor haar gezond heid een voorwerp moest worden verwijderd. Op die manier (sim- pej boerenbedrog) was de broche in de handen van beide beklaag den gevallen. De zoon van het slachtoffers gaf de rechtbank vol ledige inlichtingen. De beklaagde V verblijft in een Rijkswerkinrichting, en zijn straf blad schijnt er nogal zwart uit te zien. De Officier, Mr. Holsteyn, acht de oplichting bewezen, en noemt de heren zeer listig en ge meen. Beklaagden wisten een oude vrouw onder hun invloed te krij gen. Er past hier derhalve een flin ke straf, verklaarde de Officier. Voor V was* de eis dan ook zes maanden, en voor van V vier maanden. Een goede genezing! De uitspraak is bepaald op 2 Novem ber a.s. Aan PIETER B uit BERKHOUT is dood door schuld ten laste gelegd. De zaak was pok reeds in Juni voor geweest, maar toen uitgesteld om de getuige Koeman te kunnen horen. Deze getuige kwam op krukken bin nen. Hij was de duo-passagier ge weest op een motorrijtuig dat be stuurd werd door de heer Buis uit Uitslag 8 Oct.-Prijsvraag Mient-Buurt vereniging 1 G v Leeuwen Kanisstraat 13 2 J M Vrijer Prins Hendrikstraat 22 3 W Bouman Boomkampstraat 12 4 Wed Laan v. d. Kaaijstraat 5 a 5 R. Kaandorp, Voorweg 122, Schoorl 6 A. Blankendaal-Brouwer v. d. Wou destraat 53. 7 A L Doorn Veerstraat 12 a 8 R Nauta 'e Kabelstraat 5 Allen te Alkmaar 9 Mej. C J Esveldt Westerweg C 119 10 A vd Berg Westerw. C 120 Heiloo 11 C Vreeker Lamoi-aalstraat 5 12 Mevr. Keesen Blauestraat 13 A. Mentoua Limmerhoek 34 14 G Erkamp 2e Landdwarsstraat 12 Allen te Alkmaar 15 B. de Jortg 224 Br. op Langendijk 16 Mej. A Stuijt 64 Ursem 17 Mevrouw P de Boer Heul 32 18 A. v. Tiel, Nieuwlandersingel 75 19 J Peereboom Tienenwal 13 b 20 P Woldendorp Oudegracht 198 21 H Wiedijk Clarissenbuurt 22 G Kuijper Laat 40 23 C Kloos Boezemsingel 80 24 P Havik Tienenwal 18 Allen te Alkmaar 25 S de Koning Burgem. Boschstr. 4 Oudorp 26 Th Brouwer 2e Tuindwarsstr. 4 27 Th. Grandjan Schermerweg 3 28 J Zwart Kanaalkade 55 b 29 Mev. Nieuvenkamp-Meijer Roch- dalestraat 25 30 G Zuurbier Nassaulaan 24 Allen te Alkmaar Klachten over de melkboer Van de zijde van het publiek werd er op gewezen, dat uien bij eventuele klachten over de „Wijk-indeling Melkslijters" niet wist, waar deze klachten in te dienen. Wij kunnen thans me dedelen, dat men zich, zo er klachten bestaan, kan wenden tot de secretaris van de Klach tencommissie, Dr. Mol in Huize Westerlicht de gemeente Zwaag. Er naderde, ter wijl zij daar reden een vrachtwagen uit de richting Hoorn, bestuurd door de beklaagde, en er ontstond een bot sing. Het motorrijwiel 1 ad n.1. geen gelegenheid gekregen, te passeren, en botste daardoor tegen de vrachtwagen met het gevolg, dat beide rijders te gen de grond sloegen. De getuige Koeman mist daardoor een been, ter wijl de bestuurder de dood vond. Aan de hand van een schetskaart werd het ongeluk gesproken. De Officier had reeds in Juni een maand hechtenis gevraagd, en bij de ze vernieuwe behandeling bleek thans dat de beklaagde had getwijfeld, was doorgereden, en daardoor de weg af gesneden. De Officier merkt op, dat de beklaagde roekeloos heeft gereden en daardoor schuldig is aan de dood van Buis. De Officier herhaalt daar om ook nu weer zijn eis. Mr. de Lan ge, de verdediger tracht aan te to nen, dat beklaagde niet zo roekeloos gereden heeft als wordt voorgesteld. De pleiter dringt daarom aan op 'n geldboete. TEXTIELPUNTEN KOENRAAD R uit ENKHUIZEN, chauffeur van beroep, heeft op 14 Juni j.L textielpunten verduisterd. Beklaagde was toen werkzaam bij de distributiedienst, en kwam als zoda nig zitting houden in verscheidene dorpen. Een ander had hem overge-.. haald, deze verduistering te plegen, en beklaagde heeft daarop een groot aantal opplakvellen, tesamen met on geveer 1200 punten medegenomen. Het over hem uitgebrachte rapport was zeer gunstig. Hij had echter in financiële moeilijkheden verkeerd, en was daarom tot de daad overgegaan. De Officier vindt hetgeen beklaagde heeft gedaan als ambtenaar hoogst- ernstig. Er is door deze daad een klad geworpen op de ambtenarenstand. Maar daar verd. is bezweken voor OPENBARE AANBESTEDING OUD ES LUIS De Woningbouwver eniging Zijpe hield Maandag 18 Octo- ber een openbare aanbesteding voor het bouwen van twee woningen te Oudesluis. Ingekomen waren 8 in schrijvingen die als volgt luidden: Fa. A. v. Eekeren, alhier f 23800 Fa. P. Tuin, 't Zand f 23798 Fa. D. Boekei. Schagen f 23849 Fa. L. Schilder, Alkmaar f 23490 Fa. W. de Leeuw, 't Zand f 23680 Pa. Doedens, 't Zand f 23590 Fa. Gebrs. Obdam, Heiloo f 22730 Fa. Breed en Ruiter, Anna Paulowna f 23400 De directie deelde na inzage mee, dat aanbesteding niet gegund was en dat nadere mededelingen zouden vol gen. O Uitspraken van de Meervoudige Kamer Gistermiddag werden de volgende vonnissen door de Alkmaarse Meer voudige Kamer gewezenen Minne L. uit Alkmaar (ged.) wegens verduistering 19 maanden met af trek, vier maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar Willem V uit Alkmaar wegens over treding vestigingsbesluit 1944, ge vonnist door de de Kantonrech ter; vrijgesproken. Adolf K uit Schagen in hoger beroep van Kantonrechter, vonnis ge handhaafd. Willem H zonder woonplaats f 1.— of een dag. Antonius G uit Den Helder wegens diefstal zes maanden met aftrek Jan V uit Wognum in hoger beroep van de Kantonrechter wegens het in gevaar brengen van het ver keer, vonnis vernietigd Nieuw vonnis: f 60 of twintig dagen, een maand voorwaardelijk en een jaar ontzetting uit de rijbevoegd heid. Voorwaardelijk onder toe, zicht stelling van de reclassering. Door Straten en Buurtjes EEN MOTIE GEVRAAGD Dit is geen weer. Men zou op staan de voet griep van kunnen krijgen. Er zijn er trouwens al genoeg, die thans onder de wol verkeren onder der tien dekens met een groot glas war- met citroen naast hun bed op het nachtkastje. Dat zeide dokter vanmor gen tenminste. En hij kan het weten. Wij moesten ons met zijn allen ver zetten tegen de regenachtige vlagen. Laten we een motie aannemen of zo iets en deze laten voorlezen door alle magistraten van Nederland op het bor des van het eerste huis van elke ge meente. Het zal wel niet helpen, maar we spreken daarmee tenminste onze gezamenlijke afkeer van dit weer uit. Tenslotte zijn er maar weinig moties die wat geven. Waarom zullen wij het dan niet eens een keertje met een anti-weer-motie proberen. Gewone mensen mogen ook wel eens Veilig heidsraadje spelen. Daarom, begrijpt U wel. PROPAGANDA De CS.V. „Jong Holland" gaat op 3 en 4 November een propaganda- avond geven. Het begint om 8 uur. In het Gulden Vlies. Veel succes. Met gespannen verwach tingen zien wij de verrichtingen der „Jong-Hollands" tegemoet. GEEN SPREEKUUR De wethouder van Volkshuisvesting de heer Coerts houdt hedenmiddag geen spreekuur. Hij is verhinderd. Wie dus het plan had hem deze mid dag op te zoeken, moet dit even °P" schorten tot volgende week. MARSEPAIN Het loopt al weer aardig naar de Pasen. Maar daarvoor krijgen we na tuurlijk eerst nog Kerstmis, nadat we Sinterklaas gehad hebben. Over die Sinterklaas moeten we eens babbelen met elkaar. Ik begin tenminste al aar dig in stemming te komen. Niet, dat ik dat van die zak van Piet en de roe ernstig neem, maar nou jade kinderen willen het nu eenmaal. Ove rigens een uitgezochte tijd voor op- voeders. Als de kinderen stout zijn heet het: „Pas op, Fritsje, Sinterklaas ziet het en schrijft alles op in het grote boek". Zo worden in deze tijd van het jaar de meest recalcitrante dreumessen wat in toom gehouden. Of het de beste manier is om de kin deren ontzag in te boezemen lijkt mij twijfelachtig. Het zoet zijn wordt naar mijn zin daardoor een beekje te veel gebonden aan beloningen van suiker goed en marsepain. Enfin. Daar zal wel weinig aan te veranderen zijn. De banketbakkers beginnen al een keur van lekkernijen uit te stallen: Van kruidige speculaas tot suikerwer ken en honingzoete taai-taai. Voor deze nijvere middenstanders is weer een drukke tijd aangebroken. Laten we een beetje vriendelijk tegen ze zijn. Zij zijn immers een soort niet wettelijk gesanctionneerde filiaalhou ders van Sint Nicolaas. TEGEN ELKAAR Op de hoek van de Koningsstraat en de Doelenstraat reden Maandagmiddag twee fietsers tegen elkander. Een van hen verleende namelijk geen voorrang, zoals voorgeschreven is bij de verkeersregelen. Beiden vielen op de grond en een der fietsen werd be schadigd. De heren hebben de schuld vraag besproken en ondeiiing de aan gerichte- schade geregeld. NIEUWE VLOER De Bokkebrug krijgt een hele nieu we vloer. Dat geschiedt op grondige en deskundige wijze. De houten bal ken worden met bouten aan de ijzeren onderbalken bevestigd. Dat is een veel steviger methode dan die vroeger ge bruikt werd. De baas van het werk wist er een bele boel van te vertellen. Hij verzekerde me, dat er geen half werlc zou worden afgeleverd. Dat vond ik best de moeite waard om aan de Alkmaarders mede te delen. Hoe lang blijft zo'n wegdek wel goed? Och 12 of 13 jaar geleden heeft dezelfde baas, die ik sprak de Friese Brug ge repareerd en hef zit nog. Nu nog veertien dagen geduld en de Bokkebrug is weer als nieuw en het verkeer kan ér overh#êifc snellen. Tot zolang dus. M7LM Turfmolm schijnt een ruiuige grond stof te zijn Ik meende het alleen geschikt voor de kattenbak. Een ex pert (die zijn er) vertelde, dat het uitstekend de bloembedden afsluit voor de winter. Wel misschien zijn er mensen, die gebruik wensen te maken van deze wetenschap. De b'o?mb',d- den blijven er lekker warm ender, heb ik me wijs laten HOLLEND PAARD Ter hoog e van de jfèssau tam"" op het Nassauplein raakte hef !emóe;.i defect van een paardènkar. die dia» Maandagmiddag reed. He' oaa d schrok en begon te hollen. De voei man een 63-jarige expediteur G. wen.' van de wagen geslingerd en werd overreden. Ernstig werd het slacht offer daardoor aan het hoofd gewone en vermoed wordt, da» hü een been heeft gebroken. De ongelukkige werd naa- hèt Cen traal Ziekenhuis overgebracht. Het paard spoedde z!ch voort, »ot- dat de wagen achter 'n il bleef "haken. De paal werd to:aal ver woest» Het paard kon toen word »ti gegrepen. Het paard heeft geen letse' opgelopen bij zjjn onverwaente vlucht de influisteringen van een ander, is er aanleiding een voorwaardelijke straf te eisen. De eis luidde dan zes maanden voorwaardelijk met drie proefjaren en onder toezichtstelling. Tenslotte kwam Jacobus B, manu- facturier uit Grotebroek, voor het hekje ,die de vorige beklaagde heeft overgehaald, hem ongeveer 1200 pun ten te leveren. Het blijkt, dat het in partijen van enkele honderden ge gaan was. R zelve getuigde in deze zaak. Ook omtrent deze verdachte was een rapport verschenen, dat niet ongunstig was, al werd beklaagjKe als oppervlakkig getekend. De Offi cier verklaart, dat deze verdachte zich heeft schuldig gemaakt aan opzet telijke heling. Beklaagde wist heel goed. wat hij deed, toen hij R tracht te over te halen, hem de punten te verschaffen. Spreker vordert voor dit misdrijf een straf van vier maanden met aftrek van een maand. Mr. van Hilten .beklaagde's verdediger, dringt aan op een geldboete. De uitspraak is bepaald op 2 November. Fancy-Fair in Bergen In café Nieuwendijk zal a.s. Zater dagmiddag om 4 uur door burgemees ter Dr. W. Huygens een fancy-fair worden geopend, die gehouden zal wor den om de kas van het Katholiek thuisfront te versterken, Dit htuisfrtnt behartigd, naast de Niwin de belangen van de Bergense jongens overzee. Deze jongens onvangen iedere week een brief met alle gebeurtenissen van. Bergen op elk gebied en 3 sigaretten. DONDERDAG 21 OCTOBER 1948 Hilversum I 301 m 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.30 en 8.15 Gram. muziek; 9.15 Morgenwijding; 9.30 Arbeidsvita minen; 10.35 Gram.muziek; 1190 Or gelconcert; 12.00 Metropole-orkest; 12.38 Zigeunermuziek; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest Maria Zamorra; 1400 Van vreemde velden; 14.20 Solistenconcert; 15.00 Voor zieken en gezonden; 16.00 Assortimento; 17.00 Kaleidoscoop; 17.35 Ensemble Johnny Meyer; 18 00 Nieuws 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.10 Avro's Avondschool; 20.00 Nieuws; 20.15 Ra- dio-Philharmonisch orkest; 20.45 Ver tellingen in woord en muziek; 2145 „De liefde gaat langs zonderlinge we gen", hoorspel; 22.20 Orkest Victor Sylvester; 23.00 Nieuws. Hilversum II 415 m 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.15 en 8.15 Gram.platen; 9 05 Operafragmenten; 9.45 Schoolradio; 10.00 en 10.45 Gram.muziek; 10.15 Mor gendienst; 1100 De Zonnebloem; 11.40 Schoolradio; 12.03 Omroepkoor; 12.33 Orkest Lou Preager; 13.00 Nieuws; 13.25 Clarinet-recital; 14.00 Gram muz 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Middag concert; 16.00 Bijbellezing; 17 00 Radio jeugdjournaal: 17.30 Puszta-klajiken; 18 00 Pianospel; 18.30 Gram.muziek; 19.00 en 20 00 Nieuws; 19.15 Leger des Heils-kwartier; 20.15 Uit het zonnige Zuiden, studio-steravond; 21.30 Fami lie-competitie; 22.00 Nederlands Kamer koor; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws. tevens verzorgt dit front de toezending van tijdschriften en boeken. Op hun verjaardag krijgt iedere jongen een pakket ter waarde van pl.m. 10. Ook wordt er bij hun terugkeer uit Indonesië gezorgd voor een feestelijke ontvangst. Hiervoor is nodig pl.m. 1000.— per jaar, dit moet door giften en gaven bij elkaar worden gebracht. Het is daarom te hopen, in het be lang van deze Bergense jongens, die hun plicht tegenover de staat, ver van ons allen, vervullen, dat dit streven moge slagen. BERGENS HARMONIE. De prijzen, die B. H. op het groot Nationaal muziekconcours te Parega (Fr.) heeft behaald, zullen op veler verzoek in de etalage van de heer Gerritsen in de Kerksktraat, te be zichtigen zijn. veiling ark ten BR. OP LANGENDIJK 19 OCT. 4000 kg Aardappelen: BI. Eigenhei mers 6.70; Bevelanders 5.50—5.60; 35000 kg Rode kool 6—7.60; 25000 kg Gele koox 5—6.90; 50000 kg Groene kool 5.30—7.60; 146000 kg Witte kool 4—5.10; 1300 kg Slabonen 53—79; 7300 kg Andijvie 4—5.10; 13000 kg Bieten 6-6.10; 13000 kg Uien 7-7.40; 2800 st. Bloemkool 1723. NOORDSCHARWOUDE 19 OCT. 22000 kg aardappelen: Eigenheimers 4.70—5.40; Blauwe Eigenheimers 6.50; Bevelanders 4.90—5.40; Bintjes 5.10— 5.40; 25000 kg rode kool 68.40; 200000 kg witte kool 4—5.10; 6000 kg groene kool 5.40—6.80; 22000 kg uien 6.30— 7.30; Drielingen 55.10; nep 7.80—9 80; 3700 kg andijvie 44.60; 15000 kg sla- bonen 5783. VVARMENHUIZEN 19 OCT. 13500 kg uien 7-7.10; grove 6—6.30; nep 7.80—8.10; 3800 kg peen 4—5.50; 1600 kg slabonen 3563; 12000 kg aard appelen: Blauwe Eigenheimers 6.30— 650; Schotse muizen 5.40; 4200 kg gr. kool 5.306.40; 2900 kg rode kool 6— j 7.80; 39000 kg witte kool 4—5.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2